DAGMEISJE liiiinenkiiid. Bazar ,,Heusd8nsche Fanfare" Voetbalsport Yeiliiigberieliteii 3*ldü*seiijk ftieuws. Advertentie». aardappel-pooimachine G. KOEKKOEK A13 - Andel. mogendheid de werkzaamheden te hebben gesaboteerd. Drie der be schuldigden, van wie de leider van den lijndienst, zijn- veroordeeld tot den dood door den kogel. De overi gen zullen in een tuchthuis worden opgesloten. DIEVENBENDE GEARRESTEERD. De politie te Velp bij Arnhem heeft gearresteerd zeven wèrklooze jonge lieden van 20 tot 23 jaar, die een dievenbende vormden, welke zich schuldig maakte aan het plegen van straat- en winkeldiefstallen. De ben de werkte in samenwerking van drie en vier leden en heeft te Velp en omgeving in winkels diefstallen ge pleegd, een levensmiddelenautomaat te Velp geledigd en een auto, waar in zich een groote hoeveelheid tof fees bevond, leeggehaald. De daders hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. o ERNSTIGE AANRIJDING. Bij het oversteken van een straat te ;Óirsbeek geraakte een kind van den mijnwerker R. onder het rijwiel van een mijnwerker, die met groote snelheid reed. Het kind werd bewus teloos naar de ouderlijke woning ge bracht. Een geneesheer constateerde hersenschudding. Op den rijksweg nabij het kruispunt te St. Willebrord heeft een zeer ern stige aanrijding plaats gehad. De 64- jarige J. Boeren, koopmante St. Willebrord kwam per fiets uit de i richting J3reda gereden en wilde bij jgenoemd kruispunt den weg overste ken om naar St. Willebrord te rij den, toen uit dezelfde richting een auto kwam aangereden, welke be stuurd werd door Mr. Hartogli uit Bergen op Zoom. De bestuurder deed al het mogelijke om den wielrijder te ontwijken, doch een aanrijding was onvermijdelijk. Genoemde Boeren fwerd door de auto gegrepen, door de voorruit geslingerd en kwam daar na op den betonweg terecht. Zwaar gewond bleef de man liggen en werd door eenige voorbijgangers opgeno men, waarna hij per auto naar het ziekenhuis te Breda werd overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De rijkspolitie die spoedig ter plaat se was stelt een onderzoek in naai de schuldvraag. o ZAKKENROLLER GEGREPEN. Iemand, die op de Groote Markt te Groningen naar een standwerker stond te luisteren, voelde plotseling, dat hem zijn portefeuille werd ont rold. De zakkenroller nam de vlucht, doch een agent van politie, die door den beroofde werd gewaarschuwd, wist hem in de facobijnerstraat te achterhalen. Hij bleek te zijn de 17- jarige J. v. d. N. te Groningen. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. o DU ITS CHER AANGEHOUDEN. In Kerkrade is aangehouden de Deutsche zwerver K. die in het bezit was van inbrekerswerktuigen. Daar hij verdacht wordt einde der vori ge week' in Ubach-over-Worms in 5 winkels diefstal met braak te heb ben gepleegd, is hij ter beschikking gesteld van den burgemeester dier gemeente. O GEREFORMEERDE GEMEENTEN EN RADIO. Ter jongste vergadering van de classis Dordrecht, der Gereformeerde gemeenten is ter tafel gekomen' een vraag van den kerkeraad van Meeu wen om voorlichting in betrekking- tot een echtpaar, dat tot Ale gemeente wilde toetreden, maar tlat radio in huis heeft. Vermaand zijnde daarvan af te zien, hebben zij den kerkeraaü de vraag'gesteld, hun bewijs te willen leveren, uit de H. Schrift, dat zulks te veroordeelen zou zijn. De classis Sprak uit, dat, hoewel de radio op zichzelf niet te veroordeelen is, het gebruik daarvan als door bedoeld echtpaar af te keuren is. Men moet op Zondag trouw de kerkdienst bij wonen en als zulks niet mogelijk is, is men geroepen de schriften der vaderen naarstiglijk te onderzoeken in eigen woning en zich niet te begeven op het glibberig pad van verzoeking om door middel van de radio naar een preek te luisteren, wijl de clas sis oordeelt, dat de radio veel meer staat in dienst van de valsche dan van de ware leer. o VERDRONKEN. In de Maas onder het gehucht [Maasband, gemeente Stein, is het vijf jarig zoontje van de familie Ber trams verdronken. Het kind was met twee vriendjes in een roeibootje op de Maas, wel ke ter plaatse vrij diep is, aan het spelevaren. Hierbij is hij overboord gevallen en verdronken. Ondanks herhaaldelijk dreggen is men er niet in geslaagd het lijkje op te halen. o GEVAARLIJKE HARTVERSTERKING. De landbouwer A., uit Weteringen, zou ^ezer dagen een rekening beta len, bij welke gelegenheid men hem een hartversterking aanbood. Men haalde een flesch met een etiket, waarop „Samos" stond gedrukt, uit den kelder. A. dronk daarvan en werd onmiddellijk onwel. Toen bleek, volgens de Tel. dat men een ver gissing had begaan en in plaats van Samos, zoutzuur had verstrekt, heeft men den man direct naar het St. Joseph-Ziékenhuis te Diepenveen ver voerd. Het geval liep gelukkig goed af. A. zal het ziekenhuis spoedig weer verlaten. ZIEKENZUSTER DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Te Delft is de Eerw. Zuster Ri- charda van de St. Hippolytusstichting te Delft, toen zij zich per rijwiel van het zusterhuis in de Phoenixstraat naar een patiënt begaf, in genoemde straat door een auto aangereden. De zuster werd ernstig gekwetst en per auto naar het ziekenhuis ver voerd. Daar bleek, dat de botsing he viger was aangekomen, dan eerst werd vermoed. Het slachtoffer bloed de hevig uit een oor, had een hersen schudding bekomen en was ernstig gewond. o VERGIFTIGING. Te Amsterdam heeft een jonge vrouw bij een koopman op de Noor- dermar'kt vleesch gekocht. Toen zij en haar man van het vleesch een gedeelte hadden gebruikt voelden zij zich onwel worden. Er deden zich verschijnselen van vergiftiging voor. De G. D. bracht beide patiënten over naar het Wilhelminagasthuis. De po litie heeft de resten van het vleesch voor een onderzoek in beslag geno men. Het vleesch was op het abattoir voor den verkoop goedgekeurd. Andere vergiftigingsgevallen heb ben zich niet voorgedaan. GROOTE BEZUINIGINGSPLANNEN TE ROTTERDAM. De moeilijkheden met het kasgeld en het standpunt der Regeering, dat alsnog ingrijpende bezuinigingsmaat regelen dienden genomen te worden voor aleer zij verder de gemeente Rotterdam van het kasgeld zou voor zien, schijnen het gemeentebestuur eindelijk toch tot bezuiniging te heb ben gebracht, aldus de ,Msb. Alle groote woorden en het gebaar te genover de roode kiezers ten spijt, heeft het roode college toch eieren voor z'n geld gekozen en schijnt be sloten eigener beweging met ingrij pende bezuinigingsplannen voor den dag te komen: Op die conditie is ook de regeering over de brug geko men en schijnt weer bereid te zijn Rotterdam te helpen in zijn nijpend kasgeld gebrek. De voorstellen op bezuinigingsge- bied, welke eerstdaags te verwachten zijn, zullen het nadeelig1 saldo voor de begrooting 1936. weer iets ontlas ten, maar voornamelijk voor volgen de jaren van beteekenis worden. Tweede verantwoording van inge komen artikelen: A. N. N. te Rotterdam, schilder* stuk; Mej. R. N. te Rotterdam, bor duurwerkje; Heusdensche Hengel- sportvereen. 2 schilderijtjes, i visch- h engel; Wed. v. Nelle te Rotterdam 25 h. onzen tabak; v. Oven te Den Haag, aschbakje; A. Vaessen, Heus den, bon voor 6 foto's; Mej. L. Nieuwkoop, Hees be en, chocoladeke tel; A. Borsje, Heusden, koffiekan; A. J. Boelen-Duister, Heusden, een waschbord, een bus vloeibare poets, reclame-artikelen; A. J. v. d. Kolk, Heusden, 9 boeken; P„ J. Smeets, Gorcum, 2 kistjes sigaren; C. de Jong, Heusden, Everl. katoen, siga retten, theeblaadje en speelgoederen; Mej. A. Boeren, Heusden, een kleed je; Mej. A. Bax-Schouten, een kleed je; S. A. den Engelse, Heusden, een tulband (voor openingsdag)H. Crijns, Heusden, een groote koek; Mortier en Zn., Gorcum, eenauto zoeklicht; J. D. te H., theemuts, kleedje, boekenlegger. Giften of artikelen in welken vorm ook worden gaarne bij een der be stuursleden van genoemde Fanfare aangenomen. Steunt de fanfare door deze bazar te doen slagen! WIJK EN AALBURG. Op Tweede Paaschdag zullen op het Wilhelmina-sportterrein alhier groote voet bal wadetrijden gehouden worden, waaraan de volgende vereenigingen deelnemen Juliana te Heusden. Wilhelmina te Wijk en Aalburg. Achilles te Veen. R. W. B. te Waalwijk. D. O.S. B. te Gorinchem. CAPELLE. De v. v. Capelle speelt Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. een thuiswed strijd tegen W.S.C. uit Waalwijk. WERKENDAM. Vrijdagavond 7.30 uur zal de v. v. Kozakken Boys een ledenvergadering hou den in café Modern. Zaterdagmiddag 4 uur Kampioenwed strijd door Nova en Good Luck van Raamsdonksveer op het terrein van Koz. Boys. VEILING DRUNEN. Veiling van 2 April. Goudreinetten 1822. Idem II 42 17. Idem III 6—10. Bellefleuren 13 16. Idem II 7-12. Idem III 2-6. Engelsche Bellefleur 17—19. Culemans 5-9 Klumpkes 712. Koningsrood 510. Zoete Armgaard 9 -11. Idem II 78. Idem III 35. Spruitjes 16 22. Idem II 1016. Idem III 6 10. Witlof 59. Idem II 11/24. Spinazie 612. Veldsla 212. Slavellen 48. Wortelen 2x/2 4s/4- Knolraap U/23. Juin Sjalotten 68. Zuring 35. Alles per K.G. Roodekool 4-13. Wittekool U/85. Savoyekool 13. Boerenkool 12l/2. Knolselderie 26. Sla 34 Idem II U/23. Idem III 1— U/2 Andijvie 2x/23 Idem II1U/2 Komkommers lil 5-6. Bloemkool lil 3-8. Violen 12 Alles per stuk. Rabarber U/2 3 Seldeiie 2 8 Idem pluk 1/gU/2. Peterselie 1U/2 Keelen s/4U/4 Radijs 24 Tulpen 810. Alles per bos. Kervel 10-16 per kistje. Aardbeien 2530 per doosje. HEUSDEN. - Gevonden: Een portemon- naie met inhoud. Terug te bekomen bij den Brigade-Commandant der Kon. Marechaussée alhier. Aan. het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart inge legd f 19828.91, terugbetaald f26209.14. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 11678. Evenals andere jaren, hebben de slagers in deze gemeente met het oog op de a.s. Paaschdagen weder eerste klas runderen aangekocht. Door slager Jan son werd op de Bossche Paaschveebentoonstelling een bekroonde os gekocht, wegende 1648 pond. Door Me wed. A. Reas, een wegende 1100 pond schoon, die be kroond was met den ©ereprijs. AALRURG. Donderdag' 9 April hoopt Ds. Zandt uit Delft des avonds om half zeven in de Flerv. Kerk alhier op te treden. Verloren op den weg van Aal burg over Ammèrzoden naar 't Pro- testantsch Ziekenhuis te 's-Bosch, een wiel van een luxe auto. Terug te be zorgen bij Adr, Vos Pz. alhier. AMMERZODEN. Woensdag vierde Notaris H. C. de Jongh alhier, zijn zilveren no tariaat onder buitengewone belang stelling van heinde en ver. Reeds vroeg in den morgen begon een stroom van telegrammen en felici taties in allerlei vorm, en den gehee- len dag door bleef clit onafgebroken doorgaan. De gemeentenaren hadden de vlag uitgestoken, een eereboog was ge bouwd, kortom Ammerzoden stond in het teeken van dit jubileum van een harer voortreffelijke ingezetenen. De 'receptie was zeer druk bezocht, vele autoriteiten op elk1 gebied kwa men den jubilaris en zijn eclxtgenoote geluk wenschen, o.a. Mr. Van Lan- schot, Burgemeester van Den Bosch, Mr. Kronenburg, Burgemeester- van Didam, de Burgemeesters van Hedel, Ammerzoden, Zaltbommel, Zuili- chem, Rossum en apdere plaatsen uit deze streek. Tientallen prachtige en kostbare bloemstukken vertolkten op hun wijze de achting en waardeering die men algemeen voor den heer De Jong koestert, en honderden kwa men persoonlijk den heer en mevrouw De jongh gelukwenschen. In den ochtend werd de heer De Jongh gehuldigd door het oud-kan toorpersoneel bij monde van den heer Alpherts, de eerste candidaat van het kantoor, die een schilderstuk aan bood van de stad Zaltbommel, de ge boorteplaats van den jubilaris. De heer H. J. Burnet, hoofdboek houder, sprak namens het personeel en dankte den notaris voor alles wat hij voor zijn personeel is geweest; hij herdacht wijlen mevrouw De Jonghvanden Pant, dip niet alleen de moeder van den notaris was, maar van het geheele notariskantoor. Tegen drie uur arriveerde het hul digingscomité, n.l. de heeren H. Dronkers, Burgemeester van Hedel, M. L. Gualtherie van Weez'el, insp. dir. bel. te Zaltbommel, H. A. B. de Leeuw, burgemeester van Ammerzo den, J. M. Peereboom, steenfabrikant Nederhemert, M. F. Schram de Jong, dir. P.T.T. te Tiel. De heer De Leeuw sprak namens dit comité, dat gemeend heeft het niet bij de gewone felicitatie te moe ten laten. Spreker memoreert hoe de heer De Jongh er in geslaagd is de traditie te handhaven, die aan dit notariskantoor is verbonden, n.l. door groote waardigheid en treffenden ijver den band met deze omgeving nog hechter en sterker te maken. Spreker zal niet opsommen op wel ke wijze de heer De Jongh ook bui ten zijn notaris-ambt zich verdien stelijk heeft weten te maken. Door zijn groot idialisme en zijn onver woestbare werkkracht heeft hij zich een krans van vrienden verworven en van de beste relaties. Er is lang gedacht over den vorm van een aan denken, en is de keus ge-vallen op een geschilderd portret, dat de heer van Anrooy te Londen, zal schilderen. Het comité had echter te kampen met een overschot, iets wat niet vaak voorkomt! en zij heeft dit besteed voor aankoop van een Perzisch kleed, terwijl zij daarnaast aan mevrouw De Jongh een prachtige bloemenmand aanbiedt, als klein bewijs van het diepe respect voor haar. Z.Ed. spreekt den wensch uit dat de heer De Jongh nog lange jaren zijn werk zal kunnen voortzetten, met zijn ongebroken arbeidskracht, en dat deze dag .bij hem in aangename her innering zal blijven. Wethouder van der Graft sprak daarna namens B. en W. van Ammer zoden, en huldigde den heer De Jongh als een verdienstelijk ingeze tene, hem dankende voor alles wat hij voor zijn woonplaats deed. De ju bilaris heeft steecis gewerkt, zonder behoefte voor eigen persoonlijkheid, en hij hoopt dat God, die hem met zoovele gaven zegende, hem nog vele jaren de kracht zal mogen geven om met dit werk door te gaan, tot heil van de geheele streek. De heer IJe Jongh dankte ont roerd voor de hem gebrachte hulde: het is hem steeds een behoefte en ©en genoegen geweest dit werk op zijn schouders te nemen. Hij zal steeds zijn beste krachten hieraan blijven wij den. De drukke receptie duurde nog ge- ruimen tijd voort. Des avonds werden er serenades gebracht door de mu- ziekvereenigingen uit verschillende dorpen van de Bommelerwaard, al waar de notaris zijn practijk' uitoefent, n.l. Ammerzoden, Well, Hedel. Kerk wijk1, Nederhemert, Aalst, Brakel, Zui- lichem, Nieuwewaal, benevens Bok!- hoven. Deze dag zal een onvergetelijke geworden zijn voor den jubilaris. B.Crt. BENEDEN-LANGSTRAAT. /Maar aardappelen is maar kal me vraag. Men besteedt voor Roode Star en Bevelanders f 2.00 a f 2.25; Ei- geheimers f 1.75 a f2.00; Zandaard- appelen f1.50 a f 1.75; Poters f 1.50 a f 1.75. Alles per 70 K.G. CAPELLE. J.l. Woensdagavond had op den Winterdijk even voorbij de Schans een botsing pladts tusschen een luxe auto en een vrachtauto van den limonadefabrikant Sch. uit Pa- pendrecht, waarbij beide wagens ern stige schade opliepen. Van de inzit tenden in den luxe wagen werd een persoon vrij ernstig gewond, zoodat hij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Naar we vernemen heeft de heer L. J. Heurter zijn benoeming tot ouderling en de heer M. v. d. Ploeven zijn benoeming tot diaken der Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk aangenomen. De lieer J. den Hollan der, die eveneens tot ouderling be noemd was, heeft voor deze benoe ming bedankt. x - Tengevolge het aannemen door Ds. Lans van het beroep naar de vacante Ned. Herv. gemeente te Was pik, zal eerlang in den kriiig 's-Gre- velduin-Capelle slechts één N. Herv. gemeente zonder predikant zijn en wel de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk. DONGEN. De 63-iarige A. v. d. W. te Dongen, die reeds sedert een veertien dagen wordt vermist, is nog steeds niet gevonden, hoewel vele personen nog ijverig naar den man zoeken. 's GRAVENMOER. Maandagmiddag bracht Z.E. de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant een bezoek' aan de ze gemeente, bij welke gelegenheid de 'kas en boeken van den Gemeente- Ontvanger werden geïnspecteerd en een onderzoek werd ingesteld rt&ar de verdere administratie der secreta rie. Dinsdagmorgen tusschen half elf en elf uur bewoog zich het reusachtige luchtschip „Hindenburg" langzaam en statig boven ons dorp. Het luchtschip voer zeer laag in Noord-Westelijke richting. De naam en de letters L. Z. 127 waren duide lijk' zichtbaar voor het bloote oog. We mogen zeggen, dat dit grootsche bouwwerk van menschelijke vernuft een diepen indruk maakte, op wie het zagen. De afdeeling kinderkoor der Chr. Zangvereeniging „Halleluja" gaf een uitvoerig die goed is geslaagd De O. L. School was geheel gevuld met belangstellenden. Deze samen komst werd geopend door den voor zitter W. K. Dekkers. De kleine zan gers kregen daarna de gelegenheid hun talenten te toon en, van welke taak zij zich op uitstekende wijze heb ben gekweten. Het programma werd keurig afgewerkt. GIESSEN. Het verbouwen van de pasto rie der Ned. Herv. Gemeente alhier is gegund aan A. J. A. Smits te Andel. GENDEREN. Mej. M. C. Boll, onderwijze res alhier, is als zoodanig tijdelijk benoemd te Beekbergen (Apeldoorn). De Coop. Zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" alhier, kwam on der Voorzitterschap van den heerE. v. d. Beek, in café ,,De Zwaan" ter algemeene vergadering bijeen. 't Was een geanimeerde vergade ring. Rekening en balans gaven on danks den ongunstigen tijd, een prachtig beeld van den goeden gang van zaken aan dit gemeenschappelijk Zuivelbedrijf, welk onder beheer van den heer Oegema zulke gunstige re sultaten heeft bereikt. Als gevolg van dezen gunstigen toestand kwam het bestuur met een voorstel tot uitbetaling van het le denkapitaal, 't welk met algemeene stemmen werd aangenomen. Door den Secretaris den heer M. v. Wijk werd een uitgebreid jaarover zicht over den algemeenen toestand gegeven. In plaats van den oud-Bur gemeester Brune, die wegens vertrek als Eere-Voorzitter heeft bedankt, werd als zoodanig met algemeene stemmen benoemd de Ed.Achtb. Heer Burgemeester v. d. Schans. NIEUWENDIJK. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School (Hoofd de heer F. Wis se) is benoemd de heer P. J. van Helden alhier. Het zoontje van den heer M. de Pender, had het ongeluk' een bus met melk otp zijn voet te 'krij gen, met het gevolg, dat hij zijn en kel brak. Dr. Schripsema van Alm- kerk verleende geneeskundige hulp. Dezer dagen gaf het dubbel mannen kwartet „Excelsior," direc teur de WelEd. Heer P. H. van Rijs wijk' te Sleeuwij'k, een goed geslaagde uitvoering in het Instituutlokaal. Me dewerking verleenden Mevrouw Oe gemaHellfrich, piano en de heer J. van den Boom, declamator. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Zuster Adriana Petronella Boll, onzen welgemeenden dank. Uit aller naam ADRIANUS BOLL. Doeveren, 2 April 1936. Ondergeteekenden betuigen hierbij hun hartelijken dank voor de belangstelling bij de geboorte van hun Zoontje. P. STRAVER. G. STRAVERv. Veen Poederoijen, April 1936. GEVRAAGD Een net bij G. KA.STELEYN, Engstraat HEUSDEN. AAN H.H. LANDBOUWERS TE GENDEREN EN OMSTREKEN. TE HUUR: een éénrijïge (Deze machine is ook te koop). Te bevragen bij B. STRUIK, smederij te Genderen. Tevens beleefd aanbevelend voor alle voor komende smeed - werken en leverantie van land-en hooibouw werktuigen Leveren en herstellen van alle soorten uurwerken, accuraat en billijk 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2