iii de Kleermakerij s. niet duur. BERGE1JK &STUFKENS met het bekende devies,,'t Hoogst in Stijl". ;t Laagst in Prijs", gorcum. mooi werk gemaakt en Plaatselijk Nieuws. van Geen wonder, dat 't er steeds druk is, daar zeer velen een keurig nieuw costume laten aanmeten. Vooral nu ook de goedkoopere maatcostumes van f 30.—, f 35 en f 40 door de beste Coupeurs gesneden en gepast worden. Stelt niet langer uit, doch bestelt nog Uw Costume. HEUSDEN. Thans is officieel vastgesteld, dat het internationaal solistenconcours voor solo's, duo's, kwartetten en dubbelkwar- tetten voor zang en muziek gehouden wordt op 9 en 10 November a.s., geor ganiseerd door de fanfare der H. Familie ter viering van haar 121/2-jarig jubilé ALMKERK. Op Donderdag 16 Mei a.s. zal alhier op het erf van de wed. Dekker vanwege de varkensvereen. „Land van Altena", een varkensfokdag worden ge houden. In verband' hiermede zal dien dag aldaar geen consultatie bureau ge houden worden. Woensdagavond j.l. maakte de muziekvereen. „Nooit Gedacht" alhier, een.muzikale wandeling naar den Korn- schendijk, hetgeen zooals te begrijpen was, heel veel volk op de been bracht, hetgeen in de beste orde geschiedde. Gezien de prestatie's dezer vereeniging, willen wij hopen, dat zij dezen zomer inog meermalen zoo'n wandeling zal maken. BRAKER. Dsnderdagmorgen overleed alhier geheel onverwachts, den Edel Achtb. Heer S. van Dalen, burgemeester dezer ge meente en de gemeente Aalst-Poederooijen. De overledene bereikte den leeftijd van ruim 62 jaren. Door den hoogen waterstand in de rivier de Waali zijn sommige vee houders, in deze gemeente verplicht hun vee te doen verscharen. Verschil lende weilanden staan reeds onder wa ter, wat zeker een aanzienlijke schade voor de landeigenaren zal zijn. Het ware echter te wenschen, dat spoedig het water gaat vallen. Door het bestuur der Ned. Herv. Kerk alhier, is benoemd' tot kerkknecht van voornoemde kerk, de heer Adr. Peltte. Vacature was ontstaan door 'het overlijden van A. Mijdam. i BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat gere- regelde vraag, aan den prijs van 3536 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld aan den prijs van f 40f15 per stuk. CAPELLE. Op Maandag 6 dezer des mid dags wordt in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart de jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden gehouden van het waterschap „Het Eenden- mest, ter vaststelling van de rekening over het dienstjaar i933-'34 en der begrooting voor het dienstjaar 193 5 - 1936, alsmede ter verkiezing van 'n bestuurslid, wegens periodieke aftre ding van den heer Jac. J. Smit. De vergadering van stemgerechtig de ingelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-Grevelduin- Capelle" zal plaats hebben a.s. Dins- ■dag 7 dezer in het Stationskoffiebuis van den heer L. F. v. Dongen. Behal ve de gewone huishoudelijke aangele- jgenheden komt ook nog aan de orde de verkiezing van een voorzitter, we gens periodieke aftreding van den heer R. Middelkoop en van den hoofd ingeland en plaatsvervangend hoofd ingeland voor het waterschap „Het Zuideraf wateri ngskanaal ln het Stationskoffiehuis wordt óp Dinsdag 14 Mei a.s. de algemee- ne ledenvergadering gehouden van de plaatselijke Boerenleenbank. Door de vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het wa terschap „Ten Westen der Capel- sche Vaart en het Veerpad" werden de rekeningen over het dienstjaar, 100pende van 1 Juli 1933 tot 30 Juni 1934 voor wat de afd. „Het Voor land" betreft vastgesteld met een bedrag van f1189,16, voor de afd. ,,De Aanwassen" tot een bedrag van f632,98 en voor de afd. „De Waard jes" niet een bedrag van f275,25. De begrootingen voor het dienst jaar, aanvangende 1 Juli 1935 en eindigende 30 Juni 1936 werden vastgesteld tot een bedrag aan in komsten en uitgaven voor de afd. „Het Voorland" van f 1024,97, voor de afd. „De Aanwassen" van f 585,94 en voor de afd. „De Waardjes" van f 267,28. DUSSEN. De collecte, welke j.l. Maandag in deze gemeente werd gehouden, ten bate voor de Jeugd Werkloozen, bracht f40.45 op. Onder zeer groote belangstelling wérd Zondag j.l. het biljartconcours in hotel „Koppelpaarden" alhier beëin digd. De gedetailleerde uitspraak luidt 3lsvolgt: .1. Severijpen te Hank 18 pnt.; 2. H. Verbuut te Dussen 17 pnt.; 3. C. de Vet te Hank 17 pnt.; 4. Ouvverkerk te Nieuwendijk 17 pnt. (deze volgorde 2e, 3e en 4e prijs werd na herkamping aldus behaald); 5. Jongbloets te Dus sen 14 pnt.; 6. v. Rijswijk te Dussen 14 pnt; 7. Wijtvliet te Dussen 13 pnt. 's-GRAVENMOER. Maandag 6 Mei zal des avonds de Antirev. Kiesvereen. „Vreest God eert den Koning" in vergadering bijeen komen tot vaststelling der candidaten voor den Ge meenteraad. GIESSEN. Gedurende de zomermaanden (Mei tot Nov. a.s.) zal in de Ned. Herv. Kerk de Bediening van den H. Doop plaats hebben den eersten Zondagavonddienst van elke maand. HEDIKHUIZEN. Woensdag! 1 Mei, nu de parochie tot de gemeente Heusden behoort, bracht burgemeester Wijs een bezoek ter kennismaking bij pastoor Meys en oud-wethouder Winkel. Moge Heusden, Herpt en Hedikhuizen, als drie pa rochiën met alle inwonenden een goed geheel blijken te zijn. KERKWIJK. Op Maandag 29 April vond de plechtige begrafenis plaats van den zoo noodlottig om het leven gekomen rijks veldwachter Diekman. De belangstelling, zoowel aan het sterfhuis als op de begraafplaats, was zeer groot. Vele van zijn collega's, zoo wel rijks- als gemeenteveldwachters, waren bij de begrafenisplechtigheid aanwezig. Om ongeveer half twee zet te de droeve stoet zich in beweging. Aan de begraafplaats gekomen, waren vele autoriteiten aanwezig, waarbij wij o.a. opmerkten den heer commandant der rijks veld'w acht Den Har tog uit Arnhem, die, nadat het stoffelijk over schot ,aan de aarde was toevertrouwd; de rij der sprekers opende. Hij memo reerde den .overledene, hoewel deze nog pas (kort bij het korps rijksveld wachters was ingedeeld, als een plichts getrouw dienaar. Daarna voerde Jiet woord de heer burgemeester van Kerkwijk, afgevaar- dgide van de Chr. Politievereen. der Rijksveldwacht. Daarna voerde de predikant der Ger. Kerk uit Aalist en omstreken het woord. Tot slot bedankte de schoonvader van den overledene de sprekers en an dere aanwezigen voor hun groote be langstelling, waarmede de plechtigheid afgeloopen was. Opgemerkt dient nog te worden, dat er een krans van de Rijks- en Gemeente-veldwachters en een van den burgemeestér van Kerkwijk aan de baar waren bevestigd. NIEUWENDIJK. Op Donderdag 9 Mei a.s. hoopt het echtpaar T. Dekker-Zwij- nenburg hunne 50-jarige echtveree- niging te herdenken. Beide oudjes genieten nog een uitstekende ge zondheid. Woensdagavond gaf de Chr. muziekvereen. „Crescendo", direc teur de WelEd. Heer S. Kuipers een goed geslaagd concert ter gelegen heid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Zoo we goed zijn ingelicht is tot directeur van liet pas opgerichte dubbel gemengd zangkwartet „Inter nos" benoemd de heer J. de Graaf Gz. alhier. NEDERIIE3IEKT. De alhier gehouden collecte voor de T.B.C. bestrijding heeft f47.50 op gebracht. OUDENDIJK. Alhier heeft zich een combinatie gevormd van landbouwers, met het doel om voor gezamenlijke rekening de bieten te verkoopen. OOSTERHOUT. Dinsdag heeft het echtpaar J. SimonsKanters, wonende in de Ley- senstraat, onder groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Rond de woning was door de goe de zorgen van het feestcomité een mooie versiering aangebracht. POEDEROIJEN. Terwijl de landbouwer M. v. d1. Anker met een handelaar aan het on derhandelen was1 één zijner koeien te verkoopen, viel het dier plotseling dood. Voorzeker een schadepost. De candidaatstelling voor den gemeenteraad alhier, zal plaars hebben 14 Mei a.s. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan dë O.L. school heb ben zich 21 sollicitanten aangemeld. RAAMSDONKSVEER. De beroepen predikant, Ds. G. v. Veldhuizen, bracht Dinsdag een be zoek aan deze gemeente. Na afloop van den dienst hebben velen kennis gemaakt met dezen begaafden spreker. Een achtjarig kind van dhr. v. d. Pluijm geraakte onder een der wie len van een geladen mestkar. Zwaar gewond werd het kind overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis. Dhr. J. Lankhuijzen Sr. werd ge kozen tot bestuurslid van het gebouw Rehoboth. SLEEUWIJK. Door de Chr. Hist. Kiesvereni gingen te Sleeuvvijk en te Werkendam, zijn voor den raad van de Werken en Sleeuwijk de volgende candidaten ge steld 1. K. C. de Boon; 2. W. N. Koppers 3. C. D. Kramer; 4. P. Sterrenburg Kzn.; 5. W. Groeneveld; 6. P. Kraayeveld; 7. L. K. de Rover; 8. T. van Vuuren; 9. P. van Driel; 10. J. v. d. Berg. De nos. 1', 3, 5, 7, 9 zijn wonende te De Werken, de nos. 2, 4, 6, 8, 10 te Sleeuwijk. J.l. Dinsdag reed Groeneveld van Werkendam alhier met een vrachtwa gen met kunstmest nabij de Herv. Kerk van den dijk, met het gevolg, dat de geheele lading er af schoof. Door om standers is het zaakje weer op den be- ganen weg gezet. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De heet' A. W. van der Nat nam vorige week afscheid als directeur van het kinderkoor „Het Sijsje". Door den ecre-voorzitter, den heer v. Donk, werden woorden van groote waardee ring tot den scheidenden directeur ge sproken, terwijl hem door den heer Schreuders namens de vereeniging een gouden dasspeld werd aangeboden. Vanaf 1 Mei j.l. tot en met 14 Mei a.s. is ter gemeentesecretarie ter inzage nedergelegd een voorstel tot oprichting van het waterschap „de Bra- bantsche Biesbosch" en tot opneming van dat waterschap in den staat, be doeld in art. 1 van het Algemeen Wa terschapsreglement voor Noord-Brabant 1904. Bezwaren kunnen bij de Staten der provincie Noordbrabant worden inge diend. SPRANG. Bii den landbouwer B. alhier, wierp een koe twee flinke voldra gen kalveren af. Als bijzonderheid kunnen we melden, dat bii J. V. alhier, in zijn tuin reeds een nest jonge mefels is uitgevlogen. Woensdagavond maakte het muziekkorps „Sirena" een muzikale wandeling door Vrijhoeve en Sprang. Voor de woning van den burgemees ter werden enkele nummers gebla zen. Een en ander bracht veel volk op de been. Mej. S. uit Heusden, thans te Kaatsheuvel woonachtig, had op den provincialen weg het ongeluk van haar fiets te vallen, waardoor zii verschillende verwondingen aan het gelaat en een lichte hersensschudding opliep. Naar wii vernemen maakt de patiënte het thans vrii goed. Door de Chr. Oranievereeni- ging „Het Drievoudigsnoer." werd j.l. Dinsdagavond in het Geref. Kerk gebouw aan het Bruggetje een goed geslaagde herdenkingssamenkomst gehouden. Haar Voorzitter, de beet le Alblas opende op gebruikelijke wijze en sprak een woord van wel kom in het bijzonder tot de sprekers burgemeester Smit en ds. Bousema. Allereerst werden door de zangver. „Halleluja", directeur de heer M. Rij ken, enkele toepasselijke liederen ge zongen. Hierna betrad burgemeester den kansel, om te spreken over het onderwerp: „In de Oranjegalerij." Na deze met gloed uitgesproken rede zong de vergadering staande „Mijn schild ende betrouwen." Door het zangkoor „Excelsior" werden hierna een tweetal liederen gezongen, waar na ds. Bousema een opwekkend slot woord sprak, waarbii Spreker op wekt tot gebed voor Vorstenhuis en Vaderland. Aan het slot sprak de voorzitter een hartelijk woord van dank, in het bij zonder aan het adres van burgemeester Smit. Spr. sprak de hoop uit, dat de zen avond mocht bijdragen tot den groei der Oranjevereen., opdat het mocht worden, vanuit Vrijhoeve-Capelle begint de victorie. Door een daverend applaus stemde men in met de woorden van den voorzitter. Hierna eindigde Ds. Bousema met dankgebed. Hoogst voldaan keerde de talrijke schare huiswaarts. Het kerkgebouw was overvol, zoodat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stéllenj Velen zijn, daar zij niet meer in het kerkgebouw konden komen, teleurge steld huiswaarts gekeerd. VEEN. De candidaatstelling voor de verkiezing van leden voor den ge meenteraad is bepaald op Dinsdag 14 Mei. Vorige week had de chauf feur V. het ongeluk om met een auto bus ill botsing te komen met een paal van het electrisich lichtnet, met gevolg dat deze geheel afknapte. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. WIJK EN AALBURG. Men verzoekt ons mede te deelen dat aan het door de Muziek- vcreeniging „Onderling Genoegen" uitgeschreven concours, niet zoo als gemeld, 18 vereenigingen deel zullen nemen, doch 20. Bij de keuring van dienstplich tigen der lichting 1936, op 26 April j.l. werden 5 personen goedgekeurd, 8 afgekeurd en 1 tijdelijk afgekeurd. Over de maand April werden voor de vee- en vleeschkeuring aan gegeven 6 varkens, r kalf, 3 schapen en 2 koeien. WERKENDAM. Door den heer C. v. Rijswijk alhier werd te Dordrecht behaald het diploma 2e graad turner. Door de Chr. Jongel. en Jon- gem. Vereen. „Andreas" werd een buitengewone vergadering gehouden, waar begunstigers en belangstellen den welkom waren. Door het lid, de heer Baggerman werd een onderwerp geleverd over het laatste hoofdstuk van het Evangelie van Johannes. 't Was een goed geslaagde en ge zellige vergadering. Door de Postduivenver. „Tot Weerziens" werd een wedvlucht ge houden vanuit Lier (België), afstand 78 K.M. Loslating der duiven 1 uur nam. Aankomst eerste duif 2 u. 26 min. 30 sec. en aankomst laatste duif 2 u. 37 min. 58 sec. De prijzen werden als volgt be haald: 1. 20 en 23 B. Groeneveld; 2 v. Kooij; 3 en 4 Biesheuvel; 5, 9, 12, 14, 16 en 19 P. Groeneveld; 8 en 13 Deenik; 7. 8 en 10 Vos-Ko- man; 11, 22, 24 en 25 Doesburg; 15 en 17 J. A. Visser en v. Berchuim; 18 en 21 de Vries. Bij den heer J. S. alhier wer den des nachts op zijn erf plm. 15 bos zware brandpalen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onder zoek. - De heer W. Visser alhier was laagste inschrijver bij de aanbeste ding van verfwerk voor een heeren huis met 15 andere huizen. Aanbe- steder de heer J. de Klerk alhier. r. Dezer dagen kwam de lieer M. Ippel in de Visschersdijk alhier tot de onaangenamë ontdekking, dat een zijner beste merrie-paarden, dood in de stal lag. Het dier was gestor ven aan een bloeduitstorting. Voor genoemde,een schadepost daar het paard niet was verzekerd. WOUDRICHEM. De land- en tuinbouwvereeniging „Land van Altena" ontving van het rijkskantoor voor Groenten en Fruit de 3deen 4de (slot) uitkeering van de tuinbouwsteun over 1934. Voor uitbetaling aan de leden, zal door den Veilingmeester zitting wor den gehouden in café van de wed» van Bergeijk op Woensdag 8 Mei a.s. Door het sluiten van de 2de Openb, school te Oudendijk, is dé lste Openb. school zoodanig overbevolkt, dat een gedeelte van het gymnastiek lokaal voor leslokaal wordt ingericht. Een leerkracht voor tijdelijk, rrfej. Appel, is1 inmiddels reeds tewerk ge steld. Dit zijn nu zeker de bezuinigingen, die men. zich voor Woudrichem ge dacht had? ZUILTCIIEM. De heer F. van Hoogstraten, bur gemeester dezer gemeente, is dóór, die C.H. Unie op de candiidatenlijst der ge meente Zaltbommel voor de verkiezing van leden van dén raad' geplaatst. WORDT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2