Binnenland Plaatselijk Nieuws acht. gezien de goede eigenschappen, die Mijne aanstaande schoonzoon be- BJit. Ofschoon hij onlangs eerst den leef tijd van 25 jaar bereikte, heeft hij 'blijk gegeven, een degelijk en hard Werker ,te Zijn. Aanstonds na voltooi ing van zijne studie in de rechten in zijn vaderland, heeft hij werk gezocht en gevonden op economisch gebied. [Een jaar geleden werd hij te werk gesteld te ra rijs en het lag in de be doeling. de daar aangevangen arbeid en studie te Amsterdam voort te zet ten. Zijn verloven gebruikte hij voor buitenlandsche reizen tot verdere ont wikkeling en hij bezocht o.a. Neder land en Marokko. Waar het slechts .Mijne bedoeling is, het verloofde paar bij U in te leiden, wensch Ik dit thans aan het woord te laten komen. ik besluit met den uit het hart löpwellenden wensch. dat Juliana en Bernhard door het smaken van een groot eigen geluk in ruime mate de kunst mogen verstaan, anderen ge lukkig te maken en tot een zegen te zijn en veel, zeer veel voor Uns volk in ai zijne geledingen te kunnen idoen. Daartoe sterke hen God. ilk heb gezegd. Rede Prinses Juliana. [Vervolgens zeide H. K. H. Prinses Juliana het volgende: Hoe kan Ik U beschrijven, wat een blij moment het voor Mij is, iU. Mijd verloofde voor te kunnen stel len. Ik ben heel gelukkig, nadat wij elkander in den loop van dit jaar in alle stilte heel goed hebben leeren kennen. Het eerst ontmoetten wij el kaar in de wintersport, daarna her haalde malen hier in het land, ten slotte onlangs in de bergen. Geleide lijk aan zijn wij het samen „eens" geworden en wel zéér ééns. Nu wij vanuit deze stilte plotse ling gekomen zijn in de feestvreugde [te onzer eere nog geheel onopge merkt rijdende naar jnijn ouderlijk huls, nu maken wij uren mee. die onder de mooiste yan ons gemeen schappelijk leven gerekend zullen blij ven. Wij staan veirast en overweldigd door wat ons hier nu opwachtte en ik dank U bij dezen hartelijk voor dit alles en tevens voor mijn deel van de talioozen schriftelijke en tele grafische gelukwenschen en het pa radijs van bloemen, die wij hier ge vonden hebben, en wat sindsdien nog steeds aangegroeid is. ilViijn verloofde wil zich eerst nog eenigen tijd rustig wijden aan de stu die van ons land en zijn overzeesche gewesten en die, geleid door zijn per soonlijken aanleg, speciaal van de eco nomische zijde aanvatten. Wij Zijn zoo gelukkig en ontvan gen zooveel blijken van hartelijk me deleven, dat onze grootste wensch is. zooveel mogelijk geluk te verspreiden waar wij de mogelijkheid zullen vin den, dit te doen. Thans zal mijn verloofde eenige woorden tot JJ spréken. De Prins spreekt. Prins Bernhard van JLippe-Biester- feld, sprak daarop weliswaar met een buitenlandsch accent doch in zeer dui delijk Nederlandsch als volgt In de eerste plaats een woord van innigen dank voor de hartelijk ont vangst. welke mij in Nederland ten deel is gevallen, ik begrijp natuurlijk volkomen, dat de hartelijkheid in de allereerste plaats de Prinses geldt en niet mij, die voor U een onoekende ben. Maar toch heb ook Ik reeds zoovele hartelijke gelukwenschen ont vangen, dat ik niet kan nalaten, er hier mijn diepgevoelden dank voor uit te spreken. Maar ik wil trachten, mij zoo spoe dig mogelijk met mijn toekomstig va derland vertrouwd te maken, en ik hoop, dat men mij rustig den tijd zal willen laten, om mij hier in al lerlei belangen in te werken. -Ik ho-op, dat wij dan na twee lof drie maanden kunnen trouwen. Ik ben heel gelukkig en mijn stre ven zal er op gericht zijn, mijne aan staande vrouw tot een werkelijken steun in het leven te zijn. In mijn betrekkingen met het Ne- derlandsehe volk neem ik mij voor. mij te laten leiden door het voorbeeld van de zoo bijzondere verhouding, welke van ouds bestaat tusschen Ne derland en het Huis van Oranje. Om kwart over een kondigde pen luid gejuich van het personeel der P.T.T,, dat in de hall was opgesteld, de terugkomst van de vorstelijke fa- tnillie aan. Men jubelde en het „lang zal zij leven" weerklonk. De Koningin had een bouquet met prachtige orchi deeën en werd uitgeleide gedaan door den minister en ir. Damme. De Prinses droeg een bouquet van !rose anjers. Prins Benno had thans een regenjas over |den arm en droeg een grijs colbertcostuum met een wit ten anjer in zijn knoopsgat. De be langstellenden die vele rijen dik langs den weg: geschaard stonden, juichten 'de vorstelijke personen hartelijk en langdurig ,toe. Via het Noordeinde iwerd naar het palei's gereden. Bij het paleis: was het wederom zwart van ZEEMAN LIJDT AAN GEHEUGEN STOORNIS. Haar naam vergeten. Tragisch is de geschiedenis van een vreem den zeeman, die naar Holland kwam om met de vrouw, die hy boven alles lief heeft, te trouwen, doch nu haar naam is vergeten. Dezer dagen arriveerde de zeeman te Rotterdam, maar omdat hij zonder vol doende middelen van bestaan was, werd hem gratis logies aangeboden bij den Vreemdelingendienst. Hij vertelde naar Holland te zijn gekomen om te trouwen met een aardig meisje, een dochter van een caféhouder, dat hij eenigen tijd gele den had leeren kennen, maar wier naam hij zich niet meer herinnerde. Na eenige dagen kreeg de man geld van huis om hier weer op een schip te monsteren zoodat hij den Vreemdelingen dienst verliet en zijn intrek nam in een zeemanslogement. Ook in dat logement vertoonde hy tee- keneu van heugenstoornis. In het waschlokaal deponeerde hij o.a. dat gene, wat een ieder op het toilet brengt. Toen de logementhouder hem daarover onderhield zeide hij niet te we ten dat het van hem was. De zeeman werd op straat gezet, maar herinnerde zich dat na eenige uren ook niet meer want 's morgens om 7 uur belde hy aan om te vragen, hoe laat het eten werd uitgedeeld. Thans geniet de zeeman weer gastvrij heid bij den Vreemdelingendienst. EEN MILLIOEN FORD V8 IN 7 MAANDEN EN 20 DAGEN Naar uit Amerika vernomen wordt heeft de Ford Motor Company een order gekregen van 500 autobussen voor de stedelijke Autobus My. van Detroit. Op 20 Augustus j.l. produceerde de Ford Motor Company de 1.000 000ste V8 model 1936. De dagelyksche produc tie bedroeg dus niet minder dan 4500, stuks. In de afdeeling zwartbont klasse V J. van Opstelten te Aalst bij Zaltbom- behaalde Cornelis. van den fokker en mei; 2e pr. c. Beetje van G. van de eigenaar W. Th. de Wit te Waspik le Laar te Aalst bij Zaltbommel; 3e pr. prijs. a. Trui van J. Gijbe te Aalst. In klasse VI: Emke van Herpt, eig. Register lammeren: 2e pr. Pietje van Chr. A. J. van Herpt te Herpt den J. Gijbe te Aalst le pr.; Doortje, van fokker en eig. Schapen: 2-jarige en oude rammen: J. A. de Klijn te- "Ëlshout 2e pr. en 2e pr^e 'ig. Gebrs. Oerlemans v. d. ook kree^prientje, eig. Fr. v. Wagen- Schans te Drongelen. berg een 2e pr.,- 3e pr. Amalia van de I Rammen geboren in 1935: le pr. eig. Tappelenboomgaard, eig. "Chr. A. J. A. VJ. H. Maas te Aalst bij Zaltb.; van Herpt te Herpt en Lucia, fokker en 2e pr. eig. Gebr. Oerlemans v. d. eig. A. J. Klijn-van Gorcum te Els- Schans te Drongelen. hout. Klasse 10 A en B. Melkvaarsen, melk gevende en droogstaande: le pr. Jetje, fokker en eig. J. A. Klijn te Elshout en Lucia, fokker en éig. A. J. Klijn- van Gorcum, Elshout; 2e pr. Tappelen boomgaard Enba, eig. C. A. J. v. Herpt te Herpt; 3e pr. Doortje, fokker en eig. J. A. Klijn te Elshout. Klasse 11, 12 en 13. Ongekalfde vaar- sen geregistreerd: le pr. Lucia, fokker en eig. A. J. Klijn-van Gorcum, Els hout; 2e pr. Tappelenboomgaard 'Em- my, eig. Chr. A. J. van Herpt te Herpt; 3e pr. Lucia, fokker en eig. A. J. Klijn te Elshout; 4e pr. Lucia, tdkke ir en eig. A. P. Klijn-van Gor cum te Elshout. Klasse 14. Erkende afstammelingen van één vader: le pr. eig. F-okvereeni- ging „de Vooruitgang" te Elshout. Klasse 15. Tweee of meer erkende afstammelingen van een moeder: le pr. Johanna, Doortje, fokker en eig. J. A. Klijn te Elshout; 2e pr. Tapp. Em my, Emba van Herpt, eig. Chr. A. J. van Herpt tc Herpt. Klasse 16. Drie of meer eigen ge- Rammen geboren 1936: le pr. eig. C. Melsen 'sGravemoer; drie le pr en twee 2e pr. P. J. de Bont te Kaams- donk en 1 eerste, tweede en 1 derde pr. aan A. H. J. Maas te Aalst bij Zaltbommel e»n een 3e pr. aan Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Ooien geboren in 1935: De eigenaar A. H. J. Maas uit Aalst behaalde in deze rubriek een le en een 3e pr., eig. W. van Beun in gen twee le, een 3e en een 4e pr., Gebr. Oerlemans te Drnogelen een 2e en een 4e pr. OoilammerenR. P. Luijben te Lut- telherpt 1 le pr., A. H. J. Maas 1 le, 1 2e en 2 3e pr., Gebr. Oerlemans te Drongelen 1 le en 1 3e pr. Wij laten nog eenige uitslagen vol gen: Klasse I. Roodbont vee. Stieren van 3 jaar en ouder: 2b., Hendrik, stierh. H edik huizen. Klasse VII ~A. Droogstaande S. of R. koeien met hooge productie: 2a. Betsief, Hendr. Pulles, Haarsteeg; 2b. Catho, H. v. d. Brand', Haarsteeg. Klasse XlIIb. Pinken geb. na No vember 1935: 3e pr. Tappeten Boom- tokte volbloeden van één eigenaar: le gaards Roda II:, Chr. A. J. v. Herpt, pr. Lucia 9, 15, 16, 17 fokker en eig. te Herpt. Land- en Tuinbouw tentoonstelling te Vught. Op de Land- en .Tuinbouwtentoon- rmelSer DrTOiStMr&miliê Stelli°? Vught welke gehouden werd Begaf zich direct haar binnerl. (Spoe dig daarna verspreidde zich het pu bliek. op Dinsdag 8 September,, j.L weiden o.m. aan onderstaande deelnemers de navolgende prijzen uitgereikt. J. A. Klijn-van Gorcum te Elshout; 2e pr. Embe van Herpt, Amalia v. d. Tappel, Tapet Enba en Tappel Emtny, fokker en eig. Chr. A. J. v. Herpt te Herpt; 3e pr. Jetje 17, Doortje 8 en Doortje 12, fokker en eigenaar J. A. Klijn te Elshout. Klasse 23, 24, 25 en 26. Ongekalfde vaarzen en pinken: le pr. Bertha, eig. J. A. Klijn te Elshout; 3e pr. Toontje, eig. J. A. Klijn te 'Elshout,, In 't geheel waren er 204 nummers. Afd. Varkens. Groot Yorkshire. Beeren: le pr. eig. Jac. Pullens te Haarsteeg; 2e pr. eig. Foikvereeniging Haarsteeg. Groep V. Loopvarkens van 2 tot 5 mnd.: 'le pr. eig. Jac, Pullens te Haar steeg. Klasse IV. Twee of meer erkende afstammelingen van een moeder: 3e pr. Roda, 21826, R„ Chr. v. Herpt te Herpt. Klasse 21. Drachtige koeien afgewis seld: le pr. Anna, J. Pulles, Haar steeg. Klasse 24. 'Kalfvee met vier breede tanden: 2e pr. Marie, A. Vugts, Haar steeg; 4b pr. Mieke, A. Vugts, Haar steeg. ALMKERK. A.s. Zaterdag, des nam. 5.30 u.ur (ZiT zal de Korfbalvereen. A.K.C. alhier, een vriendschappelijke wedstrijd! Geiten 2 jaar en ouder: le pr. N. N. spelen tegen de vereeniging van Wou- drichem. De heer M. v. d. W. alhier, had dezer dagen het ongeluk met zijn hand, tijdens het dorschen, in aanra- ring te komen met de machine, met het gevolg, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. A.s. Zaterdag 12 Sept. zal al hier, des nam. 2 uur, ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana een kinderfeest plaats hebben, terwijl des avonds 6.15 uur de mu ziekcorpsen „Crescendo" van Nieuwen- dijk en „Nooit Gedacht" alhier, een optocht door het dorp met marschmu- zie'k zullen houden, daarna concert en ten slotte schitterend vuurwerk. (Zie het programma). De kinderen zullen door de muziek- vereenigingen om een uur worden af gehaald aan de scholen. Het Bestuur der Oranjevereen. ver zoekt beleefd dien dag d'e vlaggen uit steken en zich met Oranje te tooien. Gelegenheid tot plaatsing in Duitschland (Rijnland) van drie a, vier arbeidersgezinnen, ieder met 3 a 4 'kinderen, die zoo mogelijk allen kunnen melken, in elk geval waar van man en vrouw en één kind goed kunnen melken. Inlichtingen en aanmelding bij den Directeur der Arbeidsbeurs voor Alm- kerk en omstreken, Telef. No. '24 alhier. De Directeur der Arbeidsbe middeling en Weikeloosheidsverzeke- ring te 's-Gravenhage, deelt mede, dat voor Duitschland enkele vrijge zellen geplaatst kunnen worden als melkknecht. Het loon varieert tus schen de 25 en 50 Mark per maand, boven kost en inwoning. Inlichtingen en aanmelding bij den Directeur der Arbeidsbeurs te Alm- kerk, Telef. No. 24 alhier. -* J.l. Dinsdag werd alhier, het reeds aangekondigde Oranjefeest ge vierd, jammer was het. dat de weers gesteldheid des morgens slecht was. doch de muziekvereen. trok er toch op uit om de kleine irt hun teleur stelling eenigszins ten goede te ko men en wel in alle scholen werd door de fanfare „Nooit Gedacht" en kele vaderlandsche liederen gespeeld, welke door de kinderen werden me de gezongen. Waarna het bestuur der Oranjevereen. het besluit nam, de kinderen niet op het terrein te trac- teeren, doch in de zaal Dek'ker, wel ke door Mej. de weduwe Dekker hier voor beschikbaar werd 'gesteld. En zoo trok ondanks de regen de muziek met de kinderen vanaf de scholen naar het raadhuis, waar de Edel Acht bare Heer Blok, burgemeester der gemeente, de kinderen op hartelijke wijze toesprak, en daarbij de hoop uit sprak, dat toch het Oranjezonnetje de zen dag nog te voorschijn mocht ko men. Met een driewerf hoera aan H. M. de Koningin, besloot spreker zijn rede. Thans ging het naar de zaal Dek'ker. waar de kinderen op royale wijze werden getracteerd, ook hier werd door de muziekvereen. Oranje- liederen gespeeld. Na deze tractatie werd door de fanfare „Nooit Ge dacht," vanaf den kerktoren, enkele vaderlandsche liederen gespeeld, het geen ver in den omtrek werd ge hoord. Doch'boe dichter men bij den middag kwam, hoe beter de lucht zich liet aanzien, ja zelfs kwam af en toe de zon te voorschijn. Des namiddags omstreeks 1.30 uur werd het programma voortgezet en wel ringrijden voor paren, hiervoor was veel belangstelling. De prijzen wer den toegekend 'aanH. Romijn en Mej. A. Branger 1ste prijs; J. Ver schoor en Mej. D. Verschoor 2de prijs; P. Koekkoek en Mej. Z. Ver- Schoor 3de prijs; A. Verschoor en Mej. N.N. 4de prijs. Hierna had het carousselrijden plaats door de rijvereeniging het „Lrand van Altena," welke door de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Waarna het voorbrengen van luxe- en landbouwpaarden aan de beurt was. De jury welke door het bestuur der Oranjevereen. hier voor was aangewezen, bestaande -uit de heeren: A. Snoek, C. Kolff en J. M. Blankers had geen gemakkelijke taak in deze beoordeeling. Thans was de stoelendans voor dames aan de beurt. De uitslag hiervan was1ste prijs H. Zwart; 2de prijs Jo Paans; 3de prijs Adr. Kolf; 4de prijs B. Koopmans. Thans was het springcon cours aan de beurt, door genoemde juryleden werden als No. 1 geplaatst de heer J. v. d. Stelt; No. 2 J. v. Mersbergen; No. 3 v. Kampen; No. 4 G. v. d. Beek en No. 5 A. D. v. Buuren. Terwijl in het groepspringen als eerste werden de heeren J. v. d. Stelt; G. v. Mersbergen en v. Kam pen. Ondanks de gladheid van het terrein waren de toeren die deze ver eeniging verichtte schitterend en het publiek was dan ook' zeer te vreden over hetgeen genoemde vereeniging onder leiding van haar commandant, de heer v. Everdingen presteerde, ook de jury was zeer voldaan over het werk dat de Landelijke Rijvereeniging hier aan het publiek had vertoond. Hierna was aan de beurt het ring rijden te paard de prijzen hiervoor werden toegekend aanD. v. Dis lste prijsB. v. d. Meijden 2de prijs; C. Noorloos 3de prijs; P. v. d. Heu vel 4de prijs. >v Ten slotte was -dén'stoelendans te paard aan de orde, hierin behaalde :H. K. H. Juliana, Louise, Emma, Marie, Wihelmina, Prinses van Oranje- Nassau, Hertogin van Mecklenburg met Haar Verloofde, Zijne Hoog heid Prins Bernhard von LippeBiesterfeld, gefotografeerd in het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde te 's-Gravenhage

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 2