Doet een verstandige d Waarom omj ALLE MODERNE TINTEN. Verder vraagt de heer M. Timmer mans om in het vervolg alle telefoon gesprekken op te teekenen, waarvoor deze gevoerd zijn. De laatste reke-# ning 'telefoonkosten vindt spr. heel hoog. De Voorzitter zegt, dat alle ge sprekken op het postkantoor opge- teekend worden. Ook verzoekt de heer Timmer mans, dat aangeteekend zal worden of de burgemeester auto rijdt en of dit in dienst is van de gemeente. De Voorzitter zegt, dat alle uitga ven van de gemeente opgeteekend wor den, waarvan de leden ook kennis kun nen nemen. De heer Timmermans, die zijn wen- schen opgeschreven heeft, begint thans te spreken, om palen te plaatsen in de Wielstraat. In een vorige vergade ring is dit reeds door hem verzocht. Ook stelt hij voor, om een volledig college voor het armenwezen te be- noemen. Deheer v. Andel vindt het beter, dat B. en W. in een volgende vergade ring met een voorstel komen. De Voorzitter zegt, dit met B. en 5V. te zullen bespreken. Verder verzoekt hij, dat B. en W. zoo spoedig mogelijk met een voor dracht zullen komen om een vaste ge meente-ontvanger te benoemen. De Voorzitter zegt, dat deze zaak al reeds in behandeling is. Als volgend punt verzoekt de heer Timmermans, dat de Voorzitter met de burgemeesters van Heusden tot Wer kendam zorgen dat de dijk in orde komt. U, aldus spr., hebt wel geen verstand van handel. Voorzitter. Maar wel van den dijk. Timmermans. De menschen die met hunne waren over den dijk gaan, komen met gekwetst en geschonden goed op de plaats van bestemming. De Voorzitter zegt, dat deze kwestie reeds lang de aandacht heeft van de betrokken gemeentebesturen. Men is al bij' de Koningin en bij den Commissaris dezer provincie geweest, maar niets schijnt te helpen. De heer Timmermans zegt, dan zelf nog naar de Koningin te zullen moeten. Hierna vraagt de heer Timmermans, waarom gezinnen van 5 personen ook niet voor goedkoope boter in aanmer king komen. De Voorzitter antwoordt, dat de voor schriften zijn, van minstens 6. De heer Timmermans gelooft niet, dat dit er zoo precies op aan komt. Voorzitter. U wilt overal precies in zijn, dus hierin ook. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. De lieer Timmermans zegt, nog en kele dingen naar voren te willen bren gen, waarop de Voorzitter zegt, dat de vergadering gesloten is. De heer Timmermans is van mee rling, dat hem geen voldoende gele genheid gegeven is om te spreken. De raad gaat over in geheime zitting. Vergadering van den Raad der ge meente DE WERKEN c.a., op Don derdag 29 Augustus 1935, des nam. 2i/2 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. Beu kenkamp, burgemeester. Secretaris: Weled. Heer A. Knoot. Afwezig de heeren C. D. Kramer, K. de Boon, K. van der Stelt en Th. van Breugel. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De vaststelling der nouteien der vo rige vergadering wordt aangehouden. Aan de orde is: Mededeeling van den Heer Commis saris de Koningin van de herbenoeming van den heer W. Beukenkamp als bur gemeester. Wordt voor kennisgeving aangeno- nomen. Verzoek van de Oranjevereeniging te Sleeuwijk en Werkendam, om een subsidie van f0.20 per leerling voer het houden van kinderfeest ter gele genheid van den verjaardag van H. M. <de Koningin. B. en W. stellen voor, f 0.15 per leer ling te verstrekken, met het oog op de gemeente-financiën, waarmede de raad -accoord gaat. Verzoek van de Chr. landbouwschool te Andel, om evenals vorige jaren, over 1935 f5.per leerling uit deze ge meente subsidie te verleenen. Het aan tal leerlingen uit deze gemeente be draagt 6. B. en W. stellen voor, hierop gun stig te beschikken, hetgeen door den raad geschiedt. Schrijven van Ged. Staten, inzake het verleenen van een hypothecair bouw- voorschot aan M. Klootwijk. Ged. St. wenschen een volledig besluit, waarin alle voorwaarden zijn opgenomen, bene vens het maximum te verstrekken voor schot. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen en tevens aan M. Klootwijk te verkoopen het perceel grond, gele gen naast de woning van den heer v. Drunen, op de Uitbreiding, ter groot te van plm. 250 M3., voor de som van f375.zijnde f 1.50 per M2. De rooi lijn wordt gehandhaafd, zooals hij thans ter plaatse zichtbaar is. Mei dit voorstel gaat de raad ac coord. Goedkeuringsbesluit van Ged. Sta ten, betreffende opheffing der open bare lagere school te De Werken, met ingang van 1 September 1935. In verband hiermede stellen B. en W. voor, aan den heer H. J. Pauw eer vol ontslag te verleenen als hoofd der school, met ingang van 2 September 1935. De heer Sigmond vindt het regel matiger, den datum van ingang van het ontslag eveneens te bepalen op 1 September. De Voorzitter deelt mede, dat zulks is geschied in verband met een ver hooging van jaarwedde van het hoofd op 1 September a.s. Na eenige bespreking wordt beslo ten, den datum van opheffing der school teveneens te stellen op 2 September 1935 en Ged. Staten mededeeling te doen van de reden, welke daartoe ge leid hebben. Verzoek van de nationale commissie tegen het alcoholisme, om verlaging van het maximum aantal verloven A, waartoe de Drankwet in 1935 weder de bevoegdheid geeft. Daar de raad al meermalen te ken nen heeft gegeven voor elk gedeelte der gemeente, met name Sleeuwijk, Kille en De Werken, slechts één verlof te ver leenen, wordt aan B. en W. opgedragen daartoe te willen leiden, dat aan deze wensch wordt voldaan. Op voorste! van den heer Van der Straaten wordt hier aan toegevoegd, dat voor het gedeel te „de Schans" eveneens de moge lijkheid tot het verleenen van een ver lof moet blijven bestaan. In het ge heel dus 4 verloven. De nadere om schrijving van de rayons zal door B. en W. worden vastgesteld, in overeen stemming met het gevoelen van den raad. Nota van aanmerkingen van Ged. Staten op het vastgestelde ambtenaren reglement. B. en W. stellen voor, aan de be denkingen van Ged. Staten tegemoet te komen en tevens tot vaststelling van de rechtstoestandsregelingen voor den Secretaris, den Ontvanger en de ambte naren van den burgerlijken stand. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Voorstel van B. en W. tot het ver- leeven van voorschotten ingevolge de Landarbeiderswet, tot verkrijging van een „plaatsje" aan A. G. Pelikaan, B. C. van der Stelt en Jan Stout, res pectievelijk groot f2030.f2000 en f1900.—. Ten aanzien van de aanvrage van Jan Stout wordt voorgesteld, aan de vereeniging „Vlijt Gedijt" te verkoo pen een gedeelte grond van het z.g. Transvaal, ter grootte van plm. 800 M2, tegen de som van f0.20 per M2. De raad gaat met de voorstellen ac coord. De prijs van de overige gronden op Transvaal, zal bij verdere verkoop na der worden bepaald. Voorstel van B. en W. tot herzie ning van de algemeene Politie-veror- dening. De Voorzitter deelt mede, dat opzen ding der in de vorige vergadering vast gestelde verordening niet op tijd kon geschieden, zoodat opnieuw vaststelling gewenscht is. De heer Sigmond zag nog gaarne, dat de mogelijkheid geopend werd, dat 's avonds de auto's met gedoofde lich ten onder lantaarns mogen worden ge plaatst, bijv. 10 meter ter weerszijde der lichtgevende lantaarns. Na eenige bespreking wordt beslo ten een dergelijke bepaling op te ne men met dien verstande, dat de af stand ter weerszijde der lantaarns ge steld wordt op 12 Meter. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening dienst 1934. De commissie tot nazien dier reke ning bestond uit de heeren: H. N. van Arkel, P. van Rosmalen en K. van der Stelt. De rapporteur dier commissie, de heer van Rosmalen, deelt mede, de rekening te hebben onderzocht en in orde bevonden en stelt namens de commissie voor, deze voorloopig vast te stellen op: Gewone dienst in ont vangst op f 134076.89, uitgaaf f138740.19, nadeelig saldo f4663.30. Kapitaa'.dienst in ontvangst op f28418.56, uitgaaf ,op f26270.50, batig saldo f2148.C6. Ten aanzien van het nadeelig slot van den gewonen dienst deelt de rap porteur mede, dat dit^ tekort hoofdza kelijk is ontstaan door uitvoering van de werkzaamheden in „de Werken- schen Polder" gedurende het jaar 1934, in welk jaar slechts een rijkssubsidie is genoten in de kosten van werk verschaffing van 46 pCt. Een bedrag van plm. f2030.aan uitkeeringen van andere gemeenten, in l en koopt Uw jTÉ GEN MANTEL - bij ATHAVE^-MARTENS, Gorcum. U dan een Mantel koopt met volledige garantie voor waterdicht. Eischt voor een GABARDINE }vlANTEL een Martini* (2 jaar garantie) GABARDINE MANTELS/fn goedkoopere uitvoering SATIJN MANTELS ip^erscheidenheid van modellen LAK MANTELSnrét wol gevoerd LODEN MANTELS, eveneens een Martini* fabrikaat KINDER-REGENJASJES, met wol gevoerd vanaf f 2.25 KINDERTCEGENJASJES, MET MUTS, in alle kleuren vanaf f 2.90 van f 17.— tot f 28.50 van f 5.90 tot f 13.50 van f 3.90 tot f 6.90 van f 3.90 tot f 5 95 van f 5.90 tot f 18.50 gevolge art. 86 en 104 der L.O. wet, welke in 1934 moest worden verant woord, is nog niet binnengekomen, zoo dat dit in 1935 zal worden ontvangen en overgebracht naar den dienst 1936. Verder heeft de commissie nog de volgende opmerkingen: a. Schoolgelden. Daar er nog ve'e posten open staan van personen die zeer goed kunnen betalen, zag de com missie gaarne, dat deze alsnog binnen kwamen en bij den Ontvanger op in ning werd aangedrongen. !b. Landpachten. Ook hier staan eeni ge posten open, welke door belang hebbenden kunnen worden voldaan. c. Aanschaffing patronen voor den veldwachter. De commissie zag gaar ne, dat hier wat meer zuinigheid werd betracht. d. Uitgaven Commissie tot Wering van Schoolverzuim a.d. Kille. Deze uit gaven zijn aanmerkelijk hooger dan te Sleeuwijk en De Werken. e. Opbrengst havenge'd Kille. Aan een der belastingschuldige werd f 1.75 reductie gegeven, wat volgens de com missie niet juist is. f. Opbrengst woninghuur. Uit de re kening blijkt, dat twee personen huis huur achter zijn. g. Brandweer. Voor het drogen der slangen is in 1934 f 15.betaald. De commissie vraagt of zulks noodig is pu een slangendroogmachine is aan geschaft. Ten aanzien van deze opmerkingen antwoordt de Voorzitter: a. Bij den ontvanger zal alsnog wor den aangedrongen op inning der achter stallige schoolgelden. b. De landpachten zullen via den deurwaarder worden geind, zoo deze niet binnen een te bepalen termijn zijn betaald. c. Door den veldwachter wordt re gelmatig geoefend, zoodat 103 patro nen voor een geheel jaar niet bepaald aan den hoogen kant is. d. Ook de Voorzitter vindt het be drag van de Kille voor de Commissie tot Wering van Schoolverzuim niet laag. Besloten wordt voor elke commissie f 30.uit te trekken, waarvan de Secre taris dier commissie f 10.belooning mag genieten en overige f 20.zijn dan bestemd voor presentiegeld en kos ten van vertering. Aan het bestuur der Bijzondere lagere school te Nieuwendijk zal gevraagd worden of de commissie aan de Kille aldaar mag vergaderen. e. Het havengeld van den desbe- treffenden persoon is teruggebracht op f 10.per halfjaar, omdat hij mede deelde, slechts gemiddeld 4 maal jier week van de haven gebruik te maken. Aan den havenmeester zal opdracht ge geven worden een en ander te coniro- leeren. f. Huishuren. Ten aanzien van de woning van den Hollander zal getracht worden alsnog het geld binnen te krij gen, desnoods door inhouding op de verdiensten als schoolschoonmaaksle;". g. Wat het slangen drogen betreft, deelt de Voorzitter mede, dat zulks in 1934 nog ofp de oude manier isj ge schied. Thans is opdracht gegeven de slangen machinaal te drogen. Het ap paraat is daartoe thans voor het elec- trisch nét bruikbaar gemaakt. De heer Van Driel meent, dat het apparaat is aangekocht in combinatie met Werkendam. De Voorzitter zegt, dat zulks op be zwaren stuitte. Vervolgens wordt de rekening voor- loopig vastgesteld, zooals zij door B. en W. is aangeboden, met onthouding van stemmen door de wethouders, inge volge de Gemeentewet. De Voorzitter vraagt machtiging van den raad tot verkoop van het oude schoolhuis te Sleeuwijk. Na ampele bespreking wordt beslo ten voorloopig nog ï^et tot verkoop over te gaan. rioolwater der gemeente invloeit, tot Rondvraag. nadeel der gezondheid, wordt gedicht De heer Sigmond acht controle op en gerioleerd op kosten der gemeente, de hondenbelasting dringend gewenscht, B. en W. stellen voor, dit stuk in daar er menschen zijn, die slechts één handen van B. en W. te stellen om hond aangeven en er wel drie bezitten, advies. Conform wordt besloten. De Voorzitter zegt, dit te laten on derzoeken. Vervolgens merkt de heer Sigmond Schrijven van den Inspecteur der Di recte Belastingen met verzoek tot her classificatie der gebouwen over te gaan, op, dat de tentjes aan het veer tot 12 ten aanzien van de Pers. Belasting, uur open zijn, terwijl winkels en ca- daar de huurwaarde aanmerkelijk is ge- fé's om 11 uur gesloten moeten zijn. Spreker vindt dit onrechtvaardig en zou allen over een kam scheren. daald. Tevens of er reeds stappen in die richting zijn ondernomen, en of er bezwaren bestaan de gemeente in de De Voorzitter zegt toe, een en ander 8e klasse te plaatsen, opnieuw te regelen, waarbij allen ge- De Voorzitter zegt, dat de geheele lijkei ijk worden behandeld. Bij uitzon- gemeente in de 7e klasse is geplaatst, dering is destijds vergunning verleend vroeger was de Biesbosch in de 9e aan de tenthouders gedurende de enor- I klasse, doch men gaf de voorkeur er me drukte aan het veer langer open I aan, alle deelen der gemeente in dezelf- te zijn, doch niet met de bedoeling, de klas te brengen. Er zijn geen mo- dat zulks regel zou blijven. Tevens tieven, om tot herclassificatie over te wordt medegedeeld, dat indien de Iimo- gaan. Er wordt besloten in dien geest nade-verkoop in de tentjes aan het mededeeling te doen. veer zulk een omvang gaat aannemen, 1 Verzoek van de vergunninghouders dat er sprake kan zijn van misbruik, W. C. v. d. Wiel en v. d. Steenho- de verkoop hiervan op den openbaren ven, om hunne perceelen voor 1/3 al's weg bij politieverordening verboden zal belastbare huurwaarde aan te slaan in worden. 1 de Personeele Belasting. De heer van Rosmalen vraagt of al antwoord is ontvangen van de P.N. E.M. ter zake van meterhuur. De Voorzitter zegt, dat de P.N.E.M. De Voorzitter zegt, dat dit een bil lijk verzoek is. In vele gemeenten is men hiertoe reeds overgegaan, daar het cafébedrijf in dezen tijd ook zware niet genegen is diit te verlagen, omdat slagen krijgt en des te meer, daar in de opbrengst van meterhuur deel uit maakt van de exploitatie en in de sfroomprijs is gecompenseerd. De heer Van Driel acht heffing van leges voor ventvergunningen ge wenscht. De Voorzitter zegt, dat de eigen in gezetenen dan ook hieronder vallen. deze gemeente ook de Zondagsluiting is, waardoor inkomsten worden ge-r derfd. Antwoord van de N.W. Br. Water leiding Maatschappij, inzake arbitrage, wachtgeldregeling van den heer Bots terberg, de commissie zal moeten be staan uit minstens 1 jurist en 1 water- Wethouder van der Straaten deelt de technicus, de Mij. is niet bereid van opvatting van den heer v. Driel niet te voren reeds kosten op zich te ne-" en wil geen hoogere lasten op de ne- men. ringdoenden leggen dan noodzakelijk is. B. en W. stellen voor, Ged. Staten Deze aangelegenheid wordt aangehou- machtiging te vragen tot het aangaan den. j van een arbitrale uitspraak, dat bindt De Voorzitter spreekt vervolgens een tot niets, want staat de zaak voor de afscheidswoord tot de raadsleden, die j gemeente niet gunstig, dan zu'len Ged. in den nieuwen raad geen zitting meer 1 Staten de gevraagde machtiging wei- j zullen hebben.- Spreker brengt dank geren. voor de aangename en prettige samen- De heer Hakkers, als rapporteur der werking en koestert den wensch, dat commissie tot vaststelling der gemeen- het die leden en hun gezin wel mogen te- en bedrijfrekeningen, alsmede van gaan. j de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1934, brengt verslag uit De heer Van Arkel richt ten slotte als oudste lid namens den raad het woord tot den Voorzitter en feliciteert hem met de herbenoeming tot burge meester; hij hoopt dat God hem de en stelt voor de rekeningen ongewij zigd vast te stellen, waartoe met al gemeene stemmen wordt besloten. De heer de Waard merkt ten aan- kracht en wijsheid mag geven tot de zien van de rekening van het Burgerl. verdere vervulling van zijn taak en spreekt de wensch uit, dat de aange name verstandhouding tusschen Voor zitter en raad mag bestendigd blijven. Hierna sluit de Voorzitter de open bare vergadering om over te gaan in geheime zitting, tot behandeling van eenige reclame's schoolgeld. Openbare vergadering van den Raad der gemeente WERKENDAM, op Vrijoag 30 Augustus, des nam. 8 uur. Vo'rzitter; Edelachtb. Heer Beuken kamp. Secretaris: Weled. Heer J. A. Tim mermans. Afwez;g de heeren C. A. Paans en A. den Dunnen. De Voorzitter opent de vergadering met voorlezing van het formulierge bed. De notulen der vorige vergade ring worden aangehouden. Ingekomen' stukken: Verzoek der Chr. landbouwschool te Andel, om een subsidie van f5 per leerling voor 1935. Besloten wordt dit te verleenen, een bedrag daarvoor is reeds op de begroo ting uitgetrokken. Verzoek van G. Cornet e.a., om te bevorderen, dat de sloot achter de hui zen aan de Sasdijk, waarin vuil en Armbestuur op, dat hij gaarne de so berheid zou willen betrachten ten aan zien van het verstrekken van sigaren, krakelingen, boterhamwerst enz. De Voorzitter zegt, dat deze opmer king voor twee uitleggingen vatbaar is, o.a. alsof het bestuur van het B. A. te veel sigaren enz. zou gebruiken. Bedoelde opmerking slaat op de begras fenis vanwege het B. A. verrricht. Bij de begrafenis moeten dezelfde ceremo niën en traditiën blijven gehandhaafd, onverschillig of dit voor een arme of een beter gegoede geldt. De heer de Waard zegt, dat hij zulks: niet wenscht af te schaffen, doch dringt c-p soberheid aan. Dan komt aan de orde aanschaffing van een nieuwe veerboot. Een breeds vcerige overzichtelijke exploitaiierekea ning is opgezet door den wethouder van Oord. De nieuwe boot zal onge veer kosten f7203.waarvoor geleend moet worden f4503.daar het ver nieuwingsfonds beschikt over f 2700. De kapitaalschuld wordt dan f16.125. Er zal worden afgeschreven in 8 jaar. Bij de huidige pacht kan zulks zonder gevaar geschieden. De heer de Waard wil gaarne de boot, die ontworpen is op 14 M. lengte, 3.50 M. breedte en 1.50 M. holte, on geveer 50 c.M. breeder maken, de boot wordt dan ruimer en zeewaardiger, ook O C5

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 6