Binnenland, Veilingberiehten. Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. [Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN, op Donderdag 4 April nam. 6 uur. Voorzitter: Ed.Aclitb. Heer J. J. Snijders. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, leest de notulen der vorige, die Onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter wil, waar een talrijk publiek aanwezig is, dat waarschijn lijk in punt 2 der agenda belang stelt, dit punt, n.l. Werkverschaffing allereerst aan de orde stellen. Hij schorst de openbare vergade ring om dit punt in geheim comité ite bespreken en den deskundige van Ide Heide-Maatschappij in de gele genheid te stellen, zoo noodig in lichtingen te doen verstrekken. Na heropening te 7.50 uur, stelt Ide Voorzitter namens B. en W. voor, (te besluiten tot het doen uitvoeren ivan de werkzaamheden voor de af graving van den dijk van af Dussen (tot aan het Capelsche veer. De ibegrooting door de Heide Maatschap pij opgemaakt, komt tot een bedrag van f 16700 aan arbeidsloon, voor bijkomende kosten f 10.000. De heer v. Rijswijk zegt dat de raad steeds bezwaar heeft gemaakt om tot afgraving over te gaan, wijl Eet bedrag, dat voor rekening der gemeente bleef, te hoog was. Na de mooie uiteenzetting in besloten ver gadering is evenwel veel wat cluis- Iter was lichter geworden, terwijl ook de begrooting wel iets lager is ge worden. In het belang van de werk- loozen, wil spr. thans zijn stem ge lven om tot uitvoering over te gaan. De Voorzitter merkt op, dat B. jen W. ook van oordeel zijn, dat zij verplicht zijn met dit voorstel te ko men, zoowel in het belang der ge meente als dat der werkeloozen. De heer v. d. Zouwen acht de f 10.000 die voor rekening van de gemeente blijven, een bezwaar, waar om hij zijn stem aan het voorstel niet ikan geven. De heer Koekkoek zegt, dat er ook prijsopgaaf is ingekomen van een particulier, daarop is echter niet in gegaan.- Spr. zou willen voorstellen, dit aanbod alsnog onder de oogen [te zien. De Voorzitter moet dit ontraden, men gaat den verkeerden weg op. De gemeente is aan de Heide-Maat schappij gehouden. Het gaat er niet iom een object te krijgen, doch alleen om de menschen aan werk te hel pen. De gemeente kan het werk niet aan een ander aannemer opdragen, dit is voldoende toegelicht. De heer v. Daal acht dit wel mo gelijk. De particuliere aannemer heeft bovendien toegezegd werkeloozen uit Dussen te nemen. Draagt men het dezen particulier op, dan is de ge meente overal van af. De Voorzitter zegt, dat de gemeen te dit niet kan. De heer v. Daal meent van wel, men ziet dit toch elders ook wel ge beuren, in den Bosch b.v. De Voorzitter merkt op, dat dit heel wat anders is, den Bosch be schikt over een staf van technisch personeel, wat daar dus kan, kan hier nog niet. i De heer v. Dijk heeft met aan dacht de discussies aangehoord, naar zijne meening vergeten de heereneen zaak. Als men het werk aan een particulier aannemer opdraagt, zal deze er op werken, het zoo spoedig mogelijk gelreecl te krijgen, terwijl de gemeente juist het plan heeft de werk zaamheden te rekken om de men schen werk te verschaffen. Het be grip werkverschaffing beteekent niet werk bespoedigen, wat wel het be lang van den aannemer is. De Voorzitter acht de zaak vol doende toegelicht en zal het voorstel van B. en W., om tot uitvoering over te gaan, in omvraag brengen. Tegen het voorstel stemmen de heeren v. d. Zouwen, Jongbloets, v. Balkom, M. v. d. Pluijm, Leeggan- gers, Koekkoek en v. Daal, vóór de heeren v. Dijk, Herman, T. v. d. iPluijm en G. v. Rijswijk, zoodat het voorstel is verworpen en het werk dus niet uitgevoerd zal worden. Verbouwing raadhuis. De Voorzitter zegt dat hiervoor reeds verschillende plannen zijn ont worpen. Er moet iets gebeuren en daarom zou spr. de verschillende plannen tot verbouwing in handen willen stellen eener commissie, die de verschillende plannen bestudeert, om dan in een latere vergadering een besluit te nemen. Hij wijst als le den dezer commissie aan de heeren V. Rijswijk, v. Daal en Jongbloets. Benoeming hoofd der O. L. School, ■vvfij'k C. Aangezien de voordracht van den Inspecteur nog niet is terug ontvan gen, wordt dit punt aangehouden fot een volgende vergadering. Vaststelling begroo tings wij ziging'. Dit punt was op de agenda ge plaatst in de veronderstelling, dat de werkverschaffing zou zijn aangeno men, waar dit niet is gebeurd, komt dit punt dus te vervallen. Het kohier voor de hondenbelas ting. Wordt vastgesteld met 264 aansla gen op een bedrag van f 1065. Vaststelling bouwverordening. De Voorzitter merkt op, dat dit verband 'houdt met de verplichte aansluiting aan de waterleiding. Ingekomen stukken Adres van den bond van 'brouwerij en over wijziging van het aantal ver loven A. Besloten wordt dit getal onge wijzigd te handhaven. Besluit van Ged. Staten, waarbii de gemeente gemachtigd wordt tot het doen van uitgaven tot de helft der op de begrooting uitgetrokken bedragen. Van M. de Bok, L. Wetering en L. J. Melisse zijn aanvragen ingekomen van bouwvoorsehotten tot het 'bedrag van f 3000 ieder. De Voorzitter licht toe, dat het alle drie onderwijzers zijn van het bijzonder onderwijs. Er was aange- en het benoodigde bedrag ook ge leend kan worden. B. en W. stellen voor de gevraag de voorschotten te verleenen, behou dens goedkeuring door Ged. Staten en het benoodigde bedrag geleend kan worden. De lieer v. Rijswijk meent, dat des tijds door den raad een verordening is vastgesteld in verband met aanvra- genv oor bouwvoorsehotten. Naar hii uit de raadsverslagen heeft gelezen, hij was toen nog geen lid van den raad, hebben de Ged. Staten de ver ordening evenwel opgeschort. Spre ker heeft thans geen bezwaar, de ge vraagde voorschotten toe te staan, maar zag dan ook gaarne, dat ook verdere aanvragen worden ingewilligd en dan zal het veel geld gaan kos ten. De Voorzitter antwoordt, dat de eerste vraag is, of geld is te krijgen, de gemeente behoeft het geen geld te kosten. Elke aanvraag dient af zonderlijk door den raad te worden behandeld. De heer Jongbloets acht het geen bezwaar hef verzoek in te willigen, men krijgt belastingbetalers in de ge meente, terwijl de transactie de ge meente geen geld behoeft te kosten. Met algemeene stemmen wordt be sloten de aangevraagde voorschotten toe te s aan, mits Ged. Staten daaraan goedkeuring verleenen en ook het be drag te krijgen zal zijn. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, aangezien geen der heeren van de rondvraag wenseht ge bruik te maken. TARIEFSVERLAGING K.P.M. De Kon. Paketvaart Mij. besloot met iogang van 4 Mei 1935 een algemeene verlaging van passagetarieven door te voe ren, welke volgens een Aneta-telegram neerkomt op een gemiddelde vermindering van 15 tot 20 pCt. o KONINKLIJK BEZOEK AAN DE FLORA. Dinsdagmorgen hebben H.M, de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana een bezoek ge bracht aan de internationale bloementen toonstelling „Flora" te Heemstede. o GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. De Rijkspolitie en Commiezen hebben een inval gedaan bij J. W. te Diepswal, in de gemeente Leek onder Groningen. Een distilleerketel, die juist in werking was, werd in beslag genomen. De daders hebben bekend. o VIER VINGERS AFGEKLEMDJ Tijdens het lossen van een wagon steen kolen op het emplacement van den West- landsche Stoomtram te Loosduinen, raakte de werkman K. J. met zijn hand bekneld tusschen een schuifportier van den wagon. Hierdoor werden den man vier vingers afgekneld. o VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. De laatste dagen zijn te Essen (Duitschl.) vijf personen gearresteerd wegens valsche munterij. Zy wilden Nederlandsche bank biljetten van tien gulden maken, deze over de grens smokkelen en in Nederland in omloop brengen. o ONDER LADING AARDAPPELEN BEDOLVEN. Te Nieuw-Vosmeer (N.-Br.) reed de zoon van den landbouwer B. met een kar aard appelen over den dijk naar huis. De man zat boven op de kar. Plotseling schrok het paard van een voorbijrijdende stoom tram en sprong opzij, waardoor de kar van den dyk gleed en omsloeg. B ge raakte onder de lading aardappelen en werd met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. o— „ONTZETTENDE HOOFDPIJN." Moeder's blijdschap over haar dochter's genezing. „Vanaf haar twaalfde jaar was mijn dochter lijdende aan ontzettende hoofdpijnen. Ik heb haar toen Kru schen Salts laten gebruiken en na een paar weken was reeds beterschap ingetreden. Zij neemt het nu al vier jaren lang en ik kan U berichten, clat zii door Kruschen weer volko men in orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend maken. Mijn dochter is nu ruim acht tien jaar en geheel van hoofdpijnen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken." Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slechte werking der spijsverte ringsorganen, waardoor Uw lichaam niet vrij is van giftige afvalstoffen. Onzuiver bloed is het onvermijdelijke gevolg en de daarbij behoorende reeks van kwalenhoofdpijn, indi gestie, moeheid, neerslachtigheid en rheumatiek. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte, natuurlijke doch ze kere aansporing voor Uw lever en nieren om regelmatig te functionnee- ren. Uw lichaam blijft zoodoende in wendig vrij van alle onzuiverheden. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch. zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieuwe energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschap pij voorkomt. Adv. VERGIFTIGINSVERSCHIJNSELEN TE GRONINGEN. Man ien vrouw vv'erden ernstig ziek. Die 22-jarige koopman A. H. en zijn 32-jarige echtgenoote te Groningen, wonende in de Koolstraac, zijn ernstig ziek geworden, vermoedelijk door het nuttigen van v'ergiftigd voedsel. De vrcuw is in het Academisch Zieken huis opgenom'en. De man wordt thuis verpleegd. Naar dit vergifügingsgeval wordt een nader onderzoek ingesteld, zoo m:eldt de „Telegr." o SIR MACPHERSON ROBERTSON NAAR ONS LAND. De man. die den wedstrijd LoncfenMelbonrne financieel mogelijk maakte. Sir MacPherson Robertson, uitlover van de MacRobertson-prijs in de lucht- raqe LondenMelbourne, komt, naai de T el. meldt, over een dag of tien naar Nedferiand vliegen, vergezel 1 van Lady Robertson en zijn Oostenrijkschen secretaris. Het is een invitatie van de K.L.M. Sir MacPherson zal een week in Nederland doorbrengen. o BERUCHT SMOKKELAAR IN ARREST. Goede vangst der marechaussée. De marechaussée en de njksveld- wacht te Valkenburg zijn er in ge slaagd, den beruchten Limburgschen smokkelaar Andreas Eggen te arres teeren. Men was er van op de hoogte gesteld, dat hij verbleef in een café, en door twee wachtmeesters der Kon. Marechaussée, geassis teerd door een rijksveldwachter, is de man in dat café verrast, waarna hii werd overgebracht naar de mare- chausséekazerne te Valkenburg. Eg gen is voor den Officier van Justitie te Maastricht geleid. Hii 'heeft nog verscheidene jaren gevangenisstraf te goed. o GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Rijksambtenaren en de Schiedam- sehe recherche hebben een inval ge daan bij den broodbezorger (Ft. P. aan de Schietbaanstraat te Kethel. De man werd op heeterdaad betrapt hii een volledig in werking zijnd distil- leertoestel. Het toestel, benevens fles- sohen brandspiritus en jenever, zijn in beslag genomen en tegen P. is proce s-'v e r baal o pge maakt REGEERING BELEEDIGD. Slager R. tot twee maanden gevan genisstraf veroordeeld. Op een bijeenkomst van varkens houders te Sommelsdijk heeft de 40- jarige varkenskoopman A. T. belee- digencle woorden geuit aan het adres van regeeringspersonen. Hii zou o.a. gezegd hebben„Wii zijn aan een gauwdievenbende overgeleverd, die de regeering sanctionneert." Voorts zou hii beleedigende woor den geuit hebben aan liet adres van minister Verschuur. In dezelfde ver gadering had de 30-jarige slagerpro pagandist R. uit Rotterdam beleedi- gingen geuit tegen het openbaar ge zag. De Rotterdamsehe rechtbank heeft R. tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld en T. tot f 150.'boete. HUISZOEKINGEN"VAN DEN CRI SIS-CONTROLE DIENST. Naar ,men aan de N.R.C. meldt, heb ben cenige ambtenaren van den Crisis Controle Dienst in de afgeloopen week huiszoekingen verricht bij een groot aantal winkeliers te Zeist en omstreken. Meer dan 30 processen verbaal wer den opgemaakt. Grootc partijen vet en slaolie, waarvoor de vereischte belas ting niet was betaald, zijn in beslag genomen. Een der winkeliers wond zich tij dens de bij hem verrichte huiszoeking- zoodanig op, dat hij den betrokken ambtenaar met een leege flesch de deur uitwerkte. Hierop werd de plaat selijke politie gewaarschuwd, die tot arrestatie overging. Bij onderzoek bleek, dat die man, geen onbekende van de Justitie, een belangrijke partij onge- bandieroll'eerd ivet in huis had. VERVOERVERGUNNINGEN VOOR AARDAPPELEN. Vervangen door uitpoolkaart. De Staatscourant 'bevat een beschik king van 'den Minister van Economi sche Zaken, 'waarbij de Crisis-Akker- bouwbeschikking 1934 'III wordt ge wijzigd. Om tegemoet 'te komen aan verschil lende bezwaren, zal het vervoer van aardappelen voortaan Vrij zijn. De ver- voerheffing zal echter ten aanzien van aardappelen van den oogst 1934 nog blijven gelden, gedurende den tijd, dat de artikelen 11 tot en met 15 van het Crisis-Akkerbouwbesl. 1934 van kracht blijven. Het 'einde van deze tijdruimte zal nog 'nader worden vastgesteld. De kosten van de vervoervergunningen zul len voor de aardappelen van den nieu wen oogst vervangen worden door een heffing bij 'dü? bron. Er zal aan de verbouwters van -aardappelen een uit- pootkaart worden uitgereikt, waarvoor 'n bedrag aan hief Landbouw Crisisfonds betaald moet -worden. In verband daar mede is 'het vervoeren van vroege aard appelen als -bedoeld in het Crisis-Tuin- bouwbesluit 1935 I en van aardappelen ingevoerd in tie maanden April tot en met Juli 1935 reeds nu van de heffing vrijgesteld. Dit bedrag -is vastgesteld op f30 per H.A. -oppervlakte, toegewezen voor de teelt van aardappelen, anders dan die, welke geteeld worden met be stemming, te worden geleverd aan aard appelmeelfabrieken ter verwerking tot aardappelmeel. Dit bedrag wordt berekend ten aan zien van telers, aan wie een oppervlakte van niet meer dan 50 aren is toege wezen, over rde toegewezen oppervlak te voorzoover deze grooter is dan 10 aren en 'ten aanzien van telers, aan wie een oppervlakte van meer dan 50 aren i's toegewezen, over de toe gewezen oppervlakte 'voorzoover deze grooter .is dan 5 aren. De oppervlakte, welke in totaal voor het telen -van aardappelen kan wor den bestemd, bedraagt voor wat be treft het oogstjaar 1935 103.000 H.A. o KINDERMOORD? Ter zake van vermoeclelijken kin dermoord en het onbevoegd Begra ven van een lijkje, zijn op last van den Officier van Justitie naar het Huis van Bewaring te Zwolle overge bracht de te Oiosterwolde onder de gemeente Doornspijk wonende wedu we D., moeder van zes kinderen, en zékere T. H., gehuwd en vader van twee kinderen. Zii worden ervan ver dacht een kind van de vrouw bii haar huis achter het kippenhok te hébben begraven. i o ONEERLIJKE INCASSEERDER. De politie te Naaldwijk heeft een ambtenaar van het Gemeentelijk Elec- trisc'h bedrijf gearresteerd, verdacht van c.a. f 500 ten nacleele van de Ge meente. Het is gebleken, dat tie man. die de kwitanties voor het bedrijf inde, een jaar geleden begon met diefstal van f 100. Hij probeerde dit gat in zijn af rekening te stoppen, door het afdra gen van door hem ontvangen gelden op oude kwitanties. Toen echter door voortzetting van de diefstallen het gat grooter werd, schreef de man zelf kwitanties uit, die bij voor de nieuwe officieele kwitanties wer den aangeboden inde. Toen dezer dagen de wijken van de incasceerders werden verwisseld, bleken verschil lende aangesloten op het electrisich bedrijf reeds de kwi tantie, die hun werd aangeboden te hebben betaald. Hierdoor kwamen de manipulaties van den ontrouwen amb tenaar uit. Bij het verhoor door de politie heeft de man genoemde feiten bekend. Nadat hii Dinsdag voor den Offi cier van Justitie te Den Haag was ge leid, is de ambtenaar voorloopig op vrije voeten gesteld. o SCHIP OP DEN IJSSEL OMGE SLAGEN. Op den Hollandsche IJssel, ter hoogte van de werf van Snoeij, is omgeslagen een met kalkzandsteen geladen schip, de „Goede Gunst," me tende 57 ton en toebehoorend aan sbhipper S. LIagendijk, te Ouderkerk aan den IJssel. De opvarenden hebben kans gezien het schip nog intijds izoo dicht onder den wal te sturen, dat het niet in het vaarwater ligt. Zelf hebben zé over een plank den oever kunnen berei ken, doch het schip ligt geheel on derst boven. o GEZANT TE PEKING. Naar de „Tel." meldt, zal mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, ge- zlantschapsraad bij de Nederlandsche legatie te Berlijn, worden benoemd tot opvolger van mr. Thorbecke als Nederlandsch gezant te Peking- o EEN AANVARING VOOR j VLISSINGEN. Dinsdagnacht is het Duitsche s.s. Melilla, komende van Antwerpen, toen het op de roede voor Vlissingen voor anker lag, aangevaren door het eveneens van Antwerpen komende Engelsche s.s. Harmonides. De Harmonides bekwam een inge- deukten voorsteven, terwijl de Melilla aan bakboordzijde vrij ernstig werd beschadigd. Beide schepen zijn naar Antwerpen teruggekeerd. VEILING ZALTBOMMEL. 3 April, Brederodes 10—41. Kampervenen 5. Knollen iys cent per K.G. Wortelen 80 cent per 100 K.G, Selderie y2 cent per bos. 1IEUSDEN. Door de technische commissie van den Brab. voetbalbond zijn de Julianaspelers A. Toethuijs en L. Verheij, beiden geko zen als reserves voor de proef wedstry den tot samenstelling van B.V.B. elftal. Deze proefwedstrijden worden Zondag a.s. gespeeld op het Zaltbommelterrein te Zaltbommel. We wenschen beiden spelers van harte proficiat met hunne aanzegging. VEEN. Zaterdagmiddag half vijf zal op het Achillesterrein een vriendschappelijke wed strijd gespeeld worden tusschen Achilles I en Sparta I Andel. WEKKEND AM. De door S.V.W. II en Blauw-Wit I gehouden wedstrijd eindigde met 26. De vriendschappelijke wedstrijd tusschen W.V.V. I en L.O.N G.A. I met 3—0. Zaterdag a.s. 3 30 u. de 3e ronde door W.V.V. I en S.V W. I om den Amstel- beker. De eerste tsvee wedstrijden zijn genomen door W.V.V. IIEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bril in étui. Terug te bekomen bij den Brigade-Commandant der Kon. Maréchaussée alhier. Naar we vernemen ligt het in 't voornemen van het bestuur der „Fanfare der II. Familie", ter ge legenheid van haren 121/2-jarigen ju bilaris, op 9 en 10 November a.s. een groot internationaal Solistencon cours voor zang en muziek te orga- niseeren. We twijfelen niet of, gezien de successen der vorige gehouden solistenconcoursen, hieraan vele so listen zullen deelnemen. Dinsdagavond a.s., 8 uur, hoopt in Hotel „het Wapen van Amsterdam* voor de Liberale Staatspartij op te treden Prof. Dr. de Vries in verband met de a.s. Staten verkiezing. Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie, voorkomende in dit blad. Woensdagavond hield de Prot. Kiesvereen. alhier in Hotel „Concordia" hare gebruikelijke jaarvergadering, waar voor nogal belangstelling bestond. Voor en tijdens de vergadering gaven zich 35 nieuwe leden op. De heer Stap bestuurslid opende deze vergadering met een woord van welkom, terwijl de verdere leiding berustte bij den heer Scholten, oudste bestuurslid. Notulen en financieel gedeelte werden goedgekeurd. Het Bestuur werd aangevuld met de heeren Dr. A. v. Gulik en W. Knoop, Dr. v. Gulik werd gekozen als Voorzitter der vereeniging. De besprekingen in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezing, hadden tot reswltaat dat het Bestuur werd gemachtigd in nader overleg te treden met de be kende partijen ter plaatse, om te trachten één lijst in te dienen en daardoor de eenheid te bewaren van alle niet-katho- lieke kiezers, by het stemmen voor den Raad. De heer Sc'aolten, sloot na dank te hebben gebracht aan allen voor de goede opkomst en besprekingen, deze verga dering. o~—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2