De Grootmoeder. Plaatselijk Nieuws. FEUILLETON. PRIJSRAADSEL. ltier Van de V. 9. de officier der ma rinereserve L. Pet, is omgekomen. DOOR EEN PAARD DOODGE TRAPT. Te Siuis IV bij Veghel (N.-Br.) is het 14-jarig zoontje van den landbou wer W. door een op hol geslagen paard zoodanig getrapt, dat de knaap op slag dood was. KOSTELOOZE RIJWIELBELAS- TINGMERKEN. De Ass. Dienstgeleider der Dir. Bel. te Heusden maakt bekend, dat door hem gelegenheid zal worden gegeven tot het aanvragen van KOSTELOOZE RIJWIEL- BELASTINGMERKEN, op Maandag 15, 22 en 29 Juli en 5 Aug., eveneens op Donderdag 18 en 25 Juli en 1 en 8 Aug. a s. ten Raadhuize der gemeente Heus den, telkens van nam. 6 tot 8 uur (Z.T.) en wel voor de gemeenten Heusden. Herpt, Oudheusden, Els- hout, Hedikhuizen wijk C en D, Haarsteeg wijk A en B, Nieuw- kuijk, Eethen wijk B, C en D. en Wijk en Aalburg De Ass. Dienstgel., J. MEIJER. HEUSDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Een damesmantel, inlichtingen Brigade Commandant der Marechaus- sée alhier. Het Consultatiebureau voor zuige lingen vanwege het Groene Kruis alhier werd Maandag 8 Juli door 3D moeders met 31 kinderen bezocht, waarvan uit Heusden 10, Oudheusden 2, Herpt 3, Heesbeen 3, Genderen 4, Eethen 1, Dron- gelen 1, Aalburg 1, Wijk 5 en Neder- hemert 1. ANDEL. Zaterdagavond a.s. zal de gem. zangvereen. „Onderling Genoegen" al hier, met medewerking van de muziek- vereeniging Andels Fanfarecorps, het dameskoor Looft den Heere" uit S'eeu- wijk en de mannenzangvereen uit Poe- derooyen op de muziektent alhier een concert geven. De heer W. Kramer alhier her dacht het feit, dat hij 40 jaar werk zaam was als agent der Levensverze- kerings Maatschappij te Waalwijk. Uit waardeering bood hem de Directie een divan met kleed aan. Deze gemeente i.s op vefzoek der gemeente voor de uitkeering uiit de Werkloozenkassen der Landarbeiders, weder geplaatst in klasse B. De uitkee ring is weder gebracht op f8.40 en f 7.20. - Door den Minister van Sociale Zaken is de steunregeling voor de werk- loozen verlengd tot 30 December 1935. (1935. Tot gemeentebode is aangesteld, de heer M. Versteeg, gemeenteopzich- ter. De Herv. Meisjesvereen. „Tabi- tha" bracht een bezoek aan Amers foort enz. Er werd dien dag veel ge noten. Men reisde zeer geriefelijk niet il79. fO! zeide de vicomte tot zich zelf de jaren hebben haar niet ver anderd; haar schoonheid heeft zij be houden; denzelfden blik, dezelfde zachte uitdrukking in het gelaat. Het verlies van haar geheugen heeft de verwoes ting des tijds tegengegaan. Met mij ïs het niet hetzelfde geval geweest. Na een oogenblik op den drempel te zijn blijven staan, en naar rechts en links te hebben gezien, trad la Pa- lotte binnen en bemerkte het jonge meisje. Dadelijk werden haar trekken levendig en begonnen haar oogen te schitteren; de vreugde stond op haar gelaat te lezen. Zij naderde Laurence haastig, alsof zij van plan was, haar in de armen te sluiten, maair zij durfde niet. O! zijt gij daar juffrouw, zeide zij dat is goed, dat is goed! Gij hadt mij beloofd, terug te komen en ik had u dus verwacht. Ik heb u wat te zeg gen en ook veel te vragen. Ik heb dag en nacht aan u gedacht, 's Nachts in mijn droomen zag ik u als klein kind in mijn armen; gij waart mijn kind, mijn klein dochtertje. O! sedert gij' die melodie hebt gezon gen, waarvan ik mij nu al de woorden de luxe reiswagen van Bouman uit Aalburg. De verhuring van hooigras voor de gemeente in Andelerbroek, bracht 1280 minder op dan in 1934. De benoemd verklaarde leden van den gemeenteraad hebben allen bericht, hun benoeming aan te nemen. URAKEL'. De 58-jarige Dirk Schreuders, reed Woensdagavond op een fiets naar zijn land gelegen achter het Hovend alhier. Doordat hii een vlieg in het cog kreeg en hierdoor niets meer kon zien reed hii in den sloot welke naast den weg is gelegen. De heer Schreuders viel van de fiets en kwam met zijn hoofd in den mod der terecht. Een paar personen die het ongeluk zagen schoten te hulp en wisten hem spoedig weer op het droge te brengen waarbii echter bleek, dat hii zijn bewustzijn verlo ren was. Geneeskundige hulp werd ingeroepen welke constateerde, dat hij vermoedelijk een halswervel ge broken had. Schreuders die geregeld te bed moest blijven is Vrijdag na het ongeluk overleden. Maandagmid dag 8 Juli j.l. heeft de teraardebestel ling plaats gehad. De heer Schreu ders was notabel der Ned. Hervorm de Kerk alhier. CAPELLE. De kommies-dienstgeleider te de zer plaatse zal op het raadhuis te Vrij- hoeve-Capelle zitting houden voor be- lastirigaanvragen van koste'.ooze rijwiel plaatjes op 15, 18, 22 25 en 29 juli, alsmede op 1 en 8 Augustus a.s. tel kens des avonds van 6 tot 8 uur. In verband met deze zittingsdagen zal ten huize van den dienstgeleider geen ge legenheid bestaan tof het verkrijgen van bedoelde aanvragen. Op 8 en 9 Augustus e.k. zal in deze gemeente het 3e Reg. Veld Art. uit Breda ingekwartierd worden, in ver band met den doortocht van dit Reg. naar Oldenbroek. DUSSEN. Het bouwen van een woonhuis, aan den Rommegatschen Dijk alhier, voor rekening van den heer P. Meijers, is bij onderhandsche aanbesteding ge gund aan den heer P. van Mierk>, tim merman-aannemer alhier. Door het verbreeden van den Rijksweg alhier, komt het rijwielpad geheel buiten den eigenlijken weg te liggen, hetgeen voor het drukke» snel verkeer, dat alhier plaats heeft, een mooie verbetering is. Donderdag j.l. werd in hotel Lee mans alhier, een vergadering gehouden tusschen de hoofdbesturen der drie sa menwerkende landarbeidershonden en de landbouwers, om alhier het collec tief arbeidscontract tot stand te bren gen. Na wederzijdsche besprekingen werd hiertoe overgegaan, althans in principe. Op Donderdag 11 Juli a.s. zal tus schen de leden van den N.C.B. en de Ongeorganiseerde landbouwers verder gesproken worden over de vaststelling van een minimum loon. Op de Keijzersveefsche brug al hier had een autobotsing plaats tus schen een ,,A.T.O.-bus" en een luxe wagen, waarbij de luxe auto flink werd beschadigd en naar een- garage moest worden getransporieerd. De A.T.O.-bus werd slechts licht beschadigd. De in zittenden van de luxe auto bekwamen door de glasscherven lichte verwon dingen, welke op de papierfabriek al herinner, kan ik niet zeggen, wat er in mij omgaat. Ik geloof, dat eindelijk helderheid in mijn hoofd doordringt. Luister, gij hebt mij gezegd, dat ik Gabrielle heet. Ja, ja, antwoordde het jonge meisje gij heet Gabrielle. Ik herinner het mij, zoo heet ik. Gij hebt mij ook gezegd, dat ik was getrouwd, en dat de goede God mij een meisje had geschonken, en gij zei- det mij ook, dat mijn dochter niet dood was. Ja, dat heb ik u gezegd, en dat is ook waar. 'Hoe weet gij, dat mijn dochter niet dood is? Wie heeft u dat ge zegd? Ik ken haar, stamelde het jon ge meisje, die niet wist ,wat te ant woorden. Gij kent mijn dochter. Ik ken haar heel goed, zij heet Laurence. Laurence, Laurence! Ja, zoo heet zij. N De echtgenoot had zich achter een kast verscholen gehouden. Daar hij oordeelde, dat het geschikte oogen blik gekomen was,, kwam hij uit zijn schuilplaats te voorschijn en naderde Gabrielle. Deze had niet vermoed, dat er een man in de kamer was; zij sprong op en deinsde terug. Maar haar blik bleef op het gelaat van den vicomte rusten, en zij scheen zijn gelaat te bestudeeren. iGabrielle, Gabrielle! zeide hij hier werden verhonden. De inzitten den van de A.T.O. kwamen met den schrik vrij. Oorzaak van deze aanrijding was het slippen van de auto, waardoor deze plotseling dwars op den weg kwam te staan. Proces-verbaal is opgemaakt. Donderdag j.l. maakten de Herv. Jcngelings- en Meisjesvereen. alhier, gezamenlijk per A.L.A.D. een plezier reisje naar Rotterdam, Delft en Hoek van Holland. Hoewel de weersgesteld heid des morgens niet erg mede werkte, werd de reis omstreeks 7 uur toch aan vaard. Allereerst werd een kijkje ge nomen in de diergaarde te Rotterdam, ook de Bijenkorf werd niet vergeten. Vandaar werd de reis voortgezet naar de Nieuwe Kerk te Delft, alwaar de verschillende graftomben van de Kon. familie werden bezichtigd. Daarna werd de reis voortgezet naar Hoek van Hol land. Hoewel de zee ontstuimig en het weer guur was, werd door som migen toch een bad genomen. Van daar werd de terugreis aanvaard. Na dat eerst nog een kijkje was genomen op Waalhaven, arriveerden zij om streeks 10 uur zeer voldaan in deze gemeente. MEEUWEN. Donderdag 4 Juli j.l. hield de afdeeling Land van Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereeniging een alge- meene ledenvergadering. Voorzitter: de heer W. G. J. Bran derhorst. Secretaris: de heer P. W. Sprong. De notulen van de vorige vergade ring worden onveranderd vastgesteld. Aan de orde benoeming bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer H. van den Heuvel. Met algemeene stemmen wordt in zijn plaats benoemd, de heer A. D. van Buuren. Deze later ter vergadering komen de, verklaart de benoeming aan te ne men. Besloten wordt de jaarlijksche fruit- verpachting te houden op Donderdag 15 Augustus e.k. Op de biljetten zal worden vermeld, dat pachters die van ouds nog pachten schuldig zijn, niet als pachters of bor gen zulilen worden aangenomen. Van den Fruitkoopersbond is dit maal geen afgevaardigde aanwezig. Gedurende den traditioneelen kersen maaltijd tijdens deze vergadering, wor den besprekingen gehouden, inzake den fruitteelt,,, ziekten en ziektenbestrijding in het algemeen. Besloten wordt nog in de komende wintermaanden verschillende lezingen te doen houden, rakende den fruitteelt. Gezien zijn leeftijd, wordt aan den heer Koekkoek eervol ontslag verleend als afslager, met dankzegging voor de bewezen diensten, gedurend[e tal van jar^n. Daarna sluit de Voorzitter de ver gadering. NEDER IIEMERT. De jonge heer A. Kant alhier, slaagde dezer dagen voor het gehou den toelatingsexamen voor de R.H.B.S. te Zaltbommel. Voor het aanvragen van een kos teloos rijwielmerk wordt zitting ge houden in de Naaischool alhier, op Donderdag 18 Juli, des nam. van 7.39 tot 8.30 uur (Z.T.). NIEUWENDIJK. Naar we vernemen is het fanfare corps „Overwinning na Strijd", direc teur de Weled. heer O. Walraven Jr., aangezocht om a.s. Zaterdag de voet balmatch Blauw-WitGorinchemsche Boys, op te luisteren. De secretaris der L.C.O.N., de heer O. Walraven, zal zitting houden voor de afgifte van teeltbevvijzen der late aardappelen op Woensdag a.s. te Almkerk in café Dekker van 79 uur (Z.T.) en a.s. Vrijdag te S.eeuwijk in café Sprenger van 79 uur (Z.T.). De heer L. Schermers, aanne- mer alhier- was de laagste inschr.jver voor het maken van den onderbouwr van het graanpakhuis van de Gebr. Walraven. Het werk is gegund. Onze dorpsgenoot, de heer P. J. Koekkoek, slaagde aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht voor het examen semi-arts. De korfbalclub „Rust Roest" al- hier. behaalde op de groote seriewed- 1 strijden, uitgeschreven door de K.V. 1 „Velox" te Lage Zwaluwe, een eersten prijs, zijnde een zilveren beker. RAAMSDONKSVEER. Mej. A. Nerings met vacantie thuis zijnde, oefende zich in het fiets riten, viel en brak daarbii haar rech terbeen. De heer B. v. d. Werf werd benoemd tot organist der beide Herv. Kerken in deze gemeente. Woensdagavond half acht zal de beroepen predikant Ds. Oost op treden in de Herv. Kerk op het Veer. R AAMSDONK. De heer J. M. Kieboom, secre- j taris der gemeente Raamsdonk, is met ingang van 1 Januari 1936 eervol ont slag verleend uit genoemde betrekking, I wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd. De inwoners der gemeente Raams- J donk, zuilen den heer kieboom, die bijna 30 jaren het secretarisambt in deze gemeente vervult, niet gaarne missen. SPRANG. Tijdens de ernstige ziekte v. wijlen den Ede.lachtb. Heer Meijer, oud-bur gemeester dezer gemeente, was aan de schooljeugd verzocht, de woning kalm te passeeren. Hieraan is voldaan, waarvoor als dank door de fami ie j.l. Donderdag de schooljeugd werd ont haald op reepen chocolade en sinaasap pelen. Het was voor de schooljeugd, een aangename verrassing. De collecte ten behoeve van de buitenlandsche zending heeft bij de Ned. Herv. gemeente alhier ruim f50.op gebracht. Het Chr. Gemengde zangkoor Excelsior besloot om een pleizierreis naar de tentoonstelling te Brussel 'te maken. VEEN. 'Als een bijzonder staaltje van vruchtbaarheid vermelden we. dat bij den tuinder J. M. Schreuders, een aard appelstronk te zien is, welke een hoogte bereikt heeft van 1 Meter en een om vang van 4V2 Meter. WIJK EN AALIJURG. Dat het peuren vele liefheb bers telt, blijkt uit het aantal afge geven akten, dit bedraagt 22. groote akten werden er 9 verstrekt. Vrijdag 12 Juli a.s., zullen een 30-tal leerlingen der O. L. School alhier, onder leiding van den heer v. d. Heuvel, hoofd der school, met onderwijzend personeel, een school- Hier volgt een prijsraadsel waar voor een actieve firma te Waalwjjk als prijzen heeft beschikbaar gesteld een eiken parapluie bak, een ets. Oplossingen worden ingewacht tot 25 Juli aan ons blad. 12—4 ligt in de straat 7 8—910 11 12 vindt men in elke bewoonde kamer. 131415 16 17 -18 19 strekt tot welvaart der plaats 23-24—25—26 -27—28—29-30-31 is een windstreek. 204 3 heeft een vis om te zwemmen. 5 -4 20-2122 een meubel om te rusten dat toch een sieraad kan zijn 6—4 komt van de vogels 5 6 moeten met een zeer grote hoofdletter worden geschreven. op zachten toon. La Palotte onderging een hevigen schok. Had zij den klank van de stem ha-ars mans herkend? Na een korte stilte hernam de vi comte: Ja, Gabriellle, uw dochter bestaat; zie dat mooie jonge meisje aan, zie haar goed aan, Oabrielle! Zij gehoorzaamde, gehoor gevende aan een bovennatuurlijke macht. Ja, is zij niet mooi, die jonge dame? ging de vicomte voort; o! zij heeft, wat dat betreft, volbracht, wat zij in haar kinderjaren beloofde. Welnu, Gabrielle. Gij hebt veel van haar gehouden, toen zij klein was; voor haar toekomst hebt ge zooveel schoo- ne droomen gekoesterd, wanneer zij voor u lag te slapen. Gabrielle, her kent gij dat mooie jonge meisje, Lau rence de Mérulle? De arme Palotte werd doodsbleek en begpn te beven als éen riet. Laurence de Mérulle! Mijn doch ter. mijn dochter! riep zij uit. Zij had haar armen geopend. Laurence de Mérulle, riep de vi comte uit omhels uw moeder! Het jonge meisje wierp zich in de armen van Gabrielle. Hoe klopten hunne harten! Ee'nige oogenblikken lang hoorde men slechts het geluid van kussen. Zij herinnert het zich zij krijgt haar geheugen terug, zeide mijnheer de Mérulle tot zichzelf o! mijn God, heb dank! reisje naar Rhenen maken. De reis zal gemaakt worden per autobus van „de Onderneming" alhier. In Rhenen zal het Ouwehands dierenpark op den Grebbeberg worden bezocht, voor waar een bezichtiging waart. Er zijn vele dieren te bezichtigen, vooral de 1000 krokodillen zullen de aandacht i trekken. Verder is er nog een schit- j terend aquarium, dat zeker niet ver geten mag worden. Wanneer het weer gunstig mag zijn, staat de leerlingen een prettig en leerzaam uitstapje te wachten. WOUDRICIIEM. In den loop der' vorige week werd aan de vischmarkt a'hier aan gevoerd 1 zomerzalm ad f0 86 per pond. Besteed werd voor dikke paüng 39 tot 45 cent; dunne paling 15 tot 19 cent; snoek 34 tot 36 cent; brasem 6 tot 9 cent; baars 9 tot 14 cent; bot 8 tot 9 cent en voorn 1 tot 2 cent; alles per pond. De dames M. C. Huijser en M. C. Benjamins alhier, slaagden te Gorin- chem voor het examen onderwijzeres. De marechaussee Veldman uit 's Hertogenbosch, die eenigen tijd al hier is gedetacheerd geweest, is weder naar zijn brigade vertrokken. De leden van het kinderkoor „Fri-sch Gezongen" alhier, zullen op 7 Augustus a.s. een boottocht maken naar Hoek vhn Holland. i Op Woensdagavond a.s. om 8 uur heeft in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelbespeling plaats door den heer J. Kentie Bzn. Toegang vrij. WAALWIJK. Daar het aantal gevallen van roodvonk in onze gemeente blijft toe nemen, zijn enkele klassen van de R. K. Meisjesschool in de Groote straat gesloten. ZALTBOMMEL. In verband met de voorgenomen opheffing van het spoorwegstation Zalt bommel heeft zich op aanstichting van den burgemeester een uitgebreid comité van actie gevormd, bestaande uit ingezetenen van den geheelen Bommelerwaard tot behoud van goede spoorwegverbindingen voor den Bommelerwaard Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat zal op hun verzoek, Burge meester en Wethouders dezer gemeen te Donderdagmiddag in particuliere au diëntie ontvangen, waar de heeren rus tige gelegenheid hebben de bezwaren uiteen te zetten tegen de voorgenomen En hij beschouwde, dronken van ver rukking, het heerlijke, aandoelijke ta fereel. Madame Soulisse zag, als versteend, het schouwspel aan. Eensklaps bemerkte Laurence, dat de beenen harer moeder wankelden en dat hare oogen zich sloten. Het jonge meisje haastte zich, haar te doen plaats nemen. Gelukkig was het slechts een zwakke flauwte, ver oorzaakt door de groote aandoening. Spoedig kwam Gabrielle weer bij, gevoelde zich beter en stelde haar dochter gerust. Toen richtte mijnheer de Mérulle zich met glinsterende oogen op en prevelde: Ik heb het kind in de armen der moeder gebracht, ik ben nu be vrijd van mijn eed! Ik bemerk, zeide Gabrielle, dat er licht in mij doordringt. Maar nog zoek ik steeds, om mij nog meer te herinneren maar ik kan het niet vinden!... Wie helpt mij? Ik, zeide de vicomte. En hij knielde voor zijn vrouwr neer. Gij, gij! riep zij. En hij verhaalde haar geheele ge schiedenis. Maar, ging hij voort de mar kiezin de Saulien heeft weldra mede lijden met haar kind gehad en heeft haar vloek ingetrokken. Heeft haar vloek ingetrokken! Ja. Gabrielle de Saulien, vicom- tesse de Mérulle, is geen gevloekte dochter meer! Is het waar, is het waar? Gij zijt niet meer een gevloekte dochter, Gabrielle, ik zweer het u! Uw moeder heeft u reeds lang vergeven. Zij heeft mij vergeven! herhaal de zij als tot zichzelf. Zij hield de oogen op den vicomte gericht, die hernam: Ja, Gabrielle, uw moeder wacht u en uw dochter in haar hbtel, rue de Varennes te Parijs. De arme Palotte vouwde de handen, haalde gejaagd adem, richtte zich op, nam haar dochter in haar armen en bedekte haar voorhoofd met kussen. Daarna nam zij weer plaats en zeide tot den vicomte: Vertel nog meer. Ja, Gabrielle, herinnert gij u ook, dat gij te Marseille Téraud hebt ge il ee ten? Ja, ja, Téraud, dat herinner ik mij. Eens heeft uw man. verhit door den drank, u vreeselijk durven belee- digen, u, de beste der moeders, de beste der vrouwen! O! die ellendeling! Neen, neen, riep Gabrielle uit gij moogt zoo niet van mijnheer de Mérulle spreken,, hij was mijn man en de vader van mijn kind. De vicomte stond stralende van vreugde op. (Wordt vervolgd). O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2