Het is een feit, M M w ut m Rivierberichten. Rechtzaken. Binnenlandsch weekoverzicht. Wees niet dom en stel de proef op de som Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. GORINCHEM, 8 Juli. Fruit. Aaedbeien 810; 2e srt. 41/271/s? Frambozen 19 20; 2e srt. 1113x/2 Bessen (rood) 56 Kersen ÏO1/, 2e srt. 51/2 et., alles per pond. ROTTERDAM, 8 Juli. Aanvoer 593 varkens. Prijzen per K.G. (levend gedicht) le kw. 2e kw. 3e kw. 34 33 32 ROTTERDAM, 9 Juli. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 134 paarden, 4 veulens, 412 magere en 613 vette runderen, 207 vette kalveren, 98 Grasksiv., 594 nuchtere kalveren, 172 Schapen en lammeren, 0 bokken of geiten, varkens. Per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 50403035 Ossen 46— 42— 32—36 Stieren 43393034 Vette kalveren 70— 60— 35—45 Schapen 35 31 28 Lammeren 36 34 28 Per stuk Melkkoeien f 85 a f185 Kalfkoeien f 90 a f190 Stieren f 110 A f210 Pinken f 50 a f 70 Graskalveren f 20 A f 35 Vaarzen f 60 a f 95 "Werkpaarden f 80 A f 220 Slachtpaarden f 80 A f160 veulens f 100 a f195 Hitten f 60 af 90 Biggen f Af Nucht. slachtkalv. f 5.00 A f 6.50 id. fokkalv. f 8 A f 16 Schapen f 8 a f 15 Lammeren f 7 A f 10 Biggen per week f Af Op 9 Juli in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.06 was 3 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.04 was 2 Engelen (Maas) 0.06 val 6 Crèvecoeur (Dieze) 2.04 was 3 Crèvecoeur (Maas) 0.04 val 6 Keulen 3 00 was 5 Lith 0.58 val 2 Vragen op rechtskundig gebied |Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Is het waar dat iemand, die van de steun trekt door den Minister uitgesloten is voor het verkrijgen van jacht- of visch- akte Een jacht- of vischakte wordt niet ge weigerd op grond, dat iemand in de Steun regeling is opgenomen. Hoogstwaarschijn lijk zal hij, die een jacht- of groote visch akte heeft van verdere steunuitkeering door het Orgaan der Steunverleening wor den uitgesloten. Een kleine vischakte wordt in den regel toegestaan zonder uitsluiting. Voor mijn zoon is gedurende ruim 15 jaar geplakt inzake de Ouderdoms- en Invaliditeitswet. Het laatste halfjaar is hij ziek geweest en is thans overleden. Op hoeveel uitkeering heb ik thans recht nu mijn zoon is overleden Een abonné. Indien u erfgenaam van uwen zoon is kunt u nog ontvangen het aan uwen zoon nog toekomend en nog niet uitbetaalde ziekengeld, en d.i. over ten hoogste twee weken. Immers zegt art. 53, le lid der Ziektewet, dat het ziekengeld uiterlijk wordt betaald in de kalenderweek, vol gende op die waarover het verschuldigd is. Meer kunt u niet vorderen. Ik heb eene deur, geheel van hout, die al 50 jaar bestaat en uitgang heeft op het erf van mijn buurman, waarvan onaf gebroken is gebruik gemaakt om naar den openbaren weg uit te wegen. Mag ik in die deur eene ruit zetten van matglas 't Is om het licht te doen niet om het uitzicht. K. te W. De door u bedoelde deur zit in de scheidsmuur en maakt dus deel van deze laatste uit. Nu mag men in een scheids muur, die niet gemeen is, geen lichten of vensters maken dan met vaststaande ramen zoodat er wel recht op licht, maar niet op lucht wordt erkend en met dichte yzeren tralies met ten hoogste een Deci meter tusschenruimte onderling. Boven dien moeten de vensters of openingen ten minste 25 Decimeter boven den vloer der kamer, welke men verlichten wil, zijn aangebracht. Onder lichten vallen ook ramen met matglas, zoodat het vorenstaande ook voor zoodanige ramen geldt. Ik heb yan mijn dochter, welke onge huwd is, haar zoontje bjj mij vanaf 8 maanden oud tot heden, nu bij ruim 13 jaar is. Kan zij haar kind nu terugvor deren nu zij voor eigen rekening een win keltje heeft opgezet (voorheen was zij in dienstbetrekking). Indien ja, kan ik dan van haar kostgeld vorderen en hoeveel Zij is in 4 jaar niet meer thuis geweest en heeft nimmer iets aan haar kind ge daan. Uw dochter kan haar kind ten allen tiide terugnemen. Kostgeld kunt u niet vorderen omdat vooraf niets is overeen gekomen. RECHTBANK 's BOSCH. P. S., Sprang-Capelle, art. 424. von nis vernietigd, f IS subs. 1 mnd. h. M. S., Andel, Landbouwcrisiswet, von nis bevestigd; L. D. H., chauffeur te Heusden, binnenlandsch vervoer. 2 maal f 50 subs/. 2 maal 25 dagen hechtenis en en 1 maand gevangenisstraf met ver beurdverklaring; F. A. v. V., bakker te Brakel, binnenlandsch vervoer, f 20O subs. 6 maanden hechtenis. KANTONGERECHT GORINCHEM. Uitspraken van 2 Juli 1935. Overtreding wet evenredige vracht- verdeeling: J. V., Werkendam, f 10 subs. 10 d. h. Geen arbeidslijst in werkplaats heb ben: D. B., Werkendam, fl subs. 1 d. h. Overtreding Paardenwet: J. V., De Werken, f2 subsi. 2 d. h. Aardappelen zonder geleidebiljet ver voeren: T. den H., Werkendam, f59 subs. 25 d. h. Loopen op verboden grond.: P. C. V., Werkendam, fl subs. 1 d. h. Verkeersveiligheid in gevaar brengen: A. T. V., Werkendam, f4 subs. 4 d. h. Geen richting aangeven bij verande ring daarvan: G. J. A. N., Raamsdonks- veer, f0.50 subs. 1 d. h. Te zwaar beladen motorrijtuig be sturen: A. de H., Waspik, f5 subs. 5 d. h. Te zwaar beladen motorrijtuig doen besturen: T. H. B., Dussen, f 10 subs. 10 d. h. Motorrijtuig besturen zonder rijbe wijs: C. P. J. S., De Werken c.a., f5 subs. 5 d. h. f Stoep, verboden afrij, berijden: J. fde K., De Werken c.a., f 1 subs. 1 d. h. f Rijwiel zonder licht: L. v. O., De Werken c.a., teruggaaf aan ouders; H. v. A., Woudrichem, f 3 subs. 3 d. h. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH. Zitting van Woensdag 3 Juli 1935. Arbeidswet: A. K., Ammerzoden, f 10. Openb. middelen v. vervoer: W. v. L., Zaltbommel, f 5. L. o. weiland: Th. A. de R., Waal wijk, berisping. Veiligheid verkeer: Corn. P. K., Wijk, f 40 onvoorw., f 10 voorw., intrekking rijbewijs 1 jaar; G. J. H. V., Waal wijk, f 25. Dronken rijw. besturen: A. B., Ne- derhemert, f 20. Links houden en niet behoorlijk uit wijken: J. H„ 2 maal f4. Auto z. deud. remmen: C. v. S., Zalt- bcmmel, f35. Rijw. z. rem: Chr. G., Heusden 2 maal f 5. Rijwiel z. licht: F. N., Wijk, f3; J. A. L., Dussen, f3. Dronkenschap: S. P., Waspik, 110. Veiligheid verkeer: J. C. v. d. B., Waalwijk, f 5. Het bezuinigingsontwerp aan de orde. Gaan de huren ein delijk omlaag? Mitrailleurs, li monade en struisvogels. Hoe men veel geld verdienen kan aan tarwe. Buziau in het zieken huis. Alweer de spellingskwes tie. Dezer dagen is de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer ver schenen betreffende het Bezuinigings ontwerp. In dit lijvige document ver dedigt de regeering weliswaar haar beleid, doch aan den anderen kant ziet zij er de noodzaak van in, dat verschillende concessies worden ge daan. Zoo zullen belanghebbenden met voldoening hebben vernomen, dat het voorstel tot pensioenverlaging wordt teruggetrokken. Voorts wordt in deze algemeene beschouwingen ook weder naar voren gebracht, dat aanpassingspolitiek gelijk staat aan Constructieve politiek Natuurlijk is de abnormale toe stand, waarin wij naast zooveel anderen zijn gekomen te verkee- ren, oorzaak van de maatregelen, waarnaar thans wordt gestreefd ter bereiking van de uiterste zuinigheid in het huishouden van den staat. Hoe zeer deze toestand tegenwoordig ver schilt van vroeger, kan alleen reeds blijken uit het feit, dat onze uit- en invoer in de laatste 6 jaar met ca. 65 pCt. zijn achteruitgegaan. De regeering stelt de indiening in het vooruitzicht van een tweede ont werp inzake de verlaging van de vaste lasten. Dit houdt o.a. in een renteverlaging van hypothecaire schuldvorderingen en van pandbrie ven. In verband hiermede zullen dan cok de woninghuren kunnen worden verlaagd, welk bericht alom in den lande met vreugde zal worden be groet, want daarnaar hebben wij bii de aanzienlijke daling der inkomsten der bevolking in het algemeen, reeds lang uitgezien. De post huishuur vormt op ons aller budget een belangrijke posten algemeen is men het er over eens, dat deze post veelal te hoog moet worden geacht in verband met onze gedaalde inkomsten. Nu is het waar, dat er altniisten zijn onder de huiseigenaren, die ons wel voor niets willen laten wonen zoo b.v. de eigenaar van het eeuwen oude landgoed „Zwaluwenburg7' te Elburg, die dit kasteel, piet meer dan 300 H.A. grond, als landerijen, tuinen, bosschen. kweekerijen. hoen derparken enz. gemeubeld en wel, gratis in huur wil afstaan aan den eersten den beste, die (maar dit is bijzaak7) de personeele belasting wil betalen! Wij missen echter in deze edelmoedige aanbieding de vermel ding, hoeveel die belasting bedraagt. Zou dit kasteel niet een geschik te plaats vormen voor de zittingen van de Italiaansch-Abessijnsche com missie van Arbitrage, die thans haar besprekingen houdt te Scheveningen De sfeer van Elburg lijkt ons daar voor geschikter, dan die van het mon daine, drukke Scheveningen. In deze heerlijke, landelijke omgeving zou den de heeren ongetwijfeld beter hun gemoedsrust terugvinden na de de batten, die af en toe wel een warm karakter zullen dragen. Doch daar van komt de buitenwereld niets te weten, want de verschillende com missie-leden huldigen de stelling, dat zwijgen goud is. Scheveningen is overigens wel een plaats, die aantrekkingskracht bezit voor vreemdelingen en het moet ge zegd worden, dat men er dan ook al les in het werk stelt, om die attrac tiviteit te verhoogen. Zoo zal men er binnenkort op den boulevard, naast de elegante en minder elegante auto's uit alle deelen des lands, nieuwe eciuipages kunnen aanschouwen, die een unicum vormen hier te lande. Wij vernemen n.l. dat een Italiaan, ge lukkige bezitter van zeven struisvo gels, te Scheveningen is aangekomen, om aldaar boeren, burgers en bui tenlui in de gelegenheid te stellen een ritje te maken in een wagentje, getrokken door een dezer vogels. Dat is tenminste weer eens iets nieuws! Als deze struisvogel-tractie straks wat meer algemeen wordt, zal er een slechte tijd aanbreken voor de „zwijn tjesjager." Dat dit beroep nog druk en met succes wordt beoefend, blijkt wel uit het feit, dat alleen in de goede stad Den Haag in den loop van de maand Juni 217 rijwielen werden ge stolen. Hiervan kwamen er 46 terecht. Het aantal gevonden rijwielen be droeg 103, waarvan 68 hun rechtma- tigen eigenaar terugvonden. Er wer den 22 personen aangehouden, ver dacht van rijwieldiefstal. Er schij nen er dus nog heel wat aan den wee kenden arm der gerechtigheid te ont snappen. Deze arm slaagde er echter wel in, in Limburg een Duitschen commu nist te grijpen, die daar naar het schijnt met geen andere bedoelingen vertoefde, dan om wapens machtig te worden voor zijn partijgenooten in Duitschland. Hij schijnt daarbij o.m. het oog te hebben gehad op een miltraill eur, die geborgen was in een gebouw te Gel een. Hij was dus blijk baar nogal wat van plan. Andere buitenlanders hebben het weer voorzien op onze limonade, maar dan langs den weg van eerlij ken handel. De Italiaansche regeering moet namelijk tot verschillende Ne- derlandsche firma's aanvragen heb ben gericht voor de levering van aan zienlijke hoeveelheden flesschen limo nade ten gebruike van de troepen in Afrika. In elk geval zouden wii lie ver zien, dat er limonade werd ge ëxporteerd naar Erythrea, dan wapens en ammunitie, zooals uit andere lan den. Tarwe zullen wij zeer zeker niet leveren aan Italië of aan een ander land, want dat is een artikel, waarop hier te lande zelf op heel wat ge makkelijker manier veel geld kan worden verdiend. Dat zou men kun nen vragen aan enkele gemeente raadsleden in zekere plaats in de Betuwe, die voorloopig achter slot en grendel zijn gezet, om te zijner tijd aan de Rechtbank te vertellen, hoe zij kans hebben gezien, om op dit landbouwproduct een reusachtige winst te maken jammer genoeg echter ten koste van de schatkist, dus in laatste instantie ten koste van den belastingbetaler. Door een goed waarschuwend voorbeeld te stellen zullen de autoriteiten er in slagen, naar wii hopen, om verdere fraude op dit gebied den kop in te drukken. Deze betreurenswaardige zaak zou on getwijfeld dankbare stof hebben op geleverd om ze op de planken te la ten hekelen door onzen beroemden dat de Drukkerij VEERMAN te Heusden ook Uw aangewezen adres is voor het vervaardigen van Uw Handelsdrukwerken. Zij verzekert U kenrisre afwerking en billijke prijsberekening. Firma L. J. VEERMAN Electrische Drukkerij Binderij Tel 19 HEESDEN Buziau doch helaas heeft deze on overtrefbare komiek zeer tijdelijk, naar al zijn vrienden hopen de planken verwisseld voor het zieken- j huis. Hii heeft onlangs bii het re- peteeren een val gedaan, die bii na der onderzoek beleediging van de wervelkolom tengevolge blijkt te heb ben gehad, zoodat hii voorloopig rust moet houden! Misschien gebruikt hij deze ge- dwongen rust wel, om een middel te bedenken om ons uit de spellings- misëre te helpen, waaraan nog steeds geen einde is gekomen. Immers, de Kegeering blijft nog steeds de voor Marchantsche spelling gebruiken, ter wijl aan den anderen kant, blijkens een antwoord van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen aan het hoofdbestuur van de fe deratie der Werkgevers-organisaties in het boekdrukkersbedrijf te Am sterdam, „de Regeering niet voorne mens is, wijzigingen te bevorderen van de tot stand gekomen voor schriften nopens de schrijfwijze van de Nederlandsche taal bii het On derwijs. Voorts zou het de bedoeling zijn van de Regeering om, „mocht te eeniger tijd nieuwe wijziging aan de orde komen, niet tot invoering over te gaan dan nadat een zoodanige periode van aanpassing zal zijn ge laten als door de omstandigheden wordt geboden." Hoe komen wii er ooit uit? (Nadruk Verboden7). HEUSDEN. Vcor het blindengesticht te Wolf- heze, zal met toestemming van B. en W., morgen Donderdag 11 dezer, eene collecte langs de huizen worden gehou den. DUSSEN. Hoewel aanvankelijk door de wa terleidingmaatschappij slechts tot 1 Ju li 1935 vijf en twintig meter gratis dienstleiding was toegezegd, is door deze thans bepaald, dat als overgangs maatregel nog eenigen tijd 10 M. gratis dienstleiding zal worden verstrekt. UITWIJK. Het Zaterdagavond gegeven con cert door de muziekvereen. „Juliana" met medewerking van de muziekveree- nigingen „Kunst na Strijd" te Ouden dijk en „Kunst en Vriendschap" te Rijswijk, mag goed geslaagd heeten. De muzieknummers werden zeer ver dienstelijk weergegeven. Vele muziek liefhebbers woonden het concert bij. De vlaggetjesverkoop heeft ruim f20 opgebracht. VEEN. Vrijdag 12 Juli a.s. zal de Vereen, van Burgemeesters en Secretarissen in het Land van Heusden en Altena alhier ten Raadhuize e^en vergadering houden. WAALWIJK. Toen de hqer T. door de 2e Zei- ne kwam gereden, liep eensklaps een hond voor zijn wiel. De heer T. kwam zoo ernstig te vallen, dat hij bewuste loos werd opgenomen; hij is bij den heer van O. binnengedragen. Genees kundige hulp was aanstonds bij de hand. WERKENDAM. Alhier is een vereeniging -opge richt onder den naam van „Vei.ig ba den te Werkendam en De Werken" met 38 leden. De voorloopige com missie bestaat uit de heeren C. van Breugel en A. Brienen. De juiste opbrengst der gehou den collecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, is f460.40. Geslaagd voor hei eindexamen Nuttige Handwerken aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem, Mej. O. Paans alhier. Donderdagavond 11 Juli zal in de Oude School (vereenigingsgebouw) voor de Chr. Vrouwenbond, afd. Wer kendam, een demonstratie worden ge geven door de Pen Jel fabriek, voor het bereiden van jams en geleien. Door de Chr. Geref. Kerk al* hier, is een beroep uitgebracht op den Eerw. Heer M. Baan, candidaat tot den Heiligen Dienst te Maassluis. WIJK EN AALBURG. Over Juni. Ondertrouwd: C. Wijnstekers en C. J Kapel. J. M. Millenaar en B. van Ryswijk. NEDERllEMERT. Over Juni. Geboren: Cornelia Walravina Chris tina Frederika d. van 0 F. L. van Om meren en A. C. G. van Heemskerk. RAAMSDONKSVEER. Geboren: Maria C. d. van Joh. Verschure en M. A. Luijbregts. Aloy- sius J. z. van Ant. Adr. Joore en Corn. Vissers. Dingema d. van C. Fijneman en A P. M. v. Etten. Johanna d. van C. Fijneman en A. P. v. Etten. Hu- bertus P. J. z van H. de Laat en A. CL van Tilborg. Johanna P. d. van P. A. v. Schijndel en A. M. v. Mierlo. Jaco bus M. z. van J. M. v. Gils en A. Fr. v. Seters. Adrianus P. z. van G. H. Koop- mans en S. de Wijs. Cornelia M. d. v&n J. A J. de Ruijter van Duren. Cornelia Wilh. d. van H. Ernst-van Lang. Francisca M. d. van N. A. v. Kuijk- Scboormans. Getrouwd: J. C. v. d. Oudenho ven 24 j. en Adr. J. v. Loon 27 j. Overleden: A. C. Stadhouders 78 M. C. Schenkels 54 j. C. de Wit„ echtg. van B. M I. de Wit, 49 j. P. H. F. Stassar 49 j. D. en J. Fij neman een dag. M. Hooijmaijers 87 j. WOUDRICHEM. Juni. Geboren: Adrianus Cornelis, z. vair P. Viveen en ,G. Middag. Marinus Boelen, z. van H. van Andel en G. Spie ring, Anna Jacoba, d. van J. Baks en D. Schriek. Getrouwd: S. A. de Joode 20 j. en C Kant 18 j. Overleden: A. W. de Joode 74 j.,, echtgenoote van M. D. v. Wendel de Joode. WERKENDAM. Geboren: Bastiaan, z. van B. van Berchum en A. de Keizer Cor nelis Wouter, z. van W. v. d. Heu vel en B. C. IppelLena, d. van. C. Paans en A. PruissenAar tie, d. van A. den Haan en M. Visser Arie Hendrik, z. van C. Versluis en S. VosJenneke Petronella, d. van J. A. de Waal en Jde Peuter Aria, d. van C. de Hoog en G. C. Holster. G e t r o u w d L. Pruijsen, 23 j.. en M. Wisser, 26 j.D. S. Verhorst. 21 j., en M. v. d. Wiel. 19 i.O. A. voor den Dag, 27 j„ en A. H. Ippel, 24 j.M. Damen, 25 j.. en M. Schram, 23 j. Overleden: J. H. Ippel, 80 j.» wed. van M. de Vries. EETHEN. Geboren: Johannes, P. z. van Adr. Viveen en Corn. P. Nieuwkoop. Getrouwd: Jac. Roubos, 54 i.„ en P. H. Vos, 46 j.Adr. Nieuwen- huizen, 24 j.. en A. P. Vos 24 j. Overleden: Johannes van Til burg, 56 j„ echtgenoot van Corn. Bouman: B. Colijn, 85 j„ echtgenoot van J. van BerkelA. L. van derr Beek, 76 j„ weduwnaar van M. A'. van Wijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 4