HANDBORDUURSELS de groote mode. ^-7— SPORTIEVE KLEEDING ONS PATRON EN HOEKJE AVONDKLEEDfNG. Treksluitingen. VACANTIEKLEEDING HET BESTELLEN VAN PATRONEN, VANDAAG....!! vandaag! is de belangrijke dag van de week. Want vandaag! hebt u veel te doen, dat u niet mag uitstellen. Vandaag! hebt u uw kleine zorgen, die morgen wel weer terug keeren, maar die u vandaag! toch eerst moet overwinnen, om ze mor gen opnieuw te kunnen beleven. Vandaag! kan een. dag zijn, waarop belangrijke be sluiten moeten worden genomen. Vandaag! neemt u het besluit, te profieeren van on ze premie. Vandaag! bent u een der vele lezeressen van ons blad, die deze fraaie modeblad-premie aanvraagt. U doet het vandaag! nog. En als u die premie in huis krijgt, kunt u op dien dag zeggen, dat u vandaag! hebt genoten en geholpen wordt in den moeilijken tijd, die u doormaakt. Vandaag! nog schrijft u even aan de Re dactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag en u sluit dan twaalf centen aan postzegels bij. De premie wordt u dan vanzelf toegezonden. En u zult zien, dat vandaag! een zeer belang rijke en nuttige dag voor u is geweest. Dus: vandaag! nog doen. Patronen van in deze rubriek voorko- mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Praetisch Mo- i deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke- ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Alle mogelijke handwerk-technieken worden op damesjaponnen en blouses toegepast, soms ziet men druk bewerk te japonnen, dan weer een enkele mo tief op een ceintuur, voor- of rugrand. K. 28435. Middagjapon van lichtcrêpe met schootje en aan de bovenpas genip te mouwen. Sobere versiering in platte steek op voorpanden en mouwen. K. 38522. Eenvoudige linnen japon met kruissteek versiering in drie kleu ren; de blouse kan ook op donkere rok ken worden gedragen. B. 38552. Aansluitende blouse van naturel linnen bewerkt met platte, steel- en spansteek in aardige, vroolijke kleuren. V. 38551. Grof linnen vest met bon te bloemen geborduurd en gesloten met gekleurd koord, dat door nesselgaten geregen wordt. V. 38504. Aardig vest om over lin nen zomer japonnen te dragen. Pastel- kleurige wollen stof leent zich hier zeer goed voor, waarbij garneering wordt aangebracht op de revers en zakken. Hierbij kan een ceintuur gedragen wor den van dezelfde uitvoering, die met een koord dichtgeregen wordt. B. 28351. Zeer apart manteltje van wollen stof met geappliceerde bloemen motieven. Kleine figuren in de hoeken en applicatie op den rug, die uit drie panden bestaat. Patronen in de maten 42, 44, 46 en 48 a 0.58. worden. Ook de lange capes zijn praetisch van gummi of zijde, omdat ze zich zoo> heel klein laten opvouwen of op de arm mee genomen nagenoeg niets wegen. Alle kleuren zijn nagenoeg vertegen woordigd bij de zijden mantels en cape, zwart, blauw, rood, groen, geel, beige; ieder volge zijn smaak. Leer en fluweel wordt als garneering toegepast op gabardine mantels voor revers, kraag en mouw-opslagen, meest in een andere tim. De combinatie groen-bruin is zeer gewild. De parapluies blijven klein, kunnen zelfs zéér klein gemaakt worden n.l. de inschuif bare modellen, en zijn gemakkelijk te han- teeren. Over een gekleurde middagjapon staat een zijden regencape elegant; terwijl een passende hoed gekozen wordt, eenvoudig, doch gekleed. Zelfs op droge, stoffige dagen is het prae tisch om een dun zijden regenmantel te dra gen. Tulle zeer modern. Op warme zomeravonden is men gauw luchtig gekleed, vooral indien men op bad plaatsen op vacantie-oorden nog eens een dansje in de open lucht wil maken. Lichte weefsels als organdie, georgette en chif fon zijn hiervoor gewenscht; de japon nen worden meestal met ruimte klokken en. volants gemaakt en omhullen de draagster als met een gazig waas. Chiffon en organdie zijn veelal met groo te bloemen bedrukt en de toiletten vragen weinig of geen gar neer ing, zij zijn tot op kniehoopte tamelijk aangesloten om daar na in rijke klokken over te gaan. Fluwee- len ceintuurs, soms met lange afhangende strikken en einden staan er mooi bij, ter wijl de halfsuitsnijding zeer bescheiden is. Plissé's de schrik van zuinige huisvrou wen zijn onmisbaar en zullen het geheel trouwens buitengewoon veel eleganter ma ken. Kant wordt eveneens veel verwerkt o.a. met lange capes. De klassieke modellen met de verhoogde taillelijn, worden door lang-e slanke figu ren gedragen; soms versierd met een rank bloemen geheel of gedeeltelijk om de hals uitsnijding. De dernière création zijn witte tulle ja ponnen met tafzijden onderjapon en groo te tafzijden bloemen. Blauw, oud-rose en champagne domineeren, ook zwart met ge kleurde onderjurk. Deze robes geven een buitengewoon elegant geheel. Tot de meest geziene garneeringen op avondjaponnen behooren behalve veel plis sé's een overdaad van volants en strooken. Avondjaponnen ziet men overheerschend veel van tafzijde effen en imprimé, soms met zomerbont; zij zijn meestal drie kwart lang en hebben zeer ruime mouwen. V 38504 S 11525/11 bijpassende cape bij te dragen, dan weer een kort manteltje in vroolijke tint. Wit linnen of witte waschzijde is zeer geschikt, omdat wij er steeds weer andere fleurige details op kunnen dragen. Wit geeft onze fantasie bijzonder groote vrij heid, want nagenoeg alles kan er bij ge dragen worden, rood, blauw, groen, geel in alle mogelijke kleurschakeeringen, ook in onderlinge combinatie. Capes kunnen wij zelfs met weinig ma teriaal maken en in korten tijd is zoo'n coquet dingske gereed evenals de moderne bolero's en vlotte vesten. Het bontgestreep- te manteltje met effen revers kost wellicht wat meer hoofdbrekens, doch men krijgt dan ook iets aparts. Vergeten wij toch niet de knoopen, die zoon'n belangrijk aandeel in het slagen van een geheel hebben. Is er wel ooit een tijd geweest, dat men zoo'n enorme sortee ring in knoopen had in allerlei kleuren, vormen en materiaal als thans het geval is? De rok met schouderbanden en gedeel telijk opgestikte plooien is sportief en geeft veel bewegingsvrijheid. Er worden blouses bij gedragen in de meest uiteen- loopende modellen; de korte gladde mouw tjes en hoog gesloten hals vragen den voor rang. Het is inderdaad wel een weinig vreemd, dat thans ook voor de zomer maanden deze hooge halzen gedecreteerd worden. Bij de bontgestreepte rokken ziet men aansluitende keursjes en organdie-blouses dragen, terwijl gemakshalve een doek om het hoofd gebonden wordt mo weerspan nige lokken op hun plaats te houden. Regenmantels en capes behooren tot de onmisbare kleedingstukken evenals g e- makkelijke sportieve schoenen. Natuurlijk hopen wij allen op een mooie zomer, doch nu en dan een regen buitjes is onvermijdelijk en zelfs ge wenscht. Wanneer de weergoden echter niet met ons zijn, moeten wij ons op alles voorbe reiden. Doordat de mogelijkheid thans bestaat om zeer vele weefsels te imprequeeren is de keuze voor regendagen aanmerkelijk grooter geworden. Vroeger hadden wij veel anders te kiezen dan gummimantel en gabardine, doch thans kan men nagenoeg niet meer zien, dat wij regenkleeding dra gen. Bijzonder aardig zijn de geprepareer de linnen regenmantels, gekleed de geribd fluweelen en zijden modellen, waarop meermalen een kleine cape geknoopt kan Wat verstaat men onder sportieve klee. ding? Niet alleen japonnen, mantels e.d. die men speciaal voor sportieve doeleim den draagt, doch alles wat een sportief ka^ gestikte plooi, waardoor meerdere ruimte Ontstaat. Een blauw- witte jumper met donkerblauwe rok is een aardige combi natie, die trouwens heel geschikt is om 's middags gedragen te worden. De man tel links wordt door een ceintuur bijeen ge houden en wordt in een neutrale tint ge dragen. Linnen is zeer geschikt voor dit model, waarbij een kleurige das wordt ge dragen. De opgeknoopte stofreepen en de opslagen der zakken zijn van donkerder tint linnen. Deze mantel is gekleed en heer lijk doel voor warme dagen. Het mantel- costume rechts is praetisch voor vacantie- dagen en voor de reis, kan van linnen of stof gemaakt worden, liefst in een gedekte toon. Opgestikte zakken, bies over de bovenarm; knoopgarneering. ZOMER JA PONNEN VOOR MOEDER EN DOCHTER. G. 57. .Prijs per patroon ƒ0.25 en ƒ02.05 voor adm. en verzendkosten. Bedrukte weefsels zijn zeer modern zoo wel in eenvoudige als meer gekleede uit voeringen. Vlisco, Tobralco, Cretonne e.d. waschbare, kleur echte weefsels zijn buiten gewoon prettig om in huis, doch niet min der in de vacantieweken gedragen te wor den. De weergegeven modellen zijn zeer eenvoudig en als eenige garneering zijn wit piqué kraagjes op beide japonnetjes aan gebracht en een aardige knoopgarneering in de hoofdkleur. De damesjapon heeft aan de voorzijde een pas, rugpand één geheel. De pas, die ,in het midden met kleine puntjes op de blouse is gestikt, sluit in het midden, terwijl het bo vendeel met heel weinig ruimte aan de rok wordt gezet. Om het middel komt een smalle seintuur. De rok heeft één achterbaan en twee voorbanen, waarvan een klein deel in het midden open valt. Langs de opgestikte na den worden de knoopen van het voorpand in rechte lijn voortgezet. Patronen in de maten 44, 46, 48 en 50. MEISJESJURK. G. 58. Prijs per patroon 0.25 en 0.05 voor adm. en erzendkosten. De jurk voor de dochter bestaat uit door- loopende banen met een ceintuur van suède Aan de voorzijde is een puntig geknipte pas, rug bestaat uit één pand. De jurk sluit in het midden met knoopen. Kleine glad de mouwtjes met piqué opslagen, die in gezet zijn. Patronen verkrijgbaar voor meisjes van 1012 jaar. rakter draagt. Men kan deze zoowel des morgens als 's middags dragen, doch voor ,'s avonds leenen zich meer andere model len. Onze afbeelding geeft modellen weer, die ondanks het sportieve karakter toch elegant zijn. De japon is gedacht van An gora in lichtbruin, groen of maiskleur en is van boven tot onder dicht geknoopt, heeft opgestikte zakken en aan de hals twee driehoekjes, die op geknoopt worden, waaronder 'een aardige gekleurde sjaal wordt gedragen, het zij opgerold of met een puntje op den rug, korte raglan-mou- wen. De driekwart lange mantel heeft een bovenpas, die opgestikt worden, waardoor de mouwen lager ingezet zijn. Dit model hangt aan de voorkant open en sluit aan de bovenpas met twee knoopen en heeft een organdie strik. De rechte mantel kleedt heel mooi of en heeft een ruit in harmo nie met de japon. Bijzonder aardig staat de rij knoopen, die evenals de ceintuur uit de mantel te zien komt. Pullovers blijven zich in de gunst der da mes verheugen en wij mogen haast wel aannemen, dat iedere vrouw er minstens één in haar bezit heeft. Onze middelste af beelding geeft een jumper weer, die in dwarse strepen is uitgevoerd met een smalle rolkraag als halfsafwerking en smalle seintuur. De rok heeft een apart op- In Parijs zijn deze sluitingen hoogst mo dern, niet alleen op sportieve, doch ook op middag- en avondjaponnen worden ze toe gepast. De zijnaden worden vaak met deze sluitingen, in de kleur der japon bijeenge houden en bij de zakken van mantels en wandeljaponnen worden ze eveneens aan gebracht. Op sommige avondjaponnen ver vangen ze zelfs de schoudernaden. Wij za gen een mouwlooze avondjapon, waarbij deze treksluiting op geraffineerde wijze aan de rugpanden was aangebracht. Is de slui ting hoog opgetrokken dan is deze japon ge schikt voor concerten, schouwburg, diner- tjes e.d., terwijl men de sluiting slechts omlaag behoeft te trekken om het geheel om te tooveren in een avondjapon met rugdécolleté. Deze ritssluiting is bij avond japonnen absoluut onzichtbaar aangebracht, doch bij sportieve modellen ziet men ze in afstekende kleur, zoodat zij onmiddellijk opvalt. Zoo is een groene sportieve japon bijzonder aardig met roode treksluiting en een bruine met een groene uitvoering. Vacantie! met een wereld van vreugde, zonnenglans en rust omvat dit woord. Het geeft ons kracht om het sleurleven ge makkelijker op te nemen en is als een schitterend, flonkerende ster. Het is niet noodig om in auto's rond te rijden en in de grootste hotels te logeer en, want het gevoel van vrijheid, dat de vacantie ons biedt, geeft op zichzelf reeds zooveel moois. Wanneer wij nu eenmaal langzaam maar zeker het tijdstip naderen, dat wijd vacan tie hebben, dan is daar ten nauwste het kleedingvraagstuk mee verbonden. Behal ve een enkele gekleede japon zullen wij onze uitrusting zoo praetisch mogelijk kiezen. De moderne kleeding i. dan ook wel zeer doelmatig uitgedacht en wij kun nen één japon voor verschillende doelein den gebruiken, b.v. door er nu eens een BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Praetisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203, NAAM: STRAAT: PLAATS Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Praetisch Modeblad" wenscht te ont- qangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8