GR00TE KEUZE Firma Wed. J. SMITS - HEUSDEN Plaatselijk Nieuws Binnenland nu voortaan pok een extra heffing neer de noodige gelden daarvoor bij- xnoeten betalen persentsgewijze van eengebracht kunnen worden zal men de totale opbrengst. Mijn collega's het plantsoen bij het station doortrek- behoeven dit niet. ken tot de Stationsstraat en in een Gaarne zag ik Uw antwoord hier- der perken eene monumentale bloem- over, waarom deze blijkbaar nieuwe vaas met opdracht aanbrengen, heffing nu door mij moet worden vol- Verder zullen' er op i September, daan. den datum der feestviering verschil- T. f V. Ce Ontvanger te Heerlen heeft vol komen gelijk. lende feestelijkheden plaats hebben, als gymnastiekdemonstraties, kinder aubade en concerten. Natuurlijk zal GIESSEN. Mej. C. G. 't Hooft alhier, slaag de aan die Rijkskweekschool voor on derwijzers te Gorinchem voor het exa men onderwijzeres. HEESBEEN. Door Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „de Polder van Hees been" zal op Donderdag 25 Juni a.s. in het hotel Concordia te Heusden een ver gadering worden gehouden. MEEUWEN. Zondag a.s. hoopt in de Ned, Herv. Kerk v.m. 9Y2 en n.m 6 uur (O.T.) voor te gaan Ds. J- Fokkema van Amstelveen. RIJSWIJK. Zaterdag 27 Juni zal des avonds 7 uur de nieuwe muziektent alhier in gebruik worden genomen. Door een zes tal vereenigingen zal dan een concert worden gegeven. WOUDRICHEM. De firma Wijnbelt Co. alhier is Maandag j.l. begonnen met een tweede galg op de Merwede op zalmen te vis- schen. Met beide galgen visëchen thans in totaal 50 visschers. De leden der vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in het Land Heusden en Altena maken op 30 Art. 55, lid i, der Registratiewet de gemeenteraad in eene officieele l9i7, luidt aldus: .zitting den burgemeester huldigen. Ter zake van verkoopingen van roe- waarna receptie ten raadhuize wordt rende, lichamelijke of onlichamelijke 'gehouden, zaken, welke in het openbaar bij op- bod. afslag of inschrijving worden gehouden, of waarbij aan daartoe uit- igenoodigde of tevoren met de ver kooping in kennis gestelde personen gelegenheid wordt gegeven om te bie den, of te mijnen, of in te schrijven, is verschuldigd en registratierecht van vijftig cent van elke honderd gul den over het gezamenlijk bedrag van de koopprijzen met de lasten. Art. 56, leden 1, 2 en 3. luidt als volgt: Ten minste vier en twintig uur. voordat wordt overgegaan tot het houden eener verkooping. als be doeld in artikel 55. moet daarvan door den verkooper of één der ver- koopers schriftelijk aangifte worden gedaan ten kantore van registratie binnen welks kring fle verkooping zal worden gehouden. De aangifte moet vermelden den naam, de voor naam en de woonplaats van den ver kooper, benevens dag en uur, waarop de verkooping zal aanvangen en de plaats waar zij zal worden gehouden. De aangilte wordt door den aangever onderteekend. In het vorenstaande li'gt de beant woording uwer vraag geheel opgeslo ten. Waarom1 uw collega's geen schrijven hebben ontvangen, kan ik zonder ge gevens uiteraard niet beoordeelen. f 4.95 f 5.95 f 6 95 VERKRIJGBAAR BIJ WIJKSCHE STRAAT van Juni een reis naar Antwerpen ter be zichtiging van de General-Motor-fabrieken. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van de Christelijke vereeniging tot practisch hulpbetoon aan blinden van alle gezindten, gevestigd te Zutphen, heeft f 21.50 opgebracht. De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" te Oudendyk onder deze ge meente, zal Zaterdagavond a.s. aldaar op de muziektent aldaar onder leiding van den directeur, de heer P. C. v. d. Wiel alhier, een concert geven. Door de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier is als bijdrage van het batig saldo van het op 2e Pinkster dag in deze gemeente gehouden concours een bedrag van f 75.afgedragen aan het Plaatselijk Crisiscomité in deze ge meente. j WAALWIJK. In de Twee Kolommen had eene bijeenkomst plaats van ambte naren om te komen tot oprichting! .van een ambtenarenvereeniging. iNa een uiteenzetting van het doel traden Staande de vergadering een 2 5-tal personen als lid toe. Tot voorloopige bestuursleden werden gekozen de hee- ren De Rouw, voorzitter; Den Dun nen. .secretaris; Van Huiten, penning meester en Ligtvoet. commissaris. De vereeniging „Waalwijk Be lang" zal zich belasten met de orga nisatie van de feestelijkheden ter ge legenheiid! van het koperen ambtsju bileum van burgemeester Moonen. Daar de burgemeester verklaard heeft geen persoonlijk geschenk te kjunnen aanvaarden, is besloten een geschenk voor de gemeente aan te bieden, dat eene blijvende herinnering aal vprmen van dit jubileum. .Wjan- Klasse C: Rammen. Eere-prijs en le pr. J. Klijberg te Waalwijk. Klasse F: Voedsters, le pr. Leo Leeg- gangers te Hank. Weener Zwart klasse A: Voedsters met jongen. Eere-prijs met le pr. L. Mandjes te Waalwijk. Weener Wit klasse E: Rammen. Eere- prijs met le pr. L. Mandjes te Waal wijk. Klasse F: Voedster. 2e pr. L. Mandjes te Waalwijk; 3e pr. TL Dlingemans te Kaatsheuvel. Blauw van Bever klasse C: Rammen, 2e pr. L. de Bocht te Hank. Hollandsche Madagascar klasse D: voedsters. 3e pr. J. Eijkens te Waal wijk. Zuiver Vos Zwart, klasse D: voed sters: 2e pr. P. Kivits te Hank; 3e pr. H. van der Pluijm te Hank. Black and 'Fin, klasse A: Voedsters met jongen, 2e pr. Hermans te Hank. Klasse B met jongen: Eere-prijs en le prijs L. de Bocht te Hank. Klasse C: Rammen. 2e pr. L. Leeg- gangers te Hank; 3e pr. A. van Til burg te Hank. Idem klasse D: Voedsters. Eere-prijs en le pr. H. Dlingemans te Kaatsheu vel; 2e pr. L. Leeggangers te Hank; 3e pr. A. van Tilburg te Hank. In klasse T voedster verwierf L. de Bocht te Hank een eere-priijs met le en 2e pr. Blacks klasse B nest met jongen: 3e pr. j. Eijikens te Waalwijk. Havana's klasse B nest met jongen: 2e pr. Th. Pulles te Waalwijk. Klasse E rammen: "Eere-prijs en le pr. Th. Pulles te Waalwijk. Marters, klasse D: voedster. 2e pr. L. Mandjes te Waalwijk. DAMRÜBRIEK- In "de achterzaal van het café van den heer A. van der Pluijm werd Zaterdag en Zondag een Jonge Die rendag gehouden georganiseerd door de Pluimveevereeniging Waalwijk en Omstreken. Er waren zeer vele dieren in groote verscheidenheid1 van rassen ingezon den zoodat de "keurmeester, de heer Dekker uit Zaandam, voor een zeer moeilijke taak stond1. Nadat de gewone begroeting had >ïaats gehad en dank was gebracht aan den heer Mandjes, die het initiatief genometi had voor het houden van de zen Jonge Dierendag, werd die volgen de uitslag bekend gemaakt: Witte Vlaamsche reus klasse A: Eere- prijs en 2e pr. Jac Eijkens te Waal wijk, 3e pr. G J van der Pluijm te Tank. Idem klasse C: 2e pr. J. Kneepkens te Waalwijk. Idem klasse D: Eereprijs en le pr. C. Trimbach te Waalwijk; 2e pr. C. Ki- viets te Hank; 3e pr. A. van Bergen te Jank. Klasse D: Voedsters. Eere-prijs en le pr. A. van Bergen te Hank; 3e pr. Idem. Klasse E: Rammen. Eere-prijs en le pr. P. Ribbens te Hank; 2e pr. A. van Bergen te Hank. Klasse E: Voedsters, le pr. P. Rib- rens te Hank; 2e pr. G. Kiiviets te Hank; 3e pr. L. Leeggangers te Hank. Vlaamsche Reus Geel, klasse A: voed ster met jongen: 2e pr. P. Kivits te Hank. Klasse B: nesten met jongen. Eere- prijs en le pr. P. van der Veilden te Kaatsheuvel. Klasse C: rammen. Eere-prijs en le pr. Adr. van Tilburg te Hank; 2e pr. F. Herman te Hank; 3e pr. Adr. van Tilburg. Klasse D: Voedsters. Eere-prijs en le pr. F. Herman te Hank. Klasse E: Rammen. Eere-prijs en le pr. Adr. van Tilburg te Hank. Klasse F: Voedsters, le pr. A. van Tilburg te Hank; 2e en 3e pr. A. van der Pluijm te Hank. Vlaamsche Reus zwart, klasse D: 2e pr. P. Ribbens te Hank; 3e pr. C. Ribbens te Hank. Vlaamsche Reus Haaskleur klasse C: le pr. A. van Tilburg te Hank. Idem klasse D: Voedsters. Eere-prijs en le pr. A. van Tilburg te Hank. Lotharingers Zwart, klasse G: ram men. Eere-prijs! en le, 2e en 3e pr. H. Maas te Waalwijk. Klasse F: Voedsters. 3e pr. H. Du- moulin te Waalwijk. Lotharinger Zwart-Grijs. Klasse D: voedsters. 2e pr. J. van Loon te Waal wijk. Idem Witte Hangoor klasse E: R*ti- men: Eere-prijs en le pr. L. Leeggan gers te Hank!. Fransche Langoor klasse F: Voed sters. 3e pr. F. Hermans te Hank. Weener Blauw klasse A: Voedsters met jongen: Eere-prijs en le pr. J. Klij berg te Waalwijk; 2e pr. O. Stam te Waalwijk; 3e pr. L. J. Manders te Waal wijk. J ij Ridderstraat O 92, Heusden. Correspond.-adresA. DE GRAAG, Probleem van Isidore Weiss, Parijs. ^|pP p 46 47 48 49 50 Stand in cijfers: Zwart: 8, 14, 15, 17, 18, 20, 24, 25 en 41 (9). Wit: 28, 29, 33, 34, 35, 36, 38, 40, 45, 47 en 48 (11). Wit wint door de volgende fraaie combinatie: 36—31 4146gedw. 28—22! 17x30 40—34!! 24x42 48 x 37 46 x 40 35 x 24 20 x 29 45 x 3 en zwart verliest, daar hij geen tempo heeft om de witte dam at te nemen. Een oud maar toch altoos nieuw idee! DAMNIEUWS. ISIDORE WEISS f. Op hoogen leeftijd1 overleed 'te Pa rijs de bij1 ale spelers bekende Fran sche dammer Isidore Weiss. Deze dam mer, meermalen genoemd de koning der combinatiespelers", was de eer ste "wereldkampioen, welke titel hij 15 jaren achtereen behield. In 1909 werd Weiss in een match geslagen (door Molimard met 219!) en verloor daar mede den titel, om deze nimmer meer te behalen. In 1912 nam Weiss weer deel aan een rondtournooi te Rotterdam, maar bereikte slechts de 31ste plaats. Lan gen tijd later (in 1928) doet Weiss weer poging, maar werd toen door de jon ge generatie voorbijgestreefd; de voor laatste was zijn deel. Isidore Weiss zal bij alle dammers langen tijd' in herinnering blijven. HOE BLIJFT DE BELASTING HOOG? Men schrijft aan de Bossche Crt.: Naar aanleiding van het bericht in uw gewaardeerd blad van 9 Juni 1936 (le Blad 3) „Hoe blijft de belasting hoog?" heeft het Soc. Dem. Tweede Kamerlid W. Drop aan den voorzitter der Kamer, overeenkomstig art. 122 van het Regï. van Orde, verlof gevraagd), aan den minister van Justitie de vol gende vragen te mogen stellen: I. Wil de minister doen onderzoe ken, of het waar is, dat ter zitting van den politierechter bij de Arr. Recht bank te 's Hertogenbosch op 8 of 9 Juni j.l. door den officier van Justitie is gezegd, dat naar zijn meening on geveer 90 pCt. der steuntrekkende werk- loozen door valsche opgaven, waarbij verd'ensten worden verzwegen, zich be voordeelt ten koste van de belasting betalers, dat de strafzaken over derge lijke gevallen met den dag talrijker worden, de belastingen er niet lager van zullen worden en zoo het volk wordt „arm geparasiteerd". II. Indien een onderzoek mocht be vestigen, dat de bedoelde Officier van Justitie zich aldus heeft uitgelaten, wil de minister dan doen nagaan, op wel ke feitelijke gegevens deze opvattingen steunen, van deze gegevens m ede dee - limg doen en acht de minister het juist, dat een, ambtenaar van de rechterlijke macht op de omschreven wijze een oordeel geeft over de manier, waarop de steunverleening dus onvoldoende ge controleerd zou worden en over de gevolgen daarvan? Voorts is heden het volgende tele gram verzonden aan den heer Minister van Justitie: De plaatselijke Raad te 's Hertogen bosch, in Vergadering bijeen op 12 Juni 1936, in het Vereenigingsgebouw al daar, protesteert namens de geheele moderne arbeidersbeweging tegen be- leediging haar in alle werkloozen aan gedaan door den heer Officier van Justitie bij de Arr. Rechtbank te 's Her togenbosch in de zitting van 8 of 9 Juni 1936, en verzoekt voor deze volks groep afdoende bescherming tegen der gelijke uitingen. o— HEVIGE HOOFDPIJNEN. Voor altijd verdwenen. Een merkwaardig geval van beter schap door gebruik van Kruschen Salts werd óns beschreven door mevr. H. E. te S. „Eiken morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was moe en hiet leven scheen n au we de moeite waard. Maar ik had Zooveel over Kruschen Salts gelezen, dat ik besloot het ook eens te pro- beeren. Toen ik het ongeveer een maand lang genomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nèt zoo goed?" Toen ik ja zei, en dat het door Kru schen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei: ,,Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na on geveer drie maanden zei "ze: „Werke lijk, ijk heb nog nooit iemand zóó zien veranderen. Je bent een heel andere vrouiw, en als; dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren." Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorderen, en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afval stoffen zorg dragen. Hierdoor wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofdpijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Probeer eens een tijdlang de da- gielijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voielen: geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levenslust en een onverstoor bare opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij1 Amsterdam voorkomt. Adv. o LEVERING VAN VARKENS. De Neder!. Veehouderijcentrale maakt bekend, dat van 22 Juni af tot nadere aankondiging ter levering op een na der te bepalen datum kunnen worden opgegeven: a. Varkens, wegende bij opgave van 95120 kg. levend, voor zoover deze varkens reeds eerdér als baconvarkens aan de zaakvoerders der Nederl. Vee houderij centrale waren opgegeven; Voor deze varkens zal worden be taald: voor kwal. A 48 ct. p. kg gesl. gew. voor kwal. B 46 ct p. kg gesl. gew. voor kwal. G 44 ct p. kg gesl. gew. b. Varkens wegende bij opgave van 120—200 kg. levend'. "Voor deze varkens gelden de navol gende prijzen: Van 95110 kg. gesl. 45 ct p. kg gesl. Van 111125 kg gesl'. 44 ct p. kg gesl. Van 126—140 kg gesl. 43 ct p. kg gesl. Van 141165 kg. gesl. 42 ct p. kg gesl. Van 166 kg en daarboven 41 ct p. kg gesl. De opgave van de onder b. genoem de varkens kan schriftelijk worden ge daan bij d'e kringzaakvoerders der Ne derlandsche Veehouderijcentrale. Geleverde varkens, welke niet aan de bekende voorwaarden voldoen, wor den naar waarde uitbetaald. INTERNATION. CONGRES VOOR PLUIMVEETEELT TE LEIPZIG. Te Leipzig zal een internationaal Con gres voor Pluimveeteelt gehouden wor den van 24 Juli tot 2 Augustus a.s. Dit is het 6e internationale congres van dien aard. Het eerste was belegd in Nederland in 1921. Er blijkt in ons land veel belang stelling voor congres en daaraan ver bonden tentoonstelling in Leipzig te bestaan, zoowel in de kringen derge nen die zich met wetenschappelijk on derzoek en met voorlichting op pluimt- veeteeltgebied bezig houden, als in die der pluimveehouders en exporteurs van eieren en slachtgevogelte. Een groot aantal landgenooten gaf zich reeds op voor het lidmaatschap en er wordt verwacht, dat veel Nederlan ders naar Leipzig zullen gaan; de Ko ninklijke Nederlandsche Vereeniging „Avicultura" te 's Gravenhage heeft zelfs voor hare leden een gezamenlijke reis georganiseerd. De officieele Nederlandsche delega tie zal onder leiding staan van den heer Ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, Inspecteur van het Veeteelt- en Zutvel- wezen te 's Gravenhage. Voor behandeling op het Congres zijn ook een aantal Nederlandsche prae- adviezen ingediend. Het is de bedoeling, dat Nederland! ook zal uitkomen met een nationale stand en dat daarin in het bijzonder de aandacht wordt gevestigd op de goede hoedanigheden van het Neder landsche ei. Aan de tentoonstelling voor gevo gelte zal o.a. worden deelgenomen met een collectie die vrijwel alle Oud-Hol- landsche hoenderrassen omvat, terwijl ook van de voornaamste tegenwoor dige nutrassen enkele toornen zullen worden ingezonden. De zorg voor deze afdeeling is toevertrouwd aan den heer J. Mantel te Huis ter Heide. Het Secretariaat van. de Nederland sche Commissie van voorbereiding voor deelname aan Congres en tentoonstel ling in Leipzig, is gevestigd op het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt te Beekbergen. Alle gewenschte inlichtin gen worden daar gaarne aan belang stellenden verstrekt. o KONINKLIJKE BELANGSTELLING. Naar wij vernemen, is H. M. de Ko ningin bereid gevonden een plaat of schil derij van een Nederlandsch kunstenaar beschikbaar te stellen voor de verloting, verbonden aan den verkoop der zomer- postzegels. Bestelkaarten of briefkaarten voor zak atlasjes, die als bewijsnummer voor deelname aan die verloting gelden, kunnen alsnog worden ingezonden, maar moeten beplakt zijn met drie zomer- postzegels van 6 cent (10 cent). o DE OPENING VAN DE WAALBRUG. H.M. de Koningin dankt voor. de hartelijke ontvangst. Bij het vertrek van H.M. de Koningini en H.K.H. Prinses Juliana van het station te Nijmegen, heeft H. M. den burgemeester haar ingenomenheid be tuigd met de hartelijke "Ontvangst, haar door de Nijmeegsche burgerij bereid. o VEEHOUDERIJ-CENTRALE. Naar wij vernemen, heeft de vdor- zitter-directeur der Veehouderijcentrale^ Ir. W. de Jong, aan den minister met ingang van 1 Augustus a.s. wegens gezondheidsredenen ontheffing uit die functie verzocht. o TUSSCHEN SLUISDEUREN GE RAAKT EN VERDRONKEN. Bij de sluis werk en te Vreeswijk is een doodelijk ongeval gebeurd. De 27-jariïge timmerman J. van Veen is tijdens het werk men was bezig met het opvullen met zand van de ruimte tusschen de sluisdeuren in de sluis gevallen en verdronken. Na een half uur dreggen werd zijn lijk op gehaald. V. was gehuwd1. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben over Miei opgebracht f30.708.638, hetgeen ruiim1 f170.000 meer lis dan over "Mei 1935, doch f 251.778 miindler dan de raming, De opbrengst over de eerste vijf maanden v. dit jaar was f 145.726.328 en daarmede f9.075.755 beneden de raming gebleven en f4.802.147 bene den de opbrengst over de eerste vijf maanden van 1935. o ONEERLIJKE BURGEMEESTER!. Inlichtingen gevraagd aan den minister. '1 De heer Drees heeft den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd, of het juist is, dat in 1935, voordat over de herbenoeming van den bur gemeester van 's-Gravenzande moest worden beslist, ter kennis van den minister is gebracht, dat die bur gemeester zich als president-kerk voogd aan financieele onregelmatig heden zou hebben schuldig gemaakt en om die reden als zoodanig 70:11 zijn geschorst. Is het juist, dat de minister daarop SWIFT-Dames- en Heerenschoenen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6