Wat een sorteering! ■III Schitterend in één woord! ATHMER- MARTENS, -II GORINCHEM. Mantel-Costuums, S«|4j5 tot f 21.5o Kinder-Mantels, vlotte'8portieve f0.98 <°'f12.-- CöStUlim-Rokken, donker^ïtoffen,11 vanaf f 0.98. tot f4.75 Het prettigst en goedkoopst koopt U tóch Qracieuse modellen, prachtige stoffen.en de prijzen? Nu, daarover ben ik nog het meest verrukt. Ongelooflijkzoo weinig als dieprachtmodellen kosten luchtsamenkomst te houden bij de 'Molen. De samenkomst zal geleid wor den door Kapitein G. Beverwijk, bij gestaan door Luitenant W. Siefers en vele Heilsoldaten, welke de bij eenkomst zullen afwisselen met mu ziek en zang. Tot slot zal gesproken ■worden over het onderwerp „De groote schare". Ieder is hartelijk welkom. BRAKEL. Dinsdagmiddag heeft, terwijl een hevig onweer boven deze gemeente woedde, het hemelvuur 4 koeien (pin ken) gedood, die een gezamenlijke waarde van ongeveer f300 hebben. De eigenaren zijn de landbouwers j. van Hemert en A. van Hemert alhier. •Van eerstgenoemde zijn er drie beesten bij. CAPZLLE. In het stationskoffiehuis van den beer L. F. van Dongen werd j.l. Don derdag de vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van de wa terschappen „De Oroote Oude Straat"', „Binnen de Oude Straat"', „Ten Wes ten van de Vrijhoevensche Vaart"' en „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen."' Na vaststelling der rekeningen over het dienstjaar 1 Juli 1934—30 Juni 1935 en der begroetingen voor het dienstjaar 1 Juli 1936—30 Juni 1937, alsmede van het bedrag der omslagen, volgden verschillende verkiezingen. Tot voorzitter van het waterschap „De Groote Oude Straat" werd1 in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. B. Rijken, gekozen de heer G. van der Hoeven en tot bestuurslid, ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken van den lieer J. H. de Bruijri, de heer J. Rijken. Als afgevaardigde naar de vergaderin gen van het waterschap „Het Zuider Afwateringskanaal"' werd in de va cature W. Bi. Rijken benoemd: de heer G. van der Hoeven en als plaatsver vangend afgevaardigde in de vacature J. H. de Bruijn de heer W. J. van der Schans. In de vacature ontstaan door het be danken door den heer G. J. Heijmans, werd tot voorzitter benoemd' Jhr. Mr. Dr. B. de Roy van Zuijdewijn en tot lid van het Dagelijksch bestuur in de vacature J. H. de Bruijn de heer B. van der Hoeven. Ter voorziening in de vacature J. H. de Bruijn, werd tot lid van het Da gelijksch bestuur van het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevensche .Vaart"' gekozen de heer J. Huijsman. Als voorzitter van het waterscchap „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen"' werd in de vacature W. B. Rijken benoemd de heer Adr. van der Hoeven en in diens plaats tot lid1 lid van het Dagelijkscch bestuur de beer B. van der Hoeven. Hierna' volgde een bespreking van het voorstel van Ged. Staten dezer schappen „De Groote Oude Straat'" provincie tot vereeniging der water en „Binnen de Oude Straat" en tot vereeniging der waterschappen „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart"- en „Ten Westen van den Nieuwen dijk met de Aanwassen" met toevoe ging van de afd. „De Oosteifsche Bui tendellen" van het waterschap „De Oostensche en Westensche Buitendal- len" en de afd. „De Waardjes van het waterschap „Ten Westen van de Ca- pelsche Vaart en het Veerpad" en om de aid. „De Aanwassen" en ,„Ten Zuid-Oosten van den Meeuwenschen Gantel" van het waterschap „Ten Wes ten van den Nieuwendijk met de Aan wassen" in te deelen bij een ander waterschap. Ten slotte werd door de heeren Ir. Krüger en Ir. Swart een inleiding ge houden over ruilverkaveling in het wa terschap „Ten Westen van den Nie- wendijk met de Aanwassen", welke interessante lezing door de ingelanden met belangstelling gevolgd werd. Ondier leiding van den heer Arn. Boeser werd jl. Maandag 11 dezer in het café van mej. de wed. A. van der Haart de vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van het wa terschap „Het Eendennest", waarin de sickening over het dienstjaar 1 Juli 193430 Juni 1935 in ontvangsten werd vastgesteld op f701,30 en In uitgaven f 660,62, batig saldo f 40„68. De begroeting voor het dienstjaar 1 Ju- El 1936—30 Juni 1937 werd in ontvang sten en uitgaven vastgesteld 'op F576,99, waarbij de omslag Is geraamd ftp f3 en fl per H.A. Jl. Vrijdagavond half acht werd in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle de jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het wa terschap „De Binnenpolder van Vrij- hoeven-Cappel" gehouden. Na behandeling van ingekomen stuk ken en mededeelihg procesverbaal van kasopname bij den secretaris-penning meester, volgde de vaststelling der re kening over het dienstjaar 1 Juli 1934- 30 Juni 1935, welke in ontvangsten sloot met een bedrag van f 1566,07 en in uit gaven f 1376,11, batig saldo f 189„95. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 193630 Juni 1937 werd In ont-, vangsten en uitgaven vastgesteld op f763,66, terwijl de omslag per H. A. werd pepaald op f3. Bij de verkiezing van een voorzitter wegens periodieke aftreding van den heer G. J. Heijmans, werd deze herko zen. Ten slotte volgde nog de behandeling van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie in verband met een voorgeno men reorganisatie en grenswijziging van het waterschap, waarbij bleek, dat men algemeen tegen dit voorstel was. DUSSEN. Dinsdagmiddag omstreeks 2.39 uur slipte op de brug te Keizersveer een luxe auto uit Amsterdam. Met een vaart van ongeveer 60 K.M. reed de wagen tegen een der pijlers op en werd totaal vernield. Beide inzittenden, twee heeren, werden uit den wagen geslingerd. Spoedig was van de nabij gelegen papierfabriek Maasmond hulp aanwezig. Met de auto van den directeur werden de gewonden naar het ziekenhuis te Raamsdanksveer overgebracht. Een der gewonden klaagde over pijn in den rug en bekwam verder zeer ern stige verwondingen, de andere inzit tende bekwam alleen uitwendige kwet suren aan hoofd en armen. De wagen werd geheel vernield en is later naar de garage Bax te Geertrui- Raamsdonksveer overgebracht. In die laatst gehouden vergadering van de R. K. Werkliedenvereen. in het Patronaat alhier, werd besloten dat ne gen afgevaardigden van deze vereeni ging aan de Kaderdagen te Amsterdam zullen deelnemen, t.w. drie afgevaardig den van den R. K. Landarbeidersbond, drie van den R. K. Fabrieksarbeiders- bond en drie van de R. K. Werklieden- vereeniging. Toen de landbouwer J. Staal een koe uit de "weide wilde halen, werd hij plotseling door deze bespron gen, waardoor hij ernstige inwendige kneuzingen opliep. Dr. van Vuure verleende de eerste geneeskundige hulp. Toen de heer A. Staal; bij den landbouwer Achterberg in den stal kwam, alwaar een paard met veulen liep, werd de heer S. plotseling in de wang gebeten. Hij bekwam hieraan ernstige verwondingen die door dr. van Vuure moesten worden gehecht. De flntenvisscherij' op de Maas al hier is momenteel in vollen gang. Naar we vernemen was de eerste aanvoer weinig bevredigend, wat in hoofdzaak wel aan het koude weer te wijten is. De prijzen varieerden van 10 tot 15 cent. GAMEREN. Donderdag 13 dezer vierde onder buitengewoon veel belangstel ling de oudste ingezetene, de Wed. Grootveld haar 96e verjaardag. Haar gezondheidstoestand laat niets te wenschen over en is nog zeer flink. Met een groote toeloop van volk bracht het fanfarecorps „Prinses Juliana", haar des avonds een sere nade, waar het krasse oudje zeer mee ingenomen scheen. NEDERHEMERT. Door den heer W. Ros eb oom, secretaris van den buitenpolder Het Eiland Nederhemert, is eervol ont slag als zoodanig gevraagd, ingaan de 1 Juli 1936. Ged. St. hebben het gevraagde ontslag verleend. POEDEROIJEN. Het Mannenkoor „O. G." al hier is voornemens deel te nemen aan het Groot Nat. Concours te Leusden op 12 Aug. e.k. De ver eeniging komt uit in de le afdee ling, onder leiding van den WelEd. Heer A. W. v. d. Nat te Gorinchem. Deze week zijn verschillende tuinders begonnen met het plukken van aardbeien. Het laat zich aanzien dat het beschot erg zal tegenvallen, ook de prijzen zijn laag en variee- ren van 3035 oent per pond, vo rige jaar over dezelfde week 50 Lot 55 cent per pond. Bij bladstil weer kwam een draaiwind een z.g.n. „onderstond',' door de broeiramen bij den lieer A. Hasselman, en vernielde in een oo- genblik een zevental ramen. RAAMSDONKSVEER. In de zaak van W. aan de Kei- zersdijk alhier, hebben dieven een be zoek gebracht. Door het uitsnijden van een ruit zijn de heeren binnen, geko men en hebben in den winkel alles overhoop gehaald. Veel hebben ze ech ter niet buit gemaakt, vermist wordt een bedrag van f'3D. De politie heeft Mantoio Engelsche tweed, bouclette en effen ITIdlIlUldj stoffen, sport- en gekleede modellen, t A QH f 00 reeds vanaf I öc,"" lannrmon *n wo^en vigoreux, zijden mat-crèpe, frisetta, borken- MjJUlillGll, crêpe, enz.; een zéér groote verscheidenheid van modellen, mét en zonder complet- f1ün*4.{017C% jasje vanaf1 l.®U tot I tl./O piniiQQQ de groote mode, in charmetta, taft carré, mat-flaminga, DlUUöudj enz., de moderne pastel-tinten, f 0.49 tot f 6.90 de zaa*k in onderzoek. Tot op heden deze het noodzakelijk het kind in zijn de daders onbekend. RIJSWIJK. Zaterdagavond jl. gaf het kinder koor ,,"t Rozeknopje,, alhier onder lei ding van den heer P. van Rijswijk, een goed geslaagde uitvoering. De verschil lende zangnummers, benevens een operette, werden goed uitgevoerd. De op Hemelvaartsdag te houden landdag, uitgaande van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen zal gehouden worden op een terrein van den heer Westeriaken aan de Veldsteeg alhier. SLEEUWIJK. Op Maandag 18 Mei a.s. des avonds 8.15 uur (N.Ti) zal in de oude openbare school alhier, van wege de voor deze gemeente opge richte Vereeniging voor Ziekenhuis- verpleging „In liefde Bloeiende" voor de afdcèling Sleeuwijk, vergadering worden gehouden. Op deze vergade ring zal voor de afdeeling Sleeuwijk de gelegenheid bestaan, als lid toe te treden. Tevens zal verkiezing plaats vinden van 3 bestuursleden dezer afdeeling. UITWIJK. Maandag was het 4-jarig doch tertje van G. v. d. Nat op de z.g.n. dorpspomp geklommen en had het ongeluk er af te vallen, waardoor ze een arm brak. Toen de hulp van een dokter was ingeroepen, achtte een ziekenhuis te behandelen. WOUDRICIIEM. Het bouwen van een lancl- bouwschuur voor de Wed. D. Otte- vanger op een terrein achter hare woning in de Kerkstraat alhier is opgedragen aan den aannemer P. van Straten alhier. Bij de te Sliedrecht gehouden keuring voor politiehonden behaalde de hond van wachtmeester K. den Boer van de brigade Kón. Mar. alhier het certificaat voor politie diensthond niet 477 punten, zijnde het hoogste aantal punten. De opbrengst van de Emma- bloem collecte ten bate van d!e tuber culosebestrijding was dit jaar in to taal f 145.07 en wel verdeeld als volgt: Woudr'ichem wijk A f 18.44i/2; wijk B 112.15; Veerboot f30.63y2. Sleeuwijk veerboot f 17.84; Straatweg f*9.80; Hoekeinde fll.30y2; Kerkeinde t'8t45; Andel f 19.88; Giessen f8.81; Rijswijk f7.75i/2- Het bestuur der T.B.C.-vereeniging brengt hartelijk dank aan de milde gevers en aan allen, die op eenigerlei wijze hebben medegewe'rkt om dit be drag bijeen te brengen. Voor den Varkensfokdag1 die op 19 'Mei a.s. te Almkerk zal worden gehouden, zijn reeds verschillende me dailles en verdere prijzen beschikbaar gesteld. De inschrijving tot deelname is ook weder goed ;zoodat wanneer het weer gunstig is, deze dag zeer zeker zal slagen. WASPIK. De heer J. van O. had het ongeluk: in zijne smederij zoo ernstig zijn ge laat te branden, dat onverwijld genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Voor het behoud van een zijner oogen wordt gevreesd. Aan de dames Mevr. Dekkers, Mevr. Brokx-Smits en mej. M. van Son en de heeren P. N. Dekkers, P. Langer- werf Mzn. en G. L. Akkermans rs van wege H. K. H. Prinses Juliana een medaille beschikbaar gesteld voor het vele, dat door hen aan het plaatselijk crisis-comité werd verricht. Door den EdelAchtb. heer Burgemeester werden de eereteekenen met een toepasselijk woord uitgereikt. Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op Maan dag 11 Mei 1936, des voorm. 10.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Jac. v. d. Lely, burgemeester. Secretaris: Weled. Heer Chr. v. Rijs wijk. Afwezig het lid Holster. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulierge bed, waarna de notulen der vergadering van 3 April j.l. door den Secretaris wor den gelezen en onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van het besluit van Ged. Staten dezer pro vincie, houdende goedkeuring van de begrooting voor het dienstjaar 1935. Tevens wordt voorlezing gedaan van een schrijven van de Muziekvereeniging „Kunst na Strijd"' te Oudendijk alhier, waarin wordt medegedeeld, dat genoe gen wordt genomen met de voorwaar den onder welke (de voormalige open bare lagere school te Oudendijk aan de vereeniging in gebruik is afgestaan. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Schrijven van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Dordrecht en omstreken, houdende verzoek, een bedrag van 20 cent per inwoner be schikbaar te willen stellen voor het bij een. te brengen kapitaal, benoodigd voor de stichting van een borgstellingsfonds voor den middenstand1 voor het gebied van gemelde Kamer van Koophandel. De Voorzitter deelt mede, dat in ver schillende streken van ons land reeds een borgstellingsfonds voor den mid denstand bestaat, hetgeen over het al gemeen, goed werkt. De Kamer van Koophandel (t<e Dordrecht wil thans trachten een dergelijk fonds voor haar gebied in het leven te roepen. Dit fonds zeil verstrekt geen gelden aan mid denstanders, doch wil enkel voor door middenstanders, die aan bepaalde ei- schen moeten voldoen, opgenomen gel den borg blijven. Het gevraagde be drag ad 20 cent per inwoner wordt als renteloos voorschot aan het Fonds be schikbaar gesteld, teneinde uit de daar van te 'kweeken rente eventueele te genvallers te kunnen bestrijden. Hoe wel B. en W. thans nog niet kunnen zeggen of ie door de inwoners dezer gemeente van het Fonds gebruik zal wordeu gemaakt, meenen zij toch te moeten voorstellen door storting van het gevraagde bedrag aan de totstand koming van het Fonds te moeten me dewerken, daar het in de toekomst zeer goed mogelijk zal kunnen blij ken, dat de inwoners dezer gemeente van het Borgstellingsfonds gebruik zul len maken. Het lid van Wendel de Joode vindt de oprichting van een borgstellings fonds voor den middenstand een prach tig idee om vooral zakenmenschen, die op een gegeven oogenblik gebrek aan gelden hebben en overigens toch als credietwaardig bekend staan, te kun nen helpen. Hij kan zijn stem dan ook aan het voorstel van B. en W. geven. Ook het lid Spiering zegt, dat het wel noodzakelijk is, dat iets voor de kleine middenstanders wordt gedaan en kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen. Wethouder Viveen zegt, dat deze aangelegenheid in het college van B. en W. zeer breedvoerig is besproken en dat hij aanvankelijk er niet veel er niet veel voor voelde, niet omdat hij de oprichting van het Fonds niet toe juichte, doch omdat hij van meening was dat de middenstanders, die nog «enigszins crediet hebben, wel door hun leveranciers worden geholpen. Bij nadere overweging is hij echter tot de conclusie gekomen, dat zich ge vallen kunnen voordoen in welke het Borgstellingsfonds zeer goede hulp zou kunnen verrichten, aangezien het be kend is, dat al hebben betrouwbare personen vele vrienden, het toch dik wijls nog zeer moeilijk is om gelden op voorschot te krijgen of om een borg te vinden. Na nog «enige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten het ge vraagde bedrag te beschikking testel len.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6