Binnenland Sppoeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpPlltoL BiJ alle Drogisten. Plaatselijk Nieuws. 4 de man, die tusschenbeide WILDE KOMEN. De arbeider v. P. die te Rucphen een. twist trachtte te sussen, welke tusschen twee andere arbeiders was ontstaan, werd de dupe van zijn op treden, doordat een der ruziemakers zich tegen hem keerde en hem eenige diepe messteken toebracht. Thans is v. P. in het ziekenhuis te Breda aan de bekomen verwondingen overleden verdronken. Zondagmiddag is het 6-jarig jon getje P. Elvers te Rotterdam, dat aan den walkant van de Nassauhaven speelde, te water geraakt en verdron ken. Een politieagent heeft het lijkje opgehaald. —o MOLEN AF.GEBRAND. De korenmolen de „Kiviet" staan de aan de Tolstraat te Meerkerk is geheel door brand verwoest. De mo len, die in eigendom toebehoorde aan ide familie Kiviet, bestond dit jaar juist een eeuw. De laatste jaren was de. korenmolen niet meer in bedrijf. Omtrent het ontstaan van den brand tast men in 't duister. De schade, die óp ongeveer 7000 gulden wordt ge raamd, wordt door verzekering ge dekt. —o GAS VERSTIKKING. Te Amsterdam is een 81-jarige man, die slecht ter been was en waar schijnlijk tegen de gaskraan is geval- die daardoor geopend werd, door gasverstikking om het leven geko men. Toen een zijner familieleden thuis kwam, vond deze hem dood op den vloer liggen. Het lijk is door de politie in beslag genomen. o GEVALLEN. Zekere F. H. te Tilburg vertoonde op een communiefeest in de Jozef Israëlstraat eenige gymnastische kuns ten. Hij stond boven op een tafel en had het ongeluk er achterover af te tuimelen. H. kwam met zijn hoofd op een steenen vloer terecht en liep ieen ernstige schedelbasisfractuür op. o MEISJE IN BRAND GERAAKT. In het woonwagenkamp aan den Ouden Weg te Haarlem is Zondag middag, een ongeluk gebeurd. Het zesjarig meisje M. speelde op het terrein met een tienjarig nichtje, dat met behulp van een doosje lucifers en een krant vuurtje stookte. Onver wacht sloeg de vlam zoo hoog op, dat het zesjarig meisje in brand ge raakte. Op het jammerlijk geschreeuw snelde de oom van het kind te hulp; hij wist de vlammen met zijn jas te dooven. Met ernstige brandwonden aan het onderlichaam is het kind naar een ziekenhuis vervoerd. o terwijl H.M. dan tevens de nieuwe brug bij Arnhem denkt te bezichti gen. o VRUCHTBOOMEN IN BLOEI. Op Zuid-Beveland. De bloei op Zuid-Beveland belooft dit jaar al buitengewoon mooi te worden. Er is veel bloemknop aan de verschillende vruchtboomen, ter wijl het mooie weer van den laat- sten tijd een spoedige komst van den volledigen bloeitijd zeer bevordert. Het begin is er; de vroege pruimen staan reeds als groote witte ruikers in het langzaam tot nieuw leven ko mende Zeeuwsche landschap. o DE ACHTSTE OVERSPANNING VAN DE MOERDIJKBRUG. Naar verluidt zal de achtste over spanning voor de nieuwe Moerdijk'- sche brug op Donderdag 2 April van de werf van Penn en Bauduin te Dordrecht naar het Hollandsch Diep worden vervoerd. De Wit's Transportbedrijf uit Rot terdam zal wederom het vervoer ver zorgen. POLITIEBUREAU AFGEBRAND. Zaterdagmiddag brak brand uit op een hooizolder van den Gemeentelij ken Reinigingsdienst te Zeist, gele gen achter het politiebureau. In kórten tijd stond alles op de bovenverdieping in lichterlaaie. De gemeentelijke brandweer stel de alle pogingen in het werk om den brand te beperken, doch kon niet verhinderen, dat het politiebureau ver loren ging. In het gebouw waren geen arrestanten aanwezig. De administra tieve bescheiden konden worden ge red. COCAiNE-SMOKKELAAR AFKOMSTIG UIT VLITMEN GEARRESTEERD. De in het Algemeen Politieblad ge signaleerde J. K., oud 45 jaren, schoenmaker te Vlijmen, zwervende, tot het ondergaan van zes maanden gevangenisstraf wegens smokkelen van cocaine, werd te Roermond aan gehouden en naar de gevangenis al daar overgebracht. o DUITSCH LEGERVLIEGTUIG BOVEO VENLO. Een Duitsch legervliegtuig heeft op zeer geringe hoogte enkele malen gecirkeld boven de Frederik Hen drik-kazerne te Venlo, waarin de troe pen van het tweede en zeventiende regiment infanterie gelegerd z'ijn. Hierbij zette de vlieger, aldus ver neemt de „N. R. Ct.," boven het ka zerneterrein den motor af, terwijl de waarnemer een beweging maakte, waarbij1 hij met zijn bovenlichaam be trekkelijk ver buitenboord van het toestel kwam. Vermoed wordt, dac de waarnemer foto's van de ligging van de kazerne heeft gemaakt. Onmiddellijk hierna zette het een- motorige toestel, dat gemerkt was met de letters D-E.F.V.A., koers in de richting van de Duitsche grens, en het was toen weldra uit het gezicht verdwenen. Naar wij vernamen, was het toestel niet uit de richting van de grens gekomen, doch uit ongeveer noor delijke richting, waaruit men afleidt dat het ook1 verder het land in is geweest. De garnizoenscommandant heeft van het gebeurde telefonisch aan de legerleiding mededeeling gedaan. VERLAGING VAN ENKELE POST TARIEVEN. De kosten voor het verzenden van kleine bedragen per postwissel wor den met ingang van 1 April belang- VERKEERSONGEV ALLEN. Aan de grens te Achel is de auto mobilist J. uit Valkenswaard, die in dronken toestand verkeerde, met zijn voertuig tegen een boom gereden. toebehoorende aan de firma D. te Baarn en bestuurd door H. v. d. H. werd ter plaatse met benzine gevuld, toen vanuit de richting Laren een personenauto naderde, bestuurd door den heer D. uit Heerde (G.). Door den zwaren nevel heeft de bestuurder den vrachtwagen niet opgemerkt en reed tegen de stilstaande auto. De wa gen werd geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder werd aan het been gewond, terwijl zijn mede-passagier de 20-jarige Kamphuis uit Heerde, met het hoofd door de voorruit sloeg. Hij werd zwaar gewond en kreeg o.a. een hersenschudding. Ongeveer twee minuten later na derde uit de richting Laren een per sonen-auto, bestuurd door den heer Heerdt uit Baarn. Ook deze bestuur der merkte de beide wagens niet op en kwam hiermede in botsing. De heer H. en een tweede inzit tende van den wagen werden licht gewond, doch konden hun weg later te voet vervolgen. De auto werd na genoeg geheel vernield. Onmiddellijk daarna kwam een derde auto ten tooneele, eveneens uit de richting La ren en bestuurd door den heer Rut- De auto werd totaal vernield, doch de bestuurder kreeg slechts lichte 1 Sers Rozenburg uit Baarn. De bestuui kwetsuren. De politie maakte proces- cVrr w*st °P ^et ^aatsje moment, door verbaal op. Zondagavond is te Alkmaar op de Kennemerstraatweg een auto, waarin vijf voetballers, allen woonachtig te Hallee, gezeten waren, bij het inha len van een andere auto geslipt en tegen een boom gebotst. Alle vijf in zittenden werden ernstig gewond.. Al len zijn naar een ziekenhuis vervoerd. De auto is geheel vernield. De chauffeur J. v. L. uit Goirle zette op den Goirleschenweg zijn au to achteruit. Juist op dat oogenblik cwam een andere wagen aangereden, die de achteruit rijdende auto in de flank raakte. J. v. L. sloeg met zijn ïoofcl door de ruit van zijn wagen en werd ernstig aan hoofd, gelaat en handen verwond. Zondagmorgen wilde te Veendam de 24-jarige R. Veldman'eenige voor hem rijdende wielrijders inhalen. Hij zette daartoe een spurt in, doch op dit oogenblik kwam de pedaal van zijn rijwiel in aanraking met het weg dek, met het noodlottig gevolg dat V. viel en juist voor een motorfiets terecht kwam. De motorrijder J. uit Oude Pekela, kon niet tijdig rneer remmen en overreed V., die vrijwel op slag dood was. Het 9-jarig zoontje van den land bouwer Schuurman uit Heerlerbaan is Zaterdag, toen hij van een voet balveld den grooten weg opliep dooi de electrische tram, komende uit Heerlen, gegrepen, waarbij hem bei de beenen werden afgereden. De jon- zijn stuur om te gooien, een botsing te voorkomen. De auto kwam dwars over den weg te staan. Een der in zittenden bekwam een hoofdwonde. De wagen was echter nog intact ge bleven, zoodat de heer Rutgers Ro zenburg de gewonden zoo< spoedig mogelijk naar het ziekenhuis te La ren vervoerde. De gehavende wagens zijn door de politie in beslag genomen. HEUSDEN. Donderdag a.s. hoopt de Chr, Gemengde Zangvereeniging „Crescendo" alhier een uitvoering te geven in de zaal van Hotel „Concordia". Er zullen een vijftal nummers ten gehoore worden ge bracht onder leiding van haar directeur, den WelEd. heer C. J. M. Merkx. Na de pauze zal worden opgevoerd „Novemberstorm", Tooneelstuk in 4 be drijven. De entrée is zoo laag mogelijk gesteld, zoodat dit dus geen beletsel zal zijn om deze goed voorbereide avond bij te wonen. Aanvang 7.30 uur. Het Bestuur der Nutsteekenschool alhier, heeft besloten het 25-jarig bestaan dezer inrichting eenigszins feestelijk te herdenken en wel op 26 Sept. a.s. Op dezen datum zal dan tevens plaats hebben de uitreiking der diploma's en prijzen over het cursusjaar 49351936. Het houden van de tentoonstelling van het werk der leerlingen is eveneens op dien dag bepaald. dat er over het algemeen aan den Nieuwendijk meer varkens sterven dan in Almkerk, terwijl het ledental bij beiden ongeveer even groot is. Mogelijk zou dit zijn oorzaak kun nen vinden in het aankoopen van geen goede kwaliteit biggen. Gead viseerd werd deze of bij den boer, of altijd bij denzelfden handelaar de ze aan te koopen. Gewaarschuwd werd voor het koopen van karren die men niet kent en die soms slechte kwaliteit biggen aan den man trach ten te brengen. Verder werd de aan dacht er op gevestigd, dat ook het voer der dieren een voorname rolkan spelen. Ook hierin werd de vinger wijzing gegeven goede kwaliteit mengvoeders aan te koopen, die on der controle verkocht worden en een voldoend aantal percentage zouten inhouden, wat vooral voor mestvar- kens van groot belang is. Besloten werd aan alle leden een uittreksel van het besprokene op de ze vergadering toe te zenden. In de rondvraag werd geklaagd dat verschillende leden meer toewijzingen hebben gekregen voor het slachten van varkens, dan voor het mogen mesten van varkens. De Voorzit ter deelt mee dergelijke klachten met den Administrateur te bespreken, die voor zulke gevallen een klacht bij de Crisis-Organisatie zal indienen en een verzoek zal richten voor meer dere toewijzing mestvarkens, wanneer men deze voornemens is te houden. Besproken werd de slechte finan- ciëele toestand van verschillende on zer leden en daarmede in verhand de moeilijkheid voor het aankoopen van biggen. Geen gelden hebben zij daar voor beschikbaar. Het Bestuur heeft toegezegd, een en ander eens onder de oogen te zullen zien en te trach ten voor de leden een spaarsysteem saam te stellen, b.v. met zegels, die zij bij den Administrateur kunnen krijgen, en dat geld opvragen wan neer zij dat noodig hebben voor het aankoopen van biggen. Doch hier over zal later nog wel eens verga derd worden. Na tractatie der leden werd de vergadering gesloten. 3 INBRAAK. Te Rotterdam is ingebroken in de woning van den operette-artist Octa ve van Aerschot in de Schietbaanlaan. De inbraak geschiedde toen de schoonmoeder zich alleen thuis be vond. Toen zij, omdat zij voetstappen hoorde, naar boven ging zag zij nog juist twee mannen het huis verlaten Ontvreemd is een kistje met ju woe len ter waarde van f 2000, f 450 aan Hollandsehe geld, benevens nog wat francs. Van de daders geen spoor. o 'ERNSTIGE VAL. Op den weg Roosendaal-Etten stoeiden een tweetal fabrieksmeisjes van 16 jaar, die per fiets huiswaarts keerden, met elkaar. Het gevolg was dat een van haar, de 16-jarige M. KI. uit Etten, kwam te vallen. Met een zware hersenschudding is zijn naar het ziekenhuis vervoerd. o SCHIP IN BESLAG GENOMEN. rijk verlaagd. Voor postwissels t« d naar ziekenhuis over. een bedrag van f5- wordt het |ebracllt; waar hij enkele ottgenblik- ken daarna is overleden. recht dan vastgesteld op 5 cent; voor bedragen tot en met f 12.50 op Deze verlaging geldt in het binnen- auto. De bestuurder trachtte nog een landsch verkeer en in het verkeer aanrijding te voorkomen, doch de met Suriname en Curagao. j kleine werd gegerepen en tegen den Het recht voor de per borderel in- gr0nd gesmakt. Een geneesheer ver gevorderde quitanties. wordt op over- leende de eerste hulp en constateerde ALMKERK. De collecte, gehouden in de Herv. Kerk tijdens het Biduur, bracht f 102,62 op. Naar wij vernemen zal in Juni a.s. vanwege de A. R. Propagadaclubs, Kieskring den Bosch, op het terrein van de Wed. Dekker alhier een Landdag worden gehouden. Zijn wij goed ingelicht, dan is het muziekcorps „Nooit Gedacht" alhier uitgenoodigd, bovengenoemde Land dag met muziek op te luisteren Door den heer P. van der Wiel alhier, is in zijn winkel een rijwielbelas ting-plaatje gevonden. Belanghebbenden kunnen zich aldaar vervoegen Op de jl. Maandagavond 30 Maart gehouden vergadering van de Zondagschool vereeniging „Samuël" werd tot bestuurs lid herkozen, de heer C. de Boer Jr. Zaterdagavond j.l. hield de Onderlinge Varkensverzekering „Al ler Belang" alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering. Van de 161 Belanghebbenden die van deze rege- Een viertal fietsers op den Korvel I leden, waren er 24 ter vergadering, ling gebruik wenschen te maken, kun-1 te Tilburg werden aangereden door De voorzitter, de heer J. Snoek open- eenkomstige wijze verlaagd. Voorts wordt definitief de gelegen heid opengesteld, om binnenlandsche expresse postpakketten te verzenden, een hersenschudding. Zaterdag werd de 52jarige her bergier, die met zijn kruiwagen de waarvan het port ten laste van den Liesboschlaan te Princenhage over- geadresseerde komt. j stak, aangereden door een automobi- Tenslotte is een regeling getroffen list Leur zoodanig aangereden, voor de overmaking van kleine geld- dat hij zwaar gewond bleef liggen, bedragen (ten hoogste f 1. welke p had wonden aan armen en beenen door middel van postzegels, op de en fs naar het ziekenhuis overge- adreszijde van de briefkaarten te bracht, plakken kunnen worden overgemaakt AALST. Dezer dagen werd alhier aanbes steed 'het bouwen van een woonhuis, met bijlevering van alle materialen, be halve steenen, lood- en zinkwerk, voor rekening van den heer A. Grielaard. Laagste inschrijver was de aannemer D. Hobo te Nederhemert voor f 1125.— aan wien het werd gegund. De Onderl. Varkensverzekering hield haar Ie jaarverg. in de zaal van café Sterk alhier op 28 Maart j.l. De Voorzitter, de heer G. A. J. Op stelten, opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. De secretaris, de heer G. Vernooij, leest de notulen, welke werden goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal, leden stijgende is. De pënningm. de heer E. van Ballegooijen, brengt rapport uit over de financiën. De in komsten bedroegen f96.52. Uitgaven f44.38. Batig slot f52.14. De Voorzitter dankt den penning meester voor zijn accuraat beheer, maar zou toch een, controle-commissie wil len instellen, waartoe wordt besloten. Benoemd werden de heeren Johs. Op stelten en J. Opstelten. Het aftredende bestuurslid M. van Ballegooijen werd met alg. stemmen herkozen. De Voorzitter deelt mede, dat hij wegens vertrek uit de gemeente moet bedanken. Bij herstemming werd in zijn piaats gekozen, de heer A. Spiering, welke de benoeming aanneemt. De voorzitter wenscht den heer Spiering geluk en dankt het bestuur voor de prettige samenwerking. Tot bode werd herbenoemd, de heer W. Vernooij. Daarna sluiting. In de gemeente Maasbracht is het nen fich tot het Hoofdbestuur der een auto. De wagen slipte en reed de deze vergadering met een woord schip „Fennegheira" in beslag geno- P-T.lwenden, zooveel mogelijk met 0p de fietsers in. Het eerste tweetal van welkom. Notulen en jaarverslag men door de politie met medewer- opgaaf van het tijdvak waarin de fietsers, het echtpaar Sch. uit de Ko- werden gelezen en goedgekeurd, king van den rijkscontroleur voor de kaarten verzonden worden, benevens renbloemstraat werd aangerden en te- Uit de rekening van den Admini- scheepsbevrachting. Buiten de be- ^et '^oe^ en h'et vermoedelijke aantal, j g€n den grond geworpen. De heer strateur bleek dat er dit jaar in to- vrachtingscommissie om en zonder Voor elke ter inwisseling aangebo- sch. bekwam een lichte hersenschud- taal aan 15 leden doode en overge geldige papieren was een partij mais, ^en briefkaart is een vergoeding van cocoskoeken enz., samen 156 ton, ge-1 1 cent verschuldigd, laden. o- jeugdige inbrekers. DIAMANTEN VERDUISTERD Te Antwerpen is een jongeman De politie te Utrecht heeft vier aangehouden, die er van wordt ver- jongens van 16 tot 18-jarigen leef-1 dacht een diamanthandelaar aldaar tijd aangehouden, die bekend hebben te hebben opgelicht voor een partij zich den laatsten tijd aan een reeks diamanten ter waarde van ongeveer diefstallen te dezer stede te hebben f 50.000. Het was een Nederlander, schuldig gemaakt. Twee van hen wa ren betrapt bij een poging tot in braak in de Jeruzalemsteeg. die te Amsterdam woonachtig was o— WAARSCHUWING. ding en een beenfractuur. Zijn echt- nomen varkens waren uitgekeerd. Het genoote was er veel ernstiger aan saldo was achteruitgegaan met f 200, toe en moest met een hersenschud- zoodat thans nog een reserve ge ding, schedelbreuk en armbreuk wor- boekt staat van goed f 800. Veertien den opgenomen. De G.G. en G.D. leden waren toegetreden. Een com vervoerde de slachtoffers naar het missie tot nazien der boeken in 1936 ziekenhuis. werd aangewezen bestaande uit de heeren; Hendr. Groeneveld, P.Kamp Op den rijksstraatweg nabij het j en als reserve W. v. Maastricht. Bij café Biestraten te Moerdijk- werd het de periodieke bestuursverkiezing wer- 7-jarig zoontje van den heer Meeuwis- den herkozen de heeren Job Ver- sen door een Belgische auto aange-1 schoor en C. v. d. Stelt. Besloten werd de premie voor het o H. M. DE KONINGIN NAAR NIJ MEGEN EN ARNHEM. kum, te Oosterbeek, geeft ieder, die Den chauffeur treft geen schuld in zakenrelatie wenscht te treden met 1de Koningin om onvoorziene omstan digheden buitengesloten, tegenwoor dig te zijn bij de officiëele openstel ling van de brug over de Waal bij Nijmegen op( Dinsdag 16 Juni e.k., reden. Het ventje werd met een ge- De Commissaris van Politie te Ren-1 compliceerde beenbreuk opgenomen. slachtfondsverzekering te verlagen van 50 op 30 cent per varken, dat verkocht wordt aan den handel of Op den Rijksweg tusschen Laren laan de slagerij. Genummerde merken en Eemnes, nabij het theehuis „De zijn verkrijgbaar bij het bestuur of Oosterbeek (o.m. handelaar in lee- Paddestoel" heeft tengevolge van bij den Administrateur. De premie ren jassen), in overweging te voren den mist een gecompliceerde auto- j voor 1936 werd weer vastgesteld op inlichtingen, in te winnen aan zijn botsing plaats gehad Het ligt in het voornemen van H.M. den koopman H. W. J. Houx, wo nende Jan van Embdenweg 31 te bureau te Oosterbeek. 25 ct. per varken en per maand. Een groote zeswielige vrachtauto,1 De aandacht werd er op gevestigd CAPELLE. De ooievaars, welke reeds eenige jaren hier ter plaatse gedurende de zomermaanden hun verblijft hadden, zijn weer teruggekeerd. Zij schijnen hun nest op de bakkerij „De Hoop" niet te zullen betrekken, want Zaterdag morgen hebben ze „Jan", de ooievaar, die vorig jaar tengevolge van een stormwind uit het ouderlijk nest geval- en is en door den smid A. Cové daarna liefderijk verzorgd en opge kweekt is, omdat de oude ooievaars zich niet meer over het lot van hun telg wilden ontfermen, van zijn nest verdre ven en daarop hun intrek genomen. „Jan", diiie den geheelen winter hier doorgebracht heeft en de lieveling van oud en jong is, loopt thans mistroostig rond'óp het erf van zijn liefderijken ver- zorger. J Het uitvoerend comité van het 1 op Maandag 1 Juni a.s. door het mu ziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve- Capelhi te organiseeren muziek- en zangconcours heeft met het oog op het geringe aantal inschrijvingen be- 71/2 cent. Voor bedragen boven0p de Welterlaan te Heerlerbaan 12'.5? ,(>n(iergaat het tarief geen pep het 9.-jarig dochtertje van den wijziging. j Leer v. Dijk al spelende tegen een

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2