INGEZONDEN Veilingberichten Buitenland Binnenlandsch weekoverzicht Voetbalsport Gebr. Van der Schans, Drongelen, lijken wedstrijd tegen de club van dien met Maline; C. H. Schoenmakers, Raamsdonk (dorpmet Simona; W. iSnoek, Nieuwendijk, met Sibina; D. van Wijk, Aalburg, met Vaalburga. Voor de keuring en verrichtings- proef was van de zijde van het pu bliek veel belangstelling. De regeling liet niets te wenschen over, het bestuur der Rijvereeniging „Juliana" had er voor zorg gedragen, dat alles tot in de puntjes in orde was. NIEUWENDIJK. Naar men ons: mededeelde zal alhier, Jieden (Vrijdag) en morgen (Zaterdag) een collecte langs de hui zen worden gehouden, ten bate van het T.B.C. fonds „Draagt Elkanders Lasten", afdeeling van het „C.N.V." De dames G. H. en J. V., die uit Eindhoven, hier te logeeren wa ren, zouden Woensdagmorgen in den z.g.n. Berm gaan kano-varen. Echter voordat de tocht zou beginnen hadden zij het ongeluk, dat het bootje omn sloeg, Zoodat de beide sportieve da mes: te water raakten. Gelukkig, dat er hulp in de nabijheid was, die hen na eenige moeite en inspanning weer op het droge wisten te brengen, zoo dat zij het er met den schrik en een nat pak afbrachten. De korfbalclub „Rust Roest" alhier, speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Velox" uit Lage Zwaluwe, welke eindigde met een 31 overwinning, voor „Rust Roest." Tot bestuursleden van het fan farecorps „Overwinning na Strijd," di recteur de heer .0. Walraven Jr., zijn gekozen de heerenH. Kaassen, Voor zitter; Ant. van Noorloos, vici-voor- zitter; H. van Breugel, secretaris; C. Straver, 2e secretaris; W. Kaassen, penningmeester; T. van Noorloos, 2e penningmeester; G. Kaassen, muziek- oommissaris. WERKENDAM. Op i Juli 1936 waren bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven 189, op 15 Juli 1936 196 en op 31 Juli 1936 169 werkzoekenden. Met 't fietsen kwam Mej. F. Vos op de Sasdijk te vallen. Hierbij bezeerde zij zich inwendig zoodanig aan den linkerarm, dat geneeskun dige hulp van Dr. Schols moest wor den ingeroepen. Het zoontje van den heer A. v. d. Schuit kwam bij het woonhuis ernstig te vallen. Het zoontje had verschillende verwondingen aan hoofd en beenen, waarvoor ook de hulp van Dr. Schols werd ontboden. Gedurende de maand Juli pas seerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwede en Bak- kerskil, in totaal 917 vaartuigen. A.s. Zaterdag zal in onze ge meente een collecte worden gehou den ten bate van het Roode Kruis. De Postduivenvereen. „Tot weerziens", hield een wedvlucht met jonge duiven van Ciney (België) 170 K.M. Loslating 1 u. 35 min.; aan komst eerste duif 4 u. 39 min en 54 sec., en laatste 5 u. 33 min. 11 sec. Uitslag: A. Bras 1, 3, 15, 20; Jac. Kant 2, 14, 19, 23; J. W. v. Does burg 4, 11, 13, 16, 18, 21, 24; B. Groeneveld 5, 22; H. de Kooter 6; H. Admiraal 7, 9; L. v. Oord 8 A. Biesheuvel 10; Biesheuvel en Co. 12, 15; J. Zwets 17. Door het Comité Ouden van dagen, werd met een twintigtal per sonen en de wijkverpleegster, een plezierreis gemaakt per autobus naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen en omstreken. Door de oudjes werd dien dag veel bezichtigd, 's Avonds te ongeveer half tien arriveerde men in hoogst opgewekte stemming in ons dorp. Dank zij de medewerking der ingezetenen kon deze dag wor den georganiseerd. WOUDRICHEM. Dinsdagavond, tijdens een on- weder, waarbij de wind met orkani- sche kracht opstak, werd op ver schillende perceelen, het reeds ge maaide graan over het veld geslin-i gerd. Ruiters beladen met erwten werden opgenomen en later uit el kaar geslagen. Een zware slagregen doorweekte later de dooreen 'gesla gen massa. ZUILICHEM. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen worden de onlangs inge kuilde aardappelen in den handel ge bracht, en brengen ze f 1,50 de 100 kg. op. naam. Aanvang der wedstrijd om 2 uur. SPRANG. Be voetbalclub N.E.O. III speelde j.l. Woensdagmiddag een thuiswedstrijd tegen W.S.C. uit Waspik. De wedstrijd ein digde in gelijk spel 11. Dinsdagmiddag speelde op eigen terrein de voetbalclub S.D.O. een wedstrijd tegen het Tim-Tur-elftal. Eindstand van den wedstrijd was 33. J.l. Zaterdagmiddag speelde de voetbal vereen. N.E 0. I een thuiswedstrijd tegen D.E.V.O. uit Raamsdonksveer. Eindstand 3—0 in het voordeel van N.E.O. I. VEEN. Zaterdag speelde de v v. Achilles haar 13e competitie-wedstrijd voor de le klas B.V.B., tegen Wilhelmina te Wijk en Aalburg. Uitslag na een spannende wed- 20 in het voordeel van Achilles. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden wedstrijd door Nova I en Vryh. Boys I., eindigde met 72. Nova II en Andel II 21. WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag speelt Wilhelmina I al hier voor de competitie tegen Achilles I, Veen. Gezien de sterkte van beide ploe gen en de geleden nederlaag van Wilhel mina van vorige week, zal Wilhelmina trachten om revanche te nemen. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een bescheiden plaatsje in Uw blad, om een paar mededeelingen te doen betreffende „Crisiszaken". Het is een waarschuwing aan fokkers van biggen en kalveren. Noch in Tilburg, noch bij on- dergeteekende zijn reservemerken voorra dig. Ieder die zijn zeug laat werpen, overtuige men zich eerst of hij merken genoeg heeft, of merken van een ander fokker over kan krijgen. Wie zijn zeug laat werpen, zonder dat hij merken heeft, kan door ons niet worden geholpen. Wat de kalveren betreft, elk kalf dat 100 K.G". weegt, moet geschetst zijn. Het lijkt wel of dat niet voldoende bekend is, want de kaarten voor aanvraag van schet sen komen zeer sporadisch binnen. De uiterste datum van inzenden van de kaarten is 1 November a.s. In hun eigen belang raad ik ieder, die met bovenstaande te maken heeft aan, hiervan goede nota te nemen. U mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste hoogachting, L. J. VOGELAAR, Andel A 19. Secr. Distr. No. 44 der L.C.O.N. bad, zijn 500 huizen en bazars ver- j Het Museum Roymans in Rotterdam nield. Talrijke aangespoelde dooden bezit en terecht een wefeldver- zijn reeds geborgen. maardheid. Het museumgehouw, het oresultaat van besprekingen tusschen ONMENSCHELIJKE STRIJDMID- j den architect en den museumdirecteur, DELEN. is tot een monument geworden. Voor- De scheikundige Mac Chertcheon, al in Zweden, heeft het museum sterk chef van clen stedelijken gezondheids-1 de aandacht getrokken en men herin- dienst te Detroit, bevestigde aan cle nert zich nog wel het bezoek dat Prins autoriteiten, dat hij door het „Zwar te Legioen" belast was met het kwee- ken van typhus-bacillen, welke in melk zouden moeten worden ver spreid, teneinde de Joodsche fami lies uit te roeien. Mac Chertcheon heeft dit echter geweigerd. Hij is van zijn post ontheven, om dat hij de autoriteiten te laat van dit misdadige complot in kennis heeft gesteld. o AUTOCAR IN RAVIJN Eugen, eenige maanden geleden aan Rotterdam bracht. Ook Zondag is e:r weer een Zweedsch gezelschap te Rot terdam aangekomen, omi het museum in studie te nemen. Het gezelschap bestaat uit den directeur van, het ge meente-museum te Lindsköpping en twee architecten. Tijdens, de bezoeken aan het museum, waarbij de heeren werden rondgeleid door den heer D. Hannema, directeur van het museum Boymans, hebben de Zweden zich in buitengewoon waardeerendie woorden Op 10 K.M. van Ksaressouk in«ver de architectonische en practische VEILING ZALTBOMMEL. Veiling van 5 Aug. Roode bessen 571/2, Witte prui men 17, Eldensche Blauwe 11 15, Amerikaansche Bramen 17 p. poncl; Netmeloenen 1516, Suikermeloe nen 16, Ananasmeloenen 13 p. stuk; Kruidperen 671/2, Suikerperen 5 10, Zwaanhalzen 4ó1/2, Calville 7 15, Early Victoria 1021, Garner- sche zuur 820, Yellow Transparant de met hevige stormen. Tal van sche- DYNAMIET-DEPóT IN CHINA IN DE LUCHT GEVLOGEN. Een opslagplaats van dynamiet, dat gébruikt werd bij den aanleg yan een weg tusschen Szetsjoean en Hoe- nan, is in de lucht gevlogen. Deze ontploffing heeft 200 slachtoffers ge- eiseht. o NOODWEER IN RUSLAND. In het Noorden van Siberië heersicht_ op het oogenblik een bui tengewone koudegolf gepaard gaan- Marokko' is een autocar komende uit Fez in een zes meter diep ravijn gestort. Twee reizigers werden ge dood. Onder die talrijke gekwetsten zijn vier zwaar gewonden. o BERGBEKLIMMER EN GIDS OM LAAG GESTORT. Bij de afdaling van de Cervin bij Zermatt zijn een Engel sche bergbe klimmer ien zijn uit Zermatt afkom stige gids 1000 meter omlaag ge stort. Zij kwamen op een sneeuw veld terecht. Nederland zorgt voor de groote verrassing. De gouverneur van de Banque de France te Amsterdam. Het museum Boymans blijft buiten- landsche belangstelling trekken. Het muisje met het staartje. Zaterdag dan zijn onder enorme be langstelling uit de gehecle wereld de Olympische spelen te Berlijn plechtig I2—31, Augurken I 14—16, Idem pen, o.a. de ijsbreker „Russanof" zijn geopend. De opmarsch der deelnemers II 49 per kilo; Witte komkommers door het ijs ingesloten. 1 11/2 per stuk; Staaksnijboonen 10 Tezelfdertijd wordt uit lifhs ge- J meld, dat in den Kaukasus zware -13, Stamsnijboonen 8—11, Staak- UiCU\ UclL 111 uc" genomen J c q zandstormen woeden, waardoor pe Uit ei pnncessen 15 17 Stamprincessen 8 zon verduisterd wordt, en talrijke 14 per kilo, Roodekool 1 /2 4, bewoners in hun huizen zijn opgeslo- Savoijekool i1/23, Wittekool 2, ten. Er zijn verschillende slacht of-1 Bloemkool 915 per stuk; Andijvie fersi te betreuren. 100150, Kropsla 100 per 100 st.; o Zilveruitjes 781/2 per kilo; Eer- FELLE STRIJD IN stelingen 150, Eigenheimers 150 p. ABESSYNIE. 100 kilo. Volgens berichten uit Port S,aid j is er tusschen de Italiaansche strijd- HAAGSCHE VEILING. j krachten en Ethiopische troepen een T7 lelie strijd ontbrand m de nabijheid' Veiling van 5 Aug. 1 van het Tana_meer. De prijzen waren heden als volgt:Vooral in de buurt van Gondar Eld. Blauwen 2226; Dubb. Wit- ten Noorden van het meer wordt een te Pruimen 2138; Frambozen 35 bloedige slag geleverd. De Abessi- 45; Kruisbessen 2025; Eng. 1 siniërs worden aangevoerd door Ded- Krozen 1624. Appels: Yellow Transp. 1 1522; II 813; Eng. Roodjes 510; Kers- wiek 1016. Peren: Kruideniers extra 2628; I 1824; II 1317; Janbazen I 8 —10; II 5—7; Keizerin-peren I 10 MIJNONTPLOFFING 12; II 79; Champignons 40- LAND. ja,z Wand Sawassan, den tweeden zoon van Ras Kassa. Verder bevindt Tekle Hawariat zich aan hef hoofd van Ethiopische troepen, die zich heb ben verschanst in de buurt van den spoorweg Addis AbebaDjibouti. o IN ENGE- waarde van het gebouw uitgelaten. Hiermee is voor de zooveelste maal bewezen, dat Rotterdam in. het mu seum Boymans werkelijk een ,,stuk" heeft, waarop het in alle opzichten trotsch kan zijn. De zaak van de Glasfabriek Leer dam is werkelijk een muisje met een staartje. Staart zou eigenlijk nog beter op zijn plaats zijn, aangezien de kwes tie de Leerdammers nu al maanden be zig houdt. In Mei werd' een plan tot reorgani satie opgesteld, dat vóó«F Augustus al of niet zofa lworden uitgevoerd!. De nieuwe groep nu, heeft verklaard, dat zij niet bereid! is het plan van Mei 1936 uit te voeren. Aangezien echter de instandhouding van het bedrijf voor velen gewenscht is, heeft de nieuwe groep zich bereid verklaard een nieu we naamlooze vennootschap, De Ne- derlandsche Glasfabriek, te stichten. Deze vennootschap zal het bedrijf van de glasfabriek Leerdam overnemen, zoo dra de ministerieele verklaring van geen bezwaar op de statuten is verkregen. Hopenlijk is de kwestie hiermede nu definitief geregeld! Nabij Hellendoorn is dezer dagen het nationale kamp der Padivinders- vereeniging Nederland begonnen. Het kamp waaraan rond 1100 jongens en leiders deelnemen, werd bij het kamp vuur officieel geopend1 "door den com missaris der Koningin in Drenthe, Mr. Dr. R. H. baron de Vos> van Steen- wijk, die voorzitter van den raad van toezicht dezer padvindersvereenigingis. Gelegen in eein ideaal oord1, temid den van bosschen en heide, kan het kamp de deelnemers nog veel vreug de doen, beleven. De voorbereidingen, voor de grond wetsherziening 1937 zijn in vollen ganig. Daarom is het des te verheugen- De r e ge er i ngsontwerpen zijn thans bij der, dat in de finale 100 meter juist de Tweede Kamer ingediend en de een Nederlander op die derde plaats oommissies zullen hun handen vol met beslag wist te leggen, achter twee be- werk hebben,. roemde Amerikanen, maar vóór de j Behoudens de drukpersvrijheid, die uit 53 landen is weer achter den rug en de eerlijke strijd heeft een aanvang Uit ^de lage landen bij de zee", met hun 8 millioen inwoners, zijn een dikke 150 deelneemsters en deelne mers naar Berlijn getrokken, om daar de vaderlandsche driekleur hoog te hou den, of beter: hoog te krijgen, d'.w.z. aan de drie Olympische masten. Veel kans op prijzen zijn onze dames en heeren niet gegeven, dit verwacht men trouwens ook niet Voor ons gaat het meer om het sportief gebeuren, om het zich volledig ^geven" in een eer lijken kamp. grootsten der Europeanen! aanvankelijk ook' onder het mes moest, 70; alles ets. per kg. Boschbessen 45 -62; Preisselbes- Een geweldige ontploffing gevolgd door brand, heeft plaats gehad in sen 33^ 50; Pfeffierlingen 10 20 ct. 1 ,een kolenmijn in Yorkshire in Enge- HEUSDEN. A.s. Zondag gaat Juliana I naar Vlijmen en speelt een vriendschappe per chip. VEILING WOUDRICHEM. Veiling van 5 Aug. Noordhollandscbe suikerperen 7 8 ct. p. kg.; Zure appelen 7 ct. per kg.; Eigenheimers 1.401.60 per H.L. VEILING DRUNEN. 6 Augustus 1936. Jellouw 2025, idem II 1620, id. Ill 12—16, id. IV 8—11. Schone v. Bath 1824, idem II 1016. Esly Victorie 1018, Keswik 817. Grena diers 513. Somerappel 819. Perzik 1022. Oomskinderen 1326. Claps 10—20. N.H. Suikerperen 710, idem II 47. Dirkjesperen 48. Pruimen 1535. Druiven 4050. Snijboonen 1015. Spekboon 7 - 8. Princessen- boonen 1518, Dubb. boonen 8—10. Tuinboonen 5S1^. Boterboonen 4—8. Wagenaars 36. Spinazie 3 6. Juin 56. Sjalotte 37. Breekpeen 14. Peulen 818. Erwten 719. Krombek 1217. Tomaten 210. Aardappel U/a3, alles per K.G. Bloemkool 8—14, idem II 57, idem III U/a-L Roodekool 172~6. Savoie kool 14. Spitskool U/j3. Wittekool 46. Meloenen 8—25. Komkommers 1— il/v Perziken 2—772, »lles Per stuk- Selderij 7sKroten 12. Bosjuin 1—3. Peen 2—574. Prejj 10—11. land, waardoor 63 mijnwerkers van de buitenwereld werden afgesneden. Niettegenstaande de negen reddings- brigade's alles in het werk stelden hulp te verleenen, kan men de on- 10 gelukkigen niet bereiken. Reeds zijn 21 lijken naar boven gebracht. Kou en giftige gassen bemoeilijkten red dingspogingen. o WATERSNOOD. In verschillende gebieden van Iran hebben aanhoudende stortregens groote schade aangericht, daar de Hiermee heeft Nederland! zijn steen- heeft de regeering die voorstellen van, tje tot de Olympische spelen hijge- ^e commissies vrijwel gevolgd!, dragen. Zelfs meer dan dat. Want het De voorstellen, inzake wijziging en heeft verhinderd, dat de supprematie aanvulling van de bepalingen betref- van de Amerikanen op de IOO meter efll,de het inkomen van de Kroon; wij- volkomen was. ziging en aanvulling van de bepalin,- Van Berlijn naar Amsterdam is in gen betreffende de schadeloosstelling werkelijkheid een heéle afstand, op pa- en het pensioen van de leden van de pier slechts een gedachteflits en dus Tweede Kamer, enz. gaan onveranderd niet aan tijd gebonden. De heer La- naar de commissie van de Tweede beyrie, gouverneur van de Banque de Kamer. France te Parijs, Dinsdag nog de gast Wel is de Kamer op reces, doch dit van den president van de Duitsche wil geenszins zeggen, dat de leden Rijksbank, dr. Schacht, zou U kunnen ervan kunnen genieten in een dolce far vertellen, dat deze uitspraak inderdaad niente. juist is, want hij heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan den president van de Nedierlandsche 'Bank, Mr. L. J. A. Trip te Amsterdam, met wien hij een onderhoud heeft gehad, dat vrij ge- ruimen tijd heeft geduurd. Naar men van officieele zijde be- rivieren buiten haar oevers zijn ge- weerde geldt het hier een beleefd- (Nadruk verboden). treden. Tal van personen zijn om het leven gekomen en het aantal slachtoffers neemt voortdurend toe. Uit n.w. Iran wordt gemeld, dat er een aardschak „zonder weerga" is geweest, doch dat geen ernstige scha de werd aangericht. o NOODWEER. Wolkbreuken teisteren bijna geheel Tsjecho-Slowakije. Aan de te velde staande gewassen is groote schade aangericht. o OVERSTROOM INGEN. Men vreest, dat een groot aantal personen om het leven zijn geko men tengevolge van de wolkbreuk achtige regens in Perzië. heidsbezotek. Het is namelijk gebrui- PESTZIEKTE ONDER VARKENS TE AARLANDERVEiEN. Vrijwel alle zware en lichte varkens aangetast. Te Aarlanderveen (gem. Alphen a. d. Rijn) heerscht op groote schaal pestziekte onder de varkens. De ziekte heeft zich de laatste da- kelijk, dat de nieuwe gouvernieur van gen dusdanig uitgebreid, |dat van vrij de Banque dje France zich aan de wel alle veehouders; de zware zoo- presidenten vain de groote circulatie1- wel als de lichte varkens zijn aan banken komt voorstellen. Natuurlijk kan getast. Dit beteekent een belangrij- het heel goed zijn, dat het bezoek in-'cen. schadepost voor de betrokken heett Maar in Par,js doen hardnekkige gen worden vcrk<£hJ e„ de stallen geruchten de i t>nde, dat Labeyrie, op gedurende zes maanden leeg, zullen In Koerdistan, in de stad Meha-1 sten, bekend is. instigatie van Vincent Auriel, den Fran schen minister van Financiën, niet min der dan een heelie reeks van interna tionale overeenkomsten op economisch en monetair gebied zo,u inleiden. In hoeverre de lekken in die Fransche officieele kringen grooter zijn dan hier, is niet te heoordeelen, maar in, ieder geval staat vast, dat er in Nederland I nog niets van dergelijke overeenkom- moeten blijven. o DOOR TREIN VERMORZELD. De zeventigjarige mevr. Molenaar uit Heemstede, die te Uitgeest uit: de richting Amsterdam arriveerde, sprong aan het eind van het perron uit den reeds, snel rijdenden trein, toen zij bemerkte, dat Zij in een trein naar Alkmaar zat. Zij geraakte onder den trein en werd vermorzeld.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10