Kinderlijke Stand. Binneniandsch weekoverzicht. PRIJSRAADSEL. 'den medegeteld 140. Het is te hopen, dat een weg gevonden zal worden, om met behoud van de te berei ken bezuiniging het mogelijk te ma ken de keuringsdiensten in stand te houden en zoodoende het effect van dezen bij uitstek sociaal- en econo misch belangrijken dienst zal kun nen worden behouden. WIELERBAAN 'S HERTOGENBOSCH. Zaterdag 13 Juli brengt de wieler baan te 's Hertogenbosch wederom een programma van internationale ge halte. Naast de 50 K.M. koppelrace voor profs is wel het belangrijkste de ontmoeting der vier finalisten van het kampioenschap van Nederland Achtervolging onze kampioen Jan Pijnenburg; Jan van Hout; Frans B laats en Cees Pellenaars. Thans kun nen deze specialisten in de achter volging in Brabandsche omgeving, dus in hun eigen huis, toonen wat zii waard zijn. Deze wedstrijd, die tenslotte een revanche van het kampioenschap van Nederland achtervolging is, zal voor zich zelf reeds belangstelling genoeg trekken. Naast deze interessante koers trekt de 50 K.M. koppelrace alle aandacht, waarin tegenover het Belgische fa vorieten paar DebrijukerVerhaegen onze beste koppelrace specialisten ge dacht worden als PijnenburgWals 'Jan van KempenSlaats Van Schijn- delVan Hout en BraspenninxPel lenaars. Ook koppels als van OersKre- mers MetzAdan en de Duitschers CzukallaSchnitlzer zullen hun rol weten te spelen. Het verdere programma wordt ge vuld met amateurs sprint, klassement en afvalraces met nog als slot een uitdagingswedstrijd tusschen de kop pels KradolferVan Esdonk en Ca- pelleMaas. KON DIKWIJLS NIET LOOPEN. Nu van pijn verlost. Een dankbare patiënte «schreef ons „Twee jaren had ik zulke vreese- iijke rheumatischfe pijnen in mijn knieën, dat het dikwijls voorkwam, dat ik niet kon loopen. Alles wat ik probeerde was vruchteloos, ik vond nergens baat bij. Tenslotte sprak ik er. met een vriendin over, die mii raadde een proef met Kruschen Salts te nemen. Eerst twijfelde ik, maar de resultaten hebben mij overtuigd en ik ben nu dankbaar en vol lof over Kruschen. Ik neem het iederen morgen in en van rheumatische pijn heb ik nimmer meer last gehad. Ik zou het alle mensehen willen aan raden, die last van rheumatiek heb ben, het is het eenige goede middel. Ik voel mii als herleefd nu ik van de pijn in mijn knie verlost ben." Mej. G. de K. te R. De verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, zor gen er voor dat schadelijke stoffen als urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van jicht, rheumatiek en ischias, uit het lichaam worden verwijderd en voorkomen tevens, dat deze gifti ge stoffen zich ooit weer kunnen vor men. Zoo verdwijnen door Kruschen Salts niet alleen de pijnen, maar het zorgt ook, dat de oorzaak der rheu matische aandoening voorgoed wordt weggenomen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bii alle apothekers en dro gisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschap pij voorkomt. Adv. o BEKENDMAKING. Naar wii vernemen, heeft de Cri- sis-Zuivel-Centrale bepaald, dat in het Regeeringscontract voor inkoop van oonsumptiemelk 19351936 met in gang van 3 Juni 1935, in plaats van „Crisis-Zuivei-Centrale" dient te wor den gelezen „afdeeling Zuivelsteun der Nederlandsche Zuivelcentral." FIETSER TEGEN AUTOBUS I GEREDEN. Dinsdagavond passeerde de 17-ja rige J. Schol, uit Egmond aan Zee. die per fiets op weg was van Alk maar naar Egmond, op den Hoever- weg twee andere fietsers. Hii kwam daarbij van het fietspad op den gras berm, waar hij blijkbaar zijn stuur niet heeft kunnen houden. Van den grasberm slingerde hij weer op den rijweg, waar juist een autobus van den dienst AmsterdamEgmond pas seerde. De jongen reed in volle vaart degen de bus en werd zwaar aan het «hoofd gewond. De jongen is in ho- peloozen toestand in het Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. o BOERDERIJ TE OPEINDE j AFGEBRAND. Dinsdagmiddag is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer Van Mourik te Opeinde in Friesland. In korten tijd stond de geheele boer derij in lichterlaaie. De inboedel en een hoeveelheid stroo zijn door het vuur verwoest. De brandweer moest zich beperken tot het nathouden van de in de nabijheid gelegen boerde rijen. De oorzaak van de brand is waar schijnlijk te wijten aan het omvallen van een petroleumstel. De schade be loopt duizenden guldens en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. o AUTO-ONGELUK BIJ OIRSCHOT. Drie zwaar gewonden. Op den Bestscheweg onder de ge meente Oirschot is een ernstig auto ongeluk gebeurd. De bestuurder van een auto, door v. d. Looij uit Valkens- waard, nam een flauwe bocht, waar het uitzicht eenigszins belemmerd wordt, links en zag toen plotseling een tegenligger voor zich. Hii ging toen weer naar de rechterzijde van den weg, doch vloog door de groo- fe vaart legen een boom en sloeg ver volgens over den kop. De inzitten den, twee zusters van den bestuur der en de heer Van Looi zelf, lie pen zware verwondingen op. De oud ste zuster is er het ergst aan toe, zij werd aan het hoofd, aan de borst en aan den bovenarm gewond. De gewonden zijn naar het R. K. Gast huis te Oirschot overgebracht. FIETSER TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Een sleepboot van de werkver schaffing der gemeente Purmerend, welke eenige zandschuiten sleepte, bleef in een zijvaart van het Noord- Hollandsch kanaal, bii de Stolper- vlotburg onder de gemeente Zijpe, steken. Het bleek, dat in de schroef een lijk was vastgeraakt van een on geveer 18-jarigen jongeman, gekleed als wielrenner. Het slachtoffer is de 20-jarige J. Andringa, uit Den Helder. Na eeni- gen tijd dreggen heeft men een eindje verder in de vaart een racefiets ge vonden, welke naam en adres van den verongelukten jongen vermeldde. De ouders, die inmiddels gewaar schuwd waren, hebben het lijk her kend. Het stoffelijk overschot is naar Den Helder vervoerd. autobotsingTbij soerabaja. Twee zwaargewonden. Een auto uit Soerabaja botste tegen een andere auto, bestuurd door den heer F. H. Binkhuijsen. In deze auto zaten de echtgenoote van den heer Binkhuijsen, zijn drie kinderen, een broer en een neefje, seint Aneta. Mevrouw Binkhuijsen en twee kin deren werden uit den wagen geslin gerd. De chauffeur van den heer Binkhuijsen werd zwaar gewond. Zijn veertienjarig neefje Dame bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Alle overige inzittenden werden lichtge wond en konden, na in de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting behan deld te zijn, naar huis worden ver voerd. Beide auto's werden vernield. o inbraak in villa te zoeter- WOUDE. Twee daders op heeterdaad betrapt. Dezer dagen hebben zich eenige personen toegang verschaft tot de leegstaande villa Grenshoek aan de Rijndijk te Zoeterwoude. Flet bleek, dat een groote partij lood en zink enz. was weggebroken en medegeno men. Maandag zijn twee personen, J. B. K. en P. J. van S. uit Lei den, op heeterdaad betrapt bij het uitbreken van eenige sanitaire wasch- inrichtingen uit de badkamers. Een groot deel van het gestolene is door de politie opgespoord. De waarde van hetgeen is vernield en ontvreemd be draagt ongeveer f 1000. Beide personen hebben bekend. motorrijder°~tegen auto 'gebotst. Twee gewonden. Onder de gemeente Kessel bii Ven- lo is op een kruispunt de motorrijder Huskens uit Venlo met groote vaart tegen een personenauto gebotst. De motorrijder, die een gecompliceerd enkelfractuur had opgeloopen, kon na verbonden te zijn naar huis ver voerd worden. De duorijder Vincken, eveneens uit Venlo, was er erger aan toe en is naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De motorfiets werd zwaar, de auto licht bescha digd. o TWEE BOERDERIJEN AFGE BRAND TE HÉRVELD. Te Herveld, gemeente Valburg in de Betuwe is de kapitale boerderij Klein Rome, bewoond door den land bouwer Schriek afgebrand. Het achterhuis met de geheele landbouw inventaris gingen verloren, het wconhuis en de schuren werden gedeeltelijk behouden. De inboedel werd voor het grootste gedeelte in veiligheid gebracht. De aan de overzijde gelegen boer derij Groot Rome, bewoond door den heer Giesen, vatte eveneens vlam. Hier gelukte het echter het vuur te stuiten. De oorzaak van den brand is on bekend. Alles was verzekerd. POEDEROIJEN. Over de maand Juni, 1935. Geboren: Jan Martinus, z. van J. Bok en A. GrandiaDirk, z. van H. Keinemans en A. W. Biesheuvel Jan, z. van A. Crielaard en H. G. Exalto; Cornelia Anna Maria, d. van L'. J. Opstelten en P. J. v. d. Wer ken Lenardus, z. van L. Loef en J. van de WerkenAart Wilhelm, z. van P. van den Anker en W. van Veen. RAAMSDONK. Van 22 tot en met 28 Juni, 1935. Geboren: Francisca M., d. van N. A. van Kuijk en C. Schoormans Pieter, z. van W. Rijken en H. Snij ders Hubertus Adr., z. van A. J. Buijks en H. van StrienHubertus Jac., z. van J. E. Kuijsters en A. P. van StrienAntonius Joh., z. van H. H. Huisveld en G. A. Blom Jo hannes Ant., z. van J. Ph. van Se- ters en J. C. BroedersCornelis A. G., z. van G. A. van Vugt en J. E. van Seters. Getrouwd: C. Volder, 22 j.. en G. B. Ilmer, 21 j. Overleden: Adr. Boer, echtge noote van A. Verduin, 69 j.M. Joh. Leijten, 15 j.Joh. van der Wiel. 65 j.G. A. van Dongen, echtgen. van J. E. Huijsman, 75 j. W. J. Soeters, 4 j SPRANG CAPELLE. Over de maand Junu, 1935. Geboren: Hendrik, z. van T. Haverhals en J. van Campen Adri- aan Marinus, z. van M. de Jong en J. NieuwenhuizenTeuna Geertrui- da, d. van D. J. van Helden en J. M. van BeekAdriaan Pieter, d. van D. A. Pruijssers en J. de Jong: Karei Arie, z. van G. Versteeg en A. A. de RooijJohannes Adrianus, z. van A. van der Mast en C. Tref fers Elisabeth Maria, d. van A. R. van der Mast en J. A. Maijers Jo hannes Adriaan, z. van J. van der Schans en A. Koenen Denis, z. van M. C. Vos en A. J. van Schuppen Cornelis Hendrikus z. van P. van Zeist en M. van der Schans. Getrouwd: H. de Bie, 42 j.. en D. P. Werther, 37 j.A. Hulst. 24 j., en M. Ophorst, 25 j.J. v. Baardwijk, 25 j.. en A. Timmermans. 24 j. Overleden: A. J. Verhagen, 78 j. echtgenoot van S. Oerlemans C. G. H. H. Meijer, 74 j. weduwnaar van G. M. M. KromG. Vos, 48 j.H. T. Haverhals, 71 j.. wed. van T. van der Schans. WASPIK. Over de maand Junu, 1935. Geboren: Eligius H. F., z. van J. F. Roos en A. C. VervoortGo- vert, z. van J. C. van Pas en J. Michaël: Johannes S., z. van J. A. Kemmeren en Maria A. Smits. Getrouwd: C. W. H. Roovers, 24 j., en Anna J. de Zeeuw 25 i. C. A. Simons, 28 j.. en J. M. A. van Diem, 24 j.A. A. Bergmans. 28 j., en J. Vervoort, 29 j.P. Schel- lekens, 24 j.. en W. M. Joosen. 28 j. Overleden: Gerrit van der Meis, weduwnaar van C. van den Noort, 89 j.Paulus J. M de Winter, echtgenoot van M. A. J. Schuurmans, 72 j. ZUILICIIEM. Over de maand Junu, 1935. Geboren: Frederik Adrianus, z. van E. van Zon en G. Hobo Johannes Cornelis Jan, z. van J. Benckhuijsen en M. van Wijgerden. Overleden: Dirk Spiering, 67 jaar. Levenloos aangegeven een. KOSTELOOZE RIJWIELBELAS- TINGMERKEN. De Ass. Dienstgeleider der Dir. Bel. te Heusden maakt bekend, dat door hem gelegenheid zal worden gegeven tot het aanvragen van KOSTELOOZE RIJWIEL- BELASTINGMERKEN, op Maandag 15, 22 en 29 Juli en 5 Aug., eveneens op Donderdag 18 en 25 Juli en 1 en 8 Aug. a s. ten Raadhuize der gemeente Heus den, telkens van nam. 6 tot 8 uur (Z.T.) en wel voor de gemeenten Heusden. Herpt, Oudheusden, Els- hout, Hedikhuizen wijk C en D, Haarsteeg wijk A en B, Nieuw- kuijk, Eethen wijk B, C en D. en Wijk en Aalburg De Ass. Dienstgel., J. MEIJER. Een leelijke val van corruptie. Den Bosch viert feest. Een te genvaller voor de communisten. Een hartige brok voor de roode broeders. Hollandsche successen te Assen. Duitsche invasie te Scheveningen. Het tarwe-schandaal in de Betuwe en omgeving blijkt een veel grooteren omvang te zullen aannemen, dan men aanvankelijk vermoedde. Hoe verder zich de nasporingen uitstrekken, hoe meer men tot de conclusie komt, dat men hier te doen heeft met een wijd vertakt complot Een onderzoek bij de Gewestelijke Centrale te Arnhem kracht zoodanige dingen aan het licht, dat de ze leidden tot de arrestatie van een taxateur en keurmeester aldaar. als mede tot de aanhouding van zijn boek houder. "Als gevolg van het voortgezette on derzoek werd ook een landbouwkundig ingenieur, technisch leider van de Ge westelijke tarwe-organisatie voor de provincies Gelderland, Utrecht en Over ijssel, ingesloten in het Huis van Be waring te Arnhem. Hiermede schijnt men echter nog niet aan het einde te zijn van de verras singen in deze treurige zaak. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet, ook in andere richting, want er moet, behalve met de aflevering van goed- koope buitenlandsche tarwe inplaats\an binneniandsch graan, ook geknoeid zijn met denaturatie van tarwe en rogge, waarbij ambtenaren van den crisisdienst hun medewerking zouden hebben ver leend. Wij zuilen er dus nog wel nader van hooren. Neen ,dan gaat het in Noord-Brabant beter. Daar viert de hoofdstad haar 750-jarig bestaan; en als men in Bra bant aan het feest vieren gaat, doet men het goed. De festiviteiten zullen dan ook de geheele maand Juli duren! Burgemeester van Lanschot, bekend ver buiten de muren van zijn eigen veste, is er de man niet naar om de dingen ten halve te doen dat heeft hij reeds bij verschillende voorgaande ge legenheden bewezen. De stad is in feesttooi en de geheele burgerij neemt deel aan de feestvreugde. Voor eiken dag is een uitgebreid programma vast gesteld. Bij de communistische par.ij in Ne derland heerscht daarentegen geen fees telijke stemming. Pogingen om con tact te krijgen met andere partijen zijn cp een smadelijk fiasco uitgeloopen. In de laatst gehouden vergadering van het partijbestuur der S.D.A.P. was men eenstemmig van oordeel, dat, geziien de groote tegenstellingen tusschen de communistische partij en de S.D.A.P. „van de door eerstgenoemde verzochte samenwerking in bepaalde gemeenten geen sprake kan zijn." Ook de federatie Amsterdam der Christen-democraten (C.D.U.) heeft aan dislrictsbestuur Noord-Holland der com munistische partij Holland een schrij ven doen toekomen, waarin zij', op grond van haar Christelijke beginse len, voor de gevraagde samenwerking bedankt. Het vliegertje van de roode heeren is dus niet opgegaan, zooals overigens te verwachten was. Als wij contact verlangen met de volgelingen van Lenin, dan is dit in hoofdzaak op commercieel gebied. Wij hebben den Russen al verschi lénde oude schepen verkocht en bouwen nieu we voor hen; en nu zullen zij waar schijnlijk ook een groot gedeelte van het overschot van de verleden jaar gevangen haring van ons overnemen. De onderhandelingen in die rich ing zijn reeds go«ed op weg om te slagen. Er zouden al 10.000 Schotsche tonnen haring verkocht zijn, terwijl men even eens in bespreking is over een even- tueele levering van haringvangst 1935. Wij gunnen onze roode broeders dien hartigen brok, waarmede wij (figuur lijk gesproken) wel wat in de maag zaten, van harte, maar wij wenschen niet in ruil' daarvoor leerstellingen over te nemen. De muiterij op de „Zeven Provin ciën", ook al een uitvloeisel van deze leerstellingen, zal haar laatste naspel hier te lande hebben; den 31 sten Juni zal, naar wij vernemen, voor den Ma rine-Krijgsraad in Den Helder wor den behandeld de zaak tegen luitenant ter zee Van Boven, die als oudst aan gewezen officier bij het 'uitbreken van de muiterij het commando over het schip had. Hij is de eenige, die in ver band met deze zaak in Nederland te recht staan; naar men zich herinnert, is de geheele aangelegenheid, op deze uitzondering na, in Indïë berecht. Hoe populair onze K.L.M. is, bewijst wel het feit, dat Zondag 'j.L op het vliegveld "Waalhaven te Rotterdam de 100.000ste bezoekster van dit jaar de controle passeerde. Als aangename ver rassing bood de K.L.M. de gelukkige een retourvlucht naar Brussel aan, met bezoek aan de tentoonstelling aldaar. Ook de jaarlijksche T.T.-races te As sen winnen voortdurend aan popufai- riteit, hetgeen ten eerste wel toe te schrijven is aan de goede spor.verr ch- tingen die er te aanschouwen zijn, maar zeker in niet mindere mate aan de uitstekende organisatie. De courses hebben een uitermate gunstig verloop gehad; er is gelukkig Hier volgt een prijsraadsel waar voor een actieve firma te Waalwijk als prijzen heeft beschikbaar gesteld een eiken parapluie bak, een ets. Oplossingen worden ingewacht tot 25 Juli aan ons blad. 12—4 ligt in de straat 7—8910-LI 12 vindt men in elke bewoonde kamer. 13—14—15-16-17 -18 19 strekt tot welvaart der plaats 23-24—25—26-27—28-29-30-31 is een windstreek. 204—3 heeft een vis om te zwemmen. 5-4-20-2122 een meubel om te rusten dat toch een sieraad kan zijn 6—4 komt van de vogels 5—6 moeten met een zeer grote hoofdletter worden geschreven. geen enkel' ongeval van eenige beteet- kenis voorgekomen, hetgeen iets wil zeggen bij de geweldige snelheden, die er in de zware klassen werden be reikt. Onze landgenooten hebben b j deze internationale wedstrijden een zeer goed figuur gemaakt. Al gingen de Duit schers en Engelschen dan ook met de eerste prijzen strijken, toch kunnen wij met voldoening gewag maken, van de prestaties van Bosman, die a's 2e aankwam, Van Hamersveld (3e) enten- sltote van Gent, die in de zware klasse beslag legde op de tweede plaats. Voorts werd in het stadion te Am sterdam om het sprint-kampioenschap van Nederland gereden, waarbij de ama teur-kampioen Van V.iet den prof. dito van Egmond op fraaie wijze wist te slaan en aldus algemeen sprintkam pioen werd. Rotterdam heeft een sensatie op ander, meer griezelig gebiedin een kelder van het door hem bewoonde huis aan het Ungerplein is het lijk gevonden van een man, die reeds omstreeks half Mei moet zijn ge storven. Of hier aan misdaad dan wel aan een natuurlijke oorzaak moet worden gedacht, heeft men tot dus verre nog niet met zekerheid kunnen vaststellen. De man moet een soort zonderling geweest zijn, die veel af wezig was vandaar dat men zijn ver dwijning niet vroeger heeft opge merkt. - De gevolgen van de nieuwe reis- overeenkomst met Duitschland begin nen merkbaar te worden deze week! wordt een extra-trein naar Den Haag en Scheveningen ingelascht voor een gezelschap van 500 Duitsche toeristen uit het Roergebied. Het is lang ge leden, dat men zooveel Duitschers tegelijk op Scheveningen heeft ge zien... Ons; land heeft de buitenlandsche toeristen hard noodig, getuge het nieuw gevormde comité van werk gevers, middenstanders. Vreemdelin genverkeer en Horecaf, den Neder- landschen Bond van Hoteliers, res taurateurs en caféhouders, welk co mité een adres heeft gericht tot den minister van Financiën, waarin er op wordt gewezen, dat de toestand in laatstgenoemde bedrijven zienderoo- gen achteruit gaat, doordien de Ne derlanders in grcoten getale hun va- cantie in het buitenland doorbrengen en de vreemdelingen wegblijven, om dat het hier te lande, in vergelijking met de omringende landen, te duur is. Deze duurte wordt veroorzaakt door de op bedoelde bedrijven rus tende lasten, welke het onmogelijk! maken om de prijzen in overeenstem ming te brengen met die in het bui tenland. De toestand is thans zoo- ernstig geworden, dat de personeele belasting niet meer in haar geheel kan worden opgebracht, reden waar om de onderteekenaars van dit adres aandringen op wijziging van de wet op deze belasting, in dier voege, dat de grondslag huurwaarde van restau rants en café's wordt gelijk gesteld met die van winkels. (Nadruk Verboden). AALBURG. Donderdagmiddag 18 Juli, geeft Mej. L. Mjka, Hoofdleeiares Directrice ia 't modevak en kunstny verheid, uit Drunen, een demonstratie ten huize v. d. oud leerling Kuipers, Kerkstraat C 88, alhier. AALST. De oude D. v. d. Laar, meer be kend als „de Keizer", welke ongeveer 50 jaar in dienst is op het dekstation der Gebr. Maas alhier, is boven van den hooizolder gevallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en thuis gebracht, alwaar dr. van Steenis de eerste hulp verleende. Gezien zijn leeftijd, is zijn toestand ernstig. Te meer tragisch is. het ongeval, doordat hij geen werk behoefde te verrichten, maar hij niet kon laten, altijd weer kleine karweitjes op te knappen. r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6