VEILING WOUDRICHEM. Veiling van 1 Juli. Schoolmeesters f 2.45—f 2.65. Blauwputten f 2.90 f 3.60. Eerstelingen f 2.45f 2 50 Poters f200—f2.50. Alles per 400 K.G. VEILING ZALTBOMMEL. Veiling van 4 Juli. Madame Mathot 48. Frambozen 42 45. Meikersen I 61/240. Roode bessen 742. Alles per pond. Doperwten 3y2 per K G. Roodekool 6x/2. Bloemkool l1^—3y2. Alles per stuk. Kroten 3x/2 per bos. Zilveruitjes 40 per K.G. Eerstelingen 3.50—3.80. Blauwputten 4.204.30. Schoolmeesters 3.503.80. Alles per 400 K.G. Phtataelijk ftieuws. ALMKERK. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier, ;s benoemd de heer N. Hagoort te Nieuwendijk' (Gem. Alm kerk). Op 16 Juli a.s., hoopt de Herv. Meisjesvereen. „Arbeid Adelt" on der leiding van Mej. Harshagen een pleizierreisje te maken naar Giet hoorn. Toen Donderdagmiddag j.l., de knecht v. d. Wed. Pruijsen bezig was met de machine het hooiland te maaien viel plotseling het paard, hetwelk hiervoor bespannen was dood neer. Zijn wij wel ingelicht dan is het dier verzekerd. Naar wij vernemen hoopt op Maandag 13 Juli a.s., de Oranjever. alhier, in de zaal van de Wed. Dek ker een ledenvergadering te houden. BENEDEN LANGSTRAAT. Met den hooibouw gaat het voorspoedig. Zoowel over kwaliteit als kwantiteit is men tevreden. De prijs van het nieuwe hooi bedraagt thans f 5.50 a f 6.00. het oude hooi f 7.50 k f 8.00. Alles per 500 K.G. BOMMELER WAARD. Vergadering van het gecombi neerd college van het polderdistrict Bommelerwaard boven den Meijdijk', op Dinsdag 30 Juni 1936, wegens ongesteldheid van den Dijkgraaf, on der presidium van het oudste heem raad, de heer De Gaaij. De waarn. Voorzitter opent de ver gadering, en constateert dat vijf hee- ren, n.l. de Dijkgraaf H. C. de Jongh, en de leden JV1. P. van Willigen, C. W. de Geus, A. J. P. van der Horst en A. J. de Jongh wegens ongesteldheid verhinderd zijn de ver gadering bij te wonen. Hij spreekt den wensch uit, dat allen weer spoe dig hersteld zullen mogen zijn. Als stemmingsnummer wordt ge trokken noi. 2, zoodat de omvraag begint bij den heer van der Graft. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Van Ged. Staten zijn goedgekeurd teruggekomen de polderbesluiten in vorige vergadering behandeld. De volgende polderbesluiten zijn in gekomen en worden met gunstig ad vies doorgezonden naar Ged. Sta ten Dijkstool tot het op zijn verzoek verleenen van eervol ontslag aan den heer G. G. Lodder, districts-opzichter. met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Zaltbommel inzake publicaties; Nederhemert toelage houder van dekstier; Aalst: tot aangaan kasgeldleening; Zaltbommel en Rossum betaling uit onvoorzien; en aanvulling. De commissie tot onderzoek der be grootingen 1936 rapporteert tot goed-, keuring, met een opmerking aan den polder Aalst, en met aanmerkingen van de polders Bruchen en Zuilichem. Aldus besloten. Van de rondvraag wordt geen ge bruik gemaakt, waarna sluiting. HERPT. Door Mej. Faesen uit St. Oe- derode zal aan de leden van den R. K. Boerinnenbond eene zuivelour- sus worden gegeven. Op de groo- te land- en tuinbouwtentoonstelling, welke in September in V-ught wordt gehouden zal de R. K. Boerinnen- bond van Herpt aldaar met een stand uitkomen van zuivelproducten. MEEUWEN. Zaterdagavond zal in den kersen- bootngaard van Verbagen een concert ge geven worden door de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier en Leemans jazzband uit Dongen. Waar de kersen nu geheel rijp geworden zijn, twijfelen We er niet aan, of velen zullen Zaterdag avond den boomgaard bezoeken. Fokpaardendag voor het type tuig- paard alhier. Keuringen vanwege de Provinciale re gelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noordbrabant. Tweejarige merriën: 4e pr f 20, de zwarte Williena van W G. J Brander horst te Eethen 2e pr. f 10, de zwart bruine Wadine van Gebr. Branderhorst te Eethen 3e pr. f 10, de bruine Hilbma van A. Z. Snoek te Almkerk 4e pr. f 10, de bruine Wicola van A. de Jong te Almkerk 5e pr. f 40, de zwarte Wanda van L. A. van Eeten te Andel. Drie jarige merriënle pr. f 25 de donkerbruine Vinia van A. Z. Snot-k te Almkerk; 2e pr. f 45, de zwartbiume Vicoia van A. de Jong te Almkeik; 3e pr. f 10, de zwarte Valine van Gebr Oerlemans van der Schans te DroDgelen 4e pr. f 10, de bruine Sea van A. Z. Snoek te Almkerk Reservesle pr., de bruine Veleta van P. de Waal te Wer kendam 2e pr. de vos Velina van Gebi. Branderhorst te Eethen 3e pr. de bruine Verona van G. P. Kistemakers te Wer kendam. Vierachtjarige merriën: 4e pr. f 40, de vos Polona van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen 2e pr. f 30 de bruine Pingli van J. C. van Rooij te Tilburg3e pr. f 25, de bruine Subina van YV Snoek te Nieuwendijk 4e pr f 20, de donkerbruine Rodusa van W. G. J. Branderhorst te Eethen5e pr. f 15, de zwarte Tomona van A. A. Schoen makers te Raamsdonk 6e pr. f 40, de bruine Udinia van W. G. J. Branderborst te Eethen Reservesle pr. de zwarte Padona van J. van den Heuvel te Gen- deren 2e pr. de zwarte Sorena van Gebr. Brandtrhorst te Eethen. Keuring van hengsten met afstamme lingen. Bijdrage f 40 aan Eichbaum van A. Z. Snoek te Almkerk. Premiën van f 5 aan 42 afstammelin gen, toebehoorende aan de volgende eige naars A. Z. Snoek (6 stuks), G. Kolf, A. Schoenmakers, W. G. J. Branderhorst (2 stuks), G. H. Straver, C. Kolf. KeuriDg van één-jarige merriën van wege de Coöperatieve Fokpaardendag. 8 premiën van f 10, aan: 1, Zelina van Wed. A. Straver te B.broek 2, Zietha van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen 3, Zellie van A. Z. Snoek te Almkerk 4, Zoolie van A, D. van Buuren te Meeuwen 5, Zarita van Gebr. Oer lemans van der Schans te Drongelen 6, Zolandi van A. de Jong te Almkerk 7, Zalina van A. Z. Snoek te Almkerk 8, Zomora van A. de Jong te Almkerk. Keuring van één-jarige merriën, van wege de Afd Noord Brabant van het Ned. Stamboek Tuigpaardle pr. van f 15, 2e en 3e pr. a f 40, 4e7e pr. f 7 50 en 8e pr. van f 5, aan dezelfde jonge merriën in dezelfde volgorde als in de rubriek één jarige merriën Fokpaar dendag 9e en 10 pr. A f 5 aan Zally van A. Z Snoek te Almkerk en Zarthe van P. Nieuwenhuizen te Gïessen. De uitslag der keuring voor het Militair Certificaat wordt later bekend gemaakt. Hiervoor werden ongeveer 80 meniën aangeboden. Ook werden nog voorgebracht de heng sten Vadonis van J. van den Heuvel te Genderen en Valerius van de Ver. Het Land van Heusden en Altena. NIEUWENDIJK. Zaterdag; 4 Juli, zal hier een bloempjesdag georganiseerd worden ten bate van de Reclasseeringlsver- eeniging „Het Hoogeland". Bij onderhandsche aanbeste ding is door den heer G. J. Visser aan de aannemers H. C. Ottevanger en Gerd. Pruissen alhier, opgedragen het bouwen van een woonhuis a. d. Rijksstraatweg alhier. OUDENDIJK. Onder leiding van den heer P. C. v. d. Wiel hoopt Zaterdagavond de muziekvereen. „Kunst na Strijd" alhier, en de accordeonvereen. te Almkerk, een concert te geven te Werkendam. SPRANG. De 14-jarige J. B. ktoam in aanrijding met Mejuf. v. B. Beiden vielen van hun fiets. Eerstgenoemde kivam met den schrik vrij Mej. v. B. scheurde haar rok geheel stuk en bekwam een wonde aan haar knie. Bij het stoeien vatte de 17- jarige A. H. in een mes, waardoor hij een diepe snede in zijn rechterhand opliep, welke door Dr. Langemeijer verbonden moest worden. Doordat de 10-jarige H. C. en kele schoollieren die op de fiets den straatweg over peddelden vasthield, kwam een hunner A. M. te vallen, waardoor zij eenige kwetsuren aan 1 haar been opliep. De fiets was zoo gehavend, dat ze voor berijding on- j bruikbaar was. WIJK EN AALBURG. De trekking der verloting ten bate der voetbalvereeniging „Wilhel- mina" zal plaats hebben Woensdag 15 Juli a.s.n, des ^avonds half negen (Z.T.l in het café J. Bouman te Aalburg. WIJK. Zaterdagavond zal door de be kende muziekver. „Wilhelmina" uit Veen, in den kersenboomgaard van den heer Wink een concert gegeven worden. Waar, door het mooie weer de kersen nu geheel rijp zijn, zal mede door het te geven concert, velen doen besluiten aan dezen boomgaard een bezoek te brengen. (Zie advertentie). Gevonden: Een rijwielplaatje. Terug le bekomen bij G. v. d. Pol, Molendijk, alhier. WERKENDAM. De heer W. Dam alhier, werd benoemd tot lid en secundus van de Provinciale kerkordening in de Provincie Noordbrabant. A.s. Zaterdag des nam. van 810.30 zal bij gunstig weer, anders een week later, op het terrein achter den Molen een concert worden gege ven. Dezen avond zullen concerteer en het Fanfarecorps „Kunst na Strijd" van Oudendijk en de Mond-accorde- onvereen. „Bravo" van Almkerk. Voor muziekliefhebbers belooft het ■een genotvolle avond te worden, ge zien de bekendheid der vereenigin- gen. Mej. J. C. Ruitenberg alhier, slaagde aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem voor het examen onder wijzeres. De heer J. Pauw, wachtgelder, werd met ingang van 4 Juli benoemd als hoofd der O. L. School te Elle- w outs dij k Zeeland De busjes aan de uitgangen der Ned. Herv. Kerk, bestemd voor de Samenwerkende Zendingscorpora ties, hebben gedurende het eerste halfjaar 1936 opgebracht f39,75. Mej. Nagelkerke-Nieboer be liep vreesdij ke brandwonden aanhaar lichaam, doordat een betel kokend water, die zij droeg, omviel en over haar lichaam uitstortte. WOUDRICIIEM- Op zijn verzoek werd door het Bestuur van het waterschap „De Nieuwe Ban," aan den heer G. Vink te Gorinchem, wegens hoogen ouder dom eervol ontslag verleend als pol- derbode-wegwefker en in die plaats als zoodanig benoemd de heer J. van Vugt Gzn. alhier. Vanaf 1 Juli zijn verkrijgbaar kaarten voor het Provinciaal weg geld voor rijwielen voor de maanden Juli, Augustus en September tegen betaling van f 1.25. Aan het eind van September kunnen die kaarten tegen bijbetaling van f 1.25 worden ingeruild voor voljaarsch-kaarten. WOUDRICIIEM. In de plaats van den heer B. C. Buurman alhier, clie we gens hoogen leeftijd als zoodanig heeft bedankt, is door stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „De Oude Ban" alhier, tot secretaris- penningmeester van dat waterschap benoemd de heer C. M. Schaap alhier, het waterschap, zoodat als zoodanig De benoemde is thans Voorzitter van thans een vacature is ontstaan. De kinderen der laagste klas sen van de Openbare lagere school in de Vesting in deze gemeente heb ben onder geleide van het onderwij zend personeel Dinsdag j.l. een tocht gemaakt per motorboot naar Herwij nen, alwaar een kersenboomgaard werd bezocht. De kleinen hebben zich aldaar volop te goed gedaan aan de ze fijne vrucht. De Hoofdinspecteur van den Arbeid, Hoofd van het 2e district der Arbeidsinspectie te Breda heeft aan de broodbakkers G. M. Beneker, P. J. Dekker; L. Groeneveld; W. Hol ster; T. C. Ottevanger; C. J. van Wijk' en Gebr. D. en J. Smits, gl- len alhier, vergunning verleend op ie- deren Maandag, of wanneer een al gemeen gevierde feestdag op Maan dag valt, op den daarop volgenden Dinsdag ,dat het hoofd of de bestuur der, zonder hulp van anderen, bak- kersarbeid mag verrichten tusschen 12 en 5 uur des voormiddags en dat het op dien dag gebakken brood tus schen 3 en 7 uur des voormiddags wordt verkocht of afgeleverd aan of ten behoeve van de visschers in deze gemeente en de in den Biesbosch werkende arbeiders, die hun brood voor de geheele week medenemen of hunne huisgenooten. In de afgeloopen week werd door de Firma Wijnbelt en Co. alhier, op de Merwede en de Waal met een twee tal galgen op zalmen gevischt, op wel ke galgen een 50-tal visschers uit deze gemeente tewerk zijn gesteld. De vang sten waren beter dan de vorige week, doch de prijzen der zalm worden wat minder. Gedurende het tijdvak 18 tot en met 25 Jun ij.], werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 83 zal men waarvoor f0.60 tot f0.90 per pond werd besteed, benevens 1 schotzalmpje van f 2.65 per stuk. De fintenyisscherij werd einde af geloopen week weinig meer uitgeoe fend. De visscherij is thans geheel afgeloopen. De resultaten van de vang sten waren minder dan vorig jaar. Aan de vischmarkt werden in de afgeloopen week nog een 2000-tal finten aange voerd, waarvoor 1 tot 5 cent per pond werd besteed. In de afgeloopen week werd aan de vischmarkt alhier besteed voor dikke aal 45 tot 50 cent; dunne aal 14 tot 17 cent; reepenaal 27 tot 35 cent en bot 17 tot 22 cent; alles per pond. Door de Muziekvereen. „Kunst en Vriendschap" alhier, werd in café Maas een vergadering gehouden ter bespreking van de financieeie uitkom sten van het op 2e Pinksterdag j.l. in deze gemeente door gemelde vereeni ging georganiseerd concours voor mu ziek- en zangvereeniglngen. De Voorzitter der vereeniging, de heer C. J. van Wijk, opende de ver gadering en bracht aan de leden der vereeniging dank uit voor hunne belan- gelooze medewerking, welke het uit voerend comité van allen gedurende de voorbereidingen van het concours en niet het minst .op den concoursdag zel ve heeft mogen ondervinden. De Voor zitter bracht naar voren, dat hij ge voeld heeft ,dat door de leden den naam der vereeniging alle eer is aan gedaan, al is het in omgekeerde volg orde, daar de Vriendschap de Kunst heeft gediend. Vervolgens verzocht de Voorzitter aan de benoemde commissie van on derzoek verslag uit te brengen. Uit het verslag is gebleken, dat ,,Kunst en Vriendschap" op een ge slaagd concours kan terugzien. Nadat alle schulden der vereeniging uit het batig saldo van het gehouden concours werden betaald, vloeide nog een be drag van f 167.32 in de vereenigings- kas terwijl aan het Plaatselijk Crisis- Comité een bedrag van f75.werd ter hand gesteld. De penningmeester der vereeniging, de heer G. G. J. Struik,, deed daarna rekening en verantwoording en deel de mede, dat de vereeniging huiten de baten van het concours nog over een bedrag van ongeveer f100.beschikt. Na een bestaantijd van 19 maanden beschikt de vereeniging naast een keur- collectie van instrumenten derhalve nog over een bedrag van f 267.32. Hierna trad het bestuur in zijn ge heel af. Na stemming met gesloten briefjes;, werd het bestuur met alge- meene stemmen herkozen, waaruit blijkt, dat de bestuursleden het volste vertrouwen hebben van de leden. De Voorzitter sloot vervolgens het officieele gedeelte der vergadering en deelde nog mede, dat de vereeniging thans beschikt over een appeltje voor den dorst, waarna de leden nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen bleven. HEUSDEN. - Bij de gisteravond gehouden on derhandsche aanbesteding voor het bouwen van een woning op het Burcht plein, voor rekening van den heer G. J. Weck, werd dit werk aan de laag ste inschrijvers J. v. Wijk te Heus den en A. v. Bergeijk te Aalhurg, ge gund. Architect de heef A. J. v. Gerven te Herpt. o Tijdens Haar bezoek aan Friesland bezichtigde H. K. H. Priinses JuIió,.^ de door de jeu^d van Grouw vervaardigde modellen van zeilscheepjes H K H. vol baiahosteHina voor de soheeosbouwkunst van de Friesche jeugd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10