BEDRUKTE ZIJDEN JAPONNEN. rb Zomermode voor oudere dames. rrr HET LEVEN BOORD. DAMESKLEEDING. ONS PATRONEN HOEKJE. Ongewenschte gasten. DE HANDEN IN DEN INMAAKTIJD. STRANDKLEEDING VOOR DE JEUGD. V M<? AAN HI T BESTELLEN VAN PATKONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Wellicht geen enkel seizoen heeft men Booveel bedrukte weefsels gezien als wij Je het as. zomerseizoen mogen verwach ten. Bloemen, meestal tamelijk groot van om vang, geometrische motieven en nog veel andere, zullen het hoogtepunt vormen. dan weer van leer of fluweel in de hoofd kleur. Korte pofmouwen hebben meermalen een plissé als afwerking. Fig. 1 geeft een japon weer van gewerkt wol zijdencrêpe bestaande uit rok en blouse, hooge kraag en knoopsluiting in „Neen, met gummihandschoenen kan ik niet werken en bovendien ben ik bang, dat dan de te wecken groenten of vruchten de smaak van gummi aannemen". Vele huis vrouwen hebben wij het laatste hooren zeg gen en schouderophalend berusten zij in het oogenschijnlijk onvermijdbare, n.l. lee- lijk gekleurde handen. Het laatste is echter geenszins noodzake lijke, doch vóór men begint met schillen, ontpitten of andere voorbereidende werk zaamheden wrijft men de handen in met w ij n-azijn, die men daarna in de huid laat trekken, waardoor een onzichtbare, bescher mende laag ontstaat, die het indringen van de vruchtenzuren in de handen voorkomt. Verder is het noodig om iederen dag na afloop van de werkzaamheden bijzondere zorg aan de handen te besteden. Men wascht de handen goed met warm (géén heet) water en zachte zeep, neemt b.v. een sopje van vlokken, waaraan een plat theelepeltje borax wordt toegevoegd en weekt de handen hierin, terwijl men ze met een borsteltje reinigt en na wrijft met een schijfje citroen, vervolgens worden de handen goed ingevet. handen, die wat ruw geworden zijn, wrijft men in met kamfer vaseline of met een mengsel van sap van 1/2 citroen, één eetlepel glycerine een 1/2 eetlepel olijf olie, dat men in een goed afgesloten flesch- je bewaart. Ook de nagels vragen speciale verzorging en om een dun manicure stokje wikkelt men een laagje watten, doopt deze in olijf olie en gaat hiermede onder de nagels. Het is vooral aan te bevelen de nagels 's avonds in te vetten voor het naar bed gaan, evenals de handen. Wie in de nabijheid van zee woont of zich de weelde kan veroorloven om gedurende de vacantie eenige weken aan zee door te brengen, zal zeker gaarne practisohe strand- kleeding voor de kleintjes maken. Zee en strand zijn inderdaad een paradijs voor de jeugd, waar zij zich naar hartelust aan al lerlei genoegens kunnen overgeven. Ook de moeders hebben het veel gemak- rl,i Yv\ keiijker dan anders, want de jeugd houdt zich zelf bezig, plast in het water, graaft kuilen, maakt booten en kasteelen van zand en weet steeds weer iets nieuws te beden ken. De kleintjes hebben hun emmertjes, schopjes en vormpjes en maken heerlijk „zandgebak". Over de strandkleeaing voor dames heb ben wij reeds meermalen gesproken, nu be steden wij onze zorgen aan die voor de kleintjes, die zeker in de eerste plaats zoo danig gekleed moeten zijn, dat zij zich niet behoeven te ontzien. Een eerste eisch is, dat zij practische kleeren dragen, zoowel wat snit als mate riaal betreft. In dit opzicht komt de dames- kleeding zeker overeen met die der jeugd, omdat voor alles met doelmatigheid reke ning gehouden wordt. De kleintjes dragen speelbroekjes van bedrukt cretonne in vroo- lijke tinten en aardige motieven. Voor warme dagen kan men voor hen volstaan met een ruim pofbroekje en draagbanden, zooals het meiske links draagt. Sandalen zijn zeer aan te bevelen, om te voorkomen, dat de kinderen op schelpen of andere scherpe voorwerpen trappen. Jongens zooals meisjes ziet men badpak jes dragen, de eerste met frotté badjas, de laatste met cape en capuchon van bedrukt frotté. Zeer lastige gasten, die onze huizen in den zomer menigmaal met een bezoek ver eeren, zijn zeker wel de mieren, die bij voorkeur hun tenten opslaan in kelder, pro visiekamer en keuken. Het is niet mogelijk deze kleine kwelgeesten met giften te trachten te verjagen, aangezien dit op plaatsen waar levensmiddelen bewaard worden gevaar kan opleveren voor de ge zondheid. Minder bekend is wellicht, dat deze dier tjes een afkeer hebben van scherpe geuren. Men kan mierennesten, die zich in de na bijheid van het huis bevinden, het best vernietigen door er petroleum in te gieten. Mieren, die in huis komen, verjaagt men door de vloeren van keukens, kelders en kasten te dweilen met water, waarin men een scheut petroleum heeft gedaan of af treksel van tabaksbladeren, visch- of aluin water e.d. Wanneer men een met suiker bestrooide t spons op den .hoofdverkeersweg" der mieren legt zullen zich hierin vele hunner verzamelen en kan men de spons later in kokend water doen. Het lijkt wellicht hard om dergelijke krasse maatregelen te ne men tegenover deze nijvere diertjes, doch wanneer men een overvloed van mieren in huis heeft, die zich te goed doen aan le vensmiddelen, dan moet men de kleine on- gewenschte gasten wel op dergelijke wijze verjagen. UT-* MIIM® - -si Het is niet te verwonderen trouwens, want ze staat bijzonder vlot, al die vroo- lijk bedrukte zijden en andere zomerweef- sels. Men draagt er driekwart lange georgette of zijden mantels bij, liefst eenigszrns ge- kleede modellen. Plissé's, strookjes en plooien maken vrij wel de eenige garneering uit, behalve wel licht een passende clips en decoratieve knoopen. De coupe der japonnen is uiterst eenvou dig, aangezien het in de bedoeling ligt de stoffen volkomen tot hun recht te doen komen. Ruime pofmouwen, kort of lang ziet men overheerschend veel en de cein tuurs zijn nu eens van hetzelfde materiaal, het midden. Plissé op de zijpanden, die zakjes imiteeren; donkere ceintuur en ge plisseerde kraag. De middelste afbeelding geeft een smaak volle japon weer van zijden cloqué, terwijl een mooie ronde pas op het geplisseerde bovendeel is aangebracht. De rok heeft aan de voorzijde een geplisseerde tusschenbaan, terwijl de hals met een even opstaande ronde bies is afgewerkt. De laatste japor. rechts is van crêpe de chine imprimé, heeft raglan mouwen en een ruime, flatteuse chabot. Voorbaan aan beide kanten inge- rimpeld, waardoor een weinig ruimte ont staat. Dit model is weinig opvallend, doch buitengewoon elegant van lijn. Gebreide japonnen en jumpers zijn wel de meest ideale Meeding om op reis gedra gen te v/orden, zoowel de hand- als machi naal gewerkte modellen. De japon, die wij weergeven is gegar neerd met randen in donkerder Meur, ter wijl het geheel in geribde patroon is ge werkt. Wollen jersey is eveneens zeer ge schikt voor reiskleeding, doch hierbij wor den donkere randen opgestikt. De bovenste jumper is in donkere kleur gehouden en geborduurd met kleurige wol len bloemen motieven; dridkwart lamge mouwen en halsafwerking met koord. De gekleede jumper onderaan is in den patentsteek gewerkt en in verschillende richtingen gewerM. Wij vrouwen, die nooit een overzeesche reis hebben gemaakt, kunnnen ons eenvou dig geen voorstelling maken van een inte rieur van een moderne zeestoomer. Vooral aan de eetzalen wordt veel aan dacht besteed. Onze eerste afbeelding geeft u het interieur van een mailschip van voor den oorlog, van een passagiersschip van den Norddeutschen Llyod, die op het oogen- blik vijftig jaar bestaat. Hier ziet u bijv., dat het licht door een lantaarn van boven in de eetsalon valt, de stoelen zijn plomp, hoewel gemakkelijk en langs de kanten staan zware, zwartleeren canapé's. De heele ruimte wordt geschraagd door kolommen, terwijl aan de vloerbeMeeding niet veel H aandacht is besteed, evenmin aan de wanden. Als tegenstelling laten wij u de eetzaal van een modern schip van dezelfde maatschappij zien. Hier hebt u werkelijk het gevoel in een chique restaurant te zijn, en is het idee van een schip heelemaal ver dwenen. De meubileering is modern, de lampen volgens de laatste eischen en ook de muur beschildering is zeer modem. Aan den muur staat een vleugel, zoodat er bij het diener ook een orkest spelen kan en men, desgewenscht tusschen de gangen door kan dansen. Ook het servies verdient even onzen aan dacht, daar dit eveneens modern en smaak vol is. Als wij zoo'n eetzaal eens op ons ge mak bekijken, dan geloof ik, dat de meeste dames de lust wel zal bekruipen om ook eens zoo'n heerlijke lange zeereis te kun nen meemaken. Enfin, wie weet Maar al te vaak ziet men 's zomers oudere dames, die onder geen voorwaarde af stand zouden willen doen van zwart en donker ge kleurde japonnen. Ieder nieuw modesnufje en zelfs iets lichtere kleu ren vermijden zij angstval lig. Waarom? Er bestaan onnoemelijk veel mogelijkheden om een vroolijkér toon aan te bren gen, zonder dat de bewuste dame er opvallend uitziet, een goed toegepaste com binatie kan slechts voor- deelig werken. Men behoeft inderdaad niet in uitersten te verval len en hel groen, rood of geel te gaan dragen, doch tallooze variaties in gedekte toon staan de oudere vrouw ten dienste. Noemen wij b.v. de flatteuse bedrukte zijdj es (1) in zwart, grijs, of wit, waarbij een aarde cape het geheel completeert. De linker japon (2) is in prinsesse model ge houden, heeft witte revers en een paar bloemen als halsgarneering. Het complet (3) bestaat uit een driekwart lange mantel j met flatteuse revers en kraag van wit of 1 ander licht materiaal, waarbij een hoed ZOMERPAKJES VOOR KLEINE JONGENS. Succespatroon VKK 1949. Prijs per patroon 0.25 f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De Meine jongen links heeft een aardig geruit katoenen pakje, dat zich buitenge woon goed leent voor vacantiedagen of om in den tuin te spelen. Het lijfje sluit aan den achterkant met knoopjes en wordt op 't broekje geknoopt, terwijl aan de voorzijde een knoopgarneering is en lijfje en broekje met voile een zeer geMeed geheel geheel geeft. De wandel japon (4) heeft een vest en revers van wit satijn, dat verschillende ma len is doorgestikt, evenals de japon van een licht fantasie wollen weefsel, waarbij de stiksels aan voorzijde en rok zijn aan gebracht. Bij een donker stoffen japon is een driekwart manteltje zeker wel zeer ge schikt (5). met elkander verbonden zijn. Kleine glad de, ingezette mouwtjes, om het middel een. riem van leer of van hetzelfde materiaal die door een paar op zij gezette lusjes wordt gehaald. Patronen voor Meine jongens van 24 jaar. JONGEDAMES JAPON. Succespatroon VKK 1933. Prijs per patroon f 0.25 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Cretonne of een der vele andere soorten gebloemde weefsels komt in aanmerking voor dit aardige, gekleede jonge dames ja ponnetje. Het is heel eenvoudig te maken, heeft aangeknipte mouwen, die ruim over den bovenarm vallen met een opening in het midden, die desgewenscht met enkele stofreepjes bijeen worden gehouden. In hei midden voorpand is een opgestikt midden stuk, dat tevens de sluiting vormt en aar dige, scherpgepunte revers. Tweebaans rok, achter met enkele figuur, naadjes, vóór met een ingezette plooien- groep. Patronen voor 1618 jaar. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode» blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203» NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat. Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 8