Marktberichten Plaatselijk Nieuws. Veilingbericliteii Voetbalsport Binnenlandsch weekoverzicht Rechtzaken. GORINCHEM, 30 Maart. Veemarkt. Aangevoerd180 runderen, kalveren, 4 varkens, 75 overloopers en 350 biggen. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 150.tot 190. Melkkoeien 120— 140— Kalfvaarzen 110— 150— Guiste vaarzen 70— 110 Guiste koeien 70— 120 Stieren 70—' 125.— Pinken 60— 80— Nuchtere Fokkalveren 8— 12— Idem voor export 2— 5. Drachtige varkens 50— 80— Natte zeugen 30— 50— Overloopers 22.— Biggen 10.— 15— GORINCHEM, 30 Mrt. Boter en Eieren. Aangevoerd 51 679 eieren. Prijzen per 100 stuks Kippeneieren f 2.102.40. Eendeneieren f 2.05—2.10. Ganzeneieren f 4 50. Kalkoeneieren f 4.50. Op de weekmarkt golden de eieren 12.202.50 per 100 stuks. Goêboter f 1,70; margarine f 1.10 beide per K.G. GORINCHEM, 30 Maart. Pluimveemarkt. Prjjzen per stuk Oude kippen f 0.80 fl.OO; oude hanen f 0.801.00; jonge hanen f 0.50 0.60; jonge hennen f 1.001.20; eenden f 0.50—0 60; konijnen f 1.001.25; export-konijnen f 0.801.00; duiven f0.100.15. ROTTERDAM, 31 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 173 paarden, 1453 magere en 1019 vette runderen, 156 vette kalveren, 62 gras kalveren, 1883 nuchtere kalveren, 123 schapen en lammeren, 37 bokken of geiten. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Koeien 48 42 26—34 Ossen 44 40 30—34 Stieren 42 38 28—34 Vette kalv. 90 75 48—55 Schapen 41 38 30 Lammeren 41 38 29 Graskalveren Nucht. kalv. 22 17 Slachtpaarden 42 34 25 Prijzen per stuk Schapen f 12— tot 20— Lammeren 10.— 17— Nucht. slachtkalv. 3. 5.50 Nucht. fokkal v. 7— 11 Slachtpaarden 70— 155— Werkpaarden 100— 275 Hitten 65— 120— Stieren 100— 210— Kalfkoeien 100— 190— Melkkoeien 115. 195— Vaarzen 75. 115— Pinken 65. 95— Graskalveren 30— 60— ROTTERDAM, 30 Maart. Aanvoer677 vette runderen, 294 vette kalveren, 243 schapen en lammeren, 627 varkens, 10 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G. Vette koeien 48 42 2634 Vette ossen 44 40 3034 Vette kalveren 90 75 4855 Varkens (levend gewicht) 34 33 32 Schapen 41 38 30 Lammeren 41 38 23 Prijzen per stuk Schapen 20 17 12 Lammeren 17 14 10 BREDA, 39 Maart. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 212 stuks vee, t.w. 107 stuk? hoornvee, 77 biggen, 28 varkens en 6 kalveren. Prijzen per pond geslacht: le kwal. 2e kwal. 3ekwal. Vette vaarzen 2325 2022 Vette koeien 2023 1720 Biggen f 11.0014.00 per stuk. HAAGSCHE VEILING. Veiling van 30 Maart. Goudreinetten extra 21,1027,10. I 16,00—18,90. II 9,00—14,50. Belle- fleur 10,5012,90 Huismans 9,10 12,40. Keulemans 5,30 8,10. DiversenSpinazie 7,00 Witlof I 11,10—13,60. 114,10—7,00. Alles per 100 K.G. Totaal aanvoer witlof 4450 K.G VEILING GORINCHEM. Veiling van 30 Maart. Andijvie 18. Spinazie 12. Spruiten 12. Witlof 141/2. Goudreinetten 22. Idem II 18. Bellefleuren 14. Idem II 10. Culemans 12. Idem II 10. Hol- gaten8 9. Zure appels 10. Schorseneeren 11. Veldsla 12. Alles per K G. Wortelen 4,00. Idem II 2,50 2,90. Uien 5,00. Idem II 2,50. Kroten 6,00. Knollen 3,00—4 00. Alles per 100 K G. Roodekool 15. Idem II 10. Gele Sa voyekool 10. Bloemkool 25. Alles per stuk. Kropsla 5,00. Idem II 3,90. Alles per 100 krop. Radijs 4,00. Prei 4,CO. Selderie 1,00. Alles per 100 bos. Knolselderie 2,50 per 100 stuks. VEILING ZALTBOMMEL. 30 Maart. Koolraap 70220 ct. per 100 kilo. Wortelen \xj33 ct. per kilo. Prei il/231/3 ct. per bos. Knolselderij V/2 ct. per kilo. HOLLAND—BELGIE. In het Stadion te Amsterdam is Zondag de wedstrijd gespeeld tus- schen HollandBelgië, welke eindig de in een 80 overwinning vooi Holland. WIJK. Zaterdag speelde de voetbalvereen. „N.O.A.D." een vriendschappelijke wedstrijd, tegen „Achilles" uit Veen. „Achilles" kwam met 10 spelers in het veld. Het was een zeer matige wedstrijd, welke door „N.O.A.D." met 41 gewonnen werd. SERIE-WEDSTRIJDEN. Op den Tweeden Paaschdag zullen te Wijk groote seriewedstrijden op het Noad- terrein worden gehouden. De deelnemende ploegen zijn Neo te Sprang, Zandschel te Capelle, Longa te HeusdeD, Sparta te Andel, Merwede te Gorinchem en Top te Wijk. 's Avonds schitterend concert door „Oefening en Uitspanning" alhier. WERKENDAM. De Zaterdagmiddag gehouden wedstrijd door N.O.V.A. en S.V.W. I en II van Gorinchem, eindigde met 1 2. SPRANG. Donderdagavond I I. werd 'n de zaal van den Chr. Volksbond alhier, een propagandavergadering gehouden van de afd. Sprang-Capelle van den B.V.L. De Edelachtb. Heer burgemeester A. Smit, voorzitter der afd., opende deze propaganda-avond en riep de aanwezi gen een hartelijk welkom toe. In het bijzonder richtte de voorzitter zi;ch tot den voorz. van de Gew. Landstorm- commissie „De Meijerij, den Edelachtb. heer van Beek, burgemeester van Boxtel en den corpscommandant luit.-kol. Haf- kemeijer. Voor spr. was hunne aanwe zigheid een blijk van medeleven. Voorts wekte spr .op tot steun, aan de pl. afd., welke onder de eminente leiding van den heer P. v. d'. Schans, bijna 10 jaren bestaat. Vervolgens wees spr. op, den grooten omvang van den B.V.L.met zijn bijna 80.000 „kerels", die als het noodig mocht zijn, evenals in 1918, erf en goed zullen verlaten, om trouw te zijn aan het Oranjehuis onze geliefde Koningin en haar Dochter. Thans werden de Landstormdagen van Barneveld en Urk op het doek gebracht. Hierna voerde het woord bur gemeester E. A. van Beek uit Boxtel en den corps-commandant luiit.-kolonel Hafkem-eijer. Burgemeester Smit dankte beide sprekers. Hierna werden nog enkele films ver toond. Aan het slot sprak de heer G. J. van Willigenburg de vergadering toe en wekte op tot" steun voor de pl. afd. Burgemeester Smit dankte allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. Deze druk bezoch te filmavond werd besloten met het zingen van, „Wij willen Holland houën". J.l. Maandagmorgen bracht de Commissaris der Koningin uit onze Provincie een bezoek aan fieze ge meente. Van den gemeente-toren, het raadhuis en verschillende particuliere woningen, wapperde de nationale drie kleur. Ondier leiding van den heer D. Drost, kwam de A.R.J.A. club Mr. Th. Heemskerk in de zaal van den Chr. Volksbond "j.l!. Vrijdagavond in goed bezochte vergadering bijeen. Na opening met gebed en het le zen der H. Schrift, roept de voorzitter de aanwezigen het welkom toe. Na lezing en vaststelling der no tulen vefkreeg de heer B. L. Dai- maijer het woord óm als onderwerp ter bespreking in te leiden „Keuche- nius". In een goed verzorgde inlei ding werd dezen grooten staatsman (zijnde een eenvoudig christen) ge- teekend. Na de pauze kwam het on derwerp in bespreking, waaraan door verschillende aanwezigen werd deelge nomen, wat het leerzame van dit on derwerp nog aanmerkelijk vergrootte. Aan het slot sprak de voorzitter een woord 'van dank en wekte op, vooral in deze dagen van verwording en afval, tot beginselstudie. Besloten werd 24 April in vergade ring bijeen te komen, waarna de voor zitter de vergadering sloot en de heer G. J. van Willigenburg eindigde met dankgebed. Onze dorpsgenoot, de dienstpl. Sergeant Administrateur bfj het regt. Genietroepen te "Utrecht, B. L. Dal- maijer, is met ingang van heden, 1 April, bij genoemd regiment als ca- pitulant sergeant adm. aangesteld. SLEEUMTIK. Op Maandag 13 April, 2e Paasch dag, is de gemengde zangvereen. „Ju liana" alhier, voornemens bij gunstig weer, een openlucht bazar te organisee- ren op het terrein van den heer de Waal alhier, bij ongunstig weer in de oude openbare school. Wij twijfelen er niet aan of deze bazar zal slagen, gezien het iets geheel nieuws is voor deze streek en dan op 2e Paaschdag 's namiddags zal er een enorme belangstelling zijn. Wij wenschen dan ook de dames en heeren die het initiatief genomen hebben en ons eens een gezellige Paaschdag willen bezorgen, van harte succes. VEEN. Vorige week slaagde te Rotterdam voor het examen Verificateur der Invoer rechten en Accijnzen, onzen oud dorpsge noot W. den Dekker. Een tweetal ooievaars hebben het nest op de Ned. Herv. Kerk weer be trokken. Met ingenomenheid zijn deze lenteboden begroet. WOUDRICHEM. In de afgeloopen week werden aan de Vischmarkt alhier aangevoerd 4 zalmen, waarvoor f 1.25 tot f130 per pond werd besteed. Betaald werd voor brasem 9 tot 10 cent, voorn 5 tot 6 cent, spiering 5 tot 8 cent en gondel 15 tot 20 cent, alles per pond. Het Kinderkoor „Frisch Gezongen" alhier zal onder leiding van den Directeur, de heer W. G. van den Heetcamp alhier, heden Woensdagavond een uitvoering geven in de Chr. Bewaarschool. Als leden van de commissie van toezicht voor de gemeenschappelijke ar beidsbemiddeling voor gemeenten in het Land van Altena, zijn voor deze gemeente aangewezen de heeren Chr. van Rijswijk, gemeente-secretaris en A. van der Wiel penningm. van de afd. Woudrichem van den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf. WERKENDAM. De beer J. Meijer alhier werd benoemd tot controleur der steunverlee- ning (te Schiebroek. Naar swij vernemen is de gem. zangvereen. ,„U.D.I." wegens geringe belangstelling, stilgelegd. Wel jammer voor deze zoo bekend staande vereen. We zullen, hopen, dat het maar van tijdelijken, aard is. Zondagmiddag hield de Geref. J.'V. „Timotheüs" haar aangekondigde jaarvergadering in het geb. v. Chr. Belangen. Geleverd werden de onder werpen: „Het eten (van "Jezus) met tollenaren en zondaren", door G. van Oord J.Jzn. en „De zegen van den ar beid en de ontaarding door de zonde" door Joh. Scherff. Op beide onderwer pen volgde een levendige gedachten- wisseling. Voor dezen middag was flinke be langstelling zoowel van ouders en be gunstigers, alsmede van den Kerkeraad. Deze goedgeslaagde middag werd door Ds. Jonker gesloten. Zondagavond te ruim acht uur, ontstond brand in e en loods welke af zonderlijk was gebouwd, toebehoóren- de aan Gebr. Ippel in de Visschcrsdijk. Toen ,de brand werd ontdekt, stond dit gebouw reeds in vollen 'gloed. Spoe dig .daarop vatte een groote hooimijt, toebehoorende en Staande op 'het erf ^van ,den 'heer Mart. Ippel, ook vlam. Ia het 'begin liet de brand zich ern stig aanzien, daar tusschen hooimijt en loods een boerderij met groote schuur staat, benevens nog een Woonhuis, ter wijl .naast 'die hooimijt een loods en daarachter .een groote opslagschuur miet stallen van den 'heer M. Ippel. Gelukkig ,was men den brand door aansluiting .op de waterleiding, waar na met een tweetal stralen werd ge spoten, betrekkelijk spoedig meester. In ,dcze dicht bebouwde buurt zou het ,zeer zeker e en ernstige brand ge worden zijn, daar de wind, die er bijna niet was, juist in diie richting woei. Naar ,wij vernemen zijn van Gebr. Ip pel .nog' een paar kalveren verbrand en .enkele biggen, terwijl een groote zeug .waarschijnlijk 'door brandwondfen het leven zal moeten laten. Omtrent de oorzaak Jcon 'ons niets 'wordien mede gedeeld. Op dit drukke avonduur was er zeer veel publiek. De heer Jac. G. v. Oord ont ving dezer dagen van het Hoofdstem- bureau alhier zijn benoeming als Ge meenteraadslid, welke vacature was ontstaan door het bedanken van den heer J. J. v. Oord (A.-R.), terwijl de opvolger der lijst de heer J. Cornet CPzn. hiervoor heeft bedankt. WELL. Zaterdagavond hield de stieren- vereen. G. G. alhier, 'in het Veerhuis bij S. Witjes (Vos), de jaarlijksche ledenvergadering. De voorzitter, P. Groeneveld, opende en gaf het woord "aan den secretaris, Adr. Goesten, die de notulen voorlas. De penningm., N. van Hees, bracht rekening en verantwoording uit van de inkomsten en uitgaven, waaruit bleek, dat er nog een batig saldo was van 1113. H*et aftredend lid J. 'E. de Koning, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Het ophalen van het stieren- geld werd aangenomen door 'Ant. van den. Bogert voor 70 cent për keer. Het houden van den stier werd bij in schrijving opgedragen aan Adr. Goes ten voor f 268, met aftrek van f 20 voor het polderwaardje. Bij de rondvraag kwamen nog en kele punten aan de orde, die tot de volgende vergadering werden aange houden. WAARDHUIZEN. De Weled. Heer C. Haspels, Hoofdeer School met den Bijbel alhier, is inet ingang van 1 juli 1936, be noemd tot Hoofd der Prinses Juliana- school te IJsseimonde. ZUILICIIEM. Wegens ziekte van naej Groesbeek, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. G. J. H. M. Denijs, wachtgeldster te Utrecht. Onze West-Indische kolonie weer gereed voor de ontvangst van haar gouverneur... Een groot Nederlander 65 jaar ge worden Prof. Mengelberg. Medeleven met het lot van Dr. van Schelven. Moedige ma chinisten... en een ontspoorde „electrische." Maak geen ei gen margarinede boete kost U meer dan het gebruik van roomboter Nadat Prof- Dr. J. C. Kielstra, de gouverneur van onze mooie kolonie Suriname, een hap vaderlandsche lucht had genoten, heeft hij dat va derland weer verlaten en is naar zijn tropische residentie teruggekeerd... Vrijdag, om 12 uur precies, werden de trossen losgesmeten en koerste de „Cottica" met den gouverneur aan boord naar onze West-Indische ko loniën, waar een verantwoordelijke re- geeringstaak den heer Kielstra weer wacht. Den dag daarop bereikte een an dere professor, een Nederlander waar op we allen trotsch zijn, den 65-ja- rigen leeftijd: Willem Mengelberg! Zeldzaam is de eervolle carrière, die deze meester der muziek heeft door- loopen en in bijna, alle landen ter wereld is de naam Mengelberg .goed bekend. In 1895, op 31 October, diri geerde hij1 zijn eerste concert te Am sterdamsindsdien is het aantal con certen, daar onder zijn leiding gege ven, legio. Veel ook concerteerde Mengelberg voor den oorlog in Pe tersburg en Moskou; na de revolutie is hij onder geen voorwaarde, welke schitterende aanbiedingen hem ook daar vandaan bereikten, te bewegen geweest naar Rusland te komen. Dat moge voor zijn inzicht pleiten. Prof. Mengelberg kan terugzien op een wel- besteede en eervolle 65 jaren, in den loop waarvan hij heel wat binnen- en buitenlandsche onderscheidingen ont ving. Zoo is hij b.v. commandeur in de orde van Oranje-Nassau, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, bezit hij de gouden medaille in de Pluisorde van Oranje-Nassau, het eereteeken van Commandeur in de Kroonorde van België, enz., enz. Hij is eeredoctor van de Universiteit van Columbia. Moge hij nog vele jaren Nederland in eigen land er> in den vreemde op zulk een waardige wijze als tot nog toe vertegenwoor digen. Heel Nederland leeft mee met het lot van Dr. van Schelven, die ge wond naar Nederland terugkeert. Zijn moedig gedrag, dat hem een schot door de long kostte, van dichtbij door een Abessijnschen bandiet op hem af gevuurd, doet duidelijk' blijken, dat hij als Roode-Kruisman in oorlogs tijd de „right man on the right place" is. Dat hij daarbij gekwetst is, valt te betreuren; gelukkig moet zijn ver wonding niet van ernstigen aard zijn, zoodat spoedige beterschap te ver wachten valt. De echtgenoote van Dr. van Schelven, begrijpelijkerwijs ern stig verontrust, is hem naar Abes- synië tegemoetgereisd. In Abessynië zoemen de vliegtui gen boven het bedreigde land... speu rend naar Abessijnsche troepencon centraties of stellingen van het Ne- gusleger... hier heeft in de afgeloo pen week een Duitsch legenvliegtuig een bezoek gebracht aan ons land en een tijdje boven de Frederik-Hen- drik-kazerne te Venlo gecirkeld, waar bij het niet onmogelijk is, dat er luchtfoto's gemaakt werden. Daar het toestel uit Noordelijke richting kwam, is het bovendien mogelijk, dat het ook nog verder onze grensstellingen heeft geobserveerd. De legerleiding is op de hoogte gebracht. Daar het toestel op geringe hoogte vloog, vreest men, dat er hier inderdaad sprake is van Duitsche verkenning bo ven ons land. Vliegtuigen, die als eerste verkenningsletter niet een H dragen, zijn vreemd hier op Neder landschen bodem en plattelanders, die zulke toestellen zien overvliegen, be wijzen er het land een dienst mee, dadelijk een garnizoen te waarschu wen en zoo mogelijk de herkennings- letters op te geven. Dat machinisten van een trein nog wel eens een andere rol kunnen spe len dan het draaien aan de kranen en het speuren naar seinborden ea signalen, bewijst het feit, dat dezie week tweemaal een machinist iemand, het leven heeft kunnen redden... Na bij Hoek van Holland ontdekte een machinist op een opgespoten stuk land naast de spoorbaan een bejaard, man, die in den modder wegzakte en in levensgevaar verkeerde. Daar hij geen materiaal, planken, enz. had om den man te redden, reed hij naar de eerstvolgende boerderij door, waar hij materiaal haalde, waarmede men den man, die langzaam, tergend lang zaam, .maar zeker wegzonk, redde. De 70-jarige man dankt zijn leven aan de oplettendheid van den machi nist. Een tweede geval van moedsbe- toon van een dergelijke beambte was te Groningen, waar een kind op de rails speelde en een naderende goe derentrein niet bemerkte. De machi nist remde, maar kon den trein niet spoedig genoeg tot stand brengen. Hif sprong op het laatste moment van de machine af en redde het 'kind met ei gen levensgevaar, waarbij hij nog een. stoot van de machine kreeg, die hem bijna met het kind in de Drentsche Hoofdvaart deed tuimelen. De con ducteur, gesignaleerd door gebaren van publiek' langs den weg, bracht de machine tot stilstand. Moedige mannen, 'kranige redders 1 Zij kunnen niet alleen bouwen op den dank der betrokkenen, maar op dien van allen,, die hun daden kennen. Hoe stevig het materiaal van onze electrische en Diesseltreinen is, werd weer eens gedemonstreerd door de ontsporing van Barendrecht, waarbij door het te vroeg overspringen van een wisse1, een deel van een electri- schen trein doodgemoedereerd een andere lijn opreed, waardoor de trein, zoowel als de rails natuurlijk' hevig ontwricht werden. De onderstellen van heel wat wagens waren ontzet, enkele stonden dwars over de rails, die over een afstand van 300 tot 400 meter geheel verwrongen zijn. Maar persoonlijke ongelukken kwamen er niet voor en de pasagiersruimten zijn geheel intact gebleven. Een en an der stremde het verkeer natuurlijk', dat van Noord-Nederland naar het Zuiden liep. De Parijsche trein werd over Breda, Den BoSch en Utrecht geleid. Erik'ele weken geleden spraken wij over het thuis vervaardigen van mar garine, waartoe het Rijk! eerst zelf een recept gegeven heeft, om hef daarna weer te herroepen. Het prin- cipieele proefproces tegen een huis vrouw heeft geleid tot een veroor deeling, die in dit geval daar ver dachte in onzekerheid verkeerde of het feit al of niet strafbaar was slechts 50 cent o-f 1 idag bedroeg. Een volgende veroordeeling zal na deze waarschuwing strenger uitvallen. (Nadruk' Verboden). GERECHTSHOF s BOSCIL Een jongen dronken gemaakt. Voor het Gerechtshof stond in hoo- ger beroep terecht de caféhouder B. J. LI. K„ uit Sprang-Capelle, die door de Rechtbank' veroordeeld was tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis, omdat hij op 15 September te Sprang-Ca pelle in zijn herberg in zijn beroep van caféhouder aam J. A. Roelofs, die in kennelijk'en staat van dron kenschap verkeerde, bedwelmenden drank' heeft toegediend. De jongen stond in de buurt van het café voor den regen te schuilen, toen men hem binnenriep. Volgens verdachte heeft de jongen vijf borrels gehad, volgens anderen twaalf. In ie der geval werd hij zóó dronken, dat hij niet meer k'on staan, en een café bezoeker, die hem thuis wilde bren gen, slaagde daar niet in. De jongen heeft toen den nacht doorgebracht in een schuur naast de herberg in het stroo. Hij' is mager en lichame lijk zwak, terwijl hij ook geestelijk eenigszins achterlijk is. De advocaat-generaal vond het schandelijk' een jongen in dien toe f-tand dronken te voeren. De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Uitspraak volgende week'. B.Crt. o 11 11 11 11 11 19 91 a li 12.— 9 11 - 11 11 9 9 7) 11 11 11 11 11 11

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 4