Het is een feit, M m m m m CARTONS, bedrukt met Te Koop. Gesloten. Tabaksvergunning. Te Huur. Wees niet dom en stel de proef op de som. Burgerlijke Stand. F*. L. J. VEERMAN Heusden. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Red. Zaterdag was het voor de 2 beken de boezemvrienden Wim en Kees een heugelijke dag, want na een rust tijd van enkele maanden ontmoeten zij elkaar op de Voorsteeg. Na de ge wone begroeting, volgden vragen en antwoorden elkander gestadig op. Wim: Dat is een heele tijd geleden jongen, dat wij mekaar gezien en gesproken hebben. Toch niet ziek geweest, hoop ik. Kees: Gelukkig niet, Wim, maar drukke ambtsbezigheden maakten het mij onmogelijk even over te komen, doch alles gaat zeker goed in onze rustige gemeente? Wim: Ik moet zeggen best Kees, geen wanklank wordt gehoord; ze zijn het alle zoo goed eens en het werk- v©lk allemaal aan de werkverschaf fing, volop boter en busvleesch, wat moet je nog meer! Kees: Zoo mag ik het graag hoo- ren jongen, maar ik denk als alles zóó goed gaat als jij zegt, er onver wachts een spaak in het wiel gesto ken wordt. Wim: Ik geloof niet Kees, dat dit hier het geval zal zijn... Mèr ja da's waar ook, daar had ik niet aan ge dacht, zeg ouwe jongen, wij krijgen heelemaal in onze gemeente een nieu we arts. Kees: Daar heb je het al, zooeven zei je dat alles goed ging en nou vertel je me zoo iets, maar praat door. Én hoe komt dit, of gaat de tegenwoordige weg. WimNeen Kees die blijft, en nou zullen ze het samen moeten deelen, zeggen ze, net zooals vroeger, toen waren er ook twee, dat weet je nog wel. Kees: Mèr Wim, hoe komt het toch, dat er nou een tweede bijkomt? WimVeel te druk voor één per soon jongen, het is ten slotte geen leven voor die menschen. Kees: En hoe staat de bevolking van onze gemeente hieronder, zijn ze er blij mee? Wim: Ja, ja "Kees, blij hoor, ze denken alweer een belastingbetaler meer, mèr er zijn er ook die anders praten, en zelfs geteekend hebben, dat die nieuwe mijnheer maar nie moet komen. Kees: Wat zeg je daar Wim, ge teekend, en heb jij daar soms ook aan meegedaan, en waar moesten ze komen teekenen. Wim: Welnee kerel, niet uitgenoo- 'digd hé, en dan ga je van zelfs niet en 'kgeleuf dat ze op het ge meentehuis moesten komen. Kees: Zoo, zoo Wim, gebruiken ze daar 's avonds het dorpshuis voor. WimJa Kees, zoo iets moesten ze in den Bosch weten, dat voor zoo iets belachelijks, het electrisch licht wordt verknoeid ten koste van de gemeenschap. Kees: Zeg dat wel Wim, mèr ik denk dat dieje meneer in den Bosch het al weet, want ik hoor zeggen dat er 14 geteekend hebben, dat de komst van den nieuwen gemeentenaar nie gewenscht was. Wim: Wil ik je eens wat vertellen Kees, al die hieraan meegewerkt heb ben zijn rijp genoeg voor een andere plaats. Kees: Mèr nou bedde gij het daar straks zoo druk gehad, dat er een nieuwe belastingbetaler in onze ge meente zou komen, nou zal ik je is wat anders vertellen ouwe jongen, en daar zal de vreemd van opkijken. Wim: Ja, ik luister al en ben nieuwsgierig wat je te zeggen hebt. Kees: Wel, dat dieje mijnheer geen inwoner wordt van onze gemeente, ze hebben net zoo lang geknoeid, dat die persoon besloten heeft niet te begin nen. Wim: Mèr Kees toch, nou begint het mij heelemaal te duizelen, nou weet jij nog meer als ik, en zijn heele inventaris was toch al hier, en kamers gehuurd, telefoon en water leiding aangelegen. Kees: Allemaal waar Wim wat je zegt, mèr den nieuwen Almkerker zou van alles worden uitgesloten had den ze hem geschreven en ook ge zegd, dat hij van de vereeniging waar wij inwoners allen lid van zijn, geen middelen zou kunnen krijgen, waar van een zieke gemak heeft. Wim: Is dè waar Kees, mèr daar zijn toch de leden baas over en daar is heelemaal geen vergadering ge weest om hierover te spreken. Kees: Ik weet het jongen, een ge deelte van het bestuur heeft zich hier over baas gemaakt en ik denk dat ze dit lang zal heugen. Wim: Dè. is nou echte christenlief de ho...ho...ho. Kees: Kerel hou op, want toen het bekend was, dat hij met zijn ar beid 4 April niet was begonnen, heb ben verschillende personen, die ik dat de Drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Zij verzekert U keurige afwerking en billijke prijsberekening. Firma L. J VEERMAN Electrische Drukkerij Binderij Tel. 19 HEUSDEN ook zoo iets niet had aangezegd, in het huis daar vroeger zooveel ratten zaten, wezen feesten. Wim: Weet je wat ik denk Kees, dat ze de bloemekes te vroeg buiten hebben gezet. Kees: Het kan best zijn jongen, (\ve hebben al langen tijd koud weer gehad, het kon best zomer gaan worden en voor den nieuwen inwoner misschien ook wel. WimJa Kees, dat loopt zoo niet af. Kees: Nou ga ik naar huis en wij komen weer gauw bij mekaar hoor, als hij soms komt. Wim: Dat beloof ik je en tot ziens. Kees: Ik hoop het waar te nemen. WIM EN KEES. Almkerk, ó-4-'35. Openbare vergadering van den raad der gemeente Veen, gehouden op Vrijdag 5 April, des v.m. 11 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris (waarn.) de heer H. M. Verbeek. Afwezig de leden J. v. Ballegooijen en M. (Timmermans. De Voorzitter opent de vergader- ring, waarna de secretaris het for muliergebed leest en daarna de no tulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen stukken. De heer 't Lam merkt op, dat er weinig tijd voor de leden geweest is om de ingekomen stukken in te te zien. De Voorzitter zegt, dat deze niet zoo erg belangrijk zijn, in het ver volg zal gezorgd worden, dat de le den voldoende gelegenheid zullen hebben om de stukken in te zien. Een schrijven, waarin Kon. goed keuring verleend wordt aan de ver ordening tot heffing van keurloonen. Proces-verbaal van opnamen van de gemeentekas op verschillende da tums gedaan, waaruit gebleken is, dat boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Deze beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten dezer provincie, waarin gemeld wordt, dat de gemeenterekening 1933, behoudens een kleine wijziging zal worden vast gesteld. Schrijven van den nationalen bond tegen alcoholisme, om medewerking tot vermindering van het aantal drankvergunningen in deze gemeente. Waar in deze gemeente slechts één vergunning is, wordt ook dit adres voor kennisgeving aangenomen, even eens een adres van tegenovergestelde strekking van den Ned. Bond van Bierbrouwerijen. Vaststelling cohier hondenbelasting voor 1934 en 1935. De heer v. Andel dringt aan tot handhaving van de verordening, dat de honden in het daartoe vastgestelde tijdperk, vast gehouden zullen wor den. Spreker wil liever de honden geheel vast laten houden en geen be lasting, dan dat de verordening niet gehandhaafd wordt. De heer v. d. Pol zegt, dat er al een enkele maal een proces verbaal gemaakt is, nu de verordening er is dient deze ook gehandhaafd te wor den. Hierna wordt het cohier vastge steld voor 1934 op f 139.70 en voor 1935 op f 136.—. Schrijven van Ged. Staten, om de verordening tot heffing van school gelden te herzien. Waar de thans gel dende verordening slechts voor een jaar goedgekeurd is en met 1 April eindigt, wordt verzocht de nieuwe ver ordening vast te stellen in den zin als door Ged. Staten aangegeven. De heer v. d. Pol zegt, dat dit een verdubbeling van schoolgeld be- teekent. Met het vaststellen van de vorige verordening is men reeds tot het uiterste gegaan. Spreker zegt, niet revolutionnair te zijn, maar aan de voorgestelde heffing kan hii zijn stem niet geven. In dezen zin worclt ook door de andere leden gesproken. De Voorzitter zegt, dat er een con forme regeling is voor de kleine ge meenten, wat betreft schoolgelden, hondenbelasting enz. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Ged. Staten verworpen en besloten, de bestaande heffing te handhaven. De heer v. Wijk verzoekt, om in qen begeleidend schrijven uiteen te zetten, waarom men tegen de voor gestelde verordening is. De Voorzitter zegt zulks toe. Schrijven van den Pensioenraad, waarbij de pensioengrondslagen van J. Timmermans en C. B. J. Land weer opnieuw worden vastgesteld. Hierna wordt opnieuw vastgesteld de verordening tot heffing van de opcenten voor de gemeentefondsbe- fasting, welke gelijk is aan die van het vorig jaar. Hierna wordt behandeld een schrij ven van C. G. Timmermans, om hem ontheffing te verleenen, van het be treffende artikel van de Motor- en Rijwielwet, waarbii het verboden is om met zware auto's in de kom der gemeente te rijden. Met algemeene stemmen wordt dit verzoek ingewilligd. Hierna komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten tot vast stelling van een verordening tot hef fing van ziektegelden bii besmette lijke ziekten. De Voorzitter stelt voor hieraan te voldoen en een overeenkomst te treffen met het academisch zieken huis te Utrecht. De kosten zullen bedragen 3 cent per inwoner en bij opname f 2.50 per dag. De heer 't Lam vindt deze kwestie nogal belangrijk en zou dit punt aan willen houden tot een volgende ver gadering. De leden kunnen dan eerst eens nadere inlichtingen bekomen. De Voorzitter stelt voor de stukken deze kwestie betreffende voor te le zen. Na voorlezing zegt de heer 't Lam, dat men nu tenminste iets meer weet. Na eenige bespreking over opna me in andere ziekenhuizen, wordt be doelde verordening vastgesteld. Schrijven van Ged. Staten, waar in toestemming verleend wordt tot verkoop van een stukje grond aan I7r. Timmermans, onder voorwaarde, dat er een uitweg blijft, voor de ach ter dezen grond liggende eigenaren en er geen hoornen geplant worden. De koopprijs zal f 5.bedragen. De heer 't Lam vraagt of er geen kleiner bedrag vastgesteld kan wor den, daar f 5.nogal hoog is. De Voorzitter stelt voor, waar deze zaak al zoo lang geduurd heeft, Ged. Staten in dezen hun zin te geven, ook de heer Timmermans zal tegen het voorgestelde bedrag geen bezwaar hebben. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Schreuders zegt vernomen te hebben, dat de werkverschaffing binnenkort stilgezet zal worden, zal tegen dien tijd de steunregeling weer ingesteld worden De Voorzitter zegt, dat dan tijde lijk de steunregeling weer in wer king zal treden. Verder vraagt de heer Schreuder hoeveel het loon bedraagt van den administrateur van de steunregeling. De Voorzitter zegt, dat hiervoor nog geen vast salaris vastgesteld is. Spr. zal eens bii andere gemeenten informeeren, wat hiervoor uitgekeerd wordt. De heer v. Andel acht dit niet noo- dig, de steunregeling zal wellicht nog jaren duren, daarom zou hii een sa laris vast willen stellen, overeenkom stig het werk, dat er voor gedaan moet worden. Wordt besloten in een volgende vergadering deze zaak af te handelen. Hierna komt de beer 't Lam met een voorstel om over te gaan tot wijziging van lajrt. 6 van het reglement van orde en wel in dezen zin, dat de benoeming van secretaris en ge meente-ontvanger niet geschied door B. en Wi. maar door den geheelen raad. De heer van Andel zegt, dat het niet gaat om critiek uit te oefenen op B. en W., maar dat het gewenscht is, dat de geheele raad zich hierover uitspreekt De Voorzitter zegt, dat er wel eeni- gen schijn van critiek gegeven wordt. Verder stelt spreker voor, dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering, dan kunnen B. en W. eerst advies uitbrengen. De heer 't Lam verzoekt zijn voor stel nu in behandeling te nemen. De Voorzitter zegt, dat er eerst ge stemd zal worden over zijn voorstel. Voor stemden de beide wethouders, tegen de hoeren 't Lam, van Andel en Schreuders, zoodat dit voorstel verworpen wordt. Met de stemmen van de beide wet houders tegen, wordt hierna het voor stel van den heer 'tLam aangenomen. De heer van Andel vraagt hierna nog, wanneer de subsidie-aanvraag van het crisiscomité in behandeling komt. De Voorzitter antwoordt, dat de ze teruggestuurd is, omdat deze niet ingediend was op gezegeld papier. Hierna sluiting. HET VREESELIJKE GEBEURDE MET DE LEEUWERIK. Koninklijke deelneming. Een stroom van telegrammen en schrif telijke betuigingen van deelneming is bij de K. L. M. binnen gekomen. Van de Koningin en de Prinses is het navolgende telegram ontvangen „Koningin en Prinses zeer getroffen door droeve tijding van het verongelukken „Leeuwerik". Dragen mij op beider op rechte deelneming te betuigen en ver zoeken U die over te brengen aan de nabestaanden der verongelukten". Deelneming van Tsjecho-Slowakije. De Tsjechische gezant dr. I. Krno heeft naar aanleiding van het ongeluk met de Leeuwerik een schrijven aan den heer Plesman gericht waarin hij uiting geeft van zijn deelneming met de slag welke de K.L.M. getroffen heeft Eenige van uw beste medewerkers zijn gebleven in den dienst voor onze gemeen- schappelijke zaak. De vooruitgang der menschheid eischt dikwijls harde offers, maar de herinnering aan hen die zich daaraan gewijd hebben zal eerbiedig be waard blijven ook in mijn land en zal niet nalaten de banden die ons vereeni gen te versterken. Tenslotte verzocht de gezant alle K.L.M. mannen zjjn innige deelneming en sympathie te betuigen. HEUSDEN. De varkenshandelaar v. d. M. te Genderen is, naar de „Tel." verneemt door de Kon. Marechaussée alhier, wegens verduistering en valschheid in geschrifte gearresteerd, v. d. M. was districtsvertegenwoordiger van de Crisis-Varkens-Centrale. Sinds ee- nigen tijd waren bij de politie en justitie verschillende klachten inge komen omtrent handelingen, waar door de boeren, die varkens aan de regeering hadden te leveren, geldelijk werden benadeeld. Wanneer een var kenshandelaar aan v. d. M. varkens ter levering aanbood, gaf hij zulks niet door. De boer kon dus blijven wachten op aflevering. De man bleef daardoor een tijd met zijn varkens zitten, waardoor het den districtsver tegenwoordiger mogelijk was de var kens tegen een lagen prijs te koopen en ze toch op naam van den leveran cier aan de regeering af te leveren. Op de kwitantie plaatste hij dan een valsche handteekening om bij een bank het geld te kunnen ontvangen. Het is nog niet uit te maken, hoe groot het bedrag is van de gelden, die v. d. M. zich op deze wijze heeft toegeëigend. De gearresteerde is voor den officier van justitie te 's-LIerto- genbosch voorgeleid en na door den rechter-commissaris te zijn gehoord in het huis van bewaring ingesloten. De tuinman van het R. K. Gasthuis alhier ving dezer dagen niet minder dan drie ratten tegelijk in één klem. RIJSWIJK. Tot secretaris der Herv. J. V. „Het Mosterdzaadje" alhier is geko zen G. Verhoeven Gz. en tot penning meester t*. Kant Hzn. WAARDHUIZEN. Vorige week had M. v. d. S. alhier, het ongeluk een rib te breken. 20 j.Maarten Kerkhof f, 29 j.. met Gerrigje van Willigen, 28 j.Klaas van Zanten, 29 i.. pnet Maria Erm- strang, 26 j. Overleden: Daniël Mij dan, 69 j., weduwnaar van Helena de Boef; Anna van Hemert, 62 echtgenoote van Dirk Schreuders^ lluibcrtje de Jong, 92 j.. weduwe van Gijsbert van der Linden. EETIIEN. Over de maand Maart, 1935. Geboren: Margaretha, Chr., d. van P. L. Tasseron en C. A,. de Vries Cornelis, A.. P.. z. van Adr. Kramer en A. Colijn Adriana, Joh., d. van Ant. van der Kolk en N. J. van WijkMarius en Antonie zo nen van Corn. Noorloos en P. Vos. Getrouwd: Joh. M. Waarts,. 27 i., met P. van Enkhuizen. 21 j. Overleden: T. van Noor den nen 65 j.G. van Kuijk, 28 i. echtge noote van A. J. de Bruijn Joh. P. van Mersbergen 43 j.Mart. van Wij len, 76 j. echtgenoote van And. van wijk A. van den LIeuvel, 71 j.„ echtgenoot van G. Branderhorst. KERKWIJK. Over de maand Maart, 1935. Overleden: Cornelis Jan Ou- sen, 78 jaar. weduwnaar van Maria Onink. POEDEROIJEN. Over de maand Maart, 1935. Geboren: Aagje, d. van G. C. Haasakker en E. van de Werken Johannes, Cornelis. z. van M. Exal- to en W. Biesheuvel. Getrouwd: Jan Groeneveld, 35 j., met Wilhelmina Hendrika ten Hagen, 30 jaren. Overleden: Johannes Vernooii 81 j., weduwnaar van Egberdina van der ZalmJacobus Louwerse, 27 j. WOUDRICIIEM. Over de maand Maart, 1935. Geboren: Johanna, d. van T. Ottevanger en G. BakkerCarolina, Annigje, Rebecca, d. van Ch. de Bruin en A. WijnbeltNeeltje, d. van J. van der Nat en L. J. de Ro ver. Getrouwd: Levinus Hooglan der, 23 j.. met Huberta Dupré 26 jaar. Overleden: Maria A. van An del, 75 j.. echtgenoote van C. Vink: Willemina van der Wiel, weduwe van M. BaksMarinus Verheij, 9 we ken Bastiaan Hartman, 25 j. WERKENDAM. Over de maand Maart, 1935. Geboren: Willem, z. van W. van Veen en C. H. IppelGerrit, 0. van A. G. van Oord en A. C. PaanS Catharina, Cornelia, d. van G. Ka merman en N. Hoogendoorn Alber ta, d. van Joh', v. Vuuren en A. Baks'Jan, z. van A. v. Oversteeg en B. BrasAnnestrien, d. van C. Visser en A. Kieboom Leendert. tz). van C. Hoogendoorn en M. C. Kie boom Hendrika, Wilhelmina. d. van C. P. v. d. Heuvel en J. J. KapelHendrika, Petronella. Reini- ra, d. van R. J. D. Beerekamp eri J. J. Becht. Getrouwd: J. Aafjes, 65 j.. eri C. de Graaf, 67 j.C. W. Ippel. 29 j., en A. Rijkers. 28 j. Overleden: Neeltje Cornet, 5 maandenJ. P. J. P. Schaddelee, 45 j., echtgenoote van H. L. v. Loon: M. H. Walljes, 35 j., echtgenoote van L. Witvliet. ZUILTCIIEM. Over de maand Maart, 1935. G e b o ren: Aartje, Bertje. d. van J. van Heusden en B. Ekelmans An neke, d. van Mi. van Willigen en J. A. Schaap. Getrouwd: M. van Willigen 21 J, met J". A'. Schaao, 17 jU Kl. van Brake!, 22 met M- Verzijh 20 jaar. Overleden: Stijntje van Wij nen, 80 j.. wed. van P. Kanselaar; Johanna Maria Fuijkschot, 85 i.": Hendrika Antonia van Veen, 2 Jaar. d. van A. van Veen en C. van Lleus- den Adrianus Klop, 6 maanden. ]p. van Ph. Klop en J. Hobo. BRAKER. Over de maand Maart, 1935. I GeborenHendrik, z. van W. van Hemert en D. van Dalen. Getrouwd: Roelof de Zeeuw, 24 j., met Maria de Jong 22 j.An tonie Verzijl, 29 j., met Belia Mij dam. Wij houden steeds voorhanden, opschriften enz. enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4