«yssrss.MV6sS Naar Brussel Meisjes bibliotheek. burger woonhuis Toemaat. jfotari; Kietra t« pussen, Te NAGRAS C. BOUMAN, Zaai-wikken Firma N. G. J. Schouten Voor de Omzetbelasting de Registers voor ui en uitgaande facturen. VULPENHOUDERS. ■«^sloSTOiSJ^ 150 op jViaandag 29 Juli. Klein maar dapper, V* eiTOemaat Beweiding met 425 scharen TT VHOVIIIUUI vaQ perc 1H126 en HEUSDEN. Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN. ATTENTIE s.v.p. A. v. LOO PIK, B 196, Dussen. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Rivierberichten. Advertentiëii. TE KOOP: Verkrijgbaar bij verkrijgbaar bij i Dubb. boon 8—10 ct. per kg. Boterboon 36 ct. per kg. Ratte keutels 59 ct. per kg. Sperzieboon 5—8 ct. per kg. Tuinboon l1 ,—3 per kg Sjalotte 36 "ct. per kg" Tomaten 12—20 ct. per kg. Aardbeien 10—18 ct. per kg. Kersen 4—22 ct. per kg. Bloemkool l1/,71 3 per stuk. Savoie kool 1 32 ct. per stuk. Roode kool 47 ct. per stuk. Spits kool 111/4 ct. per stuk. Meloenen 10—23 et. per stuk. Komkommers 1—2 ct. per stuk. Sla V2IV4 ct- per stuk. Andijvie 1/22 ct. per stuk. Rabarber 1—2 ct. per bos. Selderij 113/4 ct. per bos. Peen 23x/2 ct. per bos. HAAGSCHE VEILING. Aardbeien 3033 ct. Meikersen 1528 ct. Volgers 2e srt. 411, le 1829 ct. Zwarte kersen 1622 ct. Wijnkersen 18—23 ct. Basterdik 1719 ct. Bieskersen 1920 ct. Spaansche kersen 1822 ct. Oostkersen 412 ct. Rood 58 ct. Morellen 911 ct. Frambozen 3135 ct. Roode bessen 6—14 ct. Zwarte bessen 1014 ct. Kruisbessen 2—9 ct. Snijboonen 1618 ct. Janbazen 47 ct. Presentpeer 8 ct. Yellow Transparant 15—19 ct. Alles per K.G. VEILING VEEN. Veiling van 22 Juli. Schoolmeesters f 4.204.70. Blauwputten f4.204.80. Eigenheimers f 3.503.90. Poters fl.602.00. VEILING BRAKEL. -Alles per 400 K.G. 20 Juli. Aanvoer 40000 K.G. Schoolmeesters f 3.50 Eigenheimers Blauwputten 3.75 Pooters 22 Juli. Aanvoer 30000 K.G. Schoolmeesters f 3.604. Eigenheimers 3.50 Blauwputten 3.70—4.40 Pooters 2.70—2.80 23 Juli. Aanvoer 28000 K.G. Schoolmeesters f 3.90 Eigenheimers 3.90 Blauwputten 4.00 4.50 Pooters 2 30 -2.60 GORINCHEM, 22 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 59 runderen, 4 nuchtere kalveren, 425 biggen, 4 varkens en 268 landvarkens, 0 schapen en lammeren. Prijzen per stukZware kalfkoeien f 430470. Melkkoeien f 90420. Kalf vaarzen f 400430. Guiste vaarzen f Vaarkoeien f Guiste koeien f Pinken f Stieren f Graskalveren f Nuchtere Fokkalveren f740. Idem voor export f 25. Drachtige varkens f 30 70. Natte zeugen 2540 Landvarkens f4222. Biggen f4046 Schapen met lammeren f Lammeren f Oude schapen f GORINCHEM, 22 Juli. Eierveiling. Aangevoerd 34.567 stuks. Pry zen per 400 stuksKippeneieren f 2.453.20 Eendeneieren f 2.252.35 Kalkoeneieren f 3.00f Ganzen eieren f Op de weekmarkt golden de eieren f2.503.25 per 400 stuks. Goêboter f 4.70 margarine fl.20 heide per K.G. GORINCHEM, 22 Juli. Pluimveemarkt. Prijzen per stuk Oude kippen f 0.20 f 0.50 jonge hanen 20 50 oude hanen 20 50; jonge hennen 754.00; jonge konijntjes 4015; exportkonijnen f0.70 0.80.jonge ganzen 7080 ct. GORINCHEM, 22 Juli. Boonen. Snijboonen 40 ct. Princessen 45 ct. doperwten 45 ct.krombekken 20 ct.tuinboonen 4; boter boontjes 10 ct., alles per K.G. GORINCHEM, 22 Juli. Fruit. Kersen 2430, idem II1220, Fram bozen 36 40, Roode bessen 40—15, Kruisbessen 8 ct.Zwarte bessen 17—10 ct., alles per K.G. ALMKERK. Bij Kon. ^besluit van 17 Juü is opnieuw benoemd, met ingang van 16 Aug. tot burgemeester dezer, gemeen te, H. Blok. Afscheid van den heer C. VAN VEELEN, Hoofd der Christelijke School te Almkerk (Verlaatschendijk). In een periode van 50 jaren heeft de heer VAN VEELEN het Christe lijk onderwijs op verschillende plaat sen gediend. Als kweekeling begon hij zijn werkkring te Hoevelaken. Verder was hij werkzaam te Nieu- wendijk, Pernis, Maassluis, Maasland en Rotterdam als onderwijzer. Te Hoek in Zeeuwsch Vlaanderen was hij 9 jaren Hoofd der School en in Almkerk gedurende 28 jaren vanaf de oprichting der school. Velen zullen hem noode zien ver trekken naar Rijswijk (Z.-H.). Donderdagavond 18 Juli n.m. 7.30 uur (Z.T.) werd alhier, in de Geref. Kerk onder leiding van Es. Hak man een afscheidsavond gehouden al waar de heer C. v. Veelen onder groote belangstelling afscheid nam van de Almkerksche burgerij. O.m. waren aanwezig B. en W. dezer Ge meente, het schoolbestuur, de heer Boender te Eussen, de heer F. Witte van Nieuwendijk en de heer Ver- steijn, Hoofd der O. L. School al hier. Es. Hakman opent na het zin gen van Psalm 103:8 en 9 en het lezen van Joh. 14:16, deze ver gadering met gebed. Waarna Z.Eerw. alle aanwezigen verwelkomde, doch in het bijzonder den scheidende mees ter, diens 'echtgenoote en familie Namens het schoolbestuur sprak Ds. Hakman woorden van dankbaarheid, voor het vele, dat de heer Van Vee len in zijn 28-jarige arbeid als Hoofd der Chr. School heeft verricht, spre ker wenschte den heer en Mevrouw Van Veelen Gods besten zegen toe. Ook de aanwezigen beaamden dit, doori den naar Rijswijk vertrekkende mees ter Psalm 134:4 toe te zingen. Hier na bood Ds. Hakman namens het schoolbestuur den heer Van Veelen een gouden horloge, als blijk van waardeering aan^, Hierna sprak Bur gemeester Blok, namens het Ge meentebestuur den heer Van Vee len toe, en sprak zijn dank uit voor de uitnoodiging welke het ontvangen had en deelde mede, dat wethou der de Jong tot zijn spijt verhinderd was hier aanwezig te zijn. Allereerst stond spreker stil, welk verband het burgerlijk bestuur heeft met Chr. onderwijs en sprak' zijn waardeering uit wat door den heer Van Veelen gedaan is in het belang van het on derwijs, spreker sprak den wensch uit, dat God. hen beiden nabij moge zijn en dat zii nog vele jaren in hun nieuwe woonplaats van de welver diende rust nog mogen genieten, ten slotte riep Burgemeester hen toe ver geet Almkerk niet, Almkerk zal ook U niet vergeten, weest daarvan overtuigd. Na deze rede verkreeg de heer Boender uit Eussen, namens de col lega's uit den omtrek en als vriend en broeder het woord, spreker be gon zijn rede: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan." Het zou ons, aldus spreker) te ver voeren dit uitvoerig te behandelen, doch hij wees er op, dat alle dingen moe ten dienen voor diegenen die God lief hebben en wees verder op de vertroosting welke wij vinden in Gods woord „Jehova,"' „Ik zal zijn. die ik zijn zal." Hierna sprak de heer Boender nog een enkel woord als vriend., waarin hii hoopte, dat de trouwe vriend in den hemel, hen beiden verder zal ge leiden, hierna werd door de Ge meente het laatste vers, van Psalm 97 gezongen. De heer Versteijne het woord ver krijgend, sprak allereerst zijn dank uit voor de vriendelijke uitnoodiging en de vriendschap, welke hii reeds verschillende jaren en in droevige en blijde dagen van den heer Van Vee len heeft mogen ondervinden en be sloot zijn rede, met de bede dat God de Heere, den heer Van Veelen ver der moge begeleiden. Hierna verkreeg de heer H. D. v. d. Meijden (penningmeester der school) het woord, welke zijn rede begon, met te verklaren, dat het scheiden pijnlijk is. In de 28 jaren (aldus v. d. Meii- den), dat ik penningm'. was. heb ik ervaren wat U arbeid was, namens de schoolvereeniging bracht spreker het scheidend hoofd dank, voor al het geen hij voor de school gedaan heeft en smeekte dat de Heere hem nog lang van de welverdiende rust moge doen genieten, waarna staande op verzoek van den heer v. d. Meijden de zegenbede van Psalm 121 vers 4 werd toegezongen. De heer J. v. Kuil (onderwijzer) sprak hierna namens het personeel der school, in een keurig referaat schetste spreker het karakter van den heer Van Veelen, verder stond spreker stil bij het afscheid van he den en de spanning die er moet zijn in ons leven als Christenen. Verder sprak de heer Kuil zijn ,dank' uit, voor het goede, dat de heer Van Veelen voor ons allen gedaan heeften besloot zijn keurige rede met deze woordenGod spare U nog lang voor de uwen. Hii stelle U verder ander ten zegen en hii doe het voor U licht zijn, ten tijde des avonds. Hierna voerde de heer B. Koek koek het woord, waarin spreker met verschillende beelden uit het leven, schetste wat het woord, afgeloopen j beteekende, zooals het thans ook hier met meester Van Veelen afgeloopen i is. Spreker wenschte ook hun beiden I Gods besten zegen toe. De heer Ouwerkerk' bracht zijn dank aan den heer Van Veelen in een door hem zelf gemaakt gedich tje, waarin duidelijk uit kwam. hoe mijnheer Van Veelen in de Almkerk sche burgerij was ingegroeid. De heer Van Veelen dankte hierna met een kort woord en zichtbaar ontroerd, voor Hf» j gesproken en voor al hete? 'if toe' avond weer heeft nvjo-J j hu dezen en hoopte dat het aw'd®rvinden moge gaan, waarna hij<£l ?oed uit Godswoord tot LftVeSenbede sprak n.m. deze v^rden ndS£°°rd 211 met U en de Uwen eere scheidsavond met dank^ebed^w af~ na door velen o-ebruil- waar- den heer Van Veelen en fa laatsten handdruk «ven 6 Cen in"f&fed4^ood geschied?ni« be- opgekomen, om getuide te rifn het afscheid van den hee( vT v«- en, van bestuur, personeel en leer lingen Ook deze middae beruste de leiding bn Ds. Hakman Allereerst werd bij het binnen tre den van het scheidend hoofd een af scheidslied door de kinderen gezon gen op de wi;ze van Psalm 66, welke door den eersten onderwijzer der school was samengesteld. Hierna werden door verschillende leerlingen voordrachten ten beste ge geven, welke alle betrekking hadden op het afscheid. In het bijzonder viel een samen spraak van twee leerlingen in de smaak, waarna zii hun scheidenden meester namens de leerlingen een prachtige kapstok met bijbehoorend kleed overhandigden. Terwijl het per soneel den heer Van Veelen een lees- lamp en een herinneringsalbum met beelden uit het schoolleven aanboden Hierna had tractatie plaats der kin deren, waarna nog enkele samen- spraakjes ten gehoore werden ge bracht. Ook bracht het bestuur den lieer Van Veelen dank voor hetgeen hii voor de school en leerlingen was geweest. Nadat de meester de zegen bede van Psalm 134 was toegezongen, verkreeg de heer Van Veelen het woord, waarin hii hartelijk dankte voor de vele verrassingen, welke hii mocht ontvangen, maar bovenal vopr de blijken van waardeering yan zijn arbeid. En sprak de hoop uit, dat God dien arbeid nog tot rijken ze gen mocht stellen. Waarna de leerlingen allen een blij vende herinnering ontvingen, De- staande in een foto van hun meester. Hoogst voldaan en zeer onder den indruk, ging een ieder, na de gebrui kelijke sluiting te ongeveer 4.30 huis waarts. HEUSDEN. Op de Donderdagavond gehou den algemeene ledenvergadernig tevens jaarvergadering der „Oranje Vereeni- ging werden de rekening en verant woording van den penningmeester, wel ke door een commissie, bestaande uit de heeren Dieltjes en v. d. Broek wa ren nagezien, in orde bevonden en goedgekeurd, waarna de voorzitter, den penningmeester dechargeerde en dank bracht. Burgemeester W. J. N. Wijs werd op voorstel van den voorzitter be noemd tot eere-voorzitter der Vereeni- ging- Besloten werd dit jaar weer een ko- ninginnefeest op 31 Aug. a.s. te orga- niseeren op het Burchtplein. De heer V ermeu'en zegde zijne medewerking toe. Besloten werd verschillende kim deroptochten te houden, opgeluisterd met muziek met tractatie van alle kin- I aeren; tevens ringsteken met versier- j fjetsen met optocht indien dit mo gelijk is. Voor de ouderen van 14 tot I 18 jaar ringsteken per fiets en mast- klimmen, daarna gecostumeerde voet bal en atletiekwedstrijden. Des avonds de traditioneele concerten onzer „Heus- densche Muziekgezelschappen". Ge tracht zal worden na afloop tot sluiting der feestelijkheden een fakkeloptocht te houden. Op Zondag 23 Juli a.s. zal door de ^Fanfare der H. Familie", directeur de heer W. v. Heivoort uit Nieuwkuijk, deelgenomen worden aan het Brabants muziekfestival te 's Bosch, dat aldaar zal gehouden worden ter gelegenheid der Bossche feesten. Na de gezamen lijke uitvoering van de Bossche feest- marsch zal te 16.30 door de vereeni- ging een tweetal nummers op het Em- maplein worden uitgevoerd. Het Consultatiebureau voor zuige lingen, vanwege het Groene Kruis alhier, werd Maandag 22 Juli door 21 zuigelingen met hunne moeders bezocht, namelijk uit Heusden 8, Oudheusden 1, Heesbeen 4, Aalburg 4, Genderen 1, Drongelen 1, Wyk 2, B.-Broek 2 en Veen 4. Naar we vernemen heeft, het be stuur van de bedevaart ter eere van 0 L. Vrouw naar Kevelaer besloten met het oog op de omstannigheden te Duitschland dit jaar de Heusdensche processie yoor een keer over te slaan. ANDEL. Aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers te Gorinchem is bevorderd naar de 3de klasse Mej. Lien Benkhuyzen en naar de 2de klasse A. v. d. Vliet, beiden, alhier. BABILONIëNBROEK. Dezer dagen viel de landbouwer J, Lankhaar Azn. van een geladen vracht auto met hooi eu brak daarbij zijn linker pols op twee plaatsen. Geneeskundige hulp werd door Dr. v. Vuuren uit Dussen verleeDd. De schoolkinderen der hoogste klassen maakten onder leiding van het Hoofd der school, den heer v. d. Brugge alhier, 1.1. Woensdag een reisje per fiets naar het Eiland Nederhemert. Dat de jeugd daarbij veel genoot, laat zich be grijpen. Verschillende personen uit deze gemeente maakten 1.1. Woensdag een reis per autobus der N.V. „A.L.A.D." uit Meeuwen naar de wereldtentoonstelling te Brussel. Veel werd in oogenschouw genomen, omstreeks 3 uur des morgens keerden allen hoogst voldaan in deze gemeente terug. Op 23 Juli in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.06 was 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Dieze) 2.06 was 4 Engelen (Maas) 0.44 yal 34 Crèvecoeur (Dieze) 2.05 was 3 Crèvecoeur (Maas) 0.42 val 33 Keulen 2 00 val 5 Lith 0.56 val 31 Bij dezen breng ik den heer A. W. Havelaar te Woudrichem dank voor de uitstekende muzieklessen, waardoor mijn pleegdochter M. Verhoef! op 17 Juli j.l. het getuigschrift voor Kerkorgelspel van de Ned. Org. Ver. mocht behalen. W. BLOM Jzn. H. Chr. School Genderen. f 2.50 per persoon (met rondrit door de stad). Aanmelden tot uiterlijk 25 Juli. Vertrek 5 uur (Z T. van de Garage. A. P. ELSHOUT, GIESSEN. Tel. 9. Zoo juist verschenen als No. 28 door Jeels Nilke. Prijsslechts 25 cent. Verkrijgbaar in den Boek handel Firma L. J. Veerman' Heusden. een net onderhouden met flinke boven- en beneden woning. Te zien en te bevragen bij A. HONCOOP Hooge Maasdijk 43 VEEN. zal aldaar a. d. Baan in café de Wit op DINSDAG 30 JULI 4935, nam. 7 uur (N.T.) PUBLIEK VERPACHTEN: de Toemaat van circa 40 H A. Weilanden, gelegen onder Dussen, Hill, Babi- loniënbroek en Eethen. Breed bij .biljetten. Putjes, Spruiten en Kool- planten, per 1000 f 1.50 en per 40.000 stuks f 12.50. Roode-, Witte-, Groene en Geele- Savoije, per 4000 f 4.per 10.000 stuks f 7.50. Preisoort Jumbo" reuzen planten, per 1000 f 0.75 per 40.000 stuks f 6.Tevens te koop de nieuwste soorten Aardbeienplanten, per 4000 f 2.en per 10.000 stuks f 17.50. Emo. vrij. Vr. v. rek. v. d. kooper. (Rembours). H. ZWART Tuinderij „de Eersteling" ALMKERK. ADVERTEEREN en VERKOOPEN rijn er twee die samenloopen. De openbare verpachting van van de uiterwaarden langs de Bergscbe Maai, voor den Ont vangerder Registratie en Domeinen te Werkendam, zal worden ge houden op Dinsdag 6 Augustus a.s., voorm. 10 uur (zomertijd) in Hotel „Het Wapen van Am- \\T j sterdam" te Heusden.. 473—480. Boekjes a f 0.25 bij den Ont vanger, H. van Strien te Heusden en den Waardsman te Drongelen verkrijgbaar. Notaris PAAP te Werkendam, zal Dinsdag 30 Jnli 1935, nam. 2 uur, (z. t.) in café Zwets te deWerken, PUBLIEK VERHUREN op Pannekoek, Keizersgul- denwaard, Buitennoord, Bor- charenpolder, Joachimsveld en Vinkenburg. Drietrompetterstraat MEIKERSEN DRUIVEN MELOENEN TOMATEN BANANEN SINAASAPPELS CITROENEN voor GROENBEMESTING. Giessen (N -Br.) Tel. Rijswijk No. 3. hebben wij steeds voorradig BOEKHANDEL Firma L. VEERMAN HEUSDEN. Nu het de tijd is tot inmaken van PEULVRUCHTEN, is je adres voor INMAAKFLESSCHEN, KETELS enz. alteen bij onderstaand adres. Ook verkrijgbaar WASCHFORNUIZEN, EMMERS, TEILEN, enz. enz. te veel ocy op te noemen. Maar scherp concurreerend IS en BLIJFT de „Goedkoope Bazar". l

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 3