Evenals vorig jaar zijn ook jaar aan. de leerlingen der O. L. school in de Kom jonge plantjes ter opkweeking uitgereikt. Naar we ver nemen zal de tentoonstelling dezer planten plaats hebben op Vrijdag 18 en Zaterdag 19 dezer in het gymna stieklokaal der school. De trekking der door het mu ziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoeve- Capelle georganiseerde verloting, wel ke trekking oorspronkelijk vastge steld was op Zaterdag 19 dezer is voorloopig uitgesteld tot 1 Nov. a.s. omdat nog niet alle loten geplaatst zijn. DUSSEN. Het dochtertje van den heer S. had het ongeluk op een brandende kachel te vallen, waardoor een der handjes deer lijk. met brandwonden werd overdekt. De kleine moest zich ten spoedigste onder geneeskundige behandeling stellen. DONGEN. Nadat Dinsdagmiddag in meer be sloten kring de heer H. Akkermans door zijn collega's-raadsleden was gehuldigd bij gelegenheid van zijn 25 jarig raadslid maatschap, werd hem Dinsdagavond door de Dongensche bevolking een spontane hulde gebracht, onder leiding van het Be stuur der Harmonie „Aurora". Op Zaterdag 12 dezer zal het Oranje-comité Dongen wederom een jaar- lijksche auto tocht organiseeren voor ouden van dagen. 's GRAVENMOER. Naar we vernemen, zal Maandag 14 Sept. a.s. te Oosterhout de najaars keuring van springstieren voor deze ge meente plaats hebben. GENDEREN. Zaterdagavond a.s. zal de Chr. Oranjevereen. „Juliana" in samen werking met de muziekver. „Excelsi or", hulde brengen aan den burgemeester, in verband met de ver loving van H.K.H. Prinses Juliana. Er zal een optocht gehouden wor den met lampions; waarna er vuur werk zal worden afgestoken. KAATSHEUVEL. Met het oog op de militairen- inkwartiering alhier zal Zondag 20 Sept. 's morgens half negen, voor de Protest, militairen een kerkdienst worden gehou den, waarbij zal voorgaan Ds. J. C. Hagen predikant der Ger. Kerk te Sprang. N1EUWENDIJK. Door liet gemeentebestuur van 's Gravenzande is aanbesteed het re- construeeren van een gedeelte van den Naaldwijkschenweg te 's-Graven- zande ter lengte van 338 meter met aan weerszijden trottoirs en rijwiel paden. De raming bedroeg f22113. Laagste inschrijver was de heer C. Monshouwer, aannemer alhier, voor de som. van f21840. Het werk is gegund. Bij den heer O. Walraven werden een drietal rij wielplaatjes ont vreemd. Men zij op zijn hoede. Voor den herijk van maten en gewichten, zal voor wijk Kille, zitting worden gehouden te Werken dam in het lokaal der Nutszaal en wel op Donderdag 24 Sept. a.s. des voorm. 10 tot des nam. 1 uur. OOSTERHOUT. Dinsdagavond had op den Breda- schen weg een noodlottig ongeluk plaats. Zekere M. die chauffeur is en in 't bezit van een oude wagen die hij wel eens verhuurd of ritten mee maakt, had aan genomen eenige menschen, zekere H. V. en D-, naar Oosterhout te rijden. Ter hoogte van de Warande bleef de wagen staan, daar de benzine op was. Goede raad was duur. Men besloot den wagen te duwen. Moerkes de chauffeur en H. Vissers zoude duwen en Dekkers sturen. Toen men hiermede bezig was, kwam van de richting Breda een auto, die, daar hij niets bemerkte, er in volle vaart achterop reed. De schok was zeer hevig, doch werd gebroken door M. en V., die feitelyk als buffers dienst deden. In het St. Jozeph gesticht bleek, dat de amputatie van het been van Moerkes noodzakelijk was. De andere man H, V. is nog niet bij kennis en geeft voortdurend bloed op. Dekkers kwam met den schrik vrij. Nader ver nemen wij, dat beide slachtoffers de laatste H H. Sacramenten hebben ontvangen. Wat Moerkes betreft, bestaat er veel mogelijkheid dat ook zjjn tweede been moet worden afgezet. POEDEROIJEN. Woensdagavond kwamen de leden van het Mannenkoor „O. G." alhier, als gewoonlijk, ter repetitie alwaar de secre taris meedeelde, dat de eerste prijs, welke behaald was op het concours te Leusden; in zijn bezit was. Vele oogen werden gericht op den mooien lauwertak, die, na door allen bekeken te zijn, gedeponeerd werd in de daarvoor in het lokaal aan wezige kast, waardoor deze weer een mooie aanvulling heeft gekregen. De di recteur nam hierna even het woord en liet uitkomen, dat dit het teeken is van ernstige studie en verzocht, de repetities steeds trouw te volgen, om bij een vol gend concours weer flink voor den dag te kunnen komen. Dat men bij de leden van het Koor zeer verheugd is over de verloving van Prinses Juliana, bleek hieruit, dat de Voor zitter verzocht om buiten het Wilhelmus uit te jubelen. Weldra stond men op gesteld en werd vierstemmig het Vader- landsch lied en Wien Neerlandsch Bloed op plechtige wijze vertolkt. Verschillende personen, die gereed stonden om onder de dekens zich te verbergen, kwamen nog even naar buiten en luisterden met aandacht naar de mooie klanken die over het stille dorp klonken. Tevens roepen we alle mannen hetzij jong of op meer gevorderden leeftijd toe sluit U aan bij het Koor „O. G." om daar uw stem te beoefenen en mede te werken, zoowel moreel als financieel, en de vereeniging steeds „excelsior" te brengen. RAAMSDONKSVEER. De Harmonie bracht Woensdag avond een serenade aan het Gouden echt paar Kommers Mesch. Heel veel menschen waren in de stoet mee geloopen. Na afloop trok de muziek door 'de gemeente en daarna naar den Burgemeester. SLEEUWIJK. Bij beschikking van den Mi nister van Defensie werd de dienst plichtige A. Groeneveld van de lich ting 1935 voorgoed vrijgesteld, we gens kostwinnerschap. I Voor den herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente zitting worden gehouden ,te Werken dam in het lokaal de Nutszaal en wel voor Sleeuwijk op Maandag 21 Sep tember a.s., des nam. van l4 uur en voor de Werken op Donderdag 24 September a.s., des voorm. 10 tot des nam. 1 uur. SPRANG. J.l. Donderdagavond kwam de Ned. Herv. Mannenvereeniging op G.G. „Troffel en Zwaard" in de consistorie kamer van het Ned. Herv. kerkgebouw in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Nieuwenhuizen, opende op gebruike lijke wijze. Door den heer E. Barbier werd als onderwerp ter bespreking inge- leid „De Bergrede", waarop een leerzame bespreking volgde. Na een woord van dank sloot de voorzitter deze goed be zochte vergadering en eindigde de in leider met dankgebed. Namens de Jeugdclub van de afd. SprangCapelle is de heer J. Vos Pzn. uit Capelle benoemd tot afgevaar digde naar de op 2 en 3 October a.s. te Lunteren te houden Jeugdleiders-conferen tie, uitgaande van het Chr. Nat. Vak verbond. SPRANG CAPELLE. In de Donderdagavond gehou den raadsvergadering werd o.m. de Gemeenterekening 1935 aangeboden. In ontvangst gewone dienst f207.207.19; uitgaaf f 209.979.87na- deelig saldo f 2.722.68. I In ontvangst Lap. dienst f 84338.88; uitgaaf f84920.84; nadeelig saldo 1 f 581.96. I De Voorzitter merkte hierbij op. dat nogi te ontvangen is op deze 1 rekening f 7400. zoodat het beeld niet zoo ongunstig is, als het lijkt. De gemeentebegrooting '37 werd den raad aangeboden, gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf op f185035.99; kap. dienst f32312,56. Voor het nazien der rekeni ng wer den aangewezen de heeren Versteeg, Michael en J. Vos. Voor het nazien der begrooting de heeren J. Vos, Kraak en Vcrheij- den. De rekening van het Burgerl. Arm bestuur Capelle over 1935 werd vast gesteld met een nadeelig saldo van f 449.86. Volledig verslag volgend nummer. VEEN. De in deze gemeente gehouden collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft f8.56 opgebracht. In verband 'meUde Zaterdag te houden Nationalen feestdag, zal door de muziekvereeniging des avonds een rond gang door het dorp gemaakt wordeD en zal tevens een lampionoptocht georgani seerd worden. Voor verdere feestelijk heden zal hedenavond om 7.30 uur in het gymnastieklokaal een vergadering ge houden worden. Alle ingezetenen worden verzocht te vlaggen. WIJK EN AALBURG. Donderdag verzamelden zich plm. een 20-tal heeren, door den heer Burgemeester uitgenoodigd om in het Bestuur eener te stichten Oranje vereeniging zitting te nemen. Een prachtidee 1 Edoch... reeds Za terdag der vóórgaande week vormde zich een soortgelijk comité, naar aan leiding van het Oranjefeest, gegeven door de Voetbalver. „Wilhelmina", met hetzelfde doel. Men zou daaruit zoo concludeeren, het Wijksch Aalburgsch bloed is niet meer rood, doch puur oranje. Nu wil 't geval, dat enkele heeren uit het reeds Zaterdag opgerichte co mité óók uitgenoodigd werden door den burgemeester. Die heeren hebben er den burgemeester op gewezen, dat het toch eenvoudig onmogelijk is, zitting te nemen in een bestuur, ter wijl ze reeds lid van een bestaand comité zijn en vóóral dat de voetbal vereen. uit 't bestuur werd buitenge sloten en nóg andere heeren die zich op dit gebied een reeks van jaren verdienstelijk hebben gemaakt. Im mers dit ware toch zeer krenkend met ongetwijfeld als gevolg 2 con- curreerende vereenigingen, haat ru zie, tweespalt, enz. Ten slotte zijn par tijen gelukkig het er over ééns ge worden, dat er slechts ééne moge lijkheid bestond, om niemand buiten te sluiten en iedereen een kans te geven om in het bestuur te komen, n.l. beide comité's glad van de baan en de Burgemeester doet als hoofd der gemeente een nieuwe vrije alge- meenen oproep. Hiermee was de vre de geteekend. Tot slot „Wilhelmus" zoodat een ware oranjegloed van hun gezichten straalde. En we krijgen feest. We hopen zeer dat 't bloed oranje blijft. Zooals uit achterstaande ad vertentie blijkt, worden alle ingeze tenen (meerderjarige) van Wijk en Aalburg tegen morgenavond 8 uur (N. T.) opgeroepen om te komen tot oprichting van een Oranjevereeniging in deze gemeente. (Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad). Door het gemeentebest. is een telegram van gelukwensch aan H.K.H. Prinses Juliana en Haar verloofde Prins Bernhard. In aansluiting op ons vorig bericht volgt hier de uitslag van de spelen van het Oranjefeest dat geor ganiseerd werd door de v.v. „Wil helmina". Prijswinnaars zijn: Ringrijden te paard:? ie pr. A. Wijgers, 2 A. Bouman Pzn., 3 C. Nieuwkoop. Ruitergevecht: 1 J. Bouman, 2 W. v. d. Steenhoven, 3 G. J. Bouman. Hardrijden met hindernissen: 1 P. Bouman, 2 R. Treffers. Hardloopen met hindernissen: 1 J'. v. Tilburg, 2 W. v. Ballegooijen, 3 N. v. Wijnen. Ringrijden per fiets voor heeren: I P. v. Rijswijk Jz., 2 J. Treffers, 3 E. v. Ballegooijen, 4 Joh. v. d. Pol Azn., 5 J. Bouman. Ringrijden per fiets dames: 1 Greta v. d. Pol Ad., 2 A. W. Bouman PId., 3 N. Roza, 4 W. Bou man Ad., 5 C. v. Wijk Bd. De stoelendans voor dames, kon wegens het slechte weer geen door gang vinden. WIJK. De muzikale rondgang door dc gemeente, door de fanfare Oefening en Uitspanning", ter eere van de ver loving van H.K.H. Prinses Juliana, is een groot succes geworden. Honderden en nogeens honderden volgden het mu ziekgezelschap, velen voorzien van lam pion of vlag, de fanfare van fakkels. Om half acht werd aangetreden na bij het gemeentehuis en werd onder den Wilhelminaboom het Wilhelmus ten ge hoore gebracht, daarna ging het met een pittigen marsch naar de woning van Burgemeester Landweer. Aan diens woning waren 2 transparanten een J en B aangebracht, terwijl de gevel met electrische lampjes was verlicht. Ook hier werd het volkslied ten gehoore gebracht, dat door Burgemees ter en Mevrouw Landweer, die naar buiten waren gekomen, werd aange hoord. De Burgemeester dankte voor de gebrachte hulde, schetste daarbij de liefde en de gehechtheid van liet Nederlandsche volk aan het huis van Oranje en de banden die beide on verbrekelijk samenbindt en besloot zijn rede met een driewerf hoera op het verloofde vorstelijke paar, waarmede alie 'aanwezigen instemden. De voor zitter van O. en U. wenschte den Burgemeester geluk met de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met prins Bernhard van Lippe—Biestefveld. Mevrouw Landweer noodigde de le den van O. en U. uit om binnen te komen, waar deze werden onthaald op een glas wijn en sigaren. Nadat voor de woning van den Bur gemeester nog een marsch en „Lang zullen zij leven" was ten gehoore ge bracht, beklom de muziekvereeniging den grooten trailer, die welwillend door den heer J. van der Maa- den beschikbaar was gesteld en werd een -rondgang door de gemeente ge maakt. Langzaam werd gereden, zoo dat de groote menscheninenigtc ge makkelijk kon bij houden, door Perzik- straat, Engelsche Stoof, Oudestraat, Hoogen Maasdijk naar Aalburg, over het kruis waar opnieuw het Wilhel mus ten gehoore werd gebracht. Van hier ging het weer langs de woning van Burgemeester Landweer, waar ben- gaalsch vuur werd ontstoken, iets wat een fantastisch gezicht opleverde. Over „de Kroon" ging het naar den Wilhel minaboom, waar met het Wilhelmus te ruim 11 'uur werd besloten. Oefening en Uitspanning heeft eer ingelegd met zijn initiatief en heeft zich op buitengewone wijze van zJjn taak gekweten, de eene marsch was nog niet ten einde of een volgende werd reeds ingezet. Vanzelfsprekend droeg dit veel bij om de feestvreugde te verhoogen. Alles is in de grootste, orde verloopen, zoodat met de meeste voldoening op dezen tocht kan worden terug gezien. WOUDRICIIEM. De vrouw van Ant. Hartman alhier, had Dinsdag j.l. het ongeluk achter haar huis zoodanig te vallen, dat zij een arm brak en gCnees'kun- tige hulp moest worden ingeroepen. Op de werkverschaffing be treffende het uitbaggeren van het In undatiekanaal in deze gemeente zijn thans 40 werkloozen uit deze ge meente te werk gesteld. WERKENDAM. Naar wij vernemen zal Vrij dagavond alhier een concert worden gegeven en daarna een lampiontocht worden gehouden, zulks ter eere van de verloving van H.K.H. Prinses Ju liana. Naar wij vernemen bestaan alhier plannen om te komen tot op richting van een schaakclub. Tot het lidmaatschap hiervoor kan men zich aanmelden vóór 1 Oct. a.s. bij G. Groeneveld, Jasp. v. d. Heuvel en Fr. Kieboom. Terwijl de heer A. Ippelmet zijn fiets rustig stond bij den hoek van de Visschersdijk, werd hij plot seling aangereden door een met paard bespannen wagen. Plet dier was ge schrokken en maakte een zijsprong, waardoor de fiets geheel werd ver nield. Persoonlijk kwam Ippel met den schrik vrij. Naar wij vernemen werd A. v. d. S. alhier tijdens een feestje overvallen, in elk geval zoodanig, dat hij later zijn geld kwijt was. Men is nog wel zoo vriendelijk geweest hem per auto thuis te brengen. Het was dus voor hem een droevig slot. Naar wij vernemen is de zaak in onderzoek. Door de postduivenver. „Tot Weerziens" werd een wedvlucht ge houden van Weurt. Uitslag als volgt: ie pr. Admiraal, 2 en 14 B. Groe neveld, 3, 5, 6, 11, 16 en 17 J. W. v. Doesburg, 4 en 13 A. Bras, 7 J. v. d. Steenhoven, 8 Biesheuvel en Co. 9 en 12 Z. v. Oord, 10 v. Kooij-de Kooter, 15 en 18 A. Biesheuvel. Zaterdag a.s. wedvlucht van Maas tricht, afstand 121 K.M. WASPIK. De gehouden Roode-Kruis- collecte, bracht in deze gemeente f 8,36 op. Naar wij vernemen zal in de ze gemeente door den heer Schaaps meerders uit Apeldoorn een nieuwe schoenfabriek worden opgericht. De fabriek zial in het begin van 1937 in werking, worden gesteld. Onge veer 30 arbeiders zullen te werk wor den gesteld. In verband met de verloving van Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana, zal a.s. Zaterdagavond in den tuin van den Heer H. van Ier- sel een concert worden gegeven door de harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" met medewerking van de zangvereeniging „Oefening Kweekt Kunst." HEUSDEN. Zondag a.s. speelt Juliana een vriendschappelijken wedstrijd thuis tegen hare zustervereeniging uit Herpt De wedstryd wordt gespeeld op het Juliana-terrein en vangt aan om 2 uur. SPRANG. Zaterdagmiddag a.s. speelt de v.v. S.D.O. I een uitwedstrijd tegen Storm vogels te Werkendam. WOUD RICHEM De Zaterdag gespeelde voetbalwedstrijd tusschen Nova II te Werkendam en Wou- drichem II alhier eindigde in een 2—1 overwinning voor Woudrichem, waardoor deze vereeniging ongeslagen kampioen is geworden. WERKENDAM. Zaterdag a.s. nm. 5.30 uur vriend schappelijke wedstrijd op het terrein aan de Kozakkenstoep alhier door Koz. Boys I en Aalburg. HAAGSCHE VEILING. Woensdag 9 Sept. Pruimen Reine Victoria extra 2022 id. I 1819 id. II 711 Reine Claude Violette 1118. Peren: Maagdenperen 19.7014.00; id. II 4.508.50 Jutteperen 2640 Triomphe de Vienne extra 2627 id. I 21-26; id. II 17—19; William's Duchesse I 9.70—14.90 id. II 6.10 9.20; Bergamotte 9.1013.10; Ponds peren 5.90 9.80 Souvenir du Congrès I 1221id. II 811 Seigneur d'Esperen I 22—25; id. II 12—18; Wilhelmina- peren I 912; id. II 6,108.00; Beurré Hardy I 2328; id. II1821; Soldat Laboureur 11721 Bonne Louise extra 3438 id. I 2227 Beurré Clairgeau I 1318; id. 115.2010,70; Beurré Merode 1015 Zwijndrechtsche wijnpeer 818; Beurré Durando 1115; Fertiliti 13—16. Appels Kerswick 1 12.0012.30 id. II 8.2010.10 Goudreinet val 4 50 11.20; Zure Bloeme 7.6010.50; Konings Pippeling 9-12; Kandijzoet I 10.50 11.10; id. II 4.50—9.00; Fr. Bellefleur 58; Bismark I 8.1012,00; id. II 5.907.10; Transparante de Croncels 1522; Lemoenappel I 13—18; id. II 711 Keizer Alexander I 10—15; id. II 6-8. Champignons 6072 p. K.G Mais* kolven 4.90 5.10 per 100 st. VEILING DRUNEN. 10 Sept. Per K.G. The Clueen 616, Kafap- pel 5—15, Diikappel 6—12, Meiappel 3—5, Juinappel 47, Hoekappel 3 -9, Keswick 6—14, Wijnappel 813, div. val 3—10, Zoe.e appel 2—9, Triomf de Vierer 15-25, Reure de merode 1015, Reure beuher 918, Reure Lebrun 8 16, Reure hasdij 1220, Knolperen 1 7, Haantjes 28, Signeur a Esper 11 16, Div. handperen 616, Div. stoofpe ren 29, Druiven 16—29, Aardbeien 3050, Spruitjes 10—17, Spinazie 2 7, Postelijn 2-4, Breekpeen 13, Juin 24, Sjalotte 36, Snyboonen 315, Wagenaars 3—6, Princesseboonen 414, Boterboon 3-6, Tomaten 14, Erwten 716, Peulen 1019. Per stuk. Sla 1/2l1/^, Andijvie 1/ï 1, Knolselderij 2—3, Bloemkool 2—12, Roode kool 1 5, Witte koo; 1—4, Sa> voie kool l(33, Spitskool 12, Meloe nen 3-14, Perziken 15. Per bos. Selderij 1/53, Kroten 1 2, Peen 2 3, Peen 23, Prei 6—13, Voetbalsport Yeiiiiigberichteii

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 10