BelastingeD J. ELËKAN, Plaatselijk Nieuws. Voetbalsport Binnenlandsch weekoverzicht Marktberichten te 's-Hertogenbosch. Havenstraat 5, (nabij b9t Station.) jesteit later verklaarde ten zeerste door deze blijken van verknochtheid ontroerd te zijn. Boven de hoofden wapperden de vlaggen en banieren die in vervoering werclen gezwaaid. Het Oranje Boven en Leve Wilhelmina. leve de Prin ses donderde in onafgebroken vreug de over het plein los. Bijwijlen sche nen het spreekkoren die in giganti sche massa's de Koningin en de Prin ses huldegroeten toestierden. Het was een ongekend grootscli oogenblik. De Koningin en de Prin ses, zoowel ais de aanwezige auto riteiten was het aan te zien dat ont roering lien beving. Deze aanblik der jubelende menigte was overweldi gend. Zulk een tooneel heeft 's-Her- togenbosch nooit gezien en zal wel licht nooit meer m de geschiedenis van onze stad kunnen worden opge- teekend. Prachtig was ook het oogenblik toen de HoogEerwaarde Heer Mgr. C. C. Prinsen aan Koningin en Prin ses werd voorgesteld. Het scheen dat het publiek niet tot bedaren zou komen. De Koningin en de Prinses neigden telkens op nieuw ten dank en wuifden in breede gebaren de menigte toe. Het kon alles slechts de spontane vreugdeui tingen opvoeren. Als een orkaan dreunde het hoe- ragroep over het Marktplein en ie- deren keer opnieuw ging daar in ex tase overheen de roep „Leve de Prin ses; Leve Juliana." Dat waren oogenblikken om nim mer te vergeten en op allen die er van getuigen waren moet het een die pen indruk hebben gemaakt. Nooit zag Den Bosch zooveel menschen voor het stadhuis bijeen en nooit was een volksmassa zoo opgetogen als thans bij de huldiging van Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. De liefde voor ons Vorstenhuis moet wel zeer diep liggen dat op zulk een grootsche wijze minutenlange ovaties konden blijven voortduren. Het vertrek van de Koningin door deze jubelende menigte was meer dan imposant. Overal de deinende juichen de menschen. duizenden en nogmaals duizenden bijeen van alle richtingen en van alle gezindten. Alleen Konin gin en Prinses leefden thans in de harten .Alle andere gedachten vaag den weg. De zeer vriendelijke, hoogst sympathieke wijze waarop Koningin en Prinses zich in deze twee dagen het volk zijn tegemoet getreden heeft aller harten voor het Vorstenhuis in laaienden gloed gebracht. Wij over drijven niet als wij zeggen dat H. K. H. de Prinses door geheel haar optre den, dat onafgebroken gekenmerkt was door een spontane vriendelijk heid, Den Bosch en Brabant voor zich heeft gewonnen. De trouw aan het Oranjehuis, de liefde voor Koningin en Koninklijke Dochter is er door uitgegroeid tot onvergankelijkheid. Tegen half vijf verlieten de vorste lijke personen den Bosch. Bij haar vertrek verzocht H. M- de Koningin. Burgemeester van Lanschot Haren hartgrondigen dank over te brengen aan de bevolking van 's Hertogen bosch voor de spontane en hartelijke ontvangst Haar en Hare Dochter be reid. H. jM. verklaarde diep getroffen te zijn door de ondubbelzinnige blij ken van liefde en verknocktheid die Haar en Hare Dochter zijn betoond. Bepaaldelijk verzocht Hare Maje steit Haar dank' over te brengen aan de Rijks- en Gemeentepolitie, aan de Vereeniging Koninginnedag, aan de Christelijke Vereeniging Koninginne dag, aan muziekvereenigingen en alle andere vereenigingen en corporaties en verder aan iedereen zonder eenige uitzondering, die aan de meer dan grootsche hulde op de markt mede werking hebben verleend. HEUSDEN. Gevonden: 1 Rijwielbelas- tmgplaatje. Inlichtingen bij de Marechaussée-ka- zerne alhier. WASPIK. - Door de vereeniging „Het Wit Gele-Kruis" is dezer dagen een moeder- cursus geopend, waaraan door zeer velen wordt deelgenomen. Tot leden van de in deze gemeente gevestigde vereeniging van huiseigenaren zijn benoemd de heeren S. Savelkouls en B. v. Schyndel WERKENDAM. De arch. J. Bottenberg en Zoon hebben aanbesteed het verrich ten van diverse onderhoudswerkten voor het dienstjaar 1936 van het Kroondomein Rentambt Werkendam, uitgezonderd schilderwerk: 1 rent meester A. C. Groenevelt Jzn. te Hoe ve; 2 Pannekoek, Pr. Alexander Hoe ve Kon. Emmahoeve; 3 Kon. Wilhel minahoeve, Kon. Sophiahoeve, veer manswoningen; 4 Kon. Willem III- hoeve; 5 Kon. Willem li-hoeve; 6 Klein Zalmpje, P. Mauritshoeve; 7 Klein Stukje; 8 'tKooike: H. W. de Kooter te Werkendam l f211,2 f398— 3 f288.—4 f249.— 5 f 132.— 6 f308.— 7 f199.— 8 f98.— F. Kra mer Zn. te Werkendam 1 f 196. 2 f 377.— 3 f 292 4 f 252.— 5 f 124. 6 f282.7 f225.Joh. Baggerman te Werkendam 1 f 191.95 2 f 292.80 3 f226.10 4 f230.33 5 f 135.06 6 f 188.70 7 f 153.50 8 f96.30; C. Kieboom te Werkendam 4 f219.5 f95.8 f85.J. v. d. Heuvel te Werkendam 1 f 195 2 f335.— 3 f435.—; 4 f 253.— 5 f108 6 f 290.7 'f' 165.f 8 f 93. perc. 1, 2, 3, 6 en, 7 (gegund aan Joh. Baggerman; perc. 4 en 5 en) 8 pan C Kieboom; het schilderwerk1 is ge gund aan |M> 't Hoofd te Werkendam voor f 243. Op Woensdag 24 Juni a.s. des vioorrn. te 11 uur zal te Arnhem door de Rijkswaterstaat worden aanbe steed, bestek No. 131; het asphaltee- ren van de wegverharding van den Sasdijk en gedeelten van den Rijksdijk langs den likteroever van de Nieuwe Merwede onder onze gemeente en die van De Werkten. Het maken van 8 houten bad huisjes voor de Vereeniging „Veilig Baden" alhier, is gegund aan de fir ma ,C. Ritmeester. De postduivenver. „Tot Weer ziens" hield Zaterdag j.l. een wed vlucht van Orleans (Fr.) 484 K.M, Loslating voorm. 6 uur 30 minuten. Aankomst eerste duif 1 uur 36 mi nuten en 48 seconden. Aankomst laat ste 2 uur 40 minuten en 13 seconden nam. Uitslag als volgt H. Admiraat 1. 5. 12; Biesheuvel 6 Co 2. 6. 15. 18; J. Wi. van DoejSf\ burg 3. 14. 17; A. Brasi 4. 7; J. v .d. Siteenhoven 8. 11; A. Biesheuvel 9; J. Zwets 10; Visser van Berchum Co 13; van Kooij-de Kooter 16; J. Kant 19. De wisselbreker werd dit jaar door H. Admiraal verdiend. Vrijdag a.s. wedvlucht Vierzon (Fr.) 549.754 KM. De stand is hier: Woudrichem 2 4 4 0 0 15- -1 8 Andel 7 4 1 2 19- -15 9 j Nova 2 7 4 1 2 15- -13 9 Heusd. Boys 5 3 0 2 17- -9 6 Zuilichem 7 3 0 4 21- -19 6 Well 8 2 1 5 17- -25 5 Koz. Boys 2 7 2 0 5 9- -25 4 Good Luck 2 5 1 1 3 9- -15 3 HEUSDEN. Woensdagavond] speelde Juliana 1 een vritendschappelijken wedstrijd tegen R. W.B. I uit Besoijen. Juliana kon het tegen de tricolores niet bolwerken en verloor met 53. N.A.G.—Feijenoord. DE wedstrijd van het Zuiden. Dat belooft in Breda de spannendste wedstrijd van. het seizoen te worden. Waarom? Omdat hier 2 ploegen in het veld zullen komen die strijd zullen le veren. En „strijd" verzekert altijd een goeden wedstrijd. En waarom „strijd"? Omdat: le. Het is de laatste kans van de Rotterdammers om haar lot voor het Kampioenschap van Nederland in eigen hand1 te houden. 2e. NAC will van de laatste plaats af, die ondanks veel déveine haar deel is; wil het seizoen eervol sluiten en toonen wat ze in haar mars heeft, nu ze haar inzinking te boven is. 3e. Het is de eenigste wedstrijd in het Zuiden. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Vóórwedstrijd om 12.30 uur: NAC 2—Breda I. ZATERDAGMIDDAG-OOMPETI TIE B. V. B. Uitslagen van 13 Juni. Afdeeling I: Woudrichem- —Koz. Boys 4- -2. Nova—Aalburg 0- -3. Sprang—Veen 1- -0. Vrijh. Boys— -Wijk 5- -2. Good Luck- -Sprangsche Boys 3- -1. De standi is hier: Sprang 7 6 1 0 23-10 13 Spr. Boys 7 6 0 1 21-7 12 Aalburg 7 4 1 2 19-14 9 Koz. Boys 8 4 0 4 19-16 8 Woudrichem 7 2 3 2 17-12 7 Gooa Luck 7 3 1 3 10—10 7 Veen 7 2 2 3 12—9 6 Nova 7 2 0 5 12—18 4 Wijk 7 1 1 5 5-19 3 Vrijh. Boys 8 1 1 6 10-31 3 Programma voor Zaterdag a.s. Afdeeling I Kozakken BoysWoudrichem. AalburgVrijh. Boys. Wijk—Nova. Sprangsche Boys—Sprang. VeenGood Luck. Afdeeling II. Nova 2Andel. Woudrichem 2Koz. Boys 2. ZuilichemWell Good 'Luch 2Heusd. Boys. Is de Overheid er zich wel van be wust, dat zij het tartingsspel speelt met den dood van den voetganger, wielrijder, motorrijder en automo bilist, die zich over den Hoogen Maasdijk moet verplaatsen? Afdeeling II: Andel—Nova 2 Koz. Boys 2—W'chem 2 Well—1Good Luck 2 Zuilichem—Heusd!. Boys 2-2. 0—5. 3-3, 3-6. Zooals elk voetganger, wielrijder, mo torrijder en automobilist die zich over den Hoogen Maasdijk moet verplaatsen weet, verkeerd het weggedeelte van dien dyk vanaf de Draaibrug Nederhemert tot aan de plaats Werkendam in zoodanigen staat, dat betreden of berijden van dit gedeelte niet zonder levensgevaar kan geschieden. Meermalen hebben wij wiel rijders, motorrijders en ook automobilisten in de op den weg liggende diepe kuilen en groote stofmassa's zien manoeuvreeren op een wijze, waarbij de gevaarlijkste experimenten moesten worden uitgevoerd, om niet met hun vehikel van den dijk te tuimelen. Al geruimen tyd wordt den bevolking der dorpen, gelegen aan den Hoogen Maasdjjk, kond gedaan, dat de Overheid er over bezig is, om op dezen djjk een beter wegdek tot stand te brengen. Hulde voor deze plannen 1 Blijkbaar is de Over heid er zich dus wel van bewust, dat de bestaande toestand van den dijk dringend verbetering behoeft. Maar waarom moet nu toch over dit onderwerp, dat toch zeer zeker urgent genoeg is, eerst eenige jaren gedelibereerd worden, voor aan den onhoudbaren toestand van dien weg, waarover dagelijks een druk motorisch verkeer gaat, een einde wordt gemaakt. Wij hebben ons al meermalen afge vraagd moeten er toch eerst doodelijke verkeersongelukken hebben plaats gehad, voordat hierin verandering komt Vorig jaar maakte Z.Exc. de Commis saris der Koningin uit deze provincie een autotocht door het Land van Heusden en Altena. Na dezen autotocht Het Zijne Excellentie zich zeer verrukt uit over de prachtige en vruchtbare streek, uitte zich vervolgens over den slechten toestand van het wegdek op den Hoogen Maasdijk en deed daarbij de toezegging dat dit wegdek van den dijk zijn volle aandacht had en sprak daarbij de verwachting uit, dat daarin spoedig verandering gebracht zou kunnen worden. Wij hopen, dat die verwachting spoedig in vervulling moge gaan en een einde wordt gemaakt aan het tartingsspel met den dood, van diegenen die genoodzaakt worden eiken dag het traject Heusden Werkendam of gedeelten daarvan te be treden. De overheid zal zich met een dergelyke daad zeer zeker byzonder aan de bevolking van dit provinciedeel verplichten. Voorbereidingen tot herziening der Grondwet. Welkte artikelen wel en Welkte niet herzien zul len worden. De Universiteit te Utrecht viert haar 300-jarig be staan. De Waalbrug geopend. Landdag der Liberale Staatspar- tijd „De Vrijheidsbond." Verschenen is het verslag van de staatscommissie, ingesteld bij Kon. Besluit van 24 Januari 1936, aan wel kte is opgedragen de voorbereiding van een gedeeltelijke herziening van de Grondwet. De voornaamste voorstellen, die door de commissie zijn voorgesteld, betreffen de drukpersvrijheid, een ver laging van schadeloosstelling aan de Tweede Kamerleden, een verbod van revohitionnaire volksvertegenwoordi gers, ministers zonder portefeuille en een verordende bevoegdheid aan het bedrijfsleven. Bovendien is de herziening nog van belang inzakte het inkomen der Kroon. Tot nog toe verzekert de Grondwet geen jaarlijksch inkomen aan den ge maal van een regeerende Koningin, alsmede aan den gemaal van een Prinses, vermoedelijke troonopvolg ster. Het is natuurlijk niet wel mogelijk reeds pp de mogelijke veranderingen vooruit te loopen, maar in eenig op zicht kian men toch wel een voor spelling wagen, welkte herzieningen er door zullen komen en welke niet. De rapporten zijn n.l. vergezeld van nota's, waarin het standpunt van be paalde Kamerleden, welke derhalve representatief geacht mogen worden voor hun partij. Zoo is bijvoorbeeld een nota, onderteek'end door de le den der staatscommissie Aibarda, van den Bergh, Joektes en Kranenburg", ingediend, welke zich uitspreekt tegen herziening van artikel 7 van de Grondwet, dat is tegen herziening van de vrijheid van drukpers. Maandagmorgen zijn de feestelijk heden ter gelegenheid van het 300- jarig bestaan der Utrechtsche Univer siteit begonnen met de aanbieding van een statiekaros namens de bur gerij van het Utrechtsche Studenten corps. Vele autoriteiten waren bij de ze uitreiking aanwezig en het behoeft welhaast geen betoog, dat vele woor den van waardeering tijdens die plech tigheid zijn gesproken. De goede ver standhouding, welke er bestaat tus- schen de Utrechtsche burgerij en de Utrechtsche Studenten vond zijn uit drukking in een gouden boek, on derteekend door duizenden Utrechte naren, dat mede bij de overreiking van het Senaatsrijtuig aan de stu denten werd overhandigd. Natuurlijk werd de plechtigheid besloten met het zingen van het wereldberoemde Studentenlied Io Vivat, waarvan de tweede regel in den mond van het volk luidtalle studenten bennen zat. Daarna vond de opening plaats van de kermis, op het in een middel- eeuwsch kasteel herschapen Vreden- burg. Ook hier werden wederzijds voor vele vriendelijke woorden ge sproken. Zoo is de eerste week van de lus trumfeesten, ondanks het minder aan- genamen weer, op waardige wijze in gezet en we zouden ons al erg moe ten vergissen, indien het de komende weken in Utrecht niet een tijd van jolijt zou zijn. Het woord „pont" is synoniem met „misere". Iedere automobilist zal U dat kunnen vertellen. Misschien zal hij zijn oordeel in minder nette termen uitspreken, maar de uitspraak zal zon der twijfel op hetzelfde neerkomen. Nederland heeft heel lang moeten wachten, voor er een behoorlijke oe ververbinding, over de Waal kwam, maar nu is deze er toch eindelijk. Dinsdag is in tegenwoordigheid van H. |M: de- Koningin de brug over de Waal, gen kunststuk van moderne in genieur skunst en moderne architec tuur, plechtig geopend en voor het vefkèer toegankelijk gesteld. Zooals bekend is de brug de zevende van de in het nieuwe wegenplan ontworpen bruggen over de groote rivieren. De zevende, maar tevens de grootste en de mooiste. De middelste overspan ning van ruim 244 meter lengte is de grootste boogbrug van het vaste land in Europa. De kosten van den to talen aanleg hebben niet minder dan vijf millioen gulden bedragen, om maar eens even een paar cijfers te noemen. Kortorn, Nederalnd is een stuk wer'k1 rijkter geworden, waarop de ove rige wereld jaloersch kan zijn. Begin dezer week heeft de Libe rale Staatspartij de Vrijheidsbond in Drente een landdag gehouden. Het lag in de bedoeling deze in de open lucht 4e houden, maar aangezien .het weer zich niet van zijn beste zijde deed kennen moest van dit besluit worden afgezien en werden de tenten maar opgeslagen in de concertzaal te Emm en. Veel belangstelling was er niet en dat in het van ouds bekende libe rale, Drente. De voorzitter, de heer Steehman, sprak! dan ook over dit feit woorden van teleurstelling uit. maar anderzijds hoopte hij, dat de verkiezingsactie er niet minder om zou zijn. De heer Lamberts, wethouder van Coevorden, hield nog een redevoering over de Vrijheidsbond en het plat teland, waarin spreker betoogde, dat het boerenbedrijf alleen economisch beheerd kan worden, als de eigenaar baas in eigen huis is. Tenslotte spra ken de heeren Louwes en Linthorst Mqman redevoeringen uit. waarna de voorzitter de Landdag Jpesloot met een woord van dank' aan alle spre kers. ZALTBOMMEL, 16 Jnni. Op da heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 59 Diggen, prijs van f 10 f 15. 27000 eieren, prys per 100 stuks f2.60-f3.00. 600 K.G. boter prijs per l/s K.G. roomboter f 0.88, boerenboter niet aangevoerd. VERKLARING OVER DE SANCTIES IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS. In de gistermiddag gehouden La gerhuis zitting, verklaarde Minister Eden, dat de sancties haar doel gemist hebben, slechts een oorlog zou wij ziging kunnen brengen in de situatie met betrekking tot Abessinië. Hiertoe wenscht echter Engeland niet over te gaan, evenmin als welk ander land ook. Daarom ziet de Engelsche regeering alleen heil in afschafifng der sanctie's, hervorming van den Volken bond, handhaving der waarborgen aan de Middellandsche Zeestaten, samen werking met Duitschland ter wille van den vrede. De oppositie liet zich niet onbetuigd en beschuldigde de regeering van laf heid en verweet haar, dat zij den Vol kenbond den doodsteek toebracht. Deze beschuldiging werd door Baldwin met kracht afgewezen,, hjij zei, dat de ge dragslijn, der Engelsche regeering de wijste is, die ook het meest zal bij dragen tot het behoud van den vrede. PLOTSELING STERFGEVAL. De heer H. de Mandt te Valkens- waard gevoelde zich een weinig onwel en wensehte even te rusten. Na eenige oogenbl'ijkken vond men hem leven loos te bed. Vermoedelijk heeft een hartverlamming een ontijdig -Winde aan zijn: leven gemaakt. Die heer de Mand't was in leven een bekend schoenwinkelexploitant. o BRAND. Dezer dagen ontstond! brand in de boerderij van H. Bukkems te Millheeze. Het huis, stal en schuur brandde tot den grond toe af. Daar Bukkems en diens vrouw niet thuis waren, kon niets worden gered en werd alles een prooii der vlammen. Verzekering dekt de schade. o GEëLECTROCUTEERD. Woensdagmiddag heeft te Heeze een ernstig ongeluk plaats gehad. De 35- jarige gehuwde monteur van de P.N. E.M., M. Thijssen, vader van vijf kinde ren, iis bij het leggen van een fooven- grondsche leiding aan een, ouder stroom staanden draad van het lichtnet blijven hangen, met het noodlottig gevolg, dat hij gedooid werd. Het slachtoffer werd spoedig naar het ziekenhuis te Heeze overgebracht, waar men, gedurende vijf kwartier heeft getracht de levensgees ten op te wekken. De pogingen waren echter vergeefsch. o GOUDEN EEREMEDAILLE VAN UTRECHTS SENAAT VOOR DE KONINGIN. Naar de Tel. verneemt zal aan IT. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar aanstaand bezoek aan Utrecht, de gouden eere-medaille, ingesteld door den Senaat, worden aangeboden. De Koningin zal de eerste zijn. die deze medaille ontvangt. Rechtskundig Adviseur ADVIES in alle belasting- aangelegenheden, INVULLEN beschrij vingsbilj etten, opma ken vanBBZWAARSCHRIF- TBN wegens te hoogen aanslag enz Billijke Conditiën. Levering van DRUKWERKEN spoedig, net en billik, door de FIRMA L. J. VEERMAN HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10