Ho. 5572 Vrijdag 13 Sept. Voor Hvalitteit Lederwaren, Nu is het weer tijd M. NORT, Gorinchem, 1 Kantoor- en Willem de Bruin, De Grootmoeder. TWEEDE BLAD Het NIEUWSBLAD van Heusden'' om Uw oogen en Uw bril te laten controleeren. Voor een goede bril is natuurlijk het adres Ijzerhandel - Gorinchem Tel. Int. 840. EEN PRACHT VLEK- VR1JE LEPEL en VORK voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HET BLAD Firma L J. VEERMAN GEDIPLOMEERD OPTICIEN. Firma L. J. VEERMAN FEUILLETON. BEHOORENDE BIJ HET is voor het Land van Heusden en Altena en zijn omgeving Het heett in de dorpen Doeveren, Heesbeen, Aalburg. Wijk, Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Uitwijk, Waardhuizen, de Werken en Sleeu- wijk, Werkendam, Nieuwendijk, Alm- kerk, Dussen, Meeuwen, Eethen, Drongelen. B.-Broek, Sprang-Capelle, Aalst en Poederoijen zijn eigen agenten en bezorgers. In geen blad vindt men zulke uitvoerige berichten en verslagen uit genoemde plaatsen. Om deze te kunnen geven, worden kosten noch moeiten gespaard Dat de bewoners dit waardeeren, blijkt uit het groot aantal abonnó's in iedere plaats Een aantal, d*t ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog geregeld ■tijgt 1 BOT De nieuwe abonn 's ontvangen de tot 1 OCT. a s. verschijnende nummers GRATIS. zooals Actetasschen, Portemonnaies, Portefeuilles, Sigarenkokers en School- étuis, is uw adres Boekhandel BEUSDEN. Vergadering van den raad der gemeente 's GRAVENMOER. Op de gehouden raadsvergadering was de geheel e nieuwe raad aanwezig. Na opening sprak de Voorzitter, Bur gemeester D. Smits eenige woorden Van welkom tot de nieuwgekozen raadsleden, waarop beëedjging en in stallatie volgde. Vervolgens werd overgegaan tot be- noeeming van twee wethouders. Bij de eerste stemming werd gekozen de heer A. Borstlap (af;r.) en de heer F. M. Volk (aftr.). De heer Borstlap nam de benoeming aan, doch de heer Volk meende te moeten bedanken. In diens plaats werd daarop gekozen de heer P. van der Dussen. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Verschillende rr.ededeelingtn, om rent ingekomen stukken enz. werden ge daan, o.a. van het besluit der Ged. Staten tot goedkeuring der wijziging Gemeente-Begrooting 1935, van de ver slagen der Warenkeuringsdienst over het tweede kwartaal 1935 en van het Jaarverslag. Centraal Archief en inlichtingen bu reau, inzake Maatschappelijk Hu'pbe- toon in Nederland. In verband met een ingekomen ver zoek van herbergiers en bi jarthouders besluit de raad, de belasting op de biljart te verlagen. Voort wordt besloten aan de regee ring goedkeuring te vragen voor het uitvoeren in werkverschaffing van het object tot het dempen van een sloot in het Emmalaantje en het aanleggen van rioleering enz. aldaar, overeenkomstig de begrooting der Ned. Heide Maat- schappij. Aan de hand van ingekomen prijs- opgave, besluit de raad ten slofte tot uitbreiding der straatverlichting in het Emmalaantje en in het begin van de Wiel straat. Daarna volgt sluiting der vergadering op' de gebruikelijke manier. Vergadering van den raad der gemeente DE WERKESl EN SLEEUIJK op Dinsdag 3 September 1935 des na middags 2.30 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer W. Beukenkamp. Secretaris: WelEd. Heer A. Knoot. Tegenwoordig de leden: L. B. v. d. Straaten, H. N. van Arke!, M. Sig mond, W. N. Koppers, W. van Drie!, C. v. Burgel, L. van 't Sant, P. van Rosmalen, G. Ippel en C Lekker. Afwezig met kennisgeving de heer K. C. de Boon. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Aan de orde is: Beëediging nieuw benoemde raads leden. V Op een desbetreffende vraag van den Voorzitter, verzoekt de heer Van Ros malen de beloften te mogen afleggen. Hierna leggen de raadsleden in han den van den Voorzitter de zuiverings eed en de ambtseed! af. D eheer Van Rosmalen de beloften. De Voorzitter wenscht de heeren ge luk met de aanvaarding dezer betrek king, spreekt de hoop uit op een pret tige en aangename samenwerking en hoopt, dat God de leden wijsheid en kracht mag schenken ter vervul ing van hun taak. De beëediging van den heer de Boon zal, wegens ziekte van dezen, worden uitgesteld tot een volgende vergadering. Benoeming Wethouders. Vacature Van der Straaten. Uitgebracht worden 10 stemmen, waarvan de heer Van der Straten er 7 verwerft en de heer Koppers 2, ter wijl één blanco-stem wordt uitgebracht. De heer Van der Straaten, benoemd zijnde, neemt deze benoeming aan. Vacature Van 'tSant. Uitgebracht worden 10 stemmen, waarvan de heer Van 't Sant er 7 er langt en de heer Koppers 2, tervvij: één blanco-stem wordt uitgebracht. Zusterhuis 6 vindt U in ruime keuze voorradig in den Boekhandel van de HEUSDEN. De heer Van 't Sant is derhalve be noemd en neemt de benoeming aan. De Voorzitter wenscht beide heeren van harte geluk mef hun benoeming en zegt, dat hoewel van den eenen kant het wethouderschap wordt geambi eerd, van den anderen kant het ook zijn moeilijkheden medebrengt. Het is nog niet zoolang geleden, dat veron dersteld werd, dat met het wethou derschap f2000 a f2500 werd ver diend door één der wethouders. Hier uit blijkt, dat men niet op de hoogte is van de wet. Deze verbiedt dit ten eene male, behalve wat daarvoor wet telijk geregeld is, en dit bedrag is gering. Beide wethouders hebben ge toond hun beste krachten te willen geven in het belang der gemeente en spreker brengt hen daarvoor dank en hoopt, dat het wethouderschap weder met vreugde mag worden uitgeoefend. Wethouder Van der S'raaien dankt den Voorzitter voor zijn woorden ook namens zijn collega en sluit zich ge heel aan bij de bede van den Voorzit ter. Ingekomen stukken: Schrijven van B. van Eeten, houden de verzoek om een schuurtje bij de gemeentewoning te wiilen zetten, wel ke door hem gehuurd wordt. De Voorzitter zegt, dat op eenze f- de verzoek destijds aan B. en W. af wijzend is beschikt. Ook de huur is niet hoog. De heer Koppers informeert of de huur regelmatig binnenkomt, dan is spreker er niet tegen, waarop de Voor zitter antwoordt, dat dit op de steun wordt ingehouden. Een gedeelte wordt door de fami ie betaald. De heer Van Driel is er niet tegen wanneer de huur naar evenredigheid wordt verhoogd. De Voorzitter merkt op, dat ver hooging der huur op bezwaren stuit. De heer Van der Straaten vraagt, hoe de woning eigenlijk is, wat ruim te betreft. E>e Voorzitter doet hiervan aan de hand van het bouwplan mededeeling. De heer Van Arkel, zou er niet veel kosten willen besteden en oppert de gedachte om er bijv. een afdakje aan te maken, waarvan de kosten niet hoo- ger dan f 50.zijn. De heer Van Rosmalen zou dit be drag op de helft willen uittrekken en hem zelf een bergplaatsje te la-en tim meren. De heer Ippel informeert of er een waschgelegenheid is, waarop de Voor zitter antwoordt, dat hiervoor het vóór portaal gebezigd kan worden. De heer Sigmond zou er maar liever niets aan willen doen. Na eenige bespreking wordt op het verzoek met algemeene stemmen afwij zend beschikt. Verzoek van de vereeniging „Patri monium" te Werkendam, om evenals vorig jaar een subsidie to mogen onb vangen voor het ontspanningswerk, wat gedaan wordt in het belang van do jeugdige werklöozen te Werkendam en de Werken. De subsidie is bedoeld tot dekking van de zaalhuur ad f260. in verhouding tot Werkendam als 5:3 met een maximum van f 103. De heer Van der Straaten wil het verzoek steunen. De jongens worden van de straat afgehouden. De heer Sigmond zou het werzoek in handen willen stellen van B. en W^, om praeadvies. De heer Ippel bepleit subsidiiever- leening. De heer Van Arkef voelt er eveneens voor, doch vindt de verhouding 5:3 tamelijk hoog. De Voorzitter merkt op, dat de vers deeling der kosten is gebaseerd1 op Kart U zich een grootere sorteering indenken als bij ons Een sorteering van eerste klas merken die voor U een waarborg zijn van deugd zaamheid voor jaren en jaren. En de prijzen Voor f 33150 leveren wij U al een Haardkachel die klinkt als een klok, Bij ons komt geen kooper bedrogen uit., want wij volgen het systeem van het b e s t e te leveren voor de goedkoopste prijzen, omdat wij Geen cadeaux geven. Niet knoeien met kortingen. Geen afbetalingssysteem volgen. Deze 3 punten zijn de zekerheid dat men nimmer te veel betaald en werkelijk materiaal voor zijn geld ontvangt. 1760 1935 SLECHTS BEPERKTE VOORRAAD OVERAL VERKRIJGBAAR BESTEL DUS SNEL Bij aankoop van een pond RAVENSWAAY's bekende Groenmerk-Koffie a 30 ct. per half pond geven wij tijdelijk DEZE KOFFIE IS BIJZONDER FIJN VAN SMAAK EN GEURIG 198. Veroorloof mij, mijnheer, ik be grijp niets van hetgeen gij zegt. Zoo, is het waar! Nu dan, ik zeg nog eens: Pierre Darasse is een strik gevallen, dien gij hem hadt gespannen; gij hebt hem niet gedood uit zelfver dediging, maar hem laaghartig ver moord. Dat is niet waar! Welke reden zou ik hebben, dien man te dooden, als het niet was geweest om juffrouw Lionnet te verdedigen. Die reden kennen wij, want wij weten, waar gij heen wildét. Ik begrijp u niet, mijnheer. Gij kendet Pierre Darasse allang. Neen. Gij1 ontkent? Gij stondt ze.fs op een heel goe den voet met hem, want hij kwam wel u in een woning in de rue Saint-Denis, die gij onder den naam van Etienne ris hadt gehuurd. Neen, mijnheer, daarvan weet ik niets. Wij zullen den eigenaar van het huis voor u brengen en dan zullen wij eens zien, of hij den huurder Etienne Eris niet kent. Het jonge meisje luisterde erg ont roerd toe, zij kon haar oor en niet ge- looven. Is uw ware naam Etienne Ei is? hernam de magistraat. De Italiaan beefde; maar hij richtte zich trotsch op en antwoordde: Mijnheer, ik ben de baron de Ver boise Dat zal nog opgehelderd moeten worden; maar hoe kan men u geloo- ven, alles wat gij zegt is leugen. Uw papieren bewijzen werkelijk, dat gij de baron de Verboise zijt; maar ik ben overtuigd, dat die naam en die titel u niet toekomen en ik heb alle reden om te veronderstellen, dat de ware ba ren de Verboise, de laatste afstamme ling zijner familie, in Duitsehland is gestorven en dat gij in zijn plaats zijt opgetreden. C! liep Laurence uit. Zij zag den baron aan en zag hem verbleeken. Dat is onbeschaamd; maar gij hebt dikwijls de bewijzen gegeven, dat het u niet aan onbeschaamdheid ontbreekt. Men moet wel durven om door den notaris van Minville een landgoed, al les, wat van de bezittingen der Ver- boises overbleef, te laten verkoopen en naar het geboorteland der Verboises te gaan. Ontkent ge nu nog? Ja, mijnheer, ja, antwoordde hij niemand kan bewijzen, dat die naam niet toebehoort. Dat zullen wij dadelijk zien. Mijnheer de l'Oserale schelde en zei- de tot den wacht: Laat Catherine Pécheux'^en haar man binnenkomen. Catherine Pécheux, een boerin van vijf en vijftig jaar en haar man, een grijsaard, traden het cabinet binnen. Ziet dien man goed aan, zeide de rechter hun kent gij hem? Neen, mijnheer. Die man zegt, dat hij de baron de Verboise is. Hij? hij? O! dat is een leugen! Hoort gij? De ellendeling was afschuwelijk bleek geworden en zijn gelaat wrong zich in allerlei zenuwtrekkingen, die zijn angst verrieden. Maar hij wilde zich goed houden, haalde verontwaar digd de schouders op en antwoordde: Ik ken die menschen niet, dat zijn valsche getuigen. Wij kennen u evenmin, zeide de vrouw te zeggen, dat gij de ba ron de Verboise zijt, daar moet men wel moed voor hebben. Gij mijn voed sterling? Ja, want ik was zijn min, ik heb hem met mijn melk gevoed. Maar hij was blond, die goede baron en gij zijt bruin. Zie dat gezicht eens, Pé cheux! Die baron deugt niet, ik zou niet gaarne in zijn vel steken. Paolo's gelaat was geheel verwron gen. Hij zag, dat hij verloren was. Zijn onbeschaamdheid was verdwenen, hij zat verslagen te kijken. Mijnheer de l'Oseraie liet de boer in en haar man vertrekken .en zeide: Houdt ge nu nog vol? De bandiet zweeg. Laurence slóeg de oogen neer, om den blik van den ellendeling niet te ontmoeten. Maar wie zijt gij? Hoe is uw ware naam? De rechter zweeg 'een oogen bik; maar de beklaagde bleef ook zwijgen. Gij antwoordt mij niet; gij weet niet meer, wat te zeggen en daarom zwijgt gij maar. Maar wij weten wel wie gij1 zijt. j Gij zegt, dat gij Franschman zijt, maar dat is niet waar; gij zijt een Italiaan en uw naam is Paolo. Dat is niet waar, mijnheer! riep de ellendeling uit. O, gij kunt niet ontkennen; wij weten uw heele geschiedenis. Gij zijt de Italiaan Paolo! Paolo de avonturier! Paolo de huichelaar, de dief, de moor denaar! Ja, Pierre Darasse bezat een groot geheim, dat gij alleen wildet be zitten en daarom hebt gij u van hem ontslagen. Het zweet gutste in groote droppels langs Paolo's voorhoofd; hij wilde zich neg verdedigen. Bekent ge, dat ge de Italiaan Paolo zijt? Ik kan niet bekennen, wat niet waar is! Maar wie zijt ge dan? Dat weet ge; mijn papieren heb ben Tiet u gezegd. Goed, wij zullen de getuigen roe pen. Kent ge die portefeuille? Paolo beefde, zag het voorwerp aan en antwoordde niet. Gij zwijgt? Welnu, gij zult bet evengoed weten als \fij'. Uw daden zijn ons bekend1. j Zeker is die portefeuille te Marseite le gestolen, met het plan, om er u later van te bedienen, want gij en Da-: rasse wisten, dat Téraud maar een aarw genomen naam was, dat mijnheer Té-i raud de vicomte de Mérulle was en' zijn vrouw de dochter der markiezin de SauTien. Tot 1870 zijt gij te Marseille! gebleven, gij' waart teen ongeveer vijfe tien jaar. Waarvan hebt ge sedert dien tijd geleefd? Gij zijt spion gewerden fcijj Frankrijks vijanden! Dat beviel u. Ontj ken maar niet, wij hebben de bewijzen. Maar toen gij zaagt, dat dit u niet ge-s noeg opbracht, hebt ge u met een' zekeren Grüder, een Duitscher, verbond den, en met dien ellendeling samen, hebt gij allerlei familiegeheimen ente dekt en afgekocht. Vele slachtoffers! hebt ge gemaakt! Maar dat alles was u nog niet genoeg; gij moest een Teel rijk man worden. Gij wist onder welke omstandigLe^ den de vicomtesse de Mérulle haaij dochtertje aan mijnheer en mevrouwi Lionnet had 'overgegeven. Gij wïdet niet minder, dan juffrouw de Mérulle trouwen, die voor Geneviève Lionnet doorgang en op die wijze de kleinzoon worden van de markiezin de Sau ien. (Wordt vervolgd)- Kieuwsblad Waar het om gaat!! JUBILEUM-GESCHENK GRATIS Gratis

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 5