Voetbalsport. V eilingberichten. gevlogen. Met de snelheid waarmee deze Douglas-vliegtuigen vliegen, moest deze botsing noodlottig worden en het toestel werd geheel vernield. Twee arbeiders waren in de buurt waar de ramp is geschied, werkzaam. Zij zijn dadelijk naar het verongelukte vliegtuig gegaan en daarna naar het dal om van het gebeurde mededeeling te doen. Inmiddels was een postauto's ter plaatse gekomen, waarvan de chauf feur zoo lang bij de resten van de Gaai is gebleven. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp is personeel van de Zwit- sersche Lufthansa per auto van Düb- bendorf, het vliegveld bij Zürich, per auto naar de plaats van het ongeluk gegaan. Het is een afstand van onge veer vijf uur rijden. Ook de Swissair verleende alle medewerking. Johan Simon Wilhelm van der Feyst, bestuurder van het ver ongelukte vliegtuig, was 17 October 1904 te Scheveningen geboren en op 1 Mei 1932 in dienst der K.L.M. ^getre- den. Hij was gehuwd en had twee kin deren. Hij woonde te Heemstede. Lu dolt Aafjes,, de omgekomen marconist, ^as gehuwd, doch zonder kinderen en woonde dicht bij Schiphol op het gebied van de gemeente Rijk (Hoofddorp). Hij werd 19 April 1907 te Bussum geboren, en trad op 6 Fe bruari 1928 als radiotelegrafist in dienst van Radio-Holland. Hij trad verleden jaar in dienst bij de K.L.M.omdat hij ging trouwen en liever niet zoo lang van huis wilde zijn. Zijn moeder heeft toen gezegd, dat zij banger was voor de luchtvaart dan voor zijn scheepsloop- baan. Johan Casparus Jacobus Vo c k e, de omgekomen werktuigkun dige, was ongehuwd en woonde te Haarlem, waar hij op 19 Mei 1909 geboren was. Op 13 Juni 1927 trad hij in dienst van de K.L.M. Mejuffrouw1 Anna Elisabeth He rmanides was woonachtig te Noordwijk, waar zij in 1903 geboren isa Zij is een van de vier meisjes, die door de K.L.M. uitverkoren waren om te worden opgeleid als stewardes aan boord der vliegtuigen, voorloopig op den dienst naar Milaan. Zij was langen tijd verpleegster in het gemeente-ziekenhuis aan den Berg weg te Rotterdam. Feitelijk zou haar dienstverband met de K.L.M. pas op 1 Augustus ingaan. Zij maakte nu eeni- ge proefreizen mee om de noodige er varing te krijgen. De heer en mevrouw G. J. P h i- 1 i p s hebben gewoond aan de Middel- laan te Vught. De heer Philips, die een zoon was van den bekenden onlangs overleden bankier Philips uit Zaltbommel en een neet van den bekenden industrieel, den heer A. Philips uit Eindhoven, was sedert een viertal jaren mede-directeur van de parketvloeren- en timmerfabriek „De Tropen" te Tilburg. De heer Philips was vijf en dertig jaar oud. Zijjn echtgenoote, die een Amerikaansche van origine was,, was tien jaar jonger. De heer S. Hoogstra is geboren 15 Maart 1889 te IJsbrechtum in Fiies- land. In 1919 kwam hij naar Dordrecht als adjunct-havenmeester en in 1929 werd hij benoemd to,t havenmeester aldaar. Kort'daarop werd hij benoemd tot di recteur van het Zeehavenbecrijf te Dor drecht. De heer Hoogstra was gehuwd en vader van twee zoons. Hij was consul van Duitschland voor Dordrecht. De 'heer A. Content uit Berlijn, die met zijn 11-jarig zoontje veronge lukte, was afkomstig uit Berlijn-Schwar- tensee. Hij' is Nederlander. De heer A. Content was vertegen woordiger 'van Van den Bergh's Mar- garinefabrieken'te Berlijn. Voordien was hij 'bedrijfsleider van de Coöperatie „Samenwerking" te Amsterdam. De heer J. M. M. van Langen was redacteur-buitenland van ,,De Tijd" te 'Amsterdam. Hij keerde van een va- cantiereis naar huis terug. Sinds 1929 was 'hij aan ,,De Tijd" verbonden. Hij werd' in 1909 te Purmerend geboren en was ongehuwd. Een aangrijpende beschrijving van de ramp gaf een postbeambte van San Bernardino aan een verslaggever van United Press. Het zal ongeveer kwart over twaalf geweest zijn, zoo zeide hij, toen ik de Nederlandsche machine zag zwoegen door den vreeselijksten storm, dien ik hier ooit heb meegemaakt; pik zwarte wolken maakten het zicht vrij wel onmogelijk. Ik zag, dat de machine zich in moeilijkheden bevond, al zou ik niet kunnen zeggen wat er haper de. Plotseling leek het mij toe, alsof zij door den bliksem werd getroffen;, het toestel daalde snel; de adem stokte mij 'in de keel ,toen ik zag wat er ging gebeuren, "want na enkele seconden botste de machine met geweldige kracht tegen den rotswand aan. Mijn hersens weigerden een oogenblik hun dienst; ik kon even niet denken; toen dreunde de 'slag door mij heen en echoëde door het ravijn. De kracht, waarmede de machine tegen den rotswand kwam, was zoo groot, dat ik stukken er van zag ronddwarrelen. Ook andere inwoners van San Ber nardino hebben de wanhopige pogin gen van de Gaai, om een uitweg te vinden gevolgd. Zij vertelden, dat de machine eenigen tijd boven San Bernar dino heeft gecirkeld; het dreunen der machtige motoren bleef voortdurend hoorbaar, door de jagende Wolken heen. Ontzetting beving allen, die den tocht van het toestel volgden, toen zij daarop den slag hoorende begrepen, dat de machine tegen den kant van het ravijn was gevlogen. Over een groote oppervlakte waren de boomen als het ware weggescho ren; brokstukken van het vliegtuig la gen her en der verspreid en 'hangend tusschen een drietal boomen bevonden zich daar ten slotte de verpletterende resten van wat eens een fiere Neder landsche vliegmachine was geweest. De inwoners van San Giacomo en San Bernardino begonnen onmiddellijk pogingen in het werk te stellen om de verongelukten te bevrijden. Een A.N.P. correspondent, die een onderhoud heeft gehad met den heer Tognola, burgemeester van Mesocco meldt: Tenslotte deelde de burgemeester ons nog mede, dat het boven de Pian San Giacomo, op het tijdstip dat de „Gaai" is neergestort, zeer hevig heeft geonweerd, zóodat, gezien de plotse linge wijze, waarop het toestel neer stortte, het niet geheel onmogelijk zou zijn, dat het door den bliksem is ge- Troffen. Aan den onderkant van de romp heeft hij een zwarte vlek waar genomen, die een schroeivlek tenge volge van blikseminslag zou kunnen zijn, doch de heer Tognola achtte zich in deze te weinig deskundig om hier omtrent iets met zekerheid te durven beweren. O HOE DE MARABOE VERGING. Na aankomst van de Rietvink zijn Zaterdag aan de journalisten mededee- lingen gedaan uit het officieele rap port over de ramp van de Maraboe. Wegens het slechte weer had Hon- dong besloten te Burhir te blijven, 's Morgens om 4 uur werd gestart. Daarbij kwam het vliegtuig in aanra king met een oneffenheid van den bo dem. Daarbij werd de benzineleiding beschadigd. De motoren draaiden toen nog en Waarschijnlijk is de uitloopende benzine, of zijn de ontsnappende ben- zinegassen door de vlammen van den uitlaat in brand geraakt. Zoodra Hon- dong bemerkte, wat er gebeurd was, zette hij den motor af om de machine verder te laten uitloopen. Hij riep, dat de passagiers het toe stel moesten verlaten en de deur werd geopend, waarna allen in goede orde en zonder paniek uit het toestel kon den stappen. Alleen de Engelsche pas- sagiere Mjiss Kennedy was nerveus en sprong uit het toestel, waarbij1 zij op haar gelaat kwam te vallen, waan,an zij nog de sparen droeg. Ook de baby werd rustig door andere passagiers aan de moeder toegereikt en de bemanning kon door de cabine den cockpit verla ten. Het vliegtuig brandde geheel uit, doch explosies deden zich niet voor. De passagiers waren vol lof over het optreden der bemanning. HET 750 JARIG BESTAAN VAN 's HERTOGENBOSCH. Reünie van Oud-gymnasiasten. Een comité van oud-leerlingen van het Bossche Gymnasium, waarin zit ting hebben de leider der stadsfees ten de heer Herman A. L. van den Eerenbeemt en de heeren Drs. A. Brans, Willem F. Mürköster en Mr. J. P. W. A. Smit overtuigd, dat de herinneringen aan de gelukkige jaren op het Bossche Gymnasium bij de oud-leerlingen niet gesleten, integendeel met den tijd dierbaarder geworden zijn heeft de oud-gym nasiasten uitgenoodigd tot een reünie tijdens de feesten ter herdenking van het 750-jarig bestaan der Stad den Bosch om gezamenlijk min of meer oude herinneringen op te halen en oude banden weder hechter te ma ken. Het is de bedoeling om op Zater dag 27 Juli om 2 uur samen te ko men in Casino aan de Parade, om daarna gezamenlijk te gaan naar het feestterrein Oud-'s Hertogenbosch in het den Oud-gymnasiasten welbeken de Nachtegaalslaantje en Plantsoen, waar men het spel van Beatrijs zal bijwonen. Om 7 uur begint een ge zamenlijk maal in „Lohengrin" op de Markt. Aanmelding tot deelname de kos ten zullen f 4.75 bedragen kan ge schieden bij Mr. J. P. W. A. Smit, Peperstraat 35, giro 204290 te 's-Her- togenbosch. Het spel van Beatrijs. Het spel van Beatrijs, dat onder regie van Hans van Meer ten gedu rende de Bossche stadsfeesten wordt opgevoerd, en waarvan de première bijzonder goed beoordeeld is in de pers, heeft ook bijzondere eischen gesteld aan het tooneel zelf. De Ridderzaal op Oud-'s-Hertogen- bosch waar de ver'tooningen gegeven worden, is een oude manege, waar uit een der breedte-wanden is weg gebroken. Daar is een zeer groot tooneel aangebouwd. Men krijgt daar van eenigen indruk als men weet, dat de tooneelopening 22 Meter breed en 6 M. hoog is; de decorstukken moesten 7 M. hoog worden. Wat deze afmetingen beteekenen beseft men als men overweegt dat het ach terdoek den vloer van de voormalige schouwburgzaal van het oude Ca sino beslaat! Door dit tooneel in de breedte, kon men ook een spel in de breedte ontwikkelen, wat met het oog op de massa-regie van groote beteeke- nis was. De tooneel breedte werd nog vergroot door heele stoeten me dewerkers uit terzijde aangebrachte poorten te laten komen. Er is, mede omdat er geen scherm gebruikt wordt en dus een changement a vue wordt toegepast, een bijzondere ver bondenheid ontstaan tusschen spe lers en publiek. De mogelijkheid tot volkomen con tact wordt verder vergroot doordat zoowel de toeschouwersruimte als het tooneel amphitheatersgewijszijn gebouwd. Toen Paul Bromberg, die de dé cors ontwierp den constructieven grondvorm had gevonden is er met den regisseur en den architect Piet van Kessel, zoomede den decora teur Caret Otten een werkgemeen- j schap opgebouwd, welke het resul taat der vertooningen zeer ten goe de kwam. Daarbij paste zich de werkzaamheid van den lichttechni- cus van den Amsterdamschen Stads schouwburg den heer v. Lieshout uitstekend aan; met vrij primitieve middelen weet hij prachtige resul taten te bereikende waardeering daarvoor is nog grooter als men overweegt, dat er niet minder dan 150 lichtcomplexen zijn, die tijdens deze uitvoering veranderen. Zoo wordt ook door de menschen die men niet ziet uiterst belangrijk werk gedaan voor het welslagen de zer zeer bijzondere voorstellingen. Tentoonstelling voor Katho ke Religieuze kunst. j De tentoonstelling van Katholie ke Religieuze Kunst, welke ter ge legenheid der Bossche stadsfeesten in de gebouwen der R.K. Lycea ge houden wordt tot 18 Augustus a.s. werd Vrijdagmiddag vereerd met het bezoek van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogen- bosch. GESTOLEN. Uit een heerenzaak op den Nieuwen- dijk te Amsterdam, is een zak met dui zend dubbeltjes ontvreemd. o WEVERIJ INGESTORT. Aneta seint uit Cheribon Een gedeelte van de weverij „Samsoedin" is Zaterdag morgen door onbekende oorzaak ingestort. Hierbij zijn 15 personen gewond. GEDOOD. Zondagavond omstreeks acht uur heeft zich op den rijksweg AmsterdamAmers foort ter hoogte van Baarn een ernstig ongeluk voorgedaan. De 75 jarige Tifïelen, die den weg over stak, sloeg geen acht op een naderende personenauto, met het noodlottig gevolg, dat hij door de auto gegrepen werd. De man, een verpleegde bij het Leger des Heils te Baarn, was op slag dood. Ubbema tusschen Assen en Vries een 70 jarige man wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, bjj het oversteken van den weg gegrepen door een auto, waarin vijf militairen gezeten waren, die op weg waren naar Nieuwersluis. De auto reed tegen een boom en werd zwaar beschadigd. Twee der inzittende militairen liepen verwondingen op. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag geraakte het tweejarig dochtertje van de familie Van B. aan de Zandvaart te Breezand in een sloot achter de woning van het huis en verdronk. Het 3Yg-jarig dochtertje van den heer A. M. te Brandwijk geraakte achter de woning in een sloot te water en verdronk. DOODELIJK ONGEVAL. Aneta seint uit Soerabaja. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de chemiker van de suikerfabriek Red- joagoeng, de heer C. R. J. van der Meer, van een kalkoven gevallen en aan de ge volgen overleden. o KORTE BERICHTEN. Te Keulen is een kaashandelaar uit Huizen gearresteerd wegens beleediging van Hitier. Op het R K. kerkhof te Soesterberg, heeft op plechtige wijze de bijzetting plaats gehad van de 102 Fransche vluch telingen, die in den oorlog van 1914 1918 in ons land gestorven waren. Er zal een grafmonument worden opgericht, dat door de Fransche regeering zal worden onderhouden. De collecte voor den Nationalen re- classeeringsdag heeft tot 1 Juli opgebracht f70043.75. Te Veendam heeft de gemeente politie gearresteerd de vrouw van den arbeider v. d. W., genaamd F. J., die ernstig ver dacht wordt haar man te hebben willen vergiftigen. De vrouw is ingesloten. ZEILSCHIP VERGAAN. Tevergee's heeft men getracht de zeil boot, welke zich tusschen Koepang en de Savoe-eilanden bevond en die 11 Juli j.l. als vermist werd opgegeven, op te sporen. De politie deeldt mede, dat de boot is uitgevaren met 34 man inclussief de be manning en de eigenaar de heer Alidjawas kapitein der Arabieren te Koepang. Ver moedelijk zijn allen verdronken tijdens de ruwe zee, welke aan het einde van Juni stond. DE ZIEKTE VAN WEIL. Twee gevallen. Nadat een geneesheer bij den 20 jarigen H. Bos, die had gezwommen in open vaarwater bij het dorp Mijdrecht, de ziekte van Weil had geconstateerd, werd door een anderen geneesheer dezelfde ziekte waargenomen bij den 27-jarigen P. Plooij, die zich in den polder ten Westen van Amsterdam te water had begeven. Naar omstandigheden maken beide patiënten het goed. OPHEFFING NATIONAAL CRISIS- COMITE. In een mededeeling van het dagelijksch bestuur van het Nationaal Crisis-Comité wordt medegedeeld, dat besloten is tot ophelüng en liquidatie der stichting, even wel met dien verstande dat de werkzaam heden van dat comité nog tot omstreeks 1 Mei 1936 op denzelfden voet zullen worden voortgezet. Bii het nemen van dit besluit heeft het bestuur rekening gehou den met het „tijdelijk* karakter der stichting en met het feit dat de omstandig heden welke tot een zich snel verscher j penden noodtoestand leiden, zich thans gaande weg stabiliseeren. Wat betreft de werkzaamheden van het Nationaal Crisis-Comité ten dienste van de regeering met betrekking tot het toekennen tot en beschikbaar stellen van de rijkssubsidie gelden ten gunste '*an behoeftige werk- loozen in gemeenten waar erkende steun regelingen of werkverschaffingen bestaan heeft de minister van sociale zaken be paald dat in het algemeen voorloopig zal worden voortgegaan op dezelfde wijze als thans reeds is geschied. OUDE MAN AANGEREDEN. Zondagavond omstreeks tien uur is te VAN HEUVEL GEVALLEN EN ZWAAR GEWOND. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is in het Noorderplantsoen te Groningen een ernstig ongeluk gebeurd. De 25 jarige mej. A. P. uit Peizermade, die met een klein kind, op een 25 meter hoogen heuvel aan het stoeien was, stortte plotseling naar beneden. Met zware inwendige kneuzingen en een hersenschudding werd zij opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Groningen overgebracht. O— SCHUUR AFGEBRAND. Met lucifers spelende kinderen de oorzaak. Doordat kinderen van den landbouwer De Pagter, eigenaar van de hofstede Lam- merenburg Houdekerke, in Zeeland, met lucifers speelden, ontstond brand in een groote schuur, gevuld met nagenoeg den geheelen hooioogst. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Weldra stond de schuur in lichtelaaie. De vrijwillige brand weer kon tegen deze vuurzee weinig uitrichten. Gelukkig was de felle wind van de hofstede af, zoodat het woonhuis geen gevaar liep. In de schuur bevonden zich drie lammeren en twee geiten, die in de vlammen omkwamen. Verschillende land bouwwerktuigen gingen verloren. Verzekering dekt de schade. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR NOORDWIJK. De Koningin en de Prinses hebben Vrij dagmorgen een onverwacht bezoek gebracht aan de Belgische koningskinderen te Noord- wijk. Omstreeks 11 uur arriveerden de Hooge Bezoeksters per auto uit Den Haag op het paviljoen aan het strand, waar de Belgische kinderen op dat oogenblik aan het spelen waren. Na een bezoek van bijna een uur vertrokken de Koningin en de Prinses weer, uitgeleide gedaan door den burgemeester van Noordwijk, den heer Van der Mortel. De velen, die zich op het strand bevonden, begroetten de Ko ningin en Prinses op enthousiaste wijze. Vergadering van den raad der ge meente 's-GRAVENMOER. Alle leden zijn aanwezig. Xa de gebruikelijke opening werd het nieuwe Raadslid, de heer K. v. Raamsdonk, beëedigd en met enke le welgekozen woorden door den voorzitter geïnstalleerd. Ingekomen waren enkele brieven van den Minister van Sociale Zaken inzake de Rijkssubsidie voor steun, en werkverschaffing, beschikbaar stelling bedrag Iverstgave, benevens de mededeeling dat de steunverlee- ning tot 28 Dec. a.s. wordt verlengd. Van den burgemeester van Tilburg is een verslag ontvangen inzake de gehouden vergadering tot oprichting en instandhouding eener N.V. voor de exploitatie van een vliegterrein nabij Tilburg. Na eenige bespreking besluit de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. zich voor deze gemeente in de op te richten N.V. niet te in teresseeren. Ook op een verzoek van het ge meentebestuur van Huizen om aan te sluiten aan de Vereeniging voor Zijdeteelt met een contributie van f 1.per jaar, wordt afwijzend be schikt. De geloofsbrieven der nieuwgeko- zen raadsleden worden daarna on derzocht en met algemeene stemmen tot toelating als zoodanig besloten. B. en W. bieden daarop aan de gemeenterekening 1934 sluitende met een batig slot van f2393,64 voor de gewone rekening en f506.51 voor den kapitaaldienst. De rek. wordt in handen gesteld van de commissie van onderzoek. Ook de Armenreke- ning 1934 wordt aangeboden, welke eveneens aan de commissie van on derzoek wordt ter hand gesteld. Bij de besprekingen aangaande de werkverschaffing besluit de raad in beginsel tot het dempen van de sloot tusschen den Molendijk en de Emma- laan met aanleg van rioleering enz. Een kostenberekening zal worden ge maakt en met een en ander op de begrooling 1936 rekening worden gehouden. De aanleg van een betonnen brug over de 's-Gravenmoersche vaart is opgedragen aan L. v. d. Dussen. Voor een tweetal andere betonnen bruggen over de 's-Grevelduinsloot en de Smitssloot is een inschrijving gehouden waarbij H. J. Kanters, de laagste inschrijver bleek te zijn. Bij de rondvraag komt nog ter sprake de verordening voor motor rijwielen op voetpaden, welke zoo noodig in aansluiting" op de politie verordening zal worden herzien. Hierna wordt de vergadering ge sloten. IIEUSDEN. Zondag j.l. speelde Juliana een vriend schappelijke wedstrijd thuis tegen Rood Wit Blauw uit Vught. Juliana moest in de R.W.Bers hare meerdere erkennen en verloor met 4—2. Hedenavond zal er op het Juliana-ter rein een wedstrijd plaats hebben tusschen een versterkt Juliana elftal en een Willem II comb. Salvator uit Tilburg, ten bate van het Plaatselijk Crisis Comité. Gelet op het feit, dat Juliana de beste spelers uit den omtrek heeft aangezocht hare medewerking te verleenen, alsmede gezien hare tegenstanders, belooft dit een spannende wedstrijd te worden. Even eens gelet op het goede doel, hopen we dat het Juliana-terrein overvol zal loopen. De „Heusdensche Fanfare" zal hierbij hare medewerking verleenen. De wedstrijd vangt aan om 7 uur (Z.T.), en staat onder leiding van den heer Fr. Slaats te Waalwijk. ANDEL'. Sparta speelde j.l. Zaterdag een wed strijd tegen Blauw Wit van Nieuwendijk. Sparta won met 10. VEILING DRUNEN. Veiling van 19 Juli 1935. Frambozen 1228 ct. per k.g. Roode bes 513 ct. per kg. Witte bes 59 ct. per kg. Kruisbes 24 ct. per kg. Kruisbessen rood 46 ct. per kg. Janbaasjes 47 ct. per kg. Jellouw 515 ct. per kg. Krombekken 614 ct. per kg. Erwten 311 ct. per kg. Peulen 312 ct. per kg. Snijboon 2528 ct. per kg. Stokprinces 2629 ct. per kg. Wagenaars 36 ct. per kg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2