CONCERT Binnenland. Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport. Vele van de oude huizen in de armenwijken van het stadje, die na bij de rivier geleden zijn, waren zoo bouwvallig, dat zii aan den druk van bet water geen weerstand konden bieden en ineenstortten, waarbij de bewoners onder de puinhoopen wer den bedolven. Vele personen werden in de sousterrains ingesloten en von den aldus een jammerlijken dood. De pogingen, welke door de brand- isveer werden ondernomen om het wa ter uit de kelders te pompen en de bOwoners te redden, moesten wor den gestaakt, daar het water voortdu rend toestroomde. Het Italiaansche Roode Kruis heeft hulpposten ingericht terwijl ijverige pogingen worden gedaan om de lij ken van de slachtoffers, waaronder eich vele vrouwen en kinderen bevin den, op te sporen. SCHAKING. Door de Maastrichtsche politie is aan gehouden zekere C. uit Lanaken, wiens opsporing door de Belgische justitie xvas verzocht, wegens schaking van een 16-jarig- meisje. In afwachting van zijn uitlevering is C. in het Huis van Bewa ring opgesloten. DE VACANTIE4POT GELEDIGD. In bewaring is gesteld de keilner C. J. v. d. W., die ten nadeele van zijn collega's, met wie hij in een café aan den Binnenweg te Rotterdam werkt, een bedrag van f588 zou hebben verduis terd. Dit geld was de vacantie-pot van het personeel, waarvan v. d. W. op z'n ëéntje vacantie is gaan houden, zoodat er van het bedrag niets meer over is. ONTAARDE MOEDER. Rijks- en gemeentepolitie te Roden {Gr.) hebben, verdacht van doodslag op haar 2-jarig kindje, gearresteerd de moeder mej. J. H. geboren B. Het kindje is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. o ROEKELOOSHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Te Sprundel is een ongeluk gebeurd, dat den 15-jarigen C. de Jong het leven heeft gekost, in zijn jeugdigen overmoed klom hij in een 13 M. hoo- gen mast van het electrische lichtnet. Juist toen hij boven in den mast was gekomen, viel hij op onverklaarbare wijze. Hij kwam met het hoofd op den betonnen rand van den mast te recht. Met zware inwendige kneuzin gen en een schedelbreuk werd, hij op genomen. Eenige oogenblikken later is hij' overleden. O ONGELUK AAN BOORD VAN EEN STOOMLOGGER. Te Vlaardingen is binnengekomen de stoomlogger Morgenster, VI. 17, schip per S. van Hoogteilingen, van de ree- derij N.V. Visscherij Mij. Zuid-Holland, directie fa. J. C. van Dorp en Zonen. Aan boord van dit schip is op zee een zeer ernstig ongeluk gebeurd. De stoker, de 43-jarige gehuwde M. J. Zwartveld te Vlaardingen, liep, toen de pakking van het slikdeksel losliet, door de ontsnappende stoom zeer ern stige brandwonden over het geheele tichaam op. Na een uur is hij aan de gevolgen hiervan overleden. Hij laat "een vrouw en vier kinderen ren ketste het wapen. Twee leden der marechaussee, die op dat oo- genblik in dé Wilhelminastraat sur veilleerden, snelden het café binnen en grepen den jongen-, die juist voor de derde maal wilde schieten. ONEERLIJKE °NOTAR IS TE BERGEN OP ZOOM IN ARREST. G Verdacht van verduistering van eenige tonnen. Als verdacht van verduistering is op last van de justitie aangehouden notaris J. P. te Bergen op Zoom. Na te zijn verhoord is hii overge bracht naar Breda om daar ter be schikking van de justitie te worden gesteld. Hoe groot het verduisterde bedrag is valt op. het oogenblik niet te bepalen. Men spreekt echter van eenige tonnen. Het kantoor van den notaris is inmiddels overgenomen door een candidaat notaris. Op wel ke wijze de verduistering is geschied zullen de boeken moeten uitwijzen. Er is surseance van betaling aan gevraagd. DE VERDWENEN VROUW. Zeer waarschijnlijk verdronken. De politie heeft nog geen spoor gevonden van de echtgenoote van den diamanthandelaar Doof, die Zon dagavond aan boord van de „Calyp so" verdween. Bii het voortgezette onderzoek bleek, dat zij met het oog op de aankomst in IJmuiden. reeds van den gezagvoerder en eenige an dere opvarenden afscheid had geno men. Een schepeling, die nog aan dek was, sprak zii aan en vroeg waarom hij nog zoo laat aan het werk was. Het moet uitgesloten ge acht worden dat de vrouw met een bootje de „Calypso" verlaten heeft. Verstopt kan zii zich niet hebben, zoodat thans met reden aangenomen wordt, dat zii tusschen den Noord- Hinder en IJmuiden in zee is ge raakt. IIEUSDEN. Bij besluit van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant is benoemd tot veldwachter dezer gemeente Matheus van Huiten. ANDEL. Van een '2-tal personen uit deze gemeente, die op het veld werkzaamheden verrichten en hun fiets onbeheerd hadden laten staan, werd het plaatje gestolen. Men zij op zijn hoede. De Commissie van bijstand inzake toeslag op de arbeidsloonen in den land bouw, is samengesteld uit de heeren C. Verwijs, voorzitterM. van Rijswijk en L. J. Vogelaar. Andel's Fanfarecorps alhier heeft besloten deel te nemen aan het Festival te Aalst. Het bouwen van een tweetal woon huizen te Poederooyen is gegund aan H. van Noorloos en G. Schouten alhier. AALST. Vrijdagavond hield de Oratjever- eeniging „Trouw aan Oranje" in het café van den heer A. Sterk alhier een druk bezochte ledenvergadering. De Voorzitter opende met een welkomst woord de vergadering, waarna de secre taris de notulen der vorige vergadering leest, welke worden goedgekeurd. De Voorzitter geeft daarna een over- de HULDE AAN DR. JAC. P. THYSSE. Het A.N.P. meldt: Naar wij1 vernemen, heeft de Konin gin voor de plannen van de commissie tot huldiging van dr. Jac. P. Thysse een belangrijke gift ter beschikking ge- 'siekl uit waardeering voor den arbeid van dr. Thysse. Zooals bekend is, werd op 25 Juli f.i. aan dr. Thysse een terrein aan geboden op Texel, aangekocht dank zij de geldelijke bijdragen die de commissie van verschillende zijden mocht ontvan gen. Aan het terrein zal de naam van dr. Thysse verbonden blijven, doordat het voortaan heeten zal: Thyssen's Fien- weid. AANSLAG OP CAFÉHOUDER TE WEERT. Jongen uit Amsterdam gearresteerd. Het stadje Weert is in beroering gebracht door een moordaanslag, ge pleegd op den caféhouder H. Joos- -ien, wonende in de Wilhelminastraat. De dader van den aanslag, welke ge lukkig is mislukt, een zeventienja rige jongen uit de Waalstraat te Am sterdam, kon dadelijk door de mare chaussee. die toevallig in genoemde .straat patrouilleerde, worden gearres- v liter van volksfeesten en festival, 1 welke op 31 Augustus zullen worden gehouden, en welke bij voldoende deel name zoo, ongeveer gelijk zullen zijn als vorige keeren. Wat de schoolkinderen betreft, hier stuit men op een moeilijk heid. Een Hoofd der school is die dag met vacantie. Enkele bestuursleden zullen het toezicht nemen over de kinderen dier school, de kinderon der andere school zullen, zoo het Hoofd hierin toestemt, staan onder het toezicht van het onder wijzend personeel dier school. De heer A. van Ballegooijen acht het beter alle kinderen te stellen onder het toezicht van het Hoofd der school dat aanwezig is, waarbij uiteraard tegen sa menwerking tusschen bestuur en dat Hoofd geen bezwaar bestaat. De beer M. van Ballegooijen stelt voor alle kinderen te stellen onder het toezicht der bestuursleden. De beer A. van Ballegooijen acht dit ondoelmatig- Nog beter vindt hij, aan het Hoofd der Bijz. school een brief te schrijven, waarin gevraagd wordt of hij misschien voor die dag over wil komen. De kinderen staan misschien ook liever onder het toezicht van hun eigen Hoofd. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur het niet juist acht het onderwijzend personeel te passeeren. Aan het Hoofd der Byz. school zal een brief worden geschreven. -teerd. De aanleiding tot den daad Hij zou voorts zoo vroeg mogelijk de kin -schijnt te moeten worden gezocht in -een familie kwestie. De jongen, H. R. genaamd ver voegde zich op genoemd Tijdstip bii -<den caféhouder en onder bedreiging met een revolver eischte hii van hem. in zijn levensonderhoud te voorzien. Toen R. geen positief antwoord j kreeg, trachtte hii tot tweemaal toe een schot te lossen, doch beide kee- deren willen laten opstsllen, om half 9 's morgens b. v. De muziek zal dan ook tegenwoordig zijn. Na eenige discussie wordt besloten het inleggeld voor het deelnemen aan de volks feesten te stellen op f 0.10 en 3 pry zen beschikbaar te stellen, n 1. van f 2.50, f 1.50 en f 1.—. De Voorzitter zegt dat er nog enkele attractie's bij zullen komen, zoo waar schijnlijk een Jan-Klaasen-spel en een zweef- en draaimolen. Omtrent het al- of niet publiceeren in een Nieuwsblad van den verkoop der tenten op het terrein, entspint zich een lange discussie, welke hierop neerkomt dat het Bestuur alle tenten publiek wil verpachten, d.w.z. zonder eenige voorkeur tusschen leden of niet-leden, inwoners of niet-inwoners, en de heer C. van der Mooren en B. van der Pol dit juist andersom wenschen, met uitzondering van de consumptietent, welke altijd publiek is verpacht Beide partijen beweerden dat het vroeger ook zoo gebeurde. De heer A. van Ballegooijen zegt, dat beide partijen onverzoenlijk tegenover elkaar staan. Laat men een tusschen- vorm kiezen, b.v. dat, wanneer een in woner 10 °/0 of minder lager heeft inge schreven dan een niet-inwoner, het aan den inwoner moet worden gegHnd. De Voorzitter zegt dat het bestuur heeft besloten, de consumptietent publiek te verpachten, de andere tenten beschikbaar te houden voor de inwoners. De heer A. van Ballegooijen verklaart zich hiertegen. Men heeft ook 3 leden inwoners, die voor de consumptietent in aanmerking zouden kunnen komen, en het is onrechtvaardig hen gelijk te stellen met niet-inwoners, en de inwoners die inschrijven voor andere tenten voorkeur te verleenen. Men moet dit voor alle tenten gelijk stellen. De Voorzitter zegt dat dan alle tenten publiek zullen worden verpacht, en tevoren in een Nieuwsblad zullen worden ge adverteerd. Betaling geschiedtdirect de helft bij gunning, de andere helft bij het opslaan der tenten. De heer A. van Ballegooijen vraagt nog of de entree al is vastgesteld. De Voorzitter antwoordt ontkennend, het maakt in de Bestuursvergadering nog een punt van bespreking uit. Daarna volgt sluiting der vergadering. BREDA. Onder verwijzing naar de adver tentie in dit blad, vestigen wij er de aan dacht op, dat Woensdag 21 Augustus a.s. op de veemarkt alhier een paardenmarkt wordt gehouden. De handel op deze markten was steeds goed, dus ieder, die een paard wil koopen of verkoopen kan daar goed terecht. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft goe de vraag bestaan, waardoor de prijs óploopend is. Men besteedt thans 38 a 40 ct. per kg. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld van f9f14 per stuk. DUSSEN. De oplichter K., die de laatste maanden Dussen als operatieterrein had gekozen en sedert Dinsdag 6 Augustus spoorloos was verdwenen, is te Soest bij Utrecht gearresteerd. Hij is naar hier overgebracht en in verzekerde bewaring gesteld. Het blijkt een ras-oplichter te zijn, die ook door de Amsterdamsche politie wordt gezocht. Op den straatweg alhier, even voor bij de kruising StraatwegNieuwe Steeg werd een losloopend veulen van den heer Achterberg, dat plotseling achter een struik uitsprong, door een auto uit Dongen aan gereden. Hot dier bekwam zware ver wondingen. De auto werd zwaar be schadigd. Geen der inzittenden bekwam eenig letsel. Door den majoor der Rijks- veldwacht werd proces-verbaal opgemaakt. GENDEREN. De Herv. Jongelingsvereen. „Eere zij God" alhier, maakte 8 Aug. j.l. een pleizierreisje naar Brussel en naar de aldaar gehouden Wereldtentoonstelling. Om 5 uur (z. t.) werd de reis aanvaard. Terwijl men te 9 uur aankwam te Brussel. Intusschen was even gestopt aan de grens en in Antwerpen. Des 's morgens werd men bezig gehou den met de voornaamste punten der stad, n.m 1. „Het graf van den onbekenden soldaat, De Kerk, Het Koninklijk Paleis, Het Oorlogsmuseum, enz." Des nam. 4 uur werd de reis aanvaard naar de Tentoonstelling. De volgende paviljoens werden bezocht„Hongarije met haar Landbouw, Afrika de Cacao- Industrie, Zwitserland met de mooie Meters en Uurwerken, Oostenrijk de Foto- en Glas industrie, Siriën en Libanon Snijwerk, Koper en Sederwerken, België met haar dierenpracht". Ook Nederland met haar kaas en boter, met de druk bezochte „Juliana-hoeve". Ook de kleinste menschea der wereld „d Lilliputters" werden niet vergeten. Daar het reeds laat geworden was, ging men met een trammetje de tentoonstelling rond welke geheel verlicht was met schijn werpers en duizende verschillende andere lichten. Om half elf werd de reis naar huis aanvaard, na zeer veel te hebben gezien. Vele plaatsen zijn onbezocht gebleven. Niettemin keerden allen voldaan huis waarts. Om 2 uur kwam men in ons dorpje aan. Deze reis geschiedde per autobas „A.L.A D.", welke bus zeer gerieflijk en haar chauffeur zeer gedienstig was. Naar wij vernemen zaj de Fanfare „Excelsior" morgen Zater dagavond 7 uur O.T. een concert geven op het weiland nabij café Kra mer. 's-GRAVENMOER. Bij genoegzame deelname zal alhier deze winter een Land- enTuin- bouwcursus gevolgd worden. GORINCIIEM. Op de gehouden paardenmarkt alhier waren aangevoerd 649 paarden en 21 veulens. De handel was dit maal tamelijk. Buitenlandsche paar denhandelaars waren niet aanwezig. De prijzen varieerden: Luxe paarden f250—f350; werk paarden f 120f250; D/Vj. paarden f 130f200; 21/2-jarige paarden f 160 f250; 3-jarige paarden f200 f300; slachtpaarden f 50f 140: veu lens f70f 120; hitten f80f 160. NEDERIIEMERT. Op de gehouden publieke verpach ting van wei toemaat werden bijna alle perceelen opgehouden, dewelke naderhand allen onderbands werden aan den man gebracht. De scharen werden gegund die deden f 8 a f 9 per schaar. RIJSWIJK. De gem. zangvereen. „De Lofstem", het kinderkoor „'t Rozeknopje" en de mu- ziekvereen. „Kunst en Vriendschap" alhier zijn voornemens Zaterdag 17 Aug., des avonds 8 uur Z.T. op het terrein van den heer Westerlaken een concert te geven. SLEEUWIJIv. De WelEerw. Heer J. 1 Beuken kamp, beroepen predikant bij de Ger. kerk te Hardinxveld zal op 8 September aldaar zijn intrede houden. Over de maand Juli werden voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 3 koeien en 18 varkens. Op den Rijksstraatweg alhier is men begonnen met het leggen van een ondergrondschen kabel voor de telefoon. Een aantal werkloozen uit deze gemeente zijn hier by te werk gesteld. .WERKENDAM. Wegens vertrek naar elders heeft bedankt als lid van den Gemeenteraad (S.D.A.P.) en lid van het Crisis Comité, de heer D. v. Zuidam. Ds. W. M. A. Hakman, pred. der Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan Zee, voorheen alhier, heeft het beroep naar Amsterdam aangenomen. Door een 15-tal ouden van dagen uit onze gemeente werd per autobus een pleizierreis ondernomen naar Nijmegen. De route ging over den Bosch, alwaar de „St. Jan" werd bezichtigd. Vervolgens over Grave, Maasbrug naar Nymegen. Na een koud maal werd een bezoek gebracht aan Berg en Dal, waar de oudjes bijzonder hebben genoten van de schoone omgeving. Des avonds te acht uur arriveerde men weer in ons dorp. Dit eerste tochtje voor ouden van dagen is bijzonder goed ge slaagd. Een hartelijk dankwoord voor de milde gevers, die door hun bijdrage dit tochtje mogelijk maakte en de commissie voor hun zorg. Naar wij vernemen hoopt de Ger. Knapen ver een. „Samuël", leiders de heeren P. J. v. Berchum en J. Nagelkerke, a.s, week een 3 daagsche boottocht te maken in den Biesbosch. Dat zoo'n tocht vorig jaar goed is be vallen, bewijst wel, daar men nu in plaats van 2-, een 3-daagsch programma heeft opgemaakt. Door de Postduivenvereniging „Tot Weerziens" werd een tweetal wedvluchten ondernomen, waarvan hieronder de uit slagen volgen Ciney (België) 170 K.M.loslating 12 u. met Noorden wind en betrokken lucht aankomst le duif 3 u. 17 min. en 36 sec. Laatste duif 3 u. 43 min. 5 sec. Uitslag: 1 en 16 pr. A. Bras; 2 en 3 B. Groene veld; 4, 5, 8 en 23 J. Zwets; 6, 7 en 20 H. Admiraal9, 15, 21 en 22 Visser-van Berchum, 10 en 41 M. de Vries; 12 en 13 v. Kooij-de Koster; 14 C. A. Deenik 17 J. de Koning 18 en 19 G. de Klerk. Tweede vlucht, Libromont, 213 K.M. (Bondsconcours)loslating 11 uur, met Westen wind en heldere luchtaankomst le duif 2 u. 20 min. 14 sec.laatste duif 2 u. 34 min. 10 sec. In concours waren 56 duiven. Uitslag: 4, 8, 11 en 13 J. Zwets; 2 en 3 Biesheuvel en Co.4 en 9 B. Groe- neveld 5 en 6 Visscher-v. Berchum 7 J. de Koning; 10 en 14 van Kooy-de Kooter 42 A. Bras. A.s. Zaterdag wedvlucht met jonge duiven uit Arbonoude en jonge duiven uit Zevenbergen, en Hoek van Holland. WAALWIJK. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer Fr. Moonen te Vrijboeve-Capelle, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jzn., werd inge schreven als volgt Willemse, Sprang f 6900 Teulings, Kaatsheuvel 6700 Gebrs. Brekelmans, Kaatsheuvel 6685 J. van der Meijs, Waalwijk 6610 Timmermans. Sprang 6497 Van den Willigenberg, Sprang 6453 Molengraaf, Capelle 6350 G. van Heesch, Waalwijk 6290 C. van Oversteeg, Capelle 6268 C. J. Nieuwenhuijzen, Sprang 6250 Kleinloog, Capelle 6200 Fitters en De Grauw, Waspik 6187 J. Kramer. Waalwijk 6133 Michael, Capelle 5996 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Oplossing prijsraadsel van de N.V. Kemi te Waalwijk luidt: KEMI DE meubelfabriek van het Zuiden Bij loting vielen de prijzen ten deel aan le prijs een Parapluiebak aan den heer J. van der Stelt te Drongelen en de 2e prijs een Ets aan den heer J. M. Oer- lemans te Genderen. De pryzen blijven de geheele maand Augustus ter hunner beschikking. OUDENDIJK. Het bestuur van de Oranje- vereeniging alhier, heeft thans reeds voor Koninginnedag haar program ma vastgesteld, dat er werkelijk goed ui.ziet en waarbij een flinke deelname te verwachten is. De voormiddag js bestemd voor de jeugd, de tractatie en optocht als inzet. Des namiddags verschillende volksspelen, het tradi- tioneele ringrijden voor paren als al tijd nummer één. Op de hindernis- baan zullen de heeren en misschien ook wel de dames per rijwiel ge- zeten, elkander bekampen. Een drie tal muziekcorpsen zullen de feeste lijkheden opluisteren, terwijl de ex ploitant van de consumptietent wel voor een gezellig" zitje zal zorgen. Bii gunstig weer staat voor de bewoners van Oudendijk en omgeving" een ge notvolle dag te wachten. WIJK EN AALBURG. te geven door de harmonie j APOLLO" uit Kaatsheuvel op Zaterdagavond 17 Augustus a.s. Programma: 1. Succes Supérieur, Marche P. B. Bisselink. 2. Egrnont, Ouverture L. van Beethoven, 3. Faust. Ballet (7 deelen) Ch. Gounod. 4. Retour au pays, Ouverture F. Mendelsohn. Pauze. 5. National. Emblem. Marche Ame- ricaine. E. Bagley. 6. Semiramis. Ouverture G. Rossini. 7. Suite Oriëntale (4 deelen) Fr. Popy. 8. Valse Interrompue, L. Montagne. 9. Finale. (Zie advertentie in dit blad). ZALTROMMEL. Dinsdagmiddag wilde J. v. G. uit Bruchem vanaf een zijweg den grooten verkeersweg oversteken, maar zag niet dat een luxe auto uit de richting Den Bosch snel naderde. Ondanks krachtig remmen van den automobilist, werd v. G. toch zo'o' ernstig aangereden, dat hij met een bloe dende hoofdwonde en een arm- en been breuk bleef liggen. Mevr. Dr. Van LiereJacobs werd ge waarschuwd en zij achtte opname in het Gasthuis te Zaltbommel noodzakelijk. B. V.B. Programma voor 17 Augustus. Afdeeling 1. S D.O, IStormvogels I Sparta I (Capelle)—N.O.A.D. I W.V.V. I—Wilhelmina I Afdeeling 2. D.E.V.O. II—S.VW. II Stormvogels II—Sparta (Andel) N.O.A.D. II—Achilles Wilhelmina II—W.V.V. II Afdeeling 3. WellTitaan C.V.V.—D.V.O. Alle wedstrijden vangen aan om half zes, zomertijd. IIEUSDEN. Zondag a s. speelt Juliana I een vriendschappelijken wedstryd thuis tegen W.S.S. uit Waalwijk. De wedstrijd vangt aan om half drie en zal plaats hebben op het Juliana-terrein nabij de brug. SPRANG. N.E.O. I speelde op eigen terrein een match tegen W.V.V. uit Werkendam. Uitslag 2—3 in het voordeel van N.E.O.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2