immi UI1TAIII g consulenl Rechtzaken. füiiiieuRaurt. Plaatselijk Nieuws. ;nen worden. In het stuk rekent men c.a. uit wat de boeren thans voor de tot boter verwerkte melk krijgen en wat zij zouden krijgen, indien men het systeem van de veeweiders aan vaardde. Ons inziens is het eerste veel te laag berekend en het tweede wat te hoog. Ook wat het uitgangspunt van de redeneering betreft, n.l. het geloof, dat er normale tijden zullen komen, kan men het niet onverdeeld met de samen stellers van het stuk eens zijn. «Wat verstaat men onder „normale" tijden? Een tijd, waarin de export van boter en vee groot zal zijn? Een tijd, zooals de laatste decennia? Als men deze als „normaal" beschouwt, dan maakt men o.i. een leelijke vergissing. Immers de tijd, voor den wereldoorlog, die van den wereldoorlog, en die van de haus sejaren van 19241929 kan men niet als normaal beschouwen. Zooals de secretaris van den Alg. 'Ned. Zuivel- bond terecht opmerkte bij een verga dering van een der provinciale zui- velbonden, was dit een ,,einmalige" maar geen normale tijd. Tenstlotte de stelling, die verkondigd wordt, dat onze veestapel niet te groot is. Wat is :een te groote veestapel? Een zoodanig iets, tiat het aanbod van vee de vraag ervan verre zou overiref- fen, zoodat het ,niet m'eer loonend zou zijn dit bedrijf uit te oefepen. En in dit verband zou mep nog onderscheid moeten makep tusschen het economisch stelsel, waarin we thans leven en een socialistisch stelsel*. Maar dit zou ons te ver voeren. Een dezer dagen heeft de vaste Commissie uit de Tweede Kamer voor openbare werken, verkeers- en water staatsaangelegenheden verslag uitge bracht over het ontwerp voor de nieuwe motor- en rijwielwet. Om trent de kwestie van het verleenen van voorrang aan het verkeer op den hoofdweg, een vraagstuk, waarvoor uit den aard der zaak veel belangstel ling bestaat zijn verschillende leden van meening, dat het dringend nood zakelijk is, dat het verkeer op den hoofdweg de voorrang verkrijgt bo ven, dat hetwelk van een zijweg op dien hoofdweg komt. Zii meenden, dat dit vraagstuk zou kunnen wor den opgelost door de wegen te num meren, waarbii bijvoorbeeld het ver keer over een weg met een laag nummer den voorrang zou hebben boven dat over een weg met een hooger nummer. Voor het nummeren der wegen zou men gebruik kun nen maken, van den langs den weg staande kilometerpalen. Van de ver schillende kantteekeningen, door de leden gemaakt, is genoemde ver reweg de belangrijkste. Inderdaad wordt het meer dan tijd, clat aan het Het Verkeer van Rechts heeft den voorrang een einde worclt gemaakt. Dit „dogma" heeft ontelbare onge lukken veroorzaakt en indien hier geen. verandering in gebracht wordt zal het nog eens zoo vele ongeluk ken op zijn geweten hebben. Ons land is vrijwel het eenige land, waar nog een zoodanige regeling bestaat. Hoe bizar zal het een Franschman voorkomen,' als' hij in snelle vaart op de Leidsche straatweg rijdend, moet stoppen voor een rijtuig, dat uit een landelijke zijlaantje komt. Werkelijk, al hoewel de minister van meening is, dat het grootste aan tal. ongelukken veroorzaakt wordt door het roekeloos; rijden van auto's- en motorbestuurders zijn wii er van overtuigd, dat de ongelukken-stati stiek aanmerkelijk zal afnemen bii de invoering van hoofdwegen. ÏNU MONDEN (Buiten verantwoording der Red.). Gaarne zag ik onderstaand schrijven in U veelgelezen blad opgenomen, bij voorbaat mijn dank. Zoodra de Gemeenteraadsverkiezin gen voorbij zijn is het in onze gemeente van oudsher het gebruik, dat er, dooi de Fanfare bij de gekozen leden een serenade wordt gebracht. Ook nu was de verkiezing achter den rug, de in strumenten waren nogeens extra ge poetst, het vaandel was voor den dag gehaald, een groot getal Dussegaren had zich aangesloten. Dus allen gereed cm de vroolijke klanken door de ge meente te laten klinken en metforschen tred naar de zes gekozen raadsleden. Maar wacht eens even, de president heeft eerst nog even een mededee- ling te doen, ze behoefde niet bij zes, doch slechts bij vijf leden te zijn. Zoo juist was er bij het bestuur van een der raadsleden een verzoek binnengekomen om bij hem geen se renade te brengen. Dat was nu even een teleurstelling, men vroeg elkander af wat zou daarvan de reden zijn?mis schien bezuiniging? Dan driemaal hoe ra aan bedoeld gekozen lid en hulde aan de kiezers en kiezeressen die een voor de gemeente in dezen slechten tijd zulk een persoon hebben gekozen die voor alles iemand is om te bezui nigen. Dus als mijn veronderstelling juist is, dan zal blijken, dat hij de eerste is die het presentiegeld onmid- delijk in de gemeentekas deponeerd. Eti steeds met macht en kracht zal optreden als een man van bezuiniging en ook de andere leden zoo bepraten en bewerken kan, dat iedereen die de raadsverslagen leest uitroept: Dat is de rechte man, ter rechte tijd, ter rechte plaats. Een belastingbetaler. Dussen, Juni 1935. o i BOSCH' CONCERTLEVEN. Een vriendelijk en dringend verzoek. Het Comité tot organisatie van de U.S.O. concerten schrijft ons: Het groote artistieke succes van het U.S.O. en zijn dirigent Henri ,van Goudoever in de groote Schouwburg zaal in het Casino, die het bewijs le verde in alle opzichten te voldoen aan strenge acoustische eischen, aan een concertzaal te stellen, is een uitgangs punt voor eenige beschouwingen. In het nieuwe CasinO' bevonden Don derdagavond 13 Juni zich meerderen Bosschenaren en verschillende gewest- genooten. Zij uitten hun enthousiasme over de mooie inrichting en datgene, wat muzikaal geboden werd. Deze uitingen, gevolg van ken nismaking, behooren het begin te zijn van het vastleggen van een blij vende band tusschen de Stad en Meie rij en de organisatie van de concerten, zooals deze reeds jaren in den Bosch bestaat. Dit Comité wenscht onder de thans bestaande gunstige omstandigheden niet slechts haar werkzaamheden voort te zetten, doch uit te breiden. Het vraagt met het oog op de win- tercompagne sympathie betuigingen, voorloopig in de vorm van visite kaartjes te zenden aan het adres van den Secretaris. Deze schriftelijke uitingen zijn de basis voor nadere artistieke voorstel len, die het U.S.O. Comité, wellicht te reorganiseeren tot ,,'s-Hertogenbos- sche Concertvereeniging," binnenkort hoopt te doen. Zulks tot muzikaal genoegen van Stad en Meierij van 's-Hertogenbosch. Het U.S.O. Comité: Dr. J. Casparie, Voorzitter. Ir. K. Bouman, Secr. Markt 73. H. van Baer. Drs. A. B. M. Brans. Joop Goosen. UNIE<ZCCOUNTANT/ LEIDEN hoogewoerdl23.Tel.157i BUKANTOOR: ZALT BOMMEL Stationsweg30 _Tel. 146 Balansen. Rapporten. Regeling van de Belastingaangiften. o o BOSSCHE RECHTBANK. Gevaarlijk gereden. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen F. W. v. V., arts te Dussen, die in Juni 1934 te Hcrpt als bestuurder van een auto bij het inhalen van een kar niet voldoende uitweek, waardoor hij met die kar in botsing kwam, waarbij het paard werd ge dood en een kind, dat op de kar zat werd verwond. Hij werd veroordeeld tot f 100 boete of 20 dagen hechtensi. Uitspraken. H. v. d. B., Hedel, crisisaardappe- lenbcsluit, appèl Kgt. Den Bosch, von nis bevestigd; H. C. E., Kaatsheuvel, AL en R. Regit., appèl Kgt. Den Bosch, vonnis vernietigd vrijspraak; R. B., Zaltbommct, Pol.verord. Oriel, appèl Kgt. Den Bosch, vonnis bevestigd; J. H. C., Wijk, jachtwet, appèl Kgt. Den Bosch, vonnis bevestigd; T. W. v. V., Dussen, M. en R. wet, appèl Kgt. Den Bosch,vonnis vernietigd f 100 of 20 dagen hechtenis. Oplichting te Sprang-Capelle. De bakker M. van D. wonende te Li enden stond terecht, omdat hij in het begin 1934 te Sprang-Capelle den land bouwer A. Snijders had bewogen hem f600 af te geven door aan deze een in strijd met de waarheid zijnd ver haal op te disschcn om zich weder rechtelijk te bevoordeelen. De verdachte bekende. Hij had aan Snijders verteld, dat ten firma te Rotterdam hem nog fOOO schuldig was. Ook andere personen moesten hem nog diverse betalingen doen voor geleverde goederen. Mo menteel zat hij op zwart zaad en had dringend f600 voor zijn zaak noodig. Hij verzocht aan Snijders die hem vroeger reeds aan een bedrag van f3000 geholpen had hem f600 te lee- nen. Hij zou het geld natuurlijk terug betalen, wanneer de firma uit Rotter dam hem de f600 had betaald. De landbouwer Snijders liet zich om praten en gaf aan van D. de gevraagde f 600. Toen op den afgesproken datum van D. het geld niet had terugbetaald, ging Snijders eens bij de bewuste firma te Rotterdam informeeren. Toen bleek, dat deze aan v. D. niets schuldig was en dat v. D. maar een verhaaltje ver zonnen had om aan geld te komen. De verdachte zei, dat hij de oplich ting had gepleegd omdat hij financieel in de put zat. Zijn vrouw was ge- ruimen tijd ziek geweest en hij moest hooge doktersrekeningen betalen. Na het getuigenverhoor eischte de officier van justitie tegen hern 2 maan den gevangenisstraf. (Hui ge in). RECHTBANK DORDRECHT. Overtredingen Motor- en Rijwiehvet. N. B., broodbakker, oud 23 jaar, wo nende te Almkerk, was door den kan tonrechter te Gorinchem veroordeeld, daar hij op 9 Maart met een auto, rijdende over de Voorsteeg, niet den voorrang heeft gelaten aan een auto, die van een zijweg kwam. Tegen dit vonnis had B. appèl aangeteekend. De chauffeur, J. A. Vos zeide, dat hij B. niet had zien aankomen; getuige had bij den hoek signalen gegeven, doch had geen signalen van den verdachte j gehoord. Getuige had goed rechts ge houden. Verdachte was plotseling uit de zijstraat gekomen en getuige had niet meer kunnen stoppen. Getuige de voorrang gehad. Verdachte zeide dat hij gestopt en dat Vos op hem was ingereden. Verdachte had nagelaten het- ver keer van rechts den voorrang te geven. Getuige C. Kraayeveld, gemeen'e- veldwachter te Almkerk, had de si tuatie opgenomen; de politieman meen de, dat getuige Vos de schuld droeg. Vos had, de gevaarlijke situatie in aan merking genomen, langzamer moeten rijden. Een sn'elheidslimite was niet aangegeven. Officier: De verdachte had geen be ter advocaat kunnen hebben. Getuige: Ik kom rond voor mijn meening uit. De signalen waren niet had had appelen worden terugbetaald, indien worden overgelegd de origineele vei lingsverklaringen, terwijl de door de douane afgestempelde machtiging tot uitvoer in het bezit van de Nederland- sche Groenten- en Fruitcentrale moet zijn. Voor als proviand aan zeeschepen geleverde aardappelen moeten eveneens de origineele veilingsverklaringen wor den overgelegd, terwijl als bewijs van uitvoer een duplicaat model „I" wordt geaccepteerd, dat door de douane moet zijn afgeleekend. EEN COMMIES BIJ DE SPOORWEGEN VERHUIS EERT HONDERD DUIZEND GULDEN. De Haarlemsche politie heeft Don- QC-rdag aangehouden in zijn woning- te Haarlem een 56-jarige commies der Spoorwegen die zich schuldig heeft ge maakt een fraude van f 103.000. De aangehoudende heeft een volledige be kentenis afgelegd. De man die reeds geruimen tijd bij de spoorwegen in dienst is en werkzaam was bij het plaatskaartenbureau van het Haarlem sche station heeft door speculatie veel geld verloren. Hij gebruikte daarvoor de gelden, die hij als ambtenaar onder zich had. De door hem gepleegde verduisterin gen geschiedden op zoo geraffineer de wijze, dat nimmer iets werd ont dekt bij de controle, die geregeld ge schiedde. Eerst enkele dagen geleden kreeg men argwaan, toen een bepaalde boe king, welke den ambtenaar was opge dragen, niet geschied bleek te zijn. Bij het onderzoek dat hiernaar werd ingesteld nam de ambtenaar, die zich in 't nauw gedreven zag, een vreemde houding aan en het gevolg was, dat bij voortgezette controle de verduisterin gen aan het licht kwamen. Het was echter nog niet mogelijk precies vast te stellen voor welk bedrag de Nedcr- landsche Spoorwegen zijn benadeeld, daar de fraude over meer dan 1 jaar ioopt en eerst alle bescheiden nauw keurig moeten worden onderzocht. Bij zijn verhoor heeft de ambtenaar zelf een bedrag van ongeveer 103.000 gul dengenoemd, doch het vermoeden be staat, dat het veel hooger is. Hij heeft bovendien medegedeeld geen mede- De oude Raad bestond uit 5 R. K. en i Anti-Rev., 4 van lijst Ivens en 2 van lijst van de Graft. De heer Baselaar heeft zich niet meer herkies baar gesteld en J. v. Wordragen valt er af. BRAKED. Naar we vernemen zullen de landbouwcursisten van den cursus Bra- kel binnenkort een excursie maken naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam. DUSSEN. De korfbalclub „Rust Roest" al hier, behaalde op de seriewedstrijden te Arkel den ;etersten prijs, zijnde een zilveren beker. Bij haar werkzaamheden kreeg Mej. F. een grooten hangspiegel op haar hoofd, waardoor zij aan handen en hals diepe snijwonden bekwam en zich ten spoedigste onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Mede'Tank zij dit pleidooi vroeg de P"chtjgen te hebben gehad. Officier ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 28 Juni a.s. NA VIJF JAAR VAN CHRONISCHE SPIT. Nu voor goed vrij van pijn. Vijf jaar leed hij ondragelijke rheu- matische pijnen, nu eindelijk is hij weer in staat het leven van de zonnige kant te zien. Leees slechts zijn brief: „Ik heb Kruschen Salts genomen in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen hadden mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke middelen gepro beerd, zonder eenige verbetering te be merken, totdat men mij op Kruschen Salts attent maakte. Reeds spoedig na dat ik met Kruschen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij boven dien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet nu een uitstekende gezondheid en voel mij eerder 23 dan 43 jaar. Ik ben weer in staat het leven van de zonnige kant te zien en ik voel me zoo fit als een veulen. G. G. te C. Het is algemeen bekend, dat rhcu- matiek haar oorzaak vindt in een over maat 'van urinezuur in het lichaam. De zes verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, spo ren lever, nieren en ingewanden (aan tot krachtiger werking, waardoor urine zuur en andere opgehoopte afvalstof fen, die het bloed verontreinigen, pijn loos en volkomen uit het lichaam wor den verwijderd. Vandaar, dat niet al leen de rheumatische pijnen verdwij nen, maar ook de geheèle gezondheids toestand bij het gebruik van de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten aa f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Stralende gezond heid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam voorkomt. Adv. —o UITVOER VAN AARDAPPELEN IN DE MAAND JUNI EN JULI. Voor de maanden Juni en Juli is de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale aangewezen als monopolie- houdster voor den uitvoer van aard appelen geoogst in 1935. De machtigingen tot uitvoer wor den afgegeven door de veilingen. Om den export naar andere landen dan Duitschland mogelijk te maken zal de heffing op uitgevoerde aard BRANDSTOFLOOZE MOTOR IN INDIE UITGEVONDEN? Thans wordt ook in Indié de aan dacht gevraagd voor een brandstof- looze motor. Volgens mededee'ingen' van een te Djokjakarta gevestigden no taris C. T. Vermandei is deze uitge vonden door een technisch goed ont wikkelde Indischman en berust de wer king van deze uitvinding op een natuur wet waarop tot heden juist in verband met den eenvoud daarvan geen acht is geslagen. In een dagblad spreekt de no taris den vurigen wensch uit dat deze uitvindingen succes moge hebben. i MET f200.000 VERDWENEN. Directeur van kassierskantoor pleegt fraude. Een der safe loketten werd leeg aangetroffen. Op het kassierskantoor J. Schaap L.zn. te Worm er veer is een ernstige fraude ontdekt. Toen Maandagmorgen een bediende van de N. V. Stroomver- koop Maatschappij het safe loket dier N. V. kwam controleeren bleek, dat de safe leeg was,waarin voor een bedrag van f 200.000 aan effecten was <opge- borgen. De heer L. Schaap directeur der Maatschappij had juist dien dag Wor- merveer per auto verlaten zonder ach terlating van zijn adres. De gemeente politie nam daarop terstond maatrege- en. Aan de politie in het binnenland en ook die in het buitenland is aan- ïouding van den heer Schaap verzocht. Het onderzoek is nog in vollen gang. let is nog niet gebleken of nog meer gelden zijn verduisterd. o 30ERDERIJBRAND TE HEESCH. Door onbekende oorzaak brak des nachts brand uit in de landbouwers woning van C. van Orsouw te ldeesch N.-Brab.). De bewoners werden eerst wakker, toen het huis reeds in lichter- aaie stond. Slechts door een raam conden zii zich redden. Het geheel e luis brandde totaal uit. Van den in- aoeclel kon niets worden gered. Ook ret in huis aanwezige geld, een paar ronclerd gulden verbrandde. Verze- eering dekt slechts gedeeltelijk de scha cle. EETIIEN. Uitslag van de gemeenteraads verkiezing. Uitgebracht werden in to taal 1164 geldige stemmen. De kiesdee- ler was 166.2/7. Op lijst 1 van Christelijke Ar beiderspartij werden uitgebracht 99 stemmen, hetgeen minder is dan drie vierde van den kiesdeeler, zoodat geen candidaat gekozen is. Op lijst 2 (van Evcrdingen) werden uitgebracht 183 stemmen. Gekozen met voorkeurstemmen (97) A. Vos Czn. te Babiloniënbroek. Lijst J. A. van der Schans (A.R.) 371' stemmen. Gekozen J. A. van der Schans, Drongelen; W. Lankhaar Czn. te Ba biloniënbroek en J. van der Stelt te Drongelen. Lijst C. M. Donken (V.D.) 198 stem men. Gekozen C. M. Donken te Dron gelen. Lijst H. van den Heuvel Jzn. (A.R.) 313 stemmen. Gekozen met voorkeur stemmen E. van der Beek (146 stem men) en G. van der Beek LGzn. (S2 stemmen). Alle zitting hebbende leden werden herkozen, behalve E. de G. van Buu- ren, in wiens plaats thans J. van der Stelt is gekozen. De samenstelling van den raad is thans 5 A.R., 1 ongeorganiseerd rechts en 1 V.D. ÏIERPT. Op Zaterdag 22 en Zondag 23 Juni a.s., geeft het Kruisboog-gezelschap „AI doende leert men" een groot natio naal concours. Verschillende prachtige prijzen, waaronder 2 gouden medailles zijn ter beschikking gesteld. Het con cours wordt geopend a.s. Zaterdag om1 3 uur n.m. en a.s. Zondag om 12 n. m SLEËUWIJK. Onder groote belangstelling de fanfare „Wilhelmina" alhier, j. terdagavond haar eerste zomerconcert. Naar men ons meldt zal het Dameskoor alhier, deelnemen aan het Nationaal Zang- en Muziekconcours, te houden op 14 en 15 Augustus a.s. te Nieuwerbrug. Het Dameskoor zal uitkomen in de afdeeling Uitmuntend heid. De muziekvereen. zal aan het zelfde concours deelnemen en wel in de eerste afdeeling. WASPIK. uur gaf Za- De Christelijke gemengde zang- vereeniging „Oefening kweekt Kunst" nam op 1.1. Zaterdag deel aan het groot nationaal muziekconcours te Sprang- Capelle en behaalde in de 4e afdeeling den eersten prijs met 316 punten. Nauwelijks was deze bekroning in cle gemeente bekend, of de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" maakte zich gereed om hare zusterverceniging feestelijk te ontvangen. Aan de grens der gemeente, Werd de zangvereeniging afgehaald, waarna onder het spelen van eenige pittige marschen naar het hotel van lersel werd getrokken, alwaar wel dra een gezellige stemming heerschte. Zoowel door de harmonie als door de zangvereeniging werden eenige num mers ten gehoore gebracht, die een dankbaar applaus oogstten. De Voorzitter der Harmonie, de heer B. van Schijndel, richtte eenige woor den van hulde en gelukwensch tot de Gemengde Zangvereeniging voor het behaalde succes. Spreker spoorde de leden aan tot volharden, ook wanneer in de toekomst in een hoogere afdee ling een 2e of misschien een derde prjjs mocht worden behaald. De heer J. Dubbeldam, voorzitten der Zangvereeniging, bracht hulde en dank aan den kranigen directeur, den heer van der Kolk uit Waalwijk, die Ivoor den eersten keer, dat aan eencon- 1 cours werd deelgenomen, zijne vereeni- 1289. ging met een eersten prijs zag be- Een woord van dank bracht AMMERZODEN. Aantal geldige stemmen Lijst A. J. Ivens (R. K.),731 stemmen. 1 kroond. Gekozen: Ivens, van Berkel, de Groot l spreker ook aan de Harmonie „Volks- en Somers. Lijst J. W. van der Schoot! vlijt en Volksvermaak" voor de hulde (R.K.) 190 stemmen. Gekozen: L. van 1 aan de bekroonde zangvereeniging be- Doornmalen. Lijst H. Pootjes (R.K.) 3 1toond. stemmen. Gekozen geen. Lijst A. van! Tot laat in den avond bleef men in de Graft (Anti-Rev.) 365 stemmen. Ge- gezellige stemming bijeen. koezn: A. v. d. Graft en van Hees. j oj j Mijnheer cle Redacteur 2

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6