n Uw Druk- en Bindwerken Firma L. J. VEERMAN SPRUTOL si BETAAL NIET mSTHAIDIL i LIJSTEN- en SPXSULFAB3IS2L Etsen - Platen - Schilderstokken rri er- sproeten Hoofdpijn, Kiespijn. Plaatselijk Nieuws Wed. C. VERD00RN Zn., Tel. 3 Eethen worden door onze firma keurig uitgevoerd. Prima uitgevoerd drukwerk geeft cachet aan Uw zaak. Wij garandeeren U onberispelijke uitvoering en billijke prijsberekening. DRUKKERIJ BINDERIJ TELEF. 19, HEUSDEN van toeslagen op de arbeidsloonen, in den landbouw is benoemd de hr. J. W. Dibbits. De voetbalvereen. „Sparta" gaf Zaterdagavond j.l., met medewerking van de muziekvereen. „Andels Fan farecorps" voor een goed bezette zaal aan de humussubstantie door den stalmest is de toestand van het proef veld na den aanleg al vrii spoedig zóó geworden, dat het stalmestperceel en het halfstalmest-half kunstmest- perceel zuurder ziin dan het kunst- mestperceel, en het stalmestperceel weer zuurder dan het half stal- half kunstmestperceel. Het gedeelte van het k.-perceel ,dat direct bii den aan leg bekalkt is, is iets minder zuur dan het kunstmestperceel geworden. Bii de bekalking is op drie zuur ste perceelen (het stalmestperceel, het half st., half k.-perceel en het k.- perceel) alle gegeven kalk door de humus-substantie vastgelegd. Op het st. p. wordt deze kalk al weer vrii spoedig aan de humussubstantie ont trokken, waardoor laatstgenoemde een verzadigings-toestand bereikt, die met een p. H.-waarde van 4.6 over eenkomt. Op het half st - half k.-pk gaat de onttrekking van de opgeno men kalk aan de humussubstantie niet een propaganda-uitvoering in de v.m. zoo snel als op het st. p. Op het k. openbare school. Na opening door p. vermindert het gehalte aan kalk den heer H van Rijswijk, sprak de van de humussubstantie slechts lang- heer Schroder, Voorzitter van den za^n- 1 Noordbr. Voetbalbond een propagan- De humussubstantie van het k. p., da-rede uit, welke zeer goed in den dat in 1912 reeds kalk had ontvan-smaak viel. Daarbij werd een pro gen, en daardoor van de 4 pejc. I paganda-tooneelstuk opgevoerd, ter- de minste zure reactie had, heeft een wijj (.er afwisseling muzieknummers jaar na de bekalking nog niet alle (-en gehoore werden gebracht. De uit gegeven kalk opgenomen en neemt voering slaagde uitnemend, m den loop van de volgende jaren (tot 1931) nog steeds kalk op. stelling van den dienstplicht verleend, hier onder de kinderen de bekende Tot Voorzitter van de commis- kinderziekte, de mazelen. Was deziek- sie van toezicht op! het verleenen te den eersten tijd vrij onschuldig, verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. Zooals ook reeds op andere bekal- kingsproefvelden was 'waargenomen, j CAPELLE. Op het j.l. Zaterdag 18 dezer gaat de opname van de kalk door de *e Schoonhoven gehouden solistencon- humussubstantie moeilijker en langza- 1 c0lirs' behaalden de volgende solisten mer naarmate de humussubstantie meer j yan; muziekgezelschap „Sirena' te met basen verzadigd en dus minder rij h oe ve-Capel 1 e een prijs, zuur is. Betreffende het fosforzuur Cloe, bariton, met „Morceau wordt op 'dit proefveld den indruk c e /^a'on" ^°- 7 van H. Painparé, in verkregen, dat 'door bekalking een ge- ~e a met 344 punten een len prijs, deelte van. 'de gegeven fosforzuurbemes- Dokkers, tuba, met „Moiceau de ting in den grond wordt vastgelegd, j Salon" No. 6, in de 2e afd. met 268 waardoor het totaal fosforzuurgehalte P* een ~en PrÜs'- J* van Oversteeg, sax. van den 'grond iets toeneemt. Boven- j soPraan> met „Morceau de Salon No. dien, dat op deze zure gronden door ff1 a'c'- een 2en prijs, de bekalking 'de betrekkelijke oplos- Deze solisten werden begeleid door baarheid van, 'het fosforzuur en daarmee j ^en. pDnist, den heer Adr. van der de opneembaarheid 'van het fosforzuur voor de planting iets wordt verhoogd'. Bemesting van M a i s. Nu ve len een proef willen nemen met de teelt van. mais, rijst o.m. de vraag: Hoe moet de bemesting zijn? Hierover wordt nog al verschillend geoordeeld. Uit Hongarije wordt geschreven: „De bemesting wordt meestal gegeven als organische mest". (Dus stalmest). „Kunstmest", zoo schrijft men ver der maakt zich slechts dan loonend', wanneer hij als rijenbemesting wordt toegepast met uitzondering v'an super fosfaat". De Ned. Heide Mij. oor deelt anders en zegt „liever geen stal mest te geven, en zoo men het toch wil doen, dat men dan den, stalmest in het najaar moet onderbrengen". Wij zien in elk geval hier uit, dat het ook zonder stalmest kan gaan, en men kan het dus beproeven met stalmest en tijdiige toepassing van kunstmest. Hoeveel fosforzuur zal men dan ge ven en in welken vorm? Fosforzuurbe- mesting is noodiig vooral voor zaad vor ming en vroeg rijpen. Men kan als overbemesting b.v. slakkenmeel strooien langs de rijen, zooals men dat bij erwten ook wel doet en met succes, en bovendien 600 K.G. slakkenmeel vroeg tijdig breedwerpig over een Hectare uitzaaien. Voor de meeste gronden zal dit wel voldoende zijn. In andere landen heeft men waarge- nonjen, dat mais heel sterk reageert op een fosforzuurgift: het gewas werd vroeger rijp en gaf beter zaad. Een tweede vraag isMoet ook kali gegeven worden? Onze zandgronden zijn over 't algemeen nog kali-arm, ook de riverklei en. de zeeklei; vooral de oude poldergebieden. De ondervinding heeft geleerd, dat op de meeste gron den, en zeker op zandgronden en rivier- klei een afzonderlijke tijdige bemes ting met kali noodiig is. Met het oog op de groo'te opbrengsten mag aan geraden worden, indien uitsluitend kunstmest gebruikt wordt, ongeveer 400 Kilo kalizout 40 pet. per Hectare te geven. Ook grootere hoeveelheden worden aanbevolen: 500 en zelfs 1000 Kilo zijn ons land reeds gegeven, maar deze giften mogen niet klakkeloos wor den aangewend. Men kan ze wel uit strooien, op een deel van het land, ter vergelijking, om te onderzoeken of deze hoeveelheden, blij 'dit gewas rendabel zijn. Het kalizout wordt 6 weken Vóór het planten, desnoods een maand er voor, uitgestrooid; men zor- ge, dat de maïskorrels niet in aanra king komen met het kalizout. Te late aanwending kan mislukking van de proef geven. Geschiedt de kalibemes ting maar enkele weken vóór het plan ten, dan gebruiike men daarvoor pa tentkali. B—r. Linden, terwijl het muziekgezelschap „Sirena" op het concours vertegen woordigd was door den instructeur der solisten, den heer J. van Weesenbeek uit Kaatsheuvel en door den secretaris der ver een «ging, 'den 'heer T. M. Pronk. De heer M. van der Hoeven heeft bedankt als voorzitter van de Chr. gem. zangvereeniging „Hallelu jah" alhier. Op Dinsdag '28 dezer, des nam. 2 uur, zal in. de zaal van den heer L. F. van. Dongen de jaarlijksche verga dering plaats hebben van stemgerech tigde ingelanden Van het waterschap „Ten Westen van de Capelsche Vaart en het Veerpad", waarop o.m. aan de orde komt de verkiezing van een voor de laatste weken komen gevallen voor van meer ernsjbigen aard, n.l. in com plicatie met longontsteking. Gevallen met doodelijken afloop kwamen tot he den niet voor. NEDERHEMERT. Door de af deeling Nederhe- mert van de GeldermaJsensche Eier mijn werden in de afgeloopen week 1404 stuks aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Wit Extra f 2.45 A f 2.30, B f 2.20, C f2.15. Bruin Extra f 2.60, A f 2.45, B f 2,30. Alles per 100 stuks. OUDENDIJK. Maandagavond werd op ee- nigszins officieele wijze de huishoud- cursus in de v.m. Openb. School ge opend, die vanwege de N. Brab. Mij. van Landbouw wordt gegeven, door Mej. van den Borch te Giessen-Oud- kerk. Door ziekte was de Burgemeester verhinderd, zoodat wethouder Viveen een openingswoord sprak en allen van harte welkom heette. Ook wet houder Kuijpers sprak, zoowel de leerares als de cursisten toe en twij felt niet of deze cursus zal even als overal elders, wel succes hebben. De heer de Lorm dankt.als waar nemend Voorzitter de beide spre kers, hoe jammer het ook is, dat de Burgemeester verhinderd is, hoopt hij hem tegenwoordig te zien, wanneer straks de sluiting zal plaats hebben. Ook de heer de Jong, secretaris der N. Brab. Mij. van Landbouw zond bericht van verhindering. Evenals de vorige spr. roept hij Mej. v. d. Borch en de cursistjen een welkom toe en brengt dank aan de heeren wethou ders voor hunne tegenwoordigheid en voor de bereidwilligheid van het Ge meentebestuur voor het beschikbaar stellen van dit lokaal. Eindelijk', ja eindelijk' zegt Mej. v. cl. Borch is het zoo ver gekomen, dat deze cursus toch zal doorgaan. Zij geeft een overzicht van de te be handelen leerstof en zorgt daarna, dat aan alle aanwezigen thee wordt ge serveerd, hetwelk' zeer op prijs wordt gesteld. Hiermede is het officieele gedeel te afgeloopen en wordt aanstonds een aanvang genomen met les geven, en wel op een wijze/ waaruit al spoe dig bleek, dat de leiding in goede handen berust. Er waren reeds 25 cursisten, doch door het ruime les lokaal, kunnen nog enkele dames hieraan deel nemen. WOUDRICHEM. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat aan- gymnastieklokaal der Openbare Lage re school aan de Hoogstraat alhier, op 9 Juni a.s., des v.m. 11 uur voor de gemeenten De Werken c.a.; An- merkster, mej. N. Koppenol, bij het verrichten van werkzaamheden in de Geref. Kerk alhier, van een hoogen ladder gevallen. Zij werd met een ern- del en Giessen; om 12 uur voor <iestige hersenschudding en een sche gemeenten oudnehem, Almkerk en delbasiisfractuur opgenomen. Korten tijd Rijswijk1; om 14 uur voor de gemeen- 5 ten Dussen en Werkendam en om 15 uur voor de gemeenten Veen en Wijk' c.a. Voor hen die op hun tuinbouw teelt vergunning vroege eigenheimers hebben uitgepoot is het gewenscht hiervan aangifte te doen bij den se cretaris van de veiling, waarbij zij zijn aangesloten, voor 1 Mei a.s. Ook zij, die dit jaar voor het eerst tarwe verbouwen, moeten hiervan thans aan gifte doen bij de L.C.O.N. Uitslag verloting ten bate van de gehouden bazar te Oudendijk'. le. prijs No. 36. 2e. prijs No. 160. 3e. prijs No. 57. 4e. prijs No. 207. 5e. prijs No. 353. 6e. prijs No. 365. 7e. prijs No. 373. 8e. prijs No. 185. 9e. prijs No. 381. 10e. prijs No. 225. 11e. prijs No. 170. 12e. prijs No. 186. 13e. prijs No. 392. 14e. prijs No. 369. 15e. prijs No. 338. 16e. prijs No. 154. 17e. prijs No. 30. 18e. prijs No. 346. 19e. prijs No. 316. 20e. prijs No. 27. 21e. prijs No. 334. 22e. prijs No. 261. 23e. prijs No. 347. 24e. prijs No. 103. 25e. prijs No. 258. 26e. prijs No. 133. 27e. prijs No. 366. 28e. prijs No. 345. 29e. prijs' No. 387. 30e. prijs No. 226. Tegen inlevering van het lot kun nen de prijzen worden afgehaald in café v. d. Wiel, tot en 'met 16 IMei 1936. Na dien datum vervallen de niet afgehaalde prijzen aan de ver- eeniging. pijneD te verdrijven iseen Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 4-5 ct.Bij Uw Drogis.t ZALTBOMMEL. —Bij K. B. van 18 April is aan H. A. Ballot op zijn verzoek met in gang van 22 April 1936 eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van notaris te dezer plaatse. zitte rvan. het dagelijksch bestuur, we- vragen om kleedingstukken enz. kun- gens periodieke aftreding van den heer nen worden gericht tot het Plaatselijk J. Huijsman en een voorstel van 'Ged. Crisis-Comité alhier. De schriftelijke Staten van Noord-Brabant tot reorga nisatie van het waterschap, waarbij de afdeeling „Het Voorland", afsmedle de afdeeling „De Westensche Buitendel len" van het waterschap „De Oos- tensche en Westensche Buiitendellen" en de afdeeling „Over Vrouwkensvaart" van. het 'waterschap „Klein Waspik" tot één 'waterschap worden vereenigd en de afdeeling „De Waardjes" en „De Aanwassen" 'bij een ander water schap worden 'gevoegd. DRUNEN. De rijksbemiiddelaar prof. mr. Aalberse heeft inlichtingen gevraagd aan partijen, betrokken hij een drei gend conflict aan een drietal schoen fabrieken alhier. KAATSHEUVEL. Reeds geruimen tijd heerscht al- WASPIIv. Onder architectuur van den heer A. de Bruijn. werd aanbesteed', het ver bouwen van een woonhuis, voor reke ning van den heer H. Tabbers alhier. Hoogste inschrijvers Gebr. de Graauw alhier voor 'f2147.—; laagste inschrij ver Adr. Mutsaers voor f1841.Ge gund aan den laagsten inschrijver. Onze dorpsgenoot, de heer Abr. aanvragen moeten vóór Zaterdag 25 Kamp, thans onderwijzer aan de R.K. Bijzondere Jongensschool te Dussen, is in gelijke betrekking benoemd te Dru- nen. Door de tooneelvereen. „Concor dia", gevestigd bij den heer Chr. Mon- tens ,werd j.l. Zondag de tweede wiln- teru'itvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspel „De Hellas". Met de opvoering van dit stuk heeft „Concor- April a.s. worden ingeleverd in de brievenbus ten gemeentehuize. Bij beschikking van den Mi nister van Financiën is bepaald, dat de aanslagen in de Personeele Be lasting, voor het belastingjaar 1936, in deze gemeente zullen worden op gelegd met een voorloopig aantal op centen, ten getale van 200. Het ophalen en vervoeren van' huisvuil en faecaliën bij de inwoners gj0l°t succes geoogst, in de Vesting is door B. en W. dezer jaarlijksche processie van. gemeente, gegund aan den laagsten 1 Waspik en omstreken naar Scherpen- ïnschrijver J. de Zeeuw alhier, voor heuvel, zal dilt jaar plaats vinden op een som van f 400.per jaar. Aan den dienstplichtige van de lichting 1936, uit deze gemeente, U. A. Suer, is bij beschikking van den Minister van Defensie voor één jaar uitstel van eerste oefening verleend. Het jaarlij'ksch onderzoek' voor de dienstplichtigen van de lichtingen 1924 en 1927 zal plaats hebben in het HOOFDBESTUURSVERGADERING der Noordbrab. Mij. van Landb., op 21 April 1936 te Breda. De Voorzitter, de heer P. M. Sneep, heet alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den heer ir. Ste- houwer, inspecteur der Veeartsenijkun- digen Dienst, den voorzitter van de Hagelverzekering, het nieuwe Hoofd bestuurslid van 'de afdeeling Valkens- waard, alsmede de vertegenwoordiger van de Vereen, van Jonge Landbou wers te Lage-Zwaluwe, de laatste twee als vertegenwoordigers der nieuw op gerichte afdeelingen. Verkiezingen: a. Keuring van Gewassen: H. Slie- dregt 21 stemmen; C. v. Poortvliet 18 stemmen; de aftredende G. P. Timmer mans, Moerdijk, 40 stemmen. b. Financieele Commissie: A. J. Bom te Dinteloord, 37 stemmen. c. Commissie Landbouwwerktuigen: C. Sneep, 32 stemmen. d. Commissie Teelt Fijne zaden: L. C. Vogelaar te Steenbergen, 40 st. e. Vereen, voor Landbouw-boekhou- ding: C. G. de Jong te Almkerk, 40 stemmen. f. Tuinbouwcommissie: Ir. Bosma te Goes, 37 stemmen, zoodat de aftre dende heeren zijn herbenoemd! en in de vacatures zijn benoemd' de hee ren H. v. SMiedregt en C. Sneep. De rekening 1935 wordt na eenige op- en aanmerkingen, doch zonder wij zig i 11 g, go e dgek eu rd. De heer Bom, brengt namens de financieele commissie, den penningm. hulde voor het overzichtelijk en keurig beheer der gelden. Bij de rondvraag informeert die heer Donken (Drongelen) omtrent de cur sus aardappel-selectie. De heer de Jong zegt, dat deze cursussen, het best kunnen worden ge geven, als de aardappelen te velde staan. In de maand Mei zal een op roep worden gedaan, om cursussen te organiseeren, vermoedelijk 2 theo retische en 2 practische lessen in het veld. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Woensdag 27 Mei. WAALWIJK. De federatie van schoenfabri kanten heeft, naar wij vernemen, het collectief arbeidscontract met de werk nemers opgezegd. Dinsdagmiddag is de 62-jarige VLIEGTUIG VERONGELUKT. Het driemotorige Belgische postvlieg tuig, dat een geregel den nachtelij ken dienst Parijs—BrusselKeulen onderhield, is tusschen Bussy en Baron in het depar tement Olse door een buitengewoon hef- tigen windvlaag tegen den grond geslagen. De Belgische piloot Fecheroles en de radiotelegrafist Bloots zijn levend verbrand. Ook de post en het toestel is verbrand. o TERECHTGESTELD. Te Trier is de 25-jarige Petej Pint uit Burbach terechtgesteld. Hij was in October van het vorige jaar wegens moord op een 22 jarig meisje ter dood veroor deeld. o ANDEL. Aan den dienstplichtige van de lichting 1936, uit deze gemeente H. van Andel is bij beschikking van den Minister van Defensie, voorgoed vrij- Petroleumlicht is zuinig Salonlampen m. gebogen, gebrand, glazen kap 43.10 en 1190. Schemerlampen m. zijden kap 5.25. Keukenlampen (hang-, wand en tafel-) 1.95. Schildlampjes 80, 60, 45, 30. Karlantaarns, branders, pitten, enz. Bazar „DE POTTEMAN", Gr. Markt 12 13 G 0 r k u m, Telef. 957. Vrije Toegang. niet te veel voor een auto, want dat is niet meer noodig. WIJ RIJDEN MET 4 en 7 PERSOONS-WAGENS voor SPOTPRIJS, Luxe Auto-Verhuur-Inrichting, 's-BOSCH. VERWERSTRAAT 21 TELEF. 937 Steeds voorradig prachtsorteerlng Vakkundig werkl Billijke prijzen I gg

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 7