Totaal aantal geldige stemmen in den Kieskring Heusden. Veiliiighericliteii. Marktberichten, Voetbalsport. R. K. Volkspartij. Mr. P. M. Arts te Tilburg228 A. C. E. van Miert te Roosendaal 7 J. W. van den Bergh te Eindhoven 1 A. van Biisterveld te Gilze H. A. van Nispen te Oss2 G. H. F. van Nimwegen te Eindhoven 2 L. Theunisse te Roosendaal2 W. Schmitz te Zevenbergen J. R. Goos te Breda M. A. van Gooi teValkenswaard1 P. de Hoon te Princenhage C. J. Knibbeler te Tilburg P. Mulders te Eindhoven1 J. C. Rijkers te Valkenswaard J. H. H. Konings te Tilburg1 Totaal 245 Chr. Hist. Partij. C. Dane Gzn. te Willemstad2243 J. W. Putman Cramer te Eindhoven 56 W. N. Koppers te Sleeuwijk111 B. Diesbergen te Eindhoven4 Baron J. M. van Tuyll van Seroos- kerken te Geldrop5 J. J. Preuniger te Bergen op Zoom C. Sneep te Raamsdonkveer33 C. M. E. Wisboom Verstegen- ge boren Kautzmann te Ginneken6 G. Maatjes te 's-Hertogenbosch4 JP. M. Tutein Nolthenius te Princen hage 6 R. K. Staatspartij. P. PT. Loeff te 's-PIertogenbosch9591 E. C. J. Moonen te Waalwijk456 M. van Dongen te Waspik128 G. R. van der Ven te Vlijmen1021 Chr. A. J. van Herpt te Herpt298 R. J. Th. van der Pleijden te Drunen 128 F. Hoogers te 's-Hertogenbosch557 J. M. Smits te Alem133 Totaal 12312 Totaal 2468 Onafhankelijke R. K. Felix A. C. Donders te Tilburg... 37 Corn. PI. M. van der Ven te Tilburg 12 Totaal 49 Herv. Ger. Staatspartij- J. van der Pol te Veen440 S. Bom te Fijnaart6 Joh. Agterdenbos te Fijnaart5 Totaal 451 S. D. A. P. C. J. van Lienden te Eindhoven1679 J. Jansen te Eindhoven19 P. G. Gruys te Breda7 N. J. van Pelt te Tilburg11 H. M. Walder te Bergen op Zoom... 2 W. J. van Deelen te Eindhoven1 H. j- van Houten te Breda3 J. Schuij 1 te Bergen op Zoom1 E. Moelands te Tilburg1 H. Leeuw te Roosendaal2 H. van der Meer te 's-Hertogenbosch 1 G. J. Beunk te Zevenbergschenhoek Th. C. Beerens te Eindhoven A. Th. Heidoorn te Eindhoven3 H. Verweij- gehoren Jonker te Eind hoven 4 F. van Bommel te Helmond Th. M. Hoeks te Oss G. T. de Jong te Breda C. van Es te Eindhoven3 Anti-Revolutionnaire Partij. A. D. van der Schans te Andel5446 A. Bax Gzn. te Zevenbergen36' C. G. de Jong te Almkerk103 E. A. Wijsmuller te Eindhoven17 C. B. van der Wal te 's-Hertogen bosch 40 J. G. Schouten te Andel24 W. Beukenkamp te De Werken en Sleeuwijk 54 J. G. van Oord te Werkendam67 G. J. van Willigenburg te Sprang- Capelle 133 W. Bronkhorst te Andel23 Totaal 5943 Vrijheidsbond. W. G. de Waard te Werkendam... 474 E. de Grijze van Buuren te Eethen... 33 M. Sigmond te De Werken c. a7 J. Snoek te Almkerk91 Joh. Daim te Woudrichem27 Totaal 632 G. PI. G. PI. J. J. J. P. C. M PI E, N. S. B. J. Sengers te Eindhoven611 F. A. M. van der Grinten te Asten 5 PI. Th. Ziegler te Eindhoven... 4 Swinkels te Helmond3 L'. P. D'ibbits te Breda5 C. A. Vroegindewey te Eindhoven 3 J. M. Andriessen te Bergen op Zoom 2 PI,. Couwenberg' te Eindhoven... 2 F. C. Vermunt te Roosendaal1 Segers te Bergen op Zoom van Loon Wijk en Aalburg21 Th. Govaert te Oss2 Totaal 659 Staatkundig Geref. Partij. D. van Wijk Arnz1. te Wijk en Aal burg 1151 A. W. Versluis te Werkendam33 C. T. de Waal te Werkendam21 Totaal 1205 Vrijzinnig Democr. Partij. Mr. Dr. C. M. van Leeuwen te 's-Hertogenbosch 192 H. J. cle Vries te Dussen22 Ir. J. W. Sprenger te Breda2 Vijver van Doveren te 's-PIertogen- bosch 8 Ir. A. I. J. de Broekert te Eindhoven 1 P. J. Kobben te 's-Hertogenbosch 6 M. J. Timmermans te Geertruiden- berg 3 Ir. Z. Th. Fetter te Eindhoven D. H. Montagne te Tilburg J. W. Kenniphaas te Drimmelen... 6 J. A. M. ten Broeke te Tilburg1 A. Honig- geboren de Jong te Breda J. E. Spinosa Catttela te Eindhoven 3 M. van Zwanenberg te Oss Dr. G. C. E. Burger te Eindhoven... N. Sprenger de Rover te Rover M. Har tog te Eindhoven1 A. Pentinga te 's-Hertogenbosch... E. B. W. Schuitema te Eindhoven N. J. Smit te Breda3 Totaal 1737 Communistische Partij Holland. L. v. d. Groep te Eindhoven55 F. J. C. Swolfs te Tilburg2 C. de Vogt te Breda1 Chr. v. d. Krommenacker te Hel mond 3 J. Smit te Eindhoven5 P. J. Smulders te Tilburg1 C. Heesakkers te Eindhoven1 A. J. Vroegh te Werkendam11 D. Need te Eindhoven P. J. J. v. d. Heijden te Eindhoven J- J- J. v. d. Heuvel te Veghel3 Totaal 82 Totaal 248 De oude en nieuwe samenstelling. Aftr. Nieuw Katholieken 53 51 Anti Rev2 I 2 Christ. Hist2 2 S. D. A. P4 5 Vrijheidsbond 1 0 Kath. Dem. Partij 2 2 Nat. Soc. Beweging 2 De Katholieken verliezen 2 zetels. De Vrijheidsbond verliest 1 zetel. De N.S.B. wint 2 zetels. De S.D.A.P. wint 1 zetel. Beknopt verslag van het verhandel de in de openbare vergadering van den raad der gemeente ZUI- LICHEM, gehouden op 12 April 1935. VoorzitterEdelAchtb. Heer F. van Hoogstraten. SecretarisWelEd. Heer H. S. van Os. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. Allereerst is aan de orde beëedi- ging van het nieuw benoemde raads lid H. Westerlaken. De heer Westerlaken wordt door 'den Secretaris binnengeleid en legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter heet den heer Wes terlaken welkom en hoopt en ver trouwt, dat hij als raadslid met lust en opgewektheid zal mogen arbei den en steeds gedachtig zal zijn, dat hii hier de belangen der geheele ge meente en niet van een deel daar van heeft te behartigen. De heer Westerlaken dankt de Voorzitter voor zijn welkomstwoord, spreker dacht ook nog een enkel woord te zullen hooren over zijn voorganger welke toch jaren van de ze plaats de belangen der gemeente heeft gediend. De Voorzitter antwoordt, dat als spreker hiertoe behoefte gevoeld hem bij dezen gelegenheid wordt ge geven. De heer Westerlaken vervolgt, dat wij hier de belangen der gemeente moeten behartigen en spreker was van meening, dat toch in elk ge val een woord ter afscheid of ter herinnering aan een vertrokken raadslid past. De Voorzitter antwoordt, dat een en ander in de notulen zal worden opgenomen. Als stemmingscijfer wordt getrok ken no. 3, zoodat de rondvraag be gint bij den heer Westerlaken. De notulen der vergadering van 1 Maart 1935 worden gelezen onver anderd goedgekeurd en geteekend. De navolgende ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aan genomen. M. Smits aanvaarding benoeming lid Comm. tot Wering van school verzuim. Ged. Staten machtiging tot het doen van uitgaven op de begrooting 1935 tot de helft van de uitgetrok ken bedragen. Ged. Staten verdaging raadsbe sluit pac'htvermindering. Verslag Gomm tot Wering van Schoolver zuim Een adres van den Bond van Ned. Brouwerijen. Ged. Staten betaling pensioensbij dragen. Een schrijven van Ged. Staten om advies aan den raad, betreffende een adres van F. v. Hoogstraten, burge meester, om vergunning, tot het wo nen buiten de gemeente. De heer Hooijkaas heeft geen be zwaar tegen een gunstig advies ech ter vindt hij het over het algemeen beter, dat de burgemeester in de ge meente woont. Verschillende leden sluiten zich hierbij aan. Besloten wordt gunstig te advisee- ren. Voorts wordt besloten Van gemeen tewege de verlangde subsidie voor extra hulp aan werklooZen be schikbaar te stellen, zijnde een be drag yan 21 pCt. van f440, Dit bedrag is dan bestemd om in het le halfjaar 1935 in het belang der werkloozen te besteden. De Voorzitter geeft nog een be knopt overzicht van de werkzaam heden der beide C. C. Er blijkt, dat in het tijdvak 1 Juli 1934 tot 1 Juli 1935 in totaal ongeveer van f 1550,aan goederen is uitge deeld of ter uitdeeling beschikbaar is. Met algemeene stemmen worden de voorwaarden waaronder voor het dienstjaar 1935 rijkssteun wordt ver leend aanvaardt. De door de gemeente Poederoijen voorgestelde overeenkomst betreffen de het toelaten van leerlingen op de Openbare School aldaar, en af komstig uit onze gemeente wordt af gewezen. Verschillende leden waren van meening, dat de gemeente deze over eenkomst niet kon accepteeren, aan gezien in de gemeente een tweetal scholen zijn welke nog voldoende plaats bieden. Voor het aangaan deze overeenkomst stemde de heer Van Veen. Tevens werd met algemeene stem men besloten de gemeente Game ren te vragen of deze genegen is voor de leerlingen uit die gemeente afkomstig en de O. L. School alhier, bezoekende jaarlijks de te maken kosten enz. te vergoeden. De drie jaarliiksChe afrekening met de Bijzondere Lagere School al hier wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Een lokaal der O. D. School wordt onder de gebruikelijke voorwaarden beschikbaar gesteld voor de m u ziek- vereeniging tot het geven van een uitvoering. 'Op een verzoek1 om ontheffing van de betaling van de schoolgeklbelas- ting wordt na eenige bespreking gun stig beschikt. Aan liet verzoek tot verlaging van het rentepercentage in het raadsbe sluit tot aangaan van een kasgekl- leening gedaan door Ged. Staten wordt niet voldaan. Omtrent de verordening regelde de bezoldiging van ambtenaren van den kieringsdienst van waren onspint zich een uitvoerige bespreking. B. en W. wordt opgedragen te berichten, dat ernstig bezwaar wordt gemaakt tegen eenige bepalingen in deze verordening. Als leden der sc'hattinglscommis- sie worden herbenoemd de hoeren F. van FLoogstraten C. A. van Veen, J. A. Klop' en El van Dalen. Voorts wordt besloten het con tract met het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht betreffende op neming ,yan lijders aan besmettelij ke ziekten wederom voor 5 jaren te vernieuwen. Ten laatste is nog een verzoek in gekomen van het hoofd der Open 's HERTOGENBOSCH, 17 April. Op de markt van heden waren aange voerd 3204 stuks, 2387 stuks hoornvee,, 633 biggen, 41 zeugen, 68 schapen of lammeren en 73 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f120 tot f210 per stuk Kalfvaarzen 90 180 Magere Ossen en Koeien 70 120 Vette Ossen en) le kw. 2426 p. pond Koeien 2e 2325 Pinken van f 70.tot f125p. s. Zeugen 55.90. Biggen 1.35 1.45,, w. Schapen 8.13.st. Lammeren 8.— 13.- 's HERTGOENBOSCH, 16 April. Boter. Aanvoer 18.375 K.G. Hoogste prijs fl.53. Laagste fl.42. Middel fl.47. ZALTBOMMEL, 16 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 44 biggen f 1015; 40.000 eieren, prijs per 100 stuks f 2.00 f 2.50 K.G. boter, prijs 1/2 K.G. roomboter f0.87y2, boerenboter f 0.85. bare Lagere School alhier, om Ver gunning ,jf>t uitwoning aangezien de door hem bewoonde woning door den eigenaar te huur wordt aangebo den, 'Zooclat hii elk oogenblik kan verwachten te moeten opbrekCn. Met algemeene stemmen wordt be sloten dit verzoek voor, eerst niet in te willigen. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Veen of het niet mogelijk1 is een lijkkoets aan te schaffen van ge meentewege. Na eenige bespreking wordt be sloten de plaatselijke kerken te Vra gen hierin te voorzien. De heer Hooijkaas wenscht nog even terug te komen op cle ontslag- me van Kanselaar, als raadslid. Het is ..toch algemeen gebruikeliik, dat aan een scheidend raadslid een en kel woord wordt gewijd. Het isi een publiek geheim, dat hii is weggewerkt om zijn politieke overtuiging. De burgemeester zal zich met deze han delwijze toch niet solidair Verklaren. De Voorzitter antwoordt, dat Kan selaar na de indiening van zijn ont slag geen enkele vergadering meer heeft bijgewoond. De raad heeft in dertijd dit ontslag zonder meer voor kennisgeving aangenomen. Het heeft naar sprekers meening geen zin nu op een en ander terug te komen. De heer Westerlaken vraagt inlich tingen over de uitvoering van de steunregeling en de tewerkstelling aan de werkverschaffing. De Voorzitter antwoordt, dat in dien hii1 hieromtrent nader wil wor den ingelicht ter secretarie, inlich tingen kan krijgen. Voorts wil de lieer Van Dalen nog eenige mededeelingen doen om trent de plannen Voor werkverschaf fing in de toekomst, waartoe op ver zoek in geheime vergadering wordt overgegaan. _Na heropening sluiting der open bare vergadering. -r-Q—- VEILING DRUNEN. Van 15 April, 1935. Klumpkes 1921 per K.G. Culemans 1317 per K.G. Wijnzuur 1218 per K.G. Brederode 1115 per K.G. Spinazie 617 per K.G. Witlof 1015 per K.G. Witlof II 39 per K.G. Kroten 12 per K.G. Wortelen 1 1/22 per K.G. Juin 45 per K.G. Roode kool 1330 per stuk. Bloemkool 322 per stuk. Sav.oiekool 1 1/23 per stuk. Wittekool 23 per stuk. Selderij 23 per stuk. Sla 2 1/23 1/2 per stuk. Sla II 1/21 1/2 per stuk. Andijvie 22 1/4 per stuk. Keel en 1 1/23 per b os Radijs 1 1/23 per bos. Rabarber 13 1/2 per bos. ANDEE. Op 2e Paaschdag zal Sparta alhier met twee elftallen spelen te Hoornaar. Om 1 uur het Sparta-junioren-elftal tegen een bonds-junioren-elftal van het G.H.D. dis trict en om half drie het le elftal even eens tegen een bondselftal. Voorwaar sterke tegenstanders en Sparta zal zich tot het uiterste in moeten spannen om de over winning te behalen. SPRANG. Zaterdagmiddag zal de v.v. N.E.O. al hier een wedstrijd spelen tegen Sparta uit Vryhoeve-Capelle. .WIJK EN AALBURG. Zooals reeds vermeld in het Woens dagnummer zullen 2e Paaschdag groote voetbalwedstrijden gehouden worden op het Wilhelminaterrein alhier. Voor sport liefhebbers verwijzen wy naar de adver tentie in dit nummer. Op het N.O.A.D.-sportterrein zullen 2e Paaschdag, zooals van ouds, weer serie wedstrijden plaats hebben. Voor deze wedstrijdsn hebben ingeschreven de vol gende vereenigingen, die in volgorde tegen elkaar in 't veld komen N.E.O.SprangD.J.S., Gorinchem. Gore. Boys, GorcumMerwede, Gorcura» T.O.P., Wijk en Aalburg-W.V.V., Well. Stormvogels, Waalwyk. Gezien de krachtverhouding der deel nemers, belooft het een spannende middag te worden en zeker het bezoeken waard. De wedstrijden zullen staan onder lei ding van bekwame scheidsrechters en vangen aan om half ëén. WERKENDAM. Zaterdagmiddag ispeelt W.V.V* I tegen DlV,0. I te Raamsdonksveer. S.V.W. II een uitwedstrijd tegen Sparta I te Andel. Thuiswedstrijd dien middag door S.V.W. I en N.Ö. A .DL I uit Wijk. PaasChmaandag, groote seriewed-' strijden uitgeschreven door W.V.V. aU hier. Aanvang voormiddags 10 uur, op het terrein aan den Ban dijk. Voormiddags M.V.V. van Meer kerk en Zuider-Boys uit Rotterdam. W.V.V. I en V.D.S. uit Rotterdam. TusischenwedstrijdW.V.V. II en Zuider-Boys II uit Rotterdam. Fi nale Verliezers—verliezers, win naarswinnaars. De prijzen zijn als Volgtle prijs Verz. beker, 2e prijs verz. lauwertak en 3e prijs kleine Verz. lauwertak. o

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4