GORINCHEM LANGENDIJK - NS79. TE HUURs REGTHU1S met Café en Speeltuin Advertentiëii. Paaschmaandag tot 1 -uur geopend. Predikbeurten. Een 15-tal werkloozen zijn te werk gesteld in den polder van Wijk. De werkverschaffing in Andelerbroek zal worden stopgezet. ALMKERK. De keuring van trekhonden zal plaats hebben te Nieuwendijk op Dins dag 23 April a.s., des nam. van 2—4 uur, op het terrein van den heer M. Wijnands; te Waardhuizen op Wjoens- dag 24 April! a.s., des vo(orm. van 911 uur, op het terrein van den heer M. v. d. Stelt en te Almkerk op W|oens- dag 24 April a.s. van nam. 24 uur, op het terrein van mej. de wed. C. Dekker. Aan houders van trekhonden die hun hond enz. niet op den bepaalden tijd ter keuring aanbieden, wordit mede gedeeld, dat hun naam in het register van trekhondenhouders, zal worden doorgehaald. Op Donderdag 25 April a.s. hoopt de Chr. Hist. Kiesvereeniging al hier, een ledenvergadering te houden in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. O.a. zal aan de orde worden ge steld: Candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. J.l. Vrijdagavond 19 dezer hoopt de heer C. v. Veelen, hoofd' der Chr. school alhier, in verband dat h'.j de school met pensioen gaat verlaten, een afscheidsrede te houden, met het on derwerp: „Mijn school-ervaringen". Door H.H. Ged. Staten dezer provincie is aan het bestuur van het waterschap polder Den Duil vergun ning verleend, tot het oprichten van een machinegebouw. Naar wij vernemen is in de plaats van Dr. v. Lokeren Campagne als kin derarts aan het Consulatiebureau be noemd, Dr. Soeters van 's Gravenhage. Tot predikant bij1 de Herv. ge meente alhier is beroepen, Ds. van Waardenbürg van Hoogmade. Naar wij vernemen is mej. D. Verschoor alhier, benoemd als particu lier onderwijzeres te Arnhem. AALST. De muziekvereen. „Prins Hen drik" troopt op den 2en Paaschdag 's middags in het centrum van het dorp een concert te geven. Mede werking zal worden verleend door de rnuiziekver. O. B. K. te Brakel, en de Gem. Zangver. T.O.G.I.D.O. alhier, Enkele dames hebben zich beschikbaar gesteld voor verkoop van bloempjes. Zaterdagmiddag gebeurde hier een ongeluk, dat, hoewel ernstig toch nog goed afliep. Twee jongetjes van den heer D. v. N. ware achter de woning aan het slootje springen. Op een gegeven oogenblik kwam een der jongens in het water terecht, geluk kig was de vacler in de nabijheid, die spoedig zijn zoontje op het droge haalde, maar het bleek, dat de jon gen niet meer loopen kon. De in middels geroepen geneesheer, Dr. Steenis uit Brakel, constateerde een beenbreuk. CAPELLE. Op' 22 April 1885 opende cle heer A. L. Sneep op bescheiden voet een graan- en grut terszaak te dezer plaatse en a.s. Maandag 2en Paasichclag herdenken de heeren A. L. Sneep, de stichter en zijn zoon. de .heer J. Ph. W. Sneep, directeu ren der N.V. Meelfabriek „De Hoop," voorheen A. L. Sneep Co, met het personeel het 50-jarig bestaan der fabriek. Vader en zoon mogen met trofcsch neerzien op1 de vlucht, wel ke hun zaak gedurende deze halve eeuw heeft genomen. Hoe dikwijls is, gedurende het staan dezer zaak, het getij niet ver- loopen, en even Zoovele malen heeft de energieke oudste directeur niet geschroomd de bakens te verzetten. iHoevele malen in de fabriek, Zoowel aan de west als aan de Oostzijde van de haven niet uit- en inwendig veranderd en verbeterd? Duizenden en duizenden guldens zijn op deze wijze gecirculeerd van firmanten naar ambachtslui en nog steeds gaan de veranderingen en verbeteringen door. ■Het bedrijf heeft zich in de halve eeuw van zijn bestaan dermate uitge breid, dat thans zoowel in Nederland alsl iin België de Sneep's veevoeders en het broodmeel „Calorita" bii de molenaars en pluimveevoederfabrie- ken algemeene bekendheid genieten. In deze voor handel en industrie zoo donkere tijden stemt het tot blijd schap en vooral voor de talrijke werknemers tot profijt, dat door de doortastendheid van de beide direc teuren, ondanks tegenslag met va luta en contingenteering, cle zaak zoo danig van orders is voorzien, dat momenteel dag en nacht gewerkt wordt. Gelijk met het herdenken van het gouden jubileum clcr zaak jubileert de heer A. L. Sneep ook alsl gou den beursbezoeker van de Graan- beurs te Botterdam, waar hii even eens een vooraanstaande en geziene persoonlijkheid is. Hierbij zii als cu riositeit vermeld, dat hij in die 50 jaar slechts twee maal „gespijbeld" heeft, hetgeen Zoowel pleit voor een gezonde zakengeest als. voor een ge- Ger. Kerk, 9,30 en 2,30 u. leesdienst Chr. Ger, Kerk, 9.30 en 6 u. ds Baas 2e P., 9,30 u dezelfde. Ger. Kerk, 9,30 ds. Hindriks en 2 u. leesd: e ïst Ger. (*em. 9,30 en 6 u. leesdienst. Nederhemert, Nz. 9,30 u. ds. Zandt en 2 u. ds. Beens. (nm. bev. lidmaten). Nieuwendijk, Geref. Kerk, 9,30 en 2 u. da De Bruin Poederoijen, geen opgaaf Geref. Kerk, geen opgaaf Geref. Gem., 9,30 en 6,30 u. leesdienst Raamadonk (F.), 9,30 u. ds. v. Dijk (D.), 2 u. ds^ Hofman Evangelisatiegebouw „Eben Kaëzer" 9,30 en 2 u. dhr. Terlouw 2e P. 9,30 u. dezelfde. Ger. Kerk, 9,30 en 3 u. ds. v. Maare Sleeuwijk, 9,30 u. ds. de Leeuw Geref. Kerk, 9.30 en 2 u. ds. van Reenen Beerekamp Veen, 9,30 en 6 u. dr. Tjalma Bev. lidmaten en H. Doop 2e P., 9,30 u. dr. Tjalma Ger. Gem., vm en nm. leesdienst Wijk, 9,30 u, Ds. Gobius du Sart Bev. lidmaten Woudrichem, 9,30 u. ds. Ch. de Bruin, Bev. lidmaten Waardhuizen, Ger. Kerk, 9.30 en 2 u. ds. Bokma Waspik, 2 u. ds. Cuperus Werkendam, 10 u. ds. Beerekamp en 6 u. ds. v. d. Pol Ger. Kerk, 10 en 6 u. Ds. Jonker Ger. Gem. 10 u. en 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 u. leesdienst 2e P., 2.30 u. ds. Smit, Sliedrecht Well, 2 u. ds Visch Ger. Kerk, 9,30 en 2,30 leesdienst Zuilichem, vm. leesdienst Ger. Kerk, vm. en 's av. ds. Voorneveld rfe; zond lichaam. Moge de N. V. Meelfabriek „De Hoop" onder de bekwame leiding der beide directeuren blijven groei en en bloeien tot vrucht der vele werknemers in het bedrijf werkzaam en tot algemeenen voorspoed onzer gemeente. DRUNEN. Onze gemeente schijnt wel een bijzonder strategisch middelpunt te we zen. De voorjaarsmanoeuvres zullen n.l. 2 maal een inkwartiering brengen, van 29 op 30 April komt de school voor reserve-officieren onbereden artillerie uit Utrecht met 3 officieren, 3 adjudant- onderofficieren, 24 onderofficieren, 51 korporaals en manschappen, alsmede 16 motorvoertuigen. De school voor reserveofficieren der bereden artillerie uit Ede komt 8 op 9 Mei met 9 officieren, 3 adjudant-on derofficieren, 100 onderofficieren, 20 manschappen, 9 officiers- en troepen paarden. Dat alles zal heel wat vertier in onze gemeente brengen. G ENDEREN. Op Maandag 22 April, (2de Paaschdag), hoopt de Chr. Gem. Zangvereen., onder leiding van haar directeur' den heer A. Meiresonne, een uitvoering te geven in de Geref. Kerk. GIESSEN. De stemming ter verkiezing van de leden van den Raad zal alhier plaats hebben op Donderdag 20 Juni1 a.s. VGRAVENMOÉR. De afdeeling 'sG'ravemoer van „Het Groene Kruis" hield in het café van den heer Leemans, een algemeene ledenvergadering. Maandag 2e Paaschdag zal des avonds half acht in de Geref. Kerk alhier, door de Chr. zangvereeniging „Halleluja", directeur de heer J. J. Put te Breda, eene uitvoering gegeven worden. B ijde gehouden verkiezing voor de Prov. Staten werdén de navolgen de stemmen uitgebracht: Kath. Dem. Partij 7 Chr. Hist. Unie 174 Onafh. R.K. lijst Donders 6 Herv. Geref. Staatspartij 1 S.D.A.P. R.K. Staatspartij 18 Anti Rev. Partij 252 Vrijhedisbond 39 Comm. Partij Nat. Soc. Beweging 15 Staatk. Geref. Partij 7 Vrijz. Democraten 2 HAARSTEEG. 2de Paaschdag zal alhier een groote korfbalwedstrijd' Haarsteeg Schijndel, worden gehouden. Aanvang 2 uur. Terrein tegenover J. v. Dal. Dit belooft een spannende wedstrijd te wor den ,daar de twee partijen tegen el kaar opgewassen zijn. OOSTERIIOUT. Op 23 April hoopt het echtpaar P. SuykerbuikVan Hees, Molenstraat, de gouden bruiloft te vieren. Een feest commissie is bereids gevormd om het gouden paar te huldigen. Dinsdag 7 Mei hoopt het echtpaar H. KrijnenDonkers, wonende aan den Bredascheweg alhier, zijn gouden echt- vereeniging te herdenken. Wegens familie-omstandigheden zal deze herdenking geen feestelijk karak ter dragen. RAAMSDONKSVEER. 2e Paaschdag houden het Ned. Verb, van Jonge Vrouwen en Meisjes en Ned. Herv. Jongel. Verbond' een Prov. Landdag. Om 10.30 wijdings- chenst in d!e Dorpsche Herv. Kerk; 12.15 ontvangst der bezoekers in Re- hoboth op het Veer; 12.30 koffietafel in Rehoboth; 13.30 wandeling naar Geertruidcnberg; 14.30 vergadering in de Veersche Herv. Kerk; 18.brood maaltijd; 18.45—21.00 avond-bijeen komst aangeboden door de plaatselijke vereenigingen. WOUDRICIIEM. Aan den dienstplichtige van de lichting 1934 M. A. Baks; alhier, is door den Minister van Defensie 1 jaar uitstel van eerste oefening ver leend. Dinsdag j.l. vierde het echt paar IT. van StokkumA. Baks al hier, onder zeer veel blijken van be langstelling de 25-jarige echtvereeni- ging. Des avonds bracht Woudri- chem's Fanfarecorps een serenade. De aandacht van de niet-inge- zetenen der provincie wordt er op- gevestigd, dat ter gemeente-secreta rie alhier, verkrijgbaar zlij'n gratis wegkaarten voor het berijden van de provinciale wegen in Noord-brabant. Mej. J. van der Lely alhier, is benoemd tot apothekèrs-assistentie aan de Boerhaave-Kliniek te Amster dam. 21 APRIL Reuaden, 10 u. de heer Bernard uit Vreeswijk. Ger. Kerk, 10 u. en 6 u, Cand. Beu kenkamp. Ger. Gem., 9,30 en 6 u. leesdienst Aalat, geen opgaaf. Vrije Geref. Gem. vm. en nm. leesdienst Andel, geen opgaaf Ger. Kerk, 9,30 en 2 u. ds Bakker Ahnkerk, 9 30 u. ds. v. d. Mast van Strijen en 6 u. ds. de Bruin Geref. Kerk 9,30 en 2 u. ds Hakman Ammerzoden, geen dienst B'broek, 9,30 u. ds Kruys Voorberge Bruchem, geen dienst. Ger. Kerk, 9.30 en 2,30 u. ds. Keizer Doeveren, 9,30 u. ds Van Bruggen Dua8en, 9,30 u. ds. v. d. Berg Hank 2 u. ds. v. d. Berg Ger. Kerk, 9,30 leesdienst en 2 u. ds. Hindriks Ger. Gem., 9,30 en 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, leesdienst Drongelen, 6,30 u. ds. Hofman, Besoijen. Eethen2 u. ds. Van Bruggen. Geref. Kerk, 9,30 en 2,30 dB. Menken Oie88en, 9,30 u. ds. Benders (Bev. Lidmaten) Gieaaen-RijawijkGer. Kerk, 9,30 en 2 u. ds Heiner Heden behaagde het den Heere, na een kortstondig geduldig gedragen lijden tot zich te nemen, in de volle verzekerdheid des geloofs, onze geliefde Moeder, Be huwd-,Groot- en Over-Groot- moeder, Jenneke Maria Hagen, geboren VOS, in den gezegenden ouder dom van 78 jaar en 8 maan den. Uit aller naam J. J. L. HAGEN, Kinderen, Behuwd- Klein en Achter-Kleinkinderen. Genderen, 19 April 1935. Heden behaagde het den Heere, nog onverwachts van onze zijde weg te nemen, in het Ziekenhuis te Gorin- chem, na een ziekte van 2 maanden onze geliefde Doch ter, Zuster, Tante en Ver loofde PIETJE SCHOUTEN, in den ouderdom yan 29 jaar en 6 maanden. Andel, Jac. Schouten. H. A. Schouten. Cl. Schouten. Rotterdam, Nic. Schouten. J. Schouten v. Masbergen en Kinderen. Andel, G. Schouten. E. Schouten van Wijk. Cor Schouten en Verloofde. Wijk, G. de Brujjn Schouten. A. de Bruijn en Kind. Gorinchem,L. Quakernaat (Verloofde). Andel, 16 April 1935. het van ouds bekende op het Eiland Nederhemert. Te bevragen bij I. BRAAT, Nederhemert. a-Gravenmoer9,30 u. de. v. d. Roest 2e P., 9,30 u. dezelfde. Heesbeen2 u. dr. Tjalma. Kerkwijk, n.m. ds. Eijkman. Loonachendijkgeen opgaaf Meeuwen, 10 u. de heer P. v. Helden uit Veen, 2 u. Sprang, 9,30 en 2 u. ds. Bousema 2e P., 9,30 u. ds. Hofman Ger. Kerk, 9,30 en 5 u. ds. Hagen 2e P., 9,30 u. ds. de Wit Uitwijk, 9,30 u. leesdienst en 2 u ds BERGEIJIUSTUFKENS Aalburg, 9.30 u. leesdienst. Capelle, 9.30 u. ds. Cuperus 2e P., 9,30 u. dezelfde. Gender en, 9,30 en 2,30 u. ds Kuyper

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2