OKÉ Bïiiiieiilaiiti Plaatselijk Nieuws. IS echtzaken. Andijvie 50150 per 100 stuks. Kropsla 50 per 100 stuks. Noten 8 per kilo. Kroten 1 per bos. Wortelen 2V2 Per bos- Knolselederij 1V2 Per bos. Pootuien 2 per kilo. Zaaiuien 2Y2 Per kilo. Eigenheimers 230260 p. 100 kg. Koh I Nors 240 p. 100 kilo. Bevelanders 230 per 100 kilo. MOORD IN DEN HAAG. Donderdagmorgen werd de Haag- sche politie gewaarschuwd, dat reeds eenige dagen geleden een moord zou zijn gepleegd in het pand Geest 71a te 's-Gravenhage. Dit bleek bij on derzoek inderdaad het geval te zijn. In genoemd perceel werd een han del in tweedehandsche goederen ge dreven door den 26-jarigen H. G. O., die gehuwd was met de 22-ja- rige E. M. O. Het huwelijk was zeer slecht. Er waren twee kinderen, een schoolgaand jongetje en een meisje van drie weken. Dinsdag ontvingen de ouders van de vrouw een verzoek van O. om den jongen van school te halen aan gezien, naar O. mededeelde, zijn vrouw was weggeloopen. Het jon getje is toen bij de schoonouders on dergebracht. Ten huize van O.'s schoonouders werd een brief bezorgd met de me- dedeeling, dat hij zijn vrouw had doodgeslagen. Als reden gaf hij op, dat zij het meisje van drie weken ge dood had. De reden daarvoor lag nog in het duister, al is komen vast te staan dat de man zijn vrouw ver weet, dat zij meer hield van haar jongste kind dan van den jongen. Nadat de politie was gewaarschuwd werd een onderzoek ingesteld doch het lijk van het kindje werd niet gevonden. De dader is voortvluchtig. Zijn opsporing is per radio verzocht. Het lijk van de vrouw vond men op een matras liggend in den kel der. GROOTE TREINDIEFSTAL. In een trein tusschen Bazel en Bern is een diefstal gepleegd ten nadeele van een alleen naar Zwitserland rei zende Nederlandsche dame. De diefstal beloopt ettelijke dui zenden guldens aan effecten en sie raden. GEEN COMMUNIST ALS LO CO-BURGEMEESTER. Tot loco-burgemeester te Finster- wolde is door den Comm. der Ko ningin benoemd de heer L. E. Evers, lid van den raad. Daar beide wet houders communisten zijn, zal dus geen communist als loco-burgemees ter fungeeren. AALBURG. In de gisterenavond gehouden vergadering van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Aalburg en Heesbeen is tot Predikant beroepen Ds. L. Blok te Brandwijk. Dinsdag, 17 September, hoopt de heer Van Leeuwen uit Schoonre- woerd des avonds om half zeven (O.T.) in de Ned. Herv. Kerk al-, hier op te treden. ALM KERK. De Oranjevereen. alhier heeft ondanks de slechte tijden en veler lei werkeloosheid en tegenslag het aangedurfd om op 12 Sept. j.l. een Oranjefeest te organiseeren en welk feest in alle opzichten, ook wat be treft de weersgesteldheid uitstekend is geslaagd. 's Morgens omstreeks 8 uur wer den de kinderen van alle scholen, door het plaatselijk fanfarecorps af gehaald en onder de tonen der mu ziek werd gemarcheerd naar 't raad huis, alwaar het bestuur der Oranje- vereen. was vertegenwoordigd. Door den Eere-Voorz. der vereen- burgemeester Blok werden de kin deren en alle aanwezigen verwel komt, spr. hoopt dat ieder onder het genot van het oranjezonnetje ge zellig zou feestvieren. Met een drie werf hoera, aan de Koningin, besloot spr. zijn rede. Hierna werden door de kinderen verschillende vaderland- sche liederen ten gehoore gebracht, begeleid door de muziekvexeen. onder leiding van den heer Koekkoek, wat schitterend slaagde. Vandaar werd naar 't terrein ge marcheerd, alwaar de kinderen aan groepen werden getracteerd en tevens verschillende spelletjes werden ge daan; het zou ons te ver voeren om alle de namen der kinderen te notee- ren welke een prijsje behaalden, doch het was op de gezichten der kinde ren te lezen dat alles naar wensch ging. Omstreeks half twee werd begon nen met de volksspelen waar veel animo voor was. De prijzen werden achtereenvolgens behaald voor Hardloopen met hindernissen: ie pr. P. v. Dis, 2 J. Romijn, 3 J. Krul. Mastklimmen: Hiervoor werden geen verdere prijzen uitgereikt. Ruitergevecht: 1 Joh. de Peuter, 2 Kruithof, 3 T. v. d. Water. Ringrijden voor paren: 1 J. Ver schoor, 2 L. Vink, 3 T. A. Kloots, 4 A. Verschoor, 5 J. Blankers. Ringrijden te paard: 1 T. A. Kloots, 2 D. v. Dis, 3 K. Millenaar. Stoelendans te paard: 1 F. Ver schoor, 2 W. Eeuwijk, 3 H. v. Dis. Zakloopen: 1 de Graaf, 2 Adr. Branger, 3 H. v. Dis. Stoelendans dames: 1 Adr. Bran ger, 2 Annie KoopmanS, 3 Teuna de Vette, 4 Mej. Versteine, 5 Fl. v. Vugt. Kuipsteken: 1 P. v. Dis, 2 D. v. Dis, 3 A. Paans, A. Verschoor en P. Zwart. Na dezen wedstrijd werd gepau- seerd. Omstreeks 7 uur trad de Kon. Harm, de „Bazuin" na verwelkomd te zijn door een der bestuursleden, met een lustige marsch Almkerk bin nen en werd gemarcheerd naar het terrein, alwaar genoemde Harmonie een concert gaf. Men kan met recht zeggen, dat het publiek van deze heerlijke muziek heeft genoten. Aan het einde van dit concert dankte dan ook de voorz. der Oran jevereen., de „Bazuin" voor de schit terende muziek en dankte ook allen, die hadden medegewerkt tot het wel slagen van dezen dag, waarna nog de taptoe werd geblazen. Ook is hier een woord van dank niet misplaatst aan de muziekveree- niging „"Nooit Gedacht", welke de feestelijkheden dezen dag opluister den, evenals aan de dames voor het bedienen der schoolkinderen aan de politie, welke de orde uitstekend handhaafde. Kortom allen die me degewerkt hebben tot het welslagen van dit feest. Wij willen hopen dat de Oranjevereen. ons D.V. 't volgen de jaar weer een feestje zal bezor gen. Ook het bestuur een woord van dank voor haar moeilijk en voor bereidend werk. Alles had zonder eenigen wanklank een goed verloop. ALMKERK. Dezer dagen had een kind van den heer J. v. Leeuwen alhier, het ongeluk, zoodanig met een dpr bee- nen tusschen de spaken van een fiets te komen, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. BRAKEL. De heer C. A. Vervoorn wist op het concours te Utrecht weder om een eersten en een tweeden prijs te behalen met oogstwagen en paard. Op 30 September 1935 zal te Zaltbommel om 14 uur n.m. in de voormalige H.B.S. de inlevering plaats hebben van Rijksgoederen der dienstplichtigen der lichting 1920. Dinsdagavond werd alhier, in het werkliedengebouw om mondor gelclub opgericht waarvoor zich thans reeds al een 20 leden heb ben opgegeven. Het bestuur dezer club werd samengesteld als volgt: R. van Zanten, Voorzitter, G. Duij- zer, Penningmeester, N. van Dalen, Secretaris en T. Verschoor Com. van orde. Als vice-voorzitter werd geko zen W. van Zanten. Als directeur zal optreden de heer D. M. Over- heul uit Heilouw. Wij wenschen de ze club veel succes toe. Vrijdag- en Zaterdagavond 13 en 14 September a.s. zal in het Werkliedengebouw alhier, een bloe mententoonstelling plaats hebben. Laat een ieder hier eens een kijkje nemen. CAPELLE. De tentoonstelling van de dit jaar door de leerlingen der O. L. school in de Kom gekweekte plan ten zal op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 dezer in het gymnastieklokaal der school gehouden worden. DRONGELEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen moet vanaf heden van Rijkswege overal langs de Bergsche Maas, zoowel als het Heusdensch Kanaal, wat betreft de gebieden waar dit nog niet het geval was, voor het lossen, laden en opslaan van goederen aan deze rivieren worden betaald. EETHEN Gevonden voorwerpen: Twee belastingmerken, inlichtingen bij W. van der Pol Gemeente-veldwachter te Eethen. Een portemonnaie met inhoud in lichtingen bij S. de Bie, Rijksveld wachter te Meeuwen. De bibliothecaressen te Eethen en Drongelen zijn volgende week weer voornemens boeken ter leen uit te geven tegen den bekenden prijs van 3 cent per deel per week. De opbrengst van de vorige win- ter-campagne is, deels reeds ge bruikt en zal nog verder worden be steed om de bibliotheek uit te brei den, zoodat ook voor dit seizoen weer een groote keus voor jong en oud aanwezig is. De commissie beveelt het benutten van de boeken ten zeerste aan, welke te Drongelen eiken Vrijdagavond van 67 uur door Mej. Schukking en te Eethen door de dames J. Combee en G. Bouman telkens Zaterdags van 78 uur worden uitgereikt. Dinsdag 17 September a.s., des n.m. 3 uur (O.T.) zal in het gymnastieklokaal der O. L. School alhier, een bespreking worden ge houden voor den a.s. kookcursus. Diegene die zich reeds hebben opgegeven, en zii die alsnog dezen cursus wenschen te volgen worden verzocht deze bijeenkomst bii te wonen, opdat nader over tijd en plaats van dezen te houden cursus kan worden beslist. Alle vrouwen en meisjes boven de 16 jaar zijn welkom. NEDERIiEMERT. Evenals vorige jaren heeft Me juffrouw J. H. Knoop de zorg op zich genomen over een honderdtal boeken der Centrale Vereeniging voor Reizende Bibliotheken. Zeer nuttige werken komen hieronder voor. Als er wederom zoo druk gebruik van gemaakt wordt als de afgeloopen winter kan succes niet uitblijven. Me nige lange avond zal dan op aange name en nuttige wijze worden door gebracht. NIEUWENDIJK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag circa 2 uur (O.T.), Prak er door tot nu toe onbekende oor zaak brand uit in de schuur van den heer J. van der Stelt Dzn. aan de Kille. Het vuur geep in ontzettende mate om zich heen, zoodat spoedig ook de landbouwschuur annex wo ning, toebehoorende aan den heer C. Groeneveld te Kijfhoek, spoedig in lichte laaie stond, temeer daar dit alles met riet gedekt was. Door de ontzettende droogte en hitte, sloegen de vlammen over op het nevenstaande huis met schuur bewoond door den heer H. de Ruiter. Dit was het oudste huis van het Nieuwland van Altena (plm. 400 jaar). Ook aan dit huis was geen houden meer aan. De oudjes konden zich gelukkig bijtijds in veiligheid stellen. De brandweer te Kille, die (daar de brandmeesters afwezig wa ren) onder leiding stond van den heer O Walraven jr., was spoedig ter plaatse. Zij wist na krachtdadig pp>- treden den brand tot hiertoe te beper ken. De motorspuiten van Almkerk, alsmede die van Sleeuwijk waren ook spoedig op het terrein van den brand aanwezig. Eerstgenoemde spuit be hoefde geen dienst te doen. Het huis van wed. de Heus, alsmede de wo ning van den heer C. Versteeg en A. van Anrooij, bleven wonder boven wonder gespaard, doch beliepen veel waterschade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Morgen, Zaterdagavond om half zeven (O.T.) zal er op het ter rein van den heer J. Bax aan de Rijksstraatweg een groot gecombi neerd concert gegeven worden, waar aan de plaatselijke muziek- en zang- vereenigingen zullen medewerken. Woensdagavond omstreeks 10 uur kwam een luxe auto, komende uit de richting Gorinchem, pret vol le vaart tegen de ijzeren poort van de Geref. Pastorie met het gevolg, dat deze werd ineengedrukt. De auto was flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RAAMSDONKSVEER. Maandag hopen de echtelieden Gerrit van Vark en Bertelina van Andel hun diamantenhuwelijksfeest te vieren. Het belooft voor de krasse oudjes een heel mooi feest te wor den. Medegedeeld zij, dat de bruid Maandag 80 jaar werd en de bruide gom hoopt 26 November 83 jaar te worden. Terwijl een tweetal motor- rijders de bocht bij de Ned. Herv. Kerk omreden glipte een der mo toren, waardoor zij met elkaar in botsing kwam. Beide vielen van den motor en beliepen boven wonder, slechts enkele schaafwonden en een gescheurde broek op. Ook de mo toren waren ligt beschadigd. SIM8ANG. A.s. Woensdagavond hoopt de afdeeling „Patrimonium" in deze win- tercampagne haar 1ste vergadering fe houden. De agenda vermeld 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderwerp„Chr. Vakbewe ging en Coöperatie door Joh. Schie- don. 5. Benoeming afgevaardigde tot bijwoning der Algem. vergadering van de Gew. Organisatie te Rotter dam en voor de te Dordrecht te hou den districtvhergadering. 6. Verslag van de jaarverg. der Gew. Organisatie. 7. Varia. 8. Sluiting. SLEEUWIJK. Woensdagmorgen omstreeks half drie werd alhier, de brandweer opgeroepen om assistentie te verlee- nen aan de Kil voor den brand, welke twee boerderijen en een schuur in asch legde. Dinsdag j.l. kreeg A. van An del, zoodanig een stuk ijzer op zijn hals, dat geneeskundige hulp er bij te pas moest komen. VEEN. Deze week had C. v. W. het ongeluk, dat bij het peren plukken, de ladder brak waarop hij stond. Plij viel van een aanzienlijke hoogte naar beneden en werd in bewuste- loozen toestand opgenomen. Door Dr. Veenhysen werd geneeskundige hulp verleend. De in deze gemeente gehou den vlaggetjesverkoop heeft f 5.30 opgebracht. WIJK. Vanwege de provincie worden op den 'Hooge-Maasdijk nabij Aal burg verkeerstellingen gehouden en wel op 3, 9, 18, 26 September en 5, 6, 'l i October. Aan Willem Bouman, dienst plichtige der lichting 1935 is voor 1 jaar vrijstelling van den dienst plicht verleend. WERKENDAM. Bij den heer A. v. d. Assem alhier, ontstond een begin van brand, hetwelk gelukkig in den kiem ge smoord kon worden. Nabij 't huis van v. d. Assem op polder „Welge legen", staan een drietal strooschel- ven. Enkele kleine kinderen waren met lucifers gaan spelen en hadden het stroo, dat op den grond lag, aangestoken. Dit veroorzaakte direct een groote vlam. Tijdig ontdekte men dit en wist er vlug een dekkleed over te werpen, waardoor de vlam in den beginne reeds werd gedoofd. Herkozen als bestuursleden der Geref. J. V. „Timotheus" de heeren J. v. Drunen, J. Ippel, B. Sas en A. de Vries. Bedankt als leiders der Herv. Knapenvereen. „Benjamin", de hee ren C. Bouman en A. Pruissen en gekozen als leiders dezer Vereen., de heeren H. Jansen en A. Maters. Door de Staatsdomeinen al hier werd bij onderhandsche aanbe steding gegund in massa, het bou wen van een steenen Volkskeet op Spieringpolder (Biesbosch). Laagste inschrijver was, de heer A. v. 't Hooft, Mr. Metselaar, alhier. Maandagmorgen is te Seroos- kerke (Schouwen) in den ouderdom van 56 jaren overleden, Ds. D. J. Lazonder, pred. der Ned. Herv. Kerk te Tienhoven (U.) c.a. Ds. Lazonder was achtereenvolgens predikant te Zoutelande, Giessen- Nieuwkerk, Ankeveen, Tuil, Oppen huizen, Werkendam 1928 tot 1933 en daarna te Tienhoven. Zijn WelEerw. was zeer bekend en gezien, en bekleedde verschillende openbare functies, zooals voorheen lid van de Chr. Kweekschool te Go rinchem, Vice-Voorz. afd. Noord-Bra bant van het Ned. Bijbelgenootschap enz. Ook heeft hij ingesteld de re gelmatige Godsdienstoefeningen van de Ned. Herv. in den Biesbosch. Donderdagmorgen werd een rouw dienst gehouden te Tienhoven, terwijl des middags onder enorme belang stelling de ter aardebestelling alhier plaats had. Verschillende sprekers hebben een afscheidswoord gesproken, terwijl de oudste zoon bedankte voor de over- groote wijze van belangstelling aan zijn vader bewezen. WASPIK. De netto opbrengst van de uit voering gegeven door de tooneelver- eeniging „Entre-Nous", ten bate van het plaatselijk crisis-comité, waarbij werd opgevoerd de operette in één bedrijf „Cartouche" en de kermis- revue in 12 tafereelen „Waspik in woord en beeld", bedraagt f70, welk bedrag aan den voorzitter van het crisiscomité werd ter hand gesteld. WELL. Zaterdagavond gaf de muziek- vereen. „O.B.K." alhier, haar laatste zomerconcert te geven, bij het café „De Lelie" van W. van Genderen. Hoewel het weer 's middags minder gunstig was, was het 's avonds beter geworden en er nog al veel belang stelling was. O.B.K. werkte 'n goed programma af, dat tot aller tevre denheid stemde. Alles had een or delijk verloop. WOUDRICHEM. Door B. en W. dezer ge meente is vergunning verleend aan K. Havelaar en Mej. L. Havelaar alhier tot het bouwen van een twee tal woon- en winkelhuizen in de Kerk straat alhier. De aandacht van de ingeze tenen wordt er op gevestigd dat de Gemeente-Ontvanger wekelijks des Zaterdagsmiddags van 24 uur ten Gemeentehuize zitting houdt voor het innen van reinigingsgeld en andere belastingen. WAALWIJK. De groote Provinciale weg tusschen v.m. Baardwijk en Drunen, zal afdoende worden verbeterd. De weg zal aanmerkelijk breeder worden gemaakt, terwijl bovendien aan de Zuidzijde van den weg nog 'n breed fietspad zal worden aangelegd. Onze vroegere plaatsgenoot W. Wijnands, thans adjunct-commies; der registratie en domeinen te Nij megen, slaagde dezer dagen voor Commies der registratie en domeinen. ZUILICHEM. Deze winter zal alhier een tuin- bouwcursus worden gehouden. Als hoofd van dezen cursus zal optreden de heer d. Hartogh, tuinbouwonder- wijzer te Brakel, en den heer P. v. den Bogerd, tuinbouwvakonderwijzer te Aalst. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE 's-BOSCH. Uitspraken van Maandag 3 Sept. Woningwet: Jos. J. v. I., Waspik, f5. Valschen naam opgeven: W. J. B.„ Kaatsheuvel, f 20. L.o. verb, grond: M. v. W., Neder- hemert, f3. Links houden: H. J. S., Waalwijk, f3. Rijwiel z. bel: Q. T., Veen, f3. Crisiszuivelbesluit: C. A. v. d. Piuijm, Dussen, f 15. Rij w. z. refl.: Adr. G. H., Vlijmen, t3. Stier weiden: A. v. B., Brakel, f 10. Met 3en naast elkaar rijden: Adr. O. J. S., Kaatsheuvel, f3. Zwemmen: G. S., Zaltbommel, geen straf; Chr. S., Zaltbommel, f2. Leunen tegen raam: J. Th. v. M., Chr. v. d. Meijden, beiden te Zaltbom mel, ieder f3. Het nieuwe geïllustreerd Nederlandsch Maandblad PRIJS 35 CENT. Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 10