»OCTOöYNE« 535* f 195.- 519L f 97.50 5Ï5A f 137.SO lïl. thans middelpunt der „Ocfodyne *- serie OCTODEME^GLAMP 8 eleciroden - 6 roosiers Machtiger dan Aladdin's legendarische lamp is het kleine, gouden krachtstation, thans ingebouwd in zelfs den goedkoopsten Philips De „Octode-Menglamp"! De lamp, -die het mogelijk maakte om de super-hete rodyne te perfectionneeren. Iedere nieuwe Philips her bergt thans zoo'n lamp. Rondom deze „Octode- Menglamp werd Philips' nieuwste en beste ontvang- systeem opgebouwd: het „Octodyne'-systeem. 536* f 275.- INGEZONDEN PRODUCT VAN DE GROOTSTE RADIO-INDUSTRIE TER WERELD, UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE.' 108.- 1 HEVIGE BRAND TE WESTER-BLOKKER. Zaterdagavond tegen elf uur is brand ontstaan in een schuur, welke diende als opslagplaats van brand stoffen, staande bii de woning van den heer Koning te Wester-Blok- fcer in Noordholland. In korten tijd stond het gebouwtje in volle vlam. De heer Koning heeft nog getracht het vuur te blusschen, doch toen dit niet gelukte, maakte hij alarm bii de buren, die zich reeds ter ruste hadden begeven. Het vuur was inmiddels overge slagen naar het woonhuis. Toen de Vrouw des huizes'zich met drie kin deren in veiligheid had gesteld, be vonden zich nog drie andere kinde ren, die op den zolder sliepen, in het' in lichterlaaie staande huis. Met behulp van den heer Jong, die in allerijl een ladder uit zijn huis had gehaald, slaagde de heer Koning er op het laatste oogenblik in, zijn kin deren van den vuurdood te redden. De brandweer wist uitbreiding van den brand te voorkomen. Niets kon worden gered. De heer Koning had hevige brand wonden opgeloopen en is door een geneesheer ter plaatse behandeld. De brand is zeer waarschijnlijk ont staan, toen de heer Koning eemge werkzaamheden verrichtte aan zijn vrachtauto, die in de schuur, stond. ROTTERDAMSCH MOTORSCHIP „MINNA" VERGAAN. In den vroegen Zondagmorgen heeft zich op de Zuidelijke Noord zee, in de nabijheid van het vuur schip „Sandetti", dat bii den ingang van het Nauw van Calais ligt, een schipbreuk voorgedaan, welke on danks het vrij stormachtige weer geen menschenlevens heeft gekost. Het Rotterdamsche motorschip „Minna", van de Scheepvaart- en Handelsmaatschappij S. Simons Jr., groot 500 ton d.w., met een lading anthraciet op weg van Wales naar Rotterdam, kreeg daar plotseling zware slagzij, welke zóó snel ver ergerde. dat men genoodzaakt was in de sloep te gaan. Binnen 20 mi nuten verdween de „Minna" in de golven. De bemanning werd door het passeerende Russische stoomschip „Lensovet" opgepikt en naar Rot terdam overgebracht. (Buiten verantwoording der Red.). Mijnheer de Redacteur! Wilt U het onderstaande in Uw geëerd blad plaatsenbii voorbaat mijn dank. Het gaat hier over, een geval wat een Waalwijksche voetbalvereeniging overkwam, met name Blauw-Wit. Wii moeten enkele maanden terug gaan. 22 April werd genoemde vereeni- ging uitgenoodigd tot deelname aan een seriewedstrijd uitgeschreven door de v.v. Noad te Wijk. Blauw-Wit nam deze uitnoodiging aan. Het in- leggeld werd voldaan, f 2.waarvan met f 1.terug kreeg bij opkomst. Van de 8 deelnemers (Noad dong zelf mee) behaalde Blauw-Wit den len prijs. Na afloop werd medegedeeld dat de prijzen nog niet aanwezig waren, doch dat zij over 8 dagen op de be stemde plaatsen zouden zijn. Blauw-Wit wachtte 8 dagen 14 21 2 maanden, doch niets kwam afzetten. Wat blijkt nu het geval Dat de v.v. Noad een seriewedstrijd orga niseerde, en dat zij niet in staat was om prijzen te koopen en dat de uit- genoodigde vereenigingen ernstig ge dupeerd zijn. Blauw-Wit behaalde den len prijs doch deze werd niet uitgereikt. Het publiek gaat nu denken dat Blauw- Wit zich wat fantasie in het hoofd haalt, want als men toch den len prijs haalt, zal hij toch wel uitge reikt wordendoch niets van dat alles. Blauw-Wit wacht nu al van 22 April op haar len prijs. Mogelijk sturen zij hem nog als St. Nicoiaas- verrassing Intusschen waarschuwen wii alle vereenigingen om met Noad in on derhandeling te treden. Want men wordt uitgenoodigd, betaalt inleggeld, behaalt een prijs, deze wordt niet uit- uitgereikt en de centen zijn naar de maan. U mijnheer, dankend voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend. L. VAN EETEN. Bestuurslid W.V.V. Blauw-Wit. Waalwijk. Geachte Heer Redacteur, Het komt mij zoo onverklaarbaar voor, dat die voorstander van evenre dige vertegenwoordiging geheel en al reageert op het ingezonden stuk van Criticus, maar geen woord rept over mijn antwoord, dat ik hem gegeven heb in uw blad van 18 September. Heb ik misschien de juiste snaar aangeraakt met te schrijven, dat hij niets liever ziet, dan dat men elkaar in den raad maar flink dwars zit, daar voor verdeeldheid zaait in het Room- sche kamp, omdat dan pas de belan gen der gemeente op waardige wijze worden gediend, want het parool moet toch zijn: Verdraagt elkaar zoo min: mogelijk. In mijn eerste ingezonden stuk richta te ik mij tot de heeren nieuwe wet houders. Uit al hetgeen ik thans zooal zie groeien, zie ik om nogmaals te reageer ren op hetgeen de heer Winkel na zijn benoeming heeft gezegd, dat doordat hij zijn krachten heeft ingespannen om wethouder te worden, de belangen van groot Heusden nu al bevorderd worden in een eendrachtige samenwerking van allen, die tegen een rustige gemeente zijn. En daarbij sloot de heer A. W. Ven- hoeven zich gaarne aan. Welaan Heeren, met een variant op een bekend gezegde: Tob maar aan, er blijft ligt iets van hangen. Met dank Heusdenaar. Mijnheer de Redacteur, Mag ik nog eenmaal eenige plaats-s ruimte om „een voorstander" op zijn tweede schrijven te antwoorden? Ik heb mijn' oogen meermalen uit gewreven, na het lezen van dit schrijven en ik heb mij herhaaldelijk afgevraagd M ojerne lamp van PHILIPS Met Octode-Menglamp „Multilnductie" nieuw scha- kelings-systeem met toevoeging van het gebied der korte golven iusschen 16 en 50 M. Vaticaan, Amerika. Australië, Siberië hoorbaar. Kapitale, van namen voorziene afstemschaal. Zichtbaar juiste instelling- door klokkewijzer. Lichtnet-Antenne. Even gevoelig op korte als op lange golven. Automatische lading compensatie. Tal van verdere noviteiten. Ook lever baar als 535 U voor gelijkstroom. Prijs I 215—- Met OctodeMenglamp Een groote stationskeuze. ook in de onmiddellijke nabijheid van krachtige zenders Verlichte uitwisselbare schaal (van stations namen voorzien en in golflengten geijkt). Toon- regelaar, gevoeligheidsschakelaar, enz., enz. Met Octode-Menglamp Nieuw weerga ve-systeem. Zware eindlamp. Krachtige luidspreker. Automatisch versterken van wegzakkend geluid. Zwakke signalen op kamersterkte Een weergave, alsof plotseling de deur van een concertzaal opengaat. Philips' Stan daard-ontvanger voor 1935! Ook leverbaar als 525 U voor gelijkstroom. Prijs f 150.- Mct Octode-Menglamp Niéuw weergave-systeem. Bnevenbus-afstemschaal met opgedrukte namen. Groote stationskeuze. Toonregelaar. Verzwaarde luid spreker verdiept en verfraait het geluid. AlaJJ Muziektempel 536a. met Octode-Menglamp „Multi lnductie nieuw schakelings-systeem. Ontvangst over drie golflengte-gebieden. Afstemmen door middel van lichtende ster Weergaloos iraa/e uitvoering. Speciale iuidspreker voor gelijkelijk glaSjcuiver verwerken van hoogste tonen en bassen. Buitengewoon krachtige eindlamp. Toonregelaar. Volmaakte automatische fading- bedwmger. Carroussel-omscnakelaar voor alle span ningen van het wisselstroom-net.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1935 | | pagina 2