Plaatselijk IVieuws Correspondentie Aanbieding' gemeenterekening '34- Voor den gewonen dienst bedra gen de ontvangsten f174.144 93 en aan uitgaven f 172.067.54 alzoo slui tend met een batig saldo van f2.077.39. Ter fine van onderzoek wordt de rekening in handen gesteld van een oommissie waarvoor door den oor- zitter werden aangewezen de heeren Vos, Van der Hoeven en Verheijden. Bii de rondvraag dringt den heer Vos er op aan om in het vervolg de vergadering 'savonds te houden. De Voorzitter vraagt de opinie der overige raadsleden. Alleen de heer Verheijden heeft daartegen genig bezwaar. De heer Michael zegt, dat de Voorzitter de vergadering bijeen roept en de leden maar te komen hebben op het uur, waarop de vergadering wordt uitgeschreven. Dat wist men voor men lid van den gemeenteraad werd. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Vergadering van den raad der ge meente POEDEROIJEN op Dins dag 3 September 1935, des voorm. 9 uur (Z.T.) Voorzitter: J. W. Brienen, l.-b. Secretaris: H. C. v. Os, wrnd. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en brengt een woord van dank aan den heer Hasselman, die niet weder als raadslid terugkeert, voor al het geen hij in het belang der gemeente heeft verricht, en roept een welkom toe aan den heer De Regt, die voor het eerst als raadslid zitting neemt. De Voorzitter doet mededeeling, van een besluit van den Commissaris der Koningin, waarbij J. W. Brienen thans wethouder en loco-burgemee ster, wordt aangewezen tot loco-Dur- gemeester tot het tijdstip waarop de nieuw te benoemen burgemeester zijn functie zal hebben aanvaard. Daarna leggen de leden in handen van den Voorzitter de vereischte ee- den af. Bij het punt „Verkiezing wethou ders" vindt de heer Bokhet beter dat van iedere partij een wethouder werd benoemd. De Voorzitter zegt dat ieder vrij is te stemmen zooals hij wil. Met 6 tegen 1 stem op den heer Bok, wordt de heer Brienen gekozen. Met 4 tegen 3 stemmen op M. van Ooijen, wordt de heer A. J. H. Maas gekozen. Beide heeren nemen de benoeming aan en zeggen dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De notulen der vorige vergadering" worden gelezen en na een opmerking van den heer M. v. Ooijen, onver anderd vastgesteld. De Voorzitter deelt daarna mede dat het aanleggen van electrische ge leidingen in de O. L. School en ge meenteveldwachterswoning is gegund aan den heer Janse, resp. voor f47.85 de O.L. School, aan den heer M. K. Teeuwen de veldwachterswoning voor fi3.°5. Met de werkverschaffing in de ui terwaarden te Poederoijen is een be gin gemaakt. Dit is zeer vlug verloo- pen. Verder worden van alle zijden po gingen in het werk gesteld deze win ter de noodige werkverschaffingen voor de werkloozen te hebben. On derhandelingen zijn gaande over het uitdiepen van de sloot en in de Gan- telwaard. Voorts is de polder Aalst voornemens deze winter wederom slooten te laten graven in werkver schaffing. Voorts doet de Voorzitter mede deeling, dat in verband met het af sluiten van een contract door den Vleeschk.dienst „Kerkwijk" met de N.V. Gekro, de cadavers van gestor ven vee niet meer mogen worden begraven, maar door dien dienst zul len worden opgehaald per auto. De heer Opstelten vraagt, oij de mededeeling over de werkverschaf fing, of de uitweg goed is, wat de Voorzitter bevestigend beantwoordt. De volgende ingekomen stukken worden ter kennis van de vergade ring gebracht Goedkeuring door Ged. Staten aan koop grond transformatorhuisje. Goedkeuring door Ged. Staten het raadsbesluit tot uitgifte van een stuk je grond in erfpacht, benoodigd voor den bouw van een transformatorhuis- je. Balans enz. van den Keuringsdienst voor Waren. Proces-verbaal van kasopname bii den Gemeente-Ontvanger. Proces-verbaal van de kasopname bij den administrateur van den vleeschkeuringsdienst Kerkwijk. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. (Wordt vervolgd). DUSSEN. Dezer dagen werd een geit van den heer A. v. d. B. alhier, zoodanig aangevallen door wespen, dat het dier enkele oogenblikken overleed. 's-GRAVENMOER. Het oranjefeest alhier mag in alle opzichten geslaagd heeten. 's Morgens 9 uur verzamelden zich de schoolkinderen aan het einde der Hoofdstraat met ver sierde wagentjes, fietsen enz. Over het algemeen was er veel werk aanbesteed, we zagen o. a. complete vliegmachine, opgetuigd scheepje, bokkenwagen enz. terwijl velen zich in een oud Brabantsch pakje hadden gestoken. Ook van de zijde der ouderen was men niet achter gebleven, zoodat er ook een versierde molen en huis en een rijtuig met paard bespannen in den stoet meereed. Het feestcomité was aan het einde der Hoofdstraat aan wezig, de stoet werd opgesteld, onder vroolijk muziek- van het fanfarecorps „Euterpe" ging de optocht door de hoofd straten van ons dorp tot het einde van Vaaytweg en daarna terug naar het feest terrein. Hierna werden de prijzen uit gedeeld, wat voor zeker een moeilijke taak was. De schoolkinderen verzamelden zich daarna voor de muziektent, waarop de Burgemeester en het feestcomité gezeten waren en lieten enkele aardige zang nummers hooren, afgewisseld door vader- landsche liederen van „Euterpe". De burgemeester, de EdelAchtb. Heer D. Smits, hield daarop een toespraak, waarna een driewerf hoera voor de Koningin werd aangeheven. 's Middags 2 uur volgden de volksspelen op het feestterrein, waarvoor zeer veel belangstelling was. Hierbij waren ook aardige nummers, 0 a. het touwtrekken voor jongens en meisjes, het sprietloopen en kussengevecht boven de Vaart waarbij menig nat pak werd gehaald. De win naars zagen evenwel hun moeite beloond door de fraaie prijzen die daarna werden uitgereikt. Ten slotte des avonds het concert op het verlichte en versierde terrein, waar we van de Chr. Zangvereen. „Excelsior" en „Halleluja" mooie nummers ten gehoore kregen, ook het Fanfarecorps liet zich van de beste zijde hooren. Des avonds was het terrein zeer druk bezocht, terwijl het mooie weer zeer medewerkte tot het wel slagen van het feest. Met voldoening mag 's Gravenmoer dan ook op dezen welgeslaagden dag terug zien. De zendingsbusjes der Geref. kerk alhier brachten van 24 Juni tot 26 Aug. op f 19,83. HERPT. Tijdens het onweer dat j.l. Woens dag boven deze omgeving woedde, werd een koe van den landbouwer G. Timmer mans uit Hedikhuizen door den bliksem getroffen en gedood. Een heele schade post voor den betrokkene. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen zal het Chr. muziekcorps „Crescendo", directeur de WelEd. Heer S. Kuipers, mor gen (Zaterdagavond) een muzikale rondgang door het dorp maken, ter gelegenheid van het behaald succes op het concours alhier, n.l. een eer ste prijs in de afdeeling Uitmuntend heid (313 punten). Tijdens deze rond gang zal men een collecte houden. Donderdagmiddag omstreeks half twee had er op den Rijksstraat weg NieuwendijkKeizersveer, ter plaatse van den heer S. Pellecaan een ernstige autobotsing plaats, waar bij een menschenleven te betreuren is. Een vrachtauto komende uit de richting Keizersveer, waar behalve den chauffeur nog een passagier ge zeten was, kwam in aanraking met een aldaar staande vrachtwagen ge laden met zand. Door den hevigen schok werd de medepassagier, een 52-jarige heer uit Amsterdam uit de auto geslingerd eii was onmiddelijk dood. Dr. Schipsema uit Almkerk, die spoedig ter plaatse was kon slechts den dood vaststellen. De ongelukkige werd bii den heer Pellecaan binnen gedragen voor een nader onderzoek. Door rijksveldwachter de Ridder werd proces-verbaal opgemaakt. De auto's beliepen nogal materieele scha de. SPRANG. Dinsdagavond werden op het schoolplein de nog resteerende kinder spelen, welke Zaterdag j.l. wegens de ongunstige weersgesteldheid niet kon den werden afgewerkt, uitgevoerd. De uitslag hiervan is als volgt: Jongens wedloop met hindernissen, 6e klasse: le pr., G. Haverhals; 2e pr M. Waarts; 3e pr., B. Brouwer. 7e klasse. Jongens wedloop: le pr., Jos. v. Beek; 2e pr., H. v. Dongen; 3e pr., Cors. v. d. Schans. Meisjes 7e klasse. Stoelendans: le pr., Cath. de Rooij; 2e pr., Toos Waarts; 3e pr., Annie v. Dongen. Hierna werd door den voorzitter van het comité, Ds. Bousema, de behaalde prijzen uitgereikt, terwijl aan allen een troostprijs werd gegeven. Als slot werd door de kinderen nog het „Wilhelmus" gezongen en werd deze feestavond met een driewerf ,Leve de Koningin, hoera" besloten en keer den ailen in opgewekte stemming huis waarts. In de Besoijensche Steeg kwam de heer K. alhier met mejuffr. V. uit Waalwijk, met hunne fietsen in botsing, waardoor mej. V. van haar fiets viel en eenige kwetsuren aan haar been opliep. Haar fiets werd nagenoeg ge heel in elkaar gereden. VEEN. Naar wii vernemen heeft de heer J. Schreuders, zijn benoeming als wethouder aangenomen. Wegens uitbreiding van werk zaamheden besloot de Ned. Herv. Jongel. Vereeniging alhier, haar be stuur uit te breiden van 5 tot 7 leden. Gekozen werd als spaarkas- beheerder, A. Thies en als biblio thecaris G. Timmermans. WERKENDAM. Op de j.l. gehouden gemeente- taadsvergadering, waarbij de her- of ge kozen leden werden geïnstalleerd, wer den wederom herbenoemd als wethou der, de heeren C. H. Rogers (C. H.) en J. J. van Oord (A. R.) Uitgebracht waren 7 stemmen op C. H., 7 op A. R„ 2 maall 3 op Gemeen tebelang en 2 maal 1 blanco. Beide herbenoemden hebben hun be noeming aangenomen. Gedurende de maand Augustus passeerden de Rijksschutsluis alhier, 826 vaartuigen. WIJK EN AALBURG. Door B. en W. is als plaats vervangend Burgemeester aangewezen de Heer G. P. L. Bouman, die in cle raadsvergadering van Dinsdag i.l. tot wethouder werd gekozen. Gevonden voorwerpenEen statief van een fototoestel en een bus benzine, inlichtingen bii den Ge meente-veldwachter alhier. Naar wii vernemen zal de fanfare der H. Familie uit Heusden, Zaterdagavond alhier, een concert ge ven op de muziektent van de muziek- vereeniging „Oefening en Uitspan ning." Met dit concert lost genoemde fanfare de schuld in die zii tegen over „Oefening en Uitspanning" had, voor het geven van een tegen concert. Zaterdag j.l. had alhier, pp het sportterrein van de voetbalveree- niging „Wilhelmina" het aangekon digde oranjefeest plaats, met het daaraan verbonden volksfeest. Al hoewel het weder dien dag ver van gunstig was en het oranjezonnetie op zich liet wachten gingen de verschil lende spelen toch door. Was er bii vorige oranjefeesten steeds veel pu bliek, ditmaal was dit, gezien het minder gunstige weder, tot een mini mum beperkt. Bij de volksspelen werden de vol gende prijzen behaald: Hardrijden met hindernissen ie prijs P. Bouman, 2e prijs J. Bouman en 3e prijs W. van Bal legooijen. Ringrijden te paard ie prijs C. Bouman Czn. en 2e prijs G. J. Bouman. Hardloopen met hindernissen voor jongens: ie prijs Hi. van Ballegooijen, 2e prijs E. van Berkel en 3e prijs E. Bouman. Ruitergevecht ie prijs J. houman, 2e prijs J. Wijgers en 3e prijs A. van Wijk. Ringrijden per fiets ie prijs J. Bouman, 2e prijs P. van Rijswijk, 3e prijs P. Bouman, 4e prijs W. v. Ballegooijen en 5e prijs K. Nieuwkoop. Ringrijden dames (per fiets) ie prijs Mej. A. W. Bouman, 2e prijs Mej. G. v. d. Pol en 3e prijs Mej. C. van Wijk. Na afloop hiervan had nog een tweetal voetbalwedstrijden plaats tus- schen „Wilhelmina I" en „Blauw Wit I" uit Waalwijk en tusschen de Ve teranen elftallen van Wilhelmina en Blauw Wil. Deze wedstrijd werd door Wilhelmina met 1o gewonnen. Des avonds werd op het feest terrein door de muziekvereeniging „Oefening en Uitspanning" een con cert gegeven. Zooals wij gewoon zijn van „Oefening en Uitspanning" wer den de nummers die ten gehoore wer den gebracht keurig uitgevoerd. Het weder was intusschen beter geworden en werd dit concert nog door een talrijk publiek bijgewoond. In de pauze werden door den Voor zitter van „Wilhelmina" de prijzen uitgereikt. Na afloop van het concert bedank te de heer K. v. ld"- Velden, de mu ziekvereeniging voor hare welwillende medewerking en de mooie muziek waar de aanwezigen weer van heb ben kunnen genieten. Hii zegde toe, dat „Oefening en Uitspanning" steeds op alle medewerking, wanneer noo- dig, kan rekenen. Ondanks het slech te weer kan toch op een welgeslaagd oranjefeest worden teruggezien. De muziekvereeniging „Onder ling Genoegen" is voornemens, om bii gunstig weder, een concert te geven in den tuin van den hr. H oef- laken te Wijk, en wel op Zaterdag avond a.s. •WASPIK. Zondag had in de concertzaal van den heer H. van Iersel de 2e opvoering plaats van het kermisprogramma, gegeven door het Waspiksche Tooneel Operettege zelschap „Entre Nous". Opgevoerd werd de operette in één bedrijf,, Carteuche" en de revue „Waspik in woord en beeld" in 12 tafereelen. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De uitvoering had plaats ten bate van het crisiscomité. Ten behoeve van aanleg en ver betering van den provincialen weg Waal wijkWaspik, zullen onder de gemeenten Waalwijk en Sprang-Capelle ten alge- meenen nutte en ten name van de pro vincie Noord-Brabant verschillende per- ceelen worden onteigend. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina werd Maandagavond in den tuin van den heer H. van Iersel een groot concert gegeven waaraan medewerking verleenden de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak", de Chr. Gem. Zangvereeniging „0. K. K.", beiden alhier en de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" uit Waalwijk. De gegeven nummers werden zeer goed uitgevoerd. ZALTBOMMEL. Tot wethouders dezer gemeente zijn gekozen de heeren J. Mooring en G. v. d. Leden. ZUILICIIEM. Door B. en W. is als loco-bur gemeester aangewezen wethouder J. van Waardhuizen. Openbare vergadering van den raad der gemeente ALMKERK op Dins dag 3 Sept. 1935, nm. 3 uur. VoorzitterEdelAchtb. heer H. Blok, Burgemeester. SecretarisWelEd. heer A. Gendeke. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de leden de vereischte eeden afleggen. De Voorzitter wenscht hen hierna geluk met hun ambt en zegt dat de taak welke op hun schouders ligt, niet gemakkelijk is verschillende dingen in de 4-jarige periode zullen om een op lossing vragen. Allereerst zult gij onder de oog en krijgen de gem.-begrooting 1936 en dan zal het u dadelijk, zegt spr., op vallen, dat er een groot bedrag is uitge trokken voor de werkeloosheiduitkeering. De eerste vraag zal zyn, hoe men het geld, hiervoor uitgetrokken het nuttigst kan besteden. En hoe langer de werk loosheid duurt, des te meer zal er naar productief werk moeten worden gezocht. Spr. hoopt dat de heeren de zaken breed zullen bezien en wanneer er ciitiek ge maakt wordt, dit opbouwende critiek zal zijn en men zich bewust zal zijn de ver tegenwoordigers te zijn niet voor een gedeelte der bevolking doch voor heel de gemeente. Ons volk, aldus spr., is con servatief aangelegd. Wij leven snel en moeten ons aanpassen aan den tijd. Hij roept de medewerking van de leden in en hoopt dat men prettig en gezellig zal samenwerken en spreekt den wensch uit, dat God hen alle daarvoor sterkt. Na deze rede worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna had de wethoudersverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren C. A. Walraven en C. G. de Jong. De Voorzitter wenscht deze heeren ge luk met deze benoeming. Tot leden van de Elec commissie wer den gekozen de heeren P. A. Nieuwen- huizen en A. Dekker. Ook deze heeren worden door den Voorzitter geluk ge- wenscht. In de vacature v. Veelen in de comm. tot wering van schoolverzuim word geko zen de heer A. Mol, hoofd der Chr. school. Hierna is aan de orde een aanvraag van het bestuur der Herv. school vereen, om gelden beschikbaar te stellen tot aan schaffing van meubilair, zijnde een bedrag van f 180. De Voorzitter zegt dat volgens de aan vrage er zou moeten staan gedeeltelijke vervanging en gedeeltelijke vernieuwing en volgens de wet kan zulks wat betreft de vervanging van lessenaars niet worden toegestaandaarbij komt, wanneer men het deze school geett, de anderen ook komen. Vandaar dat B. en W. hierop afwijzend adviseeren. De heer Burhhout zegt te meenen dat het geen lessenaars zijn wanneer er een bankje op een tafeltje staat. De Voorz. meent dat deze aanvrage beter in tweeën gesplits had kunnen zijn, nl. vervanging 4 lessenaars en 8 stoelen voor eventueel bezoek. De heer Burghout zegt meermalen in verschillende scholen te zijn geweest maar nooit heeft spr. een bankje op een ta feltje zien staan hetwelk dienst deed als lessenaar. De heer Ouwerkerk informeert of het meubilair minderwaardig is als in andere scholen. De Voorz. zegt dat er nieuwe banken in staan doch veronderstelt dat de lesse naars afkomstig zijn uit de oude 0. L. school. De heer Burghout zegt, dat er niets als banken zijn gekomen en meent dat bedoelde lessenaars nooit hiervan de naam kunnen dragen. De Voorz. zegt dat aan de Nieuwen dijk en hier aan 't Verlaat ook maar een voudige lessenaars staan, hetwelk de heer Koekkoek bevestigt. Weth. de Jong zegt dat over deze zaak door B. en W. lang is gesproken en nu is het de vraag, zijn ze het of zijn ze het niet. De heer Burghout zegt niet te weten wat de heeren voor een lessenaar houden. De heer Nieuwenhuizen zou deze zaak aanhouden tot een volgende vergadering, dan kunnen B. en W. deze aangelegen heid nog eens onderzoeken. De Voorz. zegt, dat de zaak nu anders komt te staan, nu de heer Burghout zegt dat het geen lessenaars zijn. Besloten wordt dit verzoek aan te hou den tot een volgende vergadering. Bij de gebruikelijke rondvraag zegt de heer Ouwerkerk, dat het gepasseerden winter is voorgevallen, dat iemand die georganiseerd was, minder uitkeering ont ving dan een ongeorganiseerde arbeider spr. vindt dit verkeerd, en zou dit a.s. winter willen toepassen. Ook vindt spr. het verkeerd, dat de arbeider is aangewezen op de arbeidsbe middeling, hij meent dat het remmend werkt op den arbeider. Ook deelt de heer Ouwerkerk mede, dat aan den Nieuwendijk een persoon is, welke nu reeds 10 weken is uitgesloten uit de werkverschaffing, spr. vindt dit voor deze persoon en zijn gezin te erg, te meer daar hij nu aangewezen is op den armespr. vindt dit verschrikkelijk en zou willen voorstellen den inspecteur te verzoeken deze maatregel in te trekken. Hetzelfde lid vraagt vervolgens of het niet mogelijk is om voor den Crisisdienst menschen te benoemen die in de steun zijn opgenomen, hij gelooft wel dat er bij zijn die zulks machtig zijn. Ten slotte verzoekt de heer Ouwerkerk in verband met zijn werkzaamheden de raadsvergaderingen des Maandags te doen plaats vinden. (Wordt vervolgd). Overvloed van copy noopt ons, het in gezonden stuk van „Criticus" uit Heusden, benevens eenige raadsverslagen, nl. van de gemeenten Andel, Dussen, Vlijmen, Well-Ammerzoden, 's Gravemoer, Wou- drichem, Zuilichem en Rijswijk tot een volgend nummer te doen overstaan. De Redcctie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10