Dit nummer bestaat uit 2 bladen ASPIRINiif van altena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. Binnenland. FEUILLETON. No. 5631 Woensdag 8 April. 1936 gggfegp «pEPfcff Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. VERDUISTERING DOOR DEUR WAARDER? Arrestatie tijdens zitting der Rechtbank. Vrijdag is tijdens de zitting van de Arrondiissements-rechtbank te Rotter dam op last van den rechter van in structie, Mr. Dirkzwager, deurwaarder S. gearresteerd op grond van het ver moeden, dat hij zich aan verduistering zou hebben schuldig gemaakt. Deurwaarder S. is in het Huis van Bewaring opgesloten. Het zou in dit ge val slechts om de verduistering van een betrekkelijk klein bedrag gaan, doch men vermoedt, dat'S. zich aan nog meer verduisteringen heeft schuldig gemaakt, waarnaar thans door den officier van justitie, Mr. Meischke, een nader onder zoek wordt ingesteld. o UITBREKER. Zekere H. uit Valkenburg, die in een cel te Stamproij \vas opgesloten, we gens zijn aanhouding, tengevolge van den terugkeer in het hem ontzegde ge bied, heeft zijn kluisters weten te sla ken ,de celdeur, diie niet al te solied was, opengebroken en zich zelf de vrij herd teruggegeven. o 103-JARIGE OVERLEDEN. In Den Haag is in den. bijzonder hoogen ouderdom van 103 jaar o ver leden mej. W. J. van Ravesteijn. Mej. van Ravesteijn was sedert en kele jaren de oudste inwoonster vam de Residentie. Zij woonde in de Malakka- straat. GEVAARLIJK SPEL. In de gemeente Kessel hielden zich kinderen, die uit school kwamen, vast aan een vrachtauto. Toen de auto steeds meer en meer snelheid ontwikkelde Meten de kinderen zich los. Een 13-jarig meisje der familie Huijben bleef be wusteloos op straat liggen. Door voor bijgangers werd het meisje in een na bije woning gedragen. Een ontboden geneesheer constateerde hersenschud ding en verbood overbrenging naar de ouderlijke woning. -o- ANNEXATIE VAN GEMEENTEN. Te Raamsdonksveer en Geertrui- denberg is Zaterdag j.l. bericht ont- vangen, dat de annexatie van Was- pik, Raamsdonksdorp, Raamsdonks- veer en Geertruidenberg haar wette De Metamorphose van Corpus Delicti. 4) Ze had de Kiote gesnapt juist toen hij bezig was een flesch aan den mond te brengen, en op 'tpunt stond eruit te drinken. „Wat drink je daar? sterkedrank?" „Ja, mevrouw," zei hij bedeesd; „drinken nog niet precies, ik wou juist beginnen. Wil U soms wat?" „Ja, ik wil alles. Geef hier. Geef hier!" sprak ze bevelend, toen hij aarzelde. Aldus gedwongen, naderde hij met loome schreden, en overhandigde de flesch. „Ik heb een afkeer van drank", zei ze. „Ik ken de slechte gevolgen van drinken, en wil 't nooit toestaan. Eigenlijk moest ik die flesch laten leegloopen, maar in tijd van ziekte kan 't te pas komen, dus zal ik 't niet doen; toch moet ik zorgen dat die j je niet meer in verzoeking brengt. En ik heb ook nog een hartig woordje met je te spreken, jongeling, en dat is, dat je te veel lacht, voor je ei- gen welzijn. Ik houd van lachen, maar j op zijn tijd; als ik je echter nog eens betrap dat je me uitlacht, dan zal ik die beenen van je zoo'n draai» lijke loop begint. In afwijking met de tot heden voorgestelde annexatie der drie gemeenten Waspik, Raams- donk (waarmee Raamsdonksveer een gemeente vormt) en Geertruidenberg, wordt in dit Zaterdag j.l. ontvangen voorstel overwogen Waspik uit te breiden met Raamsdonk en Geertrui denberg met Raamsdonksveer, zoo dat de gemeente Raamsdonk zou op houden te bestaan. o INBRAKEN. In HaanradeKerkrade is Zaterdag nacht op een 4-tal plaatsen ingebroken. De dieven bleven onbekend. De buit j was in het algemeen gering. NEGEN DOODEN DOOR BANDJIR. Aneta meldt uit Padang: De weg tusschen Pajacoemboeh en Pakangba- roe is door hevige regens en een bandjir van K.M. 142 tot K.M. 162 ge heel vernield en voor het verkeer niet begaanbaar. Het herstel van dezen weg zal ver moedelijk tien dagen duren. De kosten voor herstel bedragen f20.000. Twee huizen, zijn weggeslagen. Negen perso nen zijn verdronken. De verdere mate- rieele schade is niet bekend. o— AUTO-BOTSING. Zaterdagmiddag zijn, in de Rochus- nenstraat te Rotterdam twee personen auto's tegen elkaar gebotst, welke resp. I werden bestuurd door ir. V. G, uit Eindhoven en den 'heer K. L. M., van de Schans, Rotterdam. In de eerste auto zat de '28-jarige mevr. H. Ch. en in de tweede de 45-jarige mevr. M. M. B. Eerstgenoemde heeft beide bee nen gebroken en een hoofdwond op gekropen, de tweede heeft een her senschudding gekregen. Beiden zijn in het ziekenhuis aan den Coolsilngel op genomen. De ,twee zwaar gehavende auto's zijn weggesleept. o ONTSLAG BIJ DE N.V. GLASFA BRIEK LEERDAM. De directie van de N.V. Glasfabriek Leerdam heeft aan het personeel de volgende bekendmaking gezonden: ,,Ten gevolge van den financieelen toe stand van het bedrijf ziet de directie zich gedwongen aan alle weeklooners langs dezen weg per Zaterdag 11 April! a.s. ontslag aan te zeggen. Onderhande lingen met de regeering zijn nog gaan de ten einde te trachten alsnog een voortzetting van het bedrijf mogelijk te maken." Naar de Tel. verneemt, komen hier door ongeveer 900 menschen zonder werk. geven, dat ze recht komen te staan." Zoo zeggende borg ze de flesch in haar hoedendoos, en zei, dat ze ge reed was om te vertrekken. „Hoe zullen we gaan?" „Daar is je rijdier," antwoordde Delicti. „Haal hem hier Kiote." „Wat, die kleine ezel? Moet ik daarop rijden? 'k Zou je danken nog beter ^ou ik hem kunnen dra gen, dan hij mij." „Hij zal je meevallen, miss June." Ze ging naar 'tdier toe, en lei hare handen op zijn rug. „Hoe kom ik er op? Ik kan ieder paard bestijgen, maar dit beest is niet hoog genoeg om er op te sprin gen, en een beetje te hoog om er zoo maar op te gaan zitten." Laat me je helpen, miss June, zei Delicti; toen nam hij haar op in zijn sterke armen, en als ware ze een klein kind, zette hij haar veilig in het zadel, 't Was voor het eerst dat de armen van een man haar hadden omvat, er gleed, een niet te misken nen glimlacht over haar alledaagsch, bruin gelaat, terwijl ze goedkeurend neerzag op haar tegenstander. „Ik moet zeggen, mijnheer Death- burrow U is sterk. Ik heb altijd bewondering gehad voor groote, ster ke mannen, 'k Heb een hekel aan onderkruipsels." De stoet zette zich in beweging; Delictie leidde met de eene hand het paardje aan den teugel, terwijl hij in de andere de hoedendoos droeg. COODELIJKE ONGELUKKEN. Cp den Storm van 's Gravesande- weg te Wassenaar is de 7-jarige J. T., die daar met zijn kameraadjes speelde, door een auto van den heer Van S. uit Wassenaar overreden en vrijwel op slag gedood. Te ,sGravenhage is op den hoek van de Wouwermanstraat en de Ga briel Metsustraat een zevenjarig jon getje J. J. D., wonende Gabriël Met sustraat, door een autobus van de H. T.M. overreden. Het ventje overleed kort na het ongeval. Het 6-jarig zoontje van den schipper Bijl, liggende Onderlangs te Arnhem^ is, toen hij aan het spelen was, door een. tramwagen van de Ned. Buurt spoorweg-Maatschappij overreden en op slag gedood. Te Stein (L.) had op het erf van den kolenhandelaar L. een droevig on geluk plaats. Het 2-jarig dochtertje van L. kwam de woning uit en liep tegen een achteruit rijdenden vrachtauto op, bestuurd door zekeren V. een neef van L. Het kind kwam onder de wie len terecht en werd op slag gedood. Zondagmiddag is op den weg Hil- versum-Utrecht, in de gevaarlijke bocht i onder de Hollandsche Rading, een auto in volle vaart tegen een boom gere den. In de auto zaten een drietal jon gelui uit Hilversum, die een voetbal- i wedstrijd te Utrecht wilden gaan zien. Doordat de bestuurder van den wa gen met te groote snelheid de scherpe bocht wilde nemen, verloor hij de macht over het stuur. De auto, reed toen tegen een boom en werd geheel vernield. De bestuurder en een naast hem zittende jongeman liepen geen noemenswaardig letsel' pp. De achter in den wagen zittende H. Laaper werd ernstig gewond. Hij werd naar de R.K. Ziekenverpleging te Hil versum vervoerd, waar men. o.a. een zware hersenschudding constateerde. De toestand van het slachtoffer is ern stig. Nabij de Gnephoek is een motorrij der uit Ter Aar, op den weg geslipt en over den kop geslagen. De man die bewusteloos bleef liggen, h'eek ernstig aan hoofd en handen verwond. Het slachtoffer is de 71-jarige F. Breeuwen, wonende te Bleiswijk. Na het ongeluk heeft de man zich nog lO'opende begeven naar het naburige Woubrigge, alwaar hij bij een familie lid zijn intrek nam. Zijn toestand is evenwel zoodanig verergerd, dat de man aan de 'gevolgen van zijn val is overleden. BRAND TE BERGEIJK. o o AAN DE GEVOLGEN BEZWEKEN. Te Utrecht Is de 50-jarige wielrijder H., doordat hij plotseling den weg overstak zonder richting aan te geven, door een. auto gegrepen en tegen den grond 'geslingerd. Het slachtoffer werd met ernstige verwondingen naar de Rijksklinieken vervoerd, waar hij thans is overleden. o INBREKERS AANGEHOUDEN. Te Rheden is ingebroken in de la gere school en in de aangrenzende wo ning van het hoofd der school. Gp zijn waarschuwing konden de daders De Kiote maakte de achterhoede uit en scheen in gepeins verzonken. „Woon je Hier al lang, mijnheer Deathburrow vroeg miss June, na dat ze een poos zwijgend waren voort gegaan. „Wel neen, miss June, niet precies, niet heel lang, eigenlijk pas. Om de waarheid te zeggen ben ik al sedert geruimen tijd nergens lang gebleven." „Dat is heel verkeerd," zei ze; „een rollende steen vergaart geen mos. „Ben je getrouwd?" „Neen, miss June! in 't geheel !niet." „Dat moest je zijn. Je zou een meer respectabel man zijn, als je je ergens vestigde, en je hadt een knappe vrouw om voor je te zor gen, je haar te knippen, en je goed in orde te houden. Maar ik zou nie mand aanraden zich in deze land streek te vestigen. Ik zou dezen grond niet present willen hebben. Zelve be zit ik een groote boerderij in Kan sas, met 't beste land ter wereld. Geen lasten, tachtig morgen be bouwd, hout en water voorhanden, een goed huis, veel vee en geld bo vendien. Alles wat 't hart begeeren kan. Vijftien jaar 'lang heb ik dat alles alleen beheerd, en zal dat waar schijnlijk blijven doen. Maar 'tis las tig soms. Ik hang van huurlingen af, en die moeten worden nagereden. Dat kan ik wel, maar in huis moet ik óók alles nagaan; en 'tis wel begint rheumatiek! Eerst steekt het hier, dan steekt het daar. Wie deze eerste symp' tomen merkt, neme deze raad ter harte: het product van vertrouwen M VÊ. eens dat ik op twee plaatsen te gelijk zou moeten zijn, of een geschikt man moest hebben om me te vervangen. Vroeger heb ik wel eens gedacht aan trouwen; maar ach alle plagen van Jeremias; hoe een goede man te vinden? Tegenwoordig zijn de man nen meest allen gekken of stumpers, net als die lummels daar in de dili gence." En bij die herinnering moest miss June weer even boosardig gig gelen. Delicti gaf haar tersluiks een blik van verstandhouding, en toen hunne oogen elkander ontmoetten, moet ook hij glimlachen. Daarna zwegen de beiden weer een poos. Onder 'tvoort gaan bleven de oogen van miss June gedurig rusten op haren geleider met eene uitdrukking van groote belang stelling niet onvermengd met bere- kèning; terwijl hij aan hare zijde ging als iemand, die een zwaarwich tig vraagstuk overweegt. Wat de Kio te betreft, die had zijn vroolijkheid verloren. Hij was bijgeloovig, en doodsbang geworden van deze krach tige vrouw, die hem zoo kalmpjes beheerschte, en zelfs den beruchten Corpus Delicti onder den duim had. De plek van het rendezvous was weldra bereikt, maar de heer Smith- son was nog niet verschenen. Delicti gaf geen teekenen van ongeduld, maar de Kiote was teleurgesteld en bezorgd. Miss June besloot onder 't wachten hare japon, die in den strijd gescheurd was, te herstellen en wei door de politie worden aangehouden. Het "waren twee ontslagen gevangenen uiit de strafgevangenis te Seheveninger^ die na hun ontslagen in den Gelder? schen Achterhoek verschillende inbra? ken 'hebben gepleegd. o STEEKPARTIJEN. Zaterdagavond heeft in de Leeuwe rikstraat te Leiden een ernstige vecht? partij plaats gehad. Een der vechtenden kreeg daarbij een diepe wonde meteen mes. In hoogst zorgwekkenden toe? stand is hij naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De dader, een 70-jarig schoenmaker, liep ook kwetsu ren. op en werd eveneens naar het zien kenhuis gebracht. Vrijdagmiddag ontstond eenige con* sternatie op de Jansplaats, doordat twee mannen met elkaar slaags raakten. Er kwam een mes aan te pas en er wer den. steekwonden toegebracht. De dader en het slachtoffer werden door eenige agenten opgebracht naar het politiebu reau, alwaar een ontboden geneesheer; de toegebrachte kwetsuren verzorgde en den dader een voorioopig verhoor; werd afgenomen. o— HUISVROUW EN MARGARINE. Het Hbl. meldt: De Heemsteedsche huisvrouw, die vorige week door den. Haarlemscheq. kantonrechter werd veroordeeld! tot be- taling eener boete van twee kwartjes! wegens het in hare keuken bereiden! van een pond margarine, kreeg van de griffie bericht, dat een in Tirol vertoe vende landgenoot den kantonrechten het volgende briefje heeft geschreven: „Ingesloten het bedrag voor de boete der huisvrouw, die marga? rine maakte. Is de boete reeds betaald, gelieve het geld dan aan het Leger des HeiJs te geven. Gelooft U niet, dat ieder gaarne baas of bazin in eigen huis is?" In tegenstelling met berichten hu sommige bladen kunnen wij mededee- len, dat de huisvrouw niet van het vorm nis in hooger beroep zal gaan. o CONTINGENTEERING VAN VEE KOEKEN EN BROOD. Thans zijn afgekondigd de wetten' van 28 December, tot regeling van invoer van alle brood en alle deeg! en tot regeling van den invoer van veekoeken. o I-IET UITHALEN VAN VOGEL NESTJES. De lente is gekomen, velden en boomgaarden tooien zich met bloe men, de ooievaar is al terug uit het dra was ze druk bezig het noodige naai-materiaal uit haar hoedendoos! te halen. Deze gelegenheid maaktei de Kiote zich ten nutte om met De licti een fluisterend gesprek te voe ren. „Zeg eens, Corpus, ik ben er voot om uit t e knijpen." „Waarom? Wat mankeert je?" „Ik ben behekst. Ze is een heks van de eerste soort, hoor, en als we er niet van door gaan nu 'tnog tijd is, laat ze ons voor eeuwig op een, bezemsteel rondrijden." „Ze is zoo kwaad nog niet, Dom oor. Ik mag haar wel, en als de Brit komt, en ze gaat met hem mee, denk ik er sterk over hem af tel ranselen." „O, Corpus! wat heb jij 't te pak ken! Maar daar komt de Brit. "Hier is onze kans. Ik zem smeer'm!" 't Geknars van wielen in het zand werd vernomen, en weldra verscheen de heer Smithson in een karretje. Hij steeg uit en naderde de groep, met rassche schreden maar, ot wee! hoe betrok zijn gezicht toen, in plaats van madame Del Sarto, hij de dreigende figuur van miss June vóór zich zag, wier houding aanvan kelijk niets goeds voorspelde, tot zei eensklaps met een grijnslach los barstte. (Slot volgt). voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en V R IJ D A G M I D D A G. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.25 Bij onze agenten 10 cent per week. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letter s naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Zaterdag is de woning van den rywiel- handelaar J. van Boof geheel afgebrand. Bijna de geheele inboedel benevens de rijwielinventaris gingen in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. PAKHUISBRAND TE NIJM GEN. Zondagmorgen is het oude pakhuis van de firma H. Roelofs, groothandel in krui denierswaren, te Nijmegen grootendeels door brand verwoest De vlammen, die een gretig voedsel vonden in de groote voorraden koloniale waren, grepen zeer stel om zich heen en weldra waren de eerste en tweede verdieping een vuurzee. Na een uur was de brandweer de brand meester. Voor f40.000 aan kruideniers waren gingen veiloren. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. 25

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 1