m t Si ONS PATRON EN HOEKJE. I Wat de slanke vrouw draagt. L Wat zai de mode ons brengen? HAND VERSIERDE JAPONNEN. DE GROOTE MODE ZIJN NOG STEEDS DE BLOUSES. Stomme dienaren. 1 CJED NIEUWS VOOR DE DAMES. Inderdaad: goed nieuws. Want als er ooit een tijd geweest is, waarin het een ver- «ischte was, goedkoop gekleed te gaan, .dan is het wel onze tijd. Wij willen u daar- [t>ij helpen, door onze premie, welke bestaat uit een fraai modeblad. Vraag deze premie nog vandaag aan onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, bij de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. KOE LANG HEEFT EEN VROUW li00DIG 031 EEN JAPON TE KOOl^. De vra3g is door de directie van een modemagazijn nagegaan en men is tot de conclusie gekomen, dat één vrouw hare keus in een enkel uitzonderlijk geval bin nen tien minuten deed. De langste tijd is 3 12 uur geweesi, volgens de aanteekenrn- gen, doch in doorsnee heeft een Vrouw een half uur noodig voor en aleer zij beslissen, kan. welke japon haar het best bevalt. Het kost ons, vrouwen, veelal heel wat hoofdbrekens om datgene uit te kiezen wat onze persoonlijkheid het meest tot haar recht doet komen. Heel begrijpelijk trou- jjwens, dat wij de noodige aandacht aan dit probleem besteden, want als wij geld aan |oinze kleeding besteden, willen wij er toch jbooveel mogelijk profijt van hebben. Laten De komende mode biedt de kleine, slanke figuurtjes vele mogelijkheden en wel in de eerste plaats de tailleurs met een groote verscheidenheid van jumpers en blouses. Drie kwartlar.ge mantels, waarvan het bovendeel aansluit om van de heup af wij der te worden en ten slotte in wijde klok ken te eindigen werken zeer goed. De rok- stof en heeft een even opgeknipte hals met split je aan de voorzijde, dat door een dik koord, dat met kwasten afhangt wordt af gewerkt. Smalle plooitjes worden aan den binnenkant gewerkt. Drie kwart lange pof mouwen, die met een elastiek worden af gewerkt, zoodat ze zoowel onder als boven den arm gedragen kunnen worden. Aok met ingezette plooien en smalle ceintuur om het middel. Ten slotte noemen wij nog even de man tels, waarvan de beide eerste drie kwart lang zijn. De linker mantel heeft raglan mouwen, is van fantasie of Engelsche stof gemaakt en is niet al te wijd. Opgestikte zakken en sluiting met knoopen. De revers worden' niet te breed genomen. Het andere model is van effen wollen stof, kan als complet gedragen worden en heeft een smalle fiuweelen op peau de pêche kraag en op de zakken gestikte bie zen. De laatste mantel is in kimono-vorm en meer bedoeld als regenmantel, sluit hoog aan de hals en heeft een flinken onderslag. De naderende Paaschtijd brengt tevens kerkelijke plechtigheden met zich, zoowel bij R. K. als Protestanten. Bij de eerste zul len de kleintjes hare eerste H. Communie doen en worden witte of zachtgekleurde jurken vereischt, die echt kinderlijk zijn. Onze afbeelding rechts geeft een jurkje Ook de komende seizoens zal men veel met eenvoudige kruis- zoowel als met platte steek versierde dames- en kinderkleeding zien dragen. Onvermoeid is Mevrouw Mode dan ook in de samenstelling van vele mooie ontworpen, die zich bijzonder aan de vrouwelijke smaak aanpassen. De handwerken staan thans, zeker wat de kleeding betreft, op een hoog peil en hiertoe dragen de haak- en brei-tech- nieken zeer veel bij. Men kan op effen wollen stoffen zeer kleurrijke effecten aanbren gen, en de motieven worden door middel van strijkpatro- nen opgebracht. Nu eens ziet men motieven in steel steek opgewerkt, die een waar dool hof vormen, door de grillige lijnen en buitengewoon goed doen b.v. als op model 1 aan gegeven op hoeken van revers en zakken. De kruissteek randen in frissche kleuren uit gevoerd, die het middelste model te zien geeft, op een linnen japon, geven een echt zomersch geheel, terwijl de rechter wollen japon een ver siering heeft van bloemen- motieven, afgewisseld door kleine Fransche knoopjes. Garnituren van. linnen en zijde ziet men, evenals chabots, met smalle randjes of moesjes geborduurd. In één woord, elke model leent er zich toe, om een persoonlijk cachet te verkrijgen door eenvoudig of meer ingewikkeld borduurwerk. 378 wij vrouwen eens eerlijk als vrouw tegen over vrouw staan en tevens erkennen, dat .wij er gaarne goed uitzien! Wij moeten met verschillende factoren rekening houden, met het figuur, de lengte, de kleur van haar en oogen, de teint en last not least met ons temperament bij de keuze van kleuren. We hebben reeds meer malen onzeNaandacht gewijd aan de gezette figuren en nemen ditmaal eens kleine, ten gere figuren onder de loupe. Ieder voelt als het ware vanzelf, dat een frêle figuur geheel andere eischen stelt dan een zware forsch gebouwde vrouw. Toch is het in het laatste geval veel moei lijker goed kleedende modellen te vinden, daar meer gezette vrouwen niet altijd even redige proporties hebben. Ook de frêle figuurtjes kunnen niet alles dragen wat de modebladen aangeven, wil men althans een aesthetisch.geheel krijgen. De aandachtmoet besteed worden aan het bovendeel der japonnen, daar groote chabots noch breede kragen voordeelig werken, evenmin als de Stuartkraag, die een korte hals nog minder welgevormd dóet schijnen. De schouderlijn daarentegen kan zeer veel ten goede aanbrengen en mag niet al te breed zijn, doch evenmin afhan gende schouders geven. De halsuitsnijding moet uiterst beschei den zijn, soms even in kleine puntvorm of geheel rond. Smalle garnituren in wit piqué, ook leer werken voordeelig. ken moeten niet te kort genomen worden en de rechte modellen verkrijgen de noodi ge onderwijdte door ingezette groepen plis- sé's of platte plooien. De taille moet zoo laag mogelijk genomen worden, indien het bovenlijf kort is en kan gerust 5 c.M. on der de normale lijn worden aangebracht. Nervures in de lengte aangebracht werken bijzonder goed, terwijl van souple stoffen, in het bijzonder van zijde en velours chif fon en kleine draperie of volant op de rok (in de lengte) goed kleedt. Tot de mode nieuwe modestoffen behoort zeker angora, een weefsel, dat souple en licht is, en de eigenschap heeft nog buiten gewoon warm te zijn op milde dagen en tevens voldoende verwarming biedt als het kouder is. De tinten zijn mooi en warm en deze stoffen vallen bijzonder mooi. Al te wijde losse mantels, zooals de z.g. Swaggercoats, die driekwart lang zijn, pas sen niet bij kleine figuurtjes. De afbeeldingen, die hier weergegeven zijn, leenen zich bijzonder goed voor kleine figuurtjes en wel in de eerste plaats de mooie goudbruine of donkerblauw satijnen japon met kleine nervures, die straalsge wijze naar één punt loopen; hier kan een kleine clip worden bevestigd. Raglan mou wen, die naar de pols toe wijder en met een smalle manchet afgewerkt worden, ge ven een mooi geheel. Sluiting op den rug met een kleine split; knoopjes van hetzelfde weefsel. De ander japon is van angora- De jurk, die voor bevesti ging bestemd is, bestaat uit lange even aansluitende ba nen, aan de voorzijde drie evenals aan de rugzijde, om het middel een ruime cein tuur. Langs de hooge halsuitsnij ding komen vier ruim inge haalde strookjes, terwijl de mouw aansluit en met een rij knoopen gegarneerd is, even als de rug in het midden; sluiting rug met klein splitje. Wil men deze japon, die van zwarte of donker gekleurde crêpe de chine of mat crêpe gemaakt is a double usage be nutten, dan is het noodig extra stof te koopen voor een ruime volant, die onder de strookjes wordt aangebracht, terwijl men de mouwen er uit kan tornen, armgaten afwerken en de mouwen desverkiezende aan een dun zijden lijfje zet ten om de japon met of zon der mouwen te dragen. LAAT HET NIET MERKEN dat je bezuinigen moet op uw dagelijksche uitgaven, ook op dit van uw kleeding. Een ander heeft daarmee niets te maken. U hangt dit niet aan de groote klok en daarom is uw saaie strijd zoo te bewonde ren. Wij van onzen kant willen u gaarne hel pen en meenen dit niet beter te kunnen doen, dan door het beschikbaar stellen van een zeer fraai voorjaarsmodeblad. Dit modeblad is van zeer grooten omvang, het bevat een ontelbaar aantal modellen en dat niet alleen: men vindt er ook een prachtige handwerkpagina in, waarvan iedere vrouw, die handig is met de naald, zal genieten. Wijzen wij ook nog op de interessante prijsvraag, die voor velen een buitenkansje beteekent wat betreft de prijzen. Niemand mag dit voorjaarsmodeblad on gelezen laten. Daarom vrage men het nog vandaag aan bij het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van 12 cents aan postzegels of per giro op gironummer 203203 t.n.v. Het Practisch Modeblad te Den Haag. Wij wenschen onzen lezeressen veel suc ces er mee! Welhaast nimmer heeft de blouse zich zoozeer in de gunst der dames mogen ver heugen als de afgeloopen seizoens het geval is geweest en zal zijn. Mooie vlotte en daar bij toch gemakkelijk te maken modellen. De mouwen wor den boven de elleboog gedra gen, ook lange en driekwart lange mouwen ziet men bij de mantelcostumes en complets dragen. Zijde, taft, organdie, effen en gestreepte wasch- zijde, batist, georgette en voile ziet men dragen. Moes jes, strepen, bloemen-motie- ven en effen materiaal wordt verwerkt, terwijl als afwer king veel plissé's worden ge bruikt en knoopen in de meest decoratieve vormen. Kleine kraagjes worden met takjes handborduursel afgewerkt. De blouses worden over het alge meen over de rok gedragen. Soms met een elastiek in de taile afgewerkt. Er is een groote verscheidenheid in de ontwerpen, zoodat ieder hare keuze wat maaksel, materiaal en garneering betreft, kan vol gen in overeenstemming met •figuur en persoonlijkheid. weer met lange mouwen, waarvan de on derkant evenals het middel gesmockt is. Het bovendeel heeft een pas, waaraan de mouwen geknipt zijn, die eventueel later verandert worden in pofmouwen. Als de jurk 's zomers gedragen worden, zijn lange mouwen wellicht te warm. Het beste is om iets meer stof te koopen, dan zulks noodig is. In de rok wordt een breede oprijg of met de hand genaaide dubbele zoom gelegd. Wij hebben een reeks stomme dienaren in huis, over wier welzijn wij ons weinig bezorgd maken. Noemen wij in de eerste plaats de ver schillende borstels voor het borstelen van meubels en tapijten. Willen wij deze zoo lang mogelijk gebruiken, dan is het noodig, dat ze wekelijks in water met een scheut ammoniak worden schoongemaakt, daarna spoelen en drogen. Na het gebruik worden stoffers steeds met een voor dit doel be stemde lap afgewreven of langs een stee- nen muur even op en neer gehaald. Meubelborstels, die bestemd zijn om overtrekken af te schuieren, moeten in een katoenen overtrek bewaard worden, die re gelmatig gewasschen wordt. Zeildoeken worden iedere week in warm water met zeep en soda gewasschen, terwijl ook zeem lappen en sponzen van tijd tot tijd in water en ammoniak schoongemaakt worden. Alle werkmateriaal houdt veel langer stand, indien men er zorg aan besteedt en het werk zal tevens zonder hindernissen gedaan kunnen worden. Voor inwrijfdoe- ken voor parketvloeren en linoleum wor den meestal oude lappen gebruikt, deze worden, als ze te hard worden, wegge gooid, doch met de flanellen uitwrijfdoeken is dit wat anders. Men kan deze gezoomd koopen, doch het is weinig werk om ze zelf even te zoomen, indien men flanel van het stuk koopt, waarvoor men de goedkoopst^ kwaliteit kan nemen. 900 PREMIE-PATROON. P 9000. Prijs 0.25 en 0.05 voor adm. en verzendkosten. Wij veronderstellen, dat onze lezeressen zeer verrukt over dit mooie model schort zullen zijn, dat wij in beperkt aantal be schikbaar stellen. Wie niet gaarne teleur gesteld wordt, zende daarom ten spoedig ste een bedrag van achttien centen aan postzegels in of bewandele den snelsten weg door het over te schrijven of te stor ten op postrekening 203203 ten name van het Practisch modeblad. Zag men tot voor korten tijd slechts sporadisch een schort dragen, dan neemt deze gewoonte thans meer en meer toe. Voor 's morgens zijn de echte huishoudschorten wel het meest prac tisch, doch thans, nu men de kleeren wat wit sparen is zoo'n flatteus schort practisch om even aan te doen bij het in orde ma ken van de koffietafel en allerlei andere werkjes. Allerlei aardige weefsels staan ons ten dienste zooals in de eerste plaats de kleine rood-witte en blauw-witte ruitjes, verder gebloemd cretonne en katoen, sati net e.d. Alhoewel het model bijzonder apart is, hangt toch ook veel van de keuze van een aardig patroon af. Voor- en ach tergedeelte zijn in zooverre gelijk, dat het voorstuk met een punt toeloopt. SPEELBROEK 4—10 JAAR. Prijs 0.25 en 0.05 voor adm. en ver zendkosten. Een speelbroek, die dadelijk na school tijd wordt aangetrokken voorkomt slijten en vuil worden van de kleeren. Zeer prac tisch is deze blauw keper of van dril ge maakte broek, die gemakkelijk even uit- gewassene kan worden. Het voorstuk is op geknipt, heeft een paar zakken en banden, die opgestipt of opgeknoopt worden en kruiselings op den rug over elkander gaan om met een knoopsgat op de knoop, die op de broek is aangebracht, bevestigd te wor den. Wij geven ditmaal twee premie patro nen, omdat wij meenen, dat zoo'n speel broek, die ook 's zomers buiten gedragen kan worden door veel moeders voor haar jongens gemaakt zal worden. - Vt fe,,. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: ...T7. -■ r - 1 PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gejieve p 10 eggt extra in te slui ten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8