Boeren-en MergkoolDlanten een WERKSTER Notaris Van Gendt Adverteiitiën VERLOREN Bekendmaking. Plaatselijk Hieuws HEUSDEN. AMMERZODEN. AALST. BRAKER. BENEDEN LANGSTRAAT. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. 's GRAVENMOER. MEEUWEN. OUDENDIJK. SLEEUWIJK. iWIJK EN AALBURG. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 1 'Ja nuari tot en met 31 Juli 1936, werd De Heer en Mevouw VAN GULIK-Lugt, geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hunnen Zoon Dirk Timon Heusden, 5 Aug. 1936. Voor de vele blijken van be langstelling en deelneming onder vonden tijdens zijn ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Zwager en Oom, Johannes Jacobus Weck, betuigen wij onzen hartelijken dank. FAMILIE WECK. Oudheusden, 8 Aug. 1936. GEVRAAGD: voor het schoonhouden der lokalen aan de Voorsteeg. Zich aan te melden bij den Secretaris der Hervormde School- vereeniging te Almkerk. J. B. BRANGER, Secretaris. vanaf NEDERHEMERT over draai brug naar VEEN, een Dekkleed en 2 touwen. Inlichtingen aan JACOB v. d. VELDEN te Veen. TE KOOP: een flinke partij k fl.per 1000 stuks. Te bevragen bij A. DEN BOK, kweeker, Nieuwendijk (N.Br.) te Heusden, zal op DINSDAGEN 11 en 25 AUGUSTUS 1936, telkens nam. 3 uur (Z. T.) precies, in café „De Zwaan" te Genderen, by inzet en toeslag veilen: perc. 1. Een woonhuis met erf a. d. Kerkstraat te Genderen, groot 4 A. 30 c.A. Verhuurd aan W. Vos voor f 2.25 p. w. perc. 2. Bonwland met kade op het Achterste Hoofd- veld te Eethen, groot 59 A. 80 c.A. Verhuurd aan C. J. van Wijk te Genderen voor f 30.p. j. Zie biljet. Het Bestuur van den Nederl. Bond van Luxe-verhuur en Taxi Ondernemers „N.B.L.T.O.", ge vestigd te Rotterdam, verklaart bij deze, dat de aanvraag voor de Koninklijke goedkeuring harer vereeniging, sedert 4 maanden by het Departement is waar zij be hoort en dat de goedkeuring binnen enkele dagen verwacht kan wor den. Dit is de gang van zaken bij elke organisatie. Wij maken er tevens op attent, dat wij door Gemeente* en Re* geerings-autoriteiten en in alle luxe-verhuur en Taxi-auto zaken als eenigste organisatie erkend worden. Het Bestuur: M. BUSKOP, Voorzitter. W. ASMAN, Secretaris. Rotterdam, 7 Aug. 1936. BIJBELS en KERKBOEKEN in verschillende prijzen verkrijgbaar bij de F.IRMA li J. VEERMAN L HEUSDEN. A Aanvulling bouwverordening. De Voorzitter doet voorlezing van leen schrijven van Ged. St., waarin wordt aangedrongen op wijziging der bouwverordening in verband met het voorkomen van gevallen van lood- vergiftiging tengevolge van het gebruik van looden buizen bij de drinkwatervoorziening. B. en W. stel len voor een dergelijke bepaling, waarbij het gebruik van looden bui zen alleen is toegestaan als deze voor zien zijn van een tinvoering, in de verordening op te nemen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen be sloten. Gratificatie kweekeling aan de O. L. School. De Voorzitter deelt mede, dat te gen toekenning van een dergelijke gratificatie bij Ged. St. geen be zwaren bestaan, waar de raad even wel thans niet voltallig is, zou spr. het bepalen van de hoegrootheid de zer gratificatie willen aanhouden tot een volgende vergadering, waarmede de raad accoord gaat. Waar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzit ter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. een rijksbijdrage van 90 pCt. ont vangen in steun en werkverschaffing, het is de vraag of dit zoo zal blijven. De heer v. Gammeren merkt op, dat over 1935 de diaconie een be langrijk aandeel heeft gehad in ar menverzorging en ziekenverpleging, het is te verwachten dat dit in het vervolg ook minder zal zijn. Met algem. stemmen wordt de rekening hierop voorloopig vastgesteld op de genoemde bedragen. De wethouders onthielden zich van stemming. Bij de rondvraag informeert de heer v. Herpen wanneer de werk verschaffing weer aanvangt. De Voorzitter antwoordt, dat zoo mogelijk in October zal worden be gonnen. De vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. Vergadering van den raad der ge meente RIJSWIJK op Donderdag 6 Aug. des nam. 3 uur. Voorzitter: EdAchtb. Heer A. D. v. d. Schans. Tegenwoordig zijn de beide wet houders en de heeren v. Herpen, v. Heukelom, v. Vugt en v. d. Wetering. Afwezig dhr. J. Nieuwenhuijzen. De Voorzitter opent de vergade ring met het "formuliergebed. De no tulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt aangedrongen op wijzigingder bouwverordening, in verband met het voorkomen van gevallen van lood- vergiftiging, als gevolg van het ge bruik van looden buizen bij de drink watervoorziening. B. en W. stellen voor een bepaling in de bouwveror dening op te nemen, waarbij het ge bruik van looden buizen wordt ver boden en alleen gebezigd mogen worden, wanneer ze van een behoor lijke tinvoering zijn voorzien. Met algemeene stemmen wordt hiertoe be sloten. Schrijven van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten, in welk schrijven het gemeentebestuur wordt verzocht, tot deze vereeniging, die 25 jaar bestaat en waarbij in de provincie Noord-brabant nog slechts 6 gemeenten niet zijn toegetreden, aan te sluiten. De kosten behoeven geen beletsel te vormen, met het oog op het 25-jarig bestaansfeest der vereeniging is geen inleggeld ver schuldigd, terwijl de contributie slechts fi.34 per 1000 inwoners be draagt, met een minimum vanf3.20. De Voorzitter zegt dat sedert het binnenkomen van dezen brief, het aantal van 6 niet-aangesloten ge meenten tot 5 is teruggebracht, wijl inmiddels de gemeente Giessen is toegetreden. Vooral in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden is toetre ding gewenscht. De vereeniging ver strekt adviezen en geeft inlichtingen over verschillende zaken. Van deze ad viezen en inlichtingen gebruik te ma ken, zonder dat er voor betaald wordt is niet eerlijk, bovendien behoeft het bedrag van f3.20 dat het de ge meente zal kosten geen beletsel te zijn. B. en W. stellen dan ook voor toe fce treden. Met algem. stemmen wordt hiertoe besloten. Voorloopige vaststelling gemeente- rekening 1935. Deze rekening is in ihanden geweest eener commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. Nieuwenhuizen en .v. Vugt. De laatste brengt rapport uit en zegt dat de commissie geen op- of aanmer kingen heeft en derhalve adviseert tot voorloopige vaststelling op de na volgende bedragen Gewonen dienst: Ontvangsten f 24608.39 Uitgaven f 23039.97 geen succes worden geboekt, zoodat ten de 's Gravenmoersche Vaart" te ongeveer 11 uur zingend om de met het waterschap „De Eendennest" kou en natte voeten te vergeten de liggende onder de gemeente 'sGra- bus weer werd opgezocht en de te- venmoer, Waspik, Capelle, Loon op rugreis werd aangevangen. Met een Zand en Dongen in yerband met heesche stem en tamelijk slaperig ar- eventueele daarstelling van een bema- riveerden ze te ongeveer 1 uur in ling aan de Hoogebrug, gemeente Heusden, waarna er nog even hulde 's Gravenmoer, teneinde de lagere werd gebracht aan directeur Merkx, gronden vooral in de wintermaanden Batig saldo f 1568.42 Het batig saldo der rekening 1933 bedroeg f1151.50, zoodat de ge- meentefinanciën met f416.92 zijn vooruitgegaan. De Voorzitter waarschuwt de raads leden, dat zij zich door dit gunstige beeld niet moeten laten verleiden tot optimisme. Het jaar 1935 is voor de gemeente vrij gunstig verloopen, men mag zich daarin verheugen, doch 4936 heeft de gemeente reeds nu vrij belangrijke stroppen ten aan zien van armenzorg en ziekenverple- jging bezorgd, zoodat de grootste zui nigheid betracht zal moeten worden. De heer v. Vugt is het daarmede ©ens, voor 1935 heeft de gemeente Morgen, Zaterdag 8 Augustus, zal de „Heusdensche Fanfare," on der leiding van haar directeur, den heer Joh. van Berkel uit Ammerzo- den, het derde Zomerconcert geven op de muziektent, Vischmarkt. Aan vang des avonds 8 uur (Z.T.). Op het Consultatiebureau al hier, waren Dinsdag aanwezig 15 zui gelingen, n.l. uit Heusden 7; Herpt 1; Genderen 1Meeumen 3Drongelen 1; Aalburg 1 en Wijk 1. Verbeterd bericht. De op brengst van de onlangs gehouden col lecte voor het Verpleegfonds voor on- en minvermogende lijders aan T.B.C., bedroeg precies zeventien gulden. Dinsdagavond 9 uur gaf de fanfare der H. Familie op de Visch markt haar zomerconcert, dat Zon dagavond, ten gevolge van de weers omstandigheden moest worden uit gesteld. Vooraf had de Christ. Ge mengde Zangvereeniging „Crescen do", onder leiding van den heer C. J. M. Merkx, hare nummers ten ge- hoore gebracht, waarmede de ver eeniging den volgenden dag zou deel nemen aan het concours te Bunscho ten. De zangnummers werden heel mooi gezongen, zoodat men de beste verwachtingen koesterde voor den volgenden dag. Zoowel bij zang- als muziekuitvoering was een vrij talrijk publiek aanwezig. Jammer, dat ook dezen avond, de weersomstandigher den voor dergelijke gelegenheden minder gunstig was en een onweers bui, noopte het concert van de fan fare te beëindigen. Naar wij vernemen, wordt in onze gemeente steeds meer en meer voor kookdoeleinden gebruik gemaakt van gas. Zoo is thans weer het R. K. Liefdegesticht over gegaan, alles op gas te koken, waarvoor een contract is gesloten met de N.V. Gasfabriek Heusden, voor de afname van een be langrijk kwantum gas. Ook de warm watervoorziening geschied voortaan met gasverwarming. In de keuken is daarvoor geplaatst een hypermodern Kuperbüsch groot keuken, fornuis geheel crème uitvoe ring met groom afwerking, Capiciteit van het fornuis is bij vol verbruik! 15 M3 gas per uur. Voor de warmwatervoorziening zijn twee doorstroom-apparaten geplaatst van groote capiciteit. De keuken is geheel gemoderni- zeerd, wat voor de betrokkenen een pracht verbetering beteekent, aange zien men nu geen last meer heeft van te overtollige warmte en alles veel vlugger gaat. De fornuizen zijn geleverd door fir ma Sprengers te Helmond, welke ook de installatie plaatste, onder controle van de gasfabriek alhier. Het metselwerk werd uitgevoerd door de Gebr. Boeren. Een en ander is thans reeds twee weken tot volle tevredenheid in gebruik. Woensdag 5 Augustus vertrok om 8.30 uur, de Chr. Gem. ZangH vereen. „Crescendo" naar Bunscho ten (U.), om pldaar deel te nemen aan het concours, uitgeschreven door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Sur- sum Corda" te dier plaatse. Het weer, dat zich aanvankelijk goed liet aanzien, veranderde al spoe dig in hevige stortregens. Het con1- cours-terrein bleek dan ook na aan komst een waar moeras te zijn ge worden. Over een loopplank moesit men de tent zien te bereiken, wilde men droge voeten behouden, wat tot gevolg had, dat bijna iedereen zich in het dorp van klompen voorzag en met pleizier over drassige weilan'd plassend, konden ze dan de geschoei de mensehen uitlachen, die zich al balaneeerend over de planken voort bewogen. Om ongeveer half vier was „Cres cendo" ann de beurt van optreden met de nummers„Als de ziele luis tert" van Wiertz en „iMoeder en kind" eveneens van Wiertz. Als spoedig hierna werd de uitslag bekend "gle- maakt en vernamen we, dat „Crescen do" met 321 punten 'n 1ste pr. had be haald. Een luid gejuich en een hoera voor den directeur steeg op en "zin gend ging het naar het dorp terug1. Na gegeten te hebben werd er nog een reis gemaakt naar het nabije Spaken burg en Amersfoort, waarna weer aangetreden moest worden voor den eere-wedstrijd. In deze wedstrijd kon die met bekwame leiding de veree niging in staat stelde voor de eerste maal in haar bestaansperiode op con cours, een zoo mooi succes te boe ken. Deze dag, vertoeft in een mooie omgeving met vriendelijke bewoners en typische kleederdracht zal niet spoedig vergeten worden. Bij de alhier, gehouden aan besteding van een woonhuis voor re kening van den heer Johan Pasnagel, onder architectuur van den heer ij. Goesten, werd ingeschreven als volgt Begrooting f 1987. P. J. Blom en v. d. Zalm, Rossum, f 2273.00 Herman v. Eek', Gameren, f 2200.00 f 2073.00 Schippers, Rosmalen, Wed. J. G. v. Willigen, Gameren, f 1996.00 H. Corstjes, Hedel, f 1993. Hub. Brok, Oud-Heusden, f 1975.00 |M. Merksx, Ammerzoden, f 1948.00 J. A. Goesten, Well- Ammerzoden, f 1924.50 Joh. v. d. Berg, Zaltbommel, f 1898.00 J. A. v. Duimen en P. de Wit, Ammerzoden, f 1897.00 Jan Jonkers, Kerkwijk, f 1745.00 Gegund aan den laagsten inschrij ver. Actieve personen, voorstanders van het kunstlicht, laten te dezer plaatse een lijst circuleeren teneinde deze, gemeente uit haar tot nog toe duisteren staat te verlossen, door aan te sluiten aan het electrisch net der P.G.E.M. De mondaccordeonvereeniging „Crescendo" en de muziekvereeniging „O.B.K." werd Zaterdagavond in de muziektent alhier, een concert gege ven. Het weer was dezen avond zeer mooi en 'de belangstelling was zeer druk, wat alle verwachting verre ovei*- trof. De nummers welke ten beste werden gegeven werden schitterend ten gehoore gebracht en wer den dan met een daverend applaus beloond. De bloempjes-verkoop bracht dezen avond een mooi sommetje op. Het schilderwerk aan het ge meentehuis en in de raadzaal alhier, werd aan den laagsten inschrijver L. van Beek gegund. Naar vette varkens blijft goede vraag bestaan, aan den prijs van 34 tot 37 centen per K.G., levend ge wicht. Jonge biggen worden ver handeld van f8 tot f 12 per stuk. Bij het gehouden M.U.L.O.- examen diploma A slaagden vlan de Chr. U.L.Ó.-sehool aan „de Tol" de navolgende leerlingenJ. Dekker te jSleeuwijk, R. van Eten en C. Zee man te Andel, A. Oerlemans te Gen- deren. Het diploma B verwierf A. G. Vis ser te Sleeuwijk. De heer D. W. Broekmeijer, hoofd der O. L. School alhier, komt voor op de voordracht voor hoofd der Lagere school te Arnhem. Aan den heer C. Nerings al hier, werd 'door het comité van be langstellende opgedragen, het maken van een zwemkom, aan den 'sGrevel- duinsloot op de grens van 's Graven moer en Waspik. In de gehouden vergadering der Oranjevereeniging werden de af tredende bestuursleden A. van Suij- lekom en C. Nerings met algemeene stemmen herkozen, verder werd be sloten de geboortedag van H. M. de Koningin op 1 September a.s., fees telijk te herdenken. Vanwege het gemeentebestuur is bij verscheidene particulieren hét verzoek gedaan, om vele daarvoor, in aanmerking komende perceelen of panden te beplanten. Zij die hiern aan niet wenschen te voldoen, worden verzocht het plantrecht overr tO ge ven aan de gemeente, zoodat: de'Ze daarvan gebruik kan maken. Vloor het behoud van het reeds bekende natuurschoon dezer gemeente is het zaak, dat de betrokken personen zoo veel mogelijk aan dit verzoek gehoor geven. De heer G. Snels volontair der gemeente-secretarie alhier, is in ge lijke betrekking geplaatst, op het ge meente-secretarie te Waalwijk. De bloempjesverkoop, ten ba te van het Verpleegfondis van de Noord-Brabantsiche Vereeniging tot tuberculosebestrijding, secretaris-pen' ningmeester, Dir. Kooien te Vught, heeft in deze gemeente f21.99 opge bracht. Het Groene Kruis bestuur brengt dank aan de koopers en aan de verkoopsters, die de moeite voor het goede doel hebben over gehad. Al eenigen tijd gaan hier ter plaatse geruchten, 'betreffende com binatie van het waterschap, „Beoos- van wateroverlast te vrijwaren. A.s. Woensdag 12 Augustus, des avonds om half zeven, oude tijd. hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden, cand. Stuivenberg van Rot terdam. Op de Maandagavond gehou den vergadering der Oranje Vereeni ging, werd besloten, tot het houden van een allegorische optocht opi 3 September a.s. Er is een flinke deel name te verwachten. Woensdag maakte de Meisjes- naaivereeniging „Dorcas" alhier, een pleizierreisje naar Monnikendam. De reis werd ondernomen met een reis wagen van de ondernemer Van Vliet. Na een dag vol van genot, keerden des avonds allen alhier, in goeden welstand terug. Dinsdag a.s., hoopt de Zang vereeniging j,Juliana" onder leiding van haar Voorzitter, de Heer de Roon, met de reiswagen van den heer A. W. Elshout te Giessen, een pleizierreis te maken naar Vjalken-j burg. 1 in deze gemeente aan steun aan' werH- loozen uitbetaald een bedrag van1 f 13684.10 en aan kosten voor werk verschaffing f 5724.23, in totaal alzioo een bedrag van f 19408.33. Op de verplachting van wei-1 toemaat van de Groesplaat was veel ianimo, zoodat de opbrengst 25 pCt. meer is daar vorig jaar. Terwijl de Z., tijdens een ver gadering zijn fiets onbeheerd liet staan, werd zijn nieuw rijwielplaatje gestolen. Zaterdagavond 8 Aug. te 8 uur, (Zomertijd) hoopt burgemees- v. d. Lely, voor het stadhuis, de mu ziekvereeniging „Kunst na Strijd" te vangen, om daar op hun vaandel de behaalde prijzen van dit jaar te hech ten. 1 VEEN. Donderdag 31 Juli werd door de hoogste klassen van de O. L. School onder leiding van het on derwijzend personeel het jaarlijksch uitstapje ondernomen. Nadat men 's morgens om 7 uur vertrokken was ging het via den Kop van 'tLand, over Dordrecht naar Rotterdam. Al lereerst werd een bezoek gebracht aan den dierentuin, waar men zich buitengewoon goed amuseerde. Van hier ging het naar „Parkzicht", met zijn mooien speeltuin. Het toppunt van vermaak bood hier echter de gelegenheid om te varen, waarvan dan ook een druk gebruik gemaakt werd. Maar niet heel lang kon men hier vertoeven, daar er nog meer op 't programma stond van dezen dag. Bij een rondvaart door de haven werden verschillende bezienswaardig heden bezichtigd. Hierna volgde een bezoek aan de Waalhaven, waar na tuurlijk ook weer heel wat te zien viel op het gebied van luchtvaartge bied. Nadat eerst nog een foto ge maakt was, ging van hier de reis naar Hillegersberg, naar de onder neming „Plaswijck". Ook hier werd in den speeltuin zeer genoten, terwijl ook „Oud Scheveningen" nog even bezichtigd werd. Maar al te spoedig was het einde van dezen genotvollen en leerzamen dag, daar de reis naar huis moest plaatsvinden. Zonder ee- nige hindernis en in de beste stem ming was men om "half elf weer thuis. Begunstigd door mooi zomer weer is op dezen dag veel genoten. Een woord van dank aan het on derwijzend personeel en de beide chauffeurs is hier wel op zijn plaats. Woensdag 5 Juli, behaalde de Gem. Zangvereen. „Zanglust" op het Nationaal concours te Bunschoten met 310 punten een eersten prijs in de eerste afdeeling. Voor directeur en leden een mooi succes. Cand. van den Berg van Rot terdam, hoopt Zaterdagavond 7 uur, (,O.T.) alhier, voor de Geref. Ge meente op te treden. Oude Rijwielbelastingplaatjes worden gaarne in ontvangst genomen bij G. Timmermans Jzn. alhier, ten behoeve der Tuberculosebestrijding. Zij, die hun oude rijwielplaat je ter beschikking wenschen testel len voor de Vereeniging tot Bevor dering der Belangen van T.B.C.-pa tiënten in Nederland, worden verzocht het te bezorgen bij J. van Esch, Kor te Steeg C 99, Aalburg. Op de hoofdsom der Perso- neele belasting zullen dit jaar in de ze gemeente 200 opcenten worden ge heven. Bij Koninklijk Besluit is goed keuring verleend aan de Verordening, tot heffing eener hondenbelasting in deze gemeente, volgens: welke ver ordening de belasting voor een los- loopende hond bedraagt f 5.en voor een vastliggenden hond f 2. In de plaatsi van zuster C. ij. van Dongen, is tot tijdelijk wljkver-i pleegster van het Groene Kruis voor Woudrichem en Omstreken aange steld iMej. Sterk uit Dalem. - 1 In deze gemeente is tegen ver schillende personen proces-verbaal op gemaakt, wegens het verbouwen van aardappelen, merk „Bravo."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2