Voor het stadhuis te Kampen werd gisteren een défilé gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de school van reserve officieren der infanterie en militaire admini stratie. Met ambtsketen burgem. Mr. L. K. Ohma; rechts naast hem Gen. Nauta Pieter. Op het eiland Texel is door aanhhngers van het Esperanto als buide aan Dr. Zamenhof, een monument opgericht, hetwelk Dp Hemelvaartsdag door Dr. Isbrücker van het Ministerie van Onderwijs zal worden onthuld. Na ruim 25 jarig dienstverband zal commissaris C. F. Jas den gemeente dienst gaan verlaten en wel per 1 Juni a.s. De jeugd van Hoek var Holland, waar de commissaris werkzaam is, brengt hem een vlaggengroet Heden wordt te San Diego (Californië) de groote internationale Californië- Pacifictentoonstelling geopend. Een prachtige opname van den toren van het gebouw, waarin de afdeeling wetenschappen is ondergebracht. Per „Simon Bolivar" arriveerde Dinsdag uit West-lndië Mgr. I. Verriet. Mgr. Verriet verlaat de boot; achter hem pater A. Spekle. De eeuwenoude kerk te Ransdorp is afgebro ken en in de plaats daarvan is een nieuwe verrezen achter den ouden toren. Mgr. Verdier tijdens het consacreeren van de fraaie kapel aan Te Amsterdam werd gisteren het contract voor het wereldkampioenschap schaken boord van de „Normandië", door Dr. Aljechin (schrijvend) en Dr. Max Euwe (links van hem) geteekend. Op Hemelvaartsdag is het badseizoen te Scheveningen ge opend en alles moet dan tot in de puntjes zijn verzorgd, ook de toestellen, welke helaas maar al te vaak voor het redden ran drenkelingen worden gebruikt. De politie-brandweer beproeft de redlijnen. Romano Mussolini, zoontje van den dictator, kijkt vol aandacht naar een militaire parade.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4