Plaatselijk Nieuws Veilingbericliteii Voetbalsport Marktberichten. ringsvereen. Afd. 's-Bosch om subsi die met voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zeer met deze vereeniging sympathiseeren en ze van groot be lang achten, niettegenstaande dit al les echter, meent het college te moe ten voorstellen, afwijzend op het ver zoek te beschikken. Waren de tijds omstandigheden gunstiger, hun voor stel zou anders luiden. Ook met dit voorstel gaat de raad accoord. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het eerste lid van artikel i van het ambtenarenreglement. De Voorzitter licht toe, dat het personeel der Godshuizen, dat door het college zelf wordt- aangesteld, niet valt onder, de bepalingen van het amb tenarenreglement. Ged. St. dringen er op aan, dat dit wel het geval zal zijn, vandaar het voorstel van B. en W. tot wijziging van art. i van dit reglement. Wordt met algem. stem men goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende de heffing van secretarieleges; De Voorzitter licht toe, dat tenge volge van de nieuwe inrichting van het bevolkingsregister wijziging van de verordening van secretarie leges noodig is. Voor het verstrekken van inlichtingen uit de registers van den Burgerl. Stand, zal in 't vervolg moe ten worden betaald. B. en W. mee- nen dit tarief te moeten stellen op 5 en 3 ct. per inlichting per persoon, terwijl de mogelijkheid wordt open gesteld voor het nemen van een abon nement. De heer, Meijer vreest dat het ver strekken van inlichtingen over meer dan één persoon uit een zelfde ge zin, waarbij deze inlichtingen elk af zonderlijk in rekening zullen worden gebracht, tot moeilijkheden aanlei ding zal geven. De Secretaris merkt op dat de bepaling juist zoo gemaakt is om moeilijkheden te ontzeilen. De Voorzitter vraagt, wie of in lichtingen over een geheel gezin zul len vragen, dit zal toch heel weinig voorkomen. De heer Meijer meent, dat b.v. de reclasseering inlichtingen over 'n geheel gezin kan vragen. De Voorz. acht het in zoo'n geval geen bezwaar dat voor alle personen waarover inlichtingen worden ver strekt, dan ook wordt betaald. Met algem. stemmen wordt besloten de voorgestelde wijziging aan te bren gen. Voorstel van B. en W. tot reorga nisatie van de wijkverdeeling en de huisnummering der gemeente. De Voorzitter zegt dat tengevolge van de grenswijziging, de wijkverdee ling en huisnummering der gemeente in de war is. B. en W. zijn van oor deel dat hopgnoodig een nieuwe wijk verdeeling en huisnummering moet plaats vinden. Zij zouden Oudheus- den Wijknummer A, Herpt Wijknum mer; B, Hedikhuizen Wijknummer C willen geven, terwijl in het v.m. stadje Heusden op de hoeken der straten naamborden zullen worden aangebracht en de panden opnieuw genummerd, aan de ©ene zijde even aan de andere zijde oneven nummers. Voor een en ander vragen B. en W. een crediet van f 3 00. De heer Meijer vindt het idee voor de buitengemeenten heel goed;voor v.m. Heusden acht hij het echter min der. geschikt om bij iedere straat weer, bij nummer 1 te beginnen, dit zal veel moeilijkheden opleveren ten gevolge van het groot aantal kleine straatjes. Verdeeling in wijken naar de windstreken, zooals thans het ge val is acht spr. beter, wel is een nieuwe nummering noodig. De Voorzitter acht naamborden voor de straten wel een mooie ver betering. De heer. Meijer is het 'daarmede eens. De heer. H. Verhoeven oppert het denkbeeld om op een bepaald punt met nummer 1 te beginnen en dan ongeacht de straten door te numme- meren. Zijn er b.v. 400 panden in de plaats, dan nummeren van 1 tot 400. De Voorzitter wil inlichtingen in winnen of zoo iets mogelijk is, daar om wordt besloten dit punt tot een volgende vergadering aan te houden. Voorstel van B. en W. tot het vra gen van ontheffing aan H. M. de Koningin van de verplichting, opge legd in artikel 179, tweede lid, der gemeentewet (aanwijzing ambten en betrekkingen te vervullen door mi litairen), en tot wijziging van de verordening regelende de eischenvan benoembaarheid en bezoldiging der veldwachters. Besloten wordt voor die betrek kingen, waarvoor dit mogelijk is, ontheffing te vragen van de verplich ting tot benoeming van militairenen wijziging van de betreffende verorde ning. De begrooting 1936 wordt gewij zigd conform het voorstel van B. en W., een en ander o.m. in verband met de nieuwe huisnummering. Vastgesteld worden voor den heer H. J. M. Couwenberg, oud-secreta ris van voormalig Hedikhuizen, de pensioensgrondslagen voor zijn tien betrekkingen, die hij in die gemeen te vervulde. Reclames hondenbelasting zullen in besloten vergadering worden behan deld. Rondvraag. De heer Meijer heeft de laatste dagen een vreemd paard voor de vuilniskar gezien, is het niet beter dat het andere zoo spoedig mo gelijk wordt verkocht? De Voorzitter zegt 'dat B. en W. het er mede eens zijn, dat dit zoo spoedig mogelijk wordt verkocht, doch op advies van den veearts wordt daarmede nog even gewacht. De heer Meijer vraagt of op den verkooper van het dier geen verhaal is, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt. De openbare vergadering wordt hierop gesloten. ALMKERK. J.l. Donderdag 13 dezer, behaalde de muziekvereeniging „Nooit Gedacht" alhier, op het Nationaal Muziek- en Zang concours te Leusden, onder leiding van den heer J. H. Koekkoek, met 357 punten een le prijs. Als Jury Leden hadden op dit Concours zitting de heeren Roeske, Alting en van Rheenen. Bovengenoemd corps heeft op bedoeld Concours zich weer kranig gehouden, hetwelk bleek uit het rapport der Jury, waarin „Nooit Gedacht" alle lof werd toegezwaaid, zoowel aan Directeur als leden. Jammer echter, dat men den uitslag van den Eere-wedstrijd, wegens het late uur niet kon afwachten, want men twijfeld niet, of daarin zal genoemd corps eveneens gelauwerd te voorschijn zijn gekomen. Schitterend was des avonds in de ge meente de ontvangst, door welwillende handen was aan het terrein bij de Wed. Dekker een Eerepoort opgericht, zoodat „Nooit Gedacht" niet kon nalaten even een nummertje ten beste te geven, wat door omstandigheden van ziekte spoedig moest eindigen. Nadat de Eere-Voorzitter de heer van Steijnen, nog een woord tot Directeur, Leden en publiek had gesproken, ging een ieder huiswaarts. De reis werd gemaakt met bussen van de N.V. A.L A.D." welke bovengenoemde vereeniging bij een ieder kan aanbevelen. Op hetzelfde Concours, behaalde even eens de Gem. Zangvereen. „Hallelujha" alhier, een 1ste prijs met 315 punten. Beide vereenigingen met Directeuren proficiat. MEEUWEN. Het ©enigen tijd geleden afge- brandde oude Kasteel zal weer her bouwd worden. Een en ander is op gedragen aan den heer C. Vos, tim merman-aannemer alhier, onder ar chitectuur, van den heer Pothoven te Leusden. Het volgens de teekening zeer fraai uitziende gebouw wordt weer in ouden kasteeltrant opgetrokken op de oude fundamenten. Trapgevelmu ren, mooie boogvensters met glas in lood, speciaal gesmede en van sier krullen voorziene muurankers zullen o.m. het'geheel een stempel van oudheid geven. Tevens zal een mooie toren van 20 Meter hoogte, met koperen dakbedekking, uitkijk vensters enz., het afzonderlijk cachet van het gebouw verhoogen. Deze toren wordt vanuit de fundamenten opgetrokken en is door een draai- trap tot in de bovenste verdieping te bereiken, van waaruit men een zeer mooi uitzicht op den omtrek zal hebben. Aan het woongedeelte wordt ver der een groot, ruim gebouw opge trokken met vee- en paardenstallen. Onder het voorhuis worden diepe kelders aangelegd, die speciaal voor bewaring van fruit zullen ingericht worden. Het geheel zal een dankbaar ob ject worden zoowel voor eigenaar als voor aannemer en architect en zal zeer zeker in ruimen kring belang stelling wekken. NIEÜWENDIJK. Door het fanfarekorps „Over winning na Strijd", directeur de Weled. Heer O. Walraven Jr., werden in. de afgeloopen week de twee medailles ont vangen, welke deze vereeniging 2e Pink sterdag behaalde op het concours te Rotterdam, zijnde een le prijs in de derde af deeling met 317 punten, be nevens een len prijs in den marsch- wedstrijd. De Korfbalvereen. „Rust-Roest" speelde haar laatste competitiewedstrijd tegen „Kiof uit Capelle. Rust-Roest won met 81. A.s. Zaterdag hoopt het mannen koor „Onderling Genoegen", directeur de Weled. Heer Snijers en. de Chr. muziekvereeniging „Crescendo", direc teur de Weled. Heer S. Kuipers,, deel te nemen aan het concours te Vrijh.- Capelle. De Chr. gemengde zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst", directeur de Weled. heer N. Snijers, behaalde op het concours te Leusden, een 2en prijs in de afdeeling Uitmuntendheid, met 295 punten. POEDEUOIJEN. Terwyl de heer P. J. van Os, gemeente ontvanger alhier, eenige zaken afhandelde bij bakker v. d. Velden, werd hij plotseling onwel en was vrijwel on middellijk dood. Naar wij vernemen, con stateerde Dr. Steenis hartverlamming. Wel tragisch. J.l. Zaterdag werd in meest in- tiemen kring herdacht het 25 jarig jubi leum van den Heemraad J. W. Brienen alhier. In eene meer speciale daarvoor belegde vergadering van het Gecombineerd College van den Bommelerwaard beneden den Meidijk, werd den Jubilaris hulde en dank gebracht voor het vele en ver dienstelijke al die jaren aan het District in het algemeen en zijne afdeeling nog meer in 't bijzonder bewezen. Door het Bestuur van genoemd District werd hem ter gedachtenis aangeboden een kostbaar zilveren inkstel met inscriptie. Woensdag j.l. was de dag aan gebroken, dat het mannenkoor „0. G." zoek ingesteld. Van een tweetal personen in deze gemeente zijn rijwielbelastingplaatjes ont vreemd. WERKENDAM. Woensdagavond is alhier, overleden pp 52-jarigen leeftijd, de lieer J. Bottenberg, in leven archi tect en opzichter dezer gemeente. De heer Bottenberg was een zeer bekend en gezien persoon in ons dorp, waar hij ongeveer 18 jaar in bovengenoem de functie is werkzaam geweest. Tevens had liij zitting in verschil lende vereenigingen, zooals voorzitter der Werkendamsche afdeeling fier Mij. tot Nut van 't Algemeen en Voor zitter der plaatselijke .Oranjeveireeni- ging. De heer H. Groeneveld op pol der „Doodemanswaard (Biesboscli) kreeg een trap van een paard tegen zijn neus. Aanvankelijk werd hieraan geen aandacht geschonken, maar la ter moest hij zich onder gieneeskun- dige behandeling stellen. Het zoontje van den heer Jac. v. kreeg kokende thee over zijn arm. Deerlijk verbrand moest ook' hier voor de hulp van D|r. Schols: worden ontboden. De alhier gehouden verkoop der speldjes ten bate van het Roode Kruis, heeft opgebracht, f 19,98. Vrijdag 14 Aug. des; nam. te 8 uur zal in het Geb. v. Chr. Belan gen een ledenvergadering j> Laats; heb ben der A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje." 'tProgfamma houdende een zestal punten vermeld o.m. Landdag 29 Aug. Breda en Landdag 15 Sept. den Haag en een verslag betr. splitsing der vereeniging. Elders lezen wij; Op den pro vincialen weg Rptterdam—Gouda, on der de gemeente Moordrecht reed Zondagavond omstreeks half elf de dertigjarige sleepbootkapitein P. J. v. Berchum uit Werkendam (Zoon van Chr. v. Berchum, eorr.op een mo torrijwiel, die uit de richting Gouda kwam. Op de duo zat zijn 26-jarige verloofde, mej. G. van Gelder uit Stellendam, die als dienstbode in be trekking is te Rotterdam- Toen plot seling een hond voor de motorfiets den weg overstak, kwam de motor rijder te vallen. Hij werd met zijn mor torfiets en duopassagier eenige me ters over den weg geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Een dokter uit Hillegersberg, die juist met zijn auto de reis naar Leusden zou aanvaarden om Passeerde> constateerde bij den motor de reis naar Leusüen zou aanvaarden, om rijder een schedelfractuur. Met een deel te nemen aan het groot nationaal auto yan t|en geneeskundigen dienst Z ALTBOMMEL, 11 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 40 oiggen, prijs van f 10 f 15. 23000 eieren, prijs per 100 stuks ijf 3,00—f 3.50. 760 K.G. boter prijs per V, K.G. roomboter f 0.85, boerenboter f 0.85. concours. Alhoewel de lucht zich 's mor gens niet van de beste kant liet aanzien, ging men toch met twee touringcars van de firma Van Leeuwen in opgewekte stem ming op reis. Men moest om 10 min. voor 2, onder leiding van den heer A. W_ v. d. Nat te Gorinchem, voor de eerste maal in de eerste afdeeling uit komen. Het verplichte nummer was „Op 't Kerkhof" door C. C. A. de Vliegb. Volgens oordeel van directeur en leden zelf, had men goed werk geleverd. Daarna werd men voor den fotograaf geleid, om met heel het koor op de plaat te worden gezetmaar 0, wee, men was nauwe lijks door den fotograaf in de houding geplaatst, of er werd vanaf den muziek tempel bekend gemaakt„Mannenkoor 0. G. te Poederoijen eerste prijs met 312 punten 1" Er was geen houden aan, zoo dat mijnheer de portretmaker met zijn toestel en ledige banken stond. Eerst moest de directeur de hoogte in en eens flink gezongen. De dag werd verder hoogst gezellig en in de beste stemming door gebracht. Om elf uur arriveerde men in vroolijke stemming in het dorp. Tevens melden we nog, dat, onder de zelfde leiding, door het gemengd koor „O. G." te Andel een eerste prys met 330 punten werd behaald en door het gemengd koor „Sursum Corda" te Vuren een eerste prijs met 329 punten. Voorwaar een schitterende prestatie voor dirigent en leden. SPRANG. J.l. Woensdagavond kwam de Chr. Besturenbond „Sprang—Capelle" onder leiding van haar Voorzitter de heer J. C. de Roon, in algemeene vergadering bijeen. Na gebruikelijke opening en lezing der Notulen, werd een bespreking gehou den over de bijwoning van de te Dordrecht te houden district-vergadering. In beginsel werd besloten dat, voor zoover zij kunnen alle leden deze vergadering bij zullen wonen. Na afhandeling van enkele ingekomen stukken, dankt de Voorzitter voor de op komst, terwijl de 2e Voorzitter met dank gebed eindigde. VEEN. Donderdagmorgen kwamen W. S. en D. K. tot de onaangename ontdekking dat 45 pond paling ontvreemd was, uit houders, welke in een nabijzijnde sloot lagen. Door de politie wordt een onder uit Gouda is liet slachtoffer naar Gou da vervoerd. Zijn toestand is vrij ern stig, i - Mej. van G. was; er beter afgeko men. Haar kwetsuren bleken niet ge vaarlijk. Zij is eveneens naar Gouda vervoerd. De Jóngeheer J. van Oord Jac.Gzn. alhier, slaagde voor het toe latingsexamen aan het Chr. Gymna- sixum te Utrecht. Dinsdagmiddag en een gedeel te van den avond woedde er boven ons dorp een onweerslbui gepaard gaande met hevigen regen. Naar wij vernemen is de bliksem nog Op verschillende plaatsen inge slagen, hoewel gelukkig zonder ern stige gevolgen. Op een polder zijn tengevolge van den blikseminslag enkele tollen graan verbrand. De heer G. P. stond nabij zijn woonhuis; met nog een drietal per sonen. Kort bij hen sloeg het in een doornenheg,, waarvan de bladeren werden verschroeid. Door de vele regens: die er zijn gevallen is ook in onzen omtrek het bederf voor de gewassen grooter ge worden. In den landbouw isi er veel werk1, maar het zeer slechte natte weer kan voor den boer een groote strop worden HAAGSCHE VEILING. 12 Augustus. Kruisbessen I 1215. Wijnpruimen I 29—36 Enk. Witte I 14—24, II 9 -12- Dubb. Witte I 22—36, II 10— 15. Perzikpruimen I 2834. Reine Vict. I 10—30, II 14—17. Burb. I 15 20. Reine Claude D'ouilles I 27—34, II 9-14. Belle de Louv. I 18—34, II 1016. Eng. Krozen I 818. Fram bozen Extra 8094, I 20—35. Moer beien 2225. Appels: Kerswick I 12 15. Perzikappel I 2125. Transp. de Cons. I 945. Precose de Trey. I 1423. Peren Kruideniers Extra 20 —25, I 44-18. N. H. Suikerpeer I 20—25,115—8. Claps 120—26. Chhm- pignons 32—52. Pfefïerlingen 15—17 p. chip. Alles per K.G. VEILING ZALTBOMMEL. 12 Augustus. Deutsch Evern le soort 40. Roode lessen 9x/2. Belle de Louvrain 1521. Reine Victoria 1116. Dubb. Witte 17. Witte pruimen 1018. Eldensche Blauwe 1215. Blauwe pruimen 14. Ameri- raansche Bramen 1516 ct. per pond. Perziken A 68 per stuk. Abrikozen 150—170 per 100 stuks. Netmeloenen 1213. Ananasmeloenen 12—14 per stuk. Tomaten A 3x/2 per pond. Clapp's Favorite 1122. Diamantperen 8—9. Kruidperen 8. Precose de Trevoux 14 24. Suikerperen 7—10. Bramley Seed ling 13—15. Cellini 8-13. Calville 10 12. Early Victoria 1220. Gamer- sche zuur 10—15. Keswick 811. Krui- ling 1143. The Queen 12. Augurken 12—16, II 4-10 per K,G. Witte Komkommers 1lx/2 per stuk. Staak- snijboonén 7—11. Stamsnijboonen 38. Sta&kprincessen 915. Stamprincessen 48. Boterboontjes 4. Pronkboonen 31/,4 per K.G. Roodekool lx/2—31/2. Savoijekool 35. Wittekool 21/2. Bloem kool 41/211 per stuk. Andijvie 200 per 100 stuks. Kroten 221/2. Wor telen 3x/2 per bos. Zilveruitjes 7x/29 per K.G. Eerstelingen 150. Blauwpitten 120—210. Eigenheimers 150 per 100K.G. 's HERTOGENBOSCH, 12 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 2326 stuks1429 stuks hoornvee, 693 biggen, 94 zeugen, 47 schapen of lammeren, 63 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 140 tot f 235 per stuk. Kalfvaarzen 125 170 Magere Ossen en Koeien 110 175 Vette Ossen en) le kw. 3032 p. pond Koeien 2e 25—28 Pinken van f90.tot f125.p. st. Zeugen Biggen Schapen Lammeren 's HERTOGENBOSCH, 11 Aug. Botermijn. Aanvoer 20.100 K.G. Hoogste prijs f 1.45, laagste prys f 1.36, middelprys f 1.43 per K.G. 40.— 70.— St. 1.30 1.35 w. 12.— 20.— St. 9.— 13.— St. HEUSDEN. Zondag a.s. 2.30 uur, speelt het le elftal van Juliana een vriendschappelyken wedstrijd tegen een Zomer-elftal, samen gesteld uit leklas B.V.B. SPRANG. Heden Vrijdag, hoopt de voetbalclub N.E.O. II een uitwedstrijd te spelen tegen Capelle II op het terrein aldaar. Zaterdagmiddag zal N.E.O. I een wed strijd spelen tegen W.V.V. uit Werkendam, op het N.E.O. terrein aan het Oosteinde alhier. Zaterdagmiddag speelde de voetbalver. S.D.O. op eigen terrein een wedstrijd tegen S.V.W. uit Werkendam. Uitslag 2—1 in het voordeel van S.D.O. VEEN. Zaterdag j.l. speelde de v.v. Achilles haar 14e competitie-wedstryd voor de le klas B.V.B. tegen Wilhelmina, Wyk en Aalburg. Uitslag 30 ten voordeele van Wilhelmina. A.s. Zaterdag 5.30 uur (Z.T.), zal door de v.v. Achilles op eigen terrein haar 15e competitie-wedstryd gespeeld worden voor de le klas B.V.B., tegen Stormvogels van Woudrichem. (WIJK EN AALBURG. A.s. Zaterdag speelt Wilhelmina II tegen Herpt II, op het Wilhelmina terrein alhier. Aanvang half vyf (Z.T.) WELL. De j.l. Zaterdag gespeelde competitie wedstrijd tusschen Juliana en Koz. Boys Werkendam, eindigde in het voordeel van Juliana met 7—0. o— 7) 77 77 77 1)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10