Eerw. werd met "het afwerken van het rijk voorziene programma een aanvang gemaakt en wel met het zin gen van het bondslied. Hierna volg de de jaarverslagen van de secreta resse en penningmeesteresse. Na de ze verslagen werd een inleiding ten beste gegeven, door zus'ter 'Harsha gen, leidster van bovengenoemde ver- eeniging. Hierop volgde voordrach ten, samenpraken en zang elkaar ge stadig op en alle nummers zonder onderscheid werden uitstekend weer gegeven. Nadat gepauzeerd was en de aanwezigen onthaald waren op cho colademelk en koekjes, werd het 2e gedeelte van het programma uitge voerd. Waren vóór de pauze de lach spieren der aanwezigen menigmaal in beweging gebracht, het tweede ge deelte van het program overtrof al het voorgaande. Het zou ons te ver voeren om van nummer tot nummer een beschrijving te geven, doch No. 12, 18 en 22 dienen wel bijzonder te worden ver meld. Onovertroffen werden deze nummers ten uitvoer gebracht, het geen het applaus bevestigde. Een bijzonder woord van lof dient te worden gebracht aan de leidster zuster Harshagen, die tijd nog moeite heeft gespaard, om dit jaarfeest zoo gezellig mogelijk te doen slagen. Wij hopen, dat zij nog zeer vele jaren als presidente van „Arbeid Adelt" mag werkzaam zijn. Te ongeveer 11 uur sloot Ds. Reijenga dezen gezel- ligen avond met dankgebed. AALST. Tot de openbare school alhier zijn met 1 April 10 nieuwe leerlingen toegelaten. Dinsdagavond vergaderde al hier de afd. Beneden-Rommelerwaard van den B.O.G. Wegens bedanken van den Voorz. werd „deze vergade ring gepresideerd door den eere-voor- zitter J. H. Rüger, land- en tuinb.- onderw. alhier. Deze afd. van den B.O.G. mag zich in een gestadigen groei verheugen. Weer traden in kor ten tijd 12 nieuwe leden toe. De ver gadering was druk bezocht. Evenlas vorig jaar werd weereen proefveld aangelegd, dit keer met verschillende voederbietenrassen. Verder deelde de Voorz. mede, dat in de omgeving hier dit jaar onge veer 25 proefvelden komen, waaron der aardappel-, bieten- en koolraap- proefvelden, variëteitenproeven en proeven betreffende ziektenbestrij- ding. Besloten werd voorts dezen zo mer de verschillende proefvelden in de Bommelerwaard gezamenlijk ©eni ge malen te bezoeken. De heer Van Dorp van den Plantenziektenkundi- gen Dienst zal in Juni een practi- sche les komen geven in het leeren kennen van aardappelziekten. De land- en tuinb. tentoonst., die in 1936 in Brakel zou worden gehou den, wordt uitgesteld tot 1937, om dat in denzelfden tijd in Gorinchem een dergelijke tentoonstelling wordt gehouden. De Voorzitter besprak daarna nog de groote voordeelen van een krach tig en gezond vereenigingsleven. Hij drong aan op goede samenwerking; dan is er ook op land- en tuinbouw gebied nog veel te bereiken. Tot tijdelijk voorzitter werd geko zen de heer H. L. J. Brienen te Poe- deroijen, die daarna nog een korte bespreking hield over veevoeding. HEESBEEN. Donderdag a.s. des avonds 7 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan de Eerw. Heer M. Verkerk, candidaat te Buiksloot, ten einde een biduur te houden voor het gewas. OUDENDIJK. Woensdagavond hield in de v.m. openbare school, de Ver. voor Neutraal Bijz. Onderwijs haar jaar vergadering, die vrij goed bezocht was. Op deze vergadering gaf de voorzitter de heer H. de Lorm een overzicht van het werk wat reeds gedaan was, tot het verkrijgen van een school te Oudendijk. Met nadruk wees hij er op dat deze actie zui ver gegrond is, om aan de groote behoefte voor een school alhier te voldoen, maar geenszins gemunt is tegen de bestaande scholen in de vesting, dus ook niet tegen de Bijz. School aldaar. De secret, de heer J. H. Verhoe- van las de notulen en jaarverslag, welke onder dank aan den opsteller werd goedgekeurd. Tot leden der kascommissie wer den benoemd de heeren D. Kant Pz„ en L. A. v. d. Giessen. Daar verzuimd was op de agenda te vermelden, welke bestuursleden dit jaar moesten aftreden, werd besloten in de eerstvolgende vergadering de verkiezing te doen plaats hebben. Hierna sluiting. De huishoudcursus die door ziekte van de leerares niet kon door gaan, zal nu nog gehouden worden. De voorbespreking heeft nog deze week plaats in de v.m. openbare school. OOSTERHOUT. Vrijdagavond stond de 15-ia- rige ,C. Soeters op den Leijsenhoek de berichten van het Dagblad voor het bijkantoor dier courant te lezen, toen de auto van den heer Zjjlmans van Raamsdonksveer, hiertoe genood zaakt door een van Breda komende wagen, zoover naar rechts moest uit wijken, dat de jongen' door de wagen van den heer Zijlmans gegrepen werd. Luid kermende werd hij opgenomen en het café van den heer Bruijns bin nengedragen. De ontboden dokter v. Liebergen, kon na grondig onder zoek' geen ernstig letsel bespeuren. De jongen kon zich ten minste loo- pende naar huis begeven. Van het gebeurde is door de politie proces verbaal opgemaakt. RAAMSDONKSVEER. De damclub G.D.V. uit Gende- ren speelde Woensdag 1 April een vriendschappelijke wedstrijd tegen de D.G.V. in café Heessels alhier, waarvan de uitslag is: als volgt: D.G.V. G.D.V. M, TimmermansJ. Pellikaan 0—2. J. Steiginga—G. de Joode 0—2. J. C. Scott—G. Uithoven 11. joh. LankhaarH. Kramer 02. N. Snijders—W. v. Wijk 2—0. H. HeurterL. Bax 20. H. BlomJ. v. Hemert 02. C. v. StrienM. Krop il—1. D. BlomA. v. Lier 0—2. H. "RolffsW. Prinse 11. te hooren, ook voor deze rmfëiek niets dan lof. Nu volgde het zangspel voor het kinderkoor met begeleiding van orkest getiteld: „jan Lustig". Al gauw be merkten wij, dat de leiding in goede zen zijn. Na de pauze volgde de traditioneele gratisverloting, waarbij nuttige prijsjes werden verloot. De rondvraag bracht niets bijzonders, zoodat bij de sluiting de voorzitter zich dankbaar toonde handen was. De kinderen hebben dan voor de aangename wijze van verga- ook prachtig spel doen zien, vooral deren de rol van Jan Lustig werd schitte rend vertolkt. Zoo kunnen wij van een waar succes spreken, en dat het goed bij het publiek in den smaak viel was wel het bewijs, dat na afloop van dit stuk de kinderen en orkest een dave rend applaus ten deel viel. Hierna kre gen wij weder het kwartet te hooren, wat weder schoone zang en muziek gat. Daar het inmiddels tijd Was om te eindigen, bracht de Weled. Heer van Donk een hartelijk woord van dank aan den directeur voor zijn keurige 'ei- ding, welke hij dezen avond met ge noemde vereenigingen gegeven had. Ook een bijzonder woord aan den klei nen „Jan Lustig" voor zijn fraai spel. Een apart woord van dank werd nog gebracht aan den voorzitter, die een z.g. leeuwenaandeel heeft gehad in het verzorgeh van deze uitvoering, aan de orkestvereen. en het kwartet voor hun muziek en hun belangelooze medewer king en aan het publiek, dat dezen avond zoo rustig was en spoorde de ouders aan hun kinderen naatr het kinderkoor te sturen. Hierna sloot de heer van Donk deze uitvoering en riep de vereen, een spoe- tot weerziens toe. WOUDRICHEM. Op Dinsdag 31 Maart 1.1. hield de afd. Woudrichem en O. van de Ver. tot Bestrijding der Tuberculose in de zaal van den heer Spronk haar jaarvergadering De voorzitter, dr. Egberts, heette de aanwezigen welkom, waarna door den secretaris de notulen en jaarver slag werden gelezen. Mej. v. Gooi gaf in haar verslag een overzicht van de verschillende werkzaamheden Onder toezicht stonden 33 gezin nen met 18 patiënten. Het aantal af WAARDHUIZEN. Gisteren is alhier, overleden de heer P. van Vuuren, in den ouder dom van ruim 91 jaren, zijnde de oudste inwoner van dit plaatsje. ZUILICHEM. Tot de Bijz. lagere school al hier werden op 1 April 11 en tot de openbare lagere school ook 11 nieuwe leerlingen toegelaten. PLAATSING VAN DE ACHTSTE SPANNING DER MOERDIJK- BRUG. Om kwart over negen Woensdag morgen vertrok van de werf van de firma Penn en Bauduin te Dordrecht de achtste spanning voor de nieuwe brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Getrokken door viersleep- gelegde huisbezoeken bedroeg 817. booten ging het, onder leiding van Uitzending had plaats van een pa- tien heer N. de Wit, in vlot tempo tiënt naar een sanatorium, terwijl een door de Dordtsche Kil, waarna te kind 38 dagen in een vacantiekolo- omstreeks elf uur het Hollandsch 7—13. De heer P. Redert slaagde voor het diploma bedrijfsleider, aan de Typografische School te Utrecht. RIJSWIJK. Met ingang van 1 Juni a.s. is aan de School met den Bijbel al hier als onderwijzer ontslagen de heer E. Fortuun, wegens het tekort aan leerlingen. VEEN. Hedenavond half acht zal er door de Herv. Staatspartij in de zaal van J. van der Velden een openbare verga dering gehouden worden, waarbij als spreker .op zal treden de heer K. Eelr dering, Hoofd van een Herv. School te Vianen, met het .onderwerp: ,,De Hervormd Kerk de Openbare school en de politiek. Zaterdagavond 28 Maart, gaf het kinderkoor „Het Sijsje" haar aange kondigde uitvoering, onder leiding van den Weled. Heer A. H. Runge te Zalt- bommel, met medewerking van deZailt- bommelsche Orkestvereenlging en het mondaccordeon-kwartet „Concordia". De Gebr. Op ij n en, leden van genoemd kwartet, gaven zangnummers te hooren. Ongeveer half acht opende de Weled. Heer J. van Donk, Hoofd der Openb. school, deze uitvoering eh riep een hartelijk welkom toe aan directeur en leden van het kinderkoor, orkest, kwar tet en aan het publiek, dat in groote getale was opgekomen. Met den wensch, dat deze uitvoernig mocht sla gen, opende spreker de uitvoering en gat de leiding over aan den heer Runge. Allereerst kregen wij te hooren eenige zangnummers voor de kleintjes, welke keurig gezongen werden, daarna eenige speeiliedjes. Vervolgens kregen wij te beluisteren driestemmige zangstukjes van het geheele koor, wat getuigde van flinke studie, daar er schitterend gezongen werd. Hierop volgden enke le spelen voor de groote kinderen, wat bij de aanwezigen de lachspieren da nig in beweging bracht. Het mondaccordeon-kwartet met re freinzang door de gebroeders Opijnen, bracht daarna enkele nummers ten ge- hoore. Deze heeren gaven prachtige muziek en vooral de zangers mochten er zijn. Wij noemen o.a. een van hun nummers, dat op verzoek werd gezon gen n.l. „Witte Rozen", een speld kon men hooren vallen in de zaal, wei een bewijs, dat er aandacht was voor hun zang en muziek. Na de pauze kregen wij het orkest WIJK. Naar wij vernemen heeft de Fanfare „Oefening en Uitspanning" in de Bergstraat een flink1 terrein aangekocht om daarop een vereeni- gingsgebouw te stichten. Het ligt ver der oók' in de bedoeling ook1 de mu ziektent daar te plaatsen, zoodat con certen in de toekomst op eigen ter rein gegeven zullen worden. WERKENDAM. Vrijdagavond te 7 u. zal in 'tGeb. v. Chr. Belangen een Simul taan Schaakwedstrijd worden ge speeld tegen 25 borden. Simultaan- speler is de heer W. J. v. d. Lely van Sleeuwijk. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de heer J. Mussert( oud- Werkendammer), leider vandeN.S.B. nog deze maand een lezing houden in de Nutszaal alhier. Hedenavond des namiddags 7 u. zal de raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Gedurende de maand Maart passeerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwedeen Bakkerskil, in totaal 844 vaartuigen. Onze oud-dorpsgenoot de heer J. Boompaal, voorheen lecraar aan de Zeevaartschool te Dordrecht, thans in dienst van het Gouvernement te Ned.-Indië, slaagde dezer dagen voor het machinisten-diploma B. Onder voorzitterschap van den heer A. B. Holster, hield Vrijdagavond de Ond. Paarden- en Veeverzekering Mij. „Werkendam E.O." haar jaarver gadering. Nadat de voorzitter met een woord van welkom had geopend, las de secr., de heer C. v. dl Stelt, de notulen en verschillende verslagen. De ontvang sten paardenfonds bedroegen f2270.05, de uitgaven f1711.83, het bezit steeg tot f2864.36. Uitgekeerd werden 9 paarden tot een bedrag van f 1387.45. Verzekerd waren 227 paarden tot een bedrag van f 59950.—. Van het veefonds bedroegen de ink. f 2379.68, de uitgaven f 2437.78, het be zit daalde tot f 1706.09. Uitgekeerd werden 17 runderen tot een bedrag van f1961.85. Verzekerd waren 510 runderen tot een bedrag van f67755.—. De rekening gecontroleerd door de heeren van Ouwerkerk en van Poede- roijen, was door hen in de beste orde bevonden en voor accoord geteekend. De Voorzitter deelde mede, dat de premie in het paardenfonds met V» pet. zal worden verlaagd. Voorts werd op voorstel van het Bestuur besloten, dat de door de deel nemers zelf gefokte veulens, per 1 Augustus van elk jaar ter verzekering kunnen worden ingeschreven, doch dat daarvoor dan premie moet worden be taald vanaf 15 Juni. Bij de stemming was de uitslag als volgt: C. Ippel Johz., aftr., 109; C. A. Koekkoek, aftr., 105; Ant. v. Drunen, aftr., 83 en A. de Keizer 22, zoodat de 'drie eerstgenoemde heeren herko- nie verbleef. Voor een foto werden 8 patiënten naar het Cons. Bureau te 's Bosch gezonden. Door overlijden werd slechts 1 patiënt van de lijst afgevoerd, wat tot tevredenheid stemt. Vooral door vroegtijdig in grijpen wordt de kans op genezing vergroot en het besmettingsgevaar ge reduceerd. Onder dank werd dit jaar verslag geaccepteerd. Mevr. Spoor-Bleeker deed alspen- ningmeeste.resse rekening en verant woording, het batig saldo bedroeg 187 gld. De rekening nagezien door de heeren Knijpers en v. Puffelen was in orde bevonden en voor ac coord geteekend. Ook zij mocht daar voor den dank der vergadering in ontvangst nemen. Bij de verkiezing werden herkozen de heeren v. Rijswijk en Swart en ge kozen H. W. Elshout. Bij de rondvraag besprak de voor zitter de nieuwe regeling der Rijks- 1 subsidie. Besloten werd deze nog eens nader te bezien en zoo noodig voor enkele bepalingen, ontheffing te vragen.- Daarna sluiting. Bij de ten gemeentehuize ge houden, aanbesteding voor de levering en het vervoer van 220 M3 grint voor de gemeenteewgen, was de hoogste inschrijver H. J. van Horssen te Hellow t2.07 voor Waalgrint per M3 en laag ste C. J. Faasse te Gorinchem: Waal- grint fl.79; Maasgrint f 1.54 per M3. Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor het vervoeren van grint was de hoogste inschrijver F. Smits te Woudrichem: Perceei 1 10.39; perceel 2 f'0.69; perceel 3 f 0.79perceel 4 f 1.07 perceel 5 f 1.13; alles per M:i. Laagste inschrijver L. Sterkenburg te Werkendam: Perceel 1 f0.33perceel 2 f0.43; perceel 3 f0.69; perceel 4 f0.89; perceel 5 f 0.89alles pet M:S. Bij de ten gemeentehuize gehouden aanbesteding voor het ophalen en ver voeren, van huisvuil en faecaliiën van de inwoners in de Vesting was de hoogste inschrijver A. van "Dijk voor f750. laagste J. de Zeeuw vopr f403.—, alles per jaar. De werkverschaffing in den Zuiiidhollandschen polder onder de ge meente Dussen, alwaar van Januari j.l. at een 40-tal werkloozen uit deze ge meente waren te werk gesteld, lis be ëindigd, zoodat alle tewerkgestelden van hier zijn ontslagen. De werkloozen tin deze gemeente zijn thans allen, we der op steunverleeniing vanwege de gemeente aangewezen. Tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, kwam Dinsdag j.l. een vrachtauto van de firma Bax al hier in een sloot terecht in de Zand- steeg. Diiit ongeluk liep met eenige materieele schade af. AVASPIK. Het 4-jarig zoontje van den heer C. alhier had het ongeluk onder een passeerentie auto te geraken. De plaatsvervanger van Dr. W., die spoedig ter plaatse was, oordeelde overbrenging naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer noodzakelijk. Geluk kig bleek, dat de verwondingen niet zoo ernstig waren, al men aanvanke lijk veronderstelde, zoodat de kleine wederom huiswaarts kon worden ver voerd. A.s. Zondag 5 April des nam. half acht zal in de concertzaal van den heer H. v. Iersel de algemeene jaarvergadering worden gehouden van de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak." Diep werd bereikt. In verband met het tij ging het transport gedurende twee uren tusschen de pijlers voor anker. Om één uur was er ^tilstand in het water gekomen, zoodat het gevaarte in de lengterichting van de brug kon worden gedraaid. Zoo dra het brugdeel precies boven de pijlers was gekomen, zorgden de pompen van de pompboot Nerel, dat de bak ken, waarop de brug rustte, werden volgepompt, waarna het geheel met het zakkende water mee omlaag kwam en omstreeks half vier op de pijlers rustte. o VROUW NEERGESLAGEN EN BEROOFD. Te Amsterdam is een 51-jarige vrouw in een kelder aan de Geuzen- kade door een onbekenden man neer geslagen en beroofd van een bedrag van veertig gulden. De dader is ont komen. Het gebeurde speelde zich af jn den gemeenschappelij!k!en kel der van een bloik huizen van een wo- ningbouwvereeniging. De vrouw, die een der woningen van deze vereeni- ging bewoont, begaf zich door den kelder naar den gemeens chap pelijken tuin, waar een huisje staat, waarin de administrateur der woningbouw- vereeniging de huurbedragen int op den eersten dag der, maand. De vrouw verloor tengevolge van de doorgestane emotie, den val en de slagen het bewustzijn. Na korten tijd kwam ze weer bij en kon ze naar den tuin loopen om hulp te halen. Ze had eenige builen en schrammen aan hoofd en gelaat op- geloopen. Ter plaatse werd de vrouw verbonden. GIAZENWASSCHER GEVALLEN. Te Amsterdam is in de Spuistraat een 40-jarige glazenwasscher van Zijn ladder gevallen. Met ernstige inwen dige kneuzingen is de man naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. o DOODGEVALLEN. Bij de in aanbouw zijnde buizen- gieterij van het hoogovenbedrijf te IJmuiden, waarvan de montage wordt uitgevoerd door de Holl. constructie- werkplaats te Leiden is de 52-jarige gehuwde arbeider E. J. Duffels uit Leiden, in dienst van genoemde fir ma, van een hoogte van 12 meter gestort, toen hij van een ladder, waar op hij zich wilde verplaatsen, viel. De man was onmiddellijk dood. o DOOR AUTO GEDOOD. Op de Bornschestr. nabij de Heemaf- tabriek te Hengelo is de 23-jarige mej. Hoekstra door een uit de richting. Borne komende auto, bestuurd door L. uit Enschede, op het langs den weg loo- pende verhoogde rijwielpad gegrepen en ter aarde geworpen. Het meisje be kwam een schedetbasisfractuur en was bijna pp slag dood. De politie maakte tegen den bestuurder van de auto pro cesverbaal op. o WIELRENNER UIT DE BOCHT GEVLOGEN. Dinsdagavond is te Leiden de 22- jarige betonwerker A. v. d. E;., die tevens de wielrensport beoefent, op den Maresingel met zijn rijwiel uit de bocht gevlogen en met een trap per t egen een betonnen trottoir geko men. Tengevolge hiervan kwam hij ernstig te vallen. Zwaar gewond aan schouder en ribben en met een ge compliceerde schedelbreuk is hij naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10