„HIST0RIA" Voetbalsport. Marktberichten Veilivigberichten. Rivierberichten. Burgerlijke Stand. Landbouw Buitenland. Een keurig verzorgd Maandblad gezorgd. Naast het schoolgebouw stond het personeel met al de leer lingen opgesteld, welke later met een 4tal groote autobussen naar het kerk hof zijn gebracht en weer toen men aldaar aankwam langs het geopende graf stonden opgesteld om haar zoo innig geliefd en bemind hoofd de laatste eer mede te bewijzen. Toen de kist in de groeve was neergela ten sprak de heer H. G. Hagenaar voorzitter van het Chr. Schoolbestuur en onderwijzer, namens het personeel en de leerlingen en Ds. de Vries. Alle schetsten den overledene als een hard werker en hoogstaand Christen met een eerlijk en trouw hart. De schoon vader van den overledene de heer Dalmaijer uit Rotterdam, dankte al len voor de betoonde belangstelling. Diep onder den indruk verliet men den dooden akker. Hier was de be langstelling zoo groot, het leek wel of de geheele protetantsche bevolking van Tilburg aan deze plechtigheid getuige wilde zijn. Ook verschillende vooraanstaande katholieken waren op het kerkhof aanwezig. VEEN. Zaterdagavond a.s. zal door de muziekvereen. Oefening en Uitspan ning" te Wijk, alhier op de kiosk een concert gegeven worden. Waar O. en U. momenteel wel het beste corps is uit het Land van Heusden en Altena, zal dit concert ongetwijfeld talrijke bezoekers trekken. Dinsdag 21 Mei herdacht het echtpaar Gijsbertus v. d. Bogaard en Ottelina Vos onder veer blijken van belangstelling hunne 50-jarige echtver- DUSSEN. Lijst H. v. Dael f 19 cand.): lijst J. van Etten (9 cand.) lijst G. v. Rijswijk (9 cand.) lijst v. Ber gen Azn. (5 cand.) lijst Th. Hane- graaf (5 cand.)lijst B. Koekkoek (5 cand.) lijst M. Millenaar (4 cand.); lijst J. jongbloets (3 cand.) lijst J. v. Balkom (2 cand.). Woensdag 15 Mei j.l., herdach ten LI. Bouman en echtgenoote dat zij voor 40 jaar als koster en kos- terin der Geref. Kerk alhier, wer den aangesteld. Enkele zeer fraaie en nuttige geschenken werden hen door den Kerkeraad, als blijk van er kentelijkheid voor hun 40-jarigen dienst aangeboden. Enkele dames en heeren hadden voor een keurig ver sierden boog gezorgd. Ondanks het niet zeer gunstige weer vulde zich 's avonds de kosterswoning met jong en oud om hulde te brengen aan de jubileerenden e n de roepen van „Lang zullen zii leven" waren niet van de lucht af. De avond werd verder gevuld met komische voor drachten, waarin, waarin één der aanwezigen zeer sterk scheen te lij ken, terwijl anderen zeer gevatte ge zegden lieten hooren. Een ander deel der jongelui was geweldig in het zingen, dat klonk als bazuingeschal waarnaar de jubileerenden met ver genoegde gezichten zaten te luiste ren. De avond kan als buitengewoon geslaagd worden aangemerkt. Op Woensdag 29 Mei a.s., te 3 uur houdt het waterschap „De Zuid-Hollandsche Polder onder Dus- sen" in hotel A. Heesels alhier een vergadering van stemgerechtigde in gelanden. In de gehouden jaarvergade ring der Dussensche burgerwacht, werd het aftredende bestuurslid A. v. Moergestel als zoodanig herkozen. De prijzen, behaald voor trouwe op komst en hoogst aantal punten wer den aan de verschillende prijswin naars uitgereikt. Besloten werd o.m. zoo mogelijk deze maand nog met h f uitnoodiging van enkele per de oefeningen te beginnen, waarbn J 1 1 deze in twee afdeelingen zullen wor_ sen en m onze gemeente, in het geoomv den gesplitst t.w. afd. Dussen en|jAndrëas °P te heden, de Weleerw. afd. Hank. heer Ds. Renners van Leerdam. Op de Maandag j.l. gehouden openbare zitting werden de ingelever de lijsten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing goedgekeurd. Ingeleverd werden 7 lijsten. Zitting hebben thans A.R., C. H., St. Geref., V. B. en S.D.A.P. Nieuwe par tijen: Gem. Belangen en Communisten. No. 1 der bovenstaande lijsten zijn: J. J. van Oord, C. H. Hakkers, A. W. Versluis, W. G. de Waard, D. v. Zuidam, W. G. J. de Nooyer en P. Schoon. Gedurende den zomertijd mogen de winkels te Werkendam en De Wer ken voor het publiek geopend zijn tot des avonds 9 uur. Zaterdags blijft de sluiting 10 uur. WÓÜDRICHEM. Met de fintenvisscherij is het de vorige week nog Diet naar wensch gegaan. Tengevolge van het koude weer is de vangst zeer slecht geweest en op het laatst der week vischten er slechts een gering aantal schuiten. Van 1 tot 16 Mei wer den er aan de Vischmarkt alhier 8205 dryiïinten aangevoerd ad 8 tot 20 cent per stuk en 578 zegenfinten ad 5 tot 10 cent per stuk. Tot tijdelijk Hoofd eener Openb. Lagere School te Gorinchem is benoemd de heer W. J. van Beem alhier. Bij de gehouden aanbesteding voor het doen van voorzieningen aan militaire werken in het Land van Heusden en Altena, de Biesbosch en den Bommeler- waard, werd het laagst ingeschreven door Ph. Struik alhier voor f 4929. Door de melksljjters alhier is de prys der melk verlaagd van 8 tot 6 cent per Liter. WERKENDAM. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor de Kerkvoogdijkas, heeft f 104.opgebracht. Maandag a.s., des nam. 7.30 uur, EETHEN. Gevonden Een portefeuille, met inhoud. Terug te bekomen bij W. v. d. Pol, Gemeente-veldwachter alhier. NIEUWENDI.1K. Het bouwen van een woon- en winkelhuis voor rekening van den heer A. de Bok Jr., is opgedragen aan den heer H. de Bok, timmerman-aannemer alhier. Tot tijdelijke onderwijzeres in het Nuttige Handwerken aan de Chr. U.L. O. school aan de Tol, is benoemd mej. D. de Pender alhier. Het maken van een heuvel met schuur op de Prikpolder zal worden uitgevoerd doojr de Meide Mij. Het beton storten is aangenomen door de firma van Loon uit Werkendam. Dat de waterleiding aan de Kille ïn een behoefte voorziet, blijkt hier uit, dat reeds meer dan de helft van de woningen aangesloten zijn, terwijl er steeds nog meer aansluitingen volgen. SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den raad de zer gemeente, te houden op Vrijdag den 24 Mei 1935, des namiddags te half drie (2.30) uur. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 22 Februari 1935. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring wijziging begroo ting Burgerlijk Armbestuur Sprang. 4. Wijziging verordening heffing vergunningsrecht. 5. Vaststelling verordeningen hef fing en invordering reinigingsrechten. 6. Benoeming onderwijzeres O. L. School Capelle (Kom). 7. Voorstel van B. en W. tot ver koop van Gemeente-eigendommen (verkoop school en schoolhuis Vrij- hoeve-Capelle). 8. Vaststelling kohier straatbelas ting 1935. 9. Aanwijzing gemachtigde voor bijwonen vergaderingen stemgerech tigde ingelanden. 10. Mededeelingen. SPRANG. Vrijdagavond 1.1. kwam in de zaal van den Chr. Volksbond de A. R.J.A. Club, Mr. Th. Heemskerk in goed bezochte vergadering bijeen. De heer D. Drost opende op gebrui kelijke wijze. Na lezing der notu len door den secretaris de heer v. d. Llam verkreeg de heer G. J. van Willigenburg het woord om te be handelen het onderwerp„Gemeente politiek." Na de pauze werd het on derwerp in bespreking gebracht, waaraan vele leden deelnamen. De verschillende vragen werden door spreker breedvoerig beantwoord. Onder groote belangstelling werd j.l. Zaterdagmorgen het stof felijk overschot van onzen vroegeren dorpsgenoot de heer W. J. H. Helm- sing, in leven hoofd van de school met den bijbel te Tilburg, aldaar op het kerkhof „Vredenhof" ter aarde besteld. In de Nijverstraat waardoor de doode werd uitgedragen was door de politie voor een goede afzetting Voetbalwedstrijd ENGELAND—HOLLAND.. De Zaterdagmiddag in het stadion te Amsterdam gehouden wedstrijd, eindigde in een overwinning van Engeland met slechts 10. HEUSDEN. Zondag j.l. speelde Juliana 1 een vriend schappelijke wedstrijd tegen Z.B. v.v. Sparta I (3de klasse K. N. V. B.) uit Zaltbommel. De Oranje Witten hebben een keurige party voetbal gegeven en wisten met niet minder dan 42 van Sparta te winnen. We hopen dan ook dat Juliana tegen de verdere 3de klassers in zulk een vorm zal spelen. VEILING ZALTBOMMEL'. Op de veiling werd besteed voor Deutsch Evern I 3847 cent per pond. II 22-31 Aanvoer Aardbeien 4650 pond. Kropsla 107 cent per 100 stuks. Radys Ys cent Per bos, GORINCHEM, 20 Mei Veemarkt. Aangevoerd: 85 runderen, 6 nuchtere kalveren, 384 biggen, 6 varkens en 57 landvarkens, 3 schapen en 176 lammeren. Prijzen per stukZware kalfkoeien f 150190. Melkkoeien f 120150. Kalfvaarzen f 110160. Guiste vaarzen 1 70110. Vaarkoeien f - Guiste koeien f 70110. Pinken f 7090. Stieren f 50110 Graskalveren f 20—35. Nuchtere Fokkalveren f 812. Idem voor export f 35. Drachtige varkens f 40 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 Schapen met lammeren f 1520. Lammeren f4 9. Handel in rundvee matig, in varkens levendig. GORINCHEM, 20 Mei Eierveiling. Aangevoerd 52.095 stuks. Prijzen per 100 stuksKippeneieren f 1.75-2.25 Eendeneieren f 1.952.00 Kalkoeneieren f 3.00f 3.50 Ganzen eieren f 3.50. Op de weekmarkt golden de eieren 2 a 2]/s ct. per stuk. Goeboter fl.70; margarine f 1.10 beide per K.G. GORINCHEM, 20 Mei. Pluimveemarkt. Prijzen per stuk Oude kippen f 0.40 f 0.70 jonge hanen 35— 60 oude hanen 40 70; eenden jonge konijntjes 1535; exportkonijnen f 0.75—1.30. BREDA, 20 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 103 stuks vee, t. w. 34 stuks txoornvee, 69 biggen en varkens. Prijzen Biggen f 1216 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2426 2123 Vette koeien 2123 1820 1517 Stieren 2022 1820 HandelDe handel in vet vee was iets beter. Er was veel vraag naar stieren. Biggenhandel goed. ROTTERDAM, 20 Mei. Aanvoer 517 varkens. Prijzen per K.G. (levend gewicht) le kw. 2e kw. 3e kw. 35 34 33 ROTTERDAM, 21 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 263 paarden, 0 veulens, 753 magere en 788 vette runderen, 188 vette kalveren, 143 Graskalv., 1043 nuchtere kalveren, 306 Schapen en lammeren, 19 bokken of geiten, varkens. Per K.G. 2e kw. 3e kw. 48— 30—36 44— 35—40 40— 30—35 le kw. Koeien 54 Ossen 48— Stieren 46 Vette kalveren 70 Schapen 38 Lammeren 40 34 35 40—45 30 30 Per stuk Melkkoeien f 85 k f 1 g5 Kalfkoeien f 90 a f190 Stieren f130 k f225 Pinken f 50 k f 70 Graskalveren f 30 i f 50 Vaarzen f 60 Werkpaarden f 90 k f230 Slachtpaarden f 90 k f175 Veulens f a f Hitten f 65 a f 95 Biggen f k t Nuchtere slachtkalv. f 5 id. fokkalv. f 7 Schapen f 8 a f 17 Lammeren f 7 a f 14 Biggen per week f a f Op 21 Mei in Meters in c.M. 's-Hertogenboseh 2.02 was 4 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.01 was 4 Engelen (Maas) 0.92 val 18 Crèvecoeur (Dieze) 2.00 was 3 Crèvecoeur (Maas) 0.92 val 14 Keulen 2 69 was 2 Lith 0.85 val 20 WERKENDAM. Over de maand April. Geboren: Johannes z. van J. W. de Keizer en A. A. v. d. Heuvel. Cor nelia Wilhelmina d. van J. Duiser en K. den Dunnen. Janna Jacoba d. van S. C. Glerum en P. A. Janse. Catharina Elisabeth Rijk d. van J. R. de Waal en G. Witvliet. Grietje d. van G. Damen en P. H. Spaijer. Anna d. van B. v. d. Stelt en A. Ritmeester. Teunis z. van A. Versteeg en J. C. Biesheuvel. Johannes z. van W. J. C. Baas en W. Sack, Ondertrouwd: C. A. Kieboom 26 j. en A. de Klerk 22 j. Overleden: J. Kramer 75 j. A. D. Verdoorn 70 j., echtg. van B. H. de Vries. 's-GRAVENMOER. Geboren: Johanna Cornelia d. van H. J. Begeervan den Engel. Overleden: J. Kerst 72 j. ALMKERK. Over de maanden Maart en April. Geboren: Cornelis, z. van J. van Breugel en T. G. Vermeulen. Elisabeth Wilhelmina, d. van P. W. Straver en G. van der Stelt. Maartje Johanna, d. van M. van Helden en J. van Breugel. Actonia, d. van L. Breedveld en J. van Rijswijk. Jannetta Petra, d. van T. van Oudheusden en G. Schei fl. AdriaDa Chilia, d. van J. van Breugel en A. C van der Stelt. Lijntje, d. van M. Verlee en S. van Hoven. Jacoba, d. van J. Romijn en W. van de Koppel Cornelis, z. van H. Ippel en A. van der Stelt. Hendrikus, z. van J. van den Boom en G. Boterblom. Cornelis Johannes, z. van Z. van der Stelt en J, W. Pruijsen. Dingeman, z van A. van den Heuvel. Willem, z. van B. van der Stelt en A. van den Assem. Sijke Antonia, d. van A. Rombout en A. M. van Herwijnen. Floris Arnoldus, z. van J. Klop en W. Colenbrander. Mattheus, z. van A. Geudeke en A. van Herwjjnen. Jan z. van J. Ouwerkerk eD J. H. van Anrooij Adriana Bastiana, d. v. P. van der Wiel en F. de Fijter. Wilhelmina, d. van Avan der Stelt en J. van der Stelt. JenDeke Pieternella, d. van G. van Drunen en M. van Varik. Cornelia, d. van A. Pullen en W. Pellikaan. Antonie Jan, z. van H. Zwart en C. Burghout. Wilhelmina Pieternella, d. van A. van Herwjjnen en P. C. Smits. Andries Dirk, z. van A. Tolenaars en B. van der Stelt. Jenneke, d. van J. C. Pruijsen en M. de Ruijjter. Getrouwd: K. H. W. Adams, 29 j. en J. van den Heuvel 24 j. M. J. van Noorloos 25 j. en S. van Burgel 22 j. J. C. van der Beek 31 j. en C. de Bok 35 j. S. Abrahamse 25 j. en M. S. L. Branger 22 j. Overleden: H. Verhoeven 82 j. T. Buchner 84 j. H. P. van Brug gen 5 j. A. van der Stelt 2 j. J. C. de Bie 71 j. C. P. van Herwijnen 72 j. W. Duijzer 59 j. G. Jun gerius 36 j. DUSSEN. Over de maand April. Geboren: Adrianus C., z. van A» Th. v. d. Broek en Th. Akkerman. Joannes C z. van J. R. v. Dinteren en C. M. v. Erp. Antje, d. van J. J. Raams en T. van Dijk. Gerardus Petrus z. van J. C. v. d. Pluijm en Ch. Vetjens. Johanna M. Th., d. van W. J. J. Paes en M. J. Vingerhoets. Antonia P., d. van G. J. v. Velthoven en P. C. M. C. van Dongen. Neeltje J., d. van L. Pellicaan en S. Dekker. Cornelis J., z. v. Ant. Stevens en T. Vermue. Overleden: P. A. Dekker, echt genoot van Chr. v. Maastrigt, 79 j. J. L. Leeggangers 9 m. N. v. Daalen wedn. van A. v. Wyngaarden 82 j. J. C. Meijers, echtgenoote van A. Lensvelt 35 j. Getrouwd: Jan van Hemert 20 j. en Antonia Strik 20 j. HEUSDEN. Geboren: Arie z. van W. A. C. v. d. Steenhoven en I. J. de Man. Maria Theresia d. van J. v. d. Staak en G. Piron. Laurens Johannes z. van G. Slaats en A. v. Veen. Ondertrouwd: I. v. Ooijen 32 j. en M. C. v. Mierlo. Getrouwd: L. J. van Hoofï 28 j. en G. H. Kooien 28 j. C. A. A. Lan- gerwerf 30 j. en H. M. Luijben. H. Baaijens 26 j. en W. M. Burghouts 27 j. C. v. d. Hoven 28 j. en M. Smetssrs 23 j. Overleden: G. v. Everdingen 84 j., echtg. v. A. Termealen. SCHURFTZIEKTE BIT APPEL EN PEER. Ter voorkoming en bestrijding" van de schurftziekte bii appel en peer, die zoowel de bladeren en de twijgen als de vruchten aantast, moeten, zoo- als thans wel algemeen bekend is, eenige bespuitingen worden uitge voerd. De eerste, met 11/2 pCt. Rorde- auxsche pap, is thans reeds achter den rug (met uitzondering "willicht van enkele zeer laat bloeiende ap pels) daar zii vóór den bloei moet ziin toegepast. Thans is het tijdstip daar voor de tweede bespuiting, die dadelijk na den bloei moet worden uitgevoerd. Van de geconcentreerde Califor nische pap f30 gr. 13) gebruike men een 11/4 pCt. oplossing behalve bii gevoelige 'soorten, welke men met een 1 pCt. oplossing dient te be handelen. Van Bordeauxsche pap voor peren neme men een l a 3/4 pCt. oplossing. De bespuiting" tegen schurft da delijk na den bloei kan tevens be nut worden voor de bestrijding van de echte wormstekigheid, door aan de sproeistof 3 gram pocdervormig" of 5 gram pasta-vormig loodarse- naat toe te voegen. Men raadplege daarvoor het bericht over de be strijding van de Wormstekigheid. Uitvoerige gegevens over de schurftbestrijding vindt men in Me- dedeeling No. 50 van den Planten- ziektenkundigen Dienst en voor de bestrijding van wormstekigheid in Mededeeling No. 20 van den Planten- ziektenkundigen Dienst. Inlichtingen worden verstrekt door den Plantenriektenkundigen Dienst te Wageningen, door de in verschillende plaatsen gevestigde ambtenaren van den Dienst en door de Rijkstuinbouw- consulenten. PARIJS DOOR EEN SNEEUW LAAG BEDEKT. Sedert bijna duizend jaar niet voorgekomen om dezen tijd van het jaar! Toen de Parijzenaars Zondagmorgen ontwaakten, moesten zij tweemaal hun oogen uitwrijven, alvorens zij konden gelooven werkelijk wakker te zijn. De straten en pleinen der stad waren na melijk met een laag witte sneeuw be dekt. Men moet bijna tien eeuwen te ruggaan, om zulk een natuurverschijn sel in de Meimaand te vinden, n.I. tot het jaar 975. o DE ONRUST IN DE BOR1NAQE. De berichten betreffende de stakings beweging in de Belgische kolenstreek de Borinage worden bepaald onrust barend, zegt het Hbl. Sinds dagen hou den stakende mijnwerkers eenige mij nen bezet en men durft niet scherp tegen hen optreden. De staking is verre van algemeen, maar dreigt zich snel uit te breiden. Op sommige mijnen zouden sovjets zijn gekozen. Ook bij de Belgische me taalnijverheid stijgt de ontevredenheid onder de arbeiders. De socialisten ver liezen terrein aan de communistï'schet agitatoren, nu de loonen der arbeiders niet verhoogd worden, ondanks het feit, dat er vijf socialistische ministers in de regeering zitting hebben. EEN HAAI SPUWT EEN MEN- SCHENARM UIT. .En helpt aldus de justitie. Een bijzonder eigenaardige criminee- le zaak houdt op het oogenblik de Australische politie bezig. Uit Sydney wordt daarover het vol gende geseind: Kortgeleden was een haai gevangen en in een aquarium1 ondergebracht, waar het dier een men- schenarm uitspuwde. Een zekere Ja mes Smith herkende aan de tatoeërin gen en aan een om den pols zittenden armband den arm van zijn broer. De politie stelde daarop een onderzoek in en constateerde, dat de broer van James Smith veertien dagen te voren verdwe nen was, in verband waarmede een arrestatie kon worden verricht. De politie vermoedt nu, dat het lijk van Smith in stukken is gesneden :en vervolgens in zee gegooid. De haai was inmiddels overleden en werd ge opend .In de ingewanden van het dier werden echter geen verdere sporen van een menschelijk lichaam meer gevon den, Vol spanning wacht het publiek thans de opheldering van dit zeker niet alledaagsche drama af. Abonneert U op AUTEURS VAN NAAM met interessante verhalen en beschrijvingen van weinig bekende gebeurtenissen uit de oudere en nieuwe GESCHIEDENIS en zeer Iraai geïllustreerd voor slechts f 0.50 per maand of f 6.per jaar, by half- jaarlijksche vooruitbetaling, franco in stevige enveloppe. Proefnummer beschikbaar. - BOEKHANDEL - Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. 60- k f100 k f 7 k f 15 Bif de meeste peer soorten kan men daarvoor Californische pap maar ook Bordeauxsche pap of één der vervangmiddelen gebruiken, bi' ap pels zijn CalifornisPhe ppp of an dere zwavelpraeparaten meer ge- wenscht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4