Plaatselijk Nieuws. VeiliiigSierieliten. iWarktberichten HEUSDEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat tijdens de kermisdagen van Donderdag (Hemelvaartsdag) 30 Mei tot en met Zon dag 2 Juni de plaatselijke verordening volgens de winkelsluitingswet buiten wer king is en derhalve de winkels geopend mogen blijven. Tevens wordt er aan herinnerd, dat tijdens de wettelijke zomertijd de winkels geopend mogen zijn tot 9 uur. namiddag. De Eerw. Zuster Albertina, onder wijzeres aan de Bijzondere School alhier, verlaat eerstdaags het onderwijs wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd. Tot onderwijzeres aan deze school is benoemd de Eerw. Zuster Aloysine, die hare functie bereids aanvaardde. De jaarlijksche processie ter eere van de Martelaren van Gorkum, die hier jaarlijks begin Juni vertrekt naar Brielle, zal dit jaar niet worden gehouden, omdat aan het verlangen van het bestuur der processie, om in 't begin van Juni een dag aan te wijzen niet kon worden vol daan terwijl in 't eind dier maand de bevolking dezer streken over 't algemeen landbouwers en tuinders, het te druk heeft met veldarbeid. Het Consultatie-bureau voor zui gelingen alhier werd Maandag 27 Mei bezocht door 16 moeders met 17 zuige lingen n.l. uit Heusden 7, Herpt 2, Oud- heusden 2, Babiloniënbroek 1, Veen 1. Heesbeen 1, Wijk 1 en Genderen 2. De kermis, welke morgen Don derdagmiddag een aanvang zal nemen, biedt naar omstandigheden rijkelijk ge legenheid tot vermaak. Diverse vermakelijkheden als Lucht- schommel, Zweef- en Fietsmolen Auto- skooter, Vliegsporttent zijn aanwezig, terwijl de bekende Bioscoop van Gebr. Riozzi, met een eerste klas program de bezoekers wacht. Ook de bekende suikerkraam met oliebollen en vischtent zijn weder ge arriveerd. Ia de verschillende café's beijverd men zich om het den bezoekers zoo aangenaam en gezellig mogelijk te ma ken. In het hotel ,,Het Wapen van Am sterdam" is de bekende frissche dans zaal zeer feestelijk ingericht, terwijl het orkest ,,The Green Smoking Band", niet onbekend, voor de stemmige mu ziek zorgt. Op Concordia" komt het bekende ensemble van den Akker, wat dus vol doende waarborg is voor uitstekende muziek. In café ,,De Amstel" is een geheel hieuw orgel met accordeons geplaatst, terwijl de eigenaar zijn zaak speciaal heeft ingericht en den bezoekers ook gelegenheid biedt voor een gezellig zitje in zijn ingerichten tuin. In het café ,,Unter de Linden" wacht den bezoekers prachtig orgel-dansmu- ziek, terwijl ook in andere café's gele genheid is om op waardige wijze ker mis te houden. 1 Moge dit laatste dan ook het geval zijn. Dinsdagavond zal in het ver- eenigingsgebouw de jaarvergadering worden gehouden der muziekveree- niging de Fanfare der H. Familie." Voor het uitgeschreven Intern. So listenconcours voor zang en muziek otp! 9 en 10 Nov. blijkt groote belang stelling Je bestaan, vele inschrijvin gen zijn reecls ontvangen, zooclat te verwachten is dat het concours met 2 concoursdagen zal worden ver lengd. Traditie getrouw zal de Kon. Erk. Scherpschuttersvereeniging „S. Blasius" kermis-Zondag, 1 Juni. haar jaarlijksche schutsdag houden, dit jaar het vogelprijsschietenWegens de tijdsomstandigheden zal de jaar lijksche optocht met begeleiding der „Heusdensche Fanfare" dit jaar ach terwege blijven. AALBURG. Doordat de aardappelen stijgende in prijs zijn, worden ze ook williger. Dat ondervond ook de landbouwer Frans Nieuw koop alhier, toen hij in den nacht van Maandag op Dinsdag wakker werd, door dat hy ongenoode gasten op zijn erf hoorde. Toen hij ging kijken, zag hij twee per sonen, die het op zijn aardappelkuil ge- mund hadden, doch deze zich ontdekt ziende, namen ijlings de vlucht met achter lating van een paar zakken en hun klom pen, welke zij inmiddels hadden uitge gooid om des te vlugger te kunnen ont snappen. ALMKERK. Op 6 Juni a.s. zal alhier de voor- jaarspaardenmarkt gehouden worden. A.s. Donderdag 6 Juni hoopt de Meisjeskrans „Dorcas", onder leiding van mej. Hilberts, een pleizierreisje te maken naar Den Haag en Scheveningen. Vanaf heden is Ds Henkels, Herv. predikant te Uitwijk, aangewezen als Consulent der Herv. Gem. alhier. Op Woensdag 19 Juni a.s. zal de Particuliere Synode van Noord-Brabant en Limburg, der Geref. Kerken in deze ge meente gehouden worden. ANDEL. Op het Sparta-terrein nabij de Wilhelminasluis, zullen Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag), de volgende wed strijden gespeeld worden. 2 uur (Z.T.) Sparta-junioren tegen N.O.A.D. II uit Wijk en Aalburg. 3.30 uur (Z.T.) Sparta I tegen Mer- wede I uit Gorinchem. Men zal ongetwijfeld veel kunnen genieten van deze wedstrijden, die ge zien de krachtsverhouding, ongetwijfeld spannend zullen worden. AALST. Woensdagavond vergaderden de ouders der leerlingen van de O. L. School alhier ter bespreking van de oprichting eener Zondagschool voor de leerlingen dier school. Met algem. stemmen werd tot oprichting besloten. Het bestuur zal bestaan uit Mej. v. Dijk, presidente Mej. v. Driel, penningm. en den heer J. H.Rüger, secretaris, secreta ris. Als leidster zal optreden Mevr. J. Rüger-Goris. Zondag is met het onder wijs aangevangen in een der lokalen der school. Op de Donderdag te Zaltbom- mel gehouden keuring werd be kroond Wolivier, donker roodvos, van ouders Molivier en Postduif, van den heer A. J. Hl Maas. Gezien het resultaat van ver leden jaar, is men op de steenfa briek de Rietschoof wederom begon nen met het maken van handvorm- steenen. CAPELLE. In de laatst gehouden zitting van het hoofdstembureau voor de gemeente Sprang-Capelle zijn de ingediende candi- datenlijsten voor de verkiezing van ieden van den Raad als volgt genummerd lijst R. Middelkoop, 1 lijst J. van Beek, 2 lijst Jac. Vos, 3 lijst H. Kerst, 4 lijst G. J. van Willigenburg, 5 lijst Jac. Riet veld, 6 lijst W. N. Kuijsten, 7 en lijst H. Rijkers 8. Tot onderwijzeres aan de O. L. School in de Kom is benoemd Mej. J. Oerlemans te Vrijhoeve-Capelle, thans tij delijk als zoodanig werkzaam. J.l. Zaterdagavond gaven het muziek gezelschap „Kunst na A rbeid", onder leiding van den heer Alb. Christ en de gemeDgde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje", onder leiding van den heer N, Snijers, op de muziektent over de Binnenhaven het eerste der vastgestelde zomerconcerten. De ver schillende nummers van het programma, zoowel van muziek als zang, werden goed uitgevoerd en oogstten een welverdiend applaus van de talrijke belangstellenden, die zich rond de Binnenhaven hadden verzameld. In verband met Hemelvaai tsdag zal de bibliothecaris der afdeeling Capelle van de Openbare Leeszaal te Breda, de heer F. Colet, niet als gewoonlijk op Donderdagavond van 4 305.30 uur zitting houden tot ruiling van boeken, doch Vrij dagavond d a.v. van 4,305.30 uur. DOSSEN. Het bouwen van een woon huis met landbouwschuur voor re kening; van den heer J. Akkermans is bii ondcrhandsche aanbesteding aangenomen door den heer A. v. cl. Pluijm, aannemer alhier. Bii de gehouden aanbesteding voor het cloen van voorzieningen aan militaire werken in het Land van Heusden en Altena, de Biesbosch en de Bommelerwaard is het werk op gedragen aan den heer Ph. Struik te Woudrichem voor f 4929. In een onbewaakt oogenblik wist het ongeveer vierjarig zoontje van den heer v. Olst een kapmes te grijpen. Spelenderwijs werd het on geveer 2-jarig zusje aan de hand ge troffen. Plaar rechter wijs vingertje werd bijna afgekapt. Door Dr. Van Vuuren werd de wonde gehecht. Ook de pogingen der 3 landar- beidersorganisaties alhier, om door individueele besprekingen met de landbouwers, het collectief arbeids contract tot stand te krijgen, evenals de voorgaande poging langs orga- nisatorischen weg, mogen we weder om al si mislukt beschouwen, daar de betrokken landbouwers aan den op roep geen gevolg hebben (gegeven. Bij het dichtslaan van een deur geraakte mej. P. K. met haar hand er tusschen bekneld, waardoor de na gel van een harer vingers werd afge rukt. Ook een top werd zoo goed als afgeknelcl Dr. Van Vuuren ver leende de eerste geneeskundige hulp. GENDEREN. Onze dorpsgenoot Th. A. Prin- se is voor vast benoemd aan het Capelscheveer als machinist-stoker. 's-GRAVENMOEIl. Op a.s. Donderdag (Hemel vaartsdag! zal des middags het Le ger des Heils uit Breda op het land goed van B. Hl Millenaar-Loeff al hier een openbare samenkomst hou- den- De koopman IJ. Heijblom kwam op zijn rijwiel van Waspik ge reden. In de Julianalaan gekomen dacht hii dat een auto achter zich aankwam hield zoover rechts, dat hii in een modersloot terecht kwam. Met den schrik en een modderpak liep dit ongeval af. Aan de hoofdstraat alhier, ont stond bii D. van der Sar doordat een theelichtje in brand geraakte en de gordijn voor het raam vlamvatte een begin van brand. Door kracht dadig optreden der bewoners werd erger voorkomen. IIEDEL'. Vrijdagmorgen om 11.15 uur haalde een groote stoomlier het blok omhoog om de eerste klap te ge ven op den eersten paal, die voor het proefheien voor de nieuwe vaste brug moet dienen. Als alles naar wens'ch is, hoofd zakelijk de gesteltenis van den bo dem, zal spoedig tot aanbesteding worden overgegaan en zal de Bom melerwaard niettegenstaande ijsgang van isolement voor goed bevrijd zijn. Plet groote werk, dat nu reeds, een jaar voorbereiding en opmetingen geëischt zal dan eindelijk werkelijk- voor veel verschillende plannen heeft heid gaan worden. NIEUWENDI.JK. Naar we vernemen zal alhier bij genoegzame deelname een jon genskoor worden opgericht. Zij, die lid wertschen te worden, kunnen zich bij den heer S. Kuipers, onderwijzer alhier, opgeven. De heer J. v. Breugel, timmer man-aannemer, was de laagste in schrijver voor het verbouwen van een woonhuis met bijkomende werken, voor rekening van den heer Joost Pruissen, kolenhandelaar alhier. Plet werk is gegund. Door de' fok- en controlever - eeniging Verbetering zij ons doel" is in beginsel besloten tot het orga- niseeren van een fokveedag. J.l. Zaterdag speelde de Korf- balvereen. „Rust Roest" een vriend schappelijke wedstrijd tegen „G.K.V." uit Gorinchem. Deze wedstrijd ein digde met gelijk spel n.l. i i. Het comité van actie deelt ons mede, dat de gehouden collecte ten bate voor de jeugdwerkloozen alhier heeft opgebracht f112. Het comité zegt alle gevers en geefsters dank voor hunne offervaardigheid. RIJSWIJK. Voor de raadsverkiezing op 20 Juni a.s. zijn alhier ingeleverd 4 lijs ten bevattende de namen van de na volgende candidaten Lijst 1 T. v. Dijk. Lijst 2: 1 A. Kant; 2 W. Hol; 3 A. van Vugt. Lijst 3: 1 T. v. Gammeren; 2 J. v. d. Wetering; 3 J. Nieuwenhuizen 4 D. v. Vugt; 5 P. Westerlaken; 6 PI. v. Essen; 7 J. v. Someren; 8 J. Lievaart; 9 A. de Rade. Lijst 4: 1 A. Smits; 2 C. C. v. Herpen; 3 T. J. v. Heukelom; 4 C. Swart; 5 C. Kant; 6 J. Westerla ken; 7 F. Smits; 8 J. Kant. SLEEUWIJK. Tot wegwerker is door het dijkbestuur van het Oudland van Al tena benoemd in de plaats van W. Elshout te Giessen de werkman P. v. d. Nat alhier. VEEN. Zaterdagavond werd door de muziekvereen. „Oefening en Uitspan ning" te Wijk, alhier het aangekon digde concert gegeven. Reeds vroeg in den avond zag men van hier en uit tal van andere gemeenten, het publiek zich verzamelen voor de kiosk. Toen dan ook met de afwer king van het programma werd be gonnen, waren er naar schatting meer dan 1000 personen aanwezig. Over de afwerking van het programma kun nen we kort zijn. „O. en U." heeft haar roemvolle reputatie, weer ten volle gehandhaafd. Daar ging voor allen een wondere bekoring uit van de sublieme vertolking van de vele mooie nummers, die ten gehoore ge bracht werden. Het is een avond geworden waarop nog lang in dank bare herinnering zal worden terug gezien. Voor den muziekliefhebber was het een avond van hoogstaand kunstgenot. Moge de goede verstandhouding tusschen de muziekvereen. alhier en de concerteerende vereeniging besten digd blijven, en dat „O. en U." nog eens weer zal willen komen, om een dergelijk concert te geven. Vorige week ontving de fam. Wijnen bericht, dat hun broer te Rot terdam bij het lossen van een schip erts, door een neervallend stuk aan het hoofd getroffen was en in zeer zorgvollen toestand in het ziekenhuis was opgenomen. De bijna 88-jarige vader van den getroffene, welke se dert eenigen tijd te Sprang woont, hiervan hoorende, begaf zich Vrijdag avond 7 uur van huis om den circa 25 K.M. grooten afstand van Sprang naar Veen te voet af te leggen. Tc Eethen werd hij staande gehou den, door een paar jonge dames wel ke hem naar het doel van zijn reis vroegen. Na dit vernomen te hebben, besloten zij den ouden, geheel ver moeiden grijsaard met de inmiddels verkregen toestemming van hun moe der, een luxe auto thuis te laten bren gen, wat natuurlijk in dank aanvaard werd. Een woorcl van lof voor deze mooie daacl is wel op zijn plaats. Bij onderhandsche aanbeste ding wercl aan J. Zonneveld opgedra gen het bouwen van een woonhuis voor rekening van C. G. Timmer mans. Door den heer A. Roeland werden deze week reeds aardappelen gerooid van den kouden grond. Bij de gehouden openbare zit ting van het stembureau werden bij loting de ingeleverde candidatenlijs- ten als volgt genummerd: Lijst 1J. A. v. Andel. Lijst 2: J. van der Pol. Lijst 3: J. Timmermans. Lijst 4: J. G. N. Schreuders. Lijst 5M. G. Timmermans. WIJK EN AALBURG. Aan het openingsconcert op Zaterdagavond 8 Juni van het door de muziekvereen. „Onderling Genoe gen" uitgeschreven concours zal me dewerken de feestvierende vereeni ging „De muziekvereen. „St. Cecilia" te Ammerzoden en de Gem. Zangver. „Con Amore" te Wijk. Bij loting, werden de lijsten der candidaten voor de verkiezing van den Gemeenteraad op 20 Juni a.s., als volgt genummerd No. 1. Lijst G. P. L. Bouman. No. 2. Lijst K. van der Velden. No. 3. Lijst D. van Wijk. WERKENDAM. Uitslag der gehouden loting door het stembureau van de lijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is als volgt Lijst 1Gemeentebelang. Lijst 2: S.D.A.P. Lijst 3Anti-Revolutionnair. Lijst 4: Chr. Historisch. Lijst 5Vrijheidsbond. Lijst 6: Communisten. Lijst 7Staatk. Gereformeerd. Benoemd tot tijdelijk hand- werkonderwijzeres aan de Chr. ULO- School (de Tol), Mej. de Pender. Benoemd als Kweekelinge met acte aan de Herv. Chr. School al hier, Mej. H. M. Koppers van Sleeu- wijk. WASPIK. In de gehouden zitting van het hoofdstembureau heeft de nummering plaats gehad van de ingeleverde can- didatenlijsten voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad. Door het lot werden aangewezen Lijst 1. G. W. Zijlmans. Lijst 2. W. Pruissen. Lijst 3. J. H. Smits. Lijst 4. J. Rubbens. Lijst 5. A. G. Vloeimans. Lijst 6. H. M. Kramer. Lijst 7. Di C. v. d. Rijken. WOUDRICHEM. Door de visschers uit deze ge meente werd de vorige week op de Bergsche Maas t zalm van 18 pond gevangen, welke aan de vischmarkt alhier fi.io per pond opbracht. De visschers vischten de vorige week druk op finten, zoowel op de Bergsche Maas als op de Waal. De vangsten waren beter dan de vorige weken, terwijl cle prijzen nog al aan den hoogen kant bleven. Bij de gehouden keuring van trekhonden werden 14 trekhonden goedgekeurd. ZUILICIIEM. De Candidatenlijsten voor de a.s. raadsverkiezing zijn als volgt ge nummerd Lijst 1E. v. Dalen. Lijst 2: P. Ruijmschoot. Lijst 3: J. van Waardhuizen. Lijst 4: C. A. v. Veen. Lijst 5C. Plooijkaas. RAAMSDONKSVEER. De kerkeraad der Herv. Ge meente heeft tot predikant beroe pen Ds. Bons te Colijnsplaat. De heer de R. bracht een paard naar de wei, het sloeg op hol, de R. viel er af en bekwam dus danige verwondingen, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. BEKENTENISSEN IN DE OSSCHE ONDERWERELD. Moordzaak-van der Pas opgehelderd. De Bossche Crt. verneemt, dat de bekende Ossche wielrenner J. C. naar de marechausse-kazerne te Oss is over gebracht en daar na langdurige verhoo- ren tenslotte heeft bekend den moord gepleegd te hebben op den caféhouder Van der Pas. Tevens bekende hij1 betrokken te zijn in den overval op de boeren hofstede te Mariaheide. In verband met dezen overval werden; nog gearresteerd Pieter de B.(ie) een< oom van de jeugdigen P. de B. die gearresteerd was en in de gevangenis te 's Hertogenbosch vertoeft wegens den moord op zijn neef G er rit de Bie. Nog werden door de Kon. Marechaus- sée in arrest gesteld een zekeren v. d. H., meer bekend onder den bijnaam ,,den Brust" uit Heesch bij Oss en L. V., bijgenaamd „De Sijp" uit Oss. Alle verdachten moeten ernstig be trokken zijn in verschillende roofover vallen in Oost-Brabant. De arrestaties hebben te Oss en wijde omgeving zeer de aandacht getrokken en vormen bet onderwerp van gesprek. O ZEVEN KINDEREN VERDRONKEN. Bij een excursie waaraan 79 school kinderen onder leiding van 5 Goeroes (inheemsche onderwijzers) deelnamen, is tijdens een rondvaart met motorboo ten op het meer Bagendit bij Garoet, een der booten omgeslagen. Zeven kin deren zijn verdronken. De oorzaak van het ongeluk was overbelasting van de boot. De kwestie aan wie het onge luk te wijten is, wordt onderzocht. o- KNAAPJE UIT FIETSMANDJE GESLINGERD. Op slag gedood. Zondagmiddag reed de heer Greven te Doetinchem met zijn zoontje op de fiets, toen hij bfij het uitwijken voor een fietser, die uit de tegenovergestelde richting aankwam, met dezen in bot sing kwam. Het 3-jarig zoontje werdl uit het fietsmandje geslingerd en kwam voor een juist passeerende auto. Het knaapje was op slag dood. VEILING ZALTBOMMEL. 27 Mei. Deutsch Evern I 2934, idem II 15 24 ct. p. pond. Aanvoer aardbeien 21500 pond. GORINCHEM, 27 Mei Veemarkt. Aangevoerd: 66 runderen, 7 nuchtere kalveren, 494 biggen, 14 varkens en liS land varkens, 4 schapen en 186 lammeren. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 150—190. Melkkoeien f 120—150. Kaltvaarzen f 110160. Guiste vaarzen 170110. Vaarkoeien f Guiste koeien f 60115. Pinken f Stieren f 70100 Graskalveren f 20-—35. Nuchtere Fokkalveren f812. Idem voor export f 34. Drachtige varkens f SO TO. Natte zeugen 2540 Landvarkens f1222. Biggen f 1016 Schapen met lammeren f 1318. Lammeren f37. Handel in rundvee matig, in varkens levendig. GORINCHEM, 27 Mei Eierveiling. Aangevoerd 46.753 stuks. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 1.952.30 Eendeneieren f 1.751.80 Kalkoeneieren f f 4.50 Ganzen eieren f 4.50. Op de weekmarkt golden de eieren 2 21/a ct. per stuk. Goeboter f 1.70; margarine fl.10; beide per K.G. GORINCHEM, 27 Mei. Pluimveemarkt. Prijzen per stuk Oude kippen f 0.45— f0.70; jonge hanen 40—65; oude hanen 45 70; eenden jonge konyntjes 2035; exportkonijnen f0.751.30. GORINCHEM, 27 Mei. Stamboekvarkens. Maandag werd hier wederom een verkoopdag ge houden van stamboekvarkens, uitgaande van de Fokvereeniging te Almkerk. Er waren ongeveer 120 dieren aangevoerd, waarbij slechts een beer en geen biggen. De prijzen waren van natte zeugen f 3D 40 en van drachtiche zeugen f 70110 mede door deze vrij opgevoerde prijzen was de handel niet erg druk. BREDA, 27 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 139 stuks vee, t. w. 48 stuks hoornvee, 91 biggen en varkens. Pryzen Biggen f 1216 Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 2527 2124 Vette koeien 2123 1820 1517 Stieren 2022 1820 HandelDe handel in vet vee was traag. Biggenhandel zeer goed. ROTTERDAM, 27 Mei. Aanvoer 794 varkens. Pry zen per K.G. (levend gewicht) le kw. 2e kw. 3e kw. 34 33 32 1" 1 I 1 v». L;ii ifoi.tfcjj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4