De herfst nadert Martini-Regenmantel. Athmer-Martens Gorinchem. Martini-Mantels Gabardine-Mantels Satijn-Mantels, Lak-Mantels in prima soepele kwaliteiten, met wol gevoerd 2.90, 3.50, 3.90, 4.50, 4.90 Kinder-Regenmanteltjes Kinder- Lakmanteltjes Kinder-Tweed-manteltjes DAMRUBRIEK. Marktberichten. mm Plaatselijk nieuws Jlurgeriijke Stand Koopt daarom nü een Alle Regenkleedittg voor waterdicht gegarandeerd. lijk vermeld, dat van deze gelden niet één cent naar het buitenland, met name naar Engeland of elders;, gaat en wordt men nadrukkelijk verzocht, zich er van te vergewissen, dat de collectant (e) door het Leger des [Heils (Stichter: William Booth 1 ge machtigd is. Men doe dat ook. al heeft de kleeding van den collectant soms eenige overeenkomst met de bekende uniform van het Leger des iHeils. De collectanten van het Leger des Heils moeten een volmacht op naam kunnen toonen geteekend door [Kommandant B. Vlas;. o VOELDE ZICH ELLENDIG. Nu rheumatische pijnen verdwenen en goede humeur teruggekeerd. Gekweld te worden door spit, jicht of rheumatische pijnen, daar is zelfs het beste humeur niet tegen bestand, zonder Kruschen Salts tenminste! Hier is een bekentenis, die voor zich zelf spreekt.„Voordat ik Uw merk waardig Kruschen Salts nam, voelde ik mij oud en ellendig. Ik had aanval len van spit in mijn rug, rheumati sche pijn in mijn beenen, knieën, en één arm, en zenuw-rheumatiek van mijn rechterschouder langs mijn ge- zijde van het IJ te Amsterdam 30' duizend gulden werd vervoerd en wel ke overval mislukte, is voor de raad kamer der Amsterdamsche rechtbank geleid. De raadkamer van de rechtbank heeft de vasthouding van De J. ge weigerd. Na zijn vrijlating uit het Huis van Bewaring werd hij echter door de politie opnieuw gearresteerd op vermoeden dat hij zich aan de inbraak bij Verschure zou hebben schuldig gemaakt. De twee andere personen, die ervan worden verdacht de overval te hebben gepleegd, be vinden zich nog in het Huis van Be waring te Amsterdam. o LIJK OPGEHAALD. Uit de Vestinggracht achter deEli- sabethstraat te Geertruidenberg is het lijk opgehaald van den 18-jari- gen Bernardus Goossens, die sedert Maandagmorgen werd vermist. Het lijk is overgebracht naar het St. An- nag.es ticht. o De burgemeester van Haarlem, de heele arm tot aan mijn vingertoppen heer, C' T h«eft zjch, ™or h'et Am" toe. Een paar maanden geleden be- sterdamsche Gerechtshof te verant a. dat deze verhooging een ern stige belemmering beteekent voorde vischbakkerijen om tegen een niet te hoogen prijs en op eenigszins loonen- de basis gebakken visch te kunnen leveren b. dat ook voor de huisvrouwen deze heffing in vele gevallen een on overkomelijk bezwaar oplevert om versche zeevisch te koopen; c. dat in de gegeven omstandig heden dit een nieuwe achteruitzetting beteekent voor het noodlijdend vis- scherijbedrijf. Wil de Minister nog eens overwe gen, of met een geringere heffing kan worden volstaan? Correspond.-adresA. DE GRAAG, Ridderstraat O 92, Heusden. C. Bax—G. Jonker afgebr. Groep II: J. DeurlooJac. Timmermans 1—1. R. Kamminga—H. Brouwers 11. Groep III: C. Schaap—T. Spierings 2—0. A. Campenhout—J. Andriesse 0—2. Groep IV: B. Klerks—M. 'Spierings 2—0. D. v. d. Stoep—P. Verbeek (regl. uitgest Maandag a.s. voortzetting. 1! WAT IN DE PARTIJ GEZIEN WORDT! No. 6. gon ik met 's ochtends in mijn eerste kop thee Kruschen Salts te nemen. Spit en rheumatische pijn zijn nu aan banden gelegd, en ik blaak van ge zondheid. Mijn vrouw zegt dat ik ge heel verjongd ben, en onlangs werd nog bij een oudleerlingen-diner van mijn school door verscheidene „vete ranen" in hun toespraken opgemerkt, hoe goed ik er uitzag. Voor menschen op mijn leeftijd (60) is Kruschen Salts een zegen." A. B. te W. woorden gehad, terzake dat hij, door roekeloos rijden met zijn auto een ongeluk op den Haarlemmerweg tus schen Halfweg en Haarlem zou heb-' ben veroorzaakt op Goeden Vrijdag 19 April 1935, waarbij een motor rijder, die met een motorfiets een stilstaande auto passeerde, werd ge dood. Het Hof heeft op 25 Juni in deze strafzaak een interlocutoir arrest gewezen, waarbij het onder- j zoek niet volledig werd geoordeeld T,, t en een nader getuigenverhoor werd Rheumatische piinen ontstaan maar I r-. 1 -u j ,j j i gelast. De procureur-generaal had be- vestiging van het vonnis der Haar- lemscbe rechtbank geëischt, waarbij burgemeester M. tot f 2500 boete sub sidiair vijftig dagen hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor den al te dikwijls door onvoldoende ver wijdering van afvalstoffen uit het li chaam, waardoor schadelijke stoffen als urinezuur gelegenheid krijgen zich op te hoopen. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, spo ren de afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden, op geheel natuurlijke wij ze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen snel en af doende worden weggevoerd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, Uw rheumatische pijnen zullen langzaam maar zeker geheel ophouden, om niet meer terug te keeren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f 0.40, f 0.70 en fi.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. Adv. HIT O BIT HET INGAAN VAN DE LAAT STE PERIODE. Het Zendingsbureau te Oegst Igeest (postrekening No. 60741 vraagt ons plaats voor het vólgende Het is steeds van het grootste be lang welke stand de financiën der Zending hebben, wanneer de Augus tusmaand voorbij is en wij begin Sep tember de laatste periode van het jaar aanvangen. Zal het noodige be drag worden ontvangen en zal wat daaraan ontbreekt alsnog in deze laat ste maanden kunnen worden verza meld Die toestand is nu zóó, dat er in Augustus f 32.500.is ontvangen. Bij verleden jaar vergeleken is dat niet minder dan toen, maar het is slechts de helft van wat die maand noodig was. Die achterstand is dus vermeer derd. Dat op zichzelf is reeds een re den om alle krachten in te span nen. want iwat van Augustus geldt geldt ook van het geheele jaarwij hebben nog niet de helft verkregen van wat de zendingsarbeiders in Indië noodig hebben. (Voor nu dadelijk is noodig te voor zien in de behoeften van het werk In Indië voor de maand September, waarheen daarvoor zoo spoedig moge lijk ruim f 40.000.moet worden ge zonden. Maar deze moeten nog ver zameld worden, terwijl de maand reeds voor een vierde deel verstreken is? 1 o DOODGEVALLEN. In de metallurgische fabriek te Arnhem is de 35-jarige M. K., die acht meter boven den grond werk verrichtte aan electrische geleidingen, uitgegleden en gevallen. Hij werd zwaar gewond opgenomen en bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. o NOTARISKLERK BEKENT. De wegens vaTschheid in geschrif te gearresteerde notarisklerk Van G uit Princenhage heeft voor den bur gemeester te Princenhage een volledi ge bekentenis afgelegd. Hij zal ter beschikking van de Justitie te Breda worden gesteld. o DE OVERVAL OP DE GELDAUTO F. de J., die er van wordt verdacht, medeplichtig te zijn aan den over val op de auto, waarmee aan de over tijd van een jaar was veroordeeld. Nadat twee getuigen waren ge hoord, aan wier verklaringen de pro cureur-generaal weinig waarde hecht te, persisteerde spr. bij zijn eisch tot bevestiging van het vonnis der recht bank. Arrest 22 September. o DOOR STOOMTRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Op den overweg te Poortugaal bij het tramstation is een doodelijk on geluk gebeurd. De vischhandelaar J. E. Speelman uit Poortugaal, die met een motor- carrier den overweg passeerde, werd door den stoomtram van de R.T.M. gegrepen en op slag gedood. De tram stopte en had eenigen tijd vertra ging- o VERDRONKEN. Op den Bilwijkschenweg tusschen Stolwijk en Haastrecht is een bestel auto, bestuurd door den koopman D. Watier, uit de Hovenierstr. alhier tengevolge van den slechten toestand, waarin de weg verkeert, in een drie meter breede sloot gereden. De bestuurder kon zich niet bij tijds bevrijden en is verdronken. De tweede inzittende, de heer K. v. d. 's HERTOGENBOSCH, 9 Sept. Op de markt van heden waren aange voerd 2804 stuks 2131 stuks hoornvee, 427 biggen, 21 zeugen, 166 schapen of lammeren, 59 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f170 tot f240 per stuk. Kalfvaarzen 140 200 Magere Ossen en Koeien130 180 Vette Ossen en) le kw. 3132 p. pond Koeien 2e 24 30 Pinken van f90.tot f 130.p. st. Zeugen 35— 70— Biggen 1.25 1.30 w. Schapen 13— 22— Lammeren 11— 15— 46 47 48 49 50 15, Stand 'in cijfers: Zwart: 3, 4, 6, 8, 9, 10, 13, 16, 26 (10). Wit: 24, 27, 30, 31, 32, 33, 35, 36, 38, 39 (10). Tusschen de spelers J. P. Sikkema te Winschoten met zwart en J. Steenhuis 's HERTOGENBOSCH, 8 Sept. Botermijn. Aanvoer 45.875 K.G. Hoogste prijs f 1.45, laagste prijs f 1.34, middelprijs f 1.42 per K.G. HEUSDEN. De ooievaars die op de schoor steen van de brouwerij huisden, zijn wederom vertrokken. DUSSEN. Aan de Korn botsten twee vracht- Bij Mejuffrouw J. H. Knoop is even als vorige jaren een 100-tal exempla ren beschikbaar gesteld door de Rei zende Bibliotheek. We hopen, dat er evenveel animo moge bestaan als steeds het geval geweest is. OUDENDIJK. Van de Zaterdag gehouden bal lonwedstrijd tijdens het Oranjefeest, kwamen Dinsdag reeds kaarten bin nen uit de provincie Groningen. Za terdagmiddag a.s. zal te 3 uur nabij de v.tn. openb. school, opnieuw een ballonwedstrijd worden gehouden. Tijdens het onweder van Maan dagavond werd een pinkvaars van den fand'b. K. door het hemelvuur getrof fen en gedood. SLEEUWI.IK. Door onbekende oorzaak ont stond brand in, het schuurtje van P. van Someren alhier. Het gebouwtje, dat van hout was opgetrokken en met riet gedekt, brandde geheel af. Door flink optreden van de buren werden de belendende perceelen voor het vuur ge spaard. De collecte ten bate van den Gewapenden dienst heeft alhier f4.72i/3' opgebracht Terwijl de heer G. Scherffmet zijn echtgenoote in een tweewielig gerij over den hoogen Maasdijk reed, schrok het paard van een auto die juist passeerde. Het paard maakte een zij sprong met het gevolg, dat paard en wagen van den dijk geraakten. Na tweemaal over den kop te zijn gesla gen, kwam alles beneden aan den berm van den dijk terecht. De inzittenden lie pen slechts lichte kwetsuren op. HEUSDEN. Geboren: Johannes Peters, z. wagens tegen elkaar, doordat een der M n en G t v Gestel- wagens achteruit den hoofdweg kwam Ant0J>ius Adrianus, z. van A.' C. Kuij- opgereden en 't uitzicht ter plaatse zeer pers en A. Th. v. Hooff; Marinus slechts is. De klap was zoo hevig dat j Johannes, z. van G. Kwetters en P. de groentenauto tegen het huis van den v. Ballegooijen. heer J. Bax werd opgeslingerd. De wo ning werd flink beschadigd. De chauffeur te Veendam met wit kwam deze stand van de groentenauto werd door de glas voor. Na zwart 21—26 won wit door het zetje van Weiss". Oplossingen kunnen aan bovenstaand adres ingezonden worden. 'Oplossing no. 4. De stand was: Zwart: 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 24. Wit: 25, 26, 27, 28, 30 32, 33, 35, 36, 37, 38, 40, 43, 45. 48. Raichenbach speeld met zwart: Wit: 24—29 33x24 18—22! 27x29 16—21 26x17 11 x 31 36x27 19—23 29x18 13x31 Wolf kon worden gered. NU KAN ZAANDAM VLAGGEN! Naar aanleiding van het in de pers voorgekomen bericht dat het dage- lijksch bestuur van Zaandam op 31 Aug. j.l. uit bezuinigingsoogpunt al leen van het gemeentehuis de vlag deed uitsteken, heeft het hoofdbest. van de vereen. „De Princevlag" aan B. en W. van Zaandam een schrijven gericht. Daarin wordt medegedeeld, dat het hoofdbestuur, de houding van het gemeentebestuur van Zaandam betreurend, met algemeene stemmen besloot voor volgende nationale ge denkdagen een onbeperkt aantal vrij willigers aan te bieden, teneinde in Zaandam de vlaggen aan de gemeen tegebouwen te komen uitsteken. Bo vendien verklaart de vereeniging zich >ereid, indien dat noodig mocht zijn, vlaggen in bruikleen af te staan, o VERLOVINGSFEESTEN OP HET LOO. De verlovingsfeesten zullen binnen kort op het paleis Het Loo worden gevierd. De wederzijdsche familiele den van de verloofden zullen op Het Loo worden genoodigd. De vertrek ken van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik welke nog nagenoeg onveranderd zijn, zullen ter beschikking van den jongen Prins worden gesteld. o DE HEFFING OP BAKOLIE. Het Tweede Kamerlid de heer Vos, heeft aan den Minister v. Land bouw en Visscherij gevraagd: Is het juist, dat de heffing op bak olie is verhoogd van 24 tot 40 ct. per kilogram? Indien dezie vraag in bevestigenden zin moet worden beantwoord, is de Minister dan niet van meening: met groot voordeel! DAMNIEUWS. HEUSDEN. Maandag opende de damclub alhier reeds het seizoen. Zulks besloten in een ledenvergadering, werd allereerst begonnen met het verspelen der borden, waarvoor groepen van 4 spelen werden geformeerd. De eerste resultaten waren.: Groep I: Ger. Jonker—A. de Graag 0—2. scherven der voorruit ernstig aan gelaat i en hoofd gewond en werd naar dokter1 Van Vuuren vervoerd. Geen der andere inzittenden bekwam noemenswaardig letsel. Beide wagens bekwamen flinke averij. Majoor Verkoelen was spoedig ter plaatse en maakte proces-verbaal op. EETHEN. Op 16. 17 en 19 September a.s.. zal in de O. L. School alhier, een bazar worden gehouden ten bate van het Groene Kruis. Aan deze ba zar iziijn vele attracties en prijzen ver bonden. GENDEREN. Door het springen van den lin ker voorband en de kracht van den storm reed de reiswagen van „De Onderneming" te Wijk tegen de leu ning van de Groote Brug over de Getrouwd: H. E. M. Burger. 38 j.. en J. A. E. Crijns, 24 j. Overleden: Johanna L. Burg- houts. 87 j. WERKENDAM. Over de maand Augustus. Leendert, z. v. C. v. Ooijen en J. J. Hoogendoorn; Jacobus, z. v. A. v. d. Veen en D. v. d. Werff; Sijke Cornelia, d. v. J. W. de Reijzer en A. A. v. a. Heuvel; Albert, z. v. H. Jansen en S. Verhagen; Teuntje, d. v. J. W. v. Oversteeg en M. v. d. Heuvel; An neke, d. v. H. R. Sichols en W. Stapen- séa; Dirk, z. v. D. Roodzant en L. J. Vroegindeweij; Geertruida Franciina, d. v. J. A. de Waal en J. de Peuter; Mathijs Wouter, z. v. P. v. Oord en C. Witte. Getrouwd: M. Stasse, 27 j". en L. Slinger, 25 j.J. v. d. Werff. 25 j. en W. Visser, 26 j.; W. Th. v. <L Wiel, 29 j. en M. J. P. V. Berchum, Bergsche Maas. De wagen werd aan (28 j.K. Groeneveld, 24 j. en E. Kuup, de zijkant zwaar, terwijl de leuning licht beschadigd werd. De passa giers kwamen met den schrik vrij. NEDERIIEMERT. Lezers van goede boeken wor den wederom in de gelegenheid ge steld de aanstaande winder maan den gezellig en nuttig door te brengen. 21 j.K. J. v. d. Heuvel, 23 j. en T. J. Ippel, 17 j. Overleden: J. Bottenberg, 52 J. echtg. van M. A. v. d. Heuvel. o en daarmede het regenseizoen. Een Martini koopen beteekent: het koopen van een maximum aan chique, sportieve pasvorm, soliditeit en garantie voor waterdicht. 18.- in de modernste tinten en de meest superieure modellen 16.50, 17.- 19.—, 21.—, 23,50, 26.00, 27.50 allen met 2 jaar garantie. in goedkoopere uitvoering, in de nieuwste tinten en modellen, prima kwaliteit vanaf 8.90, 11.50, 12.25, 14.15. mooie zijden glans, pasvorm en afwerking onberispelijk, in de mode-tinten 2.90, 3.95, 4.50. in gabardine vanaf f4.—, kl. stijging p. maat. vanaf f 1.45 m. kl, stijging. vanaf f2.65 m. kl. stijging f2500 BOETE GEËISCHT. rio nilrnmle .rl rvrvv r\~r\\ rr\ I r\ rvo-r» H o tnar 1 II st. II II st. >1 St.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1936 | | pagina 6