Bekendmaking;. Binnenland Plaatselijk Uleuws. en 16 Augustus op midden- en Noord- Korea heeft gewoed, heeft, naar thans uit een zoo juist gepubliceerd officieel communiqué blijkt 413 dooden geëischt. Bovendien werden 536 personen gewond, terwijl nog 156 personen vermist worden. Dertigduizend huizen zijn door den water- vloei medegesleurd of gedeeltelijk ver woest. Vijf schepen zijn gezonken, 16 bescha digd en 84 medegevoerd. RUSSISCH [VLIEGTUIG NEERGE- lln Noorcl-Siberië, in het 'gebied BRANDDRAMA TE ROTTERDAM genoemde heg door te kruipen, waar door züj op Nederlandsch gebied kwam. De gendarmes; begonnen nu van Duitseh gebied op haar te schie ten. Door het kordaat optreden van de gemeente-politie van Beek werd verder onheil voorkomen. Het schijnt, dat de dame op Duitseh grondgebied gelokt is en in een opgestelde val moest loopen. Van de politie te Beek kon het blad geen nadere mededeelingen ont vangen, daar de besprekingen met de Duitsche autoriteiten in vollen gang Zijn. 46-jarige vrouw in brand geraakt en aan de gevolgen overleden. Haar man gearresteerd. De 46-jarige mevrouw J. C. M. van Z. B. was in haar woning aan de Delftschstraat te Rotterdam bezig haar kleeren met benzine te reinigen, toen deze plotseling vlam vatten, waardoor zij zeer ernstige brandwon den over het geheele lichaam be kwam. In zorgwekkenden toestand is me vrouw van Z. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Haar man, de 46-jarige heer j. M. de luchtmacht te verwachten. Gemeld van Z., die Zijn echtgenoote te" hulp wordt n.l. dat in October 200 nieuwe snelde, liep brandwonden op aan vliegtuigen in dienst zullen worden ]10ofd. en nek. Ook hij is ter verple- genomen voor de vorming van meu-ging in het ziekenhuis aan den Cool we eskaders ter gelegenheid der ope- singel opgenomen. Een begin van ning van nieuwe vliegvelden. Van het brand heeft men met een straal kun- begtin af aan is de sterkte van de nen blussohen. van de Jenissei, is een Sovjet-Rus sisch vliegtuig met elf personen aan boord door tot nu toe onopgehelder de oorzaak neergestort en verplet terd. De inzittenden kwamen allen om het leven. o DE DUITSCHE LUCHTVLOOT 1 W;ORjD|T STEEDS GROOTER. Aan nieuwe uitbreiding wordt ge werkt. Naar de Engelsiche „Times" ver neemt is in Duitschland tegen Oc tober a.s;. een nieuwe uitbreiding yan Duitsche luchtvloot in geheimzinnig beid gehuld geweest. Men kan ech ter nagiaan, dat door deze nieuwe ver sterking het aantal vliegtuigen van de eerste linie op duizend zal wor- j den gebracht, welk getal berekend is op een behoorlijke reserve. o GEVANGENISOPROER. Een aantal gevangenen in de ge vangenis te Milledheville (Georgia Opzettelijk brand veroorzaakt Naar men echter nader verneemt het ziekenhuis behandeld was, in ar rest te stellen. Hij ontkende alle schuld, ofschoon hij toe gaf hoogst roekeloos met de benzine te hebben omgesprongen. Het plafond van de keuken is bij de ontploffing naar be- A. v. Hooft. Zij genoot hare opleiding van Mej. Nelly Emmers in Kaatsheuvel. Tot sluiting der zomer concerten, zat 'Zorrdag 30 Augustus 1936, op de noemde vereeniging in voorgaande wedstrijden bedoelde beker gewon nen. Mocht A.K.C. 5 Sept. voor den derden keer zoo gelukkig zijn, dezen beker te winnen, dan is bedoelde prijs het eigendom van A.K.C. Dus opge past leden van de Almkerksche Korf-1 balclub. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, stelt de Oranjevereen. alhier de gelegenheid open voor in schrijving naar consumptie-, sigaren-, fruittent, enz. voor het a.s. Koningin- ■f^p-fippc f- beneden-langstraat. In den hooihandel in niet veel animo en zoodoende zijn de prijzen niet hoog. Men besteedt voor het goe de handelshooi f7.per 500 K.G. Stroo f4 a ,f4.50 per 1000 K.G. dussen. Na een tiental dagen niet te heb ben kunnen werken aan den Provin cialen weg vanwege de staking te Luik (België) heeft men Woensdag het werk! hervat. Daar vanuit Luik het benoo- digde materiaal, zooals teerslakken e.d. geleverd moet worden is het maar ge lukkig, dat de staking intusschen is opgeheven daar de Provinciale weg hier; ter plaatse in erbarmelijken toestandl begint te vetkeeren. capelle. Naar we van zeer bevoegde zijde vernemen laten de financiëele opgeloopen, is; in het ziekenhuis aan den Coolsingel, waarheen zij vervoerd was, overleden. Over de toedracht der feiten, die hebben in den nacht gepoogd uit een een heel ander licht op het gebeurde slaapzaal uit te breken door onder werpen, kunnen de volgende bijzon- heeft de zaak zich heel anders voor- neden gekomen en een glazen deur gedaan als hierboven vermeld isv j van de keuken is vernield. De 46-jarige vrouw J. C. M. van Z. I De door de ontploffing ontstane B., die in haar woning in de Delft- brand heeft niet veel schade veroor- schestraat ernstige brandwonden heeft zaakt. luid rumoer de zaaldeuren met ijze ren bedstijlen in te slaan en de zaal in brand te steken. De cipiers schoten derheden worden meegedeeld: Hoewel de man en de vrouw be sloten hadden te gaan scheiden en op de woedende gevangenen methet proces daartoe reeds aanhangig schroot, waarbij een hunner werd ge dood, terwijl 15 anderen werden ge wond. IVIJF PLEIZIERVAARDERS VER MIST. Te Triest verkeert men in ongerust heid omtrent het lot van 5 personen, die voor een pleiziertochtje met een kocht had. Hij stortte daarop de ben bootje in zee waren gestoken, doch zjne jn een emmer en deed de kleeren door den hevigen wind zijn afgedre- in een teil met water. Nadat de klee- ven. Het vaartuig heeft men met de ren waren doorgespoeld, gooide hij kiel naar boven aangetroffen. Ode hen zine in De politie zet het onderzoek voort. o Groenten-, Fruit- en Bloemen tentoonstelling te Gorinchem. In de jongste vergadering van het bestuur der bovengenoemde tentoonstelling is o m. besloten om ben, die aan de ten toonstelling zelve deelnemen, toe te staan de tentoongestelde artikelen het laatste uur van de tentoonstelling (Zaterdag 26 September van 10 tot 11 uur) te ver- koopen. was gemaakt, zouden zij Woensdag avond samen thuis koffie drinken. De man was naar de keuken gegaan om koffiewater op te zetten. Daar be dacht hij zich, dat hij nog eenige kleedingstukken met benzine moest wasschen, waartoe hij eenige dagen geleden een blik waschbenzine ge- BURGEMEESTER EN WETHOU DERS VAN HEUSDEN maken bekend, dat dit jaar voor den Herijk van Maten en Gewichten, zitting zal het water weg en deed vervolgens word gehouden te Heusden, in de de benzine in de teil. Na verloop »*iTi u i u a TREIN RIJDT DOOR STATIONS- van eenigen tijd hing de keuken volMU-LO* scho°l aan het MUUR. j benzinedamp. In het station Opatowitz, nabij Ko- j Toen de man wat lang weg bleef, niggratz in Tsjecho Slowakije, zijn ging de vrouw naar de keuken die in xangeerende goederenwagens door het sous-terrain was gelegen. Onder een stootblok gereden en door den tusschen had de man zich naar den muur van een goederendepot gedron- kelder begeven om waschknijpers te gen. I halen, terwijl hij het koffiewater op Er bevonden zich in deze ruimte een heel flauw pitje had gezet. De juist een aantal soldaten, van wie er vrouw, in de keuken komend, heeft vier zwaar en een aantal anderen daarna de gaskraan geheel openge draaid en op hetzelfde moment ont stond een hevige ontploffing, waarop de kleeren van de vrouw vlam vatten. Eyen later keerde de man in de keu ken terug. Maar daar komende en Zijn muziektent aan de Vischmarkt een groot uitkomsten van de ter viering van het concert gegeven worden door de ,,Fan- 30-jarig bestaan van het muziekgezel- fare der H. Familie" alhier, directeur schap „Sirena" te Vrijhoeve-Capelle de heer W. v. Heivoort te Nieuwkuijk. georganiseerde muziekfeesten te wen- Aanvang des avonds 7.15 uur. schen over, waardoor het Uitvoerend Aangezien dit concert tevens gege- Comité zich voor een tekort geplaatst ven wordt ter gelegenheid van den a.s. ziet. Hoe groot dit te kort is, is nog verjaardag van H.M. de Koningin, zal niet bekend, doch het Comité ver- het programma beginnen met het Wil- trouwt, dat de burgerij, die bij dit helmus en zullen meerdere Vaderland- feest toch ook belang heeft gehad, sche muzieknummers worden uitge- mede zal helpen dit tekort zoo klein voerd. mogelijk te doen zijn. Op het consultatiebureau voor Op een terrein aan de Vaart- zuigelingen alhier werden op 25 Aug. i kant zal morgen (Zaterdag) een open ter onderzoek aangeboden 21 zuige-luchtsamenkomst plaats hebben, waar- lingen en wel uit: Heusden 9, Herpt op de heer W. J. v. Deelen zal spre- 1, Genderen 2, Eethen 1, Meeuwen 2, ken over het onderwerp: „Geheel ons Drongelen 1, Aalburg 2, Wijk 2, Els- Volk achter het Plan van den Ar- lichter werden gewond. o ACHT DOODEN BIT ONGELUK.' Tengevolge van een botsing AUTO- bij Burgtplein Op Din,sdag, 8 September 1936 van 10—12 uur de herijkplichtigen uit Oud- heusden, Hedikhuizen en Herpt. Van 1—4 uur voor hen uit Heusden, wier naam begint met een der letters A tot en met H. Op Woensdag 9 September 1936, van 10—12 en 1—4 uur^ wier naam begint met een der létters I tot en met Z. Burgemeester en Weth. voorn. W. J. N. WIJS, Burgemeester. A. VAN DELFT liout 1. Hedenmorgen omstreeks half beid." De viering van den verjaar- negen is een wagen met paard be- dag van H.M. de Koningin zal a.s, spannen die den onbewaakten spoor-Maandagmorgen begonnen worden wegovergang bij blokpost 34 te Nieuw- met volksspelen voor de schoolkinde- kuik wilde passeeren door den snel-ren terwijl na den middag op een trem komende uit de richting sHer-,, Lr togenbosch gegrepen en totaal ver- terr<T Vrijhoeve-Capelle en een splintert!. De voerman de 16-jarige A™ de Nieuwevaart volksspelen voor Van Eggelen uit Nieuwkuik kon door grooteren zullen plaats hebben. Zijn tegenwoordigheid van geest nog 's Avonds wordt te Vrijhoeve-Capel- juist van den wagen springen. De le op het feestterrein geconcerteerd wagen werd door den trein juist ach- door de plaatselijke muziek- en zang ter het paard gegrepen, zoodat het dier ook ongedeerd bleef. Het mag vereenigingen, evenals op de muziek tent over de Binnenhaven in de Kom dan ook een wonder genoemd wor- j M Na fl d COBOerten wordt den, dat bij dit ongeval geen men- t ri schenleven is te betreuren. Zooals 1 f1 slot een groptsch vuurwerk op het men zich nog zal herinneren werd feestterrein te Vrijhoeve Capelle afge- op dezen zelfden onbewaakten over- stoken. Laat de inwoners medewerken weg, ongeveer twee jaren geleden door het uitsteken der vlag de ge- een vrachtwagen, waarin waren ge-j meente dien dag een vroolijken en ChamBery tusschen een autolbus met door vlammen omgevende vrouw deelnemers aan een uitstapje en een ziende, maakte hij onmiddellijk recht- particuliere auto is de bus in brand omkeert, niet zoo vlug echter of ook gevlogen. Acht personen zijn omge- zijn kleeren werden door de vlammen komen en circa 30 gewond. i gegrepen. De man rende naar boven en toen de straat op, de buitendeur achter zich dicht trekkend, zoodat de vrouw er niet uit kon. De vrouw ren de onder tusschen als een brandende fakkel door het huis en probeerde VERDRONKEN. zich de kleeren van het lijf te scheu- Te Lutjebroek (gem. Grootebroek ren. Buren, die de knal van de ont mijn in het vaarwater „De lacht' twee ploffing gehoord hadden, liepen naar jongemannen, genaamd J. Silver, oud beneden en zagen de wanhopige po- 22 jr., en J. Bakker, oud 20 jr. ver- sitie, waarin de vrouw verkeerde. Zij dronken. Beiden waren woonachtig te sloegen een ruit in om de vrouw hulp Lutjebroek. Zij waren met een groote te bieden. schuit, geladen met tulpenbollen, uit-1 ;Met een brandbluSchapparaat van :r. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS VAN HEUSDEN maken bekend, dat de gemeentesecretarie op Maan dag, 31 Augustus 1936 voor het publiek gesloten zal zijn. Burgemeester en Weth. voorn. W. J. N. WIJS, Burgemeester. A. VAN DELFT, Secretaris. Heusden, 25 Augustus 1936. zeten de veehandelaren Bonman en feestelijken aanblik te geven. Secretaris. Van Loon uit Wijk en Aalburg door den trein gegrepen, waarbij toen ook geen doodelijke ongelukken waren te betreuren. Waar het uitzicht op dezen spoorwegovergang ruim voldoende is, is ook nu weer het ongeval aan on oplettendheid toe te schrijven. geladen en men begrijpt dan ook niet,daarna de brandende kleeren van de heusden. Dr. H. J. Toxopeus uit Breda, - - 1-1—hoopt ,a.s. Zondag om 10 uur op te gevaren. Het vaaxturg was met te diep een juist passeerende postauto, zijn treden in de Evang. Luth. Kerk alhier. Maandag 24 Augustus hield de ,,Heusdensche Hengelsportvereeniging" een al genre ene ledenvergadering, welke goed bezocht was. Op deze vergadering werd besloten om Zondag 30 Aug. a.s. een onderling vischooncours te houden, en wel i,n de Maas op een naar het bestuur te beoordeelen plaats. Er wordt 2 maal drie kwartier gevischt; afmarsch tót het clublokaal om half tien café Ver- heij. Voor elke deelnemer is een prach tige prijs te winnen. Tevens werd als 2e Voorzitter in het bestuur gekozen, de heer P. v. Deur hoe het ongeluk is gebeurd. De bei de lijken Zijn reeds opgehaald. Bak ker was de kostwinner van zijn moe der. Beiden waren ongehuwd. o TWpL-EN-VI IFTIG HUIZEN EN Z E S Ril IST S C HUREN AFGEBRAND. In een kampong in de omgeving van Lahat Zijn 52 huizen en 6 rijst schuren afgebrand. De schade wordt op 30.000 igetaxeerd. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. In de Palcmbang-Kotta is een inlandsch huisje afgebrand. Drie kinderen zijn in de vlammen omgekomen. o DAME OVRR DE GRENS GELOKT Grensincident bij Nijmegen. Dezer dagen kwam een dame uit vrouw gedoofd. De vrouw en de man Zijn toen, zooals reeds gemeld, naar bet ziekenhuis Coolsingel overge bracht. De buren, die de huiselijke omstan digheden van het echtpaar kenden, bespraken het geval druk en gaven als hun veronderstelling te kennen, dat hier sprake moest zijn van een aan slag,, gepleegd door den man, waar van de vrouw het slachtoffer gewor den was. Dit gerucht drong ook tot de politie door, 'die daarna onder lei ding van commissaris Rosicbach, een onderzoek heeft Ingesteld. *Er Zijn buren, die de politie hebben meegedeeld, dat toen zij; de vrouw te sen. hulp waren gesneld, deze zou hebben I Verder werdi besloten, om vanaf he gezegd„Hij heeft me van kant ge-1 den 'tot en met 30 Sept. leden aan te maakt". De situatie in de echtelijke woning kennende, hebben de buren de richting Smorenhoek te Beek. Zijniet anders gedacht, dan dat_de vrouw mocht blijkbaar niet op het Duitsche met deze woorden haar manLcdoelde. grondgebied komen, daar zij zeer In het ziekenhuis, zoo goed en zoo voorzichtig langs de grens liep. Toen kwaad het ging, werd de vrouw ver zij haar weg versiperd zag door een hoord, die daarop een bezwaren- heg van ongeveer 25 meter, moest Zij een stukje op Duitseh gebied loo pen. Nauwelijks was ze op het Duit- de verklaring voor den man heeft af gelegd. Zij geloofde evenwel niet. dat er opzet in het spel was geweest. sche grondgebied of een stuk of zes maar meer kon zij niet zeggen, want verdekt opgestelde Duitsche gendar- verloor het bewustzijn en zonder bij mes kwamen, zoo meldt „de Gelder lander," van verschillende zijden aan- loopen om haar te arresteeren. Zij wist kennis te zijn gekomen, is Zijl later overleden. De politie achtte voldoende termen zich! echter los te rukken en onder aanwezig om den man, nadat hij in nemen, zonder dat deze inleggeld' be hoeven te betalen. Aanmelding bij het bestuur van voornoemde verèen. Bij Kon. Besluit is benoemd to dijkgraaf van het waterschap De Hoo- ge Maasdijk van het Benedenland van Heusden, J. C. Blankers te Veen We vernemen, dat dioor onze bei de 'Heusdensche muziekvereenigingen de feesten,, georganiseerd door de Oranje Vereeniging", op Zaterdag 12 Sept a.s. zullen worden opgeluisterd Voor het examen Coupeuse slaag de te Utrecht onze stangenoote, Mej almkerk. Zaterdagavond 29 Aug. nam. 's graven:, :c: Door het Comité van belang stellenden is alhier een zwemkom ge opend aan de 's Grevelduinsloot, op de grens van 's Gravemoer en Waspik. Door de landbouw crisis orga nisatie in Noordhrabant, werd als lid van de commissie van district No. 46 de Ruijter een evangelie sa men- comst worden gehouden. Als spreker zal alsdan optreden de heer G. v. d. Teek van Papendrecht. noemd, de heer K. de Geus Jz. alhier. Bij beschikking van den Minis ter van Defensie van 10 dezer, is aan den dienstplichtige der lichting 1936 Het gecombineerd concert op dezer gemeente Marinus van Dalen Pz., Maandag 31 Aug. te geven door de voor een jaar vrijstelling verleend we- muziekver. „Nooit Gedacht" en de gens kostwinnerschap. Accord. Ver. „Bravo", ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal worden voorafgegaan Naar we vernemen is aan Dr. P. J. A. van Overstraten Kruijsse, ge meentegeneesheer alhier in verband door een muzikale wandeling door met een familiebezoek aan zijn kinde- het dorp. Door het bestuur der Oram-ren te Medan (Indië), verlof verleendl vereen, alhier wordt beleefd verzochtvan begin September tot half Decem- dien dag de vlaggen uit te steken en zich met oranje te tooien. Het bestuur der Oranjevereen. alhier heeft in zijn j.l. Woensdag ge houden vergadering besloten, op Woensdag 9 Sept. a.s. een Oranje feest te houden. Het feest zal des ber. Als plaatsvervanger zal geduren de dien tijd fungeeren, Dr. Snijders de Vogel, rustend arts te 's Gravenhage, die tevens de ambtswoning zal be trekken. genderen. De Ned. Herv. Jongelingsvereen. morgens 9 uur (Z.T.) aanvangen, ,,Eere zij God" alhier, maakte j.l. Dins dag 25 Augustus, een plezierreisje naar Rotterdam, Den Haag en Schevenin- gen. In opgewekt stemming vertrok men 's morgens om half vijf. In Rotter dam aangekomen zijnde werd eerst be door het afhalen der kinderen aan de scholen, door het plaatselijk muziek corps. Hierna kinderspelen op het terrein. Des nam. zal door de Rijver een. „'tLand v. Altena" een groot springconcours gehouden worden en zocht de markt, vervolgens de groot- caroussel worden gereden, daarnaste Ned. zeeboot ,,De Statendam" en volksspelen. Des avonds groot con cert en na afloop schitterend vuur werk. Een en ander zal nog nader door biljetten worden bekend ge maakt. Zaterdag 5 Sept. a.s. hoopt de ten slotte het vliegveld Waalhaven, al waar men zich den geheelen morgen mee bezig hield. In den namiddag vertrok men naar 's Gravenhage, waar de aandacht werd gevestigd, op het „Binnenhof" en de Korfbalver. „A.K.C." alhier, deel te Paleizen. Hierna werd de reis vervolgd nemen aan de seriewedstrijden, welke 1 naar Scheveningen, hier hield men ver te Dordrecht gehouden zullen worden der dezen dag zich bezltg aan het om den zilveren Wisselbeker, uitge loofd door het Dordrechts Niéuws- strand: Om1 6 uur Vertrok men weer van blad". Tot 2 maal toe heeft bovenge- hier, om in Rotterdam nog halt te Op het kruispunt naar Esch, langs den weg den Bosch Boxtel had Woensdag avond een autobotsing plaats, waarbij een dame ernstig en twee andere inzittenden \icht gewond werden. De luxe auto kwam in de sloot terecht, terwijl de zwart bierbrouwerswagen nog juist boven den kant tot stilstand kwam 7.30 (Z.T.) zal aan den Kornschen L.C.O.N. als vertegenwoordiger van den dijk alhier op het terrein van den heer Chr. Boeren- en Tuindersbond he •^1 rt rt 1 4- TA 4-« 4-1 f m d r* 4- rt I.Ir

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2