Voetbalsport Plaatselijk üieuws. der Kamerleden, de versnelde bruggen bouw is van zoodanig belang voor ons volk, dat ieder bezwaar, hoe groot dit ook zij, terzijde moet worden gesteld. Het ziet er dus wel naar uit, dat het ontwerp er door zal komen, alle automo bilisten ten spijt. Maar vergissen wij ons niet, dan zal het niet gaan zonder vele, en gerechtvaardigde, protesten van deze categorie onzer bevolking. Want inder daad is de automobilist al zoo zwaar belast, dat er maar heel weinig meer by kan. Zeker, het gaat hier om een be strijding van de enorme werkeloosheid, maar mag deze ten koste gaan van een groep der bevolking Laten we toch niet vergeten, dat auto mobilist niet meer identiek is met kapi talist Dat talryke kleine expediteurs van den vroegen morgen tot den laten avond bezig zijn een schamel stuk brood te ver dienen. Deze menschen nóg zwaarder belasten zou gelijk staan met hun het laatste stuk brood uit den mond halen. Weliswaar heeft den automobilist ook voordeel van een grooter aantal bruggen, maar die voordeelen zinken bij de nadeelen in het niet. Het niet meer behoeven wachten op een pont, is een relatief voordeel, daar het pontgeld vervangen zal worden door een bruggengeld. Bovendien is er nog een ander bezwaar, dat dient te worden aangestipt. Juist in verband met de verbetering der wegen, heeft de binnenscheepvaart een niet on- aanzienlijken knak gekregen, waardoor zij, mede door den nood der tijden, in een alles behalven gunstigen toestand verkeert. Zou door het bouwen van nieuwe bruggen de binnenscheepvaart nog niet harder terugloopen Alvorens het ontwerp tot wet wordt, moet deze kwestie nog eens onder de oogen worden gezien. (Nadruk verboden). Vergadering van den Raad der ge- meent VEEN, op Dinsdag" 24 Apni'l ,des n.m. half drie. Voorzitter: Edelachtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris (waarn.): Weled. Heer H. M. Verbeek. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest het formuliergebed, daarna de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd worden, goedge keurd. Ingekomen stukken: Overlijdensbericht van den Edelachtb. Heer R. J. v. Doveren, oud-burge meester. De Voorzitter zegt, ook namens de gemeente VEEN een sflirijven van rouwbeklag aan mevrouw de wed. S. J. v. DoverenAmbrosius en de fami- l:e te hebben gezonden, hij vertrouwt hiermede in den geest van den raad te hebben gehandeld. Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 28 Februa ri, 27 Maart en, 7 April j.l., bij alle drie dje gelegenheden werden kas en bescheiden in orde bevonden. Schrijven van Ged. Staten, waarbij goedkeuring wordt gehecht aan de ver ordening op de heffing van honden belasting. Kon. Besluit tot goedkeuring van de schooilgeldverordiening. Kon. Besluit, waarbij goedkeuring wordt gehecht aan het raadsbesluit tot heffing van opcenten op de gemeente fondsbelasting. Al deze stukken worden voor kennisL geving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt kennis gegeven, dat het beroep van W. T. Timmermans, ingesteld té gen de beslissing, waarbij zijn verzoek voor het verkrijgen van een voorschot voor een plaatsje, ongegrond: ils ver klaard. De heer M. Timmermans vraagt of dit zooveel beteekent, dat zijn verzoek dus is afgewezen, waarop de Voorzit ter toestemmend antwoordt. De heer Timmermans vraagt of nog hooger beroep open staat, waarop de Voorzitter ontkennend antwoosdt. De heer M. Timmermans meent, dat deze zaak niet rechtvaardig is behan deld, als dit het geval was geweest, had ze geen 8 maanden aan den haak behoeven te hangen. Anderen hebben reeds hun woning gebouwd. Op welke motieven is het verzoek afgewezen. De Voorzitter zal de overwegingen voorlezen, waaruit blijkt, dat de aan vrager niet voldoet aan de eischen, die door de Landarbeiders wet worden ge steld. Sedert een paar jaar is hij n.l. werkzaam in het boterbedrijf. De heer M. Timmermans vindt het vreemd, er is aangetoond, dat de man voorheen werkzaam is geweest als land arbeider. Verklaringen van den heer Branderhorst uit Eethen, boeren uit den Biesbosch en spr. zelf, zijn daar voor overgelegd. Als iemand 6 of 7 jaar in de steun is wordt hij wel ge holpen, deze man, die zijn best heeft gedaan buiten den steun te blijven, wordt niet geholpen. Er is pas voor iemand een huis gezet, die altijd chauf feur is geweest. Spr. gelooft, dat hier onrechtvaardig is gehandeld. De Voorzitter is het daarmede niet eens, de aanvraag heeft zijn gewonen loop gehad. De heer M. Timmermans zegt, dat het verzoek reeds door den Voorzitter was afgewezen, toen de raad de aan vraag nog moest behandelen. Ter over tuiging laat spr. een schrijven zien. De heer J. Timmermans zegt, dat de heer M. Timmermans zich vergist, het schrijven is gedateerd 21 November en. is gezonden naar aanleiding van het raadsbesluit van 20 November. De heer M. Timmermans vraagt, of hij de verklaring ook eens mag zien. De Voorzitter wil deze wel laten zien, doch eerst na afloop der verga dering. De pensioengrondslag als wegwer ker van M. den Dekker, wordt met in gang van 31 Maart 1936 bepaald op f509.en vanaf 1 Jan. 1934 opf'496. Mededeleing van den Commissaris der Koningin in deze provincie, dat de benoeming van dén heer J. W. G. Schouten tot secretaris-ontvanger is geschorst. Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt aangedrongen op intrekking van de plaatselijke Commissie van. Toe zicht op het Lager Onderwijs. Aangezien deze commissie, zoolang ze bestaat geen activiteit heeft ge toond, stellen B. en W. voor, het be sluit tot samenstelling dezer commis sie in. te Trekken. Een en, ander in verband mét héjt feit, dat Ge dl St. aandringen op verlaging van onder wijsuitgaven. De raad gaat met deze intrekking accoord. Schrijven van den heer J. Timmer mans, waarin hij meedeelt, ontslag te nemen als wethouder. De Voorzitter zegt, dat voornamelijk in verband met dit schrijven, déze raadsvergadering is belegd. Benoeming Wethouder. Bij de stemming die hiervoor ge houden werd', verkreeg de heer M. Honcoop twee, de heer M. Smitsi 5 stemmen, zoodat dé heer Smits als zoodanig is benoemd. Op dé vraag van den, Voorzitter verklaart de benoemde zijn benoeming te willen aannemen, waarop dé Voorzitter den heer Smits geluk wenscht en de hoop uitspreekt, dat hij in staat zal zijn, zoowel in het college van B. en W. als in den raad, veel in, het belang van de gemeente Veen te doen. De heer Smits dankt dén Voorzitter voor zijne woorden. Rondvraag. De heer Ml Timmermans vraagt hoe o,f het komt, dat wanneer hij het woord vraagt, de Voorzitter dé vergadering sluit, voordat hij is uitgesproken. Spr. gebruikt toch geen minder passelijke woorden, geen scheidwoorden. De Voorzitter antwoordt, dat als de heer Timmermans rustig praat, hij steeds gelegenheid krijgt om zijn rnee- ning kenbaar te maken. De heer M. Timmermans zegt, dat de Voorzitter al een, paar malen den raad in zijn functie heeft belet, want als spr. als eerste het woord vraagt en. de Voorzitter sluit dan dé vergadering, voor hij aan, het eind is', dan hebben de andere raadsleden geen gelegenheid meer, orn nog iets te zeggen. De Voorzitter verzoekt den, heer Tim mermans tot de zaken te komen. De heer Timmermans vraagt hoe of het komt, dat er nog niets vernomen is van, de aanvraag van Thijs Tim mermans voor het bouwen van een woning, ingevolge de landarbeiderswet, moet dit ook weer 8 maanden duren. De Voorzitter belooft hierop straks te zullen, antwoorden, na afloop der vergadering. De heer Timmermans vraagt, waar om, als hij iets naar voren heeft ge- brracht, dit niet in een vergadering van B. en W. wordt besproken. Zoo iets noemt spr. onreglementair. De Voorzitter antwoordt, dat de voor stellen van den heer Timmermans wel degelijk in een vergadering van B. en W. worden besproken. Achten deze het noodig, dan komen zij er mede in den raad, in het omgekeerde geval van zelf niet. De heer Timmermans zal. dan in f vervolg vragen, om zijn voorstellen maar direct in, den raad te behandelen. Spr. wil de reden weten, waarom zijn voorstel dan, niet in den raad komt. De Voorzitter kan die niet zeggen. Dhr. Timmerm. zegt, dat hij reeds 3 maai over gasmaskers heeft gesproken en telkens werd hij daarover uitgelachen. Hij las dezer dagen echter in de Lim burger Koerier, dat een Engelsche da me een groot bedrag voor hét verstrek ken van gasmaskers aan de burgerbe volking, bijeen heeft gebracht. In Oos tenrijk is pas bestioten tot de aan schaffing van een millioen gasmaskers voor de burgerbevolking. In ons land zijn verschillende meergegoeden reeds tot aanschaffing van een gasmasker overgegaan. Uit dit alles blijkt, dat zijn voorstel volstrekt niet belachelijk is. Spr. acht de Veensche arme men schen even hoog als de aanzienlijken, die zelf tot aanschaffing kunnen over gaan en zou daarom willen voorstel len, over te gaan tot aanschaffing van 1000 gasmaskers. Er zijn in den loop d er jaren mihoen en weggegooid aan fortenbouw enz. die nooit geen prac- tisch nut hebben, de forten worden nu afgebroken, men achtte die uitgaven in 't begin noodig. Spr. hoopt, dat ook het bedrag voor zijn voorstel uitgegeven mag worden, zonder dat er gebruik van gasmaskers gemaakt zal behoeven te worden, doch hij acht het onver antwoord, als er niets wordt gedaan. De Voorzitter merkt op, dat uit de redeneering van den heer Timmermans blijkt, dat deze zelf al niet over tuigd 'is, dat de uitgaaf ook werke lijk nut zou opleveren. Er is aan een uitvoering van het denkbeeld niet te denken, bovendien zijn gasmaskers zeer spoedig verouderd. De overheid ïs in ons land ook op dit gebied paraat. Den 16e Mei wordt ook in deze streek een luchtbeschermingsoefening gehou den om de menschen te leeren, hoe ze zich bij een, luchtaanval hebben te ge dragen. De regeering zoekt het meer in het bouwen van kelders, dan in gas maskers en, heeft reeds een wetsont werp voor luchtbescherming in behan deling. Daar geen, der heeren verder iets voor de rondvraag heeft, wordt de ver gadering door den Voorzitter geslo ten. HEUSDEN. A.s. Zondag gaan de kampioenen naar hare zustervereeniging „Herptsche Boys" om hun nieuw terrein te openen. „Juliana" zal dan uitkomen tegen „Haarsteeg vooruit" De wedstrijd vangt aan om 2.45 uur, terwijl een mooie attractie aan dezen wedstrijd verbonden is. De Zaterdagmiddag-competitie van de Brab. Voetbalbond vangt Zaterdag 25 April a.s. weer aab. De door L.O.N.G.A, te spelen wedstrijd is tegen Sparta II. De wedstrijd vangt aan om halfvijf en wordt alhier gespeeld. ANDEL. Zaterdag zal de v.v. „Sparta" alhier haar eerste competitiewedstrijd spelen voor den B.V.B. op haar terrein aan de Wil- helminasluis tegen „Wilhelmina" uit Wijk De wedstrijd vangt aan om 4 30 uur en wordt geleid door den heer Gr. Slaats te Heusden. WIJK EN AALBURG. A s. Zaterdag speelt Wilhelmina I haar eerste competitiewedstrijd tegen N.E.O. I uit sprang, waarbij het aan spanning niet zal ontbreken. Aanvang half vijf. HEUSDEN. Zondag a.s. hoopt voor de Evang. Luth. gemeente op te treden Ds. H. J. Toxopëus, des voorm. 40 uur. Op de j.l. Woensdagavond gehouden ledenvergadering van de voetbal vereeniging „Juliana" werd besloten het kampioenschap alsmede het 10-jarig bestaan in besloten kring te vieren op Zondag 3 Mei a.s., terwijl getracht zal worden deze gezellig heid 's-avonds met een bal te sluiten. Tevens werd besloten serie wedstrijden te organiseeren op 17 en 31 Mei en 7 Juni a.s. AALBURG. Tot predikant der Ned. Herv. Gem. van Aalburg en Heesbeen is beroepen Ds. D. Th. Keek te Stap horst. De heer J. Mans Jzn. is her kozen tot administreerend Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier. ALMKERK. Wij ontvingen een bericht van de Nationale Reclasseeringsdag, welk bericht echter reeds geheel gelijkluidend in ons nummer van 17 April onder Heusden is opgenomen. Op de alhier gehouden jaarlijksche keuring van trekhonden, werden 20 stuks goedgekeurd. Binnen enkele dagen zullen zy, die nog géén drinkwater betrekken van- of aangesloten zijn, bij de N.V. Waterlei ding Maatschappij Noord-West-Brabant, worden verbaliseerd. Men zij gewaarschuwd. CAPELLE. J.l. Woensdag ontstond bij H. W. in de Nieuwstraat een begin van brand in den schoorsteen. Gelukkig dat dit bijtijds ontdekt werd, zoo dat door het krachtdadig optreden van enkelen het vuur spoedig ge- bluscht was en erger voorkbmen werd. Naar men ons mededeelt zal het Woensdag 6 Mei a.s. 25 jaar ge leden zijn, dat de heer P. van Raams- donk bij den heer J. Huijsman alhier, in betrekking trad. Ongetwijfeld zal deze dag niet onopgemerkt voor den jubilaris voorbijgaan. Toen de bakker J. O. een de zer dagen met zijn k!ar op de Nieu- wevaart was, braken plotseling de bei de burries van zijn kar, zoodat zijn voorraad brood over den weg rol de. De bakkér en zijn zoon, die in de kar zaten, alsmede het paard lie pen geen letsel op, zoodat dit on geval, behoudens eenige materieele schade zeer goed afgeloopen is. Tot lid van het voorloopig be stuur van de een dezer dagen te Utrecht opgerichte Landelijke Bond van Pluimvee- en Konijnenfokveree- nigingen is benoemd de heer L. J. Dijkstra alhier. De heer G. J. Heijmans te Vrij- hoeve-Capelle, heeft bedankt als Voorzitter van het waterschap „Bin nen de Oude Straat." De heer J. Kraak', die in de va cature, .ontstaan door het bedankën door den heer G. A. S. de Bas, tot lid van den raad der gemeente Sprang-Capelle is benoemd, heeft de ze benoeming aangenomen. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. In de rivier de N. Merwede, bij het veer Kop van 't Land, is het lijk van een jongeman drijvende gevonden. Ver moedelijk is dit het lijk van den 18- jarigen M. V. uit deze gemeente, die op 25 Januari op de Nieuwe Merwede onder Werkendam over boord sloeg en verdronk. Het lichaam is naar de algemeene be graafplaats te Dubbeldam overgebracht. DUSSEN. De heer A. Kamp, onderwijzer aan de R. K. jongensschool alhier, is als zoo danig benoemd aan de R.K. jongensschool te Drunen, met ingang van 1 Juni a.s. De heer Hoogenboom, rijksveldw. te Almkerk, slipte onder de gemeente Giessen met zijn auto, waardoor hij in een diepe sloot terecht kwam. De heer H. en zijn vrouw, die voorin den wagen zaten kwamen er zonder noe menswaardig letsel af, doch hun dochtertje dat achterin gezeten was, vloog door de ruiten naar buiten en bekwam ernstige verwondingen en bovendien een schouder breuk. Haar toestand is ernstig. De wagen bekwam flinke materieele schade. Op de Keizersveersche brug te Dussen werd een viertal personen, onder wie 'n vrouw, door den crisis-ambulante- dienst uit Breda, gesommeerd halt te houden, waaraan zij evenwel geen gevolg gaven. Hierop losten de ambtenaren enkele schoten, waarna zij van hun rijwielen stapten. Het bleken te zijn, de Gebr. de V. uit Gorinchem en S met zijn vrouw. Op elk hunner werden 500 boekjes siga rettenpapier gevonden, welke zij om hun lichaam hadden gewonden. Zij werden in voorloopig arrest gesteld. 's GRAVENMOER. De zangvereeniging „Halleluja" en het daaraan verbonden kinderkoor heeft tot directeur benoemd den heer Rijken, onderwijzer te Sprang Capelle. Maandag 27 April des avonds 8 uur zal in het Wapen van 's-Gravemoer bij M. J. de Geus van de afd. 's Grave- moer van het Groene Kruis een algemeene ledenvergadering worden gehoudeD. GIESSEN. Maandagmiddag, had de Rijksveld wachter Hoogenboom uit Almkerk het ongeluk met zijn auto nabij het fort alhier in een sloot terecht te komen. In de auto bevonden zich zijn vrouw en hun 12 jarig dochtertje. Laatstgenoemde was het ergste er aan toe, daar deze het sleutelbeen ontwrichtte en, naar we ver namen, genoodzaakt was in een zieken huis te worden opgenomen. NIEUWENDIJK. Naar we vernemen zal het Chr. Fanfarecorps „Crescendo", directeur de WelEd. Heer S. Kuipers, 2 Mei a.s. een marsch-concert geven. In de rivier de Nieuwe Mer wede bij het veer Kop van 't Land werd Woensdagmiddag drijvende ge vonden het lijk van den ruim i8-ja- rigen Mach. Versteeg alhier, die op 25 Jan. 1936 op de Nieuwe Merwede onder Werkendam over boord sloeg en verdronk. Het lichaam werd naar de alge meene begraafplaats te Dubbeldam overgebracht. In de week van 26 April tot 2 Mei zullen de aardappelteelt ver gunningen worden uitgereikt voor '36 op verschillende plaatsen en ge meenten, men lette ook op de aan plakbiljetten. Zij, die de verschul digde teeltheffing 1935 niet hebben betaald moeten bij het afhalen der nieuwe teeltvergunning deze betalen alsmede de helft der nieuwe vorde ring. De secretaris der L.C.O.N., G. Walraven zal zitting houden als volgt Almkerk, Café Dekker Maandag 27 April n.m. 3—7 uur. Oudendijk-Woudrichem, Café v. d. Wiel: Dinsdag 28 April n.m. 67 uur. Dussen, Hotel Leemans: Woensdag 29 April n.m. 68 uur. Sleeuwijk, Café Sprengers: Vrijdag 1 Mei nam. 68 uur. Nieuwendijk, Café v. d. Heuvel: Zaterdag 2 Mei v.m. 1012 uur. Hank, Café v. d. Pluim C 103: Zaterdag 2 Mei n.m. 14 uur. Werkendam, Café de Waal: Zaterdag 2 Mei n.m. 68 uur. De teeltvergunningen moeten per soonlijk worden afgehaald en getee- kend. RAAMSDONKSVEER. Wegens verhoogde leerlingenscbaal zal met 1 Aug. a.s de heer Raven onder wijzer aan de Veersche Mulo, op wachtgeld gesteld worden. Tot bestuurslid van Rehoboth werd herkozen dhr. G. Timmers en gekozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van dhr. Lankhuijzen Sz., Ds. Oost. SLEEUWIJK. Nog steeds wordt de omge ving alhier onveilig gemaakt door losloopende bloeddorstige honden, die des nachts op hun prooi uittrek ken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werden van den heer H. Scherff alhier 3 schapen doodgebe ten. Het mocht de politie nog niet gelukken deze gevaarlijke beesten op te sporen. SPRANG. De landbouwer J. v. B. al hier bracht j.l. Maandag zijn melk vee in het weiland. Toen hij den vol genden morgen ging melken kwam hij tot de minder aangename ontdek king dat één der dieren dood lag. Voor genoemde '©en heele schadepost. Door den kerkeraad der Ger. kerk alhier, werd besloten geduren de den zomertijd de middag gods dienstoefening in plaats van 5 uur zooals dit voorgaande jaren het ge bruik was om 3 uur te doen aan vangen. Heden Vrijdagavond 7.20 uur zal in de zaal van den Chr. Volks bond de A.R.J.A.-club in vergadering bijeenkomen. De heer Adr. Bras penning Gzn., zal behandelen het onderwerp: „De verhouding tusschen Kerk en Staat." VEEN. Door den heer C. van Berkel, tuinder alhier, werden deze week de eerste aardbeien geplokken uit den kouden bak. WAARDHUIZEN. In de plaats van den WelEd. Heer C. Haspels, die met ingang van 1 Juli a.s. naar IJsselmonde ver trekt, is met goedkeuring van den Min. v. Onderw., Kunsten en Weten schappen, tot Hoofd der School met den Bijbel alhier, benoemd de Wel Ed. Heer D. Potters, thans onderwij zer aan die school. WERKENDAM. Door de Werkliedenvereeni- ging „Eendracht" werd de eerste driemaandel'ij'kteche vergadering van dit jaar gehouden in de sociteit van den lieer Joh. Zwets. In zij'n kort openingswoord heet- de Voorzitter, de heer F. van Varikl de talrijlké aanwezigen hartelijk wel kom. Hoewel hijl bij de vorige ver gadering de wensch uitsprak, dat het Maatschappelijk leven beter mocht worden, is dit niet in vervulling ge gaan. De werkzaamheden zijn slecht, ziet slechts de dagelijksche groote toeloop aan het stempellokaal. Voor de vereeniging was het de afgeloopen driemaanden ookl niet rooskleurig er zijn vele zieken ge weest dus ook de uitgaven zijn groot. Een lichtpunt hierin is echter, dat men nog steeds kén betalen. Tien slotte sprak' de Voorzitter de wensch uit, dat het volgende kwartaal be ter moge wezen. De notulen werden vervolgens ge lezen en goedgekeurd. Hierna volgde rekening' en ver antwoording van den Penning'm. over het eerste kwartaal 1936. Ontvangsten Contributiën f 202.80 Driem. idem f 7.80 Boeten f 2.20 Hulpbetoon f 50.00 Donateursgelden f 60.00 Rente f 39.49 Spaarbank' gehaald f 50.00 f 412.29 In kas op 1 J '36 f 36.37 f 448.66 Af uitgaven f391.59 In kas f 57.07 Uitgaven Ziekengeld f 347.50 Bodenloon f 15.00 Zaalhuur f 13.50 Verg. kbsten f 5.50 Ziekteverz. f 1.27 Diversen f 8.82 f 391.59

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2