Zomer sproeten ISPRUTOL oethalsfiort. KLUMPERS WINKEL Plaatselijk Nieuws. voertuig kantelde en kwam op den kop te staan. De zes Inzittende dames werden met groote moeite uit haar netelige positie bevrijd. Zij werden al ien gewond, doch de blessures waren niet van ernstigen aard. De aanrijdende auto was doorgereden. VERDRONKEN^ In den IJssel te Doesburg is het lijk gevonden van den 24-jarigen A. R. uit Zelhem. Vrijdag 8 Mei had hij zijn kosthuis verlaten en was daarin niet teruggekeerd. Te Kampen is een twee-jarig doch tertje van den heer B. van Zuthem, terwijl het met een zusje was gaan wandelen, van een vlonder aan den Haadlanderweg gevallen en verdronken. Zaterdagmiddag waren een aantal jongens in het kanaal 'langs de markt hallen dn Amsterdam West aan het baden. De 10-jarige van Hulzen uit de Jan Mayenstraat, die de zwemkunst niet machtig was, waagde zich ook in het water. De jongen zonk onmid dellijk weg. Een 17-jarige jongen, die op eenlgen afstand eveneens aan het baden was, dook den jongen na, doch toen hij1 hemi eindelijk uit het water had gehaald, was de jongen reeds overleden. Zaterdagmiddag om half een heeft een schipper te Grubbenvorst het lijk drijvende gevonden van A. C. den Har- tog, het tweede slachtoffer van het kano-ongeluk, dat verleden week Za terdag op de Maas geschiedde. Zondagmiddag is het 5-jarig zoontje van den heer Slor, wonende aan het Schuïtendiep te Groningen, al spelende te water geraakt en verdronken. SPRANG. Zaterdag speelde N.E.O. I alhier op eigen terrein een voetbalmatch tegen S.V.W. uit Werkendam. Uitslag 52 in het voordeel van N.E.O. WELL. De Zaterdag gespeelden 4e Competitie wedstrijd tusschen Woudrichem en Juliana alhier te Woudrichem, eindigde in een 40 overwinning voor de thuisclub. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. BRANDEN. Te Ottersum brandde door onbekende oorzaak de boerderij van den landbouwer G. Gietemans tot den grond af. De in boedel giüg nagenoeg geheel verloren, terwijl een paard, dat op stal stond, met groote moeite uit bet brandende perceel gered werd, waarvoor eerst een gedeelte van een muur moest ingeslagen worden. De vrouw van G. werd bij de reddings- j pogingen door vallend gesteente getroffen en werd zoodanig aan haar hoofd gewond, dat zij zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. De inboedel was niet verzekerd. Zondagnacht ontstond brand in de met riet bedekte schuur van den landbouwer J. J. Franken te Beek. Het vuur tastte ook de op eenigen afstand staande wonir g aan en hoewel de brandweer uit Priocen- iiage aanwezig was, kon deze niet voor- j komen, dat beide woningen ai brandden, j Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. NEDERLANDER °IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Een inwoner van Vaals, zekere R., werd door de Duitsche Gestapo gearresteerd. Deze arrestatie houdt blijkbaar verband met diens minder vleiende uitlatingen over het Duitsche regime. o TWEE MOTORRIJDERS MET ELKAAR IN BOTSING. Beiden vrij ernstig gewond. Doordat op het kruispunt van den rijks weg' Nieuw-HellevoetDen Biiel en den !Moriaanschen weg twee motorrijders vrijwel tegelijkertijd aankwamen en de een den ander geen voorrang verleende, zijn zij met elkaar in botsing gekomen. De heer I. Braat, zoon van het gewezen Kamerlid, die van den Moriaanschen weg kwam, werd tegen den grond geslingerd en bleef met een hersenschudding liggen. Na in een garage te zijn binnengedragen en door twee doktoren te zijn behandeld, is hij naar de woning van zijn vader te Hekelingen overgebracht. De andere motorrijder S L. v. Orselen uit Nieuw-Hellevoet, liep vleesch- en schaaf wonden op en is na verbonden te zijn naar zjjn woning vervoerd. HEUSDEN. Zondag speelde Juliana bare laatste Competitiewedstrijd om het kampioenschap van Afd. 4 tegen Zaltbommel II te Zalt- hommel. In een zeer ruwen wedstrijd fnoesten de Oranje Witten in Zaltbommel de meerdere erkennen en verloren met 6—2. Hierdoor is een beslissingswedstrijd (welke waarschijnlijk te 's Bosch zal wor den gespeeld) noodzakelijk geworden, daar beide clubs nu 2 punten hebben. Donderdag (Hemelvaartsdag) gaat Juliana I naar Veen om deel te nemen aan de Seriewedstrijden, uitgeschreven door de v.v. Achilles aldaar. Bij loting is bepaald dat Juliana moet uitkomen tegen Hardinxveldscbe Boys I. We wenschen de Oranje-Witten veel «acces. HEUSDEN. Gevonden een RIJ WIELBELASTING- PLAATJË. Terug te bekomen aan de Marechaussee kazerne alhier. De Jongelingsvereen. „Eben Haëzer" alhier hoopt morgen (Hemelvaartsdag) met een autobus van de B.B.A. een reis te maken naar 's Gravenhage, alwaar de Bondsdag van de Cbr. Jongel. Vereen, zal worden bezocht. De kermis -die hier morgen ©en aanvang zal nemen, is nagenoeg opgebouwd. Diverse vermakelijkhe den, als Zweef- en Kinderfietsmolen met Epchtschommel, alsmede Schiet tent, Globe, Vogelpik en Vliegbom- sport zijn aanwezig. Ook de bekende Gebak-, Suiker en Palingkramen, die we gewend zijn op de Heusdensche Kermis te zien, zijn gearriveerd. Naar wij vernemen kan de bios coop Gebr. Riozzi wegens ziekteom standigheden van een der Directeu ren, thans geen bezoek aan Heusden brengen. In verschillende cafe's o.m. „Con cordia" en „Het Wapen van Amster dam" is gezorgd voor uitstekende mu ziek voor deze dagen. In „Het Wa pen" komt weer de bekende „The Green Smoking Band", onder leiding van den heer Crielaard, terwijl op „Concordia" de beroemde „Victo ria Band" is geëngageerd. Geen moeite wordt gespaard om het den bezoekers zoo aangenaam en gezellig mogelijk te maken, zoodat hij die op waardige en gepaste wijze kermis wil houden, daar gelegenheid vindt. Moge ©en en ander een goed verloop hebben. Het plaatselijk crisiscomité be sloot met alg. stemmen tot opheffing en tot liquidatie der fondsen en goe deren, waarvan in een slotvergade ring verantwoording zal geschieden. Voortaan is de bezorging overgela ten aan de gewone organen van ker kelijke, particuliere en burgerlijke Armenzorg. De voorzitter dankte alle leden van het comité voor den door hen verleenden steun en medewer king. Zondagmiddag trok de Con gregatie van O. L. Vrouw, onder lei ding van den WelEerw. heer kape laan en mej. E. Waaijers, hoofdpre- fecte van het genootschap ter bede vaart naar Elshout ter eer© van O. L. Vrouw. Na een gezamenlijk bezoek aan het z.g.n. „kapelleke" begaf men zich naar de parochiekerk, waar een plechtig Lof werd gecelebreerd. Na een middag van innige devotie was men hier in den vooravond weer terug. AALBURG. Ds. D. Th. Keek, pred. der Ned. Herv. Gem. te Staphorst, heeft voor het beroep naar Aalburg en Heesbeen bedankt. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de korfbal- vereen. A.K.G. alhier, haar 3de com petitiewedstrijd tegen de vereen. „Rust Roest" van Nieuwendijk, welke .door eerstgen. werd gewonnen met 4—3. ANDEL'. De landbouwer L. A. van Eethen alhier had het ongeluk, toen hg zijn voor een rolwagen gespannen paard wilde grjj- pen, onder den wagen te geraken, tenge volge waarvan hij een been brak en inwendige kwetsuren opliep. Dr. van Oostrom verleende hulp. Tot hoofd van den Luchtbescher mingsdienst alhier is aangewezen de heer L. j. Vogelaar. BRAKEL'. De gevolgen van den brand van verleden week, zijn voor een der slacht offers wel heel erg geweest. E. den Tek n.l. was niet verzekerd èn instede van eerst zijn eigen goed te redden, zorgde hij eerst, dat zijn buren zich nog bijtijds konden redden uit de reeds He mei vaarI sil a s» i is de dag om WAALWIJK'S KLUMPERS-WINKEL EEN BEZOEK TE BRENGEN. Wij zijn dan geopend tot 4 uur. HET BESTE EN GOEDKOOPSTE ADRES VOOR hEEREN-, KINDER- EN WERK/YiANSKLEED1NG Speciaal adres voor Dames- en Heren Gabardine Regenjassen. Grootestraat 252 - WAALWIJK brandende perceelen. In de gemeente heeft zich onder de burgers een co mité gevormd, voor het houden, van een collecte. Eveneens giften van bui ten de gemeente zijn welkom. Een de zer dagen 'heeft de collecte plaats ge had, waarvan de opbrengst f346.62y2 bedroeg. Met dit bedrag is Den Tek zeer zeker wel gedeeltelijk geholpen, doch de schade die hij geleden heeft, ils aanzienlijk grooter. Dinsdag j.l. werd in het Hotel „Ti- voiii" te Zaltbommel een vergadering gehouden, wat ook wel op dezen laat- sten brand kan slaan. Volgens het 1 nieuwe rivierpolderreglement is het thans verboden, om langs dijken te bouwen binnen een afstand van 10 M. De huizen welke verbrand zijn, ston den allen binnen 10 M., dusi m.a.w. zou- 1 den deze ook niet 'meer opgebouwd mogen worden. Besproken werd om in dergelijke gevallen als hierboven een wijziging te brengen. De grond waar op de huizen stonden, is waardeloos geworden, en nieuiw bouwterrein zal aangekocht moeten worden. Verzeker den zijn allen op herbouwwaarde ver zekerd, korting zal dus hiervan ook plaats hebben, ook voor hen een scha depost. Naar wij vernemen is het plan van Ged., om in dergelijke ge vallen hierin een wijziging te bren gen, doch slechts enkel voor openbare gebouwen. Het is te wenschen, dat Ged. Staten in een dergelijk geval als hier reeds is voorgekomen, ontheffing verleenen in genoemd 'bouwverbod. Bouwterrein is in deze gemeente voor den werk man haast niet te vinden en is meestal onbetaalbaar. DUSSEN. In de Maas alhier viel een schip persknecht bij zijn werkzaamheden op een zandschuit van 't dek in het ruim van het schip. Zijn verwondingen bleken van ernstigen aard en de getroffene werd naar den wal vervoerd. Dr. van Vuure was spoedig ter plaatse en constateerde behalve ernstige verwondingen aan hoofd en beenen ook ernstige inwendige kneu zingen. Aan het jaarverslag van het water schap „Het Zuideveld" alhier ontleenen we 't volgende: Ontvangsten over dienst jaar 19341935 verdeeld over twee hoofd stukken totaal f 2350.05. Uitgaven ver deeld over vier hoofdstukken f 1767.01. Batig slot f 583.04. De begrooting 19351936 vermeldt een totaal van f 1930.82. J.l. Zondagmorgen nam. Ds. v. d. Berg, Ned. Herv. pred. alhier, we gens vertrek naar Lijnschoten, afscheid j van de gemeente te Hank, met een pred. .over Qol. 2 vers 6. Na deze pred. werd door Ouderling Colijn, den leer- aar woerden van waardeering toege sproken, waarna de gemeente zijn schei denden herder staande 'Psalm 134 vers 3 toezong. Des nami. 3 uur nam Ds. v. d'. Berg afscheid van, zijne gemeente te Dus- sen (Binnen). Voor deze ure had' Z. Eerw. tot tekstwoord gekozen, Roni. 15 vers 13a. Na dezen dienst werden alle ambtsbekleeders der gemeente door Ds. v. d. Berg op zeer hartelijke wijze toe gesproken, waarna ouderling Colijn den naar Linschoten vertrekkenden leeraar j woorden van afscheid toesprak en de gemeente verzocht, de Zegenbede van Psalm 121 :4 staande toe te zingen. Hierna sprak Ds. Beerenkamp van Wer kendam nog enkele woorden van af scheid, namens kerkéraad en gemeente. Beide diensten waren de kerkgébou- wen overvol. Te Hank is thans ook een K.J.M. opgericht, waai toe 28 jonge meisjes toe traden. Nadat de directeur pastoor F. Willaert de plechtigheid had ge opend, sprak de K.J.V.-leidster mej. van Onzenoord een inleidend woord, waarna 't vaandel werd ingewijd. Hierna werd het KJ.M.-lied gezongen. CAPELLE. Door de afd. Gorinchem van het Leger des Heils, zal a.s. Donder dag (Hemelvaartsdag) des nam. kwart over twee, op een weiland van den heer A. A. Michaël, gelegen aan den Stationsweg, een openluchtsamenkomst plaats hebben, onder leiding van ka pitein C. Beverwijk, bijgestaan door luitenant W. Siefeers en verschillende heilsoldaten. Bij de j.l. Zaterdagavond gehou den luchtbeschermingsoefening bleek, dat de ingezetenen onzer gemeente over het algemeen zeer goed hun medewer king verleend hebben bij het verduis teren hunner woningen e.d. en ook op de verschillende punten, waar posten uitgezet waren, om lantaarns van rij wielen en automobielen te beplakken, had alles een goed verloop: Deze oefening was j.l. Vrijdagavond half acht ingeleid door een lezing van den Edelachtbaren Heer A. Smit, voor de microfoon van het radiodistributiebe drijf van den heer A. L. van Wijlen. Aan het met Hemelvaartsdag a.s. te Kaatsheuvel te houden, muziek- en zangconcours, zal worden deelgenomen door een dubbel mannenkwartet van de gemengde zangvereen. ,,'t Rozekop- je" ónder leiding van den directeur, den, heer N. Snijers. De jaarvergadering van het „Fonds tot stichting en instandhou ding der muziektent" zal 'plaats heb ben a.s. Vrijdagavond om1 8 uur, in hét café van Mej. Wed. A. van der Haart. EETHEN. Het Echtpaar M. ARENDSE en W ARENDSE-in 't Veld dat gisteren, onder groote belang stelling, zijn gouden Huwelijksfeest vierde. NEDERHEMERT. Door de afdeeling Nederhernert van, de Geldermalsensche Eiermijn, wer den in de afgeloopen weerk 1935 stuks aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Wit Extra f2.60, A f2.40, B f2.30, C 12.20. Bruin Extra f2.70, A f2.45, B 12.35. Alles per 100 stuks. Zaterdagavond j.l. gaf de fan fare „WilheTmina" uit Veen, een goed geslaagd concert op het Eiland alhier. NIEUWENDIJK. Tot bestuursleden van de Ver- eeniging voor Ziekenhuisverpleging „In liefde bloeiende", zijn voor de Kille gekozen de heer en: O. Walra ven Jz„ P. v. Rosmalen en Joris v. der Stelt. J.l. Zaterdag speelde de Korf balclub „Rust Roest" alhier, haar derde competitiewedstrijd tegen „A.K.G" te Almkerk, welke eindigde met ©en 43 overwinning voor „A.K.G". Morgen (Hemelvaartsdag) zal de Chr. Muziekver. „Crescendo", dir. de WelEd. Heer S. Kuipers, deelne men aan het concours te Garderen. Men zal uitkomen in de Eere-afdee- ling. Wij wenschen directeur en le den proficiat SPRANG. Terwijl j.l. Zondagmorgen een extra tram met bedevaartgangers al hier passeerde, stond' een vrachtwagen bij het café van J. v. Z. te kort langs de rails geparkeerd, waardoor een aan rijding plaats vond en de auto eenige averij opliep. Aan de heeren G. J. v. Willigen- burg en J. C. de Roon alhier, resp. voorzitter en secr. van het plaatselijk Crisiscomité, werd door den burge ter met een toepasselijk woord van dank, een herinnernigsmedaille uitge reikt voor de véle belangelooze dien sten aan genoemd comité bewezen. SLEEUWIJK. Tot wijkverpleegster van het Groene Kruis, afd. Sleeuwijk en Ki.le, werd benoemd Mej. J. F. Hekman te Delft. Gedurende het tijdvak van 1 Jan. 1 April 1936 werd in deze gemeente totaal aan werkeloozensteun uitbetaald f20751.—. De opbrengst van de Emma- bloempjes is alhier f47.39. A.s. Zaterdag 23 Mei, hoopt de Chr. Besturenbond eene vergadering te houden in „Andreas" te Werkendam. Aanvang 7 uur (Z.T.). Maandagavond j.l. had alhier aan den Rijksstraatweg een ernstig onge luk plaats. Terwijl Teunis Dekker (een zoon van M. Dekker alhier) in de buurt van de burgemeesterswoning de Straatweg wil de oversteken, kwam juist een vracht wagen van de richting Breda, welke nog probeerde den jongen mis te rijden. Ongelukkigerwijs kwam echter nog een luxe wagen uiit die richting, die wilde passeeren, zoodoende kreeg hij een duw van de vrachtwagen en viel onder de luxe auto. Met een versplinterd been, dat op twee plaatsen is gebroken en een hoofd wonde is hij per auto naar het zieken huis te Raamsdonksveer vervoerd. Dr. van Leeuwen verleende de eerste ge neeskundige hulp. Zijn toestand is naar omstandigheden bevredigend. WERKENDAM. Door de Postduivenvereen. „Tot Weerziens" werd een wedvlucht gehouden op j 1 Zaterdag van Mons (B.), afstand 165,200 K.M.loslating 12 uur, aankomst le duif 2 u 50 na. en 31 sec.laatste 3 u. 26 min. en 33 sec. In concours waren 62 duiven. Uitslag der prijzen: 1 en 2 J. Zwets; 3, 7, 10, 12 en 14 H, Admiraal; 4, 5, 9 en 11 Biesheuvel, Pruissen en Visser; 6 en 13 van Berchem Visser; 8 van Kooi-de Kooter 15 A. Bras 16 J. v. d. Steenhoven. Op Donderdag a.s. Nationaal concours van Noyon (Fr.); afstand 282.660 K.M. Dezer dagen slaagde onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Wink Azn., thans wonende te Amsterdam, voor het examen Semi-arts aan de Gem Universiteit te Amsterdam. In plaats van den heer J. v. Herp werd benoemd als Bibliotb. der plaatse lijke afd van het Ned. Bijbelgenootschap de heer J. A. de Waal Jr. Aan de beurt van aftreden zijn als leden van het Kiescollege der Ned. Herv, Kerk de heeren A. G. van Duist A. Schaar en KI. de Vries. Naar wij vernemen werd door Ds. Jonker alhier, een gift ontvangen groot f 625.ten bate van het orgelfonds Door de firma Gebr. Hakkers alhier werd aanbesteed het bouwen van een privé-kantoor Laagste inschrijvers waren: Metsel wei k C. H. v. d. Heuvel, timmer- weik Joh. Baggerman, loodgieter H. P. v. d. Wiel, schilderwerk W v. d. Bunt en Zn. De inschrijvers zijn allen dorps- genooten. Het werk werd gegund. WIJK EN AALBURG. Ook1 in deze gemeente werden Zaterdag j.l. luchtbeschermingsoefe ningen gehouden. Daartoe zijn de brandweer en een uitgebreide ploeg Eerste Hulp bij Ongelukken op ver dienstelijke wijze in actie geweest. Bij het eerste alarm „luchtgevaar" werd per speciale ordonnantiedienst, waarvoor een drietal snelle motorrijn- wielen beschikbaar waren, de Eer ste Hulp bij Ongelukken colonne op gespoord en in gereedheid gebracht. Reeds na 5 minuten waren de 15 leden der ploeg aanwezig bij de cen trale post, het Groene Kruis Wijkjge- bouw, om bij melding van ongelukken onmiddellijk en volledig uitgerust te kunnen uitrukken. Toen zich een vijftal vliegtuigen boven de gemeente bevonden, koer sende in de richting, WestOost, werd verondersteld, dat in Aalburg bij het gebouw van den Boerenbond door een aantal brandbommen brand was ontstaan. De brandweer werd ge waarschuwd en spoedde in aller ijl naar de plaats des onheils. De brand die woedde bij den (aanlegstei ger, bleek' van weinig beteekenis en was spoedig gebluscht. In het gebouw van den Boe renbond bleek de verwoesting groo ter. Een tweetal bommen had het dak vernield, terwijl ook' de bene denverdieping zeer veel schade had opgeloopen. Enkele personen bleken ernstig gewond, zoodat onder leiding van de doctoren Roosendaal en Van Gulik hulp moest worden verleend door de Eerste Hulp Colonne. Enkele ©ogenblikken later werd be richt ontvangen, dat ook1 in de Oude Straat te Wijk in de bakkerij van den heer Bouman een bom was ingesla,- gen, waarbij enkele personen waren getroffen en brand was ontstaan. Met zeer veel speed begaf men zich daar heen. Ook hier was de brand spoe dig gebluscht. Met de gewonden was het echter ernstig gesteld. Een der, gewonden lag bekneld tusschen de bakkersoven en een scheef hangenden muur, terwijl een andere in een grepr- pel lag met gebroken ledematen. Dank' zij' het flinke optreden der E.H.B.O.ers werden de gewe nden metj

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2