Plaatselijk Nieuws. HET AANTAL LUISTERAARS IN NEDERLAND. Op 4 Juli 1936 bedroeg het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen in Ne derland 606.651, terwijl aan radiodistri butie-centrales 332.798 bedroeg. o VROUW MET MES IN DEN HALS GESNEDEN. Aan het politiebureau te Apeldoorn heeft zich zekere v. d. B., wonende aldaar, gemeld met de mededeeling, in een vlaag van verstandsverbijstering zijn vrouw met een mes in den hals te hebben gesneden. De vrouw is in het algemeen Ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Haar verwon ding bleek van ernstigen aard te zijn, doch niet levensgevaarlijk. De man is in een krankzinnigengesticht ondergebracht. o PAARD SLOEG OP HOL. Boerenarbeider van den wagen geworpen en gedood. De vijftigjarige boerenarbeider A. Zee, wonende te Twist, reed Zaterdagmiddag met paard en wagen in de Wieringermeer nabij Medemblik, toen plotseling het paard op hol sloeg en Zee van den wagen werd geworpen. Een der wielen kreeg hij over het lichaam. Zwaar gewond werd hij op genomen en naar het ziekenhuis vervoerd, doch op weg daarheen is hij aan de be komen verwondingen overleden. o DRIE MOTOR-ONGEVALLEN. Bij de op Woudestein gehouden motor races kwamen drie ongevallen voorde 36-jarige P. Maller, wonende Schouten straat, bekwam bij een val niet-ernstige verwondingen aan het rechterbeende 29-jarige P. J. W. Aartsen, uit Amster dam, kreeg bij een val wonden aan de rechterknie en de linkerhand en de 37- jarige J. A. Iesberts, uit Huizen moest met een gebroken linkerbeen in het zieken huis aan den Coolsingel worden opgenomen. De anderen werden ter plaatse verbonden. MOTORONGEVAL. Op den Muiderstraatweg onder Diemen is een ernstig ongeluk gebeurd. Een 23-jarige motorrijder uit Hilversum, die op de duo een 19-jarig meisje had, is over eenige losse steenen gereden en gevallen. Beiden werden van den motor geslingerd en bleven bewusteloos liggen. De jongeman kreeg een hersenschudding en enkele bloedende wonden. Het meisje werd deerlijk aan het hoofd gewond. Beiden zijn in het Burgerziekenhuis te Amsterdam opgenomen. JONGEN VERDRONKEN. Aan het Stille Strand te Scheveningen is de 15-jarige A. H. H., wonende te Scheveningen, verdronken. De jongen was aan het baden en verdween plotseling in de diepte. Twee mannen en een politie agent, die het hulpgeroep van den jongen hoorden, sprongen in het water en trachtte den drenkeling te redden, wat hun echter niet gelukte. o PERSONENAUTO BOTST TEGEN VRACHTAUTO. Op den rijksweg te Heesch (N.-Br.) stond ter rechterzijde van den weg een vrachtauto geparkeerd van een firma uit Roosendaal. Een tweepersoonsauto, waarin de gebroeders Louwers uit Eindhoven waren gezeten, kwam vermoedelijk doordat in den stortregen het zicht slecht was, in botsing met de linkerachterzijde van den vracht wagen. De kleine wagen werd door de botsing geheel vernield. De twee inzittenden raakten bekneld konden met moeite worden bevrijd. en Zij zijn opgenomen in het St. Ludovicus- gesticht te Heesch. Twee dokters ver leenden de eerste geneeskundige hulp. Het meest ernstig is de toestand van H. Louwers, bij wien een zware hersenschud ding werd geconstateerd. Zijn broer had een lichte hersenschudding opgeloopen. MEISJE AANGEREDEN. Op de Nassaukade te Amsterdam is een negen-jarig meisje aangereden door een auto. Met een schedelbreuk is het kind opgenomen en in stervenden toestand over gebracht naar het Wilhelmina-gasthuis. o JONGE AVONTURIER OP PAD. De vijftien-jarige J. D. uit Oosterzee, gemeente Lemsterland, was de wijde wereld in gegaan. Per fiets trok hij er op uit, ouders en verwanten in ongerustheid latend omtrent zijn lot. En zoo arriveerde hij in Zwolle. Of daar berouw of heimwee zjjn gaan knagen, dan wel de honger, we weten het niet, maar in elk geval had de jonge man besloten, per snelste gelegenheid terug te keeren. In de Diezer straat zag hy een auto staan. De fiets bond hij op de treeplank en de jongen nam achter het stuur plaats. Op het laatste oogenblik had de eige naar van de auto, de heer G., bemerkt, wat er gaande was. Hij snelde zijn auto na en kreeg nog juist de kans, op de treeplank te springen. Van die plaats trachte hij het contact uit te schakelen. De jongen gaf extra gas en terwijl hij met den eene hand den wagen in het goede spoor trachte te houden, sloeg hy met de andere als een bezetene om zich heen, om op die manier zijn belager kwijt te raken. Zoo trok deze wonderlijke stoet een tijdlang door de drukke hoofdstraat, zeer tot bevreemding van de voorbijgangers. Tot het toeval, den luid om bijstand roependen eigenaar, gunstig was en een paar agenten van de motorpolitie passeerden. Zij hadden den vluchteling spoedig inge haald en toen was het met D.'s reisplan nen afgeloopen. De jongen is naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar proces verbaal tegen hem is opge maakt en hem bovendien is medegedeeld, dat hij op de vlugste manier naar huis zou worden overgebracht. o BEJAARDE MAN AANGEREDEN. De 64 jarige Sijtsma te Hillegom is door een auto aangereden. Bij het politie bureau stak hij den weg over en liet eerst een auto passeeren. Hij zag niet, dat nog een tweede auto naderde. De man werd gegrepen en tegen den grond geworpen. S. bleef bewusteloos met een bloedende hoofdwond liggen. Een dokter constateerde schedelbasis-fractuur. In zeer ernstigen toestand is de man naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. HEUSDEN. De collecte ten bate van het ver- pleegfonds van de Provinciale Noord-Bra- bantsche T.B.C. bestrijding, bracht alhier op plm. f 14. Door de Marechaussee alhier werden voor den Officier van Justitie te 's Bosch geleid A. H., 27 jaar, koopman en J. H. A. M. de G., 23 jaar, zonder beroep, beiden te Nijmegen, verdacht van oplich ting gepleegd te Hedikhuizen op 3 Juli j.l. Na door den heer Rechter-Commissaris te zijn gehoord werden beiden opgesloten in het Huis van Bewaring. Vrijdag maakten de kinderen van de hoogste klasse der O. L. School met het onderwijzend personeel een reisje naar Nymegen en omgeving. Liet het weer zich aanvankelijk nog niet erg gunstig aanzien, zoodra de kinderen om 8 uur vertrokken waren liet het zonnetje zich zelfs zien en werd de reis ook elders den geheelen dag begunstigd met goed weer. Eerst werd naar Berg en Dal gereden waar een speeltuin werd aangedaan en de kinderen van harte genoten van de mooie omgeving. De bekende Duivelsberg" en de grenspaal Nederland—Duitschland ston den in het middelpunt der belangstelling. Hierna werd Nijmegen met een bezoek vereerd, inkoopen gedaan en verdere be zienswaardigheden in oogenschouw geno men. De nieuwe brug werd vanzelf aan dachtig bekeken en besproken, terwijl men op den terugweg in Grave nog even in een speeltuin pauzeerde. Ongeveer half elf keerde men ingoede conditie en opgewekte stemming in Heus- den terug. De kinderen uit Heesbeen. Doeveren en Nederhemert werden zorg vuldig per auto thuisgebracht, zoodat deze reis ook weer in de finesses was verzorgd. Een woord van bij zonderen dank komt toe aan het onderwijzend personeel voor de moeite en opoffering, hetwelk het zich elk jaar getroost voor het schoolreisje en voor de buitengewone zorg die de dames van 't Hooft en Kramer, alsmede de heeren Knoop (Hoofd) en Hus ook dezen dag weer aan de kinderen hebben besteed. Ook de chauffeurs, Bouman en Verzijl, Noord-Brabant. Na een spannenden strijd, die ruim 4y2 uur duurde, gelukte het den laatste de overwinning te behalen. Morgen, Donderdagavond om half negen komt er in het R.K. vereenigings- lokaal een afgevaardigde spreken van den R.K. Middenstandsbond. Tot deze ver gadering zijn alle R.K. Middenstanders met aandrang uitgenoodigd. Het voornemen bestaat alhier een reisvereeniging op te richten. Als voor- loopig bestuur zijn aangewezen de heeren M. v. d. Linden en M. Smits alhier. De werkman K. sloeg bij het los hakken van boomwortels in de werkver schaffing op den voet van v. O., die ineen zakte van pijn. Hij werd per auto van Dr. v. G. naar zijn huis vervoerd en daar behandeld, waarbij bleek, dat het ongeluk nogal van ernstigen aard was. Dr. v. Gulik is benoemd tot vice voorzitter van de alhier gevestigde afd. van het Groene Kruis. Op het voetbalterrein van „Juliana" is men begonnen met het in orde brengen der velden en het bouwen der kleed kamers, volgens voorschrift van den K.N.V.B. Deze worden in modernen styl opgetrokken door den timmerman P. de Graag alhier. ALMKERK. Naar wy vernemen zal in de week van 3 tot 8 Aug. alhier een collecte langs de huizen worden gehouden voor het geven van een kinderfeestje dezen Zomer. Laat een ieder naar vermogen geven, opdat de kleinen niet teleurgesteld zullen worden. Heden hebben de firma Schapers en de Bont, aannemers van het maken van het bovendek der Prov. weg een be gin gemaakt, met het aanbrengen van teerslakken op den bedoelden weg. van de comfortabele reiswagens van „De Onderneming" uit Wijk en Aalburg, waar door de reis zoo'n vlot en aangenaam ver loop had, een woord van hartelijken dank. Zaterdagavond had onder toezicht van den gemeente-veldwachter Rademacker in „Concordia" de trekking plaats van de verloting ten bate der Chr. Gem. Zang- vereeniging „Crescendo" alhier. De hoofdprijs, een modern dressoir, viel op no. 155 ten deel aan den WelEd. Heer Friedli alhier. De pry zen vielen vervolgens op de na volgende nummers AALST. Zaterdagavond gaf, onder matige belangstelling, de zangver. „T.O.G.I.D.O.", met medewerking van de fanfare „Prins Hendrk", een openlucht-concert. De heer v. Berkel, directeur der beide vereenigin- gen, had wederom een ovatie in ontvangst te nemen, daar het welgekozen programma den kunstminnenden wel in den smaak gevallen is en de ten gehoore gebrachte nummers heel goed voldeden. Vooral het muzikale gedeelte der fanfare bleek in goede conditie te zijn. ANDEL. De leden van de Herv. Jongel.- Vereen. „Obadja" alhier maakten verleden week per touringcar van den heer van Leeuwen uit Brakel een soort rondreis door Nederland. De tocht ging over Zalt bommel, Utrecht, Amersfoort, Zwolle, Mep pel, Heerenveen, Sneek, Bolsward over den afsluitdijk naar den Wieringermeer, waar o.m. een kort bezoek werd gebracht aan de drie nieuwe dorpen Wieringerwerf, Middemeer en Slootdorp. Over Wieringen, Alkmaar, Amsterdam, Utrecht en Zalt- bommel werd de terugreis ondernomen. Vanaf Andel had men precies 600 K.M. afgelegd. Veel hebben onze jongens ge zien en dankbaar genoten van wat in ons mooie Nederland nog bezienswaardig is. Om 4 uur in den morgen (dorpstijd) vond de afrit plaatsprecies middernacht kwam men zonder ongelukken behouden thuis. Het was in een woord een schit terende tocht. GEVONDEN een zilveren broche met portret. Terug te bekomen post kantoor alhier. AMMERZODEN. In café „De Arend" had de aan besteding plaats voor het bouwen van een woonhuis met schuur voor den heer H. 4. Oord, onder architectuur van den Voorts werd gehoord de heer W. Jonge- pied, inspecteur van het Bouw- en Woning, overzicht te Made. De eisch luidde tegen elk der verdachten f 300 boete of 100 dagen hechtenis. De kantonrechter deed onmiddellijk uitspraak, waarbij hij de beide directeuren veroordeelde tot een onvoor waardelijke boete van f 400 of 30 dagen hechtenis. Voorts hield het vonnis een voorwaardelijke straf in van een maand hechtenis met proeftijd van een jaar en met de bijzondere voorwaarde, dat ver dachten binnen 6 maanden zullen moeten zorgen, dat de bewuste keet aan de bel palingen der betreffende verordening za voldoen. CAPELLE. Vorige week Donderdag maakten de leerlingen der hoogste klassen van de O. L. school in de Kom, onder leiding van het onderwijzend personeel hun jaarlijksch schoolreisje. Met een tweetal autobussen vertrokken de jeugdige reizigers in de vroegte van de school, om via Zaltbommel en Tiel naar Rhenen te toeren, waar het op den Grebbeberg gelegen OuwehaDds dierenpark werd bezichtigd en waarin met de kinde ren enkele genotvolle uren werden door gebracht. Op den middag werd de reis voortgezet langs den prachtigen Veluwe zoom naar Arnhem, waar allereerst het park Sonsbeek en vervolgens het park Rozendaal met zijn kettingbrug en be driegertjes werden bezichtigd. Nadat nog een bezoek gebracht was aan het tehuis voor Oud-Indische militairen, Bronbeek met zijn schitterend museum, werd de terugtocht over Nijmegen gemaakt. Op deze terugreis werd nog eenmaal halt gehouden en wel bij het hotel-pension „De Nachtegaal" bij Grave, waar de kinderen nog een goed uur in den grooten speeltuin naar hartelust konden genieten. In opgewekte stemming arriveerde het gezelschap hoogst voldaan te ongeveer 10 uur weder in de gemeente Het is een dag geweest, welke door de kleinen niet licht zal worden vergeten, want er is door hen volop genoten. Een woord van dank aan het onderwijzenc le prijs No. 251 7e prijs No. 752 2e 39 8e 644 3e 637 9e 135 4e 510 40e 338 5e 571 He 494 6e 524 12e 751 v. heer J. Fr. Goesten. De uitslag was als volgt C. van Wijk, Aalburg C. van Eek, Gameren Blom en v. d. Zalm, Rossum H. Schippers, Rosmalen M. Verhagen, Orthen Gunning aangehouden. BREDA. f6147 f5903 f5265 f5046 f4386 De prijzen kunnen tot 30 Augustus a.s. afgehaald worden bij den Voorzitter K. A, Deurloo, Sterrestraat, alhier. Na dien datum vervallen deze aan de Vereeniging. Bijgewoond door een talrijk luiste rend publiek gaf het kinderkoor „Frisch Gezongen" alhier en het mondorgelcorps uit Zaltbommel onder leiding van den directeur, den heer Runge uit Zaltbom mel een welgeslaagd concert op Zaterdag avond jl. De verschillende zang- en accor deonnummers werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd en oogstten een dank baar applaus. Zondag werd in de Poort van Cleve (Breda) gedamd tusschen de heeren Hoogland aldaar, dampkampioenvanNoord- 1 Brabant (Ned. Dambond) en onzen stad genoot A. de Graag, oud kampioen van Geslaagd voor M.U.L.O. diploma A, o. a.E. v. d. Hoek, Sprang Capelle B. Budlingh, M. A. Pleijs, J. de Rooy allen te WaalwijkJ. P. de Rooij en J. Zwart, beiden te Sprang-Capelle. Voor den kantonrechter alhier ston den terecht A. H. en J. B. S., respec tievelijk wonende te Werkendam en Den Haag, directeuren der N.V. maatschappi tot Exploitatie van den Polder „Moken onder Made en Drimmelen. Verdachten was ten laste gelegd, dat zij als be heerders van een vaste woonkeet, staande in genoemden polder geen zorg hadden gedragen, dat deze keet voldeed aan de bepalingen der Ketenverordening van Made c. a. Reeds jaren was deze keet totaa voor menschelijke bewoning ongeschikt In plaats van op 'n woning, leek de keet veel meer ep 'n stal. Verdachten waren niet verschenen, doch eenige getuigen, die met andere werklieden in de bewuste keet woonden, waren ter zitting versche nen en gaven een verhaal van den on- houdbaren toestand voor het verblijf van menschen. personeel voor de goede zorgen, alsmede aan hen, die door hun vrijwillige bijdragen het mede mogelijk gemaakt hebben dezen dag voor de kinderen tot een onvergete- lijken te maken, is hier zeker niet mis plaatst. De korfbalvereeniging „K.I. O.L.' speelde j.l. Donderdagavond voor de competitie van den Dordtschen Korfbal- bond een wedstrijd te Geertruidenberg tegen „Rust Roest", welke wedstrijd door „K.I.O.L." verloren werd met 80. Op een weiland aan de Hoogevaart, tegenover het kasteel Zuijdewijn, welk weiland daartoe welwillend beschikbaar gesteld was door den heer Adr. Verhoeven, werd j.l. Zaterdagnamiddag, onder leiding van den Ringvoorzitter, de 10e landdag gehouden van den Ring 's-Grevelduin- Capelle en Omstreken van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. Grondslag, welke openluchtbijeen- romst, zoowel uit deze als omliggende gemeenten, heel wat belangstelling trok. Na een openingswoord van den Ring voorzitter, Ds. J. R. Cuperus, Ned. Herv. rredikant te dezer plaatse, werd door )s. M. van Grieken, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, gesproken over het onder werp „Schild en Pijl", Ds. H. A. de Geus, Ned. Herv. predikant te De Bilt over iet onderwerp „In het Voorportaal", Ds. J. Fokkema, Ned. Herv. predikant te Amstelveen, eertijds te Sprang, over het onderwerp „Hooren en Zien" en door Ds. P. Zandt, Ned. Herv. predikant te Delft en Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, over het onderwerp Zwak en toch Machtig", terwijl de Ring voorzitter een slotwoord sprak. De ver schillende sprekers werden met de meeste aandacht beluisterd en hun optreden werd afgewisseld met gemeenschappelijk zingen en het optreden der Chr. Gem. Zangver- eenigingen „Excelsior" uit Sprang en Excelsior" uit 's Gravemoer, die onder leiding van hun directeur, den heer Alb. Christ, verschillende nummers op keurige wijze uitvoerden en welker medewerking door de toehoorders ten zeerste gewaar deerd werd. J.l. Zaterdagavond half acht gaf hetmuziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve- Capelle, op een weiland aan de Hooge vaart, achter het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje, zijn eerste zomeravondconcert, dat heel wat belang stelling trok en waarbij de nummers van het met zorg samengestelde programma, dat onder leiding van den heer P. B. Bisselink uitgevoerd werd, een welver diend applaus oogstte. Zuidevelddwars onder de Molenkade door, is thans gereed gekomen en de weg is wederom geheel opengesteld. Deze afwatering bevat een grootere afvloeiing- capaciteit, hetgeen bij hoogen waterstand goede diensten zal bewijzen. Het werk werd geheel in werkverschaffing uitge voerd. De uitslagen van de Zondag jl. gehouden schietwedstrijden der Dussen- sche burgerwacht luiden J. Ansems, 89 pnt., Joh. Domeni 89 pnt., P. v. Schen- del 88 pnt.. A. v. Dijk 85 pnt., W. Donkersloot 81 pnt., Joh. Roozendaal 80 pnt. Aantal schoten 40. Te behalen pun ten 100. EETHEN. GEVONDEN een zilveren Ro zenkrans. Zich te vervoegen bij den Gem.-veldwachter W. v. d. Pol alhier. IIEDEL'. In deze gemeente heerscht in ernstige mate de pestziekte onder de varkens. Verschillende dieren zijn reeds aan deze ziekte gestorven. NEDERHEMERT. Door de afd. Nederhemert van de Geldermalsensche Eiermijn werden in de afgeloopen week 1089 stuks aangevoerd. De prijzen waren als volgtwit extra f3 20, A f3.00, B f2.80, C f2.65; bruin extra f3.30, A f3.10, B f2.85; alles per 400 stuks. De muziekvereeniging „Oefening Baart Kunst" uit Well (Gem. Ammerzoden) gaf Zaterdagavond j.l. een goed geslaagd concert in den speeltuin van den heer B. Boere op het Eiland alhier. NIEUWENDIJK- De busjes van de kerktelefoon der Geref. Kerk brachten over het le half jaar op de som van f 329,34, dit is ruim f 24.minder dan verleden jaar. Wegens het vertrek van Mej. Kuperus, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, werd benoemd Mej. M. C. Harten- berg te Delft. Naar we vernemen, worden er alhier pogingen in het werk gesteld om tot oprichting van een Oranjevereeniging te geraken. Naar we vernemen is de heer G. Monshouwer benoemd tot incasseerder van de vereeniging „Ziekenzorg" te Kille. DUSSEN. Het dochtertje van den heer Fr. Hakkel had het ongeluk op een auto scooter bekneld te geraken, waardoor zij ernstige verwondingen en inwendige kneu zingen bekwam. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het dochtertje van den heer P. v. Mierlo had het ongeluk in een vork te vallen, waardoor een der tanden dwars door haar vingertje ging en geneeskundige hulp noodzakelijk was. De nieuwe afwatering van „Het SPRANG. De fabrieksarbeider B. S. had het ongeluk met zijn voet in een schoen makersmes te trappen, waardoor hij een gapende wonde opliep, welke gehecht moest worden. VEEN. Door de muziekvereen. „Wilhelmina" zal op 15 Aug. deelgenomen worden aan het Nationaal Concours te 's-Grevelduin- Capelle, in de Eere-afd. - Zaterdagavond a.s. zal door het kinderkoor „Het Sijsje" een concert ge geven worden. Medewerking verleenen de bekende mond-accordeon „Concordia" en het zang-duo Opijnen van Zaltbommel. Verder zullen medewerking verleenen de muziek- en zangvereeuiging, welke resp. hun concoursnummers ten gehoore zullen brengen. .WIJK. Zaterdagavond zal door de Mu ziekvereen. „Onderling Genoegen", bij J. van der Maaden een concert worden ge geven. Naar wij vernemen is de fanfare Oefening en Uitspanning alhier, voorne mens Zaterdagavond a.s. een concert te geven vanaf hare muziektent. WERKENDAM. Op de j.l. gehouden vergadering der Herv. Schoolvereen. werden als be stuursleden herkozen, de heeren C. H. Bogers, Joh. C. Visser en A. Wijnja. Het oudste zoontje van den slager C. van Driel, beknelde zyn hand tusschen een roeiboot en een schoeiïng. Hierbij werd den vingertop van den linkermiddel vinger verbrijzeld, welke door den dokter werd gekramd. Een zoon van den heer M. v. O. kwam van een kabelrol te vallen. Hier bij brak hy zijn arm en verkreeg ook nog een flinke wonde. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Woensdag zal in ons dorp een speldjesdag worden gehouden, ten bate van de Herv. Stichting „Zonnegloren", (T.B.C.-bestrijding). De heeren C. W. v. d. Heuvel en J. Visser Jz. alhier, waren laagste inschrijvers voor het verbeteren van de oeververbinding van de gekanaliseerde Dieze, onder 's-Hertogenbosch. WOUDRICHEM. In de afgeloopen week werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 51 zomerzalmen, waarvoor f 0.80f 1.10 per pond werd besteed en 1 schotzalmpje ad. f 1.15 per stuk. Besteed werd voor snoek 4045 ct., brasem 1012 ct., baars 13—15 ct., voorn 4—5 ct., dikke aal 40—45 ct., reepenaal 2535 ct. en dunne aal 17 20 ct., alles per pond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2