I Kersen Kertsir. B10, U u Uw Druk- en Bindwerken Firma L. J. VEERMAN <N. v. 3ï/fles. 25 Juni iü 6. DEN ADEL Rentevergoeding voor inlagen 3#|0. Advertentiën wordt geopend DRUKKERIJ BINDERIJ TELEF. 19, HEUSDEN NIEUWE G. KOEKKOEK A13 - Andel. Coöp. Boeren Leenbank „L. B." I WIJK EN AALBURG. worden door onze firma keurig uitgevoerd. Prima uitgevoerd drukwerk geeft cachet aan Uw zaak. Wi] garandeeren U onberispelijke uitvoering en billijke prijsberekening. C. BOUMAN, lijk! nieuwe aria's op gezet worden. Dezen keer zijn het voor het uur „De Dahlia" en voor het half uur: „Limburg mijn Vaderland." Op het groot kwartier komt het voorspel van het heel uur; op het klein kwartier dat van het half uur. Vrijdag was er iemand hier om de jonge ooievaars te ringen, wat gauw was afgteloopen, daar in het nest slechts een jonge aanwezig was, benevens een dbode en een niet uitgekomen ei. Nu is het dan ook niet naar wensch ge gaan. Toen de ouden hier een paar weken waren, gedurende welken tijd ze geregeld 'door anderen werden lastig gevallen, vertrokken ge en bleven ruim twee weken weg, waarna spoedig het broeden begon. Sedert 8 Juni is een der ouden verdwenen en na dien tijd neemt de overschietende de verzor ging waar. Gedurende de afwezigheid van mej. Benjamiinse is tot onderwijzeres aan de openbare school benoemd, mej. Van Hoof uiiit Bergen op Zoom. Op het Scherpschutterscouncours te Besoijen behaalde de vereeniging St. Blaslus alhier, den len korpsprijs be nevens een drietal personeele prijzen. De heer P. J. Bruijsten, ambte naar ter secretarie alhier, slaagde Dinsdag, voor het examen gemeente secretaris. AALST. Vrijdagavond werd bij de poli tie alhier, door den heer L. O. aangif te gedaan, dat uit de brandkast van zijn broer, staande in diens woning aan den dijk te Aalst, plm. f18090 was gestolen. Het ontvreemde geld behoort groo- tendeels toe aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, waarvan de broer van den heer L. O. administrateur- kerkvoogd is. Deze laatste verblijft se dert e* enige maanden in Sommelsdijk. Een der sleutels van de brandkast was in een. verzegelde enveloppe in een schrijfbureau, eveneens staande in de woning te Aalst weggeborgen. Het vermoeden lag voor de hand, dat hier bekenden aan het werk moes ten zijn geweest. Na een ingesteld on derzoek waarbij' men gebruik maakte van de hulp van een politiehond, is de heer L. O', gearresteerd!. Hij is in het politiebureau te Zalt- bommel ingesloten, verdacht van het doen van een \falsche aangifte. Ver ondersteld wordt, dat L. O. het geld heeft gebruikt en daarna de Inbraak in scène heeft gezet. ALMKERK. harding" te Drunen te organiseeren festi val. Jl.^Zaterdagavond speelde de korf bal vereen. K.I.O.L. voor de com petitie van den Dordtschen Korfbalbond te Boven- Hardinxveld tegen „H.K,C." welke wed strijd door K.I.O.L. met 42 verloren werd. Zaterdagnamiddag brandde het woonhuis van den heer G. Gckers in de Nieuwstraat geheel uit. De brandL weer, welke spoedig ter plaatse wasi, wist uitbreiding van den brand in "deze dichtbebouwde straat, waar nog en kele woningen met rieten daken staan, te voorkomen. De oorzaak is onbe kend. Naar we vernemen dekt verze kering de schade. DUSSEN. Tijdens het hevige onweer dat Maandagmorgen boven onze plaats woedde, sloeg het hemelvuur op een aantal boom en in de z.g. „Hel", waar van er vier geheel werden versplinterd. Op nog geen twee meter afstand was de heer TeuHngs op 't land aan het werk, doch als door een wonder werd hij niet getroffen. NIEUWENDIJK. Onze vroegere dorpsgenoot de heer B. Vink, assistent der directe belastingen te Hansweert, wordt per 1 Juli overge plaatst naar Vlissingen. Vanwege het Nationaal Crisis- Comité ontving de heer S. Kuipers, voor zitter van het opgeheven Crisis-Comité alhier, voor zijn medewerking als zoodanig een herinneringsmedaille. De part Synode der Geref. Kerken van Noord-Brabant en Limburg, heeft be noemd tot afgevaardigde naar de Gen. Synode, die in Augustus a s. te Amsterdam bijeenkomt, als primi Ds. H. de Bruijn alhier. Naar wij vernemen zal het fanfare corps „Overwinning na Strijd", directeur de WelEd. Heer O. Walraven Jr., a.s. Zaterdag een muzikale wandeling door ons dorp maken. NEDERHEMERT. Donderdagavond! 1.1. gaf de gem. zangvereen. „De vervulde wensch" on der leiding van den heer Run ge te Zaltbommel, met medewerking van de muziekvereeniging Concordia", beiden alhier, gezamenlijk een concert op het Schoolplein. De bloempjpsverkoop ten bate van „De vervulde wensch", bracht ruim f22.op. Aan het einde van dit jip Bij de j 1. Dinsdag gehouden aan besteding (bestek 17 a) tot het maken van Boschlegging a. d. Ippelschendijk (gem. Almkerk) en het aanbrengen van een Deklaag van teerslakken of teersteenslag, <up den Prov. weg vanaf Dussen (Post hoorn) tot den Rijksstraatweg (Afd. Tol) was de laagste inschrijver de firma de Bont en Schapers te Raamsdonk voor de som van f 37.390. J.l. Zaterdag speelde de korfbal vereniging A.K.C. haar 6e comp.-wedstrijd tegen de vereen, van Asperen welke ein digde met 470 in 't voordeel van A.K.C. Op 4 Juli a.s. zal in deze gemeente ten bate voor de vereeniging „Het Hooge tand" een bloempjesdag worden gehouden. Dezer dagen slaagde aan de Uni versiteit te Groningen als Doctor in de geneeskunde, de WelEd. Zeergeleerde Heer Scripsema, arts dezer gemeente. A.s. Zaterdag 27 dezer hoopt de Geref. Knapenvereen. „Obadja" per auto bus van N.V. Alad te Meeuwen en onder leiding van den heer,Mol een pleizierreisje te maken naar Amsterdam en Omstreken. Heden Woensdagavond 24 dezer nam. 8 uur Z.T. zal op het weiland van den heer J. de Ruijter a. d. Kornschen dijk alhier een openluchtprediking worden ge houden, uitgaande van de Evangelisatie- vereeniging. CAPELLE. Op een weiland van den heer A A. Michael aan den Stationsweg were jl. Zaterdagavond door „Maatschappelijk Herstel", vereeniging voor boeren, tuin ders en middenstanders, een openlucht meeting tegen de teeltbeperking, verplicht veilen en alle ongewenschte regeerings- bemoeiïogen in de bedrijven, gehouden. De belangstelling voor deze bijeenkomst was niet bijster groot. De aanwezigen volgden met de meeste belangstelling de uiteenzetting van den spreker. De postduiven vereen. „De Lucht vaart" hield Zondag jl. een wedvlucht met den volgenden uitslag: Gebr. van Onzenoort, le, 3e en 47e; Adr. Blom, 2e, 9e, 48e en 22e J. Meter, 4eAdr, Klootwijk, 5eW. Versteeg, 6e, 42e en 43e C. Verhagen, 7e en 23e; A. de Jong, 8e en 46e Adr. Verhagen, 40 en 25e E. Haverhals, 44eH. Vos, 44e; H. Dekkers, 45e; J. Versteeg 49e; O. Vos, 30e; G. Treffers, 21e en 24e. Aangetoonde duiven Gebr. van Onzen oort, W. Versteeg, C. Verhagen en E. Haverhals. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" neemt a.s. Zaterdag onder leiding van zijn directeur, den heer Alb. Christ, deel aan het door de harmonie „De Vol- alle opzichten goed geslaagd concert spoorde de voorzitter der zangvereen., de heer K. v. d. Wierken Ezn., de dames aan om lid 'te worden van „D.V.W." en de heeren zich als lid' o)p te geven van „Goncordia". Door de afd. Nederhiemert van de Geldermalsensche Eiermijn werden in de afgeloopen week 1441 stuks eieren aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Wit, extra f2.85, A f2,70, B f2.60. C f2.45; Bruin, extra f3.A 2.80, B f2.60, alles per 100 stuks. MEEUWEN. De ;M. C. keuringen voor mer- riën (2 jaar en ouder) en voor heng sten met afstammelingen worden ge houden alhier, op 1 Juli a.s., om 10 ,uur v.m. De inschrijvingen worden gesloten op 20 Juni, bij A. D. van Buuren al hier. Vanaf heden zal de békende kersenboomgaard van Verhagen, weer voor het publiek' geopend zijn. (Zie advertentie). SPRANG. In een onbewaakt oogenblik liep het iy2 jarig zoontje van N. v. d. M. alhier tegen een juist passeerende paard en wagen. Men vermoedt dat het kind met de achterhoeven van het paard in aanraking is geweest, want waren de wielen over het kind heen gegaan zou het zeker veel ernstiger zijn geweest. Het geneeskundig onderzoek wees uit een verbrijzeld duimpje en gebroken beentje. Het kind is naar het ziekenhuis te 's Bosch overgebracht. SEEEUWIJK. J.l. Maandag slaagde de heer P. Beukenkamp te Dordrecht voor het examen gemeente-secretaris, Naar wij vernemen zal de fanfare Wilhelmina alhier deelnemen aan het Groot Nat. Zang- en Muziekconcours te Leusden, dat gehouden zal worden op 15 en 16 Aug. a.s. A.s. Donderdagavond zal alhier aan de uitbreiding door het Leger des Heils een openlucht-samenkomst worden gehouden. VEEN. Bij besluit van 20 Juni, is door B. en W. dezer gemeente, aan de v.v. „Achilles" toestemming verleend tot het houden van een verloting. Onder groote belangstelling gaf de gem. zangvereen. met medewerking van de muziekvereen. een concert, dat in alle deelen zeer goed geslaagd is. De bloempjes verkoop bracht f20 op. WOUDRICIIEM In de afgeloopen week werk door een aantal visschers uit deze gemeente op zalmen gevischt. De firma Wijnbelt Co. alhier heeft de geheele week met een tweetal galgen op zalmen gevischt, waarop een 50-tal visschers uit deze gemeente te werk zijn gesteld. De visscherij heeft plaats op de Merwede en de Waal. In het begin der week waren de vangsten gering, doch de laatste dagen werden meer zalmen gevangen. Aan de vischmarkt alhier werden deze week aangevoerd 83 zomerzalmen, ad. f 0.70 tot f 1.00 per stuk. De fiotenvisscherij op de Bergsche Maas begint sterk te verminderen. De vangsten waren op het laatst der week veel minder, terwijl ook de kwaliteit der finten eD de daarvoor betaalde prijzen minder worden. In de afgeloopen week werden aan de vischmarkt alhier onge veer 7000 finten aangevoerd, waarvoor 2 tot 5 cent per stuk werd betaald. Enkele visschers vischten op zalmen met drijfnetten en vangen nu en dan een zalm. Aan de vischmarkt werd deze week besteed voor dikke aal 51 cent en voor dunne reepenaal 35 cent per pond, terwijl voor bot tot 25 cent per pond werd be steed. De visschers uit deze gemeente, die in den Biesboscb, de Merwede en de Bergsche Maas op aal visschen, kunnen de gevangen aal door tusschenkomst van de Coöp. Visscherij vereeniging „De Hoop" alhier, verkoopen aan de Nederlandsche Visscherij-centrale voor 12 cent per pond. De Visscherij centrale zet deze aal als pootaal uit in Noord- en Zuid-Holland. Bij de firma Wijnbelt Co. alhier werd de vorige week een steur aange voerd van ongeveer 250 pond, welke op de bovenrivieren was gevangen. Deze vischsoort komt tegenwoordig zeer zeld zaam in de rivieren voor. De in deze gemeente gehouden collecte, ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den den Ge wapenden Dienst in de Nederlanden, heeft f6.59 opgebracht. De ingeschrevene voor den dienst plicht der lichting 1937 dezer gemeente, J. H. van Drent, is bij besluit van den Herkeuringsraad voor goed ongeschikt voor den militairen dienst verklaard. Door het plaatselijk Crisis-comité alhier zijn aan verschillende daarvoor in aanmerking komende gezinnen kleeding stukken en ondergoed uitgereikt. WERKENDAM. Het zoontje van den heer K* aan de Uitbreiding! kwam in een riek te vallen. Hierbij werd zijn knie zoo danig verwond, dat geneeskundige hulp" van Dr. Schols moest worden ontboden. Naar wij vernemen is de heer Joh. van Loon C.Dzn. aannemer al hier, de hoogste inschrijver voor de Gemeente-motorvlet, wel!k!e bij in schrijving is verkocht. De gehouden collecte in de Geref. Kerk' voor de Geref. Zending heeft opgebracht f91,67. De heer Jac. G. van Oord al hier, was de hoogste inschrijver voor de steenbestorting betreffende het werk volgens bestek No. 124 R.W.S., bestorting van de Hoornsche hoofden nabij Helievoetsluis. De aanbesteding van een dergelijk werk' is zoo dat ingeschreven werd voor een bedrag van f 20.000.en wie daarvoor de meeste tonnen steen kan leveren en verwerken. De postduivenvereen. „Tot Weerziens" alhier, hield een wed vlucht vanaf Vierzon (Fr.) ^fstand 5.50 KjM. Loslating 6.30 uur met Oo sten wind en warm weer. Eerste duif 18.03.30. Laatste duif 20.44.17. Uitslag als volgt H. Admiraal le en 7e. J. W. van Doesburg 2e en 9e. Biesheuvel en Co 3e en 8e. Visser, Berchum, Werff 4e en 6e. J. v. d. Steenhoven 5e. Kooi-Kooter 10e en 12e. B. G roenevel d 11e. Zaterdag a.s. wedvlucht van Noyon. WIJK. In aansluiting op hetgeen in bet nummer van Vrijdag j.l. was opgenomen betreffende de huldiging van den WelEd. Heer A. v. d. Heuvel alhier, wordt nog medegedeeld, dat a.s. Donderdag langs de huizen zal worden gecollecteerd. Het 4-jarig dochtertje van ij. den Dekker, dat Donderdagavond op straat speelde, werd plotseling aan gereden door een wielrijder. De klei ne werd met een bloedende hoofd wonde opgenomen en moest door Dr. Roosendaal gehecht worden. Het (wa re wel iwensichelijk'. dat de wielrij der. die achteloos! zijn weg vervolgde, in het vervolg wanneer hem' een der gelijk! geval overkbmt, wat meer men- séhelijkl Zou willen betoonen. Heden overleed, na een kortstondige ongesteldheid, mijn innig geliefde Man, en der kinderen zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, ANT0NIE N00RL00S in den ouderdom van 61 jaren en ruim 4 maanden. De hope, dat hij mocht ingegaan zijn in de rust, die er overblijft voor het volk van God, trooste ons in onze diepe smart. Wed. A. Noorloos De Graaff. W. Noorloos. B. Noorloos. C. Noorloos. B. H. Noorloos Branderhorst en kinderen. A. Noorloos. A. C. Noorloos. Andel, 22 Juni 4936. Vanaf heden verkrijgbaar in den van ouds bekenden boomgaard van VERHAGEN te Meeuwen. Bestellingen worden ook aan genomen bij C. G. TIMMER MANS, Veen. Telef. no. 8. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van P. SCHEE REN, buisschilder te Dussen. De Curator, Mr. J. RUIJGROK. Dussen, 49 Juni 4936. Nog treurende over het verlies van onze onvergete lijke Moeder, behaagde het den Heere thans plotseling uit ons midden weg te nemen onzen geliefden Vader, ANTON VERSLUYS, Weduwnaar van Pieternella Gerdina Honcoop, in den ouderdom van 51 jaren en 10 maanden. LEENDERT. KLAZINA. JO. COR. Andel, 23 Juni 1936. Donderdag; g»™ BIJBELS en KERKBOEKEN in verschillende prijzen verkrijgbaar bij de EIRMA li J. VEERMAN HEUSDEN. VAN G. DEN ADEL. Vakkundige en nette bedie ning. Haarknippen f 0,20 Kinderen knippen f 0,45 Scheren t 0,10 Beleefd aanbevelend, Malta-Aardappelen Aardbeien. Tomaten. Asperges. VERKRIJGBAAR BIJ: Telefoon No. 9 HEUSDEN. H.H. LANDBOUWERS!! TE KOOP: een zoo goed als nieuwe Dorsch- machine, dubbele reiniging, dorst marktschoon, capaciteit 5 H.L. per uur. Tevens een 5 P K. electro motor, alles in zeer goeden staat. Te bevragen onder No. 24 Bureau van dit Blad. Leveren en herstellen van alle soorten uurwerken, accuraat en billijk 1 Kassier s O. VAN WIJK. Kantoor geopend DINSDAGS en VRIJDAGS v«n 29 uur. Prijs per advertentie van hoogstens 6 regels enkele kolom. Bij éénmaal plaatsing f 0.60. Bij tweemaal plaatsing f 1.10. Bij driemaal plaatsing f 1.50. (BIJ VOORUITBETALING). Te koopeen in g. st. verk. Chevrolet be stelwagen, 61000 K.M. geloopen. Bil lijken p r y 8. J. C. VAN WIJK te Wijk. Vacant Vacant de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 3