Voetbalsport. Plaatselijk Nieuws. ANDEL. Zaterdag speelt Sparta een uitwedstrijd tegen Stormvogels II te Woudrichem in de competitie van den Brab. Voetbalbond. WIJK EN AALBURG. De Zaterdag gehouden voetbalwedstrijd tusschen Wilhelmina I en II tegen Sparta I eindigde met 30. Tweede Paaschdag zullen op het Wilhelmina-sportterrein alhier, groote voetbalwedstrijden worden gehouden die om 2.30 uur zullen aanvangen. Gespeeld wordt door B. V. V. I, 's-Bosch. N. O. A. D. I, Tilburg. Het N.O.A.D I-elftal dat tegen B.V.V. I uitkomt, is als volgt saamgesteld Pistoorius v. Pelt Bertens De Kok Oprinsen Jansen Hazendonk, Schilders, De Leeuw, Wagemaakers, Remmers. Hartjes, Meeuwese, De Rooij, Fleuren, Van Beek. Van Liempt Versluis Van Hoek Broeren Verkaart Bouman (B.V.V. I) Om 12.30 uur Wilhelmina IR.W.B., Waalwijk. Om 1.30 uur Veteranen B.V.V., 's-Bosch. N.O.A.D., Tilburg. Om 4.15 uur: Wilhelmina II, WijkAalburg. Blauw Wit I, Nieuwendijk. WERKENDAM. De j.l. Zaterdagmiddag gehouden onder linge wedstrijd door W.V.V. en S.V.W., werd door eerstgenoemde met 21 ge wonnen, zoodat zij in 't bezit is gekomen van een mooien Amstelbeker. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. J. Snijders. Aanwezig alle leden. HEUSDEN. AALBURG. AMMERZODEN. ALMKERK. J.l. Zaterdagavond speelde de korfbal ver een. A.K.C. alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Rust Roest" van Dussen (Hank), welke ein digde in een gelijk spel 2—2. Op de j.l. Zaterdagavond gehou den jaarvergadering v.d. Chr. Nationale Werkmansbond, werden tot bestuursle den herkozen de heeren A. Strik en G. Pellikaan. J.l. Zaterdag had de heer G. S. alhier het ongeluk, tegen .zijn arm een klap van het paard te krijgen, met het gevolg, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. ANDEL. De wijkverpleegster Mej. van Dongen, geraakte op den Rietdijk al hier, bij het nemen van een keerpunt met haar auto* in een sloot. Door be hulp van een vrachtwagen werd de auto weer op den wal gebracht. De verpleegster bekwam geen letsel. De stemming ter verkiezing van de leden van den raad, zal worden gehouden op Donderdag 20 Juni a.s. GABELLE. Op den Winterdijk had j.l. Don derdagavond een auto-ongeluk plaats, dat beter is afgeloopen, dan het zich liet aanzien. Een automobilist kwam met zijn wagen in botsing met een paal van de electrise he lichtleiding, met het gevolg, dat deze afknapte en een deel der gemeente zonder licht kwam te zitten. Na de aanrijding reed de auto door en kwam bij den landbouwer v. d. V. in den tuin naast den dijk terecht. De bestuurder kwam er zonder letsel af, terwijl de schade aan den wagen miniem was, want nadat de auto weer op den dijk was gebracht, kon de reis weer voortgezet worden. De burgemeester der gemeente Sprang-Capelfe zal in het vervolg slechts te spreken zijn voor het publiek op Dinsdag en Vrijdag des voormiddags van half elf tot half twaalf. GORINCIIEM. VERPLAATSING VAN DEN BAZAR „DE POTTEMAN". We hebben eens een kijkje genomen in het nieuwe gebouw van „De Pot- teman" aan de Groote Markt. Aller eerst valt de ruimte op. Had de zaak op den Langendijk een oppervlakte van 60 M2., hier is ze ruim 250 M2. De ingang Marktzijde is verruimd' en de uitnoodiging: „Vrije Toegang" op bei de ingangen, doet ons als vanzelf bin nentreden. Allereerst vindt men aan zijn linkerhand de afdeeling toiletarti kelen en parfumerieën, daarnaast luxe artikelen en glaswerk. Vervolgens vra gen damestasschen, portemonnaies, por tefeuilles enz. de aandacht voor de afdeeling lederwaren, waarbij zich de reis- en sportartikelen aansluiten. Voor bij den tweeden ingang volgt dan het artikel van den dag: schoonmaakartike len, borstelwerk, dweilen, sponzen enz. Nu komt men aan de lijsten in alle ma ten voor portret, schilderij of ets. Men vindt hier een eigen lijstenfabricage met keuze uit 63 staven. Hiernaast kleine meubelen, spiegels, rietmeubelen, alles in de nieuwste mo dellen. Theebladen en lakdbozen, zoo mede werkmandjes, naaikistjes, vragen de belangstelling. In vogelkooien en aquaria is een ruime sorteering aan wezig, alsmede in huish. houtwaren, als trapladders, droogrekken, strijkta fels, teilen, emmers en waschketels. Aan de andere zijde pronkt de groo te 'afdeeling emaille. Veel zorg is er aan besteed de sorteering zoo< groot mogelijk te doen zijn. Metaalwaren voor huishoudelijk gebruik 'en staalwaren sluiten hier tfc rij. Daarna komen we voor de stellingen met plateel en cera miek vazen, bloempotten, gebakstellen en tal van artikelen, bij uitstek voor ca deautjes geschikt. Ten slotte de rui me afd. porcelein -en aardewerk, zoo wel wit als crème en gedecoreerd, ta fel-, ontbijt- en. theeserviezen, wasch- stellen, kop ien schotels, koffie- en theepotten, teveel 'orai op te noemen. Nu naar de andere afdeelingen. In den doorloop nikkel- en tinwaren. Dan komt men Dij1 het speelgoed. Een op somming hiervan te geven is ondoen lijk; wat de luxe artikelen betreft is er een aparte afdeeling van de N.V. „DaalderopV 'konink. 'fabrieken van brondskoper en 'tin, zoomede van Ger- ritzen Sola Massive, het door en door vlekvrije tafelgerei. De opening is bepaald .op Zaterdag 20 April en Vrijdag tevoren is alles van 2—4 uur en van 6—8 uur te be zichtigen. IIERPT. Maandagavond had in café Ver hoeven de trekking plaats der verlo ting van de R.K. Voetbalvereeniging „Brabantia" alhier. Zeer veel belangstelling, waaronder het bestuur met afgevaardigden van den „Bond van Vercenigingen", waren opgekomen, om van de trekking ge tuige te zijn. De trekking verliep als volgt: le pr. no'. 375. 6 e pr. no. 304. 2e pr. no. 454. 7e pr. no. 156. 3e pr. no*. 158. 8e pr. no. 273. 4e pr. no. 150. 9e pr. no. 144. 5 e pr. no. 120. 10e pr. no. 98. Na afloop dankte de voorzitter van „Brabantia", de heer Jac. van Vre de, voor de vele belangstelling en de prettige samenwerking en hoopte dat, wanneer Brabantia weer eens op de proppen komt, er steeds weer met het zelfde animo* mag worden deelgenomen als dezen keer. NIEUWENDIJK. Daar de aardappelen in prijs da lende zijn, gaan vele landbouwers hun aardappelen opgeven, om te laten dena- tureeren. Hiervoor wordt door de re- geer'ing 95 cent per 103 K.G. vergoed. Op het gehouden 'springconcours te Breda, 'werd door onze dorpsgenoot, de wachtmeester L. v. d. Stellt, met een wedstrijd 'in hoogspringen een le prijs, zijnde 'een beker met eere-medaille behaald. Voorzeker een pracht prestatie. Zaterdagavond hield de begra- fenisvereeniging „Onderlinge Hulp" een ledenvergadering in het Instituutlo kaal. De Voorzitter, de heer O. Wal raven Sr., opende op gebruikelijke wij ze, waarna Verslagen van secretaris en penningmeester volgden, welke beiden met dank aan deze heeren werden goedgekeurd. Na nog enkele zaken be sproken te hebben, sloot de voorzitter om plm. 9 uur deze vergadering. NEDERIIEMERT. Bij de 'op Vrijdag j.l. alhier ge houden trekhondenkeuring werdi 1 hond aangevoerd, welke 'werd goedgekeurd. OUDENDIJK. Dezer dagen vierden de echte lieden G. van Andel en M. van Andel Westerlaken, onder veel blijken van be langstelling hun 40 jarig huwelijksfeest. Des avonds bracht het fanfarecorps „Kunst na Strijd" hun een serenade, hetwelk zeer werd gewaardeerd. Bij het 'te Breda gehouden exa men voor melkcontroleur, vanwege de F.N.Z., slaagde voor het le gedeelte enze dorpsgenoot de heer A. van An del, werkzaam aan de Coöp. Zuivel fabriek te Nieuwendijk. OUDIIEUSDEN. SPRANG CAPELLE. SPRANG. Ten nadeele van mejuffr. van Z. werd te Waalwijk, terwijl zij even in een winkel was haar fiets ont vreemd. Tot op heden bleef de dief onbekend. Heden Woensdagavond zal voor de Geref. Kerk haar predikant Ds. J. C. Hagen optreden, met het onderwerp: „Gezinsleven en prediking". Vrijdagavond 1.1. trad voor de A.R.J.A. club Mr. Th. Heemskerk op, de heer H. de Hoop, gem.-architect te Waalwijk, met het onderwerp: „Pa troon en Arbeider". Na gebruikelijke opening door haar voorzitter, den heer D. Drost, behan delde spreker bovengenoemd1 onder werp. Na een woord van inleiding zegt spreker: Op het maatschappelijk ter rein geen gezag! In de verhouding patroon en arbeider is er alleen sprake van leiding geven en leiding ontvan gen. De arbeid is vrij. Inleider waar schuwt tegen de strooming die gezag in de werkplaats wil. Spr. zal blijven strijden voor hett standpunt van wijlen Z.Exc. Min. Tolma. Ook de arbeider is vrij. Ook het stakingsrecht in aller uiterste noodzaak is een recht van den arbeider. Daar mogen we niet aan tor nen, aldus spreker. Aan de bespreking werd zoowel door belangstellenden als leden der A.R.J.A. deelgenomen. In den breede werden de gestelde vragen beantwoord' en kon spr. op verschillende zaken nog die per ingaan. De Voorz. dankte spr. voor dit leer zame onderwerp en sprak den wensch uit, dat dit niet de eerste en laatste maal zou zijn, dat de A..R.J.A. club van spr. gaven kan genieten. Staande de vergadering werd door den heer G. J. van Willigenburg de toezegging ge daan, dat door hem op de e.k. vergade- in Mei zal behandeld worden het on derwerp: „Gemeentepolitiek". Na een slotwoord door den voorz., eindigde de heer de H. met dankge bed. VEEN. Door het kinderkoor „Het S'js- je" zal op Paasch-Maandag, des avonds in het gymnastieklokaal haar jaarl jk- sche uitvoering gegeven worden. Het programma ziet er weer aantrekkelijk uit. Naast tal van aardige zangnum mers, bestaat de hoofdschotel voor de zen avond in het opvoeren van de kin deroperette „Goudhaartje en Trouba dour". Het 'kinderkoor ter dezer plaatse, dat in het opvoeren van operette's een zekere vermaardheid verkregen heeft, zal ook dit jaar niét teleur stellen. Niet minder dan 50 kinderen zullen mede spelen, welke 'in hun sprookjesachtige kleederdracht weer een mooi schouw spel zullen doen zien. In het eerste bedrijf treden eerst eenige herouten op, die bekend maken dat er een groot lentefeest gevierd zal worden. De dorpelingen stroomen in grooten getal en naar het versierde dorpsplein. Temidden van de vroolijk- heid verschijnt een Troubadour ten tooneele wat de vreugde ten top doet stijgen. Nadat hij verteld heeft van zijn reizien in vreemde landen, noodiigt hij het liefste meisje uit om hem te vergezellen. Hij kan haar kennen aan de gouden haren die zij bezit. Geen en kel meisje, die deze haren echter bezit. Na een jaar zal hij dan terugkomen. Zeven meisjes beramen plannen, wat te doen om deze haren te verkrijgen. Eindelijk wordt besloten naar een too- vervrouw te gaan en die raad te vra gen. Allen .krijgen in het middernachte lijk uur een raad en gaan daarna elk afzonderlijk op reis. Een er van, Goud haartje geheeten, heeft daarbij zonder linge ontmoetingen. Allereerst..., maar laten we hier eindigen, elk ga zelf zien. Door de muziekvereen. „Wilhel mina" zal wegens ziekte van leden niet worden deelgenomen aan het concours te Zuilen. WOUDRICHEM. le prijs no. 37 lie prys no. 320 2e 382 12e 378 3e 327 13e 275 4e 156 14e 171 5e 146 15e 121 6e 399 16e 117 7e 284 17e 60 8e 305 18e 118 9e 64 19e 375 10e 262 Vergadering van den raad der ge meente DUSSEN, op Zaterdag 13 'April. De Voorz. opent de vergadering, leest de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken Schrijven van Ged. St., waarin wordt bericht, dat het onderzoek van het raadsbesluit tot verkoop van het huis met tuin, dit college aanleiding heeft gegeven tot bedenkingen daar tegen. Gaarne vernam het college, waarop de waarde is gesteld door den raad en wcnscht de bepaling opgeno men te zien, dat als de verkoop meer dan 10 pCt. onder deze waarde blijft, geen gunning zal plaats vinden. Waar in een openbare vergadering bezwaarlijk het geschatte bedrag ge noemd kan worden, wil de Voorzit ter zoo aanstonds in besloten verga dering op dit schrijven terugkomen. Van Ged. St. is verder ingekomen een nota van aanmerkingen op de gemeenterekening. In verband met deze aanmerkingen, doet de Voorzit ter mededeeling, dat de Landarbei dersstichting zal worden opgeheven. B. en W. worden gemachtigd de no ta van aanmerkingen die slechts van administraticven aard zijn af te han delen. Besluit van Ged. St. over demping van den sloot aan den Rommegat- schen dijk. Waar de afgraving van dezen dijk in werkverschaffing, door den raad niet is goedgekeurd, wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Schrijven vaniden Min. van Sociale Zaken, over extra stcunverleeningaan werkloozen die daarvoor in aanmer king komen. Het Nat. Crisiscomité is bereid 79 pCt. in deze extra steun- verlcening bij te dragen, als de ge meente 21 pCt. bijdraagt. Aangezien hiervoor op de begrooting reeds een bedrag is uitgetrokken, wordt dit schrijven voor kennisgeving aange nomen. Een verzoek om een bijdrage in de kosten voor het bezoeken door een leerling van de MULO school wordt ingewilligd. Een bijdrage zal worden verleend aan de hand van de bestaande regeling. Benoeming van een hoofd der school in Wijk C. De Voorzitter deelt mede, dat van den Inspecteur op het Lager Onder wijs, de voordracht 'is terugontvan gen, met welke voordracht B. en W. zich hebben vereenigd. De voordracht luidt als volgt: 1. J. Juriaans te Leiden. 2. S. Muilwijk te Hardinxveld. •3. G. J. Gerritsen te Velp. De Voorzitter schorst de openba re vergadering voor de bespreking der sollicitanten. Na heropening wordt tot stemming overgegaan. De heer Juriaans verkreeg 8, cle heer Muilwijk 3 stemmen, zoodat de heer Juriaans is benoemd. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, zoodat de Voorzitter de openbare vergadering sluit, waar op de raad overgaat in geheime zit ting. Het metselwerk aan een woon huis voor rekening van den lieer Jac. Verhoeven te Bern, gemeente Herpt, onder architectuur van den Heer Jas. v. Gerven te Herpt, is onderhands opgedragen aan L. J. v. d. Staak alhier. 'Onze stadgenoot Harrv Poll treedt Zaterdag, 20 April a.s.. we derom op voor de microfoon van den K.R.O. Hii zal van 2 uur2.20 een voor dracht houden „Opstanding" ge naamd, welke de bekeeringsge- schiedenis" van den bekenden Deen- schen schrijver Johannes Jörgensen behelst. HEROPENING EN JUBILEUM. In verband n.et haar 30 jarig bestaan heeft de firma Wed. J. Smits Zonen haar winkelzaak doen verbouwen. Kosten en moeiten zijn gemaakt, om deze flinke middenstandszaak een modern en gezellig cachet te geven. In deze reclameweek is een bezoek wel aan te bevelen men heeft gratis toegang om een en ander te komen bewonderen. Ons trof vooral de prachtige, geheel nieuwe étalage uit triplex en kathedraal-glas opgebouwd. Stralende verlichting en bovenal keurig ^schoenwerk treffen den voorbijganger. Inwendig is alles navenantmat-rooden triplex-lambriseering, eikenhouten schappen vol doozen met schoenen uit diverse fa brieken, gemakkelijke stoelen en handige pasbankjes. Wij mogen de firma gelukwenschen met haar hernieuwde zaak. De uiterlyke ver zorging is een aanwinst voor Heusden. Bij haar 30 jarig jubileum heeft de firma Smits aardige attracties aan hare klanten in vooruitzicht gesteld. Opgemerkt dient te worden dat deze firma een ruime sorteering schoenwerk voorradig heeft, o.a. de bekende „Robin sons" en de „Arbo schoentjes", afkomstig uit de speciale fabriek voor kinderschoeisel. De goedkoope, solide volksschoen ziet men naast de elegantste dames- en heerenschoen. Laten wij hopen, dat deze zaak zich over een drukke belangstelling en waar- deerend bezoek verheugen mag. De firma Smits zij van harte succes toegewenscht. Zie de advertentie. Men verzoekt ons mede te deelen dat op Woensdag 17 dezer de Emma- bloem-collecte langs de huizen alhier zal worden gehouden. De opbrengst van deze collecte komt geheel ten bate van de tuberculose-bestrijding in Heusden en om streken. Aangezien het R.K. Gasthuis St. Antonius, vooral door de opheffing van het Diaconessengesticht, blijkt te klein te zijn voor het aantal patiënten en ver pleegden, zal het eerlang worden ver groot. Dit zal geschieden onder leiding van den heer Vriends, architect te Moer gestel. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer E. de Graaff alhier, is opgedragen ,aan L. van Wijk (metselwerk) en A. A. van Bergeijk (timmerwerk), beiden lalhier. Zaterdag geraakte één der vrachtwagens van de Firma de Heer, doordat de remmen niet hielden, in de rivier de Maas. De chauffeur van der Leeden, die nog alles in het werk stelde den wagen te behouden, kon zich nog op het laatste ©ogen blik redden, door zwemmende een kabel, waaraan de pont gemeerd lag. te grijpen en zich zoodoende naar den kant te trekken. Het water en de drijvende planken en kussens waren hem reeds tot de schouders genaderd. Met den takelwagen van de Firma Pompen en Verlouw uit Den Bosch werd later het vehikel we der op het droge gehaald en naar Den Bosch gesleept, waar het wel weer in orde gebracht zal worden. Mej. H. G. Hilberts, onderwijze res aan de Herv. school alhier, is met ingang van 13 Aug. a.s. benoemd tot onderwijzeres te Lutten aan de Deaemsvaart. v Bii besluit van den Commis saris der Koningin in Noord-Brabant d.d. 11 April 1935 is benoemd tot veldwachter der gemeente Lith, Me- gen en Mierlo, Th. van den Akker, veldwachter alhier. Eenige dagen geleden maakte wii melding van de oprichting van een plaatselijk comité van Actie, als onderdeel van de centrale voor Werkloozenzorg. De centrale heeft het plan dezen zomer een aantal werkkampen te openen, die eenigs- zins afwijken van het tot nog toe ge volgde systeem. Het eerste kamp van dit nieuwe type zal begin Mei ge opend worden. In deze kampen kun nen de deelnemens een achttal weken een onderdak vinden. De werklooze jongeren kunnen er hun handen weer gebruiken in een regelmatig arbeids proces. Er zal n.l. in deze kampen een veertig urige werkweek zijn, daar naast nemen ontwikkeling en ont spanning een belangrijke plaats in. Het ligt in de bedoeling de deelne mers, die uit een omtrek van 40 50 K.M. rond het kamp komen, Zater dag en Zondag naar huis te laten gaan, om zoodoende de gezinsband niet te verslappen. Voor het werk zal behalve 'kost en inwoning nog een vergoeding van f 2.00 per week worden uitgekeerd. Door dit werk kunnen jaarlijks een kleine 2000 jeugdige werklooze be reikt worden. Natuurlijk zal het een en ander aanzienlijke kosten met zich brengen. De centrale heeft van het Rijk voor haar arbeid een belangrijke subsidie verkregen, onder voorwaarde, dat Christelijk Nederland zelf de hand aan den ploeg slaat en gezamelijk een bedrag van rond f 50.000.Ibii- een brengt. Deze som wil men bijeen brengen op 27 April a.s. Door een nationale inzameling, waar heel Chr. Nederland actief aan mede werkt, hoopt men de plannen ten uitvoer te kunnen brengen. Deze actie die in deze gemeente geleid zal worden door het plaatselijk comité van Actie (se cretaris, G. J. van Willigenburg te Sprang) gaat onder het motto „Jong Holland 'snakt naar werk". Door het plaatselijk comité is reeds medewer king verzocht aan de in deze ge meente bestaande jeugdorganisaties. In tegenwoordigheid van Wet" houder Holster en den gemeente veldwachter had Vrijdagavond in café v. d. Wiel de trekking plaats van de lotery, ten bate der Zangvereen. „Kunst na Arbeid". De uitslag was als volgt 99 99 99 99 99 9) 99 99 99 9) 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 De prijzen moeten binnen 14 dagen worden afgehaald, nadien komen zij weer in eigendom van de vereeniging. Woensdag j.l. werd door het Chr. Jeugd- en Kinderkoor „Frisch Gezongen" alhier, een uitvoering ge geven in 'het gymnastieklokaal der Openbare School. De leiding berust te bij den heer W. G. van den Heet- camp, terwijl, de heer J. Kcntie op het orgel begeleidde. Ï3e zaal was tamelijk bezet, terwijl de kinderen de verschillende stukjes goed zon gen. Het geheel was een zeer aardige avond. Voor de Chr. Historische Kies- vereeniging alhier, trad Donderdag avond j.l. in de Chr. Bewaarschool op de heer Weitkamp, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal met het onderwerp„Crisiswee." De zaal was tamelijk bezet en spreker zette zijn onderwerp duidelijk uiteen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele aan wezigen gebruik gemaakt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2