HET HUIDIGE LEVEN. H. Klampers - Grootestraat 252 H. KLUMPER S WINKEL Rivierberichten. Marktberichten Plaatselijk Nieuws. öeez maatschappij in aanbouw zijn. Het nieuw bestelde schip mioet in Maart 1936 worden opgeleverd. —o— ©VERREDEN. Te Maashees (N.-Br.) geraakte de 15- jarige J. onder een vrachtauto. De knaap Mep zware hoofdwonden en een armbreuk op. In ernstigen toestand toestand werd hij naar het ziekenhuis oVergebracht. o— VERDRONKEN. Het driejarig zoontje van den heer H. A. van Berkensteijn te Waddings veen is in de ringvaart van den Zuid- pflaspotder geraakt en om het leven ge komen. Een zes-jarige jongen is Zaterdag middag, vermoedelijk bij het spelen in het facob van Lennepkanaal te Amster dam gevallen en verdronken. Het lijkje van het kind' is door de po iie opge haald en naar het Wiihehnina Gast huis' vervoerd. o DE DISTRIBUTIE VAN PEKEL HARING. Reeds ongeveer 303 gemeentebestu- ren hebben zich bereid verklaard mede te werken aan de distributie van pekel haring onder werklooze ingezetenen. Gemeentebesturen, die alsnog aan de ze distributie wenschen deel te ne men, kunnen zich hiertoe wenden tot de Nederlandsche Visscher ij-centrale, Juliana van Stolbergplein 34 te 'sGra- vtnhage. o BRANDEN. Zaterdagmorgen om elf uur brak brand uit in een waschhok bij een sdiuur van den heer J. Vogelaar pan het Weverseinde te Puttershoek. Aan gewakkerd' door den wind' greep het vuur zeer snel om zich heen en bin nen korten tijd stonden twee groote groote schuren, waarin riet en biezen geborgen waren, in lichter laaie. De vrijwillige Puttershoeksche brandweer stond aanvankelijk machteloos tegen de geweldige vuurzee en het werd noodig geoordeeld de hulp van de 's Graven- deelsche brandweer en die van de sui kerfabriek in te roepen. Verbrand zijn twee groote landbouw- schuren, waarin riet, biezen en land bouwwerktuigen waren geborgen, een paar rietschelven, voorts een huis, be woond door A. Preesman en een huis, bewoond door PI. 'Mizelmoe, terwijl belangrijke brand- en waterschade werd toegebracht aan de huizen, bewoond door A. van Haren, W. Verheul, H. Schram, J. de Heer en J. Vogelaar. De totale schade, welke door verzeke ring wordt gedekt, wordt geschat op i 25.000. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Over-Dinkel (Ov.), brand uitgebroken in de garage van den ffwéntsche Aautodienst van den heer j. W. Bos uit Enschede. In de gara ge stonden twee groote autobussen, een personenauto en een chassis. In een. oogwenk stond de garage in Iiich- ferïaaie, terwijl ook spoedig het aan grenzende perceel, een kruidenierszaak, annex bakkerij, vlam vatte. De brandweer kon weinig uitrichten Jagen het vuur. Zij kreeg later assisten tie van de motorbrandspuit uit Losser, waarna men er spoedig in staagde het vuur te beperken. De garage met de daarboven gelegen etage en liet boven huis van het belendende perceel brand den geheel uit, terwijl de kruideniers zaak, annex bakkerij', veel brand- en waterschade opliep. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vast gesteld. Verzekering dekt de schade, welke naar schatting omstreeks f 30.000 be draagt. (Door onbekende oorzaak ontstond Zaterdagmiddag brand in de boerderij1 van B. Maalderink te Bekveld' (Geld.) De brandweer kon nagenoeg niets uit richten door gebrek aan water. Het woonhuis en de belendende gebouwen brandden geheel! af. Er vallen geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Het vee kon gered worden. Verzeke ring dekt de schade. Zaterdagmiddag heeft een bosch- brand gewoed in de Brabantsche grens gemeente' Moll (gehucht Postel) bij het Kempensche kanaal. Drie H.A. hosch werden verwoest. De brand 'kon tegen den avond gebliuscht worden. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de Stoomwasscherij van de wed. Schoonhoven en Zoon te Utrecht. De onmiddellijk gealarmeerde brand weer rukte met groot materiaal uit en begon het vuur met tien slangen op de waterleiding te bestrijden. Het perceel is ingebouwd in een huizenblok van arbeiderswoningen, welke woningen door den vrij sterken wind groot ge- yaar liepen en waarvan de kozijnen reeds vlam vatten, toen de brandweer arriveerde. Het gelukte de brandweer spoedig, uitbreiding van den brand te voor komen. Het gelijkvloersche gedeelte en de beide bovenverdiepingen brandden geheel uit. Alleen enkele uitbouwen en en het kantoor zijn gespaard gebleven. Het materiaal en het waschgoed zijn voor een zeer groot gedeelte vernield. De schade is zeer aanzienlijk, doch wordt geheel! door verzekering gedékt. Zondagmiddag is door onbekende oorzaak de boerderij van den landbou wer Vloedgraver te Raalte afgebrand. De inboedel kon niet gered worden en is een prooi der vlammen geworden. Behalve een varken kon de rest van het vee gered worden. Den hooiberg naast de boerderij brandde af. De scha de wordt grootendeels door verzeke ring gedekt. In den nacht van Vrijdag op Zater dag is te Nuland (N.-Br.) brand uitge broken in de bakkerij en de fabrielk van de firma Ja min en bewoond door de familiie M. v. Hasselt. In nachtgewaad moesten de bewo ners het gebouw verlaten. De knecht K. Willemsen, dlie op de bovenverdie ping sliep, werd, toen hij de trap af ging, door den rook bedwelmd. De man viel van de trap en werd bewus* teloos opgenomen. De brandweer van Nuland bestreed het vuur met alle kracht, doch kon niet voorkomen, dat het geheele gebouw met inventaris een prooi der vlammen werd. Een nabij gelegen school kon voor het vuur gespaard blijven. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Zaterdagavond zijn te Veghel twee I boerderijen afgebrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van J. Kanters. De. brandweer kon niet verhoeden, dat de brand oversloeg op een nabijgelegen boerderij, toebehc )- rende aan C. Pittens. Van beide boerderijen kon slech s wat meubilair en de veestapel worden gered. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. o DE NOOD DER TUINDERS. Bii de behandeling van de begrooting 1935 van het Landbouw Grisisfonds in de Tweede Kamer zijn door ds G. H. Ker- i sten ernstige klachten geuit over den nood der tuinders. Toen den heer Kersten bij interruptie gevraagd werd om namen te noemen, deelde hij mede bereid te zijn de namen van de personen, die hij zelf bezocht had, aan den minister van Economische Zaken te noemen. De heer Kersten heeft vervolgens aan den minister overgelegd een 18-tal ver klaringen van tuinders. Naar wij verne men heeft de minister thans aan ds. Kersten medegedeeld, dat voor zoover zyn klachten bepaalde concrete beweringen inhielden, deze niet door de overgelegde verklaringen zijn gestaafd. Voorts heeft een ondeizoek, dat is in gesteld naar de bedoelde 18 gevallen tot resultaat gehad, dat die gevallen geenszins normatief zijn gebleken, doch dat steeds bijzondere omstandigheden waren aan te wijzen, waaraan de nood in de betreffende bedryven moest worden toegeschreven Ongetwyfeld zulïev in elke branche vele tientallen te vinden zijn, die in ernstige moeilijkheden verkeeren. Hoe droevig die gevallen op zich zelf mogen zijn, zij kun nen uiteraard niet maatgevend zyn voor de mate waarin steun kan en moet worden verleend. De Minister komt dan ook in even- vermeld schrijven tot de conclusie, dat Ds. Kersten in gebreke is gebleven zijn in de Tweede Kamer gedane beweringen als bovenbedeeld behoorlijk te staven. Als men de stroom der menschheid op den oogenblik met een gezond verstand beschouwt, zijn er nog van de 100 menschen 20 die zich in de luren laten leggen, zooals men dit op z'n Brabantsch zegt. kan duizend advertenties plaatsen, die allen waarheid bevatten, en toch zijn er nog van die karakters die den verkeerden weg willen. Nu ja 1 H. KLUMPERS zelf zou niet willen dat ieder huishouden zijn inkoopen bij ons deed, want ieder mensch heeft recht op bestaan. Maar de werk man die het op den oogenblik op de meeste plaatsen zoo hard te ver antwoorden heeft, moet toch wel zijn verstand laten werken, om geen 50 gulden voor hetzelfde costuum te betalen dat voor 20 gulden te krijgen is. Daarom zou ik U toch allen het beste aanraden om mee te werken met degene die U bevoordeelt. U weet toch allen dat wij kwaliteiten in HEEREN-en JONGENSCOSTUUMS hebben, waar niemand aan kan tippen. U weet allen het goedkoopste HEERENCOSTUUM van alle 15 H. KLUMPERS' winkels is f 6 25 en het duurste voor de grootste en dikste personen 20 gulden. Dus allen in volie vertrouwen naar het eenigste en goed koopste adres GROOTESTRAAT 252 WAALWIJK. I GORINCHEM, 6 Mei Veemarkt. Aangevoerd: 218 runderen, 8 nuchtere kalveren, 613 biggen, 7 varkens en 40 landvarkens, 9 schapen en 32 lammeren. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien 1 f 150190. Melkkoeien f 120150. Kalfvaarzen f 110160. Guiste vaarzen f 70110. Vaarkoeien f Guiste koeien f 60115. Pinken f6080. Stieren f 70100 Graskalveren f20—35. Nuchtere Fokkalveren f812. Idem voor export f 35. Drachtige varkens f 30 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 Schapsn met lammeren f1520. Lammeren f712. Handel in rundvee matig, in varkens vrij levendig. GORINCHEM, 6 Mei Eierveiling. Aangevoerd 63.230 stuks. Prijzen per 100 stuks: Kippeneieren f 4.702.20 Jonge henneneieren f Eendeneieren f 2. 2.15. Ganzeneieren f 5.50. Kalkoeneieren f 3 3.50 Op de weekmarkt golden de eieren 2 2y2 ct. per stuk. Goeboter f 170; margarine f 1.10; beide per K.G. GORINCHEM, 6 Mei. Pluimveemarkt. Pryzen per stuk Oude kippen f 0.45 f 0.65 jonge hanen oude hanen 45 - 65 eenden 4570 jonge konijntjes 1535; exportkonijnen f 0.751,25. ROTTERDAM, 29 April. Aanvoer 528 varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht) le kw. 2e kw. 3e kw. 36 Pinken f 55 a f 75 Graskalveren f 35 a f 55 Vaarzen f 70 f 110 "Werkpaarden f 90 1230 Slachtpaarden f 90 f175 Veulens I t Hitten f 65 f 95 Biggen f f Nuchtere slachtkalv. f 4 f 5.50 id. fokkalv. f 7 a f 44 Schapen f 6 f 8 Lammeren f 7 f 43 Biggen per week f f 35 34 ROTTERDAM, 7 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 209 paarden, 0 veulens, 1143 magere en 860 vette runderen, 176 vette kalveren, 93 Graskalv., 4422 nuchtere kalveren, 213 Schapen en lammeren, 12 bokken oj geiten, varkens. Per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 50— 46— 30—37 Ossen 48443540 Stieren 46433436 Vette kalveren 70 - 60 - 38-45 Schapen 37 33 30 Lammeren 39 34 30 Per stuk Melkkoeien f100 a f200 Kalfkoeien f100 a f205 Stieren f 130 f 225 Op 7 Mei in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2 02 val 10 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 4.96 val 4 Engelen (Maas) 0.98 val 20 Crèvecoeur (Dieze) 1.95 val 4 Crèvecoeur (Maas) 0.95 val 21 HEUSDEN. Zondag rond 2 uur trok de H. Familie onder leiding van den Eerw. heer kapelaan Maas en vergezeld van de R. K. Fanfare, den R. K. Werkliedenbond en de R. K. Wandelclub ter processie naar Elshout ter eere van O. L. Vrouw. Hier werd by gewoond een H. Lof en een be zoek gebracht aan het „kapelleke", waarna men welgemoed den terugtocht aanvaardde. Als 't gloed gaat, zijn er in de ge meente dit jaar twee nesten met ooie vaars bevolkt. Althans is er weer een paar bijgekomen, dat voornemens schijnt, zijn intrek te gaan nemen in de woning op de Prot. kerk. Of het 'er van komen zal, staat nog te bezien, want ze worden erg lastig gevallen door die, welke op den schoorsteen wonen der v.m. brouwerij. Woensdag j.l. is de annexatie ingegaan, waardoor de gemeen',e aan zienlijk vergroot is. De verkoop van speldjes ten bate van de R.K. Nederi. BI inden vereeniging heeft opgebracht circa f 20; ongeveer j 't zelfde bedrag van vorige jaren. JAARLIJKSCH ONDERZOEK. Het jaartijksch onderzoek naar de kleeding en uitrusting van de groot- verlofgangers der lichtingen 1923 en 1926 zal voor h'et Indeelingsdistrict 's Hertogenbosch o.m. - worden gehou den te: Waalwijk op 19 Juni voor de gemeen ten Waalwijk, Eethen, Hedikhuizen, Herpt, Heusden, Nieuwkuijk, Wijk c.a., Veen, Oudheusden en Drunen. Woudrichem op 26 Juni voor de ge meenten Aknkerk, Dussen, Woudri chem, Werkendam, Op- en Neer An dek de Werken c.a., Giessen en Rijswijk. Raamsdonksveer op 14 Juni voor de gemeenten Dongen, Loon op Zand, Ma de c.a., Geertruidenberg, Sprang-Capel- lé, Waspik, Raamsdonk en 's Grave- moer. ALMKEKK. J. P. Cornells, f Te Biezelinge is op 38-jari gen leeftijd overleden de beer Jl P. Cornell's, hoofd der Chr. lierv. School aldaar. De heer Cornells was achtereen- Ja. Waarvoor? Wat gij te doen zult hebben, zal ik u wel zeggen, wanneer het oogen blik daar is. Hij sprak op zoo'n gebiedenden toon, dat de weduwe het niet waagde, te antwoorden. -Zoodra ik vernam, dat gij' door een groote dame wordt beschermd, kon #k den naam1 dier name raden, is zij jniet de markiezin de Sauliien, die haar weldaden overal verspreidt? Ik vergis mij toch niet? Gaat gij nog wel altijd bij de mar kiezin? Nu en dan mijnheer; ik zou er dikwijls heen kunnen gaan, want ik be'n er alltijid welkom; maar gij begrijpt ik durf niet. Wanneer zijt gij er het laatst ge weest? Veertien dagen geleden. Best, morgen kunt gij', als gij wilt ei aar de rue de Varennes gaan en aan uw weldoenster zeggen: „Mevrouw, een kruier is bij' mij ge komen en heeft mij verzocht u te zeg gen, dat uw tranen weldra zullen op- hmiden te vloeien en dat gij getroost zult worden. Maar wat weet gij dan? - Vraag mij niet, vrouw Darasse; ik kan u niet meer zeggen. Maar als ik dat aan mevrouw de markiezin zeg, zal zij mij ondervra gen. Dan zult gij haar antwoorden, dat gij niet meer weet. Maar nu nog iets; ik ben niet hier gekomen, om u over mevrouw de Sau lien te spreken, omdat ik niet wils't, dat gij haar kende, en dat zij uw wel doenster was. Sedert het einde van September is uw man Pierre Darasse, verdwenen en nog weet gij niet, wat er van hem is geworden. O, ja, mijnheer, ik weet wel, dat Pierre dood is. Maar daarvan zijt gij nog niet zeker, daar gij geen enkel bewijs hebt. Hij is van mij weggegaan en nooit meer teruggekomen; daaruit besluit ik, dat hij doodl is; want anders was hij ook wel weer bij mevrouw de mar kiezin gekomen. Gij hield veel van uw man, vrouw Darasse, dat weet ik; want gij hebt fiem beweend en draagt nog rouw. Ik zal altijd' blijven rouwen, mijn heer. j -— Pierre Darasse verdiende uw lief- de echter niet. Mijnheer Genoeg, mijnheer, genoeg; Pierre Darasse was mijn man; ik heb hem liefgehad, en als hij mij heeft doen lijden, heb ik hem reeds vergiffenis ge schonken; hij is dood en er mag niets meer van hem gezegd worden. Dat is waar, vrouw Darasse, tot nu toe hebt gij slechts kunnen ver onderstellen, dat uw man dood is; wel nu, ik konr u de zekerheid brengen; ja, Pierre Darasse is dood. De weduwe loosde een diepen zucht. Weet gij, hoe hij is gestorven? Ja, dat weet ik. Welnu? voreg zij. Pierre Darasse is vermoord ge worden! O! dat heb ik al gedacht! riep de weduwe uit. Maar hoe weet gij dat? Ik heb het lijk van uw man gezien. Maar waar? O, God! Aan den oever van een rivier, waarin de moordenaar het lijk heeft geworpen. I God in den hemel! Als het oogenblik gekomen zal zijn, ,zal ik u de plaats te wijzen, waar het .lijk van uw man is gezonken; ik hoop, dat het teruggevonden zal worden, en dat gij hem dan kunt laten begraven. v Gij ,hebt het lijk van mijn man gezien, ,gij weet waar het is, en gij komt mij dat na zes maanden eerst zeg gen! Als ik niet eerder heb gesproken, is het, omdat ik grondige redenen had', om het stilzwijgen te bewaren. Dat ,zal wel zijn, zeide de we duwe. Vervolgens greep zij den kruier bij den arm en hernam met holle stem: Kom, gij1 hebt toch ook zeker de misdadigers gezien, daar gij getuige van de misdaad zijt geweest. Het was slechts één man. En kent gij dien ellendeling? Maar eerst moet' ik u wat vragen. Ik Juister. Wilt gij uw man wreken? God (in den hemel! of ik hem wil wreken!... Ik zou het hoofd van dien ^moordenaar wel' voor mijn voe ten willen zien neervallen. Goed, .vrouw. Darasse, de dood van .uw man zal gewroken worden. gij kent den moordenaar dus! .riep de weduwe uit. En ,zij stond op het punt om uit te roepen: .Welnu, ik ken hem, het is Paolo!" maar zij zweeg. Neen, zeide zij tof zichzelf ik moet niets zeggen; ik ben trouwens ook niet geheel zeker, dat hij het heeft gedaan. Vrouw Darasse, luister naar mij, hernam dkrui ir; ik heb den moordenaar de misdaad niet zien be drijven, maar ik heb wel gezien dat j hij zijn slachtoffer in de rivier liet zinken. In de Seine? Neen, in de Marne. Ik bad dien man meer gezien, en wist, dat hij Etienne Eris heet, ik weet zelfs, waar ik hem had kunnen laten in hechtenis nemen. Maar, zooals ik u reeds heb gezegd, werd ik door gewichtige re denen teruggehouden. Eenigen tijd la ter, zag ik den moordenaar weer; gij kunt u mijn verbazing voorstellen, toen ik hoorde ,dat hij een anderen naam droeg. Hoe heette hij toen, mijnheer? Ik mag u hem nog niet noemen; Iaat het u genoeg zijn, te weten, dat die naam hier genoeg bekend' is, dé naam eener oude adellijke fami ie, cn dat hij; die ,dlien naam draagt, een hooggeplaatst persoon in de maatschap pij' is. O! zeide de weduwe, geheel van de wijs. Zij bleef in gedachten. Zulk een groot ^misdadiger, ging dé kruier voort is niet zoo ge woon. Gij begrijpt ,hoe moeilijk liet is, hem aan te geven en hem van moord te ,beschU)ldigen; daarbij ,1110et er voor zichtig gehandeld 'worden. Die (man heeft uw man reeds sedert langen .tijd gekend. Denkt gij dat? Daarvan ben 'ik overtuigd en mis* schien kent gij hem zelf wel. De .weduwe schudde liet hoofd en antwoordde: Ik gen geen man, die een lioo- ge plaats in de maatschappij bekleedt en ,een grooten naaxu (Wordt vervolgd). I k k k k k k k k k k Ik behoef het u niet verbergen, mijnheer; ja mijn beschermster is me vrouw de markiezin de Saulien. Hij is niet altijd goed voor 11 geweest, hij heeft u dikwijls reden tot klagen gegeven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2