RUIL-AANBOD SWAN' LACKBIRD' 'JACKDAW' Schoenen Koopen is een zaak van vertrouwen, CHR. G. VERHOEVEN, Closetpapier Mantel-Costumes, f 6?2 f 1.E2 Zie Etalages Q0RINCHEM Zie Etalages tot 23.- Marktberichten. vanVmds bekend adres Betere kwaliteit. En altijd net nieuwste. ANDEL (N>Br.) - 5 Rol voor 25 èent. - BL< USES EN COSTUUMROKKEN 7f q reductie Vetleeren werkschoenen. Voetbalschoenen. Reuzen voorVaad. Het dorp Oudheusden met zijn on geveer 160 inwoners zal met de dor pen Herpt en Hedikhuizen de gemeen te Heusden zoowel in grondgebied als in inwonertal aanzienlijk versterken en daardoor een gezonde basis bieden voor den opbloei der vergroote gemeente. Deze opbloei moet ook aan de inwo ners van het dorp Oudheusden ten goe de komen; deze zullen trouwens door het nauwe contact, dat zij reeds met Heusden hadden, den overgang niet •eens bemerken. Het dorp Elshout zal de gemeente Drunen beduidend' ver- grooten en daarna in gemeentelijk ver band den natuurlijken £>and, die reeds lang bestond, versterken. „Van de ruim 1100 inwoners van de gemeente Oud heusden zullen er rond '950 inwoner worden van de gemeente Drunen. De gemeenschappelijke belangen, die Jiet dorp Elshout reeds geruim en tijd aan Drunen bonden, zullen dien overgang zeer gemakkelijk maken. Voor wat be treft die gemeenschappelijke belangen behoef ik slechts te wijzen op vereeni- gingen als de Boerenbond, Boerinnen- bond en Boerenleenbank, op de Boter- fabriek enz., waarin Elshout en Dru nen elkaar reeds langen tijd zeer van nabij kennen. De gemeente Drunen eenerzijds, en ,als burgemeester dier gemeente meen tot oordeel en in deze bevoegd! te zijn, zal zijde spinnen bij de uitbreiding van haar gebied met het dorp Elshout; anderzijds zullen het dorp Elshout en zijn bewoners met die grenswijziging ten zeerste gebaat zijn. Het zou mij te ver voeren in den breed e te beschrijven de voordeelen, die naar mijne meening ongetwijfeld zullen voortvloeien uit de gewijzigde gebiedsindeeling. Alleen diit wil ik er nog van zeggen, dat ik overtuigd ben, dat de feiten in de toekomst de juist heid van mijn optimistilschen kijk zul len bevestigen. Al stemt de beëindiging van het zelfstandig bestaan van onze gemeente ons op dit moment eenigszins weemoe dig, toch mag dit dan ook geen reden zijn ook de goede, de zeer goede zijde van de op- handen zijnde nieuwe iin- deeling van ons gebied voorbij te zien. En blij rustige overweging van deze goede zijde zal de vreugde om' de aan winst weldra den weemoed om het verlies overtreffen. Bij het beëindigen, door de ophef fing van de gemeente Oudheusden, van de taak, die wij' in het bestuur dier gemeente vervulden, past het een vluch- tigen terugblik te werpen op ons ge zamenlijk werk. Al konden door den nood der tij den door ons geen groote werken of verbeteringen tot stand worden ge bracht, toch hebben wij' eensgezind ge werkt tot heil van degenen, die aan onze zorgen waren toevertrouwd. De vijf jaren, waarin ik als burgemeester met uwen Raad samenwerkte, zullen mij steeds als aangename in herinne ring blijven. Zeker, wij hebben bij ons gemeenschappelijk werk ook verschil van meening gekend, een enkele maal zelfs ernstig verschil Vvan meening, maar dit heeft nooit geleid tot verwij dering, integendeel tot ,een elkander Hebt Ude nieuwste modellen in Dames-Kleeding al gezien een schitterende sorteering ja en de prijzen zijn zóg laag, dat U beslist naar Uw zin kunt slagen. burgemeester, aldus spreker gaan wii met gerustheid de nieuwe toekomst tegemoet ten volle bewust, dat U 'het roer met vaste hand zult richten in den goeden koers, Met de bede dat Gods zegen in ruime mate op de gemeente moge neerdalen, de wer keloosheid daaruit verdreven moge worden en nieuwe welvaart moge ko men, eindigde spreker. De heer v. Lieshout bracht als raads lid van de afdieeling Oudheusden, den Voorzitter, benevens den Secretaris, de Wethouders en de Raadsleden namens de ingezetenen van Oudheusden dank, voor allies wat zijl in het belang van dit gedeelte hebben ^gedaan, tevens voor de aangename samenwerking. Tot slot sprak de Secretaris een kort woord, waarin hij' zeide, dat zijn pad in Elshout niet altijd over rozen is gegaan, niettemin heeft (hij; al de jaren, die hij' er werkzaam is geweest, ook veel goedheid' ondervonden, .vooral van den Voorzitter. Hij brengt dezen daar voor oprecht dank en dankt ook de an dere heeren en .hij' hoopt, dat het allen in 'de nieuwe .gemeente moge goed gaan. De Voorzitter sloot hierop deze laat ste raadsvergadering. UQtffplc Engelsélie tweed en fantasie stoffen. gfSaillCIO, onberispelijk van coupe en pasvorm van f 5.^ t„t 32-. vlotte sport-modellen prima stof van tot 12.~ in stof, reversible, mat crêpe, enz. f O 90 O yi de nieuwste tinten en modellen van tot C. UITGEBREIDE SORTEERING IN: 7 beter kennen. Ik dank uwen Raad voor de medewerking, die jk steeds onder vond, en voor het goede werk, dat gij in het belang van uwe gemeente hebt gepresteerd. Zeer bij zonderen dank breng ik nog aan de beide wethouders, met wie ik de laatste vier jaren mocht samenwerken, de heeren W. Klijn en J. Klijn. Beiden waren steeds be reid voor de belangen van de ge meente in de bres te springen, ter wijl de samenwerking met hen zeer aangenaam was. Wethouder J. Klijn, die als plaatsvervangend burgemees ter meermalen voor een zware taak gesteld werd, verdient bij Zonderen lof om de onbaatzuchtigheid en het wiis beleid, die hii bii de vervulling van ziin taak heeft getoond. Dank breng ik vervolgens aan den lieer F. J. van Liempt, secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente, voor de bereidwil ligheid en de meegaandheid, die hii mii tijdens mijn burgemeesterschap betoonde. Ook dank aan de heeren M. van Sluisveld, gemeenteontvanger en H. cle Wit, ambtenaar ter secretarie, ambtenaar van den burgerlijken stand en correspondent der arbeidsbemid deling, die in hun tijdelijke en betrek kelijk korte ambtsperiode getoond hebben grooten ijver en liefde voor hun taak te bezitten en die de aan die taak verbonden werkzaamheden dan ook' op uitnemende wijze hebben vol bracht. Voorts verdient een woord van hul de de reeds elders benoemde ge meenteveldwachter Tli. van den Ak ker, die steeds zijn beste krachten gaf en die steeds getracht heeft zijn moeilijk ambt op de beste wijze te vervullen. Vervolgens dank aan den gemeen tewerkman C. van Son, die in de dagen, die hii in gemeentedienst doorbracht, een voorbeeldigen ijver en plichtsbetrachting aan den dag legde. Tenslotte dank aan de geestelijke overheid in deze gemeente, van wie menigmaal moreele steun voor het gemeentebestuur uitging, dank aan allen, die op' ©enigerlei wijze hebben medegewerkt aan het heil van de ge meente Oudheusden. Mijn innige wensc'h is, dat het U allen wel ga en dat gii allen in Uwn nieuwe gemeente op loyale wijze zult medewerken tot den bloei dier ge meente, waarin Gii allen dan zelf ruimschoots zult kunnen deelen. Ik wil mijn afscheid aan de ge meente Oudheusden niet beëindigen voor al eer ook een bijzonder woord van dank gebracht is aan de Pers, die steeds met bewonderenswaardig geduld de vergaderingen van onzen Raad bijwoonde, en er nauwkeurig verslag van uitbracht. Het contact ook met U, al was dat dan meer ver wijderd, zal bij ons in aangename herinnering blijven. Hierop nam wethouder J. Kleijn het woord en zei dat hii zich, nu de raad voor de laatste maal bii een was gedrongen gevoelde als wethou der en oudste raadslid den Voor zitter dank te brengen voor de aange name samenwerking, voor de tact volle en stipte leiding voor de ver trouwelijke besprekingen, alles ge richt op het eene doel, de beharti ging van 'het heil en welzijn van cle gemeente Oudheusden. Spreker is overtuigd hierbii cle tolk te zijn van den geheelen raad en cle geheele bevolking. Vervolgens brengt spre ker dank aan cle raadsleden voor cle gemoedelijke en vertrouwelijke samenwerking, den secretaris, den ge meente-ontvanger, den ambtenaar ter secretarie, den gemeenteveldwachter en den gemeentearbeider Van Zon, voor cle goede verstandhouding, die steeds onderling 'heeft bestaan en het werk dat z'ii voor de gemeente heb ben verricht. Spreker dankte ook' de pers, die steecis op correcte wijze de verslagen van cle raadsvergaderingen publiceerden. Spreker neemt afscheid van den Voorzitter, clie steeds zijn beste krachten heeft gewijd aan cle gemeente. Hii is dankbaar, clat cle gemeente een onderdeel gaat vor men van de gemeente, waarvan cle Voorzitter burgemeester is. Spreker hoopt, dat cle goede geest die er steeds tusschen Drunen en Oudheusden bestond zal blijven voort bestaan, zoo mogelijk door de verce- niging zal verstevigd worden, opdat de leuze Eendracht maakt macht" bewaarheid zal worden. Met U als 's HERTOGENBOSCH, 1 Mei. Op de markt van heden waren aange voerd 2882 stuks, 1957 stuks hoornvee, 710 biggen, 29 zeugen, 114 schapen of lammeren en 72 kalveren. De prjjzen waren als volgt Kalfkoeien van f120 tot f190 per stuk Kalfvaarzen 90 180 Magere Ossen en Koeien 60 120 Vette Ossen en) le kw. 24—27 p. pond Koeien 2e 23—25 Pinken van f 70.— tot f135p. s. Zeugen 65.— 90. Biggen 1.35 1.40,, w. Schapen 5.15.st. Lammeren 5.15. 's HERTGOENBOSCH, 30 April. Boter. Aanvoer 18.727 K.G. Hoogste prjjs fl.47. Laagste f 1.38. Middel fl.44. ZALTBOMMEL, 30 April. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 49 biggen f 1015 25.000 eieren, prijs per 100 stuks f 2.00 L f2.25; 740 K.G. boter, prijs 1/2 K.G. roomboter f 0.87 x/2, boerenboter f 0".877a. SOLA ZILVER BAZAR DAALDERORTflN -DE POTTEMAN" LUTERMA" STOEL- Markt Gorkum ^ZHTINGEN Tel. 957 Maak van deze tijdelijke aanbieding gebruik om een ouder aan te schaffen met Prijzen vanaf Y 3.75 tot f 130. Tijdelijk bij inlevet^ng van een ouden vulpenhouder, onverschillig in welken staat, mits gouden pep aanwezig is, met bovenstaande reductrs Inlichtingen in den Boekhandekvan de Firma L. J. VEERMAN, Heusden - koopt daarom bij een - Een nieuw seizoen, met nieuw verlaagde prijzen. Daarom zal het U lootien bij ons Uw inkoopen te doen. BOEKHANDEL Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN ren 'de plannen tot opheffing der ge meente niet van de baan, doch dat deze reeds in zoo'n nabije toekomst werkelijkheid zouden worden, daaraan hebt noch gij, noch ik gedacht. Nu dan 't laatste uur van het zelfstandig bestaan onzer gemeente is aangebroken, dringt zich als vanzelfsprekend nogmaals de vraag naar voren, of wijl het verlies van die 'zelfstandigheid niet moeten betreu ren. Eenvoudig gesteld, is het verlies van zelfstandigheid zeer zeker een on aangenaam1 verlies en heeft het den schijn van ernstigen teruggang. Maar, zooals wij reeds vroeger breedvoerig hebben besproken, is zelfstandigheid menigmaal een zware last, vooral wan neer die vergezeld gaat van verplich tingen, welker vervulling zoo dikwijls onmoge'ijk blijkt. Onte gemeen e heeft de laatste jaren niet dan met het be trachten van de grootst mogelijke zui nigheid kunnen voorkomen, dat zij zou moeten 'worden gerangschikt onder de noodlijdende gemeenten. Dank zij de ze zuinigheid werd dit voorkomen, zelfs kon 'de jaarlijksche begrooting voor de 'naaste toekomst iets ruimer wor den, zoodat eenige uiterst noodzakelijke werken, als verbetering van wegen, weldra zouden kunnen worden uitge voerd. Maar van eenige verlichting der belastingen, van het uitvoeren van an dere voor den groei en bloei der ge meente zoo zeer gewenschte verbete ringen, enz. enz. was tot in de verre toekomst geen sprake. Zoo bezien, mag het verlies van zelfstandigheid niet te hoog worden aangeslagen, vooral niet, nu daartegenover staat, dat het opne men van de deelen van het grondge bied onzer gemeente binnen de gren zen van andere gemeenten, een bedui dende versterking dier vergroote ge meenten beteekent, waardoor de inwo ners onzer gemeente niet anders dan ten zeerste gebaat zullen zijn. athmer-martens

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 7