Binnenland MOTORRIJDER ZWAAR GEWOND. Te Nieuwerbrug g. d. Rijn is op den Rijksstraatweg een motoronge luk! gebeurd. De motorrijder E. 01- denburgen uit Amersfoort slipte ten gevolge van een kuil in den weg en de motorfiets sloeg over den kop. [Met een schedelfractuur is de motor rijder in zorgwékkenden toestand naar zijn woning te Amersfoort vervoerd. o VERDRONKEN. Het achtjarig jongetje J. C. K. uit de Lange Koestraat te Utrecht, is bij het spelen in den Catharijnensingel gevallen, ter hoogte van het hoofd bureau van politie. Eenige voorbijgangers waarschuw den de politie, waarna twee inspec teurs, twee rechercheurs en een bur ger zich gekleed te water begaven. iNdat zij een half uur hadden ge doken en geen resultaat hadden ver kregen is' men gaan dreggen, waar na tenslotte het knaapje werd opge haald. Een ^injectie, die nog spoe dig werd gegeven, mocht niet meer baten. Het lijkje is naar de schouw- kjamer overgebracht. FIETSENDIEF GEARRESTEERD. De politie te Leeuwarden heeft ge arresteerd den 28-jarigen J. J. v. B., woonachtig aldaar, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van tien fietsen, eenige belastingmerkën en verscheidene portemionnaies met inhoud. In verband met vorenstaande dief stallen werd later op den dag terzake van heling aangehouden de 31-jarige D. van der V., eveneens te Leeuwar den woonachtig. JONGEN [MET ZAKMES GE STOKEN. Eenige opgeschoten jongens waren aan het stoeien voor het huis van den koopman |M,. in de Hoofdstraat te Hoogeveen. Zij wierpen iets in de brievenbus. Een hunner, een ontsla gen bediende van M., die reeds eeni- gen tijd door de jongens schijnt te worden lastig gevallen, wond zich he vig op en stak in zijn woede met een zakmes naar een jongen, die in den rug, werd getroffen. Na door een dok ter te zijn verbonden is de jongen naar het Bethesda-ziékenhuis overge bracht. o OUDEN VAN DAGEN DEFILEE- REN VOOR H. M. DE KONINGIN. Vierhonderd ouden van dagen uit he Groott Voorster Gasthuis te De venter hebben voor H. M. de Konin gin op het Loo gedefileerd. Terwijl een muziekcorps vroolijke marschen speelde, trok de autocolonne, welke ruim1 honderd wagens telde, voorbij het paleis. o 'AUTOBUS RIJDT VOETGANGER AAN. Een autobus van den heer Jac. Verhagen uit Gilze Rijen, bestuurd door den heer G. Piere, kwam uit de richting Deurne en reed in de rich ting Best. Op de grens van de ge meente Eindhoven liepen eenige per sonen, die min of meer onder den invloed van sterkedrank verkeerden, op den rijweg. Toen de bus nader de, week een dezer personen naar het midden van den rijweg uit. Een aanrijding was onvermijdelijk. De voetganger, E. Sukkel uit Eindhoven, een beenbreuk op. Tengevolge van de plotseing zwerikling, waardoor de chauffeur een aanrijding had getracht te vermijden, verloor hij' de macht over het stuur. De auto reed met een vaart van 40 a 50 k'.m. tegen een boom, waardoor de bus grootendeels werd vernield. Van de veertien inzittenden liepen er elf verwondingen op. De chauf feur bleef ongedeerd. Acht gewonden zijn naar het Binnengasthuis te Eind hoven overgebracht, de anderen naar het St. Josephsziek'enhuis te Eind hoven. o .MOTORFIETS IN BOCHT GE SLIPT. De 35-jarige motorrijder H. Vink'e uit Groningen, die deelnam aan den 'Noorder nachtrit, welke was uitge schreven door de motorclub Gronin gen, te Huis ter Heide (Friesland) is in een bocht van den weg geslipt. V. geraakte onder de. motorfiets en werd. Zwaar gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Een op de duo gezeten persoon be- Skwam lichte verwondingen. In denzelfden bocht slipten nog twee motorrijders. Zij1 kwamen er zon der letsel af. o BRAND WEER AUT O TE WATER GEREDEN. Monteur meegesleurd en verdronken. De brandweerman K. Slagter te Almelo, die belast was met het onder houd van den brandweerwagen, is met deze auto te water geraakt. De auto verdween geheel onder water en hoewel het spoedig gehikte S. weer op het droge te brengen, ble ken de levensgeesten reeds te zijn ge wekten. Het ongeluk1 geschiedde bij het uit rijden van de auto uit het gebouw van de gemeentewerken, dat aan het kanaal is gelegen. De wagen reed van den dijk) af en sleurde S. mee. Het slachtoffer was zestig jaar oud en gehuwd. o BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Motorrijder zwaar gewond. Op den Rijksweg tusschen Crailoo en Bussum is de motorrijder N. uit Amersfoort, die uit de richting Laren kwam, tegen een uit de richting Am sterdam komende auto gebotst, wel ke den Nieuwe Blaricumer weg in reed, zonder den motorrijder voor rang te verleenen. N. werd van zijn motorfiets geslingerd. Met zware kwetsuren is hij overgebracht naar de Mayellastichting te Bussum. De auto, welke aanzienlijk bescha digd werd, moest worden wegge sleept. De automobilist bekwam geen letsel. o VLUCHT MET DEN DOOD BE KOCHT. Een zwerver, W. genaamd, was aan het venten in Oosterbeék'-laag, hoe wel hij daartoe geen vergunning bezat. Toen de man door een agent van politie werd gesnapt, vluchtte hij in de richting van den Rijn en sprong zonder aarzelen in de rivier, kennelijk met de bedoeling om naar de over zijde te zwemmen. W. is echter door den stroom gegrepen en was onder water verdwenen, voordat iemand in staat was, hulp te bieden. o VROUW DOOR VLIEGTUIG GE GREPEN EN GEDOOD. De 24-jarige Maria Legiest uit Gent en een heer, die op het strand te Wenduyne in België wandelden, hoor den een vliegytuig, dat zeer laag vloog. De man riep de vrouw toe, zich op den grond te werpen, daar hij vreesde, dat het vliegtuig hen zou treffen. De man werd door een wiel van het toestel geraakt en tegen het strand geworpen. Hij bekwam evenwel geen letsel. Het vliegtuig, dat één meter boven het strand vloog, greep echter de vrouw en wierp haar een eind ver der tegen 'den grond. Zij had zulke zware verwondingen opgeloopen, dat zij eenige oogenblikken laten over leed. o ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Chauffeur zwaar gewond. Op den onbewaak'ten overweg pp den Doodeweg te Leusden, is een ern stig ongeval gebeurd. Uit de richting Amersfoort naderde de trein, die om 8.16 van Amsterdam naar Kesteren was vertrokken. Uit de richting Hamersfeld kwam een melkauto, bestuurd door den 35-jari- gen KI. Hoollwerf uit Barneveld. De machinist gaf verscheidene signalen, doch de bestuurder trachtte nog den overweg te passeeren. Het gevolg was. dat de wagen aan de achterzijde werd gegrepen en 150 meter werd meegesleurd. Op 75 m. van den over weg werd de bestuurder uit het voer tuig geslingerd en bleef zwaar ge wond liggen. De auto werd geheel versplinterd. De bestuurder, die een diepe hoofd wonde en tal van zware kneuzingen had, werd per auto naar de Lichten berg te Amersfoort vervoerd. Tengevolge van het ongeval moes ten de treinen over een ander spoor worden geleid. o VERKEERSONGELUK TE ELST. Oude dame zwaar gewond. Toen een personenauto, bestuurd door dr. O. uit Nijmegen, even op den Rijksweg te Eist stilstond, werd de ze van achteren aangereden door een vrachtauto bestuurd door den 24-ja- rigen chauffeur E. L. H. M. D. uit klaastricht. De personenauto schoof daardoor van den weg .en kantelde de sloot in. Van de drie inzittende da mes werd de 65-jarige schoonmoeder van den dokter het ergst gewond. Zij bekwam een zware 'hersenschud ding en vele snijwonden en werd, na te zijn verbonden per ziekenauto naar Nijmegen overgebracht. Ook de beide andere dames liepen diepe snij wonden op. De schuld van het on geval ligt bij den chauffeur van de vrachtauto. o FAMILIEDRAMA TE AMSTERDAM. Zoon steekt zijn vader. Op den Stadionweg te Amsterdam, heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag een familiedrama afgespeeld. Er waren in het gezin reeds meermalen woorden gevallen over het laat thuis komen van een der gezinsleden. Ook thans wat dit weer het geval. Het ge- heele gezin was door het optreden van oen vader op de been. Een der zoons, een jonge man van 17 jaar, maakte zich daarbij driftig. Hij greep een mes en bracht er zijn vader een steek mee in de borst en in den rug toe. De geneeskundige dienst bracht den ge wonde, waarvan men aanvankelijk vreesde, dat hij er slécht aan toe was, naar het Wilhelminagasthuis. De jongeman, die het mes hanteerde, werd door de politie meegenomen. Zondagmorgen bleek! de toestand van den gewonde goed te zijn; gevaar voor het leven was geweken. TWEE LIJKEN TE OOSTVOORNE AANGESPOELD. De lijken van den 62-jarigen A. Maan, i uit Vlaardingen en zijn elfjarig zoontje Jacob, die beiden Woensdagmiddag te Oostvoorne zijn verdronken, zijn aldaar opgehaald. Eerst is het lijk gevonden van den vaaer en toen de familie te Oostvoorne aankwam om het te herkennen, werd het lijkje opgehaald van het zoontje. o TWEE DIEVENBENDEN ONTMASKERD. De Rivierpolitie is dezer dagen op het spoor gekomen van een groot complot dieven en helers, dat het laatste jaar een groote partij scheeps- benoodigdheden touw en staal draad heeft gestolen van een fir ma in scheepsbenoodigheden aan de Boompjes. Tijdens het onderzoek, dat zich zelfs tot in enkele plaatsen in Zeeland uitstrekte, kwam de politie in aanraking met een tweede dieven bende, die de laatste jaren ten nadee- le van een verhuurderij van dekzei len, eveneens gevestigd aan de Boom pjes, voor plm. f 1800 aan dekzeilen heeft gestolen. In deze beide zaken zijn in totaal 26 personen betrokken, van wie 10 zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring. De twee dievenbenden, die ieder afzonderlijk werkten, hadden denzelf den heler gevonden, die voor de goederen zijn vaste klanten had. o KINDERLIJKJE OPGEHAALD: Het lijkje van het kind van schip per T. de Ruiter, dat de vorige week is verdronken, is door schipper J. v. d. Berg op het IJsselmeer gevon den en te Schellingwoude binnen gebracht. o BOTSING TUSSCHEN TWEE STOOMTRAMS. Op het baanvak1 van de Gooische stoomtram, achter de Vrolikstraat te Amsterdam, zijn twee tramtreinen, ie der van drie wagens, op elkaar ge- loopen. De tramtrein, die van de Weesper- poort vertrok in de richting Diemen. moest de pit die richting komende tramtrein passeeren aan de Linna- eusstraat. Deze laatste is echter door den wissel gereden naar de Weesper- poort Beide trams ontmoetten elkaar juist op het punt, waar de Vrolikstraat ombuigt en de wagenbestuurders el kaar niet konden zien. De bestuurder van de tram uit de richting van de Linnaeusstraat zou nog tweemaal hebben gefloten. Of schoon niet harder werd gereden dan met een vaart van 12 a 15 k'.m.. was de botsing hevig en de slag gewel dig Van alle kanten kwamen de be woners uit de huizen van de Vrolik straat toesnellen. Er bleken gewonden te zijnde passagiers uit de eerste wagens van de beide trams. Alle passagiers van beide trams verlieten zoo spoedig mogelijk! de rij tuigen en werden door de bewoners van den Vrolikstraat in hun huizen opgenomen. Een lid van het Roode Kruis, dat in de buurt woont, ver leende de eerste hulp. o TH. M. KETELAAR OVERLEDEN. Op 72-jarigen leeftijd is te Am sterdam in de Ned. Herv. Diacones sen-inrichting overleden de heer Th. M. Ketelaar, lid van de Tweede Ka mer, lid van den Amsterdamschen Gemeenteraad, oud-gedeputeerde van Noord-Holland en oud-wethouder van Amsterdam: Hoewel de ziekte van den heer Ketelaar hij leed aan een ernstige blaasontsteking aanvanke lijk een bevredigend verloop had, ontstond plotseling een inzinking. Spoedig daarna trad de dood in. o DE „HINDENBURG" BOVEN ONS LAND. Het Duitsche luchtschip „Hinden burg" verscheen Dinsdagmorgen te omstreeks kwart over negen boven Rotterdam. Het luchtschip koerste zeer laag over de stad en verdween in Noordelijke richting. Even over half tien vloog de lucht reus zeer laag over den Haag, zoo dat men alle gelegenheid had, het luchtschip vpn- nabij te. zien. Boven Scheveningen gekomen zet te de Hindenburg koers naar zee. Ver boven het water, verdween het gevaarte in westelijke richting. Het ongewone schouwspel trok natuurlijk zeer veel belangstelling. —o WEER DISCONTO-VERLAGING. Naar wij vernemen, heeft de Ne- derlandsche Bank met ingang van heden haar rentetarieven over de ge- heele linie opnieuw met een half procent verlaagd. Het wisseldisconto wordt derhalve teruggebracht met 4 tot 31/2 pCt. o NOODWEER BOVEN ONS LAND. Maandagmiddag heeft boven ons land een hevig onweder gewoed. Boven de gemeente Nyeveen bij Meppel heeft een hevig onweer ge woed, waarvan helaas: drie menschen het slachtoffer zijn geworden. Met een met twee paarden bespan nen wagen was de landbouwer Roelof Karsten, vergezeld door zijn broer en een tweetal knechts, op weg naar het hooiland, toen de bui kwam opzetten. De mannen zijn toen ijlings terugge keerd, maar werden vijftig meter van de boerderij van Karsten door' t nood weer overvallen en door den bliksem getroffen. Roelof Karsten werd be wusteloos geslagen en k'wam later weer bij, zonder noemenswaardig let sel te hebben bekomen. Zijn 39-jarige broeder Jan Karsten uit Ruinerwold echter werd door 't hemelvuur ge dood, evenals zijn knecht, de uit Weerwille afkomstige 17-jarige Jan Kragt en de 26-jarige landarbeider Geert Schoten uit Zwinderen. De twee paarden voor den wagen en een paard in het land werden eveneens gedood. Te Weerdinge, gemeente Emmen. is de 56-jarige echtgenoote van den arbeider Gerrit Paalman door den bliksem getroffen en op slag gedood. Zij stond met haar man en zoon voor de woning naar het overtrekken van de bui te kijken. De beide mannen bleven ongedeerd. De bliksem sloeg in de kapitale boerderij van den heer R. N. Deth- mers te Winschoten, met het ge volg, dat een felle brancl ontstond. Het gebouw werd vrijwel geheel in de asch gelegd, slechts het voorhuis bleef behouden. De brandweer van Midwolda verleende assistentie. De woning van den heer P. van den Akker te Noord-Bergum is door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. Van den in boedel kon niets worden gered. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt door verze kering gedekt. Bij Balkbrug ontlastte zich een een zwaar onweer, gepaard gaande met hevige regen en hagel. Bij den landbouwer P. Dolfsma aan den Zuiderweg sloeg de bliksem in de boerderij en zette deze in een minimum van tijd in lichter laaie. Dolfsma. die met zijn dochter al leen thuis was, kon zich ternauwer nood voor de zeer snel om zich heen grijpende vlammen redden, hij wist nog een kalf en een varken naar bui ten te .brengen. Behuizing, inboedel en een voorraad van dertigduizend pond hooi werden een prooi der vlam men, die na een half uur haar vernie lend werk hadden verricht. De brand weer was niet aanwezig. Verzekering dekt de schade. Door den hevigen wind zijn ver schillende boomen ontworteld, terwijl hier en daar gaten in daken zijn ge slagen. Tusschen Oosterwierum en Mat- gum werd de boerderij van den heer J. Leyenaar door den bliksem getrof fen. Het geheele pand werd een prooi der vlammen. Tusschen Parrega en Tjerkwerd de bliksem de boerderij van den heer G. Jansen. Ook hier kon niets wor den gered. Verzekering dekt de scha de. Te Laren is de bliksem ingeslagen in de villa van den heer G. C. F. Schoch aan Hoeflo. In een minimum van tijd stond het rieten dak! van de villa in lichter laaie. Aan de activiteit van de Larensche brandweer die zeer spoedig met de motorspuit ter plaatse was, is het te danken, dat de brand beperkt bleef tot de bovenverdieping. Na ruim twee uur was de brandy weer, die met twee stralen het hoog oplaaiende vuur bestreed, den brand meester. Een deel van den inboedel ging verloren. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt ongeveer zes duizend gulden. Ook' boven een groot deel van Friesland ontlastte zich een kort maar zwaar onweer, dat gepaard ging met hevige slagregens. Te Heerenveen werden twee woningen door den blik sem getroffen en te Stobbegat een in aanbouw zijnde boerderij. Brand werd niet veroorzaakt. Te Nieuwe Brug sloeg een zeilboot met twee studenten om. Een van hen die in het zeil verward raakte, yer- keerde in een hachelijke positie, doch te hulp gekomen personen wisten hem te redden. Te Ter Horne werd een zoon van den heer Wiersma te Irnsum die met zijn broer op den weg liep, door den bliksem getroffen en bewusteloos ge slagen. Gelukkig kwam de knaap later weer bij. Het haar was hem gedeelte lijk van het hoofd geschroeid. Dr. Baarda. uit Akk'rum, die het slachtoffer hulp zou verleenen slipte met zijn auto, tengevolge van de gladheid van den weg en kwam in een bermsloot terecht. Hij bekwam geen letsel en kon per rijwiel zijn reis voortzetten. Te Haskérdijken werd een koe van den veehouder H. door het hemel vuur gedood. Het gezin van der Broek, vader, en drie zoons, was in het hooiland bij Abcoude werkzaam, toen een he vig onweer losbarstte. Tijdens het noodweer werden alle vier personen door den bliksem getroffen. Vader van der B. was nog in staat om de brandende hooiwagen van het brandende hooi te ontlasten, doch werd spoedig daarna evenals zijn drie zoons, resp. 28, 26 en 24 jaar oud. bewusteloos. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Een der zoons was echter reeds overleden. De oudste zoon Henk was echter zoodanig door den bliksem getrof fen, dat hulp hier niet meer kon ba ten. De 26-jarige Gijs heeft ernstige brandwonden opgeloopen. de jongste zoon was evenals zijn vader, die na zijn kordaat optreden even het be wustzijn verloor, weer spoedig tot be wustzijn gekomen. WOUDKICHEM. De leerlingen van de laagste klassen van de Openbare lagere schoot zullen deze week, onder leiding van het onderwijzend personeel, een plezier tocht per motorboot maken naar Her wijnen, teneinde aldaar een kersen boomgaard te bezoeken. Bij de gehouden overgangsexa mens op den Handelscursus te Gorin- chem werden uit deze gemeente be vorderd voor Fransch van de Ie naar de 2e klas A. Wijnbelt en van de 2e naar de 3e voor Duitsch L. Huyser. Voor Engelsch Van 1 nia^r 2 A. Wijnbelt en van 2 na<jr 3 L. Huyser. De muzïVkvereenigingen Kunst en Vriendschap" en „Kunst na Strijd'" alhier, hebben Zaterdagavond:, onder leiding van dén directeur, den heer R. C. van der Wiel alhier, een concert gegeven te Rijswijk, ter gelegenheid van de opening van de muziektent al daar. Vergadering van den raad der ge meente ALMKERK op Vrijdag 26 Juni 1936 des nam. 3 uur (Z.T.). Aanwezig alle leden. Voorzitter: EdelAchtb. Heer H. Blok. Secretaris: WelEd. Heer A. Geu- deke. De Voorzitter opent de vergadering waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering leest, welke on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Kasopname bij den Gem.-Ontvan ger en den Directeur van het G.E.B. Alles is in de beste orde bevonden. Door Ged. St. is goedkeuring ver leend aan de begrooting 1936, tevens aan een 5-tal wijzigingen op de be grootingen over de jaren 1935 en '36. Idem, omtrent de heffing op be smettelijke ziekte en de Kon. goed keuring aangaande de heffing opcen ten op de gemeentefondsbelasting. Idem, tot het aangaan van een re kening-courant overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten, alsmede de aanbesteding van de Voorsteeg aan de firma Schermers. Idem, aan de wijziging der bouw verordening. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Besluit van Ged. St., waarbij zij naar aanleiding van het raadsbesluit tot verdeeling der gemeente in stern- districten voor de raadsverkiezing, de indeeling van de stemdistricten voor de verkiezing der Prov. Staten op dezelfde wijze regelen. De Voorzitter deelt mede dat in denzelfden geest een besluit is ont vangen van den Min. v. Binnenl. Za ken, daardoor is nu voor alle ver kiezingen het aantal stemdistricten op 4 gebracht. Voor kennisgeving aangenomen, evenals een schrijven van den Min. van Fin., wat betreft de financiëele verhouding. Schrijven van den Min. v. Binnen- landsche Zaken, betreffende plaatse lijke protectie, wat betreft aanbeste den van werk en het nemen van ar beiders. De Voorzitter licht dit adres nader toe en verzoekt de raadsleden hier mede ernstig rekening te houden. Spr.: vindt deze circulaire een stap in de goede richting. De heer v. Leeuwen zegt dat dit voor Almkerk te laat is gekomen. Schrijven van den heer A. C. Ver- steijnen, hoofd der O. L. school al hier, waarin hij den raad dank zegt voor de verlaging van den huurprijs van zijn woning. Schrijven van. den heer Haspels, voorheen hoofd der school te Waard huizen, waarin hij den raad verzoekt, in verband met zijn vertrek naar el ders, hem eervol ontslag te verlee nen als lid der commissie tot wering van schoolverzuim en lid van stem bureau III. Op voorstel van B. en W. wordt overeenkomstig dit verzoek gehan deld. Van Ged. St. is terugontvangen de verordening op de hondenbelasting, met verzbek een kleine wijziging aan te brengen. Daar dit van meer admi nistratieven aard is, wordt besloten overeenkomstig dit schrijven te han delen. (Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 4