Veilingberichten Plaatselijk Nieuws Rechtzaken stroom stond. De ongelukkige was op lag dood. o— KERK INGESTORT. De oude kerk te Horssen in het land van Maas en Waal, is gedeeltelyk inge stort, waarbij persoonlijke ongelukken zich gelukkig niet voor deden. o VERDRONKEN. Te Zandvoort zyn 2 Haarlemmers P. Zoethout en A. G. Gau bij het baden verdronken. o— BRAND. Door het warmloopen van den motor is de banketbakkerij en winkel van den heer L. Halbersma te Krommenie in brand geraakt en geheel verwoest. Te Wormerveer was brand ontstaan in de branderij der cacaofabriek van de firma Keyzer en Stolp. De schade, welke door verzekering wordt gedekt, bedraagt f 20.000. o MEISJE TE LAREN ONDER ZAND BEDOLVEN. Zondagmiddag was de 7 jarige Brunja de Ruiter met twee zusjes in de heide achter de Utrechtsche waterleiding ie Laren in de zandafgraving aan het spelen. De ouders der drie kinderen zaten op eenigen afstand. Plotseling hoorden de ouders de kin deren hevig huilen, waarna de twee klein sten kwamen vertellen, dat haar zusje van 7 jaar onder het zand bedolven was, doordat een groot deel van de afgraving was ingestort. De verschrikte ouders togen oogenblikkelijk naar de plaats des onheils, maar konden het kind niet meer vinden. De man begon terstond te graven, ter wijl de moeder naar de Utrechtsche wa terleiding ging om daar hulp te halen. De heer Jansen, die bij de Utrechtsche waterleiding woont, waarschuwde telefo nisch de Hilversumsche en Larensche po litie. De Hilversumsche politie-auto ver scheen weldra met een dokter van den geneeskundigen dienst. Ook de Larensche politie en de burgemeester van Laren waren spoedig ter plaatse met een zuur stofapparaat. Men is toen met man en macht aan het graven gegaan, maar het duurde ruim een half uur voor men het kind naar boven kon krijgen. Anderhalf uur heeft men toen kunstmatige ademhaling toege past en met het zuurstofapparaat gewerkt, doch alles was vergeefs. De levensgeesten van het kind waren reeds geweken, o TEELTHEFFING VOOR AARDAPPELEN De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat ingevolge art. 6, lid 2, sub d, der Crisis-Aardappel-beschikking 1936, restitutie van de teeltheffing voor aardappelen kan plaats vinden indien kan worden aangetoond, dat de gemiddelde opbrengst van de op een bedrijf geteelde perceelen aardappelen, door andere oor zaken dan hagelslag, minder bedraagt dan 5000 kg. per ha. en dat die mindere opbrengst niet word gecompenseerd door een hoogere geldelijke opbrengst. Zij, die meenen om genoemde reden voor restitutie in aanmerking te komen, dienen zich tenminste 15 dagen voordat het rooien zal plaats hebben, schriftelyk te wenden tot de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie binnen welker werkgebied hun be drijf is gelegen. Hierby moet gebruik worden gemaakt van een bij die Landbouw-Crisis-Organi- satie verkrijgbaar formulier, terwijl bij het indienen van het verzoek om restitutie £2.50 moet worden overgemaakt, welk bedrag wordt terugbetaald indien de aan vrage gemotiveerd is gebleken. Het rooien van de betreffende perceelen aardappelen mag op straffe van verlies van het recht op restitutie niet eerder plaats hebben, dan nadat daarvoor door of van wege de Landbouw-Crisis-Organisatie toe stemming is gegeven. VERANTWOORDING van ingeko men goederen en gelden voor de BAZAR, die in September ten bate van het GROENE KRUIS der gemeente Eethen c.a. gehouden wordt. i. DERDE LIJST. de Bie, rijksveldwachter, Meeuwen, f'2.R. van Dalen, papierhander, Vrij- Jtoeve-Capele, lakstempel; D. voor de Poor te-v. Drunen, Vrijhoeve, kinder schoenen; H. Mouthaan, 's Greveld.-Ca- pele ,luïerbroekje; Wi. van Drunen, sla ger, Meeuwen, vleeschwaren; N. N., (Meeuwen, schortje, kleedje, onderjurk, 2 broekjes, 3 waschhandjes; J. Ockers, Meeuwen, tulband (toezegging); A. Hu- ïtink, Deventer, 12 blik leverpastei (toe zegging); T. Prinsen-Baaijens, Capel- sche veer, kleedje; O. van Ballegooyen, Meeuwen, taart (toezegging)W. de Graaf te Rijswijk! en T. van Tilburg te Andel, varkeu (toezegging); D. Oc- Refrs,, Meeuwen, tulband (toezegging) D. in 'tVeld, Meeuwen, kaasje (toe- Zegging); B. Zaaijer-Saltzer, Meeuwen, baby-jurkje; Wed. Cornbee, Meeuwen, roomkan; L. Kramer-Combee, Meeu wen, melkkan; van Bokhoven, Haar steeg, fruitmand (toezegging); N. N., Du)ssen, f0.25; W. J. van Gammeren, rijwielhandel, Drongeien, electrische rij wiellantaarn; N. N., Drongeien, spel denkussentje, kleppertje, kleedje, pot loden, boek; Mej. T. de Haan, Dron geien, 6 aschbakjes, portretlijstje, 4 beeldjes, 1 sigarettenbakje, 1 tafelmat je, 2 vaasjes, 4 eierdopjes, 2 zoutvaat jes klompje, inktstelletje, mosterd- en zoutbakje, molentje, luciferhoudertje, leg-puzzle; C. v. d. Berg, Eethen, kran tenhanger, 18 doezen wrijfwas, b'oe- menhanger, vaas, aschbak, 36 knipper- tjes, peper- en zoutstelletje, proppen schieter, eierdopje, voetbal, doosje met sigarenbandjes, 12 doosjes kleurkrijt, 2 aluminium suikerschepjes, 6 lepel tjes, 2 kandelaartjes, 12 sjaals, ^mond harmonica's, speldenkussentje, 24 p. pudding, honbonniere, 2 scheerspiegel tjes, 7 tollen, vaas, koekschaal, kamj, 30 pakjes kauwgom, 8 vingerhoeden, 6 vorken, 3 lepels, 3 doosjes met siga rettenkoker plus luciferdoosje, knot wol en 'knot katoen; Trien Roubos, Eethen, gehord, kinderschortje; Janna Verheij- ke, Eethen gehord, babyschortje; Saa- kes, Eethen, 12 pakjes tabak; de Heer, Rotterdam, 4 doosjes bonbons; Or ie Dumoulin, Waalwijk, 9 monsters Liga biscuits, 2 st. zeep; Mevr. Citroen, Aerdenhout, kaart mei zandvormpjes, bal, zakje kralen, klein kannetje. 4 in gelijste kaarten, gummihootje, 4 ges pen, 3 d punais.es; P. v. Dongen, Geertruidenberg, celluloid pop; Misset, Doetinchem, 2 receptenboekjes; Van Spaandonk, Tilburg, 7 radioprogramma- omslagen, 12 stel speelkaarten, 10 no titieboekjes, 60 speelgoedkaarten; G. J. Bouman, Wijk en Aalburg, 3 petten; Ch. Schender, Heusden, voetenkussen, schilderijtje; Bax Groothandel, Wou- drichem ,1 rozenbowlN. N., Eethen, room stél'; Gijbje de Feijter, Eethen, ge borduurd kleedje. HAAGSCHE VEILING. Veiling van 6 Juli. Meikersen (versch geplukt) I 19—24. Rood 69. Meikersen (pluk van Zater dag) I 9—16 Rood 4—5. Volgers 13 20. Hof kersen 1421. Napoleons 1523. Variksche Zwarten 1421. Idem II 57. Zwarte Kersen 1621. Wijnkers 2026. Aardbeien Mad. Mathot I 1018. Idem Extra 20—25. Roode Bessen 1120. Kruisbessen 717. Frambozen I 34 50. Idem II 1122. Alles per K.G. Dagelijks veiling half vier 's morgens. VEILING VEEN. Veiling van 6 Juli. Schoolmeesters f 3.50f 4.00. Blauwputten f 3.80f4.80. Eerstelingen f3.50. Poteres f2.00f. 2.60. Alles per 100 kg. Aanvoer 2300 kg. VEILING DRUNEN. Veiling van 6 Juli. Aardbeien 8—22. Roode bessen 10—20. Witte bessen 812. Frambozen 10—30. Kersen 1028. Snijboonen 22—30. Idem II 12—18. Dubbele boonen 2534. Wagenaars '20—26. Boterhoon 20—21. Stamhoon 18—20. Stamsnijboon 1619. Tuinboon 45. Krombekken 714. Erwten 5—11. Peulen 6—14. Breekpeen 611. j Spinazie 24. Piostelijn 2—5. Sjalotten 47. Rabarber 1—2. Alles per kg. Bloemkool 5—8. Idem II 24. i Roodekool 4—7. Wittekool 3—4. Savoiekooli 3/4—3. Spitskool! 1—11/2- Komkommers 1—3. Perziken 4—7. Meloenen 6—23. Alles per stuk. Kroten 2—3. Selderij I1/31 1/4. j Jj Peen 4—7/ j j Idem II 24. Alles per hos. BOSSCHE RECHTBANK. Uitspraken. S. v. Z., arbeider, Kerkwyk, mishande ling, 14 dagen gevangenisstrafJ. H. K., landbouwer, Wyk-Aalburg, bedreiging, 6 weken gevangenisstraf. HEUSDEN. De speldjesverkoop ten bate van de R.K. Missie, georganiseerd door den K.R.O., bracht hier op ruim f 10. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 450 bliuden, tewerk gesteld in de bekende Inrichting. Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelyk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een In ternaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van boven bedoelde loonen is veel geld noodig, waar toe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt dat de inwoners van Heusden met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Dezer dagen wordt de collecte gehouden. ALMKERK. J.l. Zaterdag speelde de korfbal.- vereen. „A. K." alhier haar 8ste comp. wedstrijd tegen een vereen, te Hardinxveld, welke eindigde met 60, in 't voordeel van eerstgenoemde. Onze dorpsgenoot de heer G. Kraaiveld, dienstdoende bij het korps mariniers te Rotterdam, vertrekt op 15 Juli a.s. voor een driejarig verblijf naar Oost-Indië, Bij den heer H. Kant alhier is komen aanvliegen een blauwe postduif, gemerkt (ring 849). Op de groene gummi ring 381,2365 Holland 35. Zaterdag 4 Juli hield de kieskring Den Bosch der A. R. partij op het terrein van de wed. Dekker alhier, haar reeds eerder aangekondigde Landdag. Voor dit doel had men 't terrein een feestelijk aanzien gegeven, door op verschillende punten de Nationale Driekleur te laten wapperen. Doordat er banken waren ge plaatst, konden de belangstellenden een behoorlijke zitplaats vinden. Voor den aanvang werd door het plaat selijk muziekkorps „Nooit Gedacht" marsch- muziek en vaderlandsche liederen ten ge- hoore gebracht. Te ruim half drie opende de heer C. B. v. d. Wal, voorzitter van den kring van propagandaclubs te 's Bosch, dezen Landdag, met het laten zingen van Psalm 89 vers 7 en 8, begeleid door het fan farecorps, waarna hij voorging in gebed. Hierna sprak de heer v. d. Wal een openingswoord, waarin hij alle aanwezigen verwelkomde, doch in 't byzonder riep spr. de heeren Z.Ex. Luit.-Generaal L. F. Duymar van Twist Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, den HoogWel.Ed.Gestr. heer Mr. G. A. Die penhorst Lid van Gedep. Staten van Utrecht en voorzitter van het hoofdbestuur van de A, R. prop.club, Ds. E. J. Beens Herv. pred. te Hedel, een hartelijk welkom toe. Spr. dankte de heeren voor de bereidwilligheid, dat zij direct gevolg hadden gegeven om hier vanmiddag op te treden. Ook dankte spr. de muziek- vereen, voor hare muzikale medewerking. Tevens werden nog verwelkomt de heeren Burgemeester en het Gemeentebestuur. Spr. zeide 0. a. nog, dat het bestuur aanvankelijk had gedacht, vanmiddag hier 'n 2000 personen vertegenwoordigd te zien, doch spr. meent, dat men hier nog lang niet aan toe isdoch spr. voegt hier direct dan by, dat wij de propa- gandaclub niet zien naar de kwantiteit, maar naar de kwaliteit. En wanneer alle aanwezigen propagandist zijn in hun eigen omgeving, met hetgeen hier vanmiddag gehoord wordt, dan gelooft spr. vast, dat men dan de 2000 wel zal bereiken. Op deze openingsrede volgde een lang durig applaus, waarna een tweetal cou pletten van het Wilhelmus, onder bege leiding van het muziekkorps, werden ge zongen. Onder daverend applaus der aanwezigen stelde de heer v. d. Wal namens het bestuur voor, een tweetal telegrammen te verzenden, n.m.l. een aan de partij- genooten welke in Artis te Amsterdam eveneens dezen middag een Landdag houden en een aan H. M. de Koningin waarin trouwe aanhankelijkheid aanH.M. en haar huis wordt bevestigd. Hierna sprak Z.Ex. Duymar van Twist een rede uit. Spr. zette in korte trekken het financieel sociaal economisch monetair beleid van het tegenwoordige cabinet uit een, door er op te wijzen hoe donker het er met ryksfinanciën bij staat. Ook noemde spr. den sociaal economischen toestand ongunstig, doch dit is geen ge volg van het tegenwoordig beleid, want de werkloosheid is geen Nederlandsch vraagstuk, doch een wereldverschijnsel maar gelukkig zegt spr. is hier het werkloozencijfer dalende en noemt hierover verschillende voorbeelden. Ver volgens wees spr. op het monetair beleid en noemde het aansturen op devaluatie in strijd met de moraliteit en kweekt wantrouwen en wanorde en kan ons land niet redden. Ook werden door spr. de politieke verhoudingen, de handhaving van 't gezag en het heengaan van Dr. De Visscher in den breede nog besproken, Met belijdenis van zonden en verootmoe diging voor God, moeten wy aldus spr. verder gaan en met heilige be zieling achter het vaandel der A.R. partij en het cabinet, besloot spr. deze leerzame rede. Met eer. woord van dank uitte den voorzitter den heer v. d. Wal de gevoe lens om Z.Ex. de Zegenbede van Psalm 134 3 staande onder begeleiding van de fanfare toe te zingen, welke met applaus werd begroet. Z.Ex. dankte de aanwezi gen voor deze Zegenbede en wenschte de zelfde bede de toehoorders allen toe. Na een korte pauze, waarin de muziek- vereeniging zorgde voor het muzikale ge deelte, begon na 't zingen van het Luthers- lied (Een vaste burg is onze God) prof. Mr. G. A. Diepenhorst van Utrecht zijn rede uit te spreken, waarin hij naar voren bracht, de a.s. verkieziezingsstrijd waarin het zal gaan tegen Dr. Colijn en zegt dat het A. R. volk zich steeds nauwer schaart achter zijn leider. Vervolgens wees spr. op de verarming der volkeren rondom ons door oorlog, revolutie en knoeierij met de munt. Onze regeering zoekt het even wicht te herstellen, doch felle critiek door de S.D.A.P., N.S.B., Chr. Dem. Unie en andere groepen, is nu den dank. Op felle wyze becretiseerde spreker de handelwijze van genoemde partijen en zegt vervolgens dat de A. R. partij met hun leider dr. Colijn de slagen die er vallen zullen, weer zal moeten opvangenen eindigde zijn rede met het Eendracht maakt macht" tegen de Revolutie en Evangelie, waarop een daverend applaus volgde. Nadat de voorzitter ook dezen spreker had dank gezegd voor zijn rede, werden 2 coupletten van het „Zij zullen het niet hebben" eveneens onder begeleiding staande gezongen, waarna Ds. E. J. Beens, Herv. pred. te Hedel het slotwoord sprak. Spr. ontwikkelde zijn gedachte dat wij op den drempel van Gods tempel moeten luisteren naar 't woord Gods, welke ook een lamp en een licht is op het politieke pad Vervolgens zegt spr. zijn „Hamer" en „Sikkel" de teekenen van de revolution, partijen, en stelde hiertegen het „Kruis" Sikkel en Hamer welke Z.Eerw. in den breede als tegenstelling gebruikte, in schijn, zegt spreker, wint het den satan, doch wij weten, dat volgens de H. Schrift alles op een cathastrophe zal uitloopen en hoopte dat die weten schap ons zal bewaren voor ijdele opti misme, want wij moeten strijden, zegt spreker, het is God die ons dit gebied, wij weten niet, aldus spreker, welke rol Hij de A. R. partij heeft toegezegd, doch moeten moedig voorwaarts, want wij weten dat Hy regeert en eens Zijn almacht zal toonen, wij weten ook, dat Kruis, Hamer en Sikkel teekenen van 's Heeren macht zijn, waarmede spreker zijn rede beëindigde. Nadat onder begeleiding van het fanfare corps gezongen was Psalm 72 6 en 11 sloot D3. Beens deze goedgeslaagde Land dag met dankgebed. ANDEL'. Mej. E. Benkhuijzen alhier, is aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem geslaagd voor het examen onderwij zeres. Het nieuwe hoofd der Chr. school alhier, de 'heer L. Geels te Utrecht, is in een vergadering geïnstal leerd. Tal van sprekers voerden het woord, terwijl1 de heer Geels na afloop dank zegde. BABILONIëNBROEK. Gevonden: 1 Leeg carboleumvat. Inl. bij Jan Lankhaar Pzn., alhier. CAPELLE. Onze dorpsgenoot, de heer J. Hommel, wordt met ingang van 16 dezer, als hulpklommies overgeplaatst van Vaals naar Maastricht. Naar men ons mededeelt eal a.s. Zaterdagavond op de muziektent over de 'binnenhaven een concert wor den gegeven door de gemengde zang- vereeniging ,,'t Rozeknopje" en het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid." De herijk van maten en ge wichten voor Vrijhoeve-Capelle zal plaats hébben op Zaterdag 11 Juli a.s., des morgens van half tien tot 12 uur in het gebouw van den Chr. Volksbond te Sprang. DUSSEN. Bij het oversteken, van den weg werd het driejarig zoontje van den heer L. van Moergestel, door een juist pas- seerende auto, bestuurd door den heer Berm te Hank, gegrepen. Het jongetje werd als het ware ge schept en viel! achterover op den bum per en werd zoo een twintigtal meters medegenomen. Met het hoofdje sloeg hij tegen een der koplampen, waardoor deze werd Vernield. Als door een wonder geraakte het ventje niet onder de wielen, doch bleef vóór op 'den wagep bekneld liggen. Hieraan 'is het te danken, dat dit on geval zoo bijzonder gunstig is afgeloo- pen. Thans bekwam hij slechts een flin ke hoofdwonde. Den heer Berm treft geen schuld. In verband met de overplaatsing van majoor Ramakers van de Rijks^ veldwacht alhier, naar Roermond, nam de heer Ramakers afscheid van zijne brigade. Alle rijksveldwachters uit de brigade Dussen waren aanwezig. Na vervulling van eenige formaliteiten sprak majoor Ramakers voor de laatste maal zijn manschappen toe. Hij prees de goede verstandhouding tusschen de manschappen in deze brigade. Brigadier tit. De Ridder, van Nieu- wenidijk, sprak hierna den vertrekkende commandant toe. Spr. roemde het ver stand, beleid én doorzicht van dén scheidenden majoor, dien de brigade in 5 jaren tijds had leeren kennen als een voortreffelijk commandant ep een goe den chef. Namens allen bood hij Mevr. Ramakers een stoffelijk blijk ter her innering aan. Majoor Ramakers sprak getroffen en kele dankwoorden. Na afloop bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Zeer noode zien wij majoor Rama kers vertrekken, daar hij aller achting en waardeering in deze vijf jaren heeft verworven. Ook het afscheid van Mevr. Rama kers viel zwaar, daar zij zich steeds als een goede gastvrouw heeft dóen kennen. Tot tijdelijk commandant der Brigade alhier is benoemd, de heer De Rid1- der, brigadier-titulair te Nieuwendijk. De heer A. v. d. Pluym had het ongeluk op de papierfabriek „Maasmond" alhier een groot pak papier op zijn beenen te krijgen. Hierby brak hij zijn been ter hoogte van den enkel en bekwam verder lichte inwendige kneuzingen. Dr. v. Vuuren was spoedig ter plaatse en kon alzoo direct geneeskundige hulp ver- leenen. Per auto werd de getroffene naar zijn woning vervoerd. DRONGELEN. Gevonden: 1 Zilveren horloge. Inl. bij J. v. Tilburg, alhier. GIESSEN. Voor het examen onderwijzeres is geslaagd Mej. KI. de Lorm1 alhier. NEDERHEMERT. Door de af deeling Neder hemert van de Geldermalsensche Eiermijn-wer den in de afgeloopen week 1462 stuks aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Wit Extra f2.70; A f2.55; B f2.45; C f 2.25. Bruin Extra f2.90; A f<2.65 B f 2.55; alles per '100 stuks. Voor het aanvragen van een kos teloos rijwiielmerk wordt zitting ge houden in de Naaischool alhier, op Vrij>- dag 24 juli a.s., des nam. van 7 tot 8 uur (Z.T.). De mondaccordeonver. „Concor dia" te Zaltbommel, gaf Zaterdagavond j.l. o.l.v. den heer H. A. Runge, een goed geslaagd concert in de speeltuin op het eiland /alhier. Alhier is een naaicursus opge richt onde rleiiding van een gediplo meerd leerares uit Vught. Een 20-tal dames gaven zich als leerling op. De naaivereeniging .Dorcas" al hier, hoopt Donderdag 9 Juli een ple zierreisje naar Amsterdam te maken. De Jongelingsvereeniging hoopt pp Donderdag 23 Juli een uitstapje te ma ken naar Den Haag en Scheveningen. NIEUWENDIJK. Door de Rijkspolitie alhier, werd tegen zekere W. S. en H. A. 5. w'noendie te Eethen, proces-verbaal; opgemaakt terzake dierenmishandeling. Zaterdag speelde de korfbalclub „Rust-Roest" alhier, een wedstrijd te- digde met een 7—1 overwinning voor gen „G.K.V." te Gorinchem, welke ein- G.K.V. Naar we vernemen zal! het man nenkoor „Onderling Genoegen", direc teur de Weled!. Heer N. Snijers, deel nemen aan het concours te Vrijhoeve- Gapelle. Zaterdagavond hield 'de Chr. Be sturenbond „Nieuwendijk" een leden vergadering in de consistorie. De heer A. Ouwerkerk behandelde dezen avond een onderwerp over: Arbeider en Po litiek". Hierop volgde een aangename bespreking. De voorzitter, de heer J. L. Ouwerkerk, werd met algemeene stemmen herkozen. Naair we vernemen is de Ghr. muziekvereeniging „Crescendo" uitge- noodigd', om a.s. Zaterdag 11 Juli een concert te geven in 'het Lieshosch, uitgaande van dé Chr. Jeugd Centrale. SPRANG. Ds. :J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, ontving een beroep van de Geref. Kerk (alsi 2de pred.) naar Zwijndrecht. A.s. Vrijdagavond hoopt ide

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2