Bekendmaking. Plaatselijk Meiiws. O VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. Volgens berichten uit Reykjavik (IJs land) wordt sedert den zwaren storm, die in den nacht van "Zaterdag op Zondag verschillende visschersvaartui- gen op zee heeft verrast, een IJsland- sche visschershoot met een uit 18 kop pen bestaande bemanning vermist. Bij het zoeken naar het vermiste vaartuig heeft men een reddingsboei en nog eenige andere voorwerpen ge vonden, die van de vérffwenen boot afkomstig zijn. Men had gehoopt, dat de bemanning van het schip door een ander vaartuig aan boord zou zijn ge nomen, doch acht dit thans uitgeslo ten, zoodat moet worden aangenomen, idat de bemanning om het leven 5s ge komen. o TWEE KANOVAARDERS VERMIST. Twee 'kanovaarders, resp. 17 en 25 jaar oud, beiden uit Luik, die Zon dagmiddag met een kleine kano te 'Knooke in zee waren gestoken, worden vermist. Tegen den avond zag men van bet strand met een verrekijker een omgeslagen bootje op de golven drij ven. De reddingsdiensten van de Bel gische kust en van Vlissingen werden gewaarschuwd, doch deze vonden niets. De zee was zeer woelig, zoodat men vermoedt, dat de beide jongelieden zijn verdronken en "weggespoeld. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN HEUSDEN, maken bekend, dat de gemeentesecretarie op Zaterdag 15 Augustus 4936 voor het publiek gesloten zal zijn. Heusden, 12 Augustus 1936, Burgemeester en Wethouders van Heusden, W. J. N. WIJS, Burgemeester. A. VAN DELFT, Secretaris. diging te hebben deelgenomen aan de hij nauwelijks zijn middagmaal kan organisatie van een politieken inlichtte,- nuttigen. Tijdens dit tijdstip liet zich gendienst ten behoeve van een vreemde ook het carillon hooren, dat werd mogendheid. Ook een Duitscher, j bespeeld door den beer Verhoeven Fleischhauer genaamd, is aangehouden. uit Drunen. Twee uur. De klok, die hij de af- geloopen 25 jaar zoo getrouw heeft bediend, roept nu ook hem op, om boven in zijn heiligdom bezoekers te ontvangen, die tevens het uurwerk willen bezichtigen, waartoe van 2 tot 3 uur de gelegenheid is opengesteld. Ook thans zijn er weer tal van be langstellenden, die het mooie kun stige uurwerk komen bezichtigen en den meester, die gaarne alle ge- wenschte inlichtingen verstrekt, hun gelukwenschen komen aanbieden en hun handteekening plaatsen in het daarvoor bestemde register. Lfalf vijf. Een flinke onweersbui kan onzen jubilaris niet beletten om als man van de klok, precies op tijd, opnieuw de trappen van het stadhuis te beklimmen. Niet omdat er iets aan het uurwerk zou mankee- ren, doch om officieel door Burge meester Wijs in tegenwoordigheid van het voltallige gemeentepersoneel in een keurige toespraak te worden gehuldigd. Tevens bood deze hem namens de gemeente een geschenk in couvert aan. De heer Wassen dankte voor deze hulde. Zes uur. Een schaar van kinderen verdringt zich voor de deur van on zen populairen klokkenist, die bege leid door twee muzikanten, den jubi laris komen toezingen en hulde ko men brengen. Met een gulle tractatie beloonde de jubilaris, die deze be langstelling zeer op prijs stelde, de jeugd. Ter nauwernood zijn de muzi kale tonen van de populaire muzikan ten en de schelle kinderstemmen ver stomd, of de koperen klanken van een fanfarecorps doen zich reeds hoo ren. Het is de fanfare der H. Familie, die onder de tonen van opgewekte marschmuziek bij monde van haren voorzitter, den lieer Harry Poll, haar gelukwenschen komt aanbieden. Plet wordt den jubilaris te machtig en met de buurtcommissie gaat het, om stuwd door een groote menschenme- nigte een straatje om. Nauwelijks is het muziekgezelschap verdwenen of de tonen van de Heusdensche Fan fare doen zich hooren. Hier is het Voorzitter Bax, die namens de ver een. complimenteerde. Het „Lang zal hij leven", is niet van de lucht en terwijl een groote menschenmenigte zich voor de woning verdringt, werpt plotseling een schijnwerper zijn mach tig licht over de schare, waardoor de feestvreugde in niet geringe mate werd verhoogd. De feeststemming stijgt steeds en bereikt haar hoogte punt als de jubilaris plaats neemt in de auto van den heer Boom, verge zeld met de beide muziekgezelschap pen en de groote menigte met fak kellicht een rondgang door de ge meente maakt. Huldiging vond plaats op de mu ziektent aan de Vischmarkt en op bet bordes van het gemeentehuis. Hier geleek het op een sprookje, ons mooie gemeentehuis verlicht meteen schijnwerper, de muziekvereenigingen met hun fakkels, voor het bordes op gesteld, de joelende, opgewekte jon gens en meisjes, die op de tonen der muziek een rondedans maakten, het vormde een tafereel, een schilder waardig, een tafereel, dat ons deed denken aan lang vervlogen dagen, toen er nog zoo'n gezellige prettige sfeer in ons stadje heerschte. Opgewekt en op gepaste wijzever- maakten zich allen en vergaten voor een wijle de beslommeringen van on zen crisistijd, waaronder ook cle in woners van onze gemeente gebukt gaan. Op het bordes stond onze jubila ris en dankte voor de huldebetoo- gingen, waaraan geen einde scheen te komen. Het was 'een dag, het werd door groot en klein gevoeld, die de ban den va.11 vriendschap en saamhoorig- heid weder wakker riep en er mis schien toe bijgedragen heeft om de ze banden te versterken. Talrijk waren ook de brieven, te legrammen en kaartjes, die werden ontvangen. Het is in de allereerste plaats voor onzen jubilaris, die van zijn buurt bewoners zes prachtige stoelen en van tal van ingezetenen ook verschillende stoffelijke blijken van waardeering in ontvangst had te ne men, maar ook voor de burgerij van Heusden een on verge telij ken dag ge worden. Nog lang werd in intiemen kring nagefuifd. Naar wij vernemen, is onze vroe gere stadgenoot, de Eerw. Broeder Antonin (in de wereld J. C. A. v. d. Staak) van de sociteit der witte paters van Kardinaal Lavigerie, [benoemd te K-ivoe (Belgische Congo). Het vertrek uit Antwerpen is bepaald op 24 September a.s. Het zilveren jubileum van onzen stadsklokkenist L. J. WASSEN Dat 11 Augustus 1936 voor onzen klokkenist niet als een gewone dag zou voorbijgaan, werd wel verwacht, daar zo\iden zijn buurtgenooten wel voor zorgen; dat dit zilveren jubile um evenwel met zulke feestelijkheden zou worden gevierd, had niemand, zeer zeker ook onzen jubilaris zelf, niet verwacht. Niet alleen de Botermarkt, doch geheel Heusden, rijk en arm, jong en oud, onverschillig van welke ge zindte nam er aan deel. Er heerschte vreugde en plezier op een wijze, zoo als ons dat slechts uit vroegere da gen bekend is. Bij het eerste morgenkrieken wa ren reeds rappe handen aan het werk getogen om voor de woning een fraaie boog op te richten en de noo- dige versiering aan te brengen, ter wijl door de bewoners van verschei dene woningen aan de Botermarkt de vaderlandsche driekleur werd uit gestoken. Reeds om 8 uur rinkelt herhaalde lijk de biel der winkeldeur, om toe gang te verschaffen aan menig be zoeker, die al in dit vroege morgen uur, zijn gelukwenschen komt aanbie den. - 1 - 1 1 Half negen. De traditie getrouw, verlaat de jubilaris ook op dezen dag zijn woning, ditmaal in keurig Feestgewaad, om zijn dagelij kschen plicht, n.l. het opwinden van bet torenuurwerk, te gaan verrichten. Hij beklimt als iedere morgen, de trap pen van ons stadhuis en begeeft zich naar het vertrek, waar het uurwerk is geplaatst. Het vertrek, dat zijn heiligdom is; waar hij, als beer en meester alleen beeft te commandee- ren, hiet is zijn uurwerk, dat menig ingezetene reeds zoo vaak uren van droefheid, of uren van vreugde heeft aangekondigd. Ditmaal mag hij ech ter aan zijn werk, geen langen tijd besteden, want al weer staan voor zijn deur belangstellenden te wach ten om hem de hand te drukken en geluk te wenschen. Het wordt negen uur en naar ma te het uur der receptie nadert, wordt het steeds drukker op de Botermarkt, van 10 tot 12 uur is het aan de woning van den jubilaris een komen en gaan van je welste en de belang stelling, die onzen vriend Wassen gedurende deze uren ondervindt, is buitengewoon groot, zoo zelfs, dat Zaterdagavond komt de sterkste Ned. Professional Martin Francois Soliën in Hotel Concordia. Speelt 500 car. cadré 35/2, 400 car. cadré 45/2, 300 car. cadré 71/2. Na afloop phenomenale kunst en fantasiestooten of 25 car. van drie banden. Deze week hadden alhier twee verpachtingen plaats van nagras. Vooral Dinsdag werden zeer hooge prijzen be steed in vergelijking van 1935. Gold toen een koeschaar f 3 a f 4 maximaal, thans was deze prijs f 17 a f 18, wat ongekend duur is. De vereeniging voor Evangelisatie „De autozendicg in Nederland" houdt Vrijdag van 7.309.00 uur n.m. een openlucht-samenkomst. Op het Consultatiebureau alhier waren Dinsdag aanwezig 30 zuigelingen, n.l. uit Heusden 9, Oudheosden 1, Herpt 2, Genderen 4, Eethen 2, Meeuwen 3, Dron- hoewel nog slechts sinds kort ons opperhoofd, hebt natuurlijk reeds di rect tot Uw vreugde vernomen, dat Uw gemeente een muziekcorps bezit, dat zich reeds lauweren geoogst heeft in de allerhoogste afdeelingen. Bij het hooren van hare tonen zult U bemerkt hebben, dat deze onderscheidingen vol kamen terecht toegekend zijn. In 'tkort, O.B.K. is een vereeniging, waarop U en waarop de geheele gemeente trots kan zijn. Edoch, vooruitgang en onderschei dingen worden niet behaald alleen door, zooals de naam reeds zegt: Oefening en Kunst, studie en samenwerking, on afscheidelijk hieraan verbonden zijn groote kosten. Vormen hiervan repe titielokaal, muziek en directeur kleine posten, de instrumenten vormen den grootsten post. Om even een denkbeeld hiervan te geven: De kosten der instru- gelen 1, Aalburg 3, Wijk 3, Veen 1 en menten loopen uiteen van ongeveer 30 Nederhemert 1. j tot plm. 200 gulden. Binnenkort moet Bij het gisteren te Breda ge- er weer een instrument gekocht wor- houden hoofdacte-examen slaagde on- den van f 180. Was aanvankelijk O.B.K. een corps van 20 leden, nu zijn het er bijkans 40. De instrumenten zijn onmisbaar, dus vanzelfsprekend de noodige con tanten. Mocht O.B.K. aanvankelijk vele ze stadgenoot de heer A. A. Sluimers alhier. Dinsdag 11 Augustus 1.1. kwam de heer M. Cornet met een wagen, gebruikelijke buitenkansjes hebben, U geladen met koren, uit het Munniken- j weet het allen, verjaardagsserenaden land. Ter hoogte van G. Klop gekomen enz., de nood der tijden, vertrek van liep een meisje met een paraplu. Het deze gelukkige slachtoffers etc. deden 3-jarig paard dat voor den wagen ge- deze inkomsten slinken tot een mini- spannen was, schrok hiervan en liep recht den dijk af. Onderaan den dijk schoot de lading van den wagen. De heer Cornet was bijtijds van den wa gen gesprongen en wist zich buiten gevaar te stellen. Op de lading bevon den zich nog twee knechts van eerst genoemde, welke het er eveneens goed1 afbrachten. Allen kwamen met den schrik vrij, zoodat wonder hoven wonder alles zonder persoonlijke on gelukken afliep. Dinsdag werd in het Monniken land een koe door het hemelvuur ge troffen en gedood. Vrijdag en Zaterdag- 1.1. had ïn de O.L. school alhier, de bazar ten bate van de muziekvereen. O.B.K. plaats, die in alle opzichten geslaagd is. De burgerij1 heeft uitstekend meege werkt door het geven van cadeaux zoowel als door het bezoeken der ba zar. De Openbare lagere school, die door het gemeentebestuur beschikbaar was gesteld, is voor; «een dergelijke gelegenheid' wel een bij uitstek [ge schikt gebouw. Door den heer L. W. van Andel te Andeli was gratis be schikbaar gesteld' zijn radio en versterk te gfamophooninstallatie, waardoor de aanwezigen wel in een goede stem ming werden gebracht. De Burgemees ter W. P. Pos en verschillende andere vooraanstaande personen, waren aan wezig. De voorzitter van het comité, de heer Westrate, opende met eenige woorden en sprak ongeveer als volgt: Dames en Heeren, Genoodigden, Helpsters en Helpers, leden van O.B.K. Namens het Org. Gom. is het mij een groot voorrecht U hier allen welkom te heeten. Een speciaal welkom roep ik U toe, Edelachtbaren Heer Pos, als burgervader dezer gemeente. U, het goede streven der vereeniging en spreekt den wensch uit, dat deze ba zar met succes bekroond mag war den. Hierna verklaart spreker de ba zar als geopend. De Voorzitter der muziekvereeniging O.B.K.,, de heer Pater, brengt nog eeni ge woorden in het midden en brengt tevens een woord van dank aan al len, die aan deze bazar mochten mede werken. Na de opening klinkt het Wilhelmus door het gebouw en wordt een aan- vang gemaakt met den verkoop van verschillende artikelen, terwijl d'e at tracties in werking werden gesteld. De belangstelling was Vrijdagavond buiten verwachting. Des Zaterdagsmid dags heeft het Org. Com. de kinderen gelegenheid gegeven, door een speciale prijsregeling aan de vele attracties deel te nemen. De kinderen hebben hiervan zeer veel genoten. Des Zaterdagsavonds was het bezoek wederom buiten ver ting, eveneens van buiten de gemeente kwamen nog verschillende bezoekers. Omstreeks half twaalf (sluitingstijdl) werd het einde aangekondigd, waarna het Wilhelmus weerklonk en nog eeni ge woorden van dank werden gespro ken, waarmede de goedgeslaagde ba zar weer tot het verleden behoorde. Na weken van ernstige voorbe reiding door het Uitvoerend Comité, waarin zitting hebben de heeren Li. M. Heurter, voorzitter; G. H. Kruit- bO'S, 2e voorzitter; T. M. Pronk, le secretaris; C. Rijkers. 2e secretaris; G. de Rooy, le penningmeester; C. L. de Rooy Jzn., 2e penningmeester; F. [Moonen, J. van den Hoek, Joh. Kerst, W. Verhagen, J. Michaël Czn., W. Chabot, C. Hoevenaars, C. de Cloe en C. Sterrenburg, staan we thans: aan den vooravond van het, ter viering van het 30-jarig bestaan van het Kon. Erk. Fanfare-corps „Si- rena" te Vrijhoeve-Capelle te houden, Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, Gemengde-, Kin der- en Mannenkoren, waarvan de technische leiding berust bij den heer P. B. Bisselink, directeur der feestvie rende vereeniging. Naast het Uitvoe rend Comité is onder voorzitterschap van den EdelAchtbaren Heer A. Smit. burgemeester der gemeente Sprang- Capelle, een Eere-comité gevormd, waarin zitting hebben de heeren Jhr. Mr. B. de 'Roy van Zuijdewijn, be schermheer der jubileerende vereeni ging, D. van den Berg, gemeentese cretaris; Notaris R. Middelkoop en G. J. van Willigenburg, wethouders; J. L. van Straten, Gemeente-ontvanger; J. Michaël Hm.; Adr. M. Verheijden; Jac. Vos en J. Kraak, leden van den gemeenteraad, W. A. M. Heijmans, gemeente-ambtenaar; J. M. Oerle- mans en W. J. de Roon, hoofd der O. L. school te Sleeuwijk, oud-voor zitter der .feestvierende vereeniging. Dit concours zal plaats hebben a.s. Zaterdag 15 dezer en wordt des mid dags 12. uur met een muzikale wan deling vanaf het clublokaal der feest vierende vereeniging naar het raad huis der gemeente Sprang-Capelle ge opend, waar vervolgens de offieieele ontvangst van voorzitters, secretaris sen en directeuren def deelnemende vereenigingen plaats heeft, waarna op het feestterrein gelegen achter het gemeentehuis, de concertwedstrijd, een aanvang neemt en waarbij achter eenvolgens zullen optreden: 4e Afdeeling: Chr. Kinderkoor „Excelsior," Sprang; Kinderkoor „Harmonie," 's Hertogenbosch; Fan fare „Concordia," Oosteind (Ooster- hout) en Harmonie „Glorieuxe," 's Hertogenbosch. 3e Afdeeling: Fanfare „Kunst en Vriendschap," Meeuwen. 2e Afdeeling: Harmonie „Een dracht maakt Macht," Kortgene (Zfd.), „Gasteis Harmonie," Oud-Gas tel, Fanfare „Wilhelmina," Dussen en Gemeengde Zangvereeniging „Zang- lust," Ameide. le Afdeeling: Mannenkoor „On derling Genoegen," Almkerk. Eere Afdeeling: Fanfare „Crescen do," Nieuwendijk (Almkerk) en Fan fare „Wilhelmina," Veen. Superieure Afdeeling: Gemengde Zangvereeniging „Excelsior," Raams- donksveer. 1 j i 's Avond 8 uur wordt tot sluiting van dezen concoursdag op het feest terrein geconcerteerd door de wel bekende Kon. Erk. Harmonie „Apol lo" uit Kaatsheuvel, onder leiding van den heer P. B. Bisselink. Indien het weer meewerkt verwach ten we, dat velen uit deze en omligH gende gemeenten hun Zaterdagmid dag en avond zullen benutten om1 te genieten van uitstekende muziek! en zang. i Deze muziekfeesten worden voort gezet op Zaterdag 22 Aug. a.s. met een festival voor zang- en muziekver eenigingen, terwijl dien avond na af loop van het avondconcert tot slot een schitterend vuurwerk volgt, om vattende 23 nummers. Pp een en an der hopen we in een volgend num mer terug te komen. Onze vroegere dorpsgenoot, ide heer Chris van Beek, muziekleeraar te Rotterdam, behaalde met de gemeng de zangvereeniging „Harmonie" uit Capelle a. d. IJssel, van welke ver- mum. Er moest een middel op gevonden, worden, deze moeilijkheden af te wen den. Toen dan ook O.B.K. een beroep op mijn medewerking deed, was ik hiertoe direct bereid. O.B.K., ons aller trots, mag geen slachtoffer worden van deze depres siejaren. Het beroep op mij werd een beroep op Uw aller medewerking. Wij stelden U in de gelegenheid' mede te te werken aan een bazar, het batig s'ald» stellen wij ons voor, zal vol doende zijn O.B.K. wederom eenige jaren van geldzorgen te ontlasten. Ons 'beroep op U was niet tever geefs. U ziet het resultaat hier om U heen. i Dank spreek ik uit namens het Org. Com. en heel O.B.K. In de eerste plaats aan U, Heer Burgemeester, wij kunnen slechts getuigen, ook in deze toonde U zich wederom een waar bur gervader. Dank ook aan den Raad voor alle noodige toestemmingen en de beschik baarstelling van dit bij uitstek geschik te gebouw. Aan de inwoners onzen dank voor de gaven, groot en klein, het is geble ken, dat O.B.K. op U rekenen kan. Mag onzen dank zijn, menig welge slaagd concert en O.B.K- steeds voort gaande op den ingeslagen weg, een handhaving van het hooge peil en een beschaafde in- en ontspanning voor leden en Brakelaars. Mag ik Burgemeester Pos verzoeken deze bazar te openen! Hierna spreekt Burgemeester Pos eenige hartelijke woorden tot alle aan wezigen en waarin onze burgervader ook deze bazar aan allen warm! kan aanbevelen. Spreker is overtuigd van eeniging hij directeur Js, op. het te De huldiging van Rie Mastenbroek na het veroveren van het Olympisch kampioenschap 100 meter vrije slag. V.l.n.r.miss Campbell, Argentinië (2de prijs); Rie Mastenbroek, kampioene en Fraulein Arendt, Duitsch) land (3e orils* HEUSDEN. BRAKEL'. CAPELLE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2